Dodaj do ulubionych

azart - oszustwo????

IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.12, 18:29
czy firma azart może zmienić częstotliwość nadawania programów przez anteny zbiorcze w blokach ZSM tak, aby osoby kupujące dekoder do odbioru telewizji cyfrowej indywidualnie a nie u nich (190 zł !!!) nie mogły ogladac TV???? Czyż to nie nabijanie ludzi w butelkę?????
Obserwuj wątek
    • wdch_po Re: azart - oszustwo???? 25.06.12, 20:07
      myślę że to się nadaje na zgłoszenie
      do UKE i UOKIK
      UKE dlatego że ingerują w sygnał który nie jest ich własnością i na pewno nie mają na to zgody,
      UOKIK bo nie mają prawa zmuszać ludzi do kupowania ich rozwiązania w taki sposób.
      Jest jakas umowa na ten azaert? od razu im ją przetrzepią i wykreślą klauzule niedozwolone.
        • Gość: ula Re: azart - oszustwo???? IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.12, 20:55
          racja Domina ale to nie zmienia faktu, że PUH J. Ratajczak - który obsługuje anteny naciąga ludzi. Owe przedsiębiorstwo podobno wybrało sobie ok 5 dekoderów, które będą działać i ostrzega przed kupowaniem innych np. na allegro (!)
          ZSM umywa ręce. jak tylko sprawa została poruszona, z klatek natychmiast zniknęły kartki z podanymi częstotliwościami.
            • Gość: zsm-zabrze Re: azart - oszustwo???? IP: *.za.digi.pl 04.07.12, 19:32
              Na początek garść faktów. Aby odbierać Cyfrową Telewizję Należy posiadać albo odbiornik TV z wbudowanym dekoderem (ważne aby odbierał i dekodował sygnał nadawany w MPEG-4) albo zewnętrzny dekoder (też ważne aby dekodował sygnał nadawany w MPEG-4 - koszt od 100 zł). UWAGA w Niemczech i Czechach sygnał nadawany jest w MPEG-2 wiec przywiezione stamtąd dekodery będą tylko i wyłącznie "łapały kurz". Tyle i tylko tyle.
              Do odbioru nie wymagany jest sygnał rozprowadzany z wykorzystaniem AZART (Antena Zbiorcza Radiowo-Telewizyjna). W chwili obecnej w Zabrzu można odebrać 19 programów polskich z MUX-1, MUX-2, MUX-3. Z nadajników z Katowic, Wisły i Częstochowy.
              W sprzyjających warunkach (czyli obecnie ze względu na to że sygnał TV jest też nadawany analogowo i sygnał cyfrowy nie jest nadawany na wszystkich multiplexach (paczkach programów) z docelową mocą) wystarczy jakakolwiek wewnętrzna (pokojowa) antena z wbudowanym wzmacniaczem (koszt od 40-50 zł).
              Więcej faktów podanych w przyjazny sposób na stronie cyfryzacja.gov.pl/. Dla zaawansowanych strona www.emitel.pl/ oraz podstrona ich Forum Dyskusyjnego.
              W budynkach "zarządzanych" przez ZSM wystarczy zebrać podpisy od 51% mieszkańców aby przestać płacić co miesięczny haracz dla ZSM w wysokości 4 zł (4zł*12 miesięcy=48 zł tylko w 2013 roku a w przyszłym roku tj. 2014 wg słów pracownika działu technicznego ZSM będzie to 5 zł i co kolejny rok więcej) od BEZŁATNEJ Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Zaznaczam BEZPŁATNEJ czyli bez opłat dla ZSM za AZART.
              • Gość: Mieszkaniec Zabrza Re: azart - oszustwo???? IP: *.play-internet.pl 31.07.12, 11:31
                Cwaniactwo jak nic!!!
                Polecam sprawdzenie na jakich częstotliwościach nadawany jest sygnał a na jakie sygnał kieruje zestaw AZART.

zestaw Azart nadaje (wg informacji rozwieszonej na klatkach schodowych):
                MUX 2 kanał 6 VHF 178000 kHz pasmo 8M
                MUX 1 kanał 12 VHF 226000 kHz pasmo 8M
                polecam też sprawdzenie czy te częstotliwości aby na pewno są kanałami 6 i 12... bo nie są
                wpisując ręcznie do odbiornika kanał 6 otrzymujemy częstotliwość 184500kHz
                dla kanału 12 odbiorniki pokazują 226500kHz. Są to więc częstotliwości z pomiędzy sąsiadujących kanałów.
                Odbiorniki dostępne w sklepach RTV zazwyczaj nie mają możliwości pracy z takimi częstotliwościami i wcale nie muszą bo telewizja w tym kraju nadaje na innych.
                Mało tego dział techniczny spółdzielni jest w pełni świadomy co się z AZARTem wyrabia ...
                Oczywiście nikt nie ma obowiązku kupowania dekodera u pana R. ale ilu nieświadomych mieszkańców da się nabrać?
                Za AZART płacimy grosze, ale po jaką cholerę mi opłata za urządzenie które źle działa?
                Po co mi usługa z której nie można korzystać?
                Ja mam zamiar napisać do spółdzielni pismo z żądaniem wyjaśnienia sytuacji.
                I gorąco namawiam wszystkich innych mieszkańców z takim samym problemem by również atakowani spółdzielnie bo płaca za usługę której nie dostają.
                Zestawy AZART powinny być tak utrzymywane aby umożliwiały poprawną pracę każdego odbiornika telewizyjnego zgodnego z normami obowiązującymi w tym kraju.
                Jeśli firma zapewniająca ich funkcjonowanie nie potrafi utrzymać takiego standardu to spółdzielnia powinna zatrudnić inną!!!
              • Gość: Merry101 Re: azart - oszustwo???? IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.12, 13:53
                Dowiadywałam się już w samej ZSM w tej sprawie...i twierdzą,że płacić trzeba bo jest to w regulaminie czy korzystasz czy nie. Ale u nas już zbieramy podpisy bo sprawę będą rozpatrywać indywidualnie. Z tą większością też bywa różnie zwłaszcza jak ma się starsze osoby w bloku.
                Wolałabym te kase którą płaci cały Blok zainwestować w malowanie klatki.
                • Gość: wowa Re: azart - oszustwo???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.12, 10:01
                  A nie lepiej jak "jast to w regulaminie" -po prostu zrezygnować z członkostwa w spółdzielni. Jeżelinie jesteś członkiem to ich regulamin cię przecież nie obowiązujeimaszspokój. ZSM wykonuje w takim przypadku tylko usługe administratora a obowiązują cię tylko ogólne przepisy prawa (np.prawo budowlane w przyp.remontów) i generalnie mogą ci naskakać. Jedyne co si zmienia w relacji z ZSM to brak możliwości udziały w zebraniach członków (ale oprócz mających dużo czasu emerytów i tak na nie nikt rozsądny nie chodzi bojest tobezcelowe).
    • Gość: jop Re: azart - oszustwo???? IP: *.215.197.250-internet.zabrze.debacom.pl 11.08.12, 22:40
      Gość portalu: ula napisał(a):

> czy firma azart może zmienić częstotliwość nadawania programów przez anteny zbi
      > orcze w blokach ZSM tak, aby osoby kupujące dekoder do odbioru telewizji cyfrow
      > ej indywidualnie a nie u nich (190 zł !!!) nie mogły ogladac TV???? Czyż to nie
      > nabijanie ludzi w butelkę?

Nie wiem, czy może ale tak faktycznie robią. U nas zrobili rzeczywiście na innych kanałach, ale ponoć to jest dopuszczalne, bo kablówki robią to samo :-/
      • Gość: Tom to oszustwo do mediów sie nadaje IP: *.zabrze.vectranet.pl 11.08.12, 23:54
        mam w domu azart m mam równiez za oknem antene siatkową , kupiłem dekoder za 91 zł podłączyłem do siatkii telewizja cyfrowa hula jak ta lala super cyfrowy obraz za darmo.

Gdy dekoder podłącze do azartu odbioru nie ma !
        Kombinatorzy i monopolisci wymyslili wyłudzanie od kazdego opłaty 190 za dekoder. Niech se wsadzą. To jest szwindel jak 150

Otóz w Zabrzu można odbierac tv cyfrowa z nadajnika z wisły na nkanałach 38 i 62 .... Pytam sie zatem po jakiego wała w azarcie są inne częstotliwości ogólnie niedostępne Bo jakis koles w spółdzielni ma układy z innym kolesiem z firmy od anten ?! Sprawe należy nagłośnic w mediach
          • wokal79 Kilka słów o Azarcie... 13.08.12, 13:17
            Jeśli na budynku istnieje nowoczesna instalacja antenowa AZART tzn. antena, kable, gniazdka wraz z wzmacniaczem szerokopasmowym to każdy obecnie powinien odbierać zarówno sygnał analogowy jak i cyfrowa. Tak jak ma to miejsce z zwykłą anteną na balkonie.

Przy starszych instalacjach stosowane były wzmacniacze indywidualne na każdy kanał (np. na TVP1, TVN, etc..). Aby odbierać sygnał cyfrowy należy rozważyć montaż wzmacniacza szerokopasmowego. Koszt, przy założeniu dodatkowych drobnych prac konserwatorskich (np. wymiana anteny, niektórych gniazdek,) powinien zamknąć się kwotą ok. 2000-3000 zł w zależności od budynku. Mówimy tu o modernizacji sprawnej anteny.

Natomiast założenie nowej instalacji anteny zbiorczej (radio, TV naziemna cyfrowa DVB-T oraz satelitarna DVB-S Hotbird i Astra) to koszt ok. 200-400 zł od lokalu w zależności od budynku.

Zarówno instalacja anteny zbiorczej jak i też indywidualna antena na balkonie wymaga od czasu do czasu naprawy lub wymiany. Dlatego też spółdzielnie i wspólnoty ponoszą koszty ewentualnych prac modernizacyjnych lub naprawy zepsutych elementów. Zwykle we wspólnotach opłaty te stanowią element kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej, a w spółdzielniach "eksploatacji" lub też pojawia się dodatkowa symboliczna opłata za konserwację (np. 1 - 2 zł/mc).

Niektóre firmy oferują wspólnotom i spółdzielniom sfinansowanie budowę anteny. W ramach wyższej opłaty eksploatacyjnej tego typu firma otrzymuje zwrot poniesionych nakładów i ponosi koszty ewentualnych napraw. Zaletą tego rozwiązania jest brak kosztów początkowych ze strony wspólnoty lub spółdzielni. Wadą relatywnie wysokie koszty miesięczne np. w wysokości kilku złotych od lokalu.

Nie wiem jak to wygląda w ZSM, ale moim zdaniem najlepiej mieć własną antenę zbiorczą na budynku - koszty niewielkie, a jest to spory komfort. Kolejną zaletą to elewacja na której nie ma dziesiątków anten.

--
            Pozdrawiam serdecznie

wokal79
            • Gość: Tom Re: Kilka słów o Azarcie... IP: *.zabrze.vectranet.pl 13.08.12, 17:26
              Niezbędne wymagania techniczne i eksploatacyjne dla odbiorników cyfrowych służących do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie tych wymagań przygotowane na podstawie upoważnienia zawartego w art. 132 ust. 3 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Powyższe rozporządzenie określa podstawowe parametry, jakie powinny spełniać odbiorniki telewizji cyfrowej, aby poprawnie odebrać i zdekodować sygnały wizji i fonii cyfrowego naziemnego sygnału telewizyjnego nadawanego z terytorium RP

Kazdy odbiornik do odbioru tv cyfrowej w legalnej sprzedaży (dekoder lub telewizor z mpeg4) spełnia wymogi ministra infrastruktury...

Na każdym spełniającym wymogi odbiorniku winno sie złapać sygnał tv cyfrowej który udostępnia zsm w azarcie .

W innym wypadku wydaje mi sie to nadużyciem spółdzielni (sprzedaż dekoderów za 190zł) i zgadzam sie z opinia jednego z przedmówców żw winna ię tym zająć UKiK .
    • intertime Re: azart - oszustwo???? 07.09.12, 18:01
      Panowie żadne oszustwo, sam modernizuję takie instalacje i wiem o co chodzi. Przemienniki z rastrem 7 MHz są niedostępne, trzeba by stosować kosztowne stacje czołowe a spółdzielnie chcą najtańszym kosztem dostosować AZART do DVB-T a większość sprzętu w paśmie VHF z automatu ustawia raster 7 Mhz i nie da się tego zmienić. Niestety leciwy AZART musi z racji wieku i jakości pracować w paśmie VHF a przemienniki są z rastrem 8 MHz. Niektóre telewizory i tunery pozwalają na ustawienie 8 MHz w paśmie VHF i bez problemów odbierzecie programy a AZARTU. Poprostu nie przewidziano tego problemu. Dlatego lepiej zanim zaczniecie krzyczeć że złodzieje itd to należy troszkę zapoznać się z problemem.
      Troszkę więcej tutaj
      • Gość: olobolo Re: azart - oszustwo???? IP: *.kliknet.pl 17.09.12, 21:31
        Co nie zmienia faktu, iż jeżeli nie mam zamiaru specjalnie kupować dodatkowego tunera żeby móc korzystać z azartu, to spółdzielnia powinna zwolnić takiego lokatora z obowiązku opłaty za coś z czego nie korzysta, bądź skoro ma to już być fer dla wszystkich to niech azart wykona prace w taki sposób odbiór był możliwy na każdym sprzęcie przystosowanym do odbioru DVB-T
        • intertime Re: azart - oszustwo???? 04.11.12, 10:34
          Gość portalu: olobolo napisał(a):

> Co nie zmienia faktu, iż jeżeli nie mam zamiaru specjalnie kupować dodatkowego
          > tunera żeby móc korzystać z azartu, to spółdzielnia powinna zwolnić takiego lok
          > atora z obowiązku opłaty za coś z czego nie korzysta, bądź skoro ma to już być
          > fer dla wszystkich to niech azart wykona prace w taki sposób odbiór był możliwy
          > na każdym sprzęcie przystosowanym do odbioru DVB-T

To raczej sprzęt jest do d...y. Większość producentów nie uwzględnia potrzeby zmiany rastra. Są specjalne wytyczne dotyczące wprowadzania na rynek sprzętu TV zgodnego z normą obowiązującą w Polsce. Życie pokazuje jednak co innego i na alledrogo i media itp można kupić sprzęt który często na "siłę" jest dostosowany do mpeg4.
          --
          www.intertime.pl Monitoring, kamery, rejestratory. Montaż i serwis.
      • Gość: Adam Re: azart - oszustwo???? IP: *.microchip.net.pl 01.10.12, 16:15
        Dzięki za wyjaśnienie. Do tej pory myślałem, że AZART pracuje w paśmie VHF (tylko) dlatego, żeby nie pokrywać się z kanałami używanymi przez telewizje kablowe.
        Z tego co widzę, to sporo tunerów DVB-T i telewizorów umożliwia zmianę rastru i ręcznie wpisanie częstotliwości.
    • Gość: Gregih Re: azart - oszustwo???? IP: *.230.10.67.gl.digi.pl 08.11.12, 20:02
      Odkryłem tajemnice interesu panów z antenami AZART :)
      przestrajają Azart na sygnał cyfrowy, kasują za "swoje" tunery (wcisneli go nawet znajomemu z nowym telewizorem z MP4, bo nie odbierał cyfrówki) oraz ewentualnie pobierają drobne 40 zł za strojenie "obcych" tunerów.
      Ja się zaparłem że nie zapłacę i .... jest mam cyfrową telewizję z AZART
      Robi się to tak:
      Przy ustawianiu tunera należy ustawić kraj ROSJA (wiadomo gdzie mieszkamy :))
      Ustawiamy w tunerze ręcznie na kanał 6 (częstotliwość 178000 kHz pasmo 8M) oraz na kanał 12 (częstotliwość 226000 kHz pasmo 8M), dajemy szukaj i powinno być.
      U mnie po wyłączeniu tunera traciły się wszystkie kanały ale pokazywały się ponownie po przełączeniu na cyfrowe radio i z powrotem.
      SPRAWDZAJCIE TEN SPOSÓB I DAWAJCIE ZNAĆ ZNAJOMYM
      Powodzenia
      • rafi-zabrze Re: azart - oszustwo???? 02.03.14, 16:47
        Gość portalu: Jan Kanty Mieczysł napisał(a):

> krótko i na temat: można na dzień dzisiejszy zrezygnować indywidualnie z AZARTu ?

Wciąż się nie da. To jest tak zrobione, że instalacja jest na raz, że na terenie mieszkania łącznie ze złączkami, a dwa szeregowo, więc odłączenie danego lokatora skutkowałoby odłączeniem następnych (nad nim).
    • mastertet Re: azart - oszustwo???? 10.03.16, 10:11
      mam pytanie zmieniłem tel. na UPC Babcia miała wcześniej Azart z czego chcemy zrezygnować jak to jest w Chorzów bo ciężko znaleźć ich placówkę czy nie wystarczy zgłosić w UPC
    • atos38 Re: azart - oszustwo???? 02.06.17, 12:41
      To JEST oszustwo i złodziejstwo. dogadali się z zarządami Spółdzielni Mieszkaniowych i przejęli władzę i kontrole nad siecią anten zbiorczych które SA WŁASNOŚCIĄ WŁAŚCICIELI mieszkań.
      Tzw. Kablowki to firmy prywaciarzy którzy nie udstepniają ludziom sygnału telewizyjnego cyfrowego tylko chcą aby im płacić dodatkowo za to co JEST ZA DARMO. To GRANDA.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka