Dodaj do ulubionych

ogrzewanie w zabrzanskiej spoldzielni mieszkaniowe

22.09.10, 09:17
Oszczedzalam cala zime a przyszlo mi doplaty 1400 zl.mieszkam sama cos jest nie w porzadku,czy tez tak macie?????
Edytor zaawansowany
  • hard.candy 22.09.10, 11:44
    Ktoś musi zapłacic, zeby inny ktoś dostał 1000 zl zwrotu.
    Ja ciągle dopłacam, bo po sąsiedzku ogrzewam mieszkanie sąsiadom, którzy w ramach oszczedzania w ogóle wyłączają kaloryfery w ziemie i biegają po mieszkaniu chyba w waciakach. Uważam, ze rozliczanie CO przez ZSM jest niesprawiedliwe (a to mało i delikatnie powiedziane). Osoby, u których widać wyraźnie male zużycie ciepła (w porownaniu z innymi) powinni płacić jakąs istaloną minimalna kwotę. W mieszaniu musza zimą grzac kaloryfery, bo potem mamy hodowle grzybów i innych wilgoci...
    Ale o czym ja mówię (piszę). Ot tak sobie, do luftu...
    pozdrawiam ciepło :)
  • Gość: ja IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 14:18
    Obsługa co w mieszkaniu wymaga myślenia.Wystarczy w sezonie kilka razy otworzyć okno przy nie zakręconych kaloryferach i na podzielniku cyferek przybywa.
  • Gość: :( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.10, 15:19
    U nas administrator budynków w ogóle się nie zgodziła na zainstalowanie podzielników, więc płacę jak za zboże, choć w jednym pokoju mam non stop wyłączony kaloryfer bo spać się nie dało.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:44
    Co Ty powiesz? Zapytaj pierwszego z brzegu kominiarza, to Ci powie, ze bzdurzysz.

Otoz pare lat temu, podczas rutynowej kontroli wentylacji, kominiarze roznosili instrukcje jak nalezy wlasciwie wietrzyc pomieszczenia. W tejze instrukcji calkowicie podwazyli zalecenia z instrukcji napisanej przez ZSM na temat wlasciwego uzytkowania CO. Napisali tam wprost, ze stosowanie sie do zalecen ZSM prowadzi do zawilgocenia i, co za tym idzie, zagrzybienia lokali. Nie wspominajac juz o tym, ze takie wietrzenie wg zalecen ZSM moze byc niebezpieczne jesli w mieszkaniu sa urzadzenia gazowe.
    Poza tym, uczyles sie fizyki w szkole? Wiesz co to sa naczynia polaczone?
    Jesli Ty sknerusie siedzisz w temperaturze 17 stopni, to Twoj sasiad by ogrzac swoje mieszkanie do normalnej temperatury czyli np. 21-22 stopnie, musi zuzyc wiecej ciepla, bo musi ogrzac przy okazji Twoje mieszkanie.
    Tak wiec kradniesz cieplo swojemu sasiadowi.
    Pojmujesz? Czy to za duzo na Twoja oszczedna glowke?
  • makbet1 24.09.10, 07:32
    Podzielniki kosztów nie są przyrządem pomiarowym podlegającym legalizacji. W związku z tym ich stosowanie jest dobrowolne i umowne. Ze względu na stosowanie współczynników korygujących w obliczeniach, wydatki poniesione na założenie podzielników i bieżące koszty ich eksploatacji - są ekonomicznie bezsensowne.
    Spółdzielnia to prywatny biznes. (art. 3 prawo spółdzielcze)
  • Gość: Gościnnie IP: *.zabrze.net.pl 16.01.11, 22:37
    Tak jak wodomierze. Prywata aż kwitnie. Niby płacić mamy za zużycie wody a tu niespodzianka, ktoś wymyślił, że jeszcze za metraż jaki zamieszkujemy. Mam lepszy pomysł ..objętościowo lepiej się kalkuluje...przecież można żyć w "akwarium". Ciekawe co na to konstytucja..gdzie ta równość obywateli?
  • Gość: kaprio IP: 213.5.202.* 22.09.10, 16:30
    cala oplata za ogrzewanie to ponad 4000 za to mozna by dom ogrzac .
  • Gość: szostek IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 18:15
    sprawa nie dotyczy tylko spoldzielni.To temat wszyskich lokali gdzie zarzadcy wykorzystujac niewiedze wspolnot pokretnie wprowadzili podzielniki kosztow ciepla na kaloryferach.Gehenne termiczna i finansowa przezywaja Ci,ktorzy mieszkaja na ostatnich pietrach przy nieocieplonych dachach i stropodachach.Ocieplenie zewnetrzne pionowych scian nic nie daje bez termomodernizacji ".góry ".Z ogolnego rozrachunku za ogrzewanie Ci z nizszych pionow dostaja zwroty z pobranych zaliczek,a Ci z gory doplacaja.Tylko tych z gory jest ilosciowo mniej,wiec Ich UWAGI w ogole nie maja sily przebicia.Ci gospodarni ogrzewani przez kaloryfer w klatce i sasiada zboku i gory chwala sobie zwroty dyzurujac w kufajach,albo wyjezdzaja na zime do swoich rodzin.Kto dzis sie martwi o zagrzybienie scian.Zarzadca zawsze bedzie wmawial,ze powodem jest niewlasciwe wietrzenie mieszkania albo zbyt szczelne okna.Karuzela sie kreci,a substancja budynku niszczeje.Zarzadca po paru latach sie zmieni,a zarzad wspolnoty za nic nie odpowiada.
    Kazda zlecona inwestycja przez zarzadce zawsze daje jakies profity biznesowe.Reszte prosze sobie dopisac samemu.
  • kielonek-online 22.09.10, 18:21
    I wy zgadzacie się placić za ogrzewanie mieszkania sąsiada?
    Wolę moja piwnicę.
    Was podziwiam.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,93673,Pusta_flaszka.html
  • Gość: podzielnik IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 20:10
    co do podzielników to zarzadca fortuny na tym raczej nie zarobi (30-50zł) za sztukę - to ile moze wziaść?
    a podzielniki to sie nadają ale dla budynku który jest po kompleksowej termomodernizacji i jest zamieszkały
    Podzielniki to tylko podział kosztów które budynek i tak musi zapłacić a oszczędności można uzyskac poprzez używanie zaworów termostatycznych.
    Podzielniki wprowadzają konflikty wsród mieszkańców i moga doprowadzić do pogorszenia stanu technicznego budynku (zawilgocenie, zagrzybienie)
    tak więc podzielniki out !
  • Gość: mnoznik IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 20:18
    grosz do grosza.....
    takich podzielnikow w 1 mieszkaniu jest kilka,a mieszkan X wiele,wiec oszacuj sobie.
  • Gość: marchew IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 22:29
    Zgadzam się z tymi, którzy oburzają się na płacenie za niegrzejących w ramach oszczędności sąsiadów. Moi są tak genialni, że nie dość że nie grzeją w mieszkaniu to jeszcze ściągnęli pokrętło z kaloryfera na klatce schodowej by nikt go czasem nie załączył na grzanie bo..po co płacić za klatkę. Świrki i już. Ale w pełni się zgadzam - za to co płacimy spóldzielni to spokojnie szłoby ogrzać domek. Czasem zazdroszczę tym, co mają piece w domach. Może i mają syf przez węgiel ale palą kiedy im się podoba i mają gdzieś rachunki jakie dostaną po rozliczeniu sezonu
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 22.09.10, 23:38
    Ja w tym roku 1200 mam do wyrównania a proszę mi uwierzyć,że nie szalałem z ciepłem w zimie.Mieszkam na swoim kilka lat już i zawsze wychodziłem na zero,bądź z lekkim zwrotem.Teraz niedobór 1200-granda,ale to jeszcze nic ,zszedłem do sąsiada porównać różne drobnostki w sposobie naliczania opłat i co widzę? Sąsiad za 2-pokojowe mieszkanie 52 m2-zwrot 1450 zł.Oprócz kosztów stałych,które płaci każdy w/g powierzchni mieszkania,są jeszcze te "wygrzane" jednostki a tam jak byk stoi,że za cały okres grzewczy zaradny sąsiad ma do zapłacenia.......28 (słownie: dwadzieścia osiem) złotych. Przepalił bodajże ze 20 jednostek,co trochę śmiesznie wygląda przy moich trzech tysiącach.Wiwat sąsiedzi w kufajkach-to chyba całkiem pokaźne grono....I proszę nie dobijajcie leżącego formułkami o zakręcaniu grzejnika w czasie wietrzenia,przykręcaniu w czasie nieobecności-to wszystko naprawdę było.Chodzi mi bardziej o to,żeby zwrócić uwagę,że pomimo tego "wygrzania" jednostek,naprawdę w zimie szału nie było jeśli chodzi o ciepło w domu i kilka razy trzeba było jakąś grubszą skarpetę założyć - pozdrawiam ustalających z roku na rok coraz wyższe ceny jednostek ciepła,o których dowiadujemy się i tak na końcu,ponieważ są to ustalenia wyraźnie robione "pod wynik" dla PEC-u...
  • Gość: kaprio IP: 213.5.202.* 23.09.10, 10:35
    A jakby tak zrezygnowac z tych podzielnikow ciepla ??????To jakas fikcja jest ,ide z papiorami do spoldzielni zlozyc reklamacje ale nie mam nadziei .sasiadow jeszcze nie pytalam co u nich ,taka kwota to doprawdy duzo .
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 23.09.10, 13:18
    Wydaje mi się,że raczej trafisz na mur niechęci i to nie ze spółdzielni,a lokatorów ,którzy marzną,a potem nie muszą płacić czynszu przez dwa ,albo i więcej miesięcy.Chociaż nie po to ktoś zarządził podzielniki i nabił kabzę komuś innemu,żeby teraz z tego lekką ręką rezygnować.
  • hard.candy 23.09.10, 13:35
    Niewiątpliwie ciekawym jest fakt, że nigdy nie wiemy czego mozemy się spodziewac w rozliczeniu ciepła za kolejny okres grzewczy. Tak, jak podaje nam sie wczesniej stawki za gaz, za prąd, za wodę - jesli chodzi o jednostki kaloryczne ciepła - to tu zawsze Copperfield macza swoją czarodziejską różczką. Nigdy, przed włączeniem kaloryferów, nie informuje sie nas o stawce za jednostkę ciepła. To jasno dowodzi, że jest ona faktycznie ustalana tak, aby dostawca ciepła wyszedł na zero. Kazdy zwrot musi zostac zbilansowany wpłatą kogoś innego. Matematyka jest prosta!!!!
  • makbet1 23.09.10, 13:48
    Stosowanie podzielników kosztów jest nieobowiązkowe.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 12:54
    Jasne.
    Glupis przerazliwie makbecie.
  • Gość: ala IP: *.bater.net.pl 22.11.10, 13:12
    jestem za zlikwidowaniem podzielników ;)
  • Gość: anonimka IP: *.tvkstella.pl 06.02.11, 12:24
    Cenę jednostki podbijają ci, którzy zamykają zamykają kaloryfery , gdyż to skutkuje małą ilością jednostek z całego bloku , Tymczasem koszt całego bloku mimo zakręcania jest na niewiele niższym poziomie ,niż przed założeniem podzielników.! Kwota XXXXXXX(50%-70%) całej faktury podzielona przez dużą liczbę jednostek = niska cena jednostki.Niewiele niższa kwotaXXXXXX(50%-70%) całej faktury podzielona przez małą liczbę jednostek =wysoka , nawet bardzo wysoka cena jednostki.W efekcie zawsze ten ,kto grzeje płaci za tego, co nie grzeje.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 19:46
    z Twojego rozliczenia.
    To moze byc ciekawa sprawa porownac koszty ogrzewania w roznych blokach.
  • Gość: ja IP: *.stk.vectranet.pl 23.09.10, 14:24
    Wydaje mi się że nie wynaleziono innego sposobu na to by wymusić oszczędzanie energii cieplnej.Ogrzewanie mieszkań zawsze wiązało się z zanieczyszczeniem środowiska.Pamiętamy jak to było dawniej kiedy to planowano budowę nowych elektrociepłowni w Zabrzu.Teraz te które są,nie są w pełni wykorzystane.
  • Gość: jacek IP: *.stk.vectranet.pl 23.09.10, 18:35
    a jaką płacicie zaliczkę na centralne ogrzewanie?
    jak bedziecie placic po 5 zł za m2 to i zwroty będą ;-)
  • Gość: podzielnik 1 IP: *.stk.vectranet.pl 23.09.10, 19:50
    jako wlasciciel lokalu na ostatnim pietrze(zimny stropodach) co roku doplacam ok.700 zetow przy koncowym rozliczeniu(elektroniczne podzielniki kosztow ciepla).Tyle doplacalem przed zewnetrznym ociepleniem scian frontowych i tyle mniej wiecej po ociepleniu.Ci do 2-go pietra i teraz jak i przed ociepleniem kasuja te same zwroty,
    makbecie-sproboj sie wylamac tzn.sam odstapic od podzielnikow i dopiero pozniej wypisywac te brednie(tak cie oblicza i skasuja,ze na kolanach bedziesz blagal o ponowne podlaczenie).
    A inspektorat nadzoru budowlanego ma to gleboko,wyrazajac pozwolenie na ocieplenie frontonu bez dachu i stropow.ALLELUJA i DO PRZODU.
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 24.09.10, 13:36
    Drogi Jacku,na to nie licz.1200 niedopłaty mam przy zaliczce 4zł/m2.
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 24.09.10, 16:15
    to po co się zgodziliscie na montaz podzielników , tylko w zsm one są w wspólnotach nie ma zadnych podzielników i grzeją normalnie i normalnie płacą

tak szczerze to my nie wiemy ile kosztuje 1 jednostka na podzielniku a oni liczą jak chcą

• Gość: jacek IP: *.182.2.135.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.09.10, 21:56
    nie da się określic ceny 1 jednostki na podzielniku gdyż służy od jak sama nazwa wskazuje do podziału kosztów.
    Koszty dziela się na stałe ( zamówiona moc w MW) oraz zmienne ( w GJ )
    Tak więc jeśli dajmy na to budynek ma do zapłacenia 100 000 zł za sezon grzewczy
    to zgodnie z przyjętym podziałem kosztów np. koszty stałe 30% ( 30 000 zł) dzieli się na m2 powierzchni a 70% koszty zmienne (70 000 zł) dzieli się przez ilość jednostek wskazanych na wszystkich podzielnikach (po uwzględnieniu współczynników korygujących) i dopiero wtedy określa się ile kosztuje 1 jednostka na podzielniku
    Dane te są liczone po zakończeniu sezonu grzewczego
    A propo stawki 4zł / m2 to przy budynku niepodanym kompleksowej termomodernizacji z związku z podwyżką cen ZPEC-u wydaje się on byc zbyt niski - chociaż każdy budynek jest inny.
    Przy budynku docieplonym stawka oscyluje wokół 2 - 2,80 zł /m2 przy takim samym ale nieocieplonym stawki wahają się od 4-5 zl/m2 (mam na myśli zródło zasilania z ZPEC-u)

• hard.candy 25.09.10, 18:37
    OK, wszystko jasne.
    Uważam jednak, ze powinno się zrobić cos z tymi, u których podzielniki wskazują na bardzo niskie zyżycie ciepła (w porównaniu z sąsiadami). Obojętnie czy robią to celowo czy po prostu ich lokal jest niezamieszkany. Jakieś minimum przyzwoitości i sprawiedliwości trzeba zachować!!! Dlatego myślę, że powinna być pobierana jakas obowiązkowa opłata minimalna (> od kosztów stałych + manipulacyjnych).
    Nie wiem czy to zgodne z prawem, ale strasznie mnie to wszystko wkurza!!!!
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 23:21
    Ci ktorzy cala zime siedza przy zakreconych kaloryferach i kradna cieplo sasiadom?
    A sasiedzi bula co roku jak za zboze.
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 25.09.10, 11:18
    i z tym się zgadzam nie grzeją lub wykupili mieszkanie za 1zł i teraz chcą sprzedac nie wiadomo za jakie pieniądze i nie ma chętnych a mieszkanie jest zimne i nie zamieszkałe , dlatego trzeba zebrac podpisy od lokatorów jezeli 2/3 zgodzi się na likwidację podzielników sprawa będzie prosta kazdy będzie płacił tyle samo czy grzeje czy nie i to będzie sprawiedliwe !
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 26.09.10, 12:04
    Odpowiedzcie mi proszę dokładniej. Zgodzić się musi 2/3 lokatorów , ale czego. Bloku,którego to dotyczy,klatki schodowej,gdzie jest niezadowolony mieszkaniec,czy 2/3 wszystkich zrzeszonych w spółdzielni mieszkaniowej? Bo jeżeli ten ostatni wariant,to sprawa chyba popapana jest...
  • Gość: hajerPrzodowyObecn IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 26.09.10, 12:36
    spokojnie ludzie u nas w rudzie pozakladali w zeszlym roku takie podzielniki ktore w momencie rozpoczynania sie sezonu grzewczego BYLY PONIZEJ KRESKI KONTROLNEJ! <sic!> i niektorzy znajomi maja po 1200 i wiecej doplaty a grzali podobnie jak w zeszlym roku lol :) ja naszczescie mam elektroniczne podzielniki i tego problemu nie mam bo oc roku podobny zwrot dostaje, takze pozdrawiam i zmieniajcie podzielniki na elektorniczne bo one sa najdokladniejsze
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 26.09.10, 13:50
    2/3 bloku (budynku) bo to jedna wspólnota i razem się ją rozlicza ,podobno juz tak ktos zrobił i się udało są zadowoleni

wszyscy grzeją nikt nie marznie a opłaty takie same
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 26.09.10, 21:44
    Nie,opłaty nie są takie same,ponieważ bez podzielników płacisz rocznie w czynszu za ogrzewanie kwotę X i potem jesteś na zero. Natomiast z podzielnikami ci co marzną,nie grzeją i mają po np.1000 złotych nadpłaty,w skali roku płacą faktycznie kwotę X - 1000 zł.
  • Gość: helena IP: 188.33.223.* 26.09.10, 22:19
    Zlikwidować ten zarząd albo kaloryfery.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 22:40
    No, marzna na wlasne zyczenie, przy okazji okradajac z ciepla grzejacych sasiadow.
    Grzyb na scianach tez jest wspolny.
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 27.09.10, 15:40
    nie jestes na zero ! jestes zdrowszy a na to ludzie juz nie patrzą ! i latają do aptek i ten 1000zł tam zostawiają nie mówiąc ze 10 lat szybciej odwiedzi św piotra
  • Gość: up IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.10, 21:24
  • kielonek-online 28.09.10, 21:29
    Nikt, nigdy świętego Piotra nie odwiedzi. Po życiu jest tylko to, co przed jego początkiem.
    Nicość.
    Lepiej się napić i pomarzyć o ciepłych i tanich kaloryferach.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,93673,Pusta_flaszka.html
  • mat.cz 29.09.10, 18:53
    tak tylko ludziom mozna wszystko wcisnąc po cholere dali sobie zamontowac te podzielniki skoro budynki nie są ocieplone okna za komuny itd , wspolnoty z budynkow gminnych nie mają podzielników bo nie chciały i mają ciepełko , i nie sądzę ze im nie zalezy na oszczędnosci ! a kto i co robi z kasą w zsm za oszczędnosci ? tylko nie mówcie ze 1000zł dostaniecie zwrotu i jest ok a gdzie reszta

ludzie przez te podzielniki tylko na zdrowiu odczujecie ,zimno,grzyby itp .
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 29.09.10, 19:16
    Zgadzam się z tobą ogólnie,tylko nie z tym "po cholerę dali sobie to wcisnąć".Widzisz mleko się rozlało i nie ma co do tego wracać.Są jeszcze tacy jak ja,którzy mieszkania kupili niedawno i podzielniki na grzejnikach już były. I temu teraz jakoś trzeba zaradzić.
  • mat.cz 29.09.10, 19:37
    da się zaradzic , z tymi podpisami jest ok , zacznij od budynków 11 piętrowych tam ludzie najbardziej marzną bo : jak są to tylko docieplone z jednej strony ,przez zsypy tez zimno wpada do budynku w 4 piętrowych jest cieplej :ocieplone z dwóch stron za pieniądze lokatorów z wiezowców (taka mała ilosc lokatorów w bud4pięt.nie jest w stanie zaoszczędzic na docieplenie i elewację tak szybko) wiezowiec jest w stanie zarobic na siebie ale oni to pewnie wiedzą i remontują 4 piętrowce a wiezowca i tak kiedys sobie poradzą ,ciekawe dlaczego kazdy budynek (jako wspólnota nie ma własnego numeru konta funduszu remontowego ? ) więc proponuję tak zebrac podpisy ile się da złozyc u prezesa i musi byc zebranie ,wybrac 3 os z podpisami i zlikwidowac podzielniki we wszystkich 11 piętrowych budynkach zsm (bo w 4 piętrowych pewnie się nie zgodzą)
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 00:39
    Mieszkam w 4-pietrowym bloku. Co roku mam niedoplate. Sasiedzi za to maja zwroty.
    Grzeje rozsadnie, bez szalenstw. Czy 21 stopni w mieszkaniu to jakis luksus?
    Blok jest ocieplony z jednej strony. Pokaz mi te 4-pietrowe bloki ocieplone w calosci - jedynie w bezposrednim sasiedztwie dyrekcji ZSM takie znajdziesz. Ale tam tez sa bloki 10-pietrowe ocieplone calosciowo, z wymienionymi balustradami balkonowymi. Prezes dba o estetyke swego otoczenia. Im dalej od dyrekcji tym gorzej.
    Przy wprowadzania podzielnikow zglaszalem sprzeciw, nic to nie dalo.
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 01.10.10, 19:49
    sprzeciw jednej osoby nie wystarczy ,więc trzeba zbierac podpisy z wszystkich osiedli ale szybko bo zsm szybko ociepla budynki widzicie to ? chyba wiedzą o tym i cos robią w tym kierunku , bo te podzielniki to dobry interes ale nie dla posiadaczy
  • gotti7 03.10.10, 14:45
    no to jak sąsiedzi mają zwroty to siedzą ciepło ubrani w pokojach smutne ale prawdziwe zlikwidujcie ten badziew i nie będzie problemu
    podzielą koszty na wszystkich i juz kazdy będzie grzał tak samo
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 17:18
    Zeby to bylo takie proste...
    Sproboj namowic tych centusiow na likwidacje podzielnikow.
    Beda chodowac grzyba na scianach, a nie ustapia!
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 17:19
    Oczywiscie: hodowac.
  • Gość: OLA IP: *.stk.vectranet.pl 03.10.10, 17:37
    Mnie nikt podzielników nie będzie likwidował. Niech każdy płaci za faktyczne zużycie ciepła. Jeden będzie grzał na całego a drugi będzie za niego płacił. Na tym ma polegać wasza prawda.
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 03.10.10, 20:06
    do OLI zyczę ci sąsiedstwa pod tobą które nie zamieszkuje mieszkania ,wtedy zobaczysz ile zaoszczędzisz na tych twoich podzielnikach lub innaczej jak juz ktos wspominał zyczę ci sąsiada który pod tobą będzie miał zakręcone kaloryfery i siedział w kurtce to pogadamy wtedy i zaraz będziesz zbierała podpisy za likwidacją podzielników

i faktycznie myślenie nie boli ! moja znajoma mieszka w 11 piętrowcu (wspólnota z miasta) nikt tam nie ma podzielników i grzeją normalnie a wiem ze dla tej wspolnoty liczy się kazdy grosz ,bo widac efekty remontów więc napewno nie płacą więcej od zsm ,tylko pomyśl trochę ty dostaniesz zwrotu 1000 zł dla zamydlenia oczu a gzie reszta ,ciekawe jak nie było podzielników kazdy płacił tak samo i miał ciepło
  • Gość: mochito IP: *.dynamic.chello.pl 13.10.11, 18:56
    może mocno spóźnione, ale nadal aktualne! Mianowicie - mieszkam w 4-piętrowcu, w klatce z "odwróconym" układem mieszkań - jedni mają balkon na wschód, sąsiedzi na zachód .
    Ci ze wschodnimi balkonami mają ZNACZNIE cieplej! Chociaż ocieplona jest zachodnia ściana...
    Nigdy bym się nie połapał, bo wszyscy zazdrośnie strzegą tajemnicy "zwrotu"...ale miałem "dyżur" nad "wschodnim" mieszkaniem, widziałem wskazania podzielników, no i odczułem róznicę - w domu obowiązkowo swetr, tam tshirt!! U siebie (zachód) mam zaduch, albo... zimno i chwilowo trochę mniejszy zaduch!!! Ze względów oczywistych również staram się oszczędzać, zużywam tyle ciepła, żeby za rok się nie przerazić rachunkiem, ale i nie marznąć. Finalnie mam jakiś tam zwrot, nie dopłacam, ale wolałbym nie mieć zwrotu, i też chodzić w tshircie! Czyli? Precz z podzielnikami - one podzielą przede wszystkim sąsiadów!
  • Gość: Jorguś IP: *.stk.vectranet.pl 03.10.10, 17:41
    Podzielniki to bardzo dobra sprawa i chwała tym którzy je zakładali. Jak ktoś zaoszczędzi dostaje zwrot i tak powinno być w demokratycznym kraju.
  • Gość: osielematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 17:57
    bo nie rozumieja najbardziej podstawowych praw fizyki.
    Mieszkanie to nie jest termos. Jesli ja chce miec w mieszkaniu temperature 21 stopni, a moj sasiad jest "oszczedny" i siedzi przy zakreconych kaloryferach i ma np. 17 stopni, to ja musze zuzyc dluzej grzac, by uzyskac te 21 stopni, bo przy okazji ogrzewam sasiada. Tym samym moj oszczedny sasiad okrada mnie. Inaczej tego nazwac sie nie da.
    Jesli natomiast sasiad tez ogrzewa do 21 stopni, ja moge grzac znacznie mniej i wowczas koszty ogrzewania rozkladaja sie na nas sprawiedliwie.
    Poza tym Jorgusiu i Olu, jak sie wkurzymy, my grzejacy zima i zakrecimy kaloryfery i caly blok bedzie siedzial przy zakreconych kaloryferach, to i tak bedziemy musieli zaplacic za dostarczone do wezla cieplo. Wtedy zobaczycie jak to jest placic za niezuzyte cieplo!
    Bezmyslnosc nie boli, co?
  • mat.cz 04.10.10, 19:39
    sami zobaczą ci centusie jak grzyby i choroba ich złapie to zaraz zaczną odkręcac kaloryfery ale wtedy grzyba nie wytępią a zaoszczędzoną kasę na podzielnikach zostawią w taniej aptece
  • vigilansx 04.12.10, 02:34
    Gość portalu: zła napisał(a):

> 2/3 bloku (budynku) bo to jedna wspólnota i razem się ją rozlicza ,podobno juz
    > tak ktos zrobił i się udało są zadowoleni

jaka chłopie wspólnota?! przecież to jest spółdzielnia
  • Gość: Kama IP: 86.47.219.* 05.10.10, 11:02
    mieszkanie (64m2, ostatnie pietro w 4-pietrowym bloku) bylo wynajete na czas zimy akurat, Pani juz sie wyprowadzila. Do zaplaty 2600... W zeszlym roku 1100, kiedy sama mieszkalam zwykle nadplata, w wysokosci ok. 700 zl. Jakos ciagle nie wierze w wysokosc tej kwoty, znalazlam taka strone i zamierzam wyslac to pismo: www.otostrona.pl/zsmzabrze/index.php?p=1_25_musisz-doplaci-za-C-O-masz-prawo-pyta
  • hard.candy 05.10.10, 13:41
    Dobre, dobre!
    ZSM nie ma swojej strony www to przynajmniej jej członkowie będą się mogli konsultowac i wspierać wzajemnie. Myslę, że taka strona to dobry pomysł.
    Na "moim"osiedlu WRZE po otrzymaniu rozliczeń za CO za ostatni okres grzewczy.

Ja sama mam kilka "wolnych wniosków" a propos rozliczeń czynszowych i funduszu remontowego ZSM. Pozbieram to tylko do kupy... z tym naprawdę trzeba coś zrobic! Wiekszość nie ma chyba pojęcia jak dużymi pieniedzmi obraca spóldzielnia bez zrozliczania się z nami, najemcami (lub włascicielami). A wszelakie pisma o wyjasnienie sprawy sa zbywane lakonicznymi, bezsensownymi odpowiedziami. Sama mam takich kilka. Może w "kupie" coś więcej zdziałamy, bo indywidualne wnioski niestety przepadają.
    Miłego dnia - mimo wszystko!
  • Gość: zła IP: *.bater.net.pl 05.10.10, 14:17
    dziękujemy za adres stronki kama ! teraz wspólnie moze cos zdziałamy popieram wypowiedz hard.candy
  • Gość: Kama IP: 86.47.219.* 05.10.10, 14:29
    Byloby rewelacyjnie, gdyby tak rzeczywiscie udalo sie cos wspolnie zrobic...
  • gotti7 07.10.10, 21:32
    tylko czy ci złozyciele tej strony podchpodza do tego powaznie ?
  • Gość: j21 IP: *.bater.net.pl 06.11.11, 22:05
    Do Kamy: I co się dziwisz , że masz tak wysoką dopłatę jeśli wynajęłaś mieszkanie na okres zimy.Po prostu wynajmująca niewłaściwie gospodarowała ciepłem odkręciła zawory na full , a a ty teraz musisz płacić tego skutki!
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 20:08
    Podajcie:
    cene jednostkowa kosztow stalych (pozycja A)
    cene jednostkowa kosztow zmiennych (pozycja B czyli cene jednostkowa jpko)
    Jednoczesnie prosze tez o podanie wspolczynnnika wg ktorego macie rozliczane cieplo
    albo przynajmniej info jakie mieszkanie macie (ostatnie pietro, parter, narozne) i czy blok jest ocieplony, a jesli jest czesciowo ocieplony to czy z Waszej strony.

Zobaczycie czarno na bialym idiotyzm rozliczen wg podzielnikow - beda roznice miedzy blokami i to nie wynikajace z tego ze blok ocieplony czy nie.

Przyklad:
    blok nr 1
    koszt dostarczonego ciepla: 100 tys.
    ilosc zuzytych jednostek wg podzielnikow: 20 tys.

blok nr 2
    koszt dostarczonego ciepla: 100 tys.
    ilosc zuzytych jednostek wg podzielnikow: 10 tys. (w bloku mieszka wielu "oszczednych", albo sa niezamieszkane lokale).

Mieszkaniec bloku nr 2 za zuzyte jednostki zaplaci okolo dwa razy wiecej niz mieszkaniec bloku nr 1 nawet jesli obaj zuzyja te sama ilosc jednostek.

Dla nadal nierozumiejacych: za cieplo dostarczone trzeba zaplacic, chocby caly blok siedzal cala zime przy zakreconych kaloryferach. Wiec im mniej zuzytych jednostek w danym bloku, tym rosnie koszt jednostki.

Rozumiecie teraz panstwo oszczedni, ze dwa razy okradacie swoich sasiadow?
    Pierwszy raz, gdy korzystacie z ich ciepla (przenikajacego przez sciany, sufity i podlogi), drugi raz, gdy przez wasza oszczednosc zawyzacie koszt jednostki w bloku.

• Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 20:11
    Oczywiscie liczby w przykladach sa wziete z sufitu, sluza tylko przykladowi.
  • Gość: Strona ZSM IP: *.centertel.pl 10.10.10, 20:28
    www.zabrze-zsm.pl
    www.zsm-zabrze.pl
    tu jest wszystko do pobrania, gotowe do wypełnienia dokumenty w Wordzie, fajna "Ściąga", teksty ustaw, a z tego co mi Borys mówił, jutro będzie statut i regulaminy ZSM.

I co, łyso panie prezesie?!
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 20:52
    forum.gazeta.pl/forum/w,120,110975044,110975044,ZSM_zapytanie_do_prezesa.html
    I co? Echo.
  • mat.cz 10.10.10, 21:41
    co za problem zebrac podpisy z całego zabrza mieszkanców zsm i zmienic zarząd chyba członkowie mają taką mozliwosc ?
  • mat.cz 16.10.10, 15:26
    j/w
  • chilli-and-vanilla 16.10.10, 20:18
    zmienić zarząd w spółdzielni? chyba nie wiesz co mówisz. oni się wrośli w swoje stołki.
  • mat.cz 19.10.10, 21:27
    myslę ze mozna zmienic zarząd tylko jak to zrobic ? zbierac podpisy ?
  • Gość: podzielnik 1 IP: *.stk.vectranet.pl 16.10.10, 20:38
    to samo ma miejsce w mieszkaniach wlascicielskich,gdzie rzadzi wspolnota z pseudo zarzadem.Tak sie jakos dziwnie przypadkowo sklada,ze zarzad tworzy klika wlascicieli,ktorzy notorycznie maja nadplaty i kasuja corocznie kilkuset zlotowe zwroty.
    Do czasu,kiedy Nadzor Budowlany nie ruszy du...ska i nie
    przypatrzy sie temu destruktywnemu wprowadzaniu tych podzielnikow w budynkach bez porzadnej dokumentacji termomodernizacyjne(zawilgocone sciany,rozkwitajace grzyby,korozja konstrukcji,zdrowie mieszkancow,...)dopoty mozemy sobie tak pisac i pisac,
    a zarzadcy,prezesispoldzieln beda krecic lody z pseudo inwestycjami,pseudo modernizacjami czerpiac te niepisane 4% z kazdego zlecenia.
  • gotti7 21.10.10, 15:09
    więc trzeba zmieniac rzarząd i prezesów skoro zle zarządają budynkami !
  • mat.cz 22.10.10, 20:40
    tylko jak odwołac ten obecny zarząd
  • gotti7 28.10.10, 12:33
    no własnie
  • Gość: Mattheo IP: *.212.46.147-internet.zabrze.debacom.pl 28.10.10, 13:03
    Mój sąsiad już 3 rok z rzędu nie grzeje mieszkania kaloryferami, tylko całą zime jedzie gazem z kuchenki. W klatce smród gazu straszny, ale wiadomo - po zimie dostaje co roku 1500zł zwrotu, a za gaz z nitki płaci 20zł miesiecznie a temperaturę ma 23 stopnie.
    No i cóz ja mogę zrobić. Tak naprawdę nic.
  • Gość: speed IP: *.stk.vectranet.pl 28.10.10, 13:41
    po pierwsze: w rzadko której wspólnocie są podzielniki bo to się po prostu nie opłaca i sieje się ferment sąsiedzi patrzą na siebie wilkiem - ten nie grzeje ten grzeje itd.
    po drugie jako członek wspólnoty masz większe możliwości egzekwowania swoich praw. na każdym zebraniu możesz złożyć wniosek o odwołanie zarządu - Ty osobiście i zawsze jest on głosowany. Zarząd to Twój sąsiad więc zawsze możesz do niego pójśc i mu powiedzieć co myślisz i obgadać konkretne sprawy .spotykacie się też na klatce. metod, modeli podziału ciepła jest dużo - może trrzeba zmienić sposób liczenia i wtedy wszyscy będą zadowoleni. We wspólnocie zawsze też możesz oddać sprawę do sądu i udowodnić, że płacisz za kogoś w związku z tym jest to przypadek nieuzasadnionego wzbogacenia. ale nie spotkałem się z takim przypadkiem, żeby jakaś sprawa tego rodzaju znalazła się w sądzie. jednak sąsiedzi jakoś się dogadują między sobą.
    po trzecie: we wspólnocie zawsze masz wgląd we wszystkie dokumenty jako jej członek. nikt Ci łaski nie robi , że Ci je pokaże. dotyczy to także sposobu podziału kosztów ogrzewania. na zebraniach można o tym dyskutować i podjąć decyzje , które będą obowiązywały. zwykle do ludzi trafiają uzasadnione argumenty i jak masz rację to ich przekonasz. niektórzy będą głosowai przecviw ale większość ludzi to ludzie przyzwoici i potrafiący zrozumieć problem jak im się go bez większych emocji wytłumaczy.
    sama ustawa mówi , że "każdy członek wspólnoty ma prawo i obowiązek włączania się w zarządzanie wspólnotą".
  • Gość: exwife IP: *.stk.vectranet.pl 30.10.10, 20:11
    co to są te wspólnoty?
  • gotti7 01.11.10, 12:58
    jest to wspolne działanie lokatorów ,czego nie widac wsrod lokatorow zsm
  • mat.cz 04.11.10, 21:10
    tak jeden patrzy na drugiego i wszyscy to mają w dupie ,jedna osoba ktora interweniuje z bloku to za mało !
  • gotti7 08.11.10, 19:29
    zapytajcie innych ludzi w innych miastach mieszkają w blokach spółdzielczych nie mają podzielników a i tak mają zwroty z kaloryferów i nie mają podzielników , dziwne co ale prawdziwe !
  • mat.cz 18.11.10, 11:27
    najlepiej zlikwidowac ,tylko jak tu dogadac się z ludzmi ,sąsiadami ?
  • gotti7 21.11.10, 13:24
    brakuje teraz takich ktorzy udzielają się dla dobra całego budynku a szkoda
  • pazdziochzabrze 27.11.10, 15:49
    wszyscy maja to w dupie a potem narzekaja
  • pazdziochzabrze 01.12.10, 07:16
    kto mi powie gdzie się udac i jak zrobic aby zlikwidowac te podzielniki
  • Gość: kalafior IP: *.stk.vectranet.pl 03.12.10, 23:21
    golą nie tylko u nas,chyba to dobry biznes

katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8762383,Czuja_sie_oszukani_przez_podzielniki_na_kaloryferach.html
  • pazdziochzabrze 11.10.12, 19:45
    gola gola
  • Gość: rychg IP: *.dynamic.chello.pl 25.12.12, 23:47
    Jeżeli 51% mieszkańców bloków zgodzi się na likwidację podzielników, to wtedy wam zlikwidują.
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 26.12.12, 12:33
    Gość portalu: rychg napisał(a):

> Jeżeli 51% mieszkańców bloków zgodzi się na likwidację podzielników, to wtedy w
    > am zlikwidują.

No raczej nie, bo regulamin mówi inaczej :)
  • Gość: j21 IP: *.bater.net.pl 06.11.11, 22:44
    Do gotti7:Nie pleć bzdur.wg jakiego miernika mogą mieć zwroty ci co nie mają podzielników.Mieszkam w spółdzielczym mieszkaniu od 1975 roku i przed montażem podzielników nigdy nie było żadnych zwrotów!
  • tajemnicapanstwowa 04.12.10, 07:10
    forum.gazeta.pl/forum/w,70,119485835,119485835,podzielniki_ISTA_w_SSM_zbieramy_zawiedzonych.html
  • Gość: przygnębiona IP: *.stk.vectranet.pl 04.12.10, 09:42
    Zauważyłam, że ludzie NIE WIETRZĄ MIESZKAŃ !!!
    Z tego rodzi się grzyb w mieszkaniach, insekty, choroby itd.
    Sąsiadka jak jest w mieszkaniu, to po nim chodzi w 2 parach skarpet, ubraną ma kurtkę, a tak wogule, to siedzi w kościele dłuższą część dnia. O otwieranie okien nie ma mowy.
    O powietrzu w takim lokalu ''szkoda mówić".
    Drugi lokal na piętrze jest nie zamieszkały.
    Jak tu przemówić do takich ludzi ? Próbowałam, ale to nie daje żadnych rezultatów.
    Mieszkam w bloku czteropiętrowym.
  • Gość: FRIDA IP: *.stk.vectranet.pl 04.12.10, 13:17
    Przygnębiona co ty w szpiclowanie się bawisz. Idź też do kościoła i do spowiedzi a będzie ci lepeij. Dobrze będziesz jak pójdziesz na częste spacery inie będzisz miała insektów.
  • Gość: przygnębiona IP: *.stk.vectranet.pl 04.12.10, 14:01
    Słuchaj FRIDA - jeśli tak myślisz jak piszesz, to jesteś szalenie mądra, błyskotliwa i spostrzegawcza.
    Jesteś jedną z tych, które nic nie robią dla higieny mieszkania.
    Sama dałaś tego tego dowód.

• Gość: ania IP: *.bater.net.pl 08.12.10, 20:30
    lepiej te podzielniki wywalic i po kłopocie , pytałam znajomego u nich zarządcą jest zbk i nie mają podzielników blok nie ocieplony i nie mają dopłat ani zwrotów a grzeją non stop to jak to jest ?
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 08.12.10, 22:29
    A jak je wywalisz,skoro większość lokatorów mieszkających w kożuchach na plecach i kocach na stopach nie podpisze się pod wnioskiem o ich wywalenie,bo nie będzie wtedy zwrotów po tysiaku? Ja dopłacam mieszkając na ostatnim piętrze ZSM z dziurawym dachem przez który mnie zalewa (i woda i krew też).A jak zapytam sąsiada czemu nie grzeje skoro 1200 do zwrotu to oburzony mówi,że po co jak u niego ciepło? Ale drzwi mi kiedyś otworzył jak go nieplanowo odwiedziłem w wełnianym swetrze,spodniach z polaru i futerkowych bamboszach...
  • gotti7 10.12.10, 16:47
    jak by mogli to własne gów... by zjedli ! gdzie napisac aby zlikwidowac te podzielniki bo tylko my na tym cierpimy
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 10.12.10, 18:09
    Nie czytasz uważnie? Pisać sam to możesz,potrzebna jest zgoda pewnej liczby lokatorów (może ktoś wie jaka?),jeśli nie wszystkich i dopiero z takim wnioskiem można chyba do nich lecieć. Tylko ile będzie kosztował ryczałt za CO?
  • pazdziochzabrze 13.12.10, 12:31
    tyle co przed montazem podzielnikow , zapytaj w innych wspolnotach ja się pytałem znajomych z bytomia nie mają podzielników grzeją normalnie (cały czas) i mają zwrotu 300 zł lokator na koniec roku w innych są na zero bez zwrotu ale napewno nikt nie dopłaca ! i nie marznie
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 14.12.10, 01:12
    "Zapytaj w innych wspólnotach" taa...dobre sobie.Nie zauważyłem pomysłu ściągnijmy podzielniki i zróbmy wspólnotę,tylko - ściągnijmy podzielniki.A więc dalej pod kuratelą ZSM.Więc pytanie innych wspólnot -bezcelowe.
  • pazdziochzabrze 14.12.10, 14:20
    zapytaj innych wspolnot czy to opłacalne !!! bo niektorzy twierdzą ze to dobra sprawa i zyskowna tylko dla kogo ?!
  • Gość: nn IP: *.gl.digi.pl 14.12.10, 14:47
    Spółdzielnia już od kilku lat nie podnosiła opłaty za ogrzewanie, a ceny w PECu poszły w górę, więc logiczne jest, że zwroty są mniejsze, a dopłaty większe, bo więcej było wydane i mniej pieniędzy zostało do podziału.
    To nie są liczniki zużycia ciepła, tylko podzielniki.

I nie wiem jak u Was, ale u mnie w rozliczeniu jest podana stała kwota, która nie ulega zwrotowi, właśnie dlatego, że każdy czy oszczędza czy nie, korzysta z tego, że budynek jest ogrzewany.
  • Gość: Joanna IP: *.stk.vectranet.pl 14.12.10, 19:21
    Większość mieszkańców mówi że podzielniki to bardzo dobry pomysł. Bardzo dużo zwrotów. Nadpłaty mają tylko Ci którzy grzeją na 100%. Takich jest niewielu.
  • mat.cz 14.12.10, 22:11
    ja osobiscie nie znam kto by tak mówił u nas sąsiedzi mówią ze są za likwidacją podzielników tylko nie ma chętnego który by zbierał podpisy
    może ktoś będzie chętny i zbierze podpisy lokatorów zsm z kazdej dzielnicy zabrza ile się da i trzeba oddac w siedzibie zsm
  • Gość: POdzielnik IP: *.stk.vectranet.pl 14.12.10, 22:30
    te dziadowskie podzielniki podzielily mieszkancow nie tylko spoldzielni
  • pazdziochzabrze 17.12.10, 15:14
    mosz racja
  • Gość: zdziwiony IP: *.stk.vectranet.pl 27.12.10, 22:06
    Powiem tak,byłem w Święta w Małopolsce i to co tam zobaczyłem jeśli chodzi o opłaty za CO otworzyło mi oczy. Cena za jednostkę 28 gr,u nasz 87gr.Dokładnie takie same podzielniki firmy techem.Przy podobnych jak u mnie przedpłatach (ok.2400 zł/rok) i zużyciu ok 3800 jednostek tam było ponad 400 zł do zwrotu.Ja mam ponad 1000 do dopłacenia.Powtarzam jeszcze raz-cena za jednostkę 28 gr!!!Co z tymi naszymi cenami???
  • helenkam 29.12.10, 10:45
    Jestem zarządem wspólnoty mieszkaniowej i próbuję przekonać właścicieli aby zrezygnowali z montażu kolejnych podzielników ( poprzednie były 10 lat) i wiecie, że nie chcą zrezygnować? a wręcz przeciwnie zamontować dwuczujnikowe z odczytem radiowym, ja trochę poczytałam , rozmawiałam z firmą rozliczeniową i znam większość minusów. Podejmując uchwałę o ponownym montazu zarząd składa podpis pod sprzeciwem ale wypełni wolę właścicieli. Nie wszędzie zarządy biorą w łapę i mają zwroty, ja zawsze mam dopłaty a moje rozliczenie jest dostępne właścicielom
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.10, 21:02
    Bo ludziom wciaz sie wydaje, ze oszczedza na ogrzewaniu. A te oszczednosci bardzo pozorne, bo zle ogrzany budynek raz dwa moze "zlapac" wilgoc i grzyba, a z tym walka jest dluga i kosztowna.
    Poza tym, wciaz pokutuje opinia, ze podzielnik dziala tak jak licznik energii, wody, gazu, gdzie faktycznie placi sie za wlasne zuzycie, a koszt jednostki oraz oplaty abonamentowe sa stale, podane w cennikach.
    W przypadku podzielnikow nie wiadomo nic, az do momentu rozliczenia wszystkich lokali w danej administracji (bo w ZSM nie rozlicza sie osobno kazdego budynku, a wszystkie budynki razem w danej administracji). Dopiero wowczas jest ustalany koszt jednostki, koszt oplaty stalej. Bo przeciez za zamowione cieplo zaplacic trzeba i nie ma znaczenia, czy w danym bloku zuzyto to cieplo, czy nie. Im mniej mieszkancy grzeja, tym koszt jednostki i oplata stala wzrasta. CIeplo poza tym przenika przez sciany, wiec sasiad nie grzejacy, okrada sasiada grzejacego.
    No nie chce mi sie juz nawet tego pisac w kolko, bo i tak zaraz znajdzie sie jakis kolek, krzyczacy, ze jak ktos grzeje to niech placi!
  • pazdziochzabrze 30.12.10, 14:25
    bo lokatorzy zsm to ciemna masa i wszystko im się wcisnie ,mieszkanie w tych budynkach traktowane jest jak za prl-u kazdy niszczy nie dba bo po co , ludzie muszą się przestawic !

u mojego znajomego to i na klatce schodowej kaloryfery odkręcili a jak u was ?
  • mat.cz 09.01.11, 21:41
    większosc lokatorów w budynkach 11 piętrowych to patologia
  • Gość: binek IP: *.stk.vectranet.pl 10.01.11, 00:26
    większość lokatorów,którzy uważają ,że większość lokatorów w blokach 11 piętrowych to patologia-to debile.
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 11.01.11, 13:52
    Ludzie, zrozumcie w końcu, że zwrot ani jego wysokość nie jest żadnym kryterium prawidlowego rozliczenia i funkcjonowania całego systemu!
    Jeśli się ustali zaliczki na ciepło na odpowiednio wysokim poziomie, to KAŻDY będzie miał zwrot! I co, będziecie się z tego powodu cieszyć jak dzieci? Nie rozumiecie, ze przez caly rok spółdzielnia pobiera od was kasę większą niż powinna, że zwraca nie dlatego, że oszczędzalićcie ciepło bo macie podzielniki ale dlatego, że pobrała więcej niż powinna.

Istotne jest to, czy uczciwie rozlicza zużycie ciepla a tego przecież nie wiecie skoro spółdzielnia nie chce przedstawić Wam dokumentów. W niektorych spółdzielniach "nagradza" się niektórych członków za przychylność zarządowi spółdzielni np. w postaci odpowiedniego głosowania w ten sposób, że nalicza sie im mniejsze opłaty za ciepło po ustaleniu dla nich korzystnych współczynników korekcyjnych z tytułu położenia lokalu itp.

Warto o tym wiedziec zamiast pisać o mało istotnych dla sprawy rzeczach.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 22:07
    ZSM stosuje embargo na wszelkie informacje dotyczace finansow spoldzielni, praktyczne embargo, bo w teorii mozna sie z pewnymi dokumentami zapoznac na miejscu z siedzibie ZSM w godzinach urzedowania.
    Oczywiscie, nalezy przyjsc osobiscie, w jednym pokoju trzeba odstac swoje zeby dostac jakis swistek (do wgladu tylko, rzecz jasna! wszelkie prosby o kopie sa odrzucane - najwyrazniej czegos sie boja), w innym inny swistek, innego znow nie mozna dostac teraz, bo cos tam, ale mozna przeciez przyjsc innym razem, nie?
    Kto ma na cos takiego czas? I na to wlasnie zarzad ZSM liczy, ze ludziom nie bedzie sie chcialo, ze jak raz czy drugi odbija sie od urzedniczej betonowej sciany, to im sie odechce drazenia.
    Do tej pory na stronie internetowej nie ma slynnego i mitycznego juz wlasciwie regulaminu rozliczania kosztow ogrzewania! Chociaz zakladka nosi nazwe: STATUT, REGULAMINY. Ale co z tego? Wisi tam samotnie tylko statut ZSM.

Ale tym razem im nie odpuscimy.
  • pazdziochzabrze 13.01.11, 12:35
    kto jak i kiedy moze odwołac zarząd i prezesa potrzebne zmiany co wy na to ?
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 13.01.11, 19:59
    A co mówi na ten temat statut - trzeba zacząć od tego bo czasami zarząd powołuje i odwołuje rada nadzorcza a czasami walne zgromadzenie!
    To trzeba wcześniej ustalić aby podjąć pierwsze kroki w celu wywalenia zarządu i ewentualnie rady bo tę niewatpliwie wybiera walne zgromadzenie.

A może u Was jest nadal zebranie przedstawicieli - niech wam pomoże Durczok ze związku rewizyjnego - on jest od tego!
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 14.01.11, 13:57
    A oto co podaje na temat podzielników kosztów ogrzewania encyklopedia internetowa Wikipedia:

„Istotną zasadą przy rozliczaniu kosztów ogrzewania za pomocą podzielników (według norm niemieckich a później unijnych)jest nieprzekraczanie 20 odbiorców ciepła (lokali, użytkowników) na jednej jednostce pomiarowej, czyli przepływowym liczniku ciepła np. na węźle grzewczym. Zasada ta jest często w Polsce pomijana i naginana do sytuacji w których na jednym węźle cieplnym rozliczanych jest nawet 200 i więcej lokali. Powoduje to zafałszowanie rozliczeń na skutek zbyt dużej liczby zliczanych urządzeń. Różnica w indywidualnych zużyciach mieszkań nienaturalnie wyrównuje się, wskutek czego użytkownicy, którzy nie oszczędzają energii cieplnej w efekcie płacą rachunki niewiele wyższe od oszczędnych sąsiadów”

Kto nie wierzy, niech sam osobiście to przeczyta: pl.wikipedia.org/wiki/Podzielnik_koszt%C3%B3w

Zdaje się, że to teraz wyjaśnia na czym polega podzielnikowe oszustwo!
  • Gość: jerzy.m IP: *.bater.net.pl 16.01.11, 13:51
    to jak się tego pozbyc?
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 16.01.11, 15:14
    Jednyn z negatywnych skutkow wprowadzenia podzielnkow jest to, o czym pisze Przygnębiona - w pogoni za iluzorycznymi oszczędnościami wielu spóldzielców nie wietrzy mieszkań aby broń Boże nie uciekło mu trochę ciepla. A potem zdziwienie, że w mieszkaniu jest grzyb i pleśn, z którymi bardzo trudno walczyyć i ktore sa niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Inni zakręcją termostaty i siedzą w domu w grubych ciuchach ale takie mieszkania z kolei ogrzewają sąsiedzi i nic dziwnego, że potem mają kolosalne sumy do zapłacenia.

Można się pozbyć oczywiście podzielników ale wymaga to zorganizowanej i to dobrze akcji ze strony spóldzielców. Teraz koszty powinny być rozliczane na poszczególne budynki i to ich mieszkańcy powinni decydować jak chcą mieć rozliczane ciepło w domu a nie żeby o tym decydowały zarząd lub rada nadzorcza najcześciej zapewne uzależnione materialnie od firmy rozliczającej podzielniki. Zapewne w danym budynku będą protesty przeciw zlikwidowaniu podzielników ze strony tych, którzy mają zwroty ale jak wcześniej pisałem, są one w znacznej mierze wynikiem zawyżonych zaliczek za ciepło a nie oszczędności w jego zużyciu dzięki zainstalowniu podzielników. Trzeba po prostu przekonać ludzi, że to rozwiązanie jest złe gdyż prowadzi do większej ilości negatywnych skutków niż pozytywnych.
    W wielu spółdzielniach bez podzielników opłaty za ciepło rozliczane według powierzchni lokali są znacznie mniejsze niż tam, gdzie stosowane są podzielniki co powinno być koronnym argumentem za ich likwidacją.
  • Gość: podziel IP: *.stk.vectranet.pl 27.09.11, 08:20
    Likwidacja podzielników zmieni tylko tyle że wzrosną opłaty za C.O.
    Nikomu wtedy nie będzie opłacało się oszczędzać,kaloryfery będą grzały przy otwartych oknach a za ciepło trzeba będzie zapłacić.Wtedy dopiero ludzie rozsądni będą płacili za bałaganiarzy...a co z ekologią?
    Nie wynaleziono jeszcze lepszego sposobu na uczciwe rozliczanie zużytego ciepła,więc muszą być na razie podzielniki.
  • Gość: kowalska IP: *.unknown.vectranet.pl 27.09.11, 10:09
    Mieszkam w kawalerce. W pokoju nie odkręciłam kaloryfera ani razu w zeszłym roku. Mam dwa wiecznie włączone komputery i starą lodówkę- grzeją wystarczająco. Zimą często pichcę coś w piekarniku. Jak dla mnie w zimie w mieszkaniu jest nawet za ciepło. W łazience nie zakładano podzielników, dlatego tam kaloryfer jest odkręcony cały czas.
    Przyszło rozliczenie - dopłata prawie 30zł.
    Niech mi to ktoś wytłumaczy.
  • mat.cz 31.01.11, 20:35
    powiem tak lokatorom z zsm wszystko mozna wcisnąc i tak własnie było z podzielnikami
  • Gość: kaprio IP: *.bnet.pl 13.10.11, 10:28
    Zaczelam ten watek rok temu,Maksymalnie oszczedzajac moja oplata za ogrzewanie wyniosla 3150 zl rocznie-czyli 500 zl miesiecznie w sezonie grzewczym,Mam doplaty 12 zl ?????Za co skoro ogrzewalam jeden pokoj zakrecajac kaloryfer na noc,Te podzielniki to jest faktycznie wielka zmylka ,Nalezalo by odlaczyc sie od tych Alternatyw 4,
  • Gość: Adam IP: 213.227.64.* 25.05.11, 10:12

Coś o CO i nie tylko dla zainteresowanych problematyką nieruchomości: [url=http://www.domostwo.e-zabrze.pl/poradnik.html]http://www.domostwo.e-zabrze.pl/poradnik.html[/url]
  • mat.cz 22.10.11, 19:58
    nigdy ich nie rozliczysz , bo : masz kaloryfery na klatce schodowej i one grzeją bez podzielników , masz kaloryfer w łazience i nie masz podzielników wię im to jest na rękę abyś nie mógł się doliczyc
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.11, 06:43
    Noo to niestety prawda...
    U nas ludzie mieszkający też zapominają i otwieraja drzwi wietrząc klatke a kaloryfer grzeje ...zamiasst go skręcić...ale po co pokrętła robić,musiałabym z kluczem chdzić bo tylko zawór jest.A ciepło ucieka...
  • Gość: życzliwy IP: *.internetia.net.pl 16.01.11, 21:40
    A może przyda się Wam taki artykuł?:

wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Poszedl-na-wojne-ze-spoldzielnia-i-wygral,wid,12902380,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1b9a9
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 16.01.11, 23:05
    Bardzo cenna informacja od Życzliwego - widać, że zamiast czekać na jakiś cud trzeba po prostu w przemyślany, oparty na faktach i dokumentach sposób zacząć walczyć ze spółdzielnią, która z niewiadomych powodów zamiast służyć swoim członkom, działa w istocie przeciw nim.

Zapewne i inni forowicze coś od siebie będą dorzucać aby na podstawie dodatkowych informacji łatwiej było wykazać spółdzielni nierzetelność rozliczeń ciepła za pomocą podzielników i zmusić ją do zdjęcia ich w tych budynkach, w których mieszkańcy tak zdecydują. Bo to tylko oni powinni o tym decydować a nie zarządy czy rady nadzorcze.
  • Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 17.01.11, 08:57
    Czy w ZSM oprocz problemu z rozliczaniem ciepła przy pomocy podzielników występuje też problem z rozliczaniem zużycia wody?
    Jesli tak to po prostu spóldzielnia nie spełnia swojej roli - wyciąga tylko kasę od członków nie dajac im w zamian praktycznie nic. Bo opłaty eksploatacyjne idą wtedy głównie na utrzymanie pracowników spółdzielni a przede wszsytkim członków zarządu. Okazuje się, że prezesi wielu spółdzielni zarabiają wiecej niż prezydent czy premier Polski! Dlatego tylko, ze posłuszne zarządom rady nadzorcze bez większego zastanowienia godzą się na wszystkie ządania zarządów odnośnie wynagrodzeń. Warto porownać tez średnie wynagrodzenie w spółdzielni z wynagrodzeniami w firmach w danym mieście. A przecież pieniądze na wynagrodzenia w spódzielni nie pochodzą z jakiejś działalności gospodarczej ale najczęściej z bardzo niskich rent czy emerytur członków spółdzielni.

A jak w ZSM jest z ustalaniem opłat eksploatacyjnych - czy przypadkiem nie jest tak, że ciężar pokrywania długów przez osoby niepłacące przerzucany jest na tych, którzy płacą? Prezesi takie praktyki uznają za jak najbardziej usprawiedliwione w myśl tzw. solidaryzmu spółdzielczego.
  • gotti7 18.01.11, 11:32
    w bytomskiej spółdzielni juz członkowie zrobili rewolucję !
  • pazdziochzabrze 20.01.11, 15:39
    tu pewnie tez zrobią czytajcie
    interwencja.interia.pl/news?inf=1585908
  • Gość: Sąsiadka IP: *.warszawa.mm.pl 22.01.11, 09:19
    To jest lepsze ale spółdzielcy to takie trąby, które tylko narzekają i czekają na jakiś cud!

www.przeklej.pl/plik/tvn-warszawa-20-1-2011-avi-0026774v172d2j6.

• Gość: Sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 25.01.11, 23:00
    Witam
    mamy tu regularny bunt spółdzielców w naszej spółdzielni po ost.decyzjach prezesa.
    Ostatnio GIOL www.giol.raxo.pl zorganizował spotkanie przyszło 500 osób.
    tu zapis radiowy: www.youtube.com/watch?v=WJZukgklIUM

rozklejamy ulotki ogłoszenia w prasie jakoś sie ludzie obudzili mamy do
    550 wejsc na strone dziennie

• Gość: Niedogrzany IP: *.play-internet.pl 26.01.11, 09:30
    infonius.wordpress.com/2011/01/26/spoldzielnie-mieszkaniowe-i-wspolnoty-zarabiaja-nienalezne-miliony-na-ogrzewani
    Tak się działa w Szczecinie.Czyli to ogólnonarodowe złodziejstwo!Ruszcie się i wZabrzu!
  • z_zk 27.01.11, 12:54
    Polecam:

www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100331/BIALYSTOK/678808110
  • mat.cz 24.05.11, 13:31
    i cisza w temacie teraz ludzie czekają ile zarobili na siedzeniu w kozuchu az przyjdą zrobic odczyty !
  • Gość: Adam IP: 213.227.64.* 25.05.11, 10:14
    Witam,

Fajne artykuły dla zainteresowanych problematyką CO i ogólnie nieruchomości:
    www.domostwo.e-zabrze.pl/poradnik.html
  • pazdziochzabrze 26.09.11, 22:38
    idzie zima , wiec temat na topie
  • giiinger 10.10.11, 13:49
    Ja jeszcze czekam na rozliczenie ciepła, ktoś już dostał? Bardzo w kulki polecieli w tym roku?
  • Gość: Tomek IP: *.stk.vectranet.pl 10.10.11, 14:53
    Jestem zadowolony z podzielników...dostałam 900 zł nadpłaty....
  • pazdziochzabrze 10.10.11, 22:12
    do tomka ! z czego jestes zadowolony z tego ze zagrzybiasz sciany i siedzisz w kozuchu w aptece wydajesz fortune ale cieszysz sie ze masz 900 zł !!!! cala polska "biedny bos glupi / glupi bos biedny ale teraz jest bogatszy o 900 stowek !
  • Gość: Kasia IP: *.stk.vectranet.pl 11.10.11, 07:18
    Ale dlaczego obrażasz ludzi???? .....są osoby które lepiej czuja się w chłodniejszych pomieszczeniach, i wcale to nie oznacza że siedzą w kozuchach czy też od razu chorują,ja np.też nie lubię gorąca.Moja znajoma ma w zimie odkręcone we wszystkich pomieszczeniach kaloryfery ....i poprostu nie da się u niej wysiedzieć....masakra ,jak w saunie.
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 12:55
    Bo nie jest w ZSM to może ...jakby dostała rachunek za normalne grzanie to by zaraz pasa zaciskała z rozgrzania na myśl o kwocie do zaplaty po sezonie...tyle co płace za grzanie to nawet w 48m2 mieszkaniu to moja ciotka w 100m2 nie spala w węglu na rok i nieoszczędza...więc ktośnas tu rypie na kasę...A w bloku moich rodziców nie mają podzielników i mają zwroty z ogrzewania a też nie siedzą w kurtkach,itp.
  • pazdziochzabrze 11.10.11, 19:40
    Merry101 zgadzam sie z toba w 200 %
    p.s nikogo nie obrazam tylko pisze jak jest dla mnie normalna temp to 19-23 st a ludzie maja 16 st i ja utrzymuje 22 st przez zime i mam wiecznie doplaty w zsm to ile trzeba miec aby dostac zwrot ! dodam ze budynek nie jest ocieplony !
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 20:35
    No a u mnie docieplony blok i wieczne dopłaty...chyba mnie rypią na kase co do wyrwania się z alternatyw to ja jestem za !!!
    Mam dosyć działań...ZSM
  • Gość: undertaker IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 14:06
    Dostales zwrotu 900 zl biznesmen a w wacioku siedzisz?
  • Gość: Tomek IP: *.stk.vectranet.pl 11.10.11, 15:28
    Hej coś ty taki mądry??? czy jak ktoś nie lubi mieć ukropu w domu, to zaraz należy go obrażać???? jak ty lubisz 50 stopni...ok .to się poć....twój problem nie mój.... a co to jest wogóle waciok???
  • Gość: Balczerek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 20:53
    Waciok to jest tzw kufaja ubior Józka z alternatyw 4 widać że nie jesteś z Hindenbrga OS
  • pazdziochzabrze 12.10.11, 12:07
    ten tomek to pewnie mlody czlowiek on nie wie co to alternatywy 4 wiec tematu nie zna

ciekawe ile doplaty maja te panie siedzace w administracji , tam jest chyba 30 st plus farelka i kto za to placi ?!
  • mat.cz 12.10.11, 21:50
    dobre pazdzioch no właśnie tomek zapytaj tych pań w administracji ile zwrotu lub dopłaty mają z mieszkania gdzie jest administracja to się zdziwisz
  • Gość: imili86 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.10.11, 10:51
    Nie rozumiem czemu od razu jezdzicie po kims kto ma nadpłate...Ja tez wole chlodniej moj synek jak tylka wlacze kaloryfer zaraz placze i spocony bo za cieplo temp utrzymuje na poziomie 19-20 stopni i mam nadpłate..nie siedze w kurtce czy pod kocem..dla mnie jest cieplo..w tym samym bloku mam kolezanke do ktorej jak sie wejdzie to wszystkie grzejniki wlaczone na 6 czlowiek wychodzi spocony i ona mowi ze jest jej zimno tylko najlepsze jest to ze jak do mnie wpadnie to twierdzi ze u mnei jest cieplej dziwne..
    nie kazdy lubi miec odkrecone kaloryfery na full
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.11, 13:07
    Noooo słuchajcie ... szok!
    Dostałam rozliczenie ogrzewania na kolorowym papierze....wooow!
    Pierwszy raz mam dopłaty TYLKO 370 zł zawsze ok 500-800zł więcej...normalnie prezent na Święta mi taki zrobili,że aż się wzruszyłam...
    Ja też nie lubie jak jest za ciepło ale temperatura 19-21st. to chyba nie jest przegrzewanie się?
    A zawszeeee mam dopłaty więc nie rozumiem tutaj czegoś...a słuchajcie do rozliczenia dostałam instrukcję naliczania opłat i wiem z niej,że składają się z części stałej i zmiennej...no to już jest postęp.
    Dziękuję Panie prezezsie ,że jest Pan taki łaskawy dla Nas i dostarcza nam pan wykresy jak czytać i jak sobie policzyć koszty ogrzewania na zasadzie" chwila dla deb...a"
  • pazdziochzabrze 13.10.11, 19:45
    skoro napisalas merry ze budynek masz ocieplony to wala cie w rogi !

moj znajomy mieszka w bytomiu w wiezowcu nie maja podzielnikow i maja zwroty wszyscy lokatorzy po 200 zl !!!!! budynek jest ocieplony w calosci

wiec pytam po cholere te podzielniki ?! czy ktos was pytal o zdanie ! nie ! przyszli jak w alternatywach prezes kazal to montujemy !
    powiem tak pewnie oplaca sie to tylko tym ktorych nie ma w mieszkaniu ! i maja srodkowy lokal w budynku ocieplonym !
  • bardzyk2 13.10.11, 22:51
    Mam pytanie do kogoś, kto dostał rozliczenie. Ile wynoszą w tym roku koszty stałe od 1 m2 ?
  • Gość: gość IP: *.stk.vectranet.pl 13.10.11, 23:21
    No dobrze panie paździoch, wklejam tutaj :)

No i zaczęło się :). Pod tym kątem nikt jeszcze nie narzekał, ale....pora chyba zacząć. Manipulowanie cenami jednostki przekroczyło w tym roku granice dobrego smaku. Z roku na rok cena jednostki była wyższa o ok. 10 gr. Któregoś sezonu, chyba ze trzy lata wstecz niższa nawet o 2 gr. była. Na ostatnim rozliczeniu u mnie było 86 gr. za jednostkę, no to w tym roku żeby się Preziowi i w Ciepłowni zgadzało, bulę 1,42 zł za jednostkę. Skandaliczna ok.60 % podwyżka. Czy wasze pensje też o tyle procent poszły w górę ??? Ta cena to niższa trochę niż u większości w związku z położeniem lokalu, ale niech każdy porówna z zeszłorocznym rozliczeniem i chyba te procenty zbliżone wyjdą...ech znowu kpina w żywe oczy. W zeszłym roku cena jednostki 86 gr w Zabrzu. U moich krewnych w Małopolsce - 26 gr. W obydwu miejscach ta sama firma Techem...kpina do kwadratu.
  • pazdziochzabrze 14.10.11, 22:22
    wala w rogi i tyle ! dlaczego montaz podzielnikow jest w budynkach nieocieplonych !!!! pytam dlaczego ? na podzielniki to mozna sie zgodzic jak budynek jest ocieplony w calosci w dodatku wszystkie okna sa wymienione , zsypy jak sa powinny byc zamykane na ocieplone drzwi bo cale zimno wpada do budynku a zsyp dziala jak komin z zimnym powierzem

pytam kto to wymysl te podzielniki ! no kto ! ?

• Gość: qqq IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.11, 22:23
    Dokładnie, też sie wk...em jak zobaczyłem rozliczenie. Co z tego ze masz nowe okna, ze blok docieplony jak i tak spoldzielnia/elektrocieplownia musi wyjsc na swoje.
    Poza tym nie wszystko stracone, rozliczenie mozna zawsze zakwestionować
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.11, 11:57
    Ale jak ?
    Odczytujący był pod wpływem?
    Chętnie się dowiem to jeżeli będzie rozsądne to w ramach prostestu mogę się odwołać.
  • mat.cz 15.10.11, 20:45
    a ciekawe co z tymi paniami w lokalu administracyjnym tam nie oszczędzają jak wchodzi się to bucha ciepłem i teraz wiem dlaczego te łby im nie pracują to pewnie od ciepła , jestem ciekaw też czy taki lokal gdzie miesci się administracja ma dopłatę czy miesci się i wychodzi na zero lub ma zwrot ?
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.11, 21:10
    No pewnie to w kosztach stałych jest zapłacone przez nas stąd takie dopłaty mimo oszczędnego grzania... jak to jest i pytam kolejny raz,że jak podzielników nie ma to zwroty są a ludzie nieekologicznie grzeją w domach na maxa.
    Ja tam nie lubie jak jest za ciepło ale bez przesady...,żeby się liczyć z każdą jednostką jak Panie w ADM mają to w zadzie...
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.11, 12:03
    Czy problem zapowietrzonych kaloryferów dotyczy tylko mnie co sezon?
    Olewacy jedni chodzą i udają ,że pracują w tych zielonych spodniach a wy marznijcie...zawsze w adm można się ogrzać z paniusiami na kawusi.
  • pazdziochzabrze 19.10.11, 20:45
    w bytomiu zrobili cos w tej sprawie czytajcie , doplaty do ogrzewania po 3 tys zl nas tez to bedzie czekalo ludzie ! link
    www.fakt.pl/Nie-chcemy-takiego-zarzadu-,artykuly,100197,1.html
  • mat.cz 24.10.11, 10:46
    teraz juz wiem dlaczego ludzie zagrzybiają mieszkania nie wietrząc ich(szkoda ciepło-smrodu /wpuszczeać zimno) szkoda odkręcic zawór kaloryfera bo nabija jednostki !
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 11:08
    Źle mnie zrozumiałeś...w domu też otwierasz okno i wietrzysz jak masz włączony kaloryfer? Bo ja nie , zakręcam go i wtedy wietrze.
    Klatka schodowa moja jest mała 4 piętra i kaloryfer jest przy wejściu co powoduje koszty stałe za które płacimy wszyscy więc co by się stało gdybyśmy zakręcili kaloryfer przed wywietrzeniem a potem go właczyli...nikomu by korona z głowy nie spadła.
  • gotti7 24.10.11, 12:06
    merry i ty masz rację i mat
    tak powinno być jak napisałaś ale mat tez ma częsciowo rację ludzie nie grzeją i nie wietrzą bo pewnie siedzą w tym smrodzie bo nie chcą wpuszczać zimna bo pózniej nie odkręcą kaloryfera szkoda jednostek

a gdyby ich podzielników nie było ? pewnie te smrodki normalnie wietrzyłyby mieszkania i po zamknieciu okna odkręciłyby na 6 . ale tak nie jest -problem-podzielnik ! który podzielił ludzi na tych co grzeją i na smrodków
    ktoś tu miał biznes wciskając lokatorom bez ich zgody podzielniki !
  • heike 24.10.11, 12:17
    Jestem dziennikarzem, jeśli potrzebna interwencja zgłaszam się. :)
  • Gość: kawalerka IP: *.stk.vectranet.pl 24.10.11, 12:37
    Mam kawalerkę w środkowym pionie,bez grzania cała zima...Jakbym zaczęła grzać to bym miała w mieszkaniu chyba 30 stopni.Także nie miejcie pretensji do tych którzy mają mniejsze mieszkania.
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 12:56
    to niech twoi sąsiedzi skończą grzać na każdym piętrze...
    jak masz mieszkanie narożne plus pustostany za ścianą bądź pod sobą.

Co do dziennikarza to tak jest interwencja potrzebna ale najlepiej było by nasłać kontrole wszelkie możliwe do siedziby ZSM i jej terenowych komórek.
    Od finansowej po techniczne.
    To jest temat lepszy niż afery w UM a może się okazać ,że doprowadzi po nitce do Urzędu...
  • heike 24.10.11, 14:19
    Więc jeśli przydałaby się interwencja, proszę o kontakt. mlagorzata@gmail.com

Dodam, że dzięki naszej gazecie lokatorzy z Bytomskiej Spółdzielni wywalili prezesa i zmienili radę. Walka trwała prawie półtora roku, ale udało się. Z tego co czytałam wcześniej, ktoś już rzucił takie hasło. Ale to wcale nie takie proste. Pozdrawiam.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 13:32
    Uwazasz zatem, ze obecny system rozliczania kosztow ogrzewania jest w porzadku?
    Jesli Twoi sasiedzi ogrzewaja Twoje mieszkanie i placa za to, a Ty otrzymujesz nadplacone kwoty ryczaltu za co, to chyba powinno Ci dac cos do myslenia?
    Wyobraz sobie bowiem hipotetyczna sytuacje, ze caly blok zakreca kaloryfery na cala zime i na podzielnikach bedzie zero jednostek. Jak myslisz, kto zaplaci za zamowione cieplo dla Twojego bloku? Wy wszyscy, w tym Ty ze swoja kawalerka. Mimo, ze cala zima marzliscie.
    A teraz ogrzewanie Twojego lokalu sponsoruja Ci sasiedzi.
    Podziekowalas im za to?
  • Gość: cieplutka IP: *.sileman.net.pl 24.10.11, 13:41
    Masz ciepłą kawalerkę środkową bo grzeją cię sąsiedzi zza ściany a ty ich poprostu okradasz. Czy nie ma na to sposobu? A no jest. Skoro już muszą być te podzielniki, bo ktoś musi zarobić na kosztach odczytu ciepła, to można, jak np. w pewnym dużym mieście zrobiły wspólnoty - obliczono minimalną (podkreślam - minimalną)!!! ilość GJ na ogrzanie m2 mieszkania o np. 10oC (np. od 6 oC - średnia w budynku bez grzania w sezonie grzewczym - do 16 oC jako minimalna temperatura nie powodująca zniszczenia substancji mieszkaniowej). Wyszło np. w przeliczeniu na jednostki na 50 m2 700 jednostek. I czy wygrzejesz w sezonie 300 jednostek bo dogrzewasz gazem i zawilgacasz ściany, czy 10 bo nikt nie mieszka lub masz zestaw zimowych-bezpodzielnikowych i letnich kaloryferów, czy też 700 jednostek, płacisz tyle samo. I to nie w kosztach stałych, ale właśnie w zmiennych!!! Dopiero powyżej tego zużycia płacisz więcej. Bo w dużym mieście koszt m2 jest spory i ludzie nie pozwolą sobie, aby taki oszczędzacz zagrzybiał ściany ich własnych mieszkań (nasi właściciele kupionych za tzw. 1 zł mieszkań nie czują się widocznie właścicielami). Nikt nie chce też jak głupek grzać siebie i sąsiada, który z dumą podkreśla, ze ma ciepłe mieszkanie środkowe.
  • giiinger 25.10.11, 08:50
    Ale o co wam chodzi? Jeżeli ten ktoś ma w mieszkaniu ciepło bez włączania kaloryferów i robi to nie z oszczędności, ale wynika to z budowy bloku, to ma te kaloryfery i tak włączyć i chodzić w bieliźnie tylko dlatego, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że korzysta z ciepła sąsiadów? Bo chyba nie kumam waszych ataków.
  • Gość: cieplutka IP: *.sileman.net.pl 25.10.11, 09:54
    Drogi giiinger! Gdybyś potrafił wybudować mieszkanie w bloku, które w naszym klimacie, samo w sobie nie wymagało ogrzewania, i miało wewnątrz te min. 16oC gdy na dworze jest - 10oC, Nobel masz pewny! ;-). Ale tzw. mieszkanie środkowe jest tylko wtedy ciepłe, gdy w koło inni grzeją i żeby u tych innych było 18oC muszą pobrać tych GJ (giga dżuli) do ogrzania swojego mieszkania i mieszkania "środkowego". To jest niestety związane z teorią wymiany ciepła i nic na to nie poradzisz. Prosty przykład: Jeśli do garnka z gorącą wodą (mieszkania zewnętrzne) włożysz szklankę z zimną wodą (mieszkanie wewnętrzne nie ogrzewane) to woda w szklance zrobi się ciepła a w garnku woda się schłodzi o kilka stopni. Czyli szklanka wydoi troszkę ciepła garnkowi i żeby garnek miał swoją zaprogramowaną temperaturę, trzeba do niego znowu dolać wrzątku ( czyli bardziej odkręcić kaloryfery). Oczywiście chcąc nie chcąc uzyskanym ciepłem garnek musi znów podzielić się ze szklanką. A co by było, gdyby w szklance od początku była ciepła woda? Szklanka ma więc ciepło za frico a garnek się z nią dzieli ciepłem ale opłatami za ciepło już nie. Proste jak budowa cepa czy jeszcze nie?
  • giiinger 25.10.11, 11:25
    Ja rozumiem jak to działa, nie musisz mi imputować że jestem idiotą tłumacząc jak przedszkolakowi. Pytam jedynie wprost, z prywatnej perspektywy każdego człowieka, przychodzisz do mieszkania w którym jest ciepło, jest Ci ciepło, nie chodzisz w swetrach, tylko normalnie komfortowo. Odkręcasz wtedy grzejnik żeby jeszcze bardziej zagrzać mieszkanie?
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 12:16
    Ja Ci odpowiem: powinienes podziekowac sasiadom za ogrzewanie swojego mieszkania oraz ewentualnie partycypowac w kosztach , ktore z tego tytulu ponosza - to chyba naturalne? No chyba, ze jestes z tych, ktorzy kradna sygnal wi-fi i uwazaja, ze wszystko jest ok.
    A do takich absurdalnych sytuacji doprowadzil podzielnikowy system rozliczania ogrzewania.
    Wniosek: zlikwidowac podzielniki, a za oplaty za ogrzewanie okreslac na podstawie kubatury mieszkan.
  • giiinger 25.10.11, 13:44
    Gość portalu: osiedlematejki napisał(a):

> Ja Ci odpowiem: powinienes podziekowac sasiadom za ogrzewanie swojego mieszkani
    > a oraz ewentualnie partycypowac w kosztach , ktore z tego tytulu ponosza - to c
    > hyba naturalne? No chyba, ze jestes z tych, ktorzy kradna sygnal wi-fi i uwazaj
    > a, ze wszystko jest ok.

Ja nie jestem w takiej sytuacji, zareagowałam na nagonkę jaką zrobiliście na osobę, która napisała o swojej wyjątkowo korzystnie położonej kawalerce. Nad sobą mam pustostan, ale od kiedy zrobiłam podwieszany sufit to mi tak ciepło do sąsiada nie ucieka. Rok wcześniej miałam niedopłaty 2000zł (więc w sumie ogrzewanie wyniosło mnie 4000zł), w tym roku mam zwrot. Sąsiedztwo się nie zmieniło. Jedyne co zrobiłam to uszczelniłam okna, zrobiłam w jednym pokoju ten sufit i zwracam uwagę na to, żeby kaloryfery nie grzały na full. Normalnie mieszkanie wietrzę, termometr w domu pokazuje mi zimą zawsze w okolicach 21-22 stopnie. Gdybym miała mieszkanie położone tak, że bez włączania kaloryferów miałabym w domu ciepło, to na pewno nie przyszłoby mi do głowy ich włączać dla zasady, żeby nie było że sąsiedzi mnie grzeją.

Trochę mnie śmieszy Twój wpis, jakoś nie wyobrażam sobie, że po sezonowym rozliczeniu kosztów ciepła, gdy dostałbyś rozliczenie ze zwrotem (na Twoją korzyść), pobiegłbyś do sąsiadów proponować im swoją nadwyżkę na pokrycie ich niedopłaty. Nie musisz odpowiadać publicznie, po prostu się zastanów.
  • Gość: osiedlematejki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 13:57
    Alez chetnie odpowiem publicznie: owszem, gdybym to ja byl w takiej sytuacji, naprawde zdecydowalbym sie na jakas forme rozliczenia z sasiadami.
    To takie dziwne? Zeby sie calkiem pograzyc w Twoich oczach, powiem jeszcze, ze np. zawsze zwracam uwage kasjerce jesli pomylila sie na swoja niekorzysc i oddaje jej nienalezna mi nadwyzke pieniedzy. Niektorzy uwazaja takie zachowanie za czyste frajerstwo.
  • Gość: cieplutka IP: *.sileman.net.pl 25.10.11, 13:14
    Ponieważ jestem wywołana do tablicy, więc odpowiadam! Nie chciałam nikogo obrażać, ale wydaje mi się, że większość ludzi nie chce chyba zrozumieć jak działa dzielenie kosztów przy podzielnikach. I wykorzystywanie położenia mieszkania jest najmniejszym "grzeszkiem". Problem jest naprawdę poważny, bo przy obecnym sposobie rozliczania blokami, ludzie w miarę normalnie ogrzewający mieszkania mają horrendalne dopłaty, nawet 3000 i więcej, a oszczędni, "oszczędni" lub po prostu nieuczciwi dostają zwroty z pieniędzy tych pierwszych. Nie należy zapominać o tym, że oszczędni i "oszczędni" czyli np. dogrzewający wspólnym gazem, który też nie jest olicznikowany indywidualnie, nie tylko zawyżają rachunki sąsiadom, ale również zawilgacają mieszkania, wyziębiają lub zagrzybiają ściany a to pomału rozejdzie się po całych pionach. W innych miastach są dokładnie te same problemy i to od kilku lat, toczą się niezliczone sprawy sądowe przeciw SM i samej idei zmuszania ludzi do korzystania z podzielników i braku możliwości przejścia na ryczałt, mimo, że można tego dokonać bez problemu dla wody zimnej i ciepłej, choć wodomierz jest urządzeniem pomiarowym, legalizowanym ( więc ktoś odpowiada za jego wskazania) i wykonanym zgodnie z normą a podzielnik nie jest urządzeniem pomiarowym, nie podlega legalizacji i nie odpowiada (tak wyczytałam, nie sprawdziłam !) normie polskiej, ani normie zharmonizowanej. Za wskazania podzielnika nikt nie odpowiada.
    W polskim kotle CO ogólnie wrze i proszę się nie dziwić, że płacący po kilkaset złotych czynszu mieszkańcy osiedli niekoniecznie chcą marznąć lub ogrzewać mieszkania całkowicie w ciemno, drżąc w październiku jak wysoką dopłatę przyjdzie im uiścić i czy w ich bloku cena jednostki wzrośnie o 30%, 150% czy 400% co np. miało miejsce w ubiegłym roku w Szczecinie.
    A ktoś, kto ma w tym roku zwrot, w przyszłym roku może mieć sporą niedopłatę.
    Podaję link do artykułu jaki wczoraj znalazłam dla Wrocławia.
    www.administrator24.info/eksploatacja/id283,p2,Koszty-ciepla-w-spoldzielniach-mieszkaniowych.html
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 13:46
    No CIEPLUTKA trafiłaś w samo sedno sprawy...super obrazowo wytłumaczyłaś sprawe!!!
  • Gość: cieplutka IP: *.sileman.net.pl 25.10.11, 13:46
    A to skopiowane z innych forów:

Napisano 18 styczeń 2011 - 00:19 #22

ludzie powiem krótko. kto ma zalozony podzielnik w stary sposob czyli widac miedzy zebrami srube(teraz zakladaja oslonke ktora oslania srube)nakrecacie na koniec sruby dwie nakretki i kontrujecie je itd.itd..(....................). podzielnik do lodowki oczywiscie cos tam musicie zuzyc i gotowe.powodzenia

Napisano 25 sierpień 2011 - 15:58 #26

Przez "uczciwość" muszę dopłacić 2800pln za ogrzanie 40 metrowego mieszkania? za taką kasę można ogrzać i wodę i dom 200metrowy przez cały rok.(..................) .Jeśli ktokolwiek ma pomysł jak oszukać - zmienić wskazania (lub wysokość opłat za C.O.) podzielników metrony proszę o kontakt na mkkielce@XXXXXX.com .
  • bonewax 24.10.11, 14:45
    Zlikwidacja ZSM kto jest za ręka w górę.
  • Gość: kaprio IP: 213.5.202.* 24.10.11, 18:13
    JA!!!!!!!!!!
  • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 08:34
    Ja też !!!
  • mat.cz 26.10.11, 19:39
    ja też , ale może kazdy z nas wkej ten link na śledzika nk lub facebooku i sciągnie więcej ludzi do tematu a potem zadziałamy ?
    więc podaj dalej ten link znajomym
    forum.gazeta.pl/forum/w,120,116752609,,ogrzewanie_w_zabrzanskiej_spoldzielni_mieszkaniowe.html?s=1&v=2
  • pazdziochzabrze 31.10.11, 20:52
    lepiej zbierajcie podpisy za likwidacja ty "podzielnikow" zobaczycie co roku ci ktorzy siedza w waciakach mniej beda dostawali zwrotu a ci ktorzy normalnie grzeja nie wyplaca sie !
  • pazdziochzabrze 03.11.11, 19:37
    zapraszam do dyskusji cd. nowy watek
    forum.gazeta.pl/forum/w,120,130170818,,koszty_ogrzewania_mieszkan_w_ZSM_podajcie_kwoty.html?v=2
  • pazdziochzabrze 15.06.12, 21:21
    znowu fachowcy z zsm beda wymieniali podzielniki , kto za to zaplaci??????
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 15.06.12, 22:27
    zaplaca lokatorzy z funduszu remontowego :)
    Co ciekawe - wystarczy dokladnie 20% lokatorow, ktorzy beda chceli korzystac z podzielnikow i podzielniki zostana zastosowane a pozostalych 80% lokatorow nie ma tutaj nic do gadania. Super no nie ? :)
    Bareja mialby ubaw jakby to zobaczyl - Alternatywy 4 wymiekaja :)
  • pazdziochzabrze 14.09.12, 15:13
    jestescie dalej zadowoleni z tych podzielnikow ?
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 15.09.12, 22:40
    pazdziochzabrze napisał:

> jestescie dalej zadowoleni z tych podzielnikow ?

Ciężko powiedzieć. Dopiero za kilka dni przyjdzie rozliczenie :)
    Z podzielników oczywiście zadowoleni nie jesteśmy, ale głosowanie w naszym bloku przegraliśmy. W sporej części dlatego, że ZSM robiła ankiety jak wiele osób wyjechało na wakacje (już przez to nie mielibyśmy tych 80%). Część osób była wręcz zastraszana, że koszty pójdą do góry (u jednego sąsiada twierdzili, że 3 krotnie) no to wyniki ankiety nie dziwią ;)
  • pazdziochzabrze 26.10.12, 21:45
    to trzeba powtorzyc podpisy ankiet
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 26.10.12, 22:13
    pazdziochzabrze napisał:

> to trzeba powtorzyc podpisy ankiet

teraz juz za pozno ....
  • Gość: mom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 22:15
    Ja ostałem 743zl nadplaty:)
  • Gość: Helenka IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.12, 17:54
    a ja 1200 nadpłaty
  • gotti7 27.10.12, 19:59
    a ja 1600 zł nadpłaty plus grzyb gratis jako promocja dodatkowo pleśń ............
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 27.10.12, 23:51
    Gość portalu: Helenka napisał(a):

> a ja 1200 nadpłaty

Chyba niemożliwe - kosztów zmiennych nie było na taką kwotę, więc skąd by się wziął taki zwrot?
    Tak czy inaczej albo masz skopane podzielniki, albo coś nie tak w tym Waszym budynku. Nie ma opcji, aby dostać taki zwrot.
  • Gość: ... IP: *.play-internet.pl 30.10.12, 20:29
    dziwne rzeczy
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.12, 14:54
    Wysokość zwrotów jest również uzależniona od przedpłat, jeśli zaliczki są wysokie, to zwroty też takie mogą być.
  • gotti7 17.09.13, 21:36
    kiedy będą grzali bo podzielnik ma "0"
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 18.09.13, 00:37
    podzielnik ma zero od co najmniej 3 miesięcy :)
  • Gość: kaprio IP: *.bnet.pl 20.09.13, 17:18
    znowu w plecy-doplata 1500 ??????????
  • Gość: Isia IP: *.zabrze.vectranet.pl 22.09.13, 08:59
    U mnie podzielniki mają tę samą wartość co na koniec sezonu, nie ma żadnego zera! Za to pojawiły się na wyświetlaczu jakieś dodatkowe wartości, których wcześniej nie zauważyłam.
    To dobrze, czy źle?
  • Gość: r2d2 IP: *.zabrze.vectranet.pl 22.09.13, 09:50
    Podzielnik wyswietla: wartosc jednostek biezacego sezonu+numer podzielnika+ wartosc jednostek poprzedniego sezonu i tak w kolko.... (kolejnosc moze byc inna w zal. od podzielnika)

Pozdrawiam
  • Gość: Isia IP: *.zabrze.vectranet.pl 22.09.13, 22:09
    r2d2 - dzięki :)
  • Gość: az IP: *.zabrze.vectranet.pl 29.09.13, 07:31
    Dlaczego wyświetla się numer podzielnika co rok inny?
  • Gość: rafi IP: *.bnet.pl 29.09.13, 14:02
    jesteś pewien, że zmieniają się numery? Aż sprawdzę wieczorem czy to są te same numery co na plombowaniu, ale tak byc powinno. Zmiana numerow bylaby dla mnie zaskoczeniem.
    Pamiętasz, że rok temu były wymieniane podzielniki na nowe? Może miałeś spisany poprzedni numer i stąd nieporozumienie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka