Dodaj do ulubionych

Ile teraz kosztuje Betaferon?

13.02.12, 12:45
Gdyby ktoś teraz miał sobie sam kupować Betaferon, to ile by płacił?
Ja jestem w programie, więc nie wiem.
Edytor zaawansowany
  • iza_czarnecka 13.02.12, 13:22
    Są na rynku dwa interferony beta 1b: Betaferon i Extavia. Ot - ten sam chemicznie lek, ale różni producenci. Ceny chyba też różne, zorientuję się i dam znać.
    I.
  • arronia 13.02.12, 13:28
    Dziękuję.
    Bardziej ciekawi mnie Betaferon, ale może komuś się przyda i cena Extavii.
  • iza_czarnecka 13.02.12, 13:40
    A dlaczego tylko cena Betaferonu? To ten sam chemicznie lek.
  • arronia 13.02.12, 13:44
    Zakładam subkonto w PTSR na 1 procent - chciałabym umieć dokładnie powiedzieć ew. zainteresowanym, ile kosztuje obecnie lek, który przyjmuję :) Za który teraz płaci mi państwo, ale kiedyś przestanie.
  • connie1 13.02.12, 13:57
    Wg Indeksu lekow medyczyny Praktycznej:
    _betaferon - 5502( dawka miesięczna)
    -extavia , niestety nie podaja ceny
    Poniewaz oba specyfiki sa na 110% ,mozna negocjowac z aptekami , a wiec głownie z producentem ceny
  • arronia 13.02.12, 14:00
    Dziękuję :-)
  • iza_czarnecka 15.02.12, 11:16
    Według faktur, ktore wpływają na subkonta z 1 proc. oba leki mają zbliżoną cenę: ok. 2200 zł
    I
  • iza_czarnecka 15.02.12, 11:17
    NIe wiem skąd te ceny ;) w Medydynie praktycznej. W ub. roku leki oba były po ok. 2300-2100. Spawdzałam, bo miało się coś zmienić po wejściu w życie ustawy refundacyjnej. Ale - jest bzm.
    I
  • connie1 15.02.12, 13:01
    Tak podaje ich oficjalny indeks lekow, podejrzewam ,ze jest to najwyższa cena , na pewno, szczegolnie przy "hurtowych" zakupach producent dawal ( daje?) upusty. No i niestety ceny zmienily sie od Nowego Roku.
  • iza_czarnecka 15.02.12, 15:55
    Na pewno nie zmieniła się cena Extavii. Betaferon miał podrożeć, ale - jak widac niekoniecznie. Cena podana przeze mnie jest ceną z faktur wpływających do PTSR przez osoby prowadzące subkonta.

O ile pamiętam, firmy zastanawiały sie, czy nadal mogą stosoweać upusty, jeśli lek jest zaliczony do refundowanych bo jest w programie terapeutycznym. Jak widać, upusty są, bo zakaz nie dotyczy leków refundowanych w lecznictwie zamkniętym.

I.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka