Dodaj do ulubionych

Chłopak wymaga drogich prezentów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 00:09
Cześć dziewczyny,
własciwie, to pisze zeby sie wyżalić, i poradzić co zrobić z moim fantem. Mianowicie idą święta a ja po raz kolejny stanęłam oko w oko z problemem zakupu prezentu dla mojego mężczyzny. Jako że nie miałam konkretnego pomyslu postanowiłam sondować delikwenta do skutku... Skutek jest taki, że mój chłopak zażyczył sobie czy raczej dał jasno do zrozumienia (okreslił rozmiar, kolor i model) ze jedynym jego pragnieniem jest czesc garderoby znanej i lubianej firmy, niestety cena tego gadzetu oscyluje w granicach 400-500 zł a ja studiuje dziennie, nie pracuje, a za prezent dla mojego chłopaka odpowiedzialna jest mama. Jak zachowac sie w tej syt ? poczułam się żle, i wstydze sie teraz zapakowac pod choinkę jakiś tani zamiennik, nie wytzrymałabym jego zawiedzionej miny.... Poradzcie cos bo...coraz blizej swieta, i mam mało czasu na jakies ruchy.
Edytor zaawansowany
  • Gość: kf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 01:20
    up up
  • wrzesniowamama07 19.12.11, 11:50
    Zostawić faceta, póki czas. Rozumiem, że zna Twoją sytuację życiową?

No, chyba że on jeszcze wierzy, że to św. Mikołaj/Aniołek/Gwiazdorek przynosi prezenty... Jeśli tak, też go rzuć, bo to pachnie pedofilią ;)

A zupełnie poważnie - trzeba być ostatnim chamem, żeby życzyć sobie tak drogiego prezentu. Nawet jeśli byś była córką Jana Kulczyka i siedziała na kasie, to człowiek na poziomie nie wyrazi życzenia za kilkaset złotych.
  • Gość: Paulinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 13:12
    Wrzesniowamamo, masz na pewno rację, gdybym nie znała czlowieka, też uprosciłabym w ten sposób syt. Zresztą pewnie widziałaś demotywator "Problem z prezentem ? Rzuć go przed swietami" xD Sytuacja nie jest łatwa, nie wiem, jak sobie z nią poradzić, a świeta zamiast być radością są dla mnie udręką, w tamtym roku zrezygnowałam ze swojego prezentu, żeby podołać, w tym roku jest mi po prostu przykro, i chociaż osobnik innych wad nie ma poza tą jedną to jednak przy wszystkich okazjach w których wypada wręczyc upominek zjadają mnie nerwy, i planuje pół roku wczesniej jak podołam finansowo. Podczas wczorajszej rozmowy jakby zreflektował się ze troche przesadził, ale jego komentarze potem miały dość nieprzyjemny wydźwięk. Nie chcę ciągle obarczać rodziców jego fanaberiami, mimo iż kłopotów z kasą nie mają, to jednak czuje się niezbyt komfortowo raz za razem prosić o kolejną stówę.
  • Gość: amj IP: 81.219.246.* 19.12.11, 13:53
    ale ktoś niestety serio dobrze Ci poradził - rzuć go w cholerę :/

wada jest wystarczająca aby to zrobić - skoro nie pracujesz, to on myśli że skąd Ty pieniądze na ten prezent znajdziesz? trzeba nie mieć za grosz empatii żeby z czymś takim do swojej studiującej dziewczyny wyskoczyć. a może co gorsza on wie że ten prezent sponsorują Twoi rodzice, wie że nie mają kłopotów z kasą i stwierdził, że w takim razie co to za problem żeby mu zasponsorowali jakiś ciuch za to że się z Tobą umawia?

moja rada - jeśli nie chcesz go rzucić (a powinnaś) - zapakuj mi ładnie... rózgę - należy mu się za chamstwo z wymaganiami co do prezentów - nie ważne czy mówił serio czy, chciał Cię tylko zniechęcić żebyś mu nie mogła kupić "co chciał"

i przestań się tym kompletnie przejmować - a następnym razem - prezent powinien być niespodzianką, jak facet chce sobie kupić ubranie które sobie upatrzył, lub coś innego co sobie upatrzył - to niech idzie do pracy i sobie na to zapracuje.

ja osobiście na Twoim miejscu powiedziałabym mu... że chyba nic z tego nie będzie, bo jakoś nie możesz sobie wyobrazić życia z osobą mającą takie wymagania co do prezentów - skoro gdy nie pracujesz on chce prezent za paręset złotych - to ile pensji będziesz musiała zgromadzić by go zadowolić później?

po prostu kompletny nietakt ze strony faceta, no i chamstwo :/
    jak go tak męczyłaś to mógł albo powiedzieć Ci żebyś nic mu nie kupowała skoro nie umiesz sama nic wymyślić, ale wybrać cokolwiek do kwoty... no MAX 50zł
  • Gość: Paulinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 17:47
    amj dziekuję za rady, pomysł z rózgą na pewno wykorzystam, świetny pretekst do rozmowy :) To też chyba moja wina, jego prezenty zawsze były drogie, ja starałam się zrekompensować, bo w koncu nie wypada dostać perfum za 500 zl i rehabilitować się prezentem za stówę, mogłam wcześniej zwrócić na to uwagę, a nie teraz biadolę. Chociaż próbowałam go skłonić do dyskusji, tłumaczyłam, że nie chce za każdym razem prosić rodziców o sponsoring. Mówi że rozumie a potem dowali jakiś komentarz w stylu "no tak, zpomniałem ze ty nie masz pieniedzy" i mi się robi nieludzko przykro, i czuje się jak jakaś utrzymanka. Rozmawiałam z moją mamą na ten temat, powiedziała, że skoro chcę to może mi dać te 500 zł tylko mam się zastanowić czy on jest tego wart. Cóż, przykra sprawa, a może moje skąpstwo ?
  • wrzesniowamama07 20.12.11, 11:13
    Prezenty rzędu kilkuset złotych dają sobie ludzie, którzy sami zarabiają i to raczej bardzo dobrze. Oboje. Wtedy nie ma problemu z wzajemnością. Na pewno nie ci, którzy na ten cel muszą prosić rodziców o sponsoring.

Niestety, Twój chłopak jest chamem po prostu.
  • Gość: Markizasklep.eu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.12, 16:31
    Myślę, że jeżeli chodzi o prezenty to wcale nie musi to być drogie, żeby miało swój urok.Zgadzam się chłopak musi być chamem, bo normalny by sie tak nie zachował. To on jest dla CIebie, czy dla drogich prezentów?
  • Gość: sakfhkweoqqqq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.11, 12:23
    Utrzyj mu nosa i kup "przejażdżka subaru" .... z kierowcą :)

prezentokracja.pl/Jazda_Subaru_na_torze_wyscigowym_z_kierowca/produkt.html
  • Gość: Ania IP: *.wroclaw.vectranet.pl 20.12.11, 17:07
    Widzisz, zrobiłaś błąd przyjmując bardzo drogie prezenty. Trzeba było odmówić. To prostsze, niż potem kombinowanie skąd wytrzasnąć 4 stówy na prezent dla niego.

Kup mu coś, na co Cię stać, coś z jego hobby itp.
    I tyle.

Nie poruszałaś z nim nigdy tematu swojej sytuacji materialnej?

Nie ukrywaj, że nie masz kasy. To trąci takim "zastaw się a postaw się". Jeśli kocha Ciebie, to nie rzuci Cię przez pieniądze.

Na przyszłość - nie musisz planować przez pół roku prezentu. Popracuj w weekendy i odłóż, jeśli tak bardzo chcesz zrobić mu drogi prezent.
  • replika78 04.02.12, 20:21
    a w życiu! To jest tak, jakbyś przyjmując prezent zakładała rewanż. Ja wychodzę z założenie, że jak ktoś chce mi dać kolie z brylantami jak kurze jaja, to jego sprawa i nic równego w cenie ode mnie mu się nie należy. A jeśli oczekuje rewanżu to: spakować prezenty i odesłać pocztą, zrywając znajomość.
    Błędem natomiast było, znając rozpasanie tego doopka, pytać co chce bez podania limitu cenowego. Czy Ty się wstydzisz, że jesteś biedniejsza?? Udajesz kogoś kim nie jesteś? I on nie wie, że Ciebie po prostu nie stać na takie prezenty? Oboje pasujecie do siebie.
  • Gość: GRAZIA 3869 IP: *.w109-212.abo.wanadoo.fr 22.12.11, 23:05
    pula -zostaw dziada poki masz jeszcze czas , bo pozniej bedziesz tylko zaiwaniala na chlopa,jesli teraz juz ma wygorowane wymagania ,rodzice niech mysla o tobie ,a nie i twoim koledze ,narzeczony ?po zareczynach ? jesli tak , to juz inna sprawa ,ale teraz kup mu wode po goleniu czy cos w tym stylu i basta ,nie pozwol sobie jezdzic po glowie ,powiedz mu glosno i wyraznie ,ze prezent jest od ciebie a nie od rodzicow , ty jeszcze nie zarabiasz ,nie musisz sie gimnastykowac i nadrabiac mina ,na przyszlosc naucz sie odmowic i powiedziec NIE ,trudno jest powiedziec komus to slowo ,ja juz dawno sie nauczylam i teraz czuje sie lepiej we wlasnej skorze ,upominek musi rowniez sprawiac ci przyjemnosc a nie obowiazek --szczere zyczenia swiateczne
  • Gość: Ania IP: *.ip.netia.com.pl 27.12.11, 12:03
    Czemu zostawić i czemu "dziada"? Chlopak nic nie wie o jej sytuacji materialnej, bo dziewczyna z nim o tym nie rozmawiala, za to z checią przyjmowała od niego drogie upominki. Ma go rzucić, bo facet nie jest jasnowidzem i nie wie, jak u niej jest z kasą???
  • Gość: GRAZIA 3869 IP: *.w109-212.abo.wanadoo.fr 27.12.11, 18:53
    ania -napisalam dziada ,rowniez dobrze moglabym napisac gada itp ,przeciez wiedzial ze dziewczyna studiuje ,a nie pracuje ,i jest na utrzymaniu rodzicow ,ktorych studia corki napewno nie sa darme ,a jesli on mial fantazje obdarowywac ja czyms na co go bylo stac ,to czemu miala nie przyjac , wina rowniez jest z jej strony ,powinna powiedziec facetowi , ze na prezent w tej kwocie jaka jej podal , musi zaczekac jeszcze troche zanim sie usamodzielni , bo latwo sie rzadzic cudzym portfelem i jego zawartoscia ,,,,,,jak tak b chciala mu sprawic drogi prezent to niech sama zarobi ,i napewno nie wyda tak latwo jak z portfela rodzica ,facet nie jest znowu taki glupi ,ze nie wie ,ze ona nie ma za wiele w studenckiej kieszeni -
  • Gość: Ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.12, 14:18
    I co z tego, ż wie, że ona stuydiuje? Wszyscy sytudenci są biedni? Ja znam wielu bogatych studentów (np. z majętnych rodzin). Skoro ona nic nie powiedziała o swojej sytuacji, to miał prawo przypuszczać, że powodzi się jej świetnie.

Nie przyjmuje się drogich prezentów i tyle. A jak chciała, to niech rusza tyłek do pracy w weekendy, a nie jęczy.
  • Gość: vichitrewsad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 14:12
    to niech najpierw sam się wykjaże w kwestii prezentów. jesli tobie kupuje coś super drogiego, to oczywiscte, że tez oczekuje podobnych prezentów. ale jesli sam palcem nie kiwnie i daje ci byle krzyzówkę z Ruchu, to współczuję.
  • sposobuzycia 08.01.12, 12:15
    Ja kupuję raczej droższe prezenty ale na trzy okazje jednocześnie (imieniny, urodziny, mikołajki w przeciągu kilkunastu dni). Zgodziliśmy się, ze lepiej kupić jedną, fajniejszą rzecz zamiast trzech pierdółek po 50 zł. No ale ile wydaję to już moja sprawa, mąż nie wymaga takiej czy innej kwoty. Czasem da do zrozumienia że coś by chciał, ale nie ma tragedii jak dostanie coś o wiele skromniejszego. Np. w tym roku mieliśmy ślub pod koniec roku więc dostał portfel skórzany bo stary mu się darł i koszulę, która mu się spodobała na wystawie. Nie wydałam majątku, był bardzo zadowlony :)
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c55fvfxmub5vxlm7.png[/img][/url]
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/7ux3xzdvr9nqn97m.png[/img][/url]
  • Gość: Sandra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 00:40
    Ja też potrzebuję pomocy. Mój facet ma zaraz urodziny (20.01) i chciałam mu coś kupić do komputera (jego kochanka). Pomyślałam o jakiejś dobrej myszy, z jakimiś bajerami itp.
    Byłam w Komputroniku i tam pokazali mi parę myszek ale nie mogę się zdecydować. Najbardziej pod względem "bajerów" zapadła mi w pamięci Microsoft Touch Mouse z dotykowymi przyciskami, dotykowym scrollem no i tak jak sprzedawca mówił - może pracować wszędzie (nawet na szkle działała !) no ale cena jest dość wysoka więc mam pytanie, czy warto ?
    Ma już klawiaturę od Microsoftu więc może fajnie by było gdyby miał taki komplecik ?
  • Gość: GRAZIA IP: *.w109-213.abo.wanadoo.fr 22.01.12, 17:33
    juz za pozno ale wlasnie w piatek kupilam - nam -mysz bo stara zdechla ,trust vivy wireless mini mouse nr pod myszka s/n 1110024418, niewielka, bezprzewodowa mysz optyczna z malym chowanym w urzadzeniu odbiornikiem i wysoka rozdzielnoscia 800 dpi (trust .com )akurat do mojej i jego reki za jedyne 15 e , w leclercu ,jak u was drogo to pomyslcie na przyszlosc , ze jezdzac po swiecie mozecie za grosze to kupic w innym kraju (u n mnie w zabowie to smieszna cena )kolor piekny bo wybralam czarny spod a wierzch malinowy z ladna biala grafika , zycze dobrych zakupow
  • Gość: sfsadf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.12, 16:50
    tiaaaa,
    już uwierzę, jak wszytskie laski kupują tylko i wyłącznie swoim facetom myszki.
  • Gość: antycash IP: *.toya.net.pl 12.02.12, 19:51
    Przeglądaj oferty zakupów grupowych. Markowe ciuchy, perfumy i inne gadżety można kupić nawet kilkadziesiąt procent taniej. Np. na Gruperze teraz była oferta na markowe koszule za niecałe 30 złotych - a od tych naprawdę najlepszych. Przeciez nie będzie Cię pytać w którym sklepie kupiłaś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka