Dodaj do ulubionych

Patologia w Galerii Zabrzańskiej

IP: *.zabrze.vectranet.pl 25.06.17, 15:32
Sprawa wielokrotnie zgłaszana policji i straży miejskiej: pijana młodzież wychodząca nocą z Funfestu mieszczącego się w Galerii Zabrzańskiej w ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA! Wrzaski na całe osiedle Barbary, przewracanie kontenerów ze śmieciami, picie piwa na ulicy, zasikiwanie chodników, ryk silników starych aut, auta-dyskoteki... i tak długo można wymieniać. Miasto pozwoliło na ten lokal, nie licząc się z tym, że obok mieszka kilka tysięcy ludzi. Jak może w galerii handlowej na osiedlu bloków działać nocny klub??
Przez 5 dni w tygodniu ciężko pracuję i weekend to okazja, żeby porządnie się wyspać. Tymczasem w środku nocy budzą mnie pijackie wrzaski - dziś o 3 nad ranem wulgarne przyśpiewki na temat policji "śpiewane" przez grupę pijanych młodych mężczyzn.
Jest upalne lato, wiadomo, jaka temperatura panuje w mieszkaniach w betonowych blokach, tymczasem w nocy trzeba zamykać okna, bo albo SMRÓD GÓWNA wielokrotnie opisywany na tym forum, albo PATOLOGIA Z GALERII ZABRZAŃSKIEJ!
Zamiast do "miasta turystyki przemysłowej" turyści mogą przyjeżdżać do Zabrza jak do faweli w Rio albo slumsów w Bombaju.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 25.06.17, 23:52
  Dochodzi północ, jutro rano do pracy, a spać nie można, bo klienci galerii - FUNFESTU znów się drą!!! A zabawa dopiero się rozkręca. Policja oczywiście prewencyjnie tu nie bywa, choć dobrze wie, jaka tutaj jest sytuacja.
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 02.07.17, 01:54
  O1.50 - jak zwykle spać nie można. Podpici klienci Galerii Zabrzańskiej znów nie dają spać - wrzaski, przekleństwa, wszystko jak w pierwszym poście. PATOLOGICZNE MIASTO!
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 09.07.17, 01:11
  Środek nocy, znów pijackie wrzaski i przekleństwa. Kiedy ostatnio po godz.2 wezwaliśmy w końcu policję, uspokoiło się na kilkanaście minut. Po odjeździe radiowozów wszystko wróciło do "normy", normy zabrzańskiej oczywiście. Turyści - trzymajcie się z dala od tego miasta!!!
 • Gość: bg IP: *.215.207.23-internet.zabrze.debacom.pl 09.07.17, 12:19
  zainwestuj w wiatrówkę i ustrzel w tyłek jednego takiego, potem "fama" się rozniesie i powinno się uspokoić.
 • Gość: uciekam z zabrza IP: *.dynamic-zab-06.vectranet.pl 09.07.17, 21:36
  Na Szczęść Boże to samo. Dyskoteka Gramofon, w nocy nie można spać, rano wszytko zarzygane.
  Zabrze to jedna wielka śmierdząca patologia. Pies z kulawą nogą tu nie zainwestuje !
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 23.07.17, 17:33
  Ostatnia noc: od godz.23 pijackie wrzaski na osiedlu, im bliżej Galerii Zabrzańskiej, tym gorzej. Najgorzej ok.godz.3, kiedy zamykana jest Fun Fest - wrzaski, jakby kogoś zarzynano, pijackie śpiewy, kłótnie, przekleństwa. Problem tyle razy zgłaszany policji, nie rozumiem, dlaczego patrole tam nie zaglądają. Każdego weekendu to samo!
  Zapraszamy panią prezydent, jej rzecznika i radnych do odwiedzenia tego miejsca w sobotnią noc, proszę się przekonać o jakości życia mieszkańców centrum!
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 30.07.17, 13:22
  Dzisiejsza noc: pijackie kłótnie pod naszym oknem, sikanie i rzyganie przy kontenerach na ul.Barbary 8, wydzierające się wniebogłosy kobiety, w dodatku zachowujące się jak prostytutki, ich towarzysze symulujący kopulację na środku ulicy, poza tym wszystko jak w pierwszym poście. Od północy do 4 nad ranem, a potem jeszcze o 5 pijani kibice Górnika wracający po imprezie, na której opijali zwycięstwo.
  Ponownie zapraszamy panią prezydent, jej rzecznika i radnych, którzy zezwolili na działanie FUN Festu w Galerii Zabrzańskiej, do spędzenia sobotniej nocy na Kowalskiej 8 albo 12, koniecznie w mieszkaniu, którego jedyne okno wychodzi na Galerię Zabrzańską.
  Radni nie chcieli się zgodzić na kasyno w galerii, ale widać Fun Fest i to, co tam się dzieje, pasuje do wizerunku naszego miasta! Proponujemy w ramach promocji Zabrza nakręcenie filmu w tym miejscu - przyjazd menelstwa z okolicznych miast gwarantowany!!!
 • artdo67 30.07.17, 14:23
  Chleba i igrzysk, taka jest dewiza zabrze niskiej władzy!
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 08.08.17, 11:06
  Ostatnia noc z soboty na niedzielę - wrzaski prawie do 5, bo klienci FUNFestu po zamknięciu lokalu byli zbyt rozochoceni, żeby iść do domu. Świetnie się bawili - wrzaski, gwizdy, pokrzykiwania, kopanie w kontenery, wyrzucanie z nich śmieci, sikanie pod naszymi oknami. Policja wezwana - patrol przyjechał i pojechał, a klienci FUNFESTU nadal bawili się w najlepsze.
  Noc z niedzieli na poniedziałek - zabawa klientów FUNFESTU na śmietniku bloku Kowalskiej 8 do godz.4.
  Mieszkam tu kilkanaście lat i teraz marzeniem moim i moich sąsiadów jest otworzenie okna w upalą noc - spać przy tych wrzaskach i przy SMRODZIE GÓWNA (w sobotę śmierdziało na umór!!!) już się nie da!
 • Gość: Niefest IP: 91.207.49.* 08.08.17, 13:43
  Kogo to obchodzi na tym forum?
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 13.08.17, 01:59
  Pani prezydent i radni, którzy co miesiąc kasujecie niezłą sumkę, zapraszam na osiedle Barbary w sobotnią i niedzielną noc - to wy wydaliście zgodę na przybytek o nazwie FUNFEST. Ściąga tu patologia z całego miasta, tym debilom nie wystarczają już pijackie wrzaski przed Galerią Zabrzańską, ostatnio zaczęli się przenosić pod okna naszych bloków. Wysiadują tu, pala papierosy, przeklinają, wrzeszczą. Policja, a jakże, wzywana, bo co innego możemy zrobić?! Skutki - żadne!
  Mieszkam tu kilkanaście lat, to było spokojne i ciche osiedle, ale teraz, podobnie jak całe centrum, nie da się tu żyć!!!
 • Gość: FannieFest IP: *.215.207.23-internet.zabrze.debacom.pl 13.08.17, 14:58
  Wyprowadź się
 • Gość: Johnny IP: *.play-internet.pl 13.08.17, 23:58
  jasny gwint.... ale sie uzwielas... bylem tam na bilardzie ostatni z 7 letnia corka od 23 do 24 - za 14 zl mialem bilard i dwa piwka z zona. Zadnych dresow, chamstwa, klotni, wrzaskow itp. Miasto cichutkie jak na centrum. Powiem wiecej mieszkalem w Zabrzu sciana sciana z kinem (juz nie instenijacym) wiesz co sie dzialo jak byl wieczorny seans? Jak basy lecialy? Pozniej tam Rossman powstal - piekna sprawa jak dostawa przyjezdzala o 1-2 wieczorem. Coz takie uroki zycia w centrum miasta!!! Ps. dzis za tym tesknie...
 • Gość: Anka IP: *.zabrze.vectranet.pl 14.09.17, 01:30
  Dwa tygodnie temu po 3 w nocy wzywana policja - bez efektu, nocka zarwana. Klienci kręgielni wywrócili kosz z plastikiem na Barbary 8 i kontener z odpadami - wszystko to leżało obok chodnika 2 dni.
  Tydzień temu wrzaski, przekleństwa i tak to staje się normalką.
  Wszystkich niedowiarków i obrońców Funfestu zapraszam na Barbary, najlepiej w weekend ok. 2-3 w nocy.
  Jakość życia w tym mieście sięgnęła dna.
 • Gość: Sxx IP: *.csk.katowice.pl 14.09.17, 08:55
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: buu IP: 212.106.159.* 14.09.17, 10:35
  I właśnie przez takich głąbów i ignorantów jak Sxx to miasto tak wygląda. Porażka.
 • artdo67 16.09.17, 05:27
  Zgadzam się z buu, co do ignorancji Sxx
 • Gość: Anka IP: 95.160.250.* 30.09.17, 11:48
  To, co się dzieje nocami na os.Barbary to niestety obraz miasta - patologia czuje się całkiem bezkarnie. Okazuje się, że można zakłócać ciszę nocną, nie pozwalać spać setkom ludzi, można przewracać kontenery ze śmieciami, pić alkohol na ulicy, przeklinać - właśnie taka była ostatnia noc, takie były poprzednie weekendy. A dzisiaj w FUNFEŚCIE dyskoteka, więc będzie jeszcze gorzej.
  Niedawno byłam świadkiem, jak policja wlepiła mandaty trojgu studentom za przejście przez ulicę nie po pasach - było to w niedzielę, żadnego ruchu, na horyzoncie żadnego auta. Nie stwarzali żadnego zagrożenia w ruchu ulicznym, ale płacić karnie musieli.
  Kiedy wezwałam policję o 3 w nocy do grupy ok. 8 osób pijących alkohol na ulicy Barbary, wrzeszczących wniebogłosy i przeklinających, policjanci nawet nie wysiedli z samochodu, choć ci ludzie machali im butelkami przed nosem i wrzeszczeli.
  Takich przykładów mogę podać więcej. Najgorsze, że wielu zabrzan to aprobuje, a nawet broni tej całej patologii, no bo przecież "niech się zabawią", "w mieście nic się nie dzieje, więc dobrze, że jest taki Funfest".
 • Gość: Anka IP: 95.160.250.* 15.10.17, 12:40
  Dziś w środku nocy znów wzywaliśmy policję; okazało się, że już jedzie, bo interweniowali inni mieszkańcy os.Barbary. Tak jest w każdy weekend! Policja przyjechała, pijackie wrzaski ustały na chwilę. Najgorsze się zaczęło, jak zwykle, po zamknięciu speluny FUNFEST, czyli po 3 nad ranem. Wszystkich niedowiarków i obrońców tego lokalu zapraszam na ul.Barbary przed wejście do Galerii Zabrzańskiej już przed północą - zobaczycie grupki podpitych z piwem w ręku zmierzających na zabawę do Funfestu, grupki stojących przed Galerią Zabrzańską, rzucających pety i inne śmieci na ulicę, wrzeszczących, przeklinających wniebogłosy. Ile wezwań musi dotrzeć na policję, żeby w końcu odpowiedni urząd zamknął ten przybytek?? Ile policja wystawiła mandatów za zakłócanie ciszy nocnej, za picie alkoholu w miejscu publicznym, za zaśmiecanie miasta, za akty dewastacji?? Dlaczego ludzie nie mogą się bawić w lokalu, a po wyjściu spokojnie wrócić do domu, szanując tych, którzy chcą zaznać odpoczynku nocnego??
 • Gość: Anka IP: 95.160.250.* 26.10.17, 01:26
  Jest środek tygodnia, środek nocy, a my nie możemy spać!!! Zabawa z Funfestu przenosi się na ulicę Barbary, wrzaski i przekleństwa odbijają się echem wśród bloków. Wszystko legalnie i bezkarnie!!! Ulica Barbary to teraz chyba najgorsze miejsce w centrum!
 • Gość: gosc IP: *.dynamic-zab-06.vectranet.pl 05.11.17, 02:47
  Jest jeszcze Szczęść Boże gdzie przed chwilą przyjechało 5 radiowozów. To miasto tak po prostu ma.
  PATOLOGIA.
 • Gość: Anka IP: 95.160.250.* 11.11.17, 23:31
  Dziś w nocy wzywaliśmy policję dwa razy. I co z tego, skoro zaraz potem wszystko wracało do "normy". Teraz właśnie za oknem wrzaski i przekleństwa. Podjęliśmy decyzję o wyprowadzce, bo inaczej stracimy tu zdrowie. Od kiedy otwarto Funfest, mieszkanie na tym osiedlu stało się nie do zniesienia. Oprócz zabierania nam snu osiedle jest demolowane, nowe elewacje po termomodernizacji są niszczone, przewracane kontenery ze śmieciami, podpalane kosze z plastikiem, wszędzie butelki po alkoholu, śmieci. Do Funfestu zaczyna się schodzić coraz gorsza hołota, bo jak inaczej nazwać tych ludzi?
  Najbardziej jednak są słowa policjantów, którzy odbierali nasze telefoniczne zgłoszenia. Otóż usłyszeliśmy, że policja nic nie może, nie nałoży nawet mandatu na tych pijanych i wrzeszczących w środku nocy. Dlaczego? Bo "widok radiowozu przestają wrzeszczeć". Mimo co najmniej kilkudziesięciu zgłoszeń policja nie wystąpi o zamknięcie tej speluny ani nikogo nie ukarze. To my, mieszkańcy, mamy wystąpić z tym do urzędu miejskiego! A wtedy urząd może się zwrócić do policji o potwierdzenie interwencji na os. Barbary! Czy to nie jest jakiś absurd?
  Tak więc w Zabrzu bez obaw można w środku nocy pić na ulicy, wrzeszczeć, demolować co popadnie, terroryzować mieszkańców, a nikomu włos z głowy nie spadnie, żadne mandaty się nie posypią.
  A byłam świadkiem sceny kilka miesięcy temu, jak wezwani przez nas policjanci nawet nie wysiedli z radiowozu, mimo że mieli przed sobą grupę pijanych z butelkami piwa w ręku, przeklinających i wrzeszczących.
 • artdo67 25.11.17, 16:40
  Noc z piątku na sobotę 24/25 listopada. Bójka w ok Funfest klubu., obecność kilku radiowozów. I... co dalej? Nic się nie stało? Nasze władze?
 • Gość: Anka IP: 95.160.250.* 26.11.17, 00:18
  Noc 22 listopada, godz.1.45 - dzikie wrzaski, kibolskie przyśpiewki, przekleństwa, demolowanie znaku drogowego, a potem wywrócenie kontenera ze śmieciami przy ul.Barbary 8. Już nawet nie wzywaliśmy policji, bo i po co?? Do pracy poszliśmy po 2 godzinach snu.
  W tej chwili wrzaski, przekleństwa, ryki pijanych - policji prewencyjnie nie ma, bo i po co?? Niech się hołota bawi, a podatnicy niech płacą za zniszczenia i niech nie śpią. Władze miejskie mieszkają daleko stąd, więc co to kogo obchodzi?
 • kloss758 19.07.19, 16:56
  Tak jest w całym Zabrzu. Na ulicy Klonowej również w nocy wrzaski , alkohol spożywany w zasadzie cały dzień (od wczesnych godzin rannych). Może takie kluby powinny powstać obok zamieszkania miłościwie nam panującej??
  Tam z pewnością nie dostaliby zezwolenia. Widać w jakim poważaniu prezydentowa ma mieszkańców Zabrza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka