Dodaj do ulubionych

Czy Sekuła promuje faszystowski Hindenburg?

IP: *.stk.vectranet.pl 11.09.10, 10:02
Ciekawy artykuł w Rzeczpospolitej. Sekuła mówi o Zabrzu Hindneburg. Przypomnijmy, że to ten niemiecki wojskowy umożliwił rozpoczęcie w Niemczech faszyzmu. Zabrze nazywało się Hindenburg w latach 1915-45, czyli głównie w okresie faszystowskim. Pozytywnie ocenia ten okres poseł Sekuła. To Skandal! Zwracam uwagę, że zwycięstwo pod Tannabergiem, kiedy wojskami niemieckimi dowodzi Hindenburg uważane jest w niemieckiej historii za rewanż na Grunwald, bo bitwa toczyła się w bliskiej odległości.

www.rp.pl/artykul/534264-Sekula-z-Hindenburga.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: raczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 10:09
  Bym nie zakladal, ze go PISowska gazeta za to pochwali:)
 • Gość: zdzichu IP: *.stk.vectranet.pl 11.09.10, 12:14
  JarKacz tez cos zachwalal niemieckie landy.Moze Sekula chce sie przypodobac Allianzowi.
 • Gość: ja IP: *.stk.vectranet.pl 11.09.10, 13:42
  A co byśmy mieli w tym dupnym Zabrzu jakby tu Niemcy nie inwestowali w latach okupacji? Też ich nie lubię ale trzeba przyznać, że co jak co ale dobrze gospodarzyć potrafili od wieków. Nie muszę chyba wymieniać co w Zabrzu powstało "za NIemca"?
 • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 17:39
  Całe Zabrze wybudowali Niemcy a jak to się komuś nie podoba to może wracac skąd przyjechał. Pseudo znawcom historii i prezydenta Hindenbura dziękujemy. Ślązacy znają historię, nacjonalistom polskim też dziękujemy. Po dziurki w nosie mamy polonizacji Śląska i tępienia wszyskiego co śląskie czy niemieckie.
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 18:37
  Mirek promuj dalej Hindenburg. Głupkiem jesteś.Ale jak musisz to walcz. Tusku Ci kazał?
 • Gość: ... IP: *.stk.vectranet.pl 11.09.10, 18:46
  Panie Sekuła! Pana zdaniem to okres rozwoju? Czy nie wie Pan, że wtedy mordowano katolickich księży? Czy nie wie Pan, że wtedy spalono zabrzańską synagogę? Czy nie wie Pan o prześladowaniach Powstańców Śląskich? I to jeszcze przed wojną! Tak, w faszystowskim Hindenburgu! I niech Pan przestanie podburzać swoich POpleczników i pisać, że w Hindenburgu było tak cudownie. Było , pod warunkiem, że nie było się Żydem, Polakiem i należało do NSDAP!
 • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 22:55
  a kto to jest ta Sekuła? Jak promuje Hindenburg to może wystrzelić go do jakiegoś landu albo coś.
 • Gość: Kazimiesz ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 00:02
  Towarzysze za Buga się odzywają. Już mają gacie pełne strachu. Śląsk odzyska autonomie czy to się repatryiantom podoba czy nie. Zawsze można wrócic do Lwowa. Przed wojną Hindenburg był niemiecki a niby jaki miał byc. Całe Zabrze wybudowali Niemcy a Ci co przyszli na ich miejsce po ich wygnaniu większośc budynków i zakładów doprowadzili do ruiny. No ale o tym to już Bismark wspominał.
  Poza tym niedouczeni polscy szowinisci nazwa miasta Hindenburg pojawiła się w 1915 roku w ramach Cesarstwa Niemieckiego. Potem była Republika Waimarska gdzie również funkcjonowała nazwa Hindenburg a dopiero póżniej pojawia się III Rzesza.Ale dla nieuków to nie ma znaczenia. Nie odrózniają okresu Cesarstwa Niemieckiego od III Rzeszy.
 • Gość: dark IP: 79.175.240.* 12.09.10, 07:02
  dobrze godosz. ale czego można oczekiwać od tych gorolskich bękartów. zawsze mogą wyjechać choćby do warszawy. pytanko dla historyków. w jakich wiekach zabrze było polskie? skoro tak mówicie o jego polskości
 • Gość: ja IP: 188.33.184.* 12.09.10, 07:05
  Ja dostałem od pana posła pocztówkę, na której jest jeszcze Zabrze G. S. i kościół św. Anny i uważam, że to wszystko miłe przypomnienie Zabrza z czasów rozkwitu. Faktem jest, że miasto potem nazywało się Hindenburg, ale jeszcze zanim naziści doszli do władzy! To był okres uzyskania praw miejskich, co teraz przecież świętujemy jako Święto Miasta i największego rozkwitu. Więc nie obrażajmy się na historię tylko pomyślmy co zrobić by Zabrze znowu rozkwitło.
 • Gość: anna IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 08:51
  Nikt nie ma niczego przeciwko kolekcjonerskim, przedwojennym pocztówkom z Zabrza. Jednak używanie ich w akcji politycznej, bo to przecież ewidentna akcja propagandy politycznej pana Sekuły, musi niepokoić. Czy ta pocztówka ma charakter programu politycznego, który Pan poseł chce realizować? Czy pan poseł popiera polityczne metody stosowane w Hindenburgu? Czy pan poseł opowiada się za przywróceniem nazwy Hindenburg? Czy pan poseł opowiada się za przywróceniem przedwojennej granicy pomiędzy Polską i Niemcami? Co właściwie w politycznym przekazie chciał powiedzieć pan poseł Sekuła? W rozmowie z dziennikarzem Rzeczpospolitej stwierdził, że promuje ten okres, jako okres przyśpieszonego rozwoju. Czy zatem, żeby znów Zabrze się rozwijało odpowiada na zadane wcześniej pytania twierdząco?
 • Gość: Mirek IP: 109.243.151.* 12.09.10, 09:51
  Nie. Nie należy tego w ten sposób rozumieć.
 • Gość: Anna IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 15:16
  Jeśli tak, to Pan Sekuła powinien wszystkich przeprosić i to wyjaśnić. On jednak obraża mieszkańców twierdząc, że nie mają świadomości historycznej. Ja się obawiam więc, że jest dokładnie inaczej...Jest gorzej niż myślimy.
 • Gość: xyz IP: 77.252.87.* 12.09.10, 15:39
  Bzdury mogą pisać tylko gorole. Wystarczy popatrzeć na pocztówki przedwojenne jak w Zabrzu było dużo zieleni oraz duuuużo miejsc pracy nie wspominając o czystości .Popytajcie prawdziwych miejscowych ślązaków to może zmienicie zdanie.
 • Gość: Alen IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 16:14
  Hindenburg - Zabrze, to miasto czysto śląskie.
  Kto nie czuje się Ślązakiem, niech zabiera tobołek i się wynosi do gorolskich wsi.
  Pyrsk.
 • Gość: Helmut IP: 212.106.160.* 12.09.10, 16:52
  Chciałbym wiedzieć skąd to przybył do Zabrza ten Sekuła niby ślązak ?
 • Gość: ula IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 16:59
  Jak wiadomo rodzina Sekułów pochodzi z Sosnowca. Pytanie, czy nasz Miruś jest z tej samej gałęzi. Różnie ludzie mówią. Wiadomo, że urodził się w Strzelcach Opolskich, a tego miasta prawie wszyscy wyjechali do Niemiec. Skądś zatem jego rodzice tam przyjechali. Wiele wskazuje, że z Zagłębia.
  pl.wikipedia.org/wiki/Ireneusz_Seku%C5%82a
 • Gość: alex IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 17:05
  Wypowiedź xyz jest niepojąca, tak jak wypowiedzi Sekuły. "Hindenburg był zielony i było dużo miejsc pracy". To właśnie dokładnie argumentacja faszystów. To nic, że morduje się Żydów i księży katolickich, skoro jest zielono i są miejsca pracy. Czy taki program polityczny ma pan Sekuła? Czy narodowy-socjalizm to jest jego program polityczny?
 • Gość: xyz IP: 77.252.87.* 12.09.10, 19:47
  Do Alex-a.
  Stwierdzam jedynie to że w tamtych czasach lepiej dbano o Zabrze i jej mieszkańców niż obecnie. Nie było problemów z pracą i życiem. Nawet w czasie wojny mieszkańcy byli oszczędzani. Przypuszczam że nie znasz historii tych ziemi jej mieszkańców.
 • Gość: am IP: *.dip.t-dialin.net 13.09.10, 21:19
  a czy ksieza nawet dzis nie gwalca nieletnich! nie mordowali nawracajac sila na chrzescijanstwo!
 • Gość: KMie IP: *.tktelekom.pl 17.09.10, 14:02
  ... nie z Sosnowca. Pochodzi z Mysłowic, jest Hanysem z dziada pradziada.
  Tylko nazwisko się zgadza.
  Wiem bo znam go od dziecka.
 • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 16:55
  A może należy powrócic do historycznej nazwy upamiętniającej wybitną postać prezydenta Hindenburga. Jesteśmy przecież w zjednoczonej Europie albo tak jak na opolszczyźnie używac nazw niemieckich i polskich : Zabrze-Hindenburg.
  Poza tym autonomia nie jest niczym nadzwyczajnym np. w ramach Grecji mamy Autonomiczną Republikę Góry Athos i czy ktoś robi z tego sensację ?Tym bardziej że przed wojną Śląsk cieszył się automomią, którą odebrała mu władz ludowa potępiana przez wszystkich. Jeżeli potępiamy okres reżimu bierutowskiego w Polsce to dlaczego do tej nie przywrócono odebranej autonomii Sląska ? A może samo pozbawienie Ślązaków autonomii jest bezprawne i sprzeczne z prawem międzynarodowym ?
 • Gość: roki IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 17:09
  Wyborco! O czym ty mówisz? Co ma autonomia wspólnego z Hindenburgiem? Przeczytaj artykuł w Rzeczpospolitej to zrozumiesz. Hindenburg dopuścił Hitlera do władzy. Nawet Niemcy nie uznają tego polityka. Zabrze nosiło tę nazwę tylko 30 lat. Nasza historyczna nazwa to ZABRZE!
 • Gość: tomek IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 17:22
  Ktoś napisał, że cale Zabrze wybudowali Niemcy. Co za bzdura. A Dom Muzyki i Tańca, osiedla Barbary, Rokitnica, Zaborze, Helenka, Kopernik... halę na Matejki, ośrodek Janek, szkoły np. na Piłsudskiego, tysiąclatki, przedszkola.. i itd, i itd., Multikino, centra handlowe, kościoły na Helence, os. Kopernika, Franciszkańskiej.
 • Gość: am IP: *.dip.t-dialin.net 13.09.10, 21:21
  no Multikino, centra Handlowe!!! tu masz racje wiekszosc nalezy do Niemiec!
 • Gość: kibic IP: *.adsl.szeptel.net.pl 13.09.10, 23:47
  Nie pasuje mi jakoś nazwa klubu Bergmann Hindenburg,niech już lepiej zostanie Górnik Zabrze...a za widokówkę to Pan Sekuła powinien mieszkańcow naszego miasta czym prędzej przeprosić!
 • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 17:25
  Nie będę czytał tuby propagandowej PIS-u jakim jest gazeta Rzeczpospolita. Tej gazety używam wyłącznie, kiedy zabraknie papieru toaletowego. Ta gazeta nie ma nic wspólnego z rzetelnością i etyką dziennikarstwa. To już "NIE" Urbana jest bardziej wiarygodne niż ta gazeta.
 • Gość: Andrzej IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 17:29
  Wyborco! Pozostań zatem ciemny!
 • Gość: adula IP: 212.106.160.* 12.09.10, 18:12
  Ludzie, czego się gorączkujecie. 65 lat po wojnie a wy ciągle przywołujecie jakieś faszystowskie demony. Historię trzeba przedstawiac chłodno i rzetelnie. Jak było przed wojną i w okresie wojny w zabrzu wie tylko ten którego rodzice czy tez dziadkowie urodzili się na tych terenach. Na losy Ślązaków miały wpływ aż trzy mocarstwa jakby ktoś zapomniał. Ludzie pracowali, żenili się między sobą i zmieniali miejsce zamieszkania. Większośc posługiwała sie językiem polskim i niemieckim. Na wybuch wojny nie miał wpływu przeciętny Niemiec. Ludzie i wy chcecie do Europy? Chyba raczej powrotu do PRLu!
 • Gość: nie uważam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 18:54
  Nie uważam, aby Sekuła zrobił coś zdrożnego. Na historię Zabrza składa się okres cesarski, weimarski, niemiecki oraz polski. Należy czerpać z wszystkich tych okresów same dobre rzeczy w ramach wspólnej Europy. To dobrze, że Sekuła jako przyszły prezydent Zabrza to rozumie. Jesteśmy we wspólnej Europie, a nie w jakimś zaścianku. Jak chcecie sprowadzić do Zabrza nowych inwestorów oraz zmniejszać bezrobocie, jak ciągle obrażacie się na historię.
  Mnie się to podoba. Brawo Panie Pośle. Tak trzymać.
 • Gość: Zabrzanin IP: *.adsl.szeptel.net.pl 13.09.10, 23:57
  Myślę,że ma Pan wypaczone pojęcie Europy.Ja osobiście znam wielu Niemców,którzy wstydzą się swojego Hindenburga i innych wodzów.
  Dla mnie Pan Sekuła w swoim zachowaniem skłania mnie do stwierdzenia,że to wlaśnie on jest pseudoeuropejczykiem i poszerza kręgi tak zwanych ,,wiecznie wczorajszych,,.
 • Gość: am IP: *.dip.t-dialin.net 19.09.10, 10:19
  A ja znam wielu niemcow co sa dumni ze swoich wiielkich i zasluzonych ludzi. Nie cale niemcy byly nazistowskie wielu w tamtym okresie przed rozpoczeciem II WS zostalo zamordowanych wielu trafilo do Dachau a tez byli niemcami przed rozpoczeciem wojny wielu na sile zostalo zmobilizowanych. To mozna takze powiedziec ze wszyscy Zabrzanie w okresie powojennym byli komunistami i mordowali polakow byli przeciw kosciolowi itd.! myslac tym tokiem nigdy nie dojdziemy do ladu! Kazdy okrers posiada swoje dobre i zle strony.
 • Gość: Europejczyk IP: *.adsl.szeptel.net.pl 14.09.10, 12:04
  A co ma wspólnego obecna Europa z Hindenburgiem?I po co do tej budzącej wątpliwości postaci historycznej nawiązywać.Śmiem twierdzić,że to Pan nie zna współczesnej Europy,a Pana sympatie są po stronie skompromitowanych ,,wiecznie wczorajszych,,
 • ballest 14.09.10, 12:20
  Kompromitowac to sie Polacy kompromituja, jak nie wiedza kim byli "polscy" rycerze pod Grunwaldem ! - jak nie wiedza kim byl Marcicn z Wrocimowic, Zyndram z Maszkowic , Farurej czy Zauissius de Garbow, czytaj Zawisza Czarny!

  "Ex almania ducens genus, cuius viri animosi et honorum cupidi;
  inter quos sub nostra etate Zauissius de Garbow, dictus niger, magis
  excellentia claruit.

  Jan Długosz, Insignia ..., s. 70

  Z Niemiec ród wywodząc, którego mężowie dzielni i zaszczytów żądni;
  między którymi w ostatnich latach Zawisza z Garbowa, nazywany Czarny,
  wielką świetnością błyszczał.

  Tłumaczenie Danuta Szopa"

  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • ballest 14.09.10, 12:22
  Faszystowski, bo dzisiaj polski, czy jak to zrozumiec mozna?

  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 19:30
  A Ty niosący światłośc Andrzeju jedź sobie do Warszawy i postój tam z 2 lata pod krzyżem.
 • Gość: olek IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 20:52
  Jeżeli ceną za inwestorów ma być zmiana nazwy Zabrze na Hindenburg i to jest program gospodarczy pana posła, to jestem na NIE.
 • gazet.a.48 12.09.10, 21:15
  oleg, stuknij sobie w swoją główkę, słyszysz echo?
 • Gość: am IP: *.dip.t-dialin.net 13.09.10, 21:14
  zeby Zabrze wrocilo do rozkwitu trzeba wygonic wlasnie takich gorilii co tu na forum sa przeciw panu Sekule!
 • pauulek 22.09.10, 19:11


  "A co byśmy mieli w tym dupnym Zabrzu jakby tu Niemcy nie inwestowali w latach okupacji? "
  sorry ale Zabrze nigdy nie bylo okupowane, chyba ze od 45 roku,
  a miastem stalo sie jako hindenburg ,przedtem bylo najwieksza wiocha europy,
  hindenburg wcale hitlera nie popiereal- to jakies brednie, jako prezydent zaakceptowal decyzje rzadu, ktorego kanclerzem byl hitler, ze przez to nazisci otrzymali absolutna wladze to calkiem inna sprawa, hitlera w owym czasie zlekcewazono bo uwazano ze to przejsciowy fenomen, i mniejsze zlo niz komunisci, hindenburg nazywal hitlera czeskim szeregowym

  --
  „Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.”
 • Gość: czyżby? IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 21:12
  Myślę że zapominamy o jednej ważnej sprawie. Pan Sekuła nielegalnie prowadzi agitację wyborczą, pomimo, że nie ogłoszono jeszcze wyborów. To wszystko zatem jakoś się łączy. Łamanie prawa było typowe dla faszystowskiego Hindneburga rządzonego przez NSDAP. • Gość: przed IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 21:18
  Przed chwilą wróciłem z Gwarków w Tarnowskich Górach. W przepięknej kawalkadzie szli obok siebie rajcowie, król Sobieski, żołnierze polscy oraz z wermachtu i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Było super. Dość już tej czarnej propagandy wobec posła.
 • Gość: ronald IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 21:22
  A kto robi tę propagandę? To chyba sam Sekuła wywołał temat. Głos w sprawie zabierają najważniejsze media w kraju i najważniejsi politycy. Czy ten facet musi nas tak kompromitować?
 • Gość: zbieracz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.10, 21:22
  Gdzie mogę dostać cały komplet tych fajnych widokówek. Mogą być nawet z wizerunkiem posła.
 • Gość: ania IP: *.stk.vectranet.pl 13.09.10, 00:13
  cholonka ciąg dalszy ;D
 • Gość: pytnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 15:21
  dlaczego "Rzepa" nie napisze o przeszłości Allianza, który chce przejąć spółkę Stadion na mocy tajnego porozumienia z panią prezydent Mańką-Szulik?
 • Gość: oooo IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 22:02
  rewizjonistom zachodnioniemieckim mówimy stanowcze NIE
 • Gość: szkielko IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 22:17
  Szklo kontaktowe na biezaco
 • Gość: cofka IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 22:28
  cofa mi się już od tego tematu.... i narzuca myśl wszechwierzących, nieomylnych - kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem - czekam;)
 • Gość: wijtek IP: *.stk.vectranet.pl 12.09.10, 23:09
  jestem ciekawy, czy to poseł wymyśla te wszystkie gazetki szkalujące panią prezydent, prowokacje i te kartki, czy też zatrudnił jakiś specjalistów od PR.
 • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 00:30
  Gdzie można dostac te piszące prawdę o nieskuteczności pani prezydent gazetki. Wszyscy znajomi o nie dopytują. Może ktoś w końcu się zlituje i je udostępni na jakis stronach internetowych. Bo w Zabrzu wszyscy o nich mówia ale jest ich po prostu za mało.
  Brawo dla ludzi, którzy ośmielili się powiedziec prawdę o nieróbstwie władzy.
 • Gość: Zyga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 08:27
  Tam można dostać te gazetki, gdzie ich miejsce czyli w koszu.
  Brawo dla całej Polski - i tej obywatelskiej i mediów za to, że dają naganny wyraz na bieżąco o tym, co myślą o poczynaniach p. Sekuły.
  Obśmiewają, potępiają i wyrażają oburzenie na wszystkich portalach internetowych i stacjach tv - zasłynęło miasto a jakże, niedługo panu posłowi będziemy pomnik stawiać za to rozsławienie Zabrza w dziedzinie absurdu.
 • Gość: pomnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 09:35
  to bedzie jak beda fundamenty sterczec i dwie koparki, a wokol lidl.

  W Zabrzu nic nie potrafia zbudowac, za to Lidla przy Guido to postawia w 3 miesiace. Wspaniala reklama dla miejsca. Mam nadzieje, ze MMS nie odmowi sobie ciecia wstegi.
 • Gość: F-16 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 11:06
  Nareszcie pan poseł odważył się publicznie przypomniec, że Zabrze tak naprawdę Polska dostała w prezencie w 1945 r. Gotowe nowocześne miasto z zakładmi pracy, przemysłem.
  W XVIII wieku terenu Zabrza zamieszkiwało około kilkustet mieszkanców i był to zwykła wiocha. Rozój nastąpił w XIX i w pierwszej połowie XX wieku, kiedy teren ten należał do Prus i cesartswa niemieckiego. Wtedy to wybudowano kopalnie, huty i inne zakłądy jak i całe osiedla dla robotnków.
  Ta informacja niestety w Polsce jest niepolpularna choć to niepodważalny fakt historyczny.
 • Gość: achim IP: 109.243.160.* 13.09.10, 11:30
  No to mamy nowego firera mniejszości. Wodzu prowadź.
 • Gość: xyz IP: 77.252.87.* 13.09.10, 20:20
  Do Ewy.
  Pytasz się o gazetkę w której piszą o MMS
  Zabrzańskie fakty z 17.08.20210r . Na czwartej stronie podpisano- stowarzyszenie "Społeczna Inicjatywa Zabrza". Jeśli zechcesz to zrobię skan i ci bezpośrednio wyślę .proszę o namiary.
 • Gość: jurek IP: *.adsl.szeptel.net.pl 14.09.10, 00:23
  no może nie tak całkiem w prezencie... przez pięć lat mordowano Polaków,grabiono i niszczono naszą ojczyznę.W wyniku drugiej wojny światowej staciliśmy kresy i niepodległość na ponad 50 lat,stolicę z nieznaną dotąd w histori nienawiścią zrównano z ziemią,ta informacja niestety wśrod ludzi myślących pańskimi kategoriami jest niepopularna choć to niepodważalny fakt historyczny.
 • Gość: patriota IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.10, 23:17
  Gwoli ścisłości w Zabrzu w maju 1945 nie było w zasadzie żadnej czynnej fabryki czy koksowni - zostały gołe mury "oswobodzone" przez bratni naród - gołe mury huty Zabrze, Redena, Browaru, Huty Szkła, Koksowni Jadwiga, Linodrutu itd, itp
 • Gość: Tadeusz IP: *.adsl.szeptel.net.pl 13.09.10, 23:33
  Kartki wysłane przez Pana Sekułę do mieszkańców Zabrza,to wyraz niebywałego nietaktu,braku wyczucie i ignorancji historycznej.Dla mnie Pan Sekuła jest awanturnikem politycznym i prowokatorem,wrażam nadzieję ,iż ludzie jego pokroju niebawem odejdą do politycznego lamusa.
 • Gość: ?? IP: *.stk.vectranet.pl 14.09.10, 00:14
  Czy nie przesadzacie?
 • Gość: ... IP: *.stk.vectranet.pl 14.09.10, 07:20
  Kartki z Hindenburgiem, to pikuś. Jest kolejna z bubynkiem NSDAP. No to już przesada.
 • ballest 14.09.10, 09:21
  Zabrze prawa miejskie dostalo jako miasto HINDENBURG, taka jest prawda i tego zmienic nie idzie.
  --------------
  Co do Grunwaldu, to po "polskiej" stronie najslynniejsi rycerze pochodzili ze niemieckich rodow, nawet Zawisza Czarny i naturalnie Farurej tez z niemieckich rodow byli.We Choragwi krolewskiej Jagielly po niemiecku rozmawiano a nie po polsku!--
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 14.09.10, 09:59
  A ja bym jeszcze dodała do tego kilka pytań: co państwo polskie zrobiło, żeby Zabrze wróciło do macierzy? W 1919, 1920 i 1921 roku, w czasie Powstań Śląskich, Piłsudski wyzwalał Europę od komunistów, nie Śląsk od Niemców. Jak Polska odpłaciła się Korfantemu za jego bohaterstwo? I co właściwie ma zrobić Sekuła - zafałszować historię?
 • Gość: wyborca IP: *.adsl.szeptel.net.pl 14.09.10, 10:18
  Toś Pan nas teraz wszystkich zagioł Panie,tymi swoimi rewelacjami na temat Grunwaldu no no.... i Emila Plater,generał Kleeberg też pewnie są niemcami...słychać po nazwisku co?
  A co do tej sprawy,o której dyskutujemy,to dziwi mnie dotychczasowy brak reakcji ze strony Rady Miejskiej na działania Pana posła Sekuły,nie wiem na co Państwo jeszcze czekacie.Czas zająć stanowisko!
 • Gość: polak mały IP: 109.243.107.* 14.09.10, 10:22
  Piewcom faszyzmu mówimy NIE
 • Gość: Skuteczny PiSoLew IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 13:46
  Skuteczny PiSoLew powinien zająć w Radzie jedynie słuszne stanowisko. Ale nie zajął, bo Leń-Dowski zaspał.
 • ballest 14.09.10, 14:44
  Jak mogly byc Konczyce zawsze polskie jak:
  "Erstmals erwähnt wurde die eigenständige kleine schlesische Siedlung Zabrze (später Alt-Zabrze) in den Jahren 1295–1305 als „Sadbre sive Cunczindorf“ (d.h. Sabre oder Cunczindorf = das Dorf des Cunzen bzw. des Conrads) und befand sich danach unter böhmischer, habsburgischer und preußischer Herrschaft. Die älteste Siedlung innerhalb des jetzigen Stadtgebietes ist Biskupitz (1243). 1774 wurde Dorotheendorf gegründet, "

  Tak wiec jak je zalozono, to bylo niemieckie, na co wskazuja tysz Szywodzianie, bo Szywodzianie zawsze na Zabrze Kunzendorf godali.
  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • Gość: ironia IP: *.stk.vectranet.pl 14.09.10, 10:27
  Czy jest cos na tym swiecie, co nie jest Niemieckie ? Wszystko jest Niemieckie. Nawet slonce, gwiazy, niebo i ziemia po ktorej pozwolono laskawie nam stapac. Caly glob winien wdziecznosc, wiadomo komu.
 • Gość: UW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 14:51
  Kiedy w Zabrzu w końcu wprowadzą zgodnie z ustawą o mniejszościach niemieckojęzyczne nazwy dzielnic, ulic i placów ?
 • Gość: pax IP: 188.33.96.* 14.09.10, 15:17
  Wprowadzą niedługo, po naszych trupach. Albo po waszych.
 • Gość: Zabrzanin IP: *.adsl.szeptel.net.pl 14.09.10, 18:46
  Mniejszość niemiecka działa w Zabrzu już 20 lat ...o ile wiem, liczy sobie około 250 członków i jak ze smutkiem stwierdza jego szefowa, liczba ta maleje. ...
  Sądzę, że to chyba trochę zamała mniejszość,żeby mogła nastąpić ustawowa zmiana nazw ulic,parków,dzielnic i placów w naszym mieście.
 • Gość: ot.i.co IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 19:34
  Sekuła promuje faszystowski Hindenburg, a Mańka-Szulik nagradza nazistowski Allianz.
 • ballest 14.09.10, 20:29
  Gość portalu: Zabrzanin napisał(a):

  > Mniejszość niemiecka działa w Zabrzu już 20 lat ...o ile wiem, liczy sobie okoł
  > o 250 członków i jak ze smutkiem stwierdza jego szefowa

  ---------------------------------
  - 2.592 (1,33%) als Deutsche ...Damit lebt in Zabrze eine kleine, gleichwohl aber die zahlen-, und anteilsmäßig größte deutsche Minderheit aller Städte in der Woiwodschaft Schlesien
  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • Gość: alex IP: *.stk.vectranet.pl 16.09.10, 18:48
  Sekuła wczoraj w Aktualnościach powiedział, ze jego ojciec służył w Wermachcie
 • Gość: zandka IP: 188.33.134.* 16.09.10, 21:13
  Ciągnie wilka do lasu? Skrywana tęsknota za Heimatem?
 • Gość: kazik IP: 109.243.132.* 17.09.10, 00:17
  To był najgorszy pomysł jaki mógł wymyślić
 • Gość: Klio IP: *.tktelekom.pl 17.09.10, 14:14
  Dobry pomysł, szczery jest. Zapomnijcie na chwilę o "Czterech Pancernych" i zrozumcie, że Niemcy nie byli w czasie II wojny (i po wojnie) najgorsi. Marusia nie była przyjacielem..
 • Gość: z Janka IP: *.adsl.szeptel.net.pl 17.09.10, 21:19
  A czy ktoś zapytał Niemców czy oni właśnie Hindenburgiem chcą promować u nas swój kraj?Pan Sekuła nie zauważył, że nasi sąsiedzi na zachodzie od czasów Hindenburga trochę się zmienili i nie chętnie grają już na tą nutę!!!

 • Gość: kolega IP: 109.243.182.* 17.09.10, 21:55
  Nie chcę aby ktoś o mnie mówil: kolega faszysty.
 • ballest 18.09.10, 20:06
  nie Niemcy !
  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • Gość: Mikulczyce IP: *.adsl.szeptel.net.pl 20.09.10, 10:29
  Mamy tu doczynienia z zawodowymi prowokatorami i pogżegaczami, którzy dobrosąsiedzkie stosunki ponujące pomiędzy wszystkimi grupami etnicznymi zamieszkującymi Śląsk,chcą przez skłucanie ludzi ze sobą zniszczyć,na tym biją swoją pianę polityczną.
  Czas najwyższy z nimi skończyć, nie dać sie manipulować, a panów owych wysłać do diabła!!!
  Pan sekula niechaj wróci do pługa bo w polityce czyni tylko szkody!!!
 • Gość: ep_1 IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.10, 22:33
  Nigdy nie słyszałam, żeby Sekuła używał nazwy Hindenburg mówiąc o Zabrzu. Polecam link www.rp.pl/artykul/536315.html
 • Gość: pytacz IP: 188.33.177.* 18.09.10, 22:53
  Wyjaśnienia dosyć mgliste. Trzeba było na pocztówkach wydrukować prosty napis: Zabrze przed 2. wojną lub coś w tym rodzaju. Bezmyślne kopiowanie poszło w świat. Czy w tym swoim sztabie zatrudnia poseł półgłówków?
 • Gość: ep_1 IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.10, 23:57
  Na reprodukcjach pocztówek jest wydrukowany napis ""Zabrze na starej fotokgrafii" - Pocztówka Kolekcjonerska - Edycja limitowana". Tylko zaślepieni nie chcą tego zauważyć. Zresztą po co? Ciągle jeszcze na nacjonaliznach można dużo ugrać - szczególnie w kampaniach wyborczych.
 • Gość: Bo IP: 94.254.246.* 19.09.10, 20:24
  Niech sobie sam na siebie głosuje
 • Gość: Mikulczyce IP: *.adsl.szeptel.net.pl 20.09.10, 10:31
  Mamy tu doczynienia z zawodowymi prowokatorami i pogżegaczami, którzy dobrosąsiedzkie stosunki ponujące pomiędzy wszystkimi grupami etnicznymi zamieszkującymi Śląsk,chcą przez skłucanie ludzi ze sobą zniszczyć,na tym biją swoją pianę polityczną.
  Czas najwyższy z nimi skończyć, nie dać sie manipulować, a panów owych wysłać do diabła!!!
  Pan sekula niechaj wróci do pługa bo w polityce czyni tylko szkody!!!
 • Gość: z Zabrza IP: *.adsl.szeptel.net.pl 21.09.10, 10:58
  Jo se tak myśla,czymu te śląskie niemce nie jado do rajchu,jak im się do tego tak cni...bo by ich tam te richtige Landsleute jako Polacken wyśmiali he,he
 • Gość: sąsiad IP: *.adsl.szeptel.net.pl 22.09.10, 12:26
  ...niemieckie Zabrze?Chyba chodzi o tureckie?Jak mi wiadomo Niemcy się nierozmnażają,a Turcy wręcz przeciwnie...
 • Gość: gosciu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.10, 23:08
  Sekuła to łajza i tyle
 • Gość: bazia IP: 188.33.136.* 25.09.10, 21:17
  Wtopa na całego. Żenada
 • marcin_mikulczyce 26.09.10, 22:59
  I niestety także Platformę Obywatelską (żałuję oglądałem Szkło Kontaktowe w TVN)
 • Gość: pati IP: *.95.89.140.gl.digi.pl 27.09.10, 21:08
  Zgadzam się. Chociaż nie wiem czy NIESTETY
 • Gość: www IP: 109.243.230.* 27.09.10, 21:09
  Dlatego POra na młodych, zdolnych.
 • Gość: patriota IP: *.adsl.inetia.pl 27.09.10, 23:30
  oczywiście Szulikowa nie promuje, bo aka-jo usunął wątki - dupek żołędny
 • marekpiec.zabrze 29.09.10, 00:01
  Kiedyś ceniłem PIS. Teraz straciłem wiarę w partie polityczne, co nie znaczy, że kogoś szczególnie nie lubię.
  Ale pan poseł Sekuła robi Zabrzu wizerunek made in Adolf Hitler. Jeśli rzeczywiście jest nazistą z ziomkowstwa, to niech tego nie promuje jako poseł na Sejm RP! Bo wstyd nam przynosi na cały kraj!!!
  Przecież nie trzeba się afiszować z takimi poglądami. Czytałem Super Expess - ale dostaliśmy w twarz za sprawą głupawej kampanii pana Sekuły!!!
 • Gość: ep_1 IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 09:54
  Merkaptaniec - uważam, że probagujesz treści nacjonalistyczne przypisując nazizm innym osobom - znak zapytania czy wpis "jeżeli rzeczywiście" - to tylko próba wykrętu przed odpowiedzialnością karną.
 • marekpiec.zabrze 04.10.10, 21:56
  Niestety. Szkoda, że Zabrze musi być wystawione na pośmiewisko całego kraju, przez takiego posła
 • hanys-bis 29.09.10, 12:24
  Jak mówimy gwarą opartą na staropolskim języku - mówicie o nas gebelsy, jak mówimy o naszej skomplikowanej historii - porównujecie nas do hitlerowców. Wy polscy szowiniści - tak nam odpłacacie za to, że Śląsk jest polski?! Ani wstydu ani przyzwoitości nie macie! Wydaje się, że siedzicie tu tylko po to żeby móc swoją pogardę okazywać innym i do tego wszystkiego nazywacie to patriotyzmem.
 • erwinhasiok 29.09.10, 16:39
  Poseł? Fe. nie wypada.
 • Gość: polo IP: 89.108.244.* 08.10.10, 18:26
  Hanysowi wypada. Polskiemu posłowi już nie.
 • Gość: muchozol IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.10, 21:50
  Pocztówka Sekuły to jest świadome zagranie PO. Chodzi o to, żeby zrównoważyć uścisk PUTINA w którym więdnie Tusk ożywczym oddechem Andżeli Merkel reanimującym Premiera zduszonego przez ruskiego niedźwiedzia
 • marekpiec.zabrze 17.10.10, 20:32
  Nie rozumiem w pełni tego co piszesz. Ale myślę, że było głupawe zagranie lokalnego polityka niż element strategii całej partii obliczony w dodatku na politykę zagraniczną. Nie przesadzaj!
 • Gość: pati z Gliwic IP: *.95.89.140.gl.digi.pl 17.10.10, 23:12
  My w Gliwicach popieramy pana Wygodę. To jest dobry kandydat przeciwko Frankiewiczowi. Platforma u nas wygra!!!b A wy w Zabrzu macie tego śmiesznego Sekułę... Wyrazy współczucia!
 • Gość: zxc IP: *.chello.pl 18.10.10, 14:41
  Brawa dla Kutza za ukazanie bolesnej prawdy o M.Sekule e śląskich parlamentarzystach.

  ''Z wyjątkiem Henryka Siedlaczka i Krzysztofa Gadowskiego rzadko zabierają głos w debatach, a krótkotrwałą zazwyczaj ogólnopolską popularność zawdzięczają, jak np. Mirosław Sekuła, nieroztropnym posunięciom, a nie swojej pracy i osiągnięciom. Czego wymagać od mniej doświadczonych, skoro Sekuła, szef sejmowej komisji śledczej badającej aferę hazardową, stał się bardziej znany dopiero po tym, jak rozesłał zabrzańskie widokówki z napisem Hindenburg? A co dobrego można powiedzieć o Janie Rzymełce, który zabłysnął jako jednodniowy bohater tabloidów, bo chciał w pociągach zabronić rozmów przez komórkę? Z kolei Tomczykiewicz i kilku innych naszych posłów wybranych do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy ani na krok nie przybliżyli się do poznania prawdy.''

  Więcej... katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8528964,Kutz_nie_chcial_byc_juz_misiem_Platformy_Obywatelskiej.html#ixzz12iJDlQPg
 • marekpiec.zabrze 18.10.10, 23:27
  Sekuła jest żałosny po tych swoich kartach z NSDAP!
 • Gość: pipi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.10, 22:38
  Poseł "mówiący z krzesłami" - to o niego chodzi?
 • marekpiec.zabrze 29.10.10, 21:41
  Oczywiście, że o niego. To ten co zapisał się w pamięci zabrzan tym, że sprzedał mieszkania pohutnicze, które potem gmina musiała odkupić...
 • Gość: arek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.10, 19:01
  Nawet w czasach plebiscytu Polacy mówili o Zabrzu, a Niemcy o Hindenburgu. Co też polskiemu posłowi na polski Sejm się stało, żeby mówić o Zabrzu tak jak Niemcy w czasie plebiscytu? I jeszcze, że to był najlepszy okres w rozwoju miasta...
 • marekpiec.zabrze 30.10.10, 22:39
  Zgadza się! A teraz aktywiści od Sekuły starają się promować Hindenburg! (i NSDAP oczywiście)
 • marcin_mikulczyce 01.11.10, 00:14
  Niestety! Sekułą promuje Hindenburg. Swoimi metodami
 • Gość: jo IP: 188.33.140.* 02.11.10, 21:04
  kutz też?
 • marekpiec.zabrze 02.11.10, 22:46
  Chcesz powiedzieć:; "Sekuły czy inne Palikoty", tylko się trochę boisz?
 • Gość: ciekawostka IP: 46.113.47.* 03.11.10, 10:37
  Małgorzata Mańka-Szulik tez uznaje Hindenburg:
  www.zabrze.aplus.pl/zabrze_patronat_zabrza_polski.html
 • mieszkam_w_zabrzu 05.11.10, 16:54
  Tutaj pan Marek jeszcze nie prowadził krucjaty przeciw bojówkarzom...
 • Gość: nikt IP: *.stk.vectranet.pl 05.11.10, 18:29
  Gdyby tym miastem rządzili Niemcy to nasze Zabrze by błyszczało a tak mamy slums. Precz z komuną!
 • marekpiec.zabrze 07.11.10, 00:13
  Czy ta wypowiedź była konsultowana z biurem poselskim?

  Jako niezależny dziennikarz internetowy chciałbym poznać prawdę!
 • z_rokitnicy 07.11.10, 20:05
  Raczej prawdy ci nie powiedzą!
 • marekpiec.zabrze 08.11.10, 21:56
  Niestety też straciłem nadzieję...
 • mieszkam_w_zabrzu 09.11.10, 18:52
  Panie marku, proszę nie tracić nadziei!
 • marcin_mikulczyce 11.11.10, 19:58
  Niech Marek Pice nadal bezkompromisowo pisze prawdę! To jedyny dziennikarz obywatelski, któremu wierzymy!
 • marekpiec.zabrze 12.11.10, 20:23
  Nie robię nic wielkiego. Po prostu piszę prawdę!
 • marcin_mikulczyce 14.11.10, 20:53
  To wystarczy!
 • marekpiec.zabrze 15.11.10, 19:58
  Nie zawsze, bo niestety mamy do czynienia z murem agresji bojówkarzy i milczenia ich mocodawców
 • Gość: spostrzegawczy IP: *.stk.vectranet.pl 15.11.10, 20:46
  Mur jest niemy, ale mury runa runa i powstanie nowy swiat.
 • marekpiec.zabrze 16.11.10, 22:38
  Przynajmniej będzie normalnie, bo to co wyprawia poseł, to jest... kabaret. I drwina z nas, wyborców!
 • mieszkam_w_zabrzu 19.11.10, 20:56
  To jest działanie na szkodę Zabrza, a także całej PO!
 • marekpiec.zabrze 22.11.10, 20:24
  Zgadza się!
 • marcin_mikulczyce 07.12.10, 20:14
  Ale chyba nikt nie wyjaśnił kto płacił za kolportaż tych pocztówek z NSDAP? Albo się mylę???
 • easyrider-net 07.12.10, 20:34
  Juz po wyborach. Daj sobie spokoj.
 • macie-jow 08.12.10, 20:15
  To nie jest pytanie wyborcze. To sprawa elementarnej uczciwości.
 • Gość: kier IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.10, 20:39
  czyjej uczciwości? twojej macie-jow? Na temat promocji Sekuła się wypowiedział. Na temat kolportażu (którego nie było) również. Więc nie pisz o "elementarnej uczciwości"
 • marekpiec.zabrze 16.12.10, 20:30
  Nie powiedział tylko czy za pieniądze podatników sfinansował kartki z NSDAP?! Tylko... :-)
 • z_rokitnicy 19.12.10, 21:04
  No faktycznie, nie powiedział. Wstyd!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka