Dodaj do ulubionych

Wydawnictwo Zysk i S-ka :(

14.07.07, 14:40
Witam serdecznie. Od czterech lat współpracuję z wydawnictwem Zysk i S-ka i
współpracę jako taką bardzo sobie chwalę, ale... No właśnie. Jest jedno MAŁE
'ale'. Wydawnictwo notorycznie zalega z płatnościami . Czasem są to opóźnienia
rzędu od jednego do trzech miesięcy. Czy ktoś z forumowiczów również dla nich
tłumaczy i spotkał się z podobnymi zaniedbaniami ze strony tegoż wydawnictwa?
Będę wdzięczna za kontakt i Wasze uwagi.
Pozdrawiam serdecznie
Edytor zaawansowany
  • thornhill 15.07.07, 09:14
    Kiedyś z nimi współpracowałem. Opóźnienia to u nich raczej norma. Jeśli jesteś
    ciekawa szczegółów - daj znać na gazetowego maila.
  • sapiencja 16.07.07, 15:00
    Spółka liczy zysk, stąd te opóźnienia ;)
  • hajota 30.07.07, 16:00
    Też kiedyś współpracowałam. Zwlekali z płatnościami, to reguła, ale ostatecznie
    wszystko wypłacali do końca.
  • onysablet 30.07.07, 17:18
    Wiem, że płacą, bo takie sytuacje miały miejsce już wcześniej. Problem w tym, że
    te opóźnienia robią się coraz bardziej uciążliwe, a nikt nie lubi upominać się o
    swoje pieniądze.
  • gdur 19.08.19, 19:09
    Ostatnio zirytowała mnie polityka wydawnicza Zysku. Wydali obszerny cykl P. Hamiltona o Wspólnocie. Pierwsze 4 części cyklu tłumaczył kto inny niż 2 następne. W ciągu tych 4 początkowych części czytelnik zżył się już z pewnymi określeniami, terminologią, i nagle przychodzi nowy tłumacz i zaczyna wprowadzać nowe terminy. Po co?! Czemu mieszać?
    Nie twierdzę, że tamte terminy były idealne, ale już do nich przywykliśmy (tak jak do określenia lokomotywa na to coś co jeździ po torach). Raptem nowy tłumacz wszystko zmienia. Zamiast tunel czasoprzestrzenny używa wormhola, zamiast Gwiezdny Podróżnik - Gwiazdokrążca itd. W czym to jest lepsze?!
    Myślę, że Wydawnictwo, w trosce o czytelnika i spójność cyklu, powinno wymagać od tłumacza aby przed rozpoczęciem pracy zapoznał się wcześniej wydanymi pozycjami cyklu, a przynajmniej nawiązał kontakt z poprzednim tłumaczem i uzgodnił terminologię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka