owłosienie a tabletki antykoncepcyjne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    mam problem z kilkoma czrnymi twardymi włosami wokół sutków, do tego
    standardowo mam dosc duzo włosow na nogach, w okolicach bikini i pod pachami.
    Zastanawiam się czy po zażyciu tabletek Diane 35 nie pogorszy sie moj problem
    z nadmiernym owłosieniem. Tabletki przepisal mi dermatolog bo podobno ma to
    pomóc na trądzik i zbyt łojotokową cerę.
    czy ktoś wie coś na ten temat? nie bylam z tym u lekarza czy sądzicie że
    należałoby sie w miom przypadku skonsultowac z lekarzem np z ginekologiem a
    moze powinnam powiedziec o tym dermatologowi?

będę wdzięczna za każdą odpowiedź,
    dziękuję
    • Na forum sto razy pojawiała się informacja, iż działanie tabletek
      antykoncepcyjnych jest INDYWIDUALNE, dlatego nikt nie poda ci jednoznacznej
      odpowiedzi, która będzie pasowała w 100%. Najpierw powinnaś skonsultować się z
      endokrynologiem, zrobić badania czy to choroba czy nie (kilka czarnych włosów o
      niej jeszcze nie świadczy), sprawdzić czy twoje hormony się wahają, a jeśli tak
      to które i dopiero wówczas zdecydować się na jakieś leki. Sądzę, że nie
      zaszkodzi również powiedzieć o tym dermatologowi. (Ginekolog nie zajmuje się
      hormonami, dlatego jeśli już to polecam konsultować się z
      ginekologiem-endokrynologiem).
      --
      Nie polemizuj z idiotą-najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem-pobije
      doświadczeniem.
    • według mnie na pewno pomoże na trądzik i na łojotok
      na włosy niekoniecznie

lepiej zrób najpierw badania poziomu hormonów zanim zaczniesz brać DIANE - to
      naprawdę mocny lek
    • Zanim zaczniesz stosowac Diane 35 to powiem Tobie tylko, że producent tego
      leku "zapomniał" napisać w ulotce informacyjnej moim zdaniem b. istotnej
      informacji, że po odłożeniu tego leku może wystąpić zaostrzenie objawów. W moim
      przypadku było to zaostrzenie trądziku i pojawienie sie hirsutyzmu. O takiej
      ewentualności dowiedziałam sie dopiero od przedstawiciele handlowego firmy,
      niestety już zbyt późno. Diane nie jest lekiem bezpiecznym, moze wywołac różne
      skutki uboczne lub rzadne /loteria/. Pamiętaj tylko o sceptycznym podejściu do
      tego co wciska Ci lekarz, tym bardziej bez gruntownych badań. Niech koncerny
      farmaceutyczne kwitną, ale niekoniecznie z Twoim udziałem.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.