Dodaj do ulubionych

Jazda Konna

03.10.08, 21:59
Ten watek przeznaczony jest dla wszystkich, którzy jeżdżą lub uczą się jazdy
konnej. Zapraszam do przyjemniej dyskusji.
Edytor zaawansowany
  • kon_ik 03.10.08, 22:07
    Ja jeśli chodzi o jazde konna jestem osoba poczatkujaca, gdyz nauke rozpoczełam
    w tegoroczne wakacje. I w związku z tym mam kilka pytań do kolegów i kolezanek z
    wiekszym doswiadczeniem.

1. Czy naukę jazdy konnej można kontynuować w zimę czy dopiero na wiosnę?

2. Czy na poziomie bardzo dobrego kłusu ( nie umiem jeszcze galopować) wystarcza
    lekcje raz w miesiącu?

Pozdrawiam...
  • sara21-21 08.10.08, 12:29
    Październik jest akurat przychylnym miesiącem pod względem pogodowym na dalszą
    naukę w towarzystwie konia.Obecnie większość koni stoi w pensjonatach i te
    lepsze posiadają halę ,wówczas nie ma problemu z jazdą w dni niesprzyjające
    pogodowo ,no chyba ,że na hali pełne obłożenie.Co do dalszej edukacji w galopie
    ,to o tym decyduje Twój trener czy instruktor ,w końcu jak masz opanowany kłus
    to nie widzę powodu abyś nie zaryzykowała "wiatru we włosach"
  • sgosia73 28.10.08, 12:54
    A gdzie uczycie się jeździeć? Ja mieszkam w Warszawie a uczę się w szkółce
    Patataj w podwarszawskich Kaniach.
  • nedut 15.11.08, 18:51
    Ja też mieszkam w Warszawie. Zaczęłam się uczyć rok temu w Hubercie
    na Czerniakowie. W tym roku ostatnio jeździłam chyba w marcu i
    strasznie mi tego brakuje :)
  • lovehorses 18.12.08, 14:36
    Ja mieszkam w Katowicach i mam 15 minut do triala w chorzowie ;]
    Fajne koniśki tam są ;) jestem w klubie i jakoś leci :D
  • ladyofthewoods 04.09.13, 13:29
    Witam. Ja rowniez zaczelam przygode z konmi. Zawsze chcialam nauczyc sie jezdzic konno. Lubie konie i jako dziecko zawsze bylam blisko nich. Mam do Was pytanie : Jak wygladala Wasza 1 lekcja? Kiedy przyjechalismy (bylam z mezem) instruktorka zaprowadzila nas do koni i od razu kazala wsiasc pokazala tylko jak nalezy trzymac wodze kierowac koniem i tyle.. I..ruszylismy prosto w las!!! Mimo ze ja NIGDY nie siedzialam w siodle!!! Moj maz troszke jezdzil w dziecinstwie ale bardzo dawno temu! Bardzo sie zdziwilsimy ze nie bedziemy uczyc sie jazdy na lonz, rownowagi w siodle poprawnej postawy itd... w dodatku dostalismy najwyzsze konie! W trakcie jazdy po lesie uczylismy sie klusowac. Troszke sie balam nie powiem bo to jednak byl pierwszy raz w siodle balam sie ze spadne! Mimo tego podalo mi sie ale zamierzam zmienic szkole na inna. Nie zrazilam sie do jazdy ale chcialabym sie czegos wiecej dowiedziec i nauczyc! pozdrawiam :)
  • florka.kapitolka 21.08.14, 23:56
    witam
    ja tez jestem poczatkujaca,
    nauke jazdy konnej zaczelam dopiero w wieku 23 lat, pisze tezbloga, polecam: sklep-jezdziecki.ort-reha.eu/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka