• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Niektórzy kominiarze to lenie i kombinatorzy Dodaj do ulubionych

• IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 09:27
    Wczoraj wieczorem kominiarz chodził po sieni i chciał badać, pajac jeden, kominy w mieszkaniu. Kazałam mu pójść na dach i tam badania prowadzić, bo kominy są na dachu a nie w mieszkaniach. Uważajcie na tych naciągaczy. Nie ma takiego przepisu, który nakazuje mieszkańcowi wpuszczać pojedynczego kominiarza do mieszkania.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: janusz smoliwons IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 09:44
      a jak przyjda we dwóch?
      • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 09:51
        To co innego. Jeden wchodzi na dach i wpuszcza kulę do kanału kominowego, drugi patrzy na to czy kulę widać w kratce w mieszkaniu. Wtedy wiem, że kanał kominowy jest drożny.
        • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 11:08
          Czyli jednak jest komin w mieszkaniu,droga pani?Czy może go nie ma?To jak w końcu?
          Jeden kominiarz to obibok,dwóch to już nie obiboki??
          Rozumiem że ten post to dowcip?

• 08.10.11, 12:06
            Teraz należy wymienić kominiarzy, którzy nie są naciągaczami i leniami.
            Zresztą nieistotne, nie mam komina.
    • Gość: wiem coś IP: *.stk.vectranet.pl 08.10.11, 16:14
      Chyba jednak dowcip. Kominiarze chodzą pojedynczo i sprawdzają "cug" w kominach i w wentylacji. Nie ma przepisu w/g którego muszą chodzić we dwóch.Do mnie co roku przychodzą i sprawdzają kominy i do tego celu wcale nie muszą wchodzić na dach. Chyba ktoś tu za dużo wypił albo "mieszkanka" bała się, że kominiarz "przeczyści" inny "komin" niż ten spalinowy. :)
      • Gość: wiem coś IP: *.stk.vectranet.pl 08.10.11, 16:18
        Jeszcze do "mieszkanki". Czasy droga pani kiedy kominiarze spuszczali do komina kule czy też się sami już dawno minęły. Teraz mają specjalne przyrządy do tego celu, a "kulkę" spuszczają tylko wtedy kiedy komin jest zatkany czyli niedrożny.
        • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 16:31
          Mądrale sie znależli. Wiatraczek to se możecie koło dupy przyłożyć. To nie świadczy o drożności komina tylko o kręceniu wiatraczka. To nie to samo.
          • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 16:37
            Panie "wiem coś". Metoda jednoosobowa to metoda "na lusterko". Innych opcji nie ma. Jak pan sie znasz to sie pan podziel wiedzą.
          • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 16:39
            Ale się jajcara trafiła!
    • Gość: Merry101 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 18:19
      U mnie zawsze jeden chodził i sprawdział takim wiatraczkiem z odczytem czy się kręci i czy jest przeciąg.
      Poza tym proszę zadzwonić do administracji i zapytać czy takowy miał prawo chodzić jak nie to zgłosić ,że ktoś chodził. U nas mimo komuny w ZSM zawiadamiają kartą na drzwiach wejściowych,że będzie przegląd. Inna sprawa,że zawsze jestem w pracy w tym czasie ale potem dostaje kartkę do skrzynki jak się umówić indywidualnie.
      A ci co noszą kalendarze to co ...z paralizatora ich od razu?
      • Gość: wiem coś IP: *.stk.vectranet.pl 08.10.11, 18:41
        Bo wiatraczki to do 'dupy" mają i sprawdzają nimi ciąg wydalonych gazów :)) A w lustereczko patrzą i pytają kto piękniejszy: gospodyni czy kominiarz. Ot i cała tajemnica fachu kominiarza :)
        Mery masz rację. U nas też jak jest jakaś akcja sprawdzania kominów i wentylacji to kilka dni wcześniej kartka jest z datą i godziną i zawsze przychodzi jeden.
        Może mieszkanka ma dwa "kominy" do przeczyszczenia i potrzeba dwóch kominiarzy?? Moze lubi trójkąty ?
        • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 20:09
          Ale ty Mery durna jesteś. Ja o metodach sprawdzania drożności a ty o adm. Co ma piernik do wiatraka?
          • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.11, 11:18
            Wracając do kominiarza, to do mnie przychodzi co roku jeden sprawdzać cug. Kiedyś to robił za pomocą zapalonej zapałki, a teraz z tym wiatraczkiem. W jednym przewodzie wentylacyjnym nigdy nie ma cugu i nic z tym nie robią.
            Natomiast ten kominiarz to od lat ma "cug" bo zawsze tak od niego jedzie jakby od miesiąca nie trzeźwiał. Może dlatego teraz nie wchodzą na dach:)
            • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 09.10.11, 11:55
              No sam widzisz, że to oszuści. Kominiarz ma kontrolować drożność a nie tzw. cug. A to nie jest to samo. Wystarczy pomyśleć przez chwilę.

ps. Pomyśl Merry 101 albo się doucz.
              • Gość: wiem coś IP: *.stk.vectranet.pl 09.10.11, 13:10
                Kobieto skończ zamęt siać albo się doucz. jak jest cug to jest i drożność, jak nie ma cugu znaczy się,że jest zatkany czyli nie ma drożności. Jak jest słaby cug to jest przytkany. Po to mają te "wiatraczki" żeby nie wchodzić za każdym razem na dach. Są normy ,które określają wartość "cugu" i na tych wiatraczkach są odczytywane. Jak wpuścisz do domu kominiarza to zobaczysz na "wiatraczku" wyświetlacz ,który pokazuje ile tego cugu jest i czy mieści się w normie.
                Kominiarz nie musi wchodzić na dach za każdym razem. Albo wytrzeźwiej albo nie zawracaj już głowy bo śmieszna jesteś.
                W dupie była, gó... widziała ale wie najlepiej.
                • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 09.10.11, 13:28
                  Sam się doucz pajacu jeden. Wartość przepływu powietrza odczytywana z tabel lub aerometru ma się nijak do drożności kanałów kominowych, nieuku. Praktyka nie raz wykazywała, że owszem cug był, ale drożności nie było. Powodem cugu były np. nieszczelności kanału (braki zaprawy) i przelot przez kanał wetylacyjny do sąsiada na wyższej kondygnacji. Jak się nie znasz to się nie wymądrzaj.
                  • Gość: Ha ha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.11, 17:29
                    Ot, baba z jajami! Podoba mi się!
                    • Gość: wiem coś IP: *.stk.vectranet.pl 09.10.11, 19:18
                      jaja to ona może i ma ale braki mózgowe też. Pewnie kominiarz ją źle wydymał i teraz min. dwóch potrzebuje,żeby dwa "kominy" naraz czyścić :) Ot baba z... jajami :))
                      Nudna jesteś mieszkanka. Najlepiej w ogóle nie wpuszczaj kominiarzy to może w końcu się zaczadzisz i jednej kretynki będzie mniej.
                      A jak masz taką wiedzę na temat kominów to sama właź na dach i spuszczaj się swym grubym dupskiem w komin.Będziesz miała gwarancję czystości i cugu w kominie i żaden kominiarz Ci nie będzie potrzebny.
                      Amen.
                      • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 10.10.11, 23:38
                        Braki merytoryczne nadrabiasz inwektywami. Jeżeli brak ci wiedzy to nie schodź na tematy cielesne, bo tylko impotenci tak robią.
                        • 11.10.11, 01:02
                          Impotent to synonim durnia?
                          Ciekawa teoria, zupełnie dla mnie nowa.
                          I to jest włąśnie świat kolorowy, zawsze może człowieka zaskoczyć.
                          • Gość: Ed IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 16:15
                            Przechodząc do konkretów. Nie polecam kominiarza z Rokitnicy. Raz skorzystałem z usług tego pana i wystarczy. 150 czy 170 zł za czyszczenie komina to przesada. Poza tym zachowuje się jak prezes zjednoczenia co to wszystkie rozumy pozjadał. Lepiej zadzwonic i zamówić sobie kominiarzy z Bytomia. Biorą 50 zł za czyszczenie a za przegląd kamerą 80 zł.
                            W Zabrzu kominiarze mają chyba najwyższe stawki w województwie.
                            • Gość: radek IP: *.stk.vectranet.pl 21.10.11, 00:43
                              a ciekawe ile za zgodę na oc ???
                              • Gość: bizneswoman IP: *.play-internet.pl 01.04.12, 10:43
                                Idąc za waszymi radami i po konsultacjach z prawnikami nie wpuszczam kominiarzy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.