12.06.12, 09:25
Warto wiedzieć, że preparat na spsatyczność na bazie thc powinien się pojawić w sprzedaży w Polsce jeszcze w tym roku:
Procedura wzajemnego uznawania dla leku Sativex® zostaje zakończona

PYtanie tylko: za ile... :)
I.
Edytor zaawansowany
  • 12.06.12, 13:21
    Iza, tłumacz: co z czym i dlaczego i poco?
    bo jak się człowiek w szkole nie uczył tego co potrzeba, to nie wie teraz co czyta ;)

--
    Córka październikowa
    Starsza pociecha
  • 14.06.12, 09:21
    Witam, już się robi.
    Zazwyczaj nowy lek, zanim trafi na rynek przechodzi próby kliniczne, a potem podlego procedurom rejestracji centralnej - w Europie przez EMA, European Medicines Agency. Dopuszczenie preparatu p[rzez EMA oznacza w zasadzie dopuszczenie na rynek krajowy w całej Unii, w tym w PL.

W przypadku Sativexu sprawa jest bardziej skomplikowana. Lek jest już jakiś czas na rynku, ale nie we wszystkich krajach UE z powodu odmiennych polityk związanych z marihuaną w poszczególnych krajach . Aby Sativex był w innych krajach poza UK, konieczne jest przeprowadzenie procedur "wzajemnego uznawania". To dość skomplikowane, ważne - Sativex w wyniku tych procedur powinien pod koniec tego roku trafić do polskich aptek. Będzie można go kupić na receptę...

I.
  • 07.01.16, 18:14
    Witam
    Sprzedam Sativex z Niemiec
    Dajcie znać czy wam pomaga:)
    kamil.graba@poczta.pl
  • 06.03.16, 02:54
    Witaj Iza
    Sativex kosztuje ok 2300 zl za miesieczna kuracje.
    Jesli jednak chcialabys sie dowiedziec kto moze pomoc Ci lub jak go osiagnac z duzym dofinansowaniem to zadzwon pod ten numer- 502 058 250. pozdrawiam. Patrycja
  • 07.06.17, 12:44
    Ja również zamawiam ten olejek, też właśnie z bjococo! Mojej żonie bardzo pomaga przy SM. Od kiedy stosuje, objawy są lżejsze, a samopoczucie o niebo lepsze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.