Dodaj do ulubionych

wegiel, z ktorej kopalni najlepszy a

IP: *.play-internet.pl 13.02.12, 18:14
a z ktorej NAJGORSZY, bo mam juz dosc kupywania kota w worku,
Edytor zaawansowany
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 13.02.12, 19:27
    Od kopalni zależy tu niezbyt wiele liczy się głównie rodzaj węgla, najlepsze są gazowo płomienne czyli typy 32 i 33.1 Wyższe, np typ 34 to już węgle ze skłonnością do spiekania, dają charakterystyczne duże bryły żużla i trudno je dokładnie spalić. Parametry takie jak zasiarczenie, czy zawartośc popiołu jeśli nie przekracza 10%, są bez znaczenia. Jak pisałem na wstępie najwięcej jednak zależy tu od handlarza, pomijając oszustwa na wadze, zależy ile tańszego syfu wam do węgla dosypie. Radzę omijać małe nieznane składy i sprzedających węgiel z jakichś żuczków. No i bardzo ostrożnie z wszelkimi wynalazkami typu węgiel brunatny czy jakiś import. Co jak co ale nasz śląski węgiel jest jednym z najlepszych.
    Ja kupuję węgiel w Mikulczycach na handlowej u oficjalnego carbodilera kompani węglowej i nie narzekam na jakość
  • Gość: aqwrt IP: *.play-internet.pl 13.02.12, 21:54
    AA 31.2 I 32.1 ? CZYm się charakteryzuje?
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 06:43
    Sam tego nie sprawdzisz jaki węgiel ci sprzedają, ale wiadomo jakie kopalnie ten typ wydobywają. Myślę że to ci wystarczy pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99giel_kamienny
    Jak wejdziesz np na stronę kompani węglowej to tam znajdziesz zestawienie która kopalnia wydobywa jaki węgiel. Generalna tendencja jest taka że im dalej na wschód i północ zagłębia górnośląskiego tym niższe typy węgla. NP JSW wydobywa niemal wyłącznie typ 34 do palenia mało przydatny. ale tak jak wspominałem podejrzani handlarze sprzedają co popadnie i często jeszcze mieszają to z nie wiadomo czym.
  • Gość: aqwrt IP: *.play-internet.pl 14.02.12, 13:04
    akurat mam z jankowic to dlatego taki badziew teraz wezme albo z bielszowic z albo z makoszow
  • Gość: Sasiadka IP: *.dip.t-dialin.net 14.02.12, 13:40
    A poco Ci wegiel pal butelki plastykowe tez daja duzo ciepla ,przeciez kazdy to w Zabrzu tak robi!
    Zaoszczedzisz duzo pieniedzy.
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 18:19
    kup z Ziemowita albo z Piasta
  • Gość: sozolog IP: *.wieszowanet.pl 14.02.12, 18:28
    znalazłem to na jakims forum wklejam więc : Najważniejsze, aby węgiel był typu 31.2 lub 32.1.
    Te typy mają kopalnie: Bogdanka, Piast, Kazimierz - Juliusz, Mysłowice - Wesoła, Murcki - Staszic ruch Staszic i ruch Murcki, Wujek ruch Wujek, Ziemowit, Wieczorek, Chwałowice.
    Chyba wymieniłem wszystkie - koniec cytatu
    z tym ze wg mnie 33.1 jest też dobry i stosunkowo łatwo dostepny, a przed węglem z Bogdanki przestrzegam, ma bardzo dużo przerostu, tzn rozdrobnionego kamienia, tam w lubelskim nikt go do pieców nie kupuje. powodzenia
  • castia 17.11.16, 10:54
    My przetestowaliśmy już chyba 6 czy 7 dostawców i mogę szczerze przyznać, że najlepszy węgiel jest w śląskim centrum węglowym (slaskiecentrumweglowe.pl), dlatego kolejny rok zamawiamy od nich. Duży wybór asortymentu, wszystko z dobrych śląskich kopalni. Zakup oczywiście z dowozem i wszystko gra- pali się ładnie. Ja kupuję węgiel (orzech) i na prawde jest wysokokaloryczny.
  • Gość: a b c IP: *.system2000.3s.pl 17.11.16, 13:32
    Proponuję przejść na gas ziemny. Zaryzykowałem i teraz jestem zadowolony, czysto w domu, zero obsługi, nie trzeba nic wsypywać czy wynosić popiołu. Nowoczesne piece z zamkniętymi komorami spalania są naprawdę oszczędne. Koszt ogrzewania może 10% wyższy niż węglem ale życie jest bardziej komfortowe.
  • azyy 02.12.16, 17:33
    Tylko polski węgiel i tylko z poważnych uczciwych firm - dostawców. Ja od siebie mogę polecić slaskiecentrumweglowe.pl/. Mają na swój towar wszystkie certyfikaty, więc są wiarygodnie, do tego zawsze można dowiedzieć się konkretów u zamawianym opale, to do mnie przemawia, bo kota w worku nie kupuję.
  • sylwia_maczek 24.01.17, 16:02
    Ja bardzo zwracam uwagę na pochodzenie opału. Dlatego staram się kupować tylko polski węgiel, na kuppanwyngiel mają taki prawdziwy śląski, bez żadnych mieszanek, dodatków. Pali się dobrze, długo, bardzo kaloryczny i wydajny.
  • kamil.zabar 20.07.17, 12:49
    W Sovillo zazwyczaj mają naprawdę spoko węgiel, choć nie jestem pewna z której kopalni biorą, ale warto spróbować ogólnie!
  • Gość: użytkownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.18, 15:24
    POLECAM WĘGIEL Z KOPALNI PIAST. Przez kilka sezonów grzewczych ogrzewałem dom flotem i nie miałem problemów. Zabroniono tym ogrzewać więc kupiłem węgiel właśnie z tej kopalni. Efekt "cudowny" !!! Za okres sześciu miesięcy spaliłem tyle węgla ile przez cały okres grzewczy w ubiegłym roku, a więc koszt ogrzewania prawie trzykrotnie większy. Ale to nie wszystko, poprzednio musiałem czyścić komin co trzy miesiące, przy tym węglu co 10 dni. Po miesiącu ogrzewania na ściankach pieca zaczęła pojawiać się smolista substancja której nie pomagały środki chemiczne (Sadpal itp), pomagał tylko młotek i przecinak. Podobny efekt - w przewodzie kominowym który miałem zrobiony ze stali nierdzewnej a jego czyszczenie skończyło się zablokowaniem kuli i szczotki. Rezultat był taki wymiana całego przewodu kominowego. Koszty to prawie 1500 zł. Dodatkową zaletą tego węgla jest - ile wrzucisz do pieca tyle popiołu i SZLAKI musisz wyciągnąć.
    Jeszcze jedno - dym z komina jest ciekawy pomarańczowo-żółty, a zapach (chyba miły dla sąsiadów) - spalanie folii - krematorium.
    Użytkownik
  • anapaa 11.04.18, 09:35
    Polecam wymienić piec na jakiś inny - mniej brudu, mniej zachodu, mniej syfu w powietrzu!
    Paliłam w piecu węglowym - spadek po rodzicach, tata górnik, darmowy węgiel praktycznie. Syfu w kotłowni co nie miara, a to co z komina leciało to szkoda gadać. Teraz jest tyle sensownych opcji i wcale nie droższych, a zdrowych i czystszych. Nie ma sensu karmić tych cholernych weglowych kopalni ;/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.