Dodaj do ulubionych

Gry planszowe rodzinne

IP: *.aster.pl 27.11.11, 15:42
W dobie gier komputerowych chciałam kupić na gwiazdkę 11-letniemu chłopczykowi coś innego, co ubawi całą rodzinę - gry planszowe. Miło wspominam czasy kiedy siedziało się godzinami nad chińczykiem, Monopoly itp.
Co polecacie? Może którąś z wersji Monopoly? Albo Scrable? Chodzi mi o gry z dużą ilością graczy (min 3 osoby)
Edytor zaawansowany
  • Gość: Bercik IP: *.demo.pl 29.11.11, 13:37
    Odradzam Monopoly - po paru rozgrywkach zbytnia losowość potrafi wkurzyć każdego. W Scrabble 11 latek raczej będzie miał ciężko grać z rodzicami :) Ale gra fajna może rozwijać słownictwo.
    Ja proponuje dwa tytuły:
    Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride) lub Carcassonne.
    Obie gry mają proste zasady, do przyswojenia w ciągu 5 minut, a rozgrywką może cieszyć się cała rodzina bardzo długo.
  • Gość: Zosia IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.11.11, 21:35
    Ja też polecam Wsiąść do pociągu.
    unigames.pl/p/17/267/wsiasc-do-pociagu-europa--rodzinne.html
    Poza tym 11-latkowi powinni spodobać się Osadnicy z Catanu
    unigames.pl/p/17/262/osadnicy-z-catanu-rodzinne.html
    Zooloretto unigames.pl/p/17/127/zooloretto-edycja-polska--rodzinne.html
    Talisman Magia i miecz unigames.pl/p/18/237/talisman-magia-i-miecz-przygodowe.html
    Carcassonne tez jest w porządku, ale najlepiej od razu dokupić przynajmniej 1 rozszerzenie.
  • a-bara 05.12.11, 21:44
    A my w monopol lub eurobiznes uwielbiamy grac. Gramy praktycznie co weekend:)
    Lubimy tez grac w kosci. To nie planszowka ale tez potrafi wciagnac:)
  • wanilkowa 30.11.11, 08:47
    Temat na czasie, polecam bardzo fajna stronkę , można poczytać konkretne tytuły gier i ich opisy:)

też wybrałam: Wsiąść do Pociągu:Europa

www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?p=169111
  • mk1-231 03.12.11, 15:24
    A sprawdź gry w tym sklepie ja dość często zaopatruję się zabawki dla dzieciaczków z mojej rodziny www.mamy-dzieci.com
  • kawawawa 04.12.11, 23:27
    A może coś jednocześnie edukacyjnego? Np.
    Gra planszowa Mali Powstańcy - to wyjątkowa gra o harcerskiej poczcie polowej!
    albo
    Gra edukacyjna Wroniec - UNIKATOWA gra na podstawie książki Jacka Dukaja.

takie przyjemne z pożytecznym ;-)
  • look-olka 13.12.11, 14:16
    polecam sklep

www.gryplanszowe.waw.pl

maja bogaty wybór gier, kupowałam u nich i ciągle wracam do tego sklepu.
    szyba wysylka!!!!! i tanio!!!!!!!
  • Gość: Odokar IP: 217.17.41.* 13.03.12, 12:58
    Ja polecam grę Talisman Magia i Miecz

informacje o grze >>
  • ognisia 13.03.12, 20:27
    Ja polecam eurobiznes lub podobne - angażują wiele osób do zabawy

Bąbelek
    zabawki dla dzieci , artykuły dla niemowląt, świece ozdobne
  • kubaan30 15.03.12, 23:35
    Ogólnie gry planszowe to naprawdę fajna zabawa dla całej rodziny. Ja też często grywam ze swoimi dziećmi w tego typu planszówki, żeby odciągnąć ich od komputera i miło spędzić z nimi czas.
    Polecam Ci taką grę:
    aukcjusz.pl/aukcja/poszukiwacze-skarbow-rodzinna-gra-planszowa-jestesmy-od-7-lat-na-ry,3246990.html
    Jest naprawdę fajna i pozwala na długą i ekscytującą zabawę.
    Pozdrawiam
  • crystalcityonline 17.03.12, 14:03
    Polecam Monopoly, Poczta, Scrabble a z takich mniejszych to bierki i chińczyka :)
  • Gość: Natalka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 23:06
    Popieram. Teraz bardzo modne są pozycje:

Pędzące Żółwie
    Słowotwory
  • Gość: Marekx IP: *.play-internet.pl 21.03.13, 11:31
    Świetna sprawa! Na prawdę polecam grę planszową do trenowania skupienia Stone. Ciekawym rozwiązaniem jest licznik na górze strony pokazujący ile punktów zdobyli wszyscy gracze.
  • Gość: Daro1 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.13, 15:01
    Zainwestuj w taki zestaw

prezenty-zakupy.pl/p/225/2988/gra-piatnik-zestaw-300-gier-6308-gry-planszowe-piatnik-prezent-nowosci.html
    Prędzej wam się znudzi jak zagracie we wszystko ;)
  • gondek442 27.03.13, 19:52
    Chińczyk, monopol ewentualnie... bardzo fajne gierki, które baaardzo wciagaja:)
  • Gość: sandraxa IP: *.wapgw.era.pl 27.03.13, 21:24
    Sluchajcie, a jaka gra moze być dla 11 letniego chlopaka? Cos z rycerzami jak Wladca Pierscieni :)
  • Gość: Piotrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 19:44
    Polecam grę dobble. Więcej info na dobble.pl , a zakup polecam na gamiko.pl - sprawdzony sklep z dobrymi cenami
  • mk1-231 16.05.13, 09:34
    U nas w domu hitem okazał się kulabirynt. Gra wciąga na maksa. Trzeba duuuużo cierpliwości i skupienia aby w nią grać.
  • Gość: aha IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.13, 22:02
    sprytnezabawki. +pl/tag/652/rodzinne_gry_planszowe dla mnie klasyie to drewniany labirynt ;D
  • Gość: aha IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.13, 13:09
    sprytnezabawki. pl/tag/652/rodzinne_gry_planszowe moim ulubieńcem jest klasyk LABIRYNT <3
  • Gość: aha IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.13, 22:52
    co do gier planszowych takich rodzinnych to można fajne znaleźć tutaj sprytnezabawki. pl/tag/619/gry_planszowe_rodzinne
  • merlinthemagician 20.10.13, 12:15
    Pomysły na prezenty - także gry planszowe, których w obecnym czasie jest naprawdę spory wybór można znaleźć na www.igralion.pl/
  • Gość: Bennet IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.13, 21:21
    Zapraszam wszystkich do polubienia i współtworzenia projektu, który ma na celu promocję spędzania czasu wolnego grając w gry planszowe. Mamy na celu zebranie wszystkich miłośników, przekazanie ciekawej wiedzy i poruszenia problemów graczy.

www.facebook.com/GryPlanszoweBennet
    Pozdrawiam
  • Gość: Rookier IP: *.toya.net.pl 26.11.13, 06:23
    Ostatnio ze znajomymi gramy w to www.kumiko.pl/ksiegarnia/kolejka-158825.html. Taki powrót do czasów PRLu na wesoło. Polecam zwłaszcza na imprezy - jest przy tym kupa śmiechu!
  • sareniaa 10.01.17, 16:08
    Moje dzieci uwielbiaja planszowki, zwyke wybieram gry dla dzieci na ceneo www.ceneo.pl/Gry_dzieciece To super zabawa dla calej rodziny, raz na jakis czas zapraszamy tez moje rodzenstwo z dziecmi i robimy wieczor gier :)
  • kasia_989 16.09.17, 17:15
    Jeśli chodzi o gry planszowe, wszystko zależy od upodobań graczy, jednak jak napisał [ Gość: Bercik 29.11.11, 13:37 ] niektóre z nich mogą być problematyczne, czy zwyczajnie nużące.
    Gry planszowe to nie jedyny sposób na ubawienie całej rodziny. Może takie pokazy nie mają wartości sentymentalnej, ale jestem przekonana, że dziecko nie pogardziłoby prezentem niespodzianką takim, jak pokazy-iluzji.pl/dla-dzieci/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka