Dodaj do ulubionych

Siatka na balkon

IP: *.zabrze.vectranet.pl 27.02.15, 08:40
Czy w naszym mieście Zabrzu jest firma zajmująca się zakładaniem siatek balkonowych , zabezpieczających koty przed upadkiem ?? Ew siatki przed gołębiami ??? Czy w bloku spółdzielczym wymagane jest zezwolenie na założenie takiej siatki ???
Edytor zaawansowany
  • Gość: j23 IP: 195.200.212.* 03.03.15, 09:40
    Co to znaczy"bloku spółdzielczym". Nie ma już takich.
    Jeżeli masz mieszkanie WŁASNOŚCIOWE to możesz robić wszystko co jest zgodne z prawem a w szczególności prawem budowlanym.
    Spółdzielnia jest tylko Twoim ADMINISTRATOREM i za wykonywanie takiej usługi pobiera kasę.

Pytanie o wszystko Spółdzielnię - to relikt z komuny kiedy były mieszkania lokatorskie a ich właścicielem była spółdzielnia.
    W administracji oczywiście chętnie powołują się na "regulamin spółdzielni" który tego czy owego zabrania, ale zauważ że obowiązuję on tylko członków spółdzielni.
    Mam mieszkanie własnościowe w zasobach ZSM i nie jestem jej członkiem (zgodnie z prawem - nie ma takiego wymogu) i mam gdzieś ich wewnętrzne regulaminy...
  • Gość: Hanna IP: *.zabrze.vectranet.pl 04.03.15, 07:51
    Re: dot. siatki na balkonie chroniącej przed gołębiami
    U mnie w bloku sąsiedzi mieli wieczny kłopot z brudzącymi gołębiami siedzącymi na balustradach balkonu. Wystarczyło na poręczy balkonu przykręcić sztucznego ptaka, podobiznę wrony i problem zginął jak ręką odjął. Gołębie boją się wron, kruków.
  • Gość: g IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.15, 17:36
    a gdzie mozna kupić takie ptaki...
  • Gość: KRuk IP: 87.204.44.* 10.03.15, 22:49
    Obi, praktiker, około 18pln

• Gość: g IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.15, 10:43
    oki dzieki
  • Gość: ewar IP: 193.43.77.* 29.04.15, 07:44
    Jestem również zainteresowana siatką na balkon(razem z montażem). Sztuczne kruki działały przez jeden sezon,niestety gołębie je "skorumpowały' i teraz razem siedzą na balkonie .Nie pomagają także specjalne odstraszające spraye do kupienia w np.Obi.
    Tylko dyskretne ale najbardziej skuteczne siatki.
  • adzi5 08.06.15, 16:53
    polecam firmę z Ślaska MGprojekt, u mnie robili siatkę i problem z gołębiami się skończył , jest bardzo mało widoczna. Robią solidnie , tanio a co najważniejsze z gwarancja 5 lat i faktura . telefon kontaktowy do firmy 694-687-543 polecam :)
  • Gość: zabrzanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.18, 01:56
    Owszem, sa bloki spoldzielcze i ne zmieni tego fakt, ze Ty masz tam swoje mieszkanko:)
    Poza tym, wiekszosc mieszkancow ma spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu. Ma to swoje minusy (pewne ograniczenia wlasnosci), ale ma tez sporo plusow, np. w kwestii partycypacji w kosztach wszekich remontow.
    Co do regulaminu, to kazda nieruchomosc wielorodzinna taki posiada, a przynajmniej powinna posiadac. Bo sa one zwyczajnie przydatne np. regulacje dotyczace zakazu palenia na klatkach czy balkonach, albo regulacje dotyczace godzin w jakich mozna przeprowadzac halasliwe prace remontowe itp.
    I jestes w bledzie sadzac, ze Ciebie taki regulamin nie dotyczy. Nawiasem mowiac troche jestes smieszny z tym podkreslaniem, zes pan na wlosciach;)
    Chyba nie chcialabym miec Cie za sasiada:)
  • Gość: zabrzanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.18, 02:03
    Swoja droga, w krajach o bogatej tradycji dbania o swiete prawo wlasnosci, w wielu bdynkach mieszkalnych wspolnoty mieszkancow decyduja na podstawie uchwalonych przez siebie regulaminow o bardzo wielu rzeczach: np. wspolnota moze miec decydujacy glos przy wyrazeniu zgody na zakup/wynajecie danego lokalu przez okreslona osobe, albo decyduja, czy w budynku mozna trzymac zwierzeta domowe, albo ze w okreslonych godzinach nie mozna wykonywac halasliwych prac typu odkurzanie, ale nawet nie mozna wowczas brac prysznica:)
    Mysle, ze ze swoim podejsciem szybko bys dostal wilczy bilet w kazdej, tak szanujacej sie wspolnocie;)
  • jetixplay 29.04.15, 10:04
    w internecie firma zooplus siatki dla kota na balkon.Cena przyzwoita siatka w komplecie do montażu z linkami śrubami i kotwami.Polecam
  • projektowaniekuchnipulawy 05.08.19, 12:11
    siatka dla kota Warszawa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka