Dodaj do ulubionych

owłosienie a tabletki antykoncepcyjne

09.12.06, 14:25
Witam,
mam problem z kilkoma czrnymi twardymi włosami wokół sutków, do tego
standardowo mam dosc duzo włosow na nogach, w okolicach bikini i pod pachami.
Zastanawiam się czy po zażyciu tabletek Diane 35 nie pogorszy sie moj problem
z nadmiernym owłosieniem. Tabletki przepisal mi dermatolog bo podobno ma to
pomóc na trądzik i zbyt łojotokową cerę.
czy ktoś wie coś na ten temat? nie bylam z tym u lekarza czy sądzicie że
należałoby sie w miom przypadku skonsultowac z lekarzem np z ginekologiem a
moze powinnam powiedziec o tym dermatologowi?

będę wdzięczna za każdą odpowiedź,
dziękuję
Edytor zaawansowany
  • 09.12.06, 14:51
    Na forum sto razy pojawiała się informacja, iż działanie tabletek
    antykoncepcyjnych jest INDYWIDUALNE, dlatego nikt nie poda ci jednoznacznej
    odpowiedzi, która będzie pasowała w 100%. Najpierw powinnaś skonsultować się z
    endokrynologiem, zrobić badania czy to choroba czy nie (kilka czarnych włosów o
    niej jeszcze nie świadczy), sprawdzić czy twoje hormony się wahają, a jeśli tak
    to które i dopiero wówczas zdecydować się na jakieś leki. Sądzę, że nie
    zaszkodzi również powiedzieć o tym dermatologowi. (Ginekolog nie zajmuje się
    hormonami, dlatego jeśli już to polecam konsultować się z
    ginekologiem-endokrynologiem).
    --
    Nie polemizuj z idiotą-najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem-pobije
    doświadczeniem.
  • 10.12.06, 17:48
    według mnie na pewno pomoże na trądzik i na łojotok
    na włosy niekoniecznie

    lepiej zrób najpierw badania poziomu hormonów zanim zaczniesz brać DIANE - to
    naprawdę mocny lek
  • 14.12.06, 15:18
    Zanim zaczniesz stosowac Diane 35 to powiem Tobie tylko, że producent tego
    leku "zapomniał" napisać w ulotce informacyjnej moim zdaniem b. istotnej
    informacji, że po odłożeniu tego leku może wystąpić zaostrzenie objawów. W moim
    przypadku było to zaostrzenie trądziku i pojawienie sie hirsutyzmu. O takiej
    ewentualności dowiedziałam sie dopiero od przedstawiciele handlowego firmy,
    niestety już zbyt późno. Diane nie jest lekiem bezpiecznym, moze wywołac różne
    skutki uboczne lub rzadne /loteria/. Pamiętaj tylko o sceptycznym podejściu do
    tego co wciska Ci lekarz, tym bardziej bez gruntownych badań. Niech koncerny
    farmaceutyczne kwitną, ale niekoniecznie z Twoim udziałem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.