Dodaj do ulubionych

Kwartalnik

19.05.12, 07:42
Niedługo, bo w czerwcu ukaże sie nowy kwartalnik dla osób z SM> Na stronie
www.neuropozytywni.pl jest ankieta, która pomoże lepiej redagować magazyn.
Zapraszam
I.
Edytor zaawansowany
  • rere9 19.05.12, 08:47
    Może napiszecie o skutkach ubocznych leków? Do jakich chorób doprowadzają?
  • iza_czarnecka 23.05.12, 07:38
    O ile pamiętam to zgodnie z prawem producent ma psi obowiązek informowania o skutkach ubocznych nawet w przypadku OTC (np. aspiryna) więc nie rozumiem pytania. Do teog nie trzeba kwartalnika wystarczy czytac ulotkę każdego leku.

I.
  • 2flora 23.05.12, 10:18
    Nie rozumie Pani pytania? Tzn, że jak jest coś na ulotce, to już nie można o tym pogadać?
    Wyczuwam, że jest to trudny temat. A przecież Pani, jako dziennikarka, chyba jest osobą ciekawą co mają inni do powiedzenia na tematy mniej przyjemne. Czy może chcecie pisać tylko o tym jak jest super. Z jednej strony zapraszacie do redagowania gazetki, a z drugiej i tak będziecie pisać to tym, co Wam pasuje. Gratuluję.
  • iza_czarnecka 30.05.12, 07:12
    Dla mnie to nie jest trudny temat, o ile pamiętam zawsze staram się uprzedzac nawet rozmówców, osoby które do mnie piszą o skutkach ubocznych leków. Dotyczy to zarówno najnowszych preparatów jak i bardzo toksycznego przecież a popularnego i niekiedy koniecznego solumedrolu.

Wiem, że nie każdy czyta ulotki przed pryzjęciem leków, ba nie każdy uprzedza lekarza o tym, że bierze inne preparaty, które mogą wchodzić w interakcję. Nie każdy zastanawia się nad tym, że próba kliniczna to coś innego niż regularne leczenie.

Zdaję sobie też sprawę, że sa sytuacje, gdy wybór: leczenie vs rezygnacja, nie jest taki prosty. I - tak na prawdę nie chodzi o to, by chory brał konkretnie jakieś leki, ale by miał możliwość wyboru i podjęcia decyzji wespół z lekarzem o tym czy i jakie preparaty będzie przyjmował. Obecnie takiej możliwości właściwie nie ma.

NIe rozumiem natomiast agresji w tonie maila. :(
    I.
  • 2flora 02.06.12, 11:17
    Przepraszam, jeśli Pani poczuła agresję. Moim zdaniem skutki uboczne leków na sm to bardzo szeroki i poważny problem, dlatego pozwoliłem sobie poruszyć temat. Przyznaję, że Pani pierwsza odpowiedź troszkę mnie zbulwersowała i stąd mój ton w odp. Jeszcze raz przepraszam za niemiłe emocje jakie wywołałem.

pozdrawiam słonecznie i życzę zdroofka
    Andrzej
  • czarnajagoda 19.05.12, 23:40
    Szkoda tylko, że żeby wypełnić ankietę trzeba mieć profil na facebooku.
    --
    Mam koszulkę z Kurtem
    i nawet mi do twarzy,
    nawet mi do twarzy z trupem
  • arronia 22.05.12, 15:00
    Nie trzeba :)
  • czarnajagoda 22.05.12, 22:30
    Cóż, albo ślepa byłam, albo wcześniej takiej możliwości nie było ;) Nieważne, ankieta już wypełniona i wysłana.
    --
    Mam koszulkę z Kurtem
    i nawet mi do twarzy,
    nawet mi do twarzy z trupem
  • iza_czarnecka 23.05.12, 07:36
    Dzięki, przypominam, strona NeuroPozytywni

Ankieta została ustawiona poza Fb, choć fb jest wykorzystywane do komunikacji. Fundację tworzymy od zera, woluntarystycznie, strona jest robiona przeze mnie, bo kasy na webmajstra na razie brak.
    Iza
  • iza_czarnecka 06.06.12, 08:36
    Wczoraj po ostatnich korektach już na wydrukach próbnych druk został "odpalony". 14 czerwca drukarnia przewiezie nam juz gotowych "NeuroPozytywnych". Uffff w 3 miesiące zrobić nową gazetę to nie w kij dmuchał. Ciekawa jestem jak Wam bedzie się podobać :)
    I.
  • Gość: Marciuchna IP: 83.1.132.* 26.06.12, 14:22
    Nie mogę się już doczekać tej gazety. Zamówiłam prenumeratę ze środków zgromadzonych na subkoncie. Pan Jakub już do mnie meilował.
    Kiedy mogę się spodziewać gazetki?
    Doceneniam Pani aktywność i konsekwencje!! Bardzo!!
  • iza_czarnecka 27.06.12, 09:19
    Gazeta jest wysyłana na bieżąco. Pewnie już poszła, wszystko teraz w rękach Poczty Polskiej. :)
  • iza_czarnecka 27.06.12, 09:44
    Ważne, gazeta nie będzie wysyłana między 1 a 15 lipca, bo udajemy się na urlop, czyli moczenie w wodzie mazurskiej
    I
  • Gość: Marciuchna IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.12, 07:31
    Jak wróciłam z pracy to gazetka była już w skrzynce. Działacie bardzo sprawnie! Gazeta jest bardzo ciekawa. Przeczytałam ją od "dechy do dechy". Wyczytałam o ochronnym działaniu na układ nerwowy fluoksetyny. Przedyskutuję z moim lekarzem zmianę leku. Podobają mi się też porady, zwłaszcza te dotyczące pamięci i koncentracji.
    Życzę przyjemnego wypoczynku i sprzyjającej pogody!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka