• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

szpital Biskupice Dodaj do ulubionych

• 01.11.11, 18:40
    Już mija pięć miesięcy od czasu gdy swoje piórka rozłożył nowy prezes specjalista od położnictwa i ginekologii samozwańczy ekonom uzdrowiciel. Jak widać uzdrowienia nie za bardzo mu idą - szpital tonie. Załoga nie traktuje go poważnie. Ciągłe "narady" na których nie wnosi nic nowego stają się jedynie stratą czasu dla pracowników. Zaległości w ZUS-sie. Ostatni brak wypłaty na czas całkowicie pogrążają go w oczach prawa. Co na to pani Prezydent ? Wybory za pasem a szpital to tykająca bomba.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: kur...ski IP: *.stk.vectranet.pl 01.11.11, 23:07
      Porozumienie zielonogórskie pomoże,
      • 02.11.11, 06:46
        Komu? Pacjentom?
    • Gość: pracownik IP: *.centertel.pl 02.11.11, 20:35
      Od 20 lat jak pracuję w szpitalu zawsze brakowało pieniędzy ale nigdy nie było tak żeby nie otrzymaliśmy całego należnego nam wynagrodzenia, to kwestia odpowiedniego zarządzania tymi skromnymi środkami.Obecny prezes pomylił szpital z przychodnią.Polityka personalna polegająca na likwidacji lekarzy na izbie przyjęć i równoczesne tworzenie nowych stanowisk z-ców dyrektora to polityka zmierzająca do osiągnięcia dna.
      • Gość: pracownik IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 21:31
        I po co te kłamstwa? Ostatnie podwyżki to nie zauważalne,czyżby za mało? Lekarz z I st specjalizacji podstawa 4,500,pielęgniarka 3,500,salowa 2,200. Takie są fakty
        • Gość: egon IP: *.stk.vectranet.pl 02.11.11, 21:47
          tyn prezio to Wos wyskrobie,
        • Gość: pcjent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.11, 21:53
          to taka pigula zarabi tak duzo?
          • Gość: egon IP: *.stk.vectranet.pl 02.11.11, 21:58
            niy kożdo,niyy kożdo
          • Gość: pracownik IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 22:01
            Taka czy nie taka ale tyle dostaje -netto.Oczywiście jest rozpiętość między lekarzami również,to zależy od stażu,specjalizacji.Ale piguły mają mniej więcej tyle,znam taką co tu wyciągnie 3,900,ale jak ma dużo nocek i świąt.Nie można zapomnieć również,że sa tu wypłacane zyski- najmniej to chyba było na koniec tamtego roku od 200-500zł.Najwięcej dostali lekarze i laboratorium.
            • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 03.11.11, 19:29
              Tym pielegniarkom to bym o polowe zabral!!!! bylem niedawno w szpitalu podejscie pielegniarek do pacjetow jak do zwierzat. To w schronisku zwierzeta maja lepsza opieke. W pokoju lezala starsza pani pielegniarka ja karmila w bardzo mily sposob "no jedz to szybciej co tak dlugo itp teksty" najlepiej to im odpowiadaja pacjeci przy ktorych nic nie trzeby robic tylko zajrzec i ewentualnie lekarstawa podac. Moja mama prosila mnie bym jej dal basen, powiedzialem ze ide po pielegniarke bo to jej praca. To mama wrecz blagala bym nie wzywal pielegniarki bo jak wyjde to jej sie dostanie od pielegniarek.
              • Gość: pracownik IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.11, 10:47
                Przykro czytać takie teksty ale niestety tak jest.Ta która karmiła staruszkę to pewnie spieszyła się na pogaduszki z koleżanką. A basen można mamie spokojnie podawać,ja tak uważam,to przecież matka.Akurat w tym wypadku z panem sie nie zgodzę,mnie by było wstyd jakbym był u mamy i wołał żeby pielęgniarka basen przynosiła czy też do karmienia.Ale reszta,czyli odnoszenie się do chorych,lenistwo to już dramat jest. Dlatego jak czytam albo słucham że mało zarabiają to mi się wszystko w środku przewraca.Nie wiem jak jest w innych szpitalach ale wtym jest całkiem nieźle pod względem zarobków
                • Gość: pielęgniarka IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.11, 17:11
                  Jak czytam te bzdury co pisze pracownik to mi się robi niedobrze . Ja pielęgniarka z 34 letnim stażem pracy mam wypłaty 1900-2000 zł ( jeśli miałam dyżury nocne i świąteczne). Ogółem na oddziale mamy stawki od 1600zł do 1960 ( 36 lat staż pracy). Zastanawiam się kto chce tak skutecznie skłócić pracowników , że podaje takie kwoty z sufitu . Czyżby pracownicy z otoczenia Pana Prezesa robili takie podchody ? Bo przecież jak się skłóci personel to łatwiej nim rządzić. Przykro mi ,że tak źle społeczeństwo nas odbiera ale w każdej pracy są" ludzie i ludziska".
                  Ja czuję się dobrą pielęgniarką i nie mogę nic poradzić na te złe . Niedługo zresztą w szpitalu zabraknie pielęgniarek bo po kolei odchodzą do innych placówek . Szpital Miejski w Zabrzu ma najniższe stawki w całym województwie a Pan Prezes zabiera nam nawet fundusz socjalny . Jeśli ktoś jest ciekawy to niech się przyjmie do pracy i zobaczy co mu zaproponują?
                • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 04.11.11, 18:11
                  podac basen to dla mnie nic trudnego ale tam jeszcze dochodzila zmiana "pampersa" podmycie itd. Pampers ten byl od jakiegos czasu nie zmieniany. Po ilisci pszynoszonych przez rodzine pieluch widac ze czasami chorzy nie maja zmienianych pieluch caly dzien. i powiem brutalnie leza caly czas w gownie. A jak pacjet poprosi o zmiane to jest bluzgany przez personel. Napewno nie mozna powiedziec ze caly personel jest taki, ale niestety wiekszosc. Przed podjeciem nauki w takim zawodzie powinno przeprowadzac sie badania psychologiczne o mozliwosci podjecia takiej pracy.
        • Gość: pielęgniarka IP: *.bnet.pl 21.01.12, 23:03
          Pracowniku czy Ty aby jesteś z tego samego szpitala co ja? Jestem pielęgniarka z 25 letnim stażem i podstawy nie mam nawet 2000 a Ty piszesz 3500?
    • Gość: pracownik IP: *.centertel.pl 04.11.11, 19:33
      Skończył się rozdział w szpitalu gdy chciało się chodzić do pracy z przyjemnością narasta coraz większe niezadowolenie na czym cierpią pacjenci.Podane tu kwoty wynagrodzeń z sufitu świadczą już o konflikcie ktoś to zrobił celowo.Nie ma zgody na poniżanie personelu.
      • 06.11.11, 06:11
        ..."a cierpią na tym pacjenci"...Czemu niby mają cierpieć? Czemu wewnętrzne stosunki lub niskie płace personelu mają rykoszetem uderzać w nich? Może te płace są i niskie, ale jakby nie było z ich składek. I co to znaczy, że basen może podać rodzina? Fakt, może, ale wcale nie musi. Nie musi nawet umieć. Jeśli jest ta czynność w przydziale pracy pielęgniarek (tego nie wiem), to należy im się jak psu zupa.
        Jeśli pielęgniarkom praca nie odpowiada, niech zastrajkują, negocjują, zwolnią się, a nie odgrywają swoich frustracji na ludziach chorych, bo to wstyd.
        Nie wiem, jakiego macie szefa, pewnie kiepskiego, jeśli takie rzeczy jak opisane wyżej mają miejsce, ale co temu winien chory człowiek?
        • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 06.11.11, 10:05
          simka simka ma racje!!!!! to tak jakby przyjechac z autem do mechanika a mechanik by powiedzial jak mi pan/ni wyciagnie silnik i go wyczysci to go naprawie bo ja nie moge sobie rak pobrudzic. Jak sie taka praca nie podoba to zawsze mozna ulice zamiatac bo troche brudno w tym naszym Zabrzu. Moze tam sie te pielegniarki spelnia zawodowo moze tylko do tego sie nadaja.
          • Gość: pielęgniarka IP: *.adsl.inetia.pl 06.11.11, 12:47
            Nie wiem o jakim oddziale pisze odwiedzający ale ja z własnych obserwacji wiem , że czasem na 50 chorych jest 3 pielęgniarki , które muszą pobrać badania , zrobić zastrzyki ,podać leki , podłączyć kroplówki . Do prac pielęgnacyjnych miały być zatrudnione opiekunki . Nie jest możliwe zrobienie wszystkiego przez pielęgniarkę . Jeśli się kogoś oskarża to proszę najpierw sprawdzić
            kto co ma robić i czy jest to zakres pracy dla pielęgniarki . Jeśli jest tak strasznie źle jak piszesz to złóż oficjalną skargę w Dyrekcji i podpisz się pełnym imieniem i nazwiskiem lub są też inne instytucje do tego celu powołane np. Rzecznik Praw Pacjenta , Odpowiedzialności Zawodowej itp
            Bardzo łatwo anonimowo rzucać oskarżenia , tylko że można kogoś bardzo skrzywdzić.
            A co do rodzin pacjentów to też czasem można powiedzieć , że pozbywają się babci lub dziadka bo można zaoszczędzić na lekach , wynajęciu opiekunki ,( więcej ma się czasu dla siebie ) i emerytura babci ( dziadka ) zostaje w domu .
            • 06.11.11, 19:06
              No więc jaki jest zakres pracy pielęgniarki? Czy do jej obowiązków należy podawanie basenu, czy nie? Kiedyś robiły to chyba salowe, a teraz kto? Rodzina?
              • 06.11.11, 20:45
                A i pielęgniarka może podać i salowa i rodzina.Ba jak ciebie nie będzie to pielęgniarka poda mamie ten basen a jak trzeba będzie to i umyje.Nie rozumiem po co te pytania czy to należy do jej obowiązków.Mnie autentycznie byłoby wstyd jakbym była w odwiedzinach u bliskiej osoby i basenu nie wyniosła. Jakie tu trzeba mieć przeszkolenie?Pytam się. proszę nie porównywać pracy w szpitalach u nas na internie albo neurologii ze szpitalami w Niemczech.Tam pielęgniarka na dyżurze pracuje z dietetyczką,salowa ,pomocą.Do dźwigania mają wyciągi,a poza tym jest wiele innych udogodnień. Tu jest często na 40 chorych 3 a na nocy 2.A w domach opieki to juz całkiem dramat. My na zmianę jeździliśmy do takiego domu do cioci w porze obiadu żeby ją nakarmić,i nie skarżę sie tutaj że nie miał kto.Ale jak były 2 opiekunki na 30 z tego połowa całkiem leżąca to kiedy miały to zrobić? Kupowaliśmy opatrunki na odleżyny,pampersy też trzeba czasem było dowieźć.Choc cioci emerytura szła na dom opieki(niemała) i też moglibyśmy powiedzieć że nas to w takim razie nie obchodzi.
                Ale właśnie tam mogliśmy zaobserwować jakie są relacje rodzinne.Tak szczekają przeważnie ci co podrzucają babunie do szpitala a sami jadą na 2 tyg wczasy.
                • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 06.11.11, 21:54
                  a jakos pielegniarka tego basenu kilkakrotnie nie podala (moze myslala ze jak jest pampers to nalezy go zmieniac raz w tygodniu). Przychodzimy a tam pizama w reklamowce cala z g....a bo nikt nie raczyl nawet zajrzec i zmienic pampersa . Owszem przed wizyta mama byla przebrana posciel zmieniona. No ale juz pisalem teraz jest poprawa zobaczymy na jak dlugo!
                  • Gość: pracownik IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.11, 22:03
                    . Przychodzimy a tam pizama w
                    > reklamowce cala z g....a bo nikt nie raczyl nawet zajrzec i zmienic pampers

Miały wyprać piżame?!
                    • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 07.11.11, 18:25
                      pizame nie musialy prac! ale jak by zajzaly ze pampers jest pelny i na czas byl by zmieniony to bylo by ok a taka sytuacja powtarzala sie kilkakrotnie. Co by bylo jak nikt by nieprzyszedl na odwiedziny? mama lezala by nadal brudna?
                      • 08.11.11, 11:23
                        Doprowadzić się proszę do biegunki ale takiej porządnej,załóżyć sobie pampersa i przekonac się czy bokami nie wypłynie.Daję głowę że sam osobiście pan sobie nie zdąży wymienic pieluchy,a wymaganie od kogoś żeby pod kołdrę co chwila zaglądać? prosze sie nie oburzać na mnie ale ja tego na prawde nie rozumiem,jak można przyjść do bliskiego,mamy czy taty i go nie umyć.
                        Mieliśmy ciocię w domu opieki i takie rzeczy z mężem robiłam.Jednego dnia przychodzimy a tu pielęgn,prosi nas czy byśmy pampersów nie kupili bo juz im wszystkie zeszły a ciocia ma biegunkę.Kupiliśmy,i w ciągu 1,5 godz jak u nie byliśmy to 2x zmienialiśmy go łącznie z pościelą,ciekawe kto wcześniej to robił,krasnoludki? Ciocia zwsze była czysta. I nawet jak czasem zdażyło się że przychodzę a ciocia ma w pampersie nie leciałam na skargi tylko szłam i pytałam czy była myta.Nigdy nie było tak żeby mi któraś odburknęła,zawsze mówiły że jak ciocię trzeba umyć to zaraz przyjdą ale jak coś innego skończą. Jest pan dziwnym człowiekiem,najlepiej chodzic na skargę do lekarzy,który przy chorym jest tylko podczas wizyty.
                        • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 09.11.11, 18:58
                          nie jestem dziwnym czlowiekiem tylko jak przynosimy 6 pampersow ok godz. 15 stej a nastepnego dnia o tej samej porze jest nadal 6 pampersow to chyby nie byly zmieniane. A mama nie doprowadzila sie do biegunki bo praktycznie nic nieje. Tylko w innych szpitalach jakos to wyglada inaczej. I wcale nie chodzi o fundusze z NFZ tylko o normalne podejscie do pacjeta. Moze wystarczylo by troche usmiechu dla tych strapionych chorych a nie wyzywanie sie na bezbronnych. Czy zadam az tak wiele?
                          • 04.02.12, 16:03
                            Proponuję przenieść mamę do innego szpitala- PONOĆ TAM JEST LEPIEJ:)
                            • Gość: gość IP: *.gl.digi.pl 21.11.13, 14:59
                              Przyjmą za 2 lata.
            • Gość: odwiedzajacy IP: *.dip.t-dialin.net 06.11.11, 20:35
              uderz w stol a norzyczki sie odezwa!
              Akurat u mojej mamy dziennie jest ktos z rodziny, zmieniamy sie jak to mozliwe i nikt nie pozbywa sie niepotrzebnego balastu (poniekad pielegniarka ma racje bo tez slyszalem o takich przypadkach) Ale tu mowa o normalnym traktowaniu pacjenta a zastrzerzenia nasze imniennie zglaszalismy u lekarza prowadzacego i na obecna chwile nastapila poprawa. Tylko obowiazki te pielegniarki powinny wykonywac samoczynnie a nie po zlozeniu skarg. Nie kazdy z pacjetow upomni sie o swoje! Jezeli znowu pielegniarki beda zaniedbywac pacjentow to podejme nastepny krok do wspomnianych przez pielegniarke instytucji z ewentualnym pozwaniem do sadu i zawiadomieniem prokuratury.
              • 06.11.11, 20:52
                Napisać skargę i może zwiększą obsadę na dyżurach,bo odwiedzający widzą tylko co mogą zobaczyć coś tam usłyszą,i zazwyczaj sie widzi jak one siedzą i kawę piją.Ja tylko powiem że w życiu nie pracowałabym w tym zawodzie.W niektórych szpitalach to robią za salowe.Salowe są zatrudniane przez firmę z zewnątrz robią do 18.
        • 06.11.11, 20:58
          Co tu trzeba umieć? Myślę że autor miał na myśli nie to że się pielęgniarki wyżywają na chorych ale to że zmniejszają ilość personelu ,zwiększają ilość łóżek,przez co pacjent siłą rzeczy cierpi bo np nakarmiony będzie nie w tej chwili ale za 20 min. Niestety pewnych rzeczy się na raz nie da zrobić
          • Gość: pacjent IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.11, 21:42
            Jaki PREZYDENT ZABRZA taki SZPITAL MIEJSKI. Wybraliście nieudolność to teraz narzekajcie.
            • 21.01.12, 23:16
              Jakie miasto taki prezydent.
              Wart pałac Paca........
              Zdrówko!
              --
              znowu do internetu się dorwałem!!!
              • Gość: agitka IP: *.zabrze.vectranet.pl 18.11.13, 00:01
                www.se.pl/wydarzenia/kraj/szpital-w-zabrzu-nagradza-pracownikow-za-rzucenie-palenia_366094.html
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.