Dodaj do ulubionych

Czy 9-latka może już jeździć konno?

17.03.19, 21:28
Czy ktoś potrafi mi mądrze odpowiedzieć na to pytanie?
Córka jest ogromną miłośniczką zwierząt, ostatnio "zachorowała" na konie - rysuje je, każe mi kupować końskie kalendarze i ciągle mówi o jeździe konnej. Ja jednak mam obawy związane z zapisaniem pociechy do stadniny - boję się, że jest jeszcze za młoda i że to może być niebezpieczne.
W dwóch stadninach usłyszałam, że już od 4 roku życia można wsiadać na konia, ale to raczej mało odpowiedzialna spraw i pewnie stadniny chcą po prostu zarobić na nowych klientach.
Może ktoś z Was ma jakieś mądre podpowiedzi?Zależy mi na faktycznych pasjonatach jazdy konnej.
Przy okazji zapytam się też o dobrą stadninę rekreacyjną w pobliżu Trójmiasta. Znacie taką?
Edytor zaawansowany
  • edziapeter 23.04.19, 22:59
    Oczywiście 😊.Nawet dzieci dwuletnie uczą się jeździć konno, wtedy rodzic asekuruje je. Na to pytanie nie znam dobrej stadniny koni w pobliżu Trójmiasta. Poza tym polecam kupić książkę dziennikarki która jeździ od dziecka konno Karoliny Ferenstein- Kraśko „Konie pasja od pokoleń”.Ona ma tam (jej rodzice) stadninę koni Ferensteinów w Gałkowie na Mazurach.
  • duzymarian 01.05.19, 15:00
    Jeśli chodzi o naukę jazdy konnej dzieci to mogę polecić dwa miejsca
    - OSK Lipce (świetny program nauki, indywidualne podejście, fajna okolica)
    - Bystra Stajnia (piękne konie, oferta spędzania czasu do dorosłych)
  • janusz900 25.06.19, 21:06
    Jasne, że w tym wieku już można uczyć się jeździć.
    Warto poszukać stadniny rekreacyjnej, która jednocześnie uczy dzieciaki i osoby zaawansowane.
    Jeśli chodzi o Trójmiasto, to słyszałem, że świetną ofertę ma Kawa i Konie. Znajomi polecają też Bystrą Stajnię i OSK Lipce...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka