Dodaj do ulubionych

zabieg przeciw zaćmie

15.10.11, 13:42
Proszę o poradę,czy po takim zabiegu można jeżdzić samochodem i wykonywać czynności średniociężkie a także w pewnym zapyleniu ?
Za odpowiedż serdecznie i z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
 • arleta.waszczykowska 16.10.11, 21:34
  Witam,
  Po operacji zaćmy, przez ok. 2 m-ce, należy przestrzegać zasad opieki pooperacyjnej, co jest warunkiem powodzenia zabiegu. W tym okresie szczególnie należy dbać o higienę, aplikować krople zgodnie ze wskazaniami, unikać pocierania, uciskania oka oraz wysiłku fizycznego.
  Czas wzmożonej opieki pooperacyjnej wynosi ok. 2 tygodnie, w czasie których oprócz wcześniej wymienionych należy pamiętać o tym aby nie zmieniać gwałtownie pozycji ciała, tzn. nie pochylać głowy.
  Po zabiegu nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Przeciwnie poprawa ostrości wzroku wyraźnie podwyższa komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Po 2 miesiącach po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności i może uprawiać sport. Przebywanie w warunkach zapylenia zawsze, nie tylko u osób operowanych z powodów okulistycznych, wzmaga ryzyko infekcji dlatego przy dużym zapyleniu należy ochraniać oczy goglami.
  Pozdrawiam.
 • erka-4 17.10.11, 09:18
  Dziękuję za poradę.
 • kanenta 21.11.11, 13:58
  Dzień dobry! Stwierdzono u mnie zaćmę na dwoje oczu. Nosiłam szkła korekcyjne na oba oka jednakowe: do dali +0,75; cylinder -1,0; do bliży +3,0.Dwa tygodnie temu zrobiono mi zabieg wszczepienia soczewki oka prawego. Czytałam w Internecie, że po zabiegu nie będę potrzebować okularów do patrzenia na dużą odległość. A ja mam teraz OP do dali : - 0,75; cylinder -1,0; do bliży +1,25; cylinder -1,0. Z „plusa” zrobił się „minus”. Dlaczgo? Czy to może ulec zmianie? Na OL stwierdzono małe zaawansowanie zaćmy i zrezygnowano z zabiegu, choć nie mam żadnych przeciwwskazań. Czy powinnam starać się o wykonanie zabiegu na OL? Napisałm o tym, w wątku
  forum.gazeta.pl/forum/w,22,129229543,129229543,Zacma_zobaczyc_swiat_na_nowo.html
  Dopiero teraz znalałam forum "eksperckie"
  Będę wdzięczna za wyczerpującą odpowiedż.
  Dziękuję i pozdrawiam
 • pia.ed 15.02.12, 00:02
  Dwa tygodnie temu zrobiono mi zabieg na prawe oko ... Okulista poinformowal mnie,
  ze na badanie wzroku do nowych okularow musze poczekac dwa miesiace ,
  bo dopiero wtedy wzrok bedzie ustabilizowany, a Ty martwisz sie o sile wzroku
  po dwoch tygodniach!
 • kanenta 05.02.13, 18:21
  Jestem cierpliwa :) Rok zastanawiałam się czy odpisać ?? Mój niepokój był słuszny. Wszczepiono mi złą soczewkę.
 • erka-4 21.11.11, 15:46
  Już jestem po zabiegu prawie tydzień i mam stosować przypisane krople czyli Vigamox oraz Dexafreee 1 mg/ml,jedne i drugie po jednej kropli pięć razy dziennie ale mam takie pytanie co do tych kropli Dexafree.Jednorazowy zbiorniczek ma 0,4 ml pojemności a ja mam użyć niejako jedną kroplę a to jest o wiele więcej kropli w tym pojemniczku i nie wiem dokładnie co mam zrobić czy ta ilość to jest jedna kropla rozpuszczona w w płynie fizjologicznym i mam całość użyć jako jedną kroplę czy tylko wpuścić z niego jedną kroplę a reszte wyrzucić ?
  Prosze o radę i dziękuję z góry.
 • Gość: tonno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.11, 15:25
  A jak się czujecie po operacji? w sensie jak widzicie? słyszałam, że po kilku dniach już wszystko wraca do normy, ale czy tak jest naprawdę?
 • Gość: Betty393 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.11, 12:43
  Zabieg jest krótki, bezbolesny (bo przy znieczuleniu:)) , po 2 tygodniach już nie czułam, że w ogóle coś było wykonywane. Na pewno sporo zależy od umiejętności lekarza, ale nie ma się czego obawiać. Nie możesz tylko nosić cięższych rzeczy, uprawiać sportu- nic co podnosi ciśnienie.
 • Gość: tonno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.11, 19:46
  A długo czekałaś na operację? jest jakaś różnica prywatnie a przez nfz? (oprócz czasu oczekiwania oczywiście...:))
 • Gość: Betty393 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.11, 12:00
  Ja czekałam tydzień. Nie ufam NFZ, więc zapisałam się prywatnie, jeśli szukasz dobrego miejsca to na stronie Leczeniezacmy.pl możesz wyszukać specjalizujące się w tym placówki. W ogóle jest tam dużo przydatnych wskazówek.
 • stanislaw_bor 31.12.11, 11:49
  Czy może Pani polecić taką placówkę konkretną, w której Pani poddała się takiemu zabiegowi prywatnie ?
 • Gość: Beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 22:21
  Miesiąc temu miałam operację usunięcia własnej soczewki i wszczepienie sztucznej jednoogniskowej. Przedtem lekarz stwierdził u mnie 50% zdolności widzenia. Już w dniu zabiegu wieczorem, podczas zakraplania, zauważyłam ogromną różnicę w poprawie wzroku.
  Po miesiącu poddałam się operacji drugiego oka. Jestem zachwycona i szczęśliwa. Widzę wspaniale i czytam bez okularów.
  Zabiegi przeprowadzał dr Korżel w Lexum Medica w Poznaniu.
 • 5izabela20 25.02.12, 14:31
  Przepraszam, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale za to sama mam inne, z tej dziediny, jest to związane z postępującą zaćmą mojego Krewnego: gdzie można zrobić taką operację i ile to kosztuje mniej - więcej? Lub proszę o polecenie dobrego Okulisty. Jesteśmy z Łodzi. pozdrawiam
 • alex_k 25.02.12, 19:28
  Jedną z lepszych klinik operujących zaćmę są łódzkie Jasne Błonia. Ja tam robiłam akurat tylko iniekcje doszklistowe, ale wiem, że mają tam naprawdę świetnych fachowców (mi uratowali wzrok, mimo że inni lekarze dawali na to nikłe szanse). Może po prostu umów się tam na wizytę, albo zadzwoń i dopytaj? Wiem, że oni tam przyjmują też na fundusz.
  --
  Jak odszukać "tego przeklętego motyla, który-trzepocząc skrzydełkami-powoduje wszystkie burze, jakie nas nachodzą, i zmusić go, żeby przestał"?
 • 5izabela20 25.02.12, 20:05
  W takim razie bbbbbbbbbb proszę o namiary - adres, a jeżeli można, to i telefon tej Kliniki na Jasnych Błoniach. B mi na tym zalezy. Proszę!!
 • alex_k 26.02.12, 15:34
  Tu masz wszystko:
  www.jasneblonia.pl/index.php?mod=5l0
  Nie wiem, jak długo się czeka na wizytę na fundusz. Ja zrobiłam tak, że umówiłam się prywatnie do dr. Dzięgielewskiego (dzwonić do recepcji kliniki),i do kliniki przyjęto mnie błyskawicznie, jednak nie jestem pewna, czy on nadal przyjmuje pacjentów. Teraz jestem pod opieką dr Pikulskiego. Jeśli chodzi o fachowość (Pikulski np z tego co wiem lata na dyżury do USA), to oni wszyscy są tam z naprawdę najwyższej półki, ale dr Pikulski jest dodatkowo w porzadku jako człowiek. Jednak jak wspominałam, ja mam zupełnie innego typu schorzenie, nie wiem, czy Pikulski zajmuje się też zaćmą. Mam też prośbę, jeśli uda Ci się poznać jakieś konkrety, czyli ceny i terminy związane z zaćmą, podzielisz się ze mną informacja na maila gazetowego? Niestety, przy ostatnim badaniu u mojego okulisty na miejscu okazało się, ze również czeka mnie tego typu przyjemność.
  --
  Jak odszukać "tego przeklętego motyla, który-trzepocząc skrzydełkami-powoduje wszystkie burze, jakie nas nachodzą, i zmusić go, żeby przestał"?
 • emilek_2005 26.07.14, 23:21
  Czytałem na temat zabiegu wszczepienia zaćmy różne opinie - część osób jest zadowolona i stwierdziła poprawę wzroku a część przeciwnie. Proszę o informacje jak jest w Waszym przypadku. Proszę też o informacje czy po wszczepieniu soczewki wieloogniskowej konieczne jest używanie okularów korekcyjnych czy też nie? Ostatnie moje pytanie to czy jest różnica estetyczna pomiędzy soczewką naturalną a wszczepioną tj. czy łatwo (na pierwszy rzut oka) można rozpoznać że jedna soczewka jest sztuczna, a jeśli tak to w czym jest ta różnica?
 • ganda321 30.07.14, 10:52
  Operacja zaćmy i wszczepienia soczewki to w miarę prosty zabieg (dla lekarzy oczywiście). Kiedyś był to bardziej inwazyjny zabieg, teraz już nie. Do normalnego życia można wrócić nawet tego samego dnia. Trzeba tylko pamiętać i nie olewać kontroli, badań i stosowania kropli. Jeżeli bardzo interesuje Cię ten temat to sprawdź tu (opis całej operacji i tego co należy robić po wszczepieniu soczewki): www.kardiotel.pl/operacja-zacmy
 • Gość: DS IP: *.108.152.183.wlantech.pl 01.08.14, 15:24
  17.06 miałam operację na lewym oku a 2 dni temu na prawym. Jestem szczęśliwa bo widzę, ale też nie jestem typowym przypadkiem. Straciłam wzrok zupełnie nagle i w przeciągu miesiąca z osoby aktywnej, pracującej zawodowo(przed sobą mam jeszcze ok 20 lat pracy) stałam się osobą niepełnosprawną. Pod koniec marca jeździłam na nartach i widziałam wszystko, 17 czerwca nie widziałam własnej dłoni. Zdiagnozowano u mnie zaćmę podtorebkową tylną do tego jeszcze pęczniejącą. Czy stwierdziłam poprawę wzroku? Z pewnością tak. Widzę wszystko. Czy widać różnicę jeżeli chodzi o wygląd oka? Okulista patrząc przez swoją skomplikowaną aparaturę zobaczy to, że soczewka jest sztuczna, zwykły rozmówca natomiast nie będzie widział różnicy.
  Co do sprawności po operacji (bo dla mnie to była operacja) to wróciłam do pracy po 3tygodniach, ale wcześniej byłam na spotkaniu,które nie mogło się odbyć bez mojej na nim obecności ( po tygodniu) zaraz później jeździłam samochodem, a po powrocie do pracy, mimo, że na prawe oko już też nie widziałam, byłam w stanie wytrzymać przy komputerze wiele godzin. W obu oczach mam wszczepioną Acry Sof IQ . Jest to jednoogniskowa soczewka, ale w miom przypadku podobno nie sprawdziłyby się soczewki wieloogniskowe. Będę nosiła jakieś słabe okulary do czytania, ale i tak nosiłam.
  Zmieniając nieco temat zastanawiam się jak mamy pracować do 67 roku życia skoro nie możemy liczyć na to, że ktoś się nami zajmie w przypadku choroby. Na operację finansowaną przez NFZ musiałabym czekać ( na rencie chyba) do kwietnia 2016. Później wróciłabym do zdrowia i poszłabym na zasiłek dla bezrobotnych:( bo na powrót na swoje stanowisko po 2 latach nie miałabym szans
 • emilek_2005 02.09.14, 17:53
  Mój problem jest nieco inny jak mojej przedmówczyni. Nigdy nie nosiłem okularów. Chorą mam tylko jedną soczewkę, a do tego pogorszenie widzenia wynosi 30%. Z jednej strony jest odczuwalny dyskomfort, z drugiej strony - jak czytałem - istnieje ryzyko pogorszenia widzenia. Czy mieliście podobny przypadek, a jeśli tak to co zrobiliście?
  Co do pracy do 67 lat w zupełności się zgadzam - z naszą służbą zdrowia emerytury dożyją nieliczni.
 • Gość: re IP: *.dynamic.chello.pl 09.10.14, 13:03
  witam! szukam dobrego okulisty chodzi o zabieg zaćmy dla mojej mamy jeśli jesteś zadowolona z wyniku proszę poleć mi dobrego lekarza .pozdrawiam :)
 • Gość: Beata IP: *.ifj.edu.pl 07.01.15, 13:48
  Czesc,

  czy mozesz powiedziec, dlaczego konkretnie nie nadawalas sie na wszczepienie soczewek wieloogniskowych?
  Ja mam zacme podtorebkowa tylna (rozwija sie od 2 lat), a dodatkowo sredni astygmatyzm (kiedys mialam wiekszy, teraz widze coraz gorzej). Na poczatku okulistka proponowala mi soczewke wieloogniskowa, ale kiedy zobaczyla moj astygmatyzm, zdecydowala, ze najlepsza dla mnie bedzie soczewka jednogoniskowa toryczna. Wieloogniskowa toryczna w ogole nie chce wszczepiac (z nieznanych mi wzgledow, chyba sie boi ze cos nie wyjdzie).
  Ogolnie okulistka straszy mnie, ze jestem trudnym przypadkiem, ze nigdy juz tak dobrze nie bede widziec jak z naturalnymi soczewkami. I jeszcze oswiadczyla, ze po wszczepieniu soczewki jednogniskowej bede miala wade do blizy 2,5 dioptrii! I ze koniecznie bede musiala nosic okulary.
  Wiec mnie tym calkiem zniechecila, bo moim celem jest nienoszenie okularow i wyeliminowanie zacmy oraz astygmatyzmu...
 • Gość: DS IP: *.ksap.gov.pl 29.04.15, 16:34
  Cześć,
  ostatni raz czytałam wpisy na forum w październiku 2014. Wieloogniskowa soczewka podobno nie sprawdzi się u ludzi z astygmatyzmem, lekarz tłumaczył mi dlaczego, ale w zasadzie to już zapomniałam dlaczego, w końcu już niedługo minie rok jak byłam operowana.
  Z perspektywy tego roku:
  mam 3 pary okularów: do czytania i komputera +0,5 do "chodzenia" cylinder -0,5, no i najważniejsze do jazdy samochodem i z czasem na nartach (chociaż lekarz nie rekomenduje, ale też i nie zabrania zbyt stanowczo) - okulary słoneczne z korekcją (ze względu na niewielką różnicę między wadami te okularki są takie, że widzę w dal i czytam - jak progresywne, tyle, że dużo tańsze).
  Co do wady po operacji to podpisałam oświadczenie tuż przed operacją, że zgadzam się na wadę do 3,5 dioptrii. W rezultacie mam 0,5. Kliniki muszą się zabezpieczyć przed pozwami, stąd "straszą" większą wadą.
  Też byłam trudnym przypadkiem, na stole operacyjnym zostałam zrugana przez operatora (nie mam żalu i nie skarżę się, bardzo lubię mojego operatora) bo z nim nie współpracowałam, wypchnęłam soczewkę i do tego pękła torebka. Do drugiego oka tak mnie dobrze "wyluzowali", że spałam jak małe dziecko.
  Czy widzę jak przed chorobą? - nie, ale za to dużo lepiej niż w trakcie. Zawsze miałam astygmatyzm, lekarz mówi o nim fizjologiczny (-0,5), wcześniej mi nie przeszkadzał, teraz niestety tak. Widzę bez okularów, w małych pomieszczeniach chodzę bez nich, mogę bez nich prowadzić samochód, tyko po co się męczyć. Ja ciągle jestem zadowolona. Jestem znowu aktywna zawodowo, widzę, a że noszę okulary.. trudno. Najbardziej się boję, że zaćma wróci, ale podobno nie jest to duży problem, bo "tylko laserem zrobi się małą dziurkę w soczewce", je jednak boję się że znowu przestanę widzieć, a to było dopiero straszne.
 • Gość: Beata IP: *.ifj.edu.pl 07.01.15, 13:49
  Dodam, ze mam tylko 32 lata...
 • veroniq30 10.11.14, 10:57
  Ale ja nie rozumiem, co masz na myśli pisząc zabieg przeciw zaćmie?
  Przecież zaćmę operuje się dopiero jak ona już jest stwierdzona, a nie profilaktycznie... o czymś takim nie slyszałam:)
  Moja babcia miała niedawno robioną operację na zaćmę, na Monte Cassino w Sopocie, i jeśli chodzi o prowadzenie auta czy normalne funkcjonowanie, to ledwie 3 dni musiała "odpocząć" - pięknie się goiło. A wzrok jak żyleta - teraz jak do niej listy piszemy to już nie musimy drukowanymi he he
 • Gość: wnuczka88 IP: *.com 12.03.15, 13:29
  za to moja 77 letnia babcia z kolei niedawno była na zabiegu w Czechach.
  zabieg dosłownie trwał 15 minut, dostała krople do oczu, którymi należy przez najbliższy czas zakrapiać oko i okulary przeciwsłoneczne:)
  opieka była fantastyczna, personel polsko- języczny i co najważniejsze wszystko organizuje i wszystkim się zajmuje wrocławska firma.
  z tego co pamiętam to chyba się nazywała Medipe.
  jakby ktoś był zainteresowany to mogę poopowiadać....:):)

 • Gość: babcia2022 IP: *.com 25.05.15, 14:25
  Moja babcia miała usuwaną zaćmę na jednym oku miesiąc temu w Czechach. Wszystko zorganizowała Firma z Wrocławia przy ul. Gajowickiej 195, mają również oddział w Krakowie przy ul. Librowszczyzny 1.
  Wszystko zostało zorganizowane w przeciągu tygodnia a nie dopiero w 2022 roku!!!!!!
  Wszystko tak naprawdę trwa bardzo krótko, badania na miejscu w klinice( nowoczesny sprzęt), zakrapianie oka (miejscowe znieczulenie) i zabieg, który trwa ok. 15 minut.
  Rozwiązanie jest naprawdę bardzo fajne, nie trzeba samemu walczyć o zwrot z NFZ, wszystkim zajmuje się ta Firma.

  Za tydzień jedziemy z babcią na drugie oko. Tak naprawdę szczerze polecam:)


  Co do pytania o okulary to KONIECZNIE trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne!!!
 • kanenta 18.03.16, 01:09
  RZYGAĆ SIĘ CHCE NA TEN WIDOK...NIE MA TO JAK REKLAMA ZA DARMO
 • Gość: VISUS IP: *.static.korbank.pl 15.03.16, 12:32
  Klinika Okulistyczna VISUS w Nachodzie oferuje zabiegi usunięcia zaćmy w dogodnych terminach.

  Dzięki wysokiej jakości soczewek oraz wysokiej klasy specjalistom poprawi się Państwa jakość widzenia.
  Istnieje możliwość częściowego zwrotu kosztów przez NFZ. Jedynym wymaganym dokumentem jest skierowanie na zabieg od polskiego lekarza.

  Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu : 732-906-067 oraz 732-707-300.

  Zapraszamy
 • Gość: renka IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.17, 18:28
  www.zacmabezkolejek.pl
 • Gość: jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.16, 15:56
  to chyba zależY od kliniki. Jak dzwoniłem po informacje to w niektórych mówili po czesku a czasami po polsku. teraz jestem po zabiegu i czekam na zwrot pieniędzy. Złożylem wniosek do NFZ. Płaciłem 2500 za zabieg i kontrole. Na zabieg czekałem kolo 3 tygodni. W koncu wybralem alfavision bo tam wszystko jest po polsku.
 • anttona 19.08.16, 12:50
  No ja polecam leczenie w Czechach, bo tam czeka się jakieś 3 tygodnie. Tu mozna znaleźc informacje na ten temat: alfavision-zacma.pl/cena/ Co ważne koszt operacji zacmy też nie jest szczególnie wygórowany....
 • tombu2 22.03.16, 11:11
  Właśnie słyszałem ze czeka sie nawet 4 lata. A w małopolskiem to już ponoć masakra. Są organizowane z Krakowa wyjazdy do Czech na operacje zaćmy. Myślę że czeka się do 2 tyg, max miesiąc. Możesz zajrzeć na zacma.cz tam są wszystkie informacje. Teraz za leczenie za granią NFZ zwraca pieniądze.
 • Gość: ejd54 IP: *.dynamic-ww-08.vectranet.pl 12.07.16, 15:33
  Dokładnie tak, najlepszą opinię oraz soczewki oferuje Europejska Grupa Medyczna, leczsiezagranica.pl
 • Gość: Ilona IP: 5.34.246.* 16.09.16, 09:47
  Naprawdę warto wyjechać do Czech na zabieg z krakowskiej Optegry! Ma się pełną opieke medyczną i nie trzeba czekać latami! Do tego można zabrać kogoś by nam towarzyszył!
 • Gość: kojankw IP: *.play-internet.pl 23.02.17, 13:05

  Usuniecie zaćmy

  Klinika Okulistyczna VISUS w Nachodzie oferuje zabiegi usunięcia zaćmy w dogodnych terminach.

  Dzięki wysokiej jakości soczewek oraz wysokiej klasy specjalistom poprawi się Państwa jakość widzenia.
  Istnieje możliwość większościowego zwrotu kosztów przez NFZ. Jedynym wymaganym dokumentem jest skierowanie na zabieg od polskiego lekarza.

  Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu : 732-906-067 oraz 732-707-300.
  ul. Leszczyńskiego 4/49B (II piętro)
  50-078 Wrocław
  www.twojeoczy.net

  Zapraszamy !!!!
 • Gość: kaska09kaska IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.17, 18:17
  Nie, od razu po zabiegu nie. Operacja jest szybka ale rekonwalescencja jest konieczna. U nas terminy są niestety straszne, my z ojcem jedziemy do Czech do Lexum na operacje. Z Krakowa, tam juz przeszliśmy badania wstępne. NFZ refunduje, w ramach leczenia transgranicznego. Termin mamy za 2 tygodnie. Zobaczymy jak bedzie, mam nadzieje, ze dobrze.
 • samiszka 22.10.17, 20:31
  w sumie to dobrze wybrałaś - ja też zdecydowałam się na taki wyjazd. nie żałuję, szybko i sprawnie załatwione wszystko i dzięki temu pozbyłam się choroby!
 • milenka.m 13.06.17, 08:40
  Kaska ma rację. Przez 24 godziny nie można prowadzić samochodu. No i zgadzam się też odnośnie leczenia. My też postawiliśmy na operację zaćmy w Czechach, ale wybraliśmy AlfaVision. Świetny szpital, bardzo dobrzy lekarze, a operacja w pełni się udała. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zostawiam linka: alfavision-zacma.pl/
 • sylwiagizi 08.11.18, 10:12
  po co tak daleko skoro w Radomiu w Corten Medic usuwają zaćmę? ja tam zabrałam babcię, wcale nie trzeba było dlugo czekac na zabieg no a sam zabieg bardzo szybko przebiegł
 • stomed01 08.11.18, 11:47
  @SylwiaGizi nie wzięłaś pod uwagę, że przecież babcia Milenki mogła mieć bliżej z miasta, które znajduje się przy granicy polsko-czeskiej niż do Radomia. Przykładowo, do Stonawy z Katowic nie jest tak daleko, a wyprawa do miasta znajdującego się w województwie mazowieckim już jest dłuższa.

  Sorry, że w sumie wtryniam się gdzieś tam w waszą dyskusję, ale akurat też mam w rodzinie osobę, która leczyła się w tej klinice i łatwiej nam było pojechać do naszych sąsiadów niż do oddalonego o wiele kilometrów od Katowic miasta :)
 • pulsmed2018 08.11.18, 15:51
  pulsmed.com.pl/okulistyka.html
 • muffy87 16.12.18, 22:33
  Polecam okulistę w klinice w Łodzi all-med.pl/gabinety/okulistyka/
  Ja miałam tam zabieg i profesjonalnie się mną zajęli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.