Dodaj do ulubionych

Montaż drzwi - firma Prohaus - odradzam

IP: 83.230.127.* 25.02.14, 14:31
Witam,
Jakiś czas temu zasięgałam opini w sparwie firm zabrzańskich zajmujących się montażem drzwi min. Gerdy. Polecaną firmą była firma PROHAUS z Zabrza, więc też taką wybraliśmy.
Okres oczekiwania na drzwi i montaż - w umowie podany max. do 4 tygodni drzwi będą zamontowane, czekaliśmy 6 tyg. Montaż miał trwać góra jeden dzień, trwał łącznie 4 dni. Niby trzech monterów ale tylko jedno narzędzie więc reszta się przyglądala. 1 dzień minął, drzwi zewnętrzne pozostawione na bolcach, na drógi dzień wogóle nie przyjechali bo szef wysłał ich na inne zlecenie. W trzeci dzień przyjechał jeden i coś robił ale żeby dokończyć potrzebował sprzętu który pojechał z pozostałymi na kolejną robotei tak drzwi były gotowe w czwart dzień wieczorem.
Właściciej nie miły, w dzień w który wogóle ekipa nie przyjechała zapewniał w rozmowie, że napewno przyjadą i drzwi będą gotowe a doskonale wiedział, że wysłał ich gdzie indziej.
Zamiast 1 dnia urlopu, poszło więcej bo mieszkania nie można było zostawić.

Zamieszczam przestroge bo wybierając firme zasugerowałam się dobrymi opiniami, niestety w moim przypadku wyszło jak wyszło.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gertruda IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.14, 15:29
    tu gość pisał, że w Zabrzu nie ma autoryzowanego montażu gerdy

forum.gazeta.pl/forum/w,120,146798920,146869449,Re_Montaz_drzwi_.html
  • stokrotka0066 25.02.14, 20:05
    o którą firmę Prohaus chodzi? bo są dwie
  • Gość: Ala IP: 83.230.127.* 26.02.14, 12:55
    Chodzi o firme na 3 Maja 1a
  • Gość: XYZ IP: *.adsl.inetia.pl 26.02.14, 18:52
    Prohaus Plus też nie lepszy
  • Gość: tadeusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.14, 19:00
    Witam jestem wlascicielem firmy PROHAUS i nie przypominam sobie sytuacji 6-cio tygodniowym terminem i 4-ro dniowym montazem wiec moze to nie ta firma (jak nasza konkurencja nie daje rady uczciwie i fachowfachowo sprzedawac wlasnego asortymentu to wysuwa oszczerstwa)

Pozdrawiam
    T.L
  • Gość: Ala IP: *.play-internet.pl 03.03.14, 20:10
    Konkurencją nie jestem a klientem, a jeżeli jest Pan właścicielem to nie wyobrażała bym sobie, że zostanie napisane tu cos innego.Rzecz nie miała miejsca aż tak dawno.
    Wpis zamieszczony został żeby inni którzy poszukują tego typu firme mieli porównanie opinii.
    W dyskusje wdawać się nie będe. Niestety polecać Państwa nie będe.
  • klient11111 28.02.17, 20:36
    Wlasciciel firmy mija sie z prawda!!! Ja zamawialem do domu jednorodzinnego 11okien z drzwiami ,11 rolet, duza brame garazowa ,drzwi do kotlowni i drzwi wejściowe.Czekalem od lipca do wrzesnia gdzie pan Tadeusz w niedziele na pomiarze bajerowal zone wszystkim ino nie oknami i powiedzial ze do 4 tyg beda okna...zrobil sie wrzesien.Jak juz przyjechaly okna to 12 szt...ktos sobie dopisal jedna sztuke i 1 rolete ,jedne drzwi balkonowe przyjechaly szersze o 20 cm to chcieli mi scane przyciac rowno z nadprozem.Rolery przyjechaly jakies 2 tyg po terminie ,drzwi wejsciowe po terminie przyjechaly i otwieraly sie odwrotnie bo pomylili sie z drzwiami do kotlowni...znowu czekanie.Zona zamowila okna wew biale a zew antracyt to przyjechaly i wstawili obustronnie antracytowe i pan T powiedzial ze to jest za pozno i to jest nasz problem.Rama z drzwi na pietrze jest uszkodzona,zamontowana.Na montaz bramy przyjechal jakis starszy pan obrażony ze chodzi do pracy albo wstal z łóżka lewa noga...oczywiscie 5m brama sie nie domyka ,byl jeszcze dwa razy i powiedzial za pierwszym razem ze za slaby silnik a za drugim razem powiedzial ze brama MA SIE NIE DOMYKAC ZEBY SPALINY MIALY GDZIE UCIEKAC !!! a wentylacja jest .Jak zona i producent interweniowali w prohausie to odzewu nie ma.A jak zona ostatnio dzwonila to slyszala rozmowe pani co odebrala telefon z panem T to powiedzial ze jego to nie interesuje lagodnie mowiac .Brama do dzis sie nie domyka .ODRADZAM TA FIRME ...UWAZAJCIE !!!!
  • Gość: anna IP: *.centertel.pl 21.03.14, 20:57
    zbulwersowały mnie niepochlebne opinie.Ja osobiście jestem b.zadowolona mam zamontowane drzwi wejściowe,kilka wewnątrzlokalowych drzwi oraz okna.Ekipa wykonała
    wszystkie prace sprawnie,solidnie,pracownicy po zakończonych pracach posprzątali byli uprzejmi i z czystym sumieniem mogę polecić firmę Prohaus .W mojej opini jest to firma rzetelna i przyjazna klientom.POLECAM!
  • Gość: Tomek IP: *.ip.netia.com.pl 25.03.14, 19:22
    Ja nie rozumiem co tu ktoś pisze bo nie zgadzam się w żaden sposób z Pani opinią. Zamówiłem w Prohausie zestaw drzwi Wikęda na otwór po bramie 2600x2600. Zestaw kosztował 7450zł i montaż trwał 5godzin a na drzwi czekaliśmy 5tygodni bo były malowane w RAL. Nie wiem jak montaż może trwać 4dni i to na dodatek drzwi wejściowych. Montażyści przyjechali wprawdzie nie autem prosto z autosalonu lecz ich narzędzia jak i fach mówiły za siebie. Zrobiliśmy im z żoną kawę, śniadanie zjedli w 20minut a po pracy posprzątali i wytłumaczyli jak się konserwuje i eksploatuje drzwi. Daliśmy im nawet napiwek bo myśleliśmy że się będą z 2dni męczyli ale montaż im się w rękach palił i do dzisiaj nie trzeba było wzywać na usterki bo ich nie ma. poleciliśmy firmę Prohaus naszym sąsiadom i wczoraj w 1dzień zamontowano im cały domek okien. Razem z sąsiadem zamówiliśmy w Prohausie drzwi wewnętrzne Porty i dostaliśmy dobre warunki bo kupowaliśmy wspólnie. Zgadzam się z innymi że to jest chyba paszkwil konkurencji a nie klienta i ja śmiało polecam usługi firmy Prohaus.
  • Gość: mariusz IP: *.zabrze.vectranet.pl 26.03.14, 15:01
    nie zgadzam się z opinią o tej firmie zamówiłem okna i drzwi i jestem zadowolony ,bardzo krótki okres czekania na towar stał kontakt.A co do montażu bez uwag szybko czysto i solidnie na prawdę polecam PROHAUS T.Łępski zabrze
  • Gość: pizzaman IP: *.dynamic.vectranet.pl 06.04.14, 22:44
    co innego nie polecać a co innego psuć opinie.
    o tym facie wielu zapomina jak i o tym, że dawanie fałszywego świadectwa to grzech.
    no i co ważniejsze za wpisy w necie można dostać wyrok.
  • Gość: Piotr IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.15, 15:32
    Zgadzam się z przedmówcą że Prohaus to dziady. W biurze ogólny bałagan i niewiedza z brakiem kompetencji na czele. Jedni nie wiedzą co robią drudzy. jakaś masakra. Jak nie chcecie problemów to omijajcje szerokim łukiem. Sami nie wiedzą co chwalić Klientowi. Skaczą po markach jak koniki polne bo chyba producenci im dziekują za współpracę widząc tan bu...el na kółkach. dla mnie a firma to nieporozumienie (byłem w biurze jako Klient) i cieszę się że trafiłem na to forum bo inaczej bym umoczył.
  • Gość: Tomek Kraków IP: *.static.3s.pl 18.05.15, 22:40
    Nie wiem jak radzą sobie w detalu bo mam za daleko ale poznałem ich przedstawicielkę, taką chyba stuknięta blondynę i wiem jedno, że w hurcie i przy takiej przedstawicielce długo nie pociągną. Kobieta myśli że zjadła wszystkie rozumy a po paru technicznych pytaniach poprostu uciekła z mojego punktu. Pytałem kolegów z branży w okolicy czy mieli kontakt z tą firmą i wszyscy zgodnie powiedzieli: typowa blondynka. Jak nie może mi dać większego rabatu i nie może tego faktu zrekompensować wiedzą to po co to jeździ?? Ja też nie polecam tej firmy.
  • Gość: Piotr IP: *.maksimum.3s.pl 29.09.15, 09:43
    Omijajcie tę firmę szerokim, ale to bardzo szerokim łukiem. Na drzwi wewnętrzne czekaliśmy w sumie 13 tygodni, a na zewnętrzne 11 tygodni!!! Zamówiliśmy drzwi zewnętrzne z Wikęd i drzwi wewnętrzne z Porty. Po 6 tygodniach od zamówienia (zamiast obiecanych 4 tygodniach), przysłali drzwi zewnętrzne o innej stronie wykonania, mało tego, pracownicy tej firmy wmawiali nam, że tak zamawialiśmy na umowie. Drzwi wewnętrzne przyszły nie z tą okleiną, którą zamawialiśmy i tutaj wyszła bezczelność i skandaliczne zachowanie tej "firmy", ponieważ stwierdziła, że producent Porta nie produkuje już tej okleiny, którą zamówiliśmy i w związku z tym zamówili inną, tańsza, myśląc chyba, że się nie zorientujemy. Oczywiście przedstawiciel techniczny Porty zaprzeczył tej informacji i potwierdził, że nadal produkują każdy rodzaj okleiny dostępny w ich katalogu. No to potem stwierdzali, że to Porta się pomyliła i nie te drzwi wysłała... Żałuję, że skorzystaliśmy z tej firmy, mimo, że została nam ona polecona...
    Podsumowując: brak kompetencji pracowników w biurze, brak fachowej wiedzy, odnoszenie się do klienta indywidualnego opryskliwie i z brakiem jakiegokolwiek poszanowania, brak informowania o terminach realizacji, a gdy domagasz się realizacji zgodnie z umową to usłyszysz nieprzyjemne słowa...
  • Gość: Karol IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.16, 21:25
    Hahaha sama prawda......
  • Gość: Kris IP: *.centertel.pl 04.12.17, 21:22
    Ta firma to porażka..Brak kompetencji,brak wiedzy..Montażyści nie mają pojęcia o montażu..krzywo!!!!!!bardzo drogie drzwi w stosunku do jakości.Reklamacja od 3 miesięcy "wisi"..Banery nie pomogą jeśli klienci będą niezadowoleni.Ku przestrodze...omijać szerokim łukiem.
  • Gość: Darek IP: 85.11.119.* 25.01.18, 13:59
    Ciekawe, jak długo współpracuję z firmą prohaus tak nigdy nie widziałem ani sam nie doświadczyłem jakiegoś nieprzyjemnego zachowania w stronę klienta. Zawsze są pomocni a jak ostatnio wynikł problem z moim zamówieniem ze strony producenta to załatwili to w moment. Ciekaw jestem kto piszę takie cuda na ich temat. Przecież najłatwiej napisać coś w internecie bo jesteś "anonimowy" ;)
  • ankakuchcik 27.08.19, 10:52
    Trafiłam do firmy Prohaus Zabrze z polecenia. Sąsiadka zamawiała w firmie Prohaus pełne wyposażenie, tzn drzwi wejściowe firmy Wikęd, okna z Drutexu i drzwi pokojowe z Porty. Bardzo podobało mi się zarówno wykonanie jak i porządek, który zostawiła ekipa montażowa. Dlatego ja również zdecydowałam się zamówić drzwi wejściowe do mieszkania. Pani na salonie powiedziała, że zamówienie będzie gotowe między 4-6 tygodni, a po 4 zadzwoniła, że są już gotowe do odbioru. Mąż sam zamontował i jesteśmy bardzo zadowoleni. Szczerze polecamy. Planujemy na jesieni wymianę jeszcze drzwi wewnętrznych i na pewno wrócimy, bo ceny również mają atrakcyjne a na pewno bardzo konkurencyjne. Przyjaciółka będzie się budować na wiosnę i też jej poleciła produkty, które ma w swojej ofercie Prohaus. Nie wiem skąd te wszystkie negatywne komentarze. Ja jestem zadowolona i polecam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka