Dodaj do ulubionych

wegiel, z ktorej kopalni najlepszy a

IP: *.play-internet.pl 13.02.12, 18:14
a z ktorej NAJGORSZY, bo mam juz dosc kupywania kota w worku,
Edytor zaawansowany
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 13.02.12, 19:27
    Od kopalni zależy tu niezbyt wiele liczy się głównie rodzaj węgla, najlepsze są gazowo płomienne czyli typy 32 i 33.1 Wyższe, np typ 34 to już węgle ze skłonnością do spiekania, dają charakterystyczne duże bryły żużla i trudno je dokładnie spalić. Parametry takie jak zasiarczenie, czy zawartośc popiołu jeśli nie przekracza 10%, są bez znaczenia. Jak pisałem na wstępie najwięcej jednak zależy tu od handlarza, pomijając oszustwa na wadze, zależy ile tańszego syfu wam do węgla dosypie. Radzę omijać małe nieznane składy i sprzedających węgiel z jakichś żuczków. No i bardzo ostrożnie z wszelkimi wynalazkami typu węgiel brunatny czy jakiś import. Co jak co ale nasz śląski węgiel jest jednym z najlepszych.
    Ja kupuję węgiel w Mikulczycach na handlowej u oficjalnego carbodilera kompani węglowej i nie narzekam na jakość
  • Gość: aqwrt IP: *.play-internet.pl 13.02.12, 21:54
    AA 31.2 I 32.1 ? CZYm się charakteryzuje?
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 06:43
    Sam tego nie sprawdzisz jaki węgiel ci sprzedają, ale wiadomo jakie kopalnie ten typ wydobywają. Myślę że to ci wystarczy pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99giel_kamienny
    Jak wejdziesz np na stronę kompani węglowej to tam znajdziesz zestawienie która kopalnia wydobywa jaki węgiel. Generalna tendencja jest taka że im dalej na wschód i północ zagłębia górnośląskiego tym niższe typy węgla. NP JSW wydobywa niemal wyłącznie typ 34 do palenia mało przydatny. ale tak jak wspominałem podejrzani handlarze sprzedają co popadnie i często jeszcze mieszają to z nie wiadomo czym.
  • Gość: aqwrt IP: *.play-internet.pl 14.02.12, 13:04
    akurat mam z jankowic to dlatego taki badziew teraz wezme albo z bielszowic z albo z makoszow
  • Gość: Sasiadka IP: *.dip.t-dialin.net 14.02.12, 13:40
    A poco Ci wegiel pal butelki plastykowe tez daja duzo ciepla ,przeciez kazdy to w Zabrzu tak robi!
    Zaoszczedzisz duzo pieniedzy.
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 18:19
    kup z Ziemowita albo z Piasta
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 18:28
    znalazłem to na jakims forum wklejam więc : Najważniejsze, aby węgiel był typu 31.2 lub 32.1.
    Te typy mają kopalnie: Bogdanka, Piast, Kazimierz - Juliusz, Mysłowice - Wesoła, Murcki - Staszic ruch Staszic i ruch Murcki, Wujek ruch Wujek, Ziemowit, Wieczorek, Chwałowice.
    Chyba wymieniłem wszystkie - koniec cytatu
    z tym ze wg mnie 33.1 jest też dobry i stosunkowo łatwo dostepny, a przed węglem z Bogdanki przestrzegam, ma bardzo dużo przerostu, tzn rozdrobnionego kamienia, tam w lubelskim nikt go do pieców nie kupuje. powodzenia
  • 17.11.16, 10:54
    My przetestowaliśmy już chyba 6 czy 7 dostawców i mogę szczerze przyznać, że najlepszy węgiel jest w śląskim centrum węglowym (slaskiecentrumweglowe.pl), dlatego kolejny rok zamawiamy od nich. Duży wybór asortymentu, wszystko z dobrych śląskich kopalni. Zakup oczywiście z dowozem i wszystko gra- pali się ładnie. Ja kupuję węgiel (orzech) i na prawde jest wysokokaloryczny.
  • Gość: a b c IP: *.system2000.3s.pl 17.11.16, 13:32
    Proponuję przejść na gas ziemny. Zaryzykowałem i teraz jestem zadowolony, czysto w domu, zero obsługi, nie trzeba nic wsypywać czy wynosić popiołu. Nowoczesne piece z zamkniętymi komorami spalania są naprawdę oszczędne. Koszt ogrzewania może 10% wyższy niż węglem ale życie jest bardziej komfortowe.
  • 02.12.16, 17:33
    Tylko polski węgiel i tylko z poważnych uczciwych firm - dostawców. Ja od siebie mogę polecić slaskiecentrumweglowe.pl/. Mają na swój towar wszystkie certyfikaty, więc są wiarygodnie, do tego zawsze można dowiedzieć się konkretów u zamawianym opale, to do mnie przemawia, bo kota w worku nie kupuję.
  • 24.01.17, 16:02
    Ja bardzo zwracam uwagę na pochodzenie opału. Dlatego staram się kupować tylko polski węgiel, na kuppanwyngiel mają taki prawdziwy śląski, bez żadnych mieszanek, dodatków. Pali się dobrze, długo, bardzo kaloryczny i wydajny.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.