Dodaj do ulubionych

soczewki miesięczne dzień i noc - pielęgnacja oczu

16.05.12, 14:19
jak dbać o oczy, kiedy nosi się takie soczewki? nosiłam je przez jakiś czas, ale jedno oko bardzo mi spuchło, wdało się zakażenie. przez tydzień je leczyłam, okulista zabronił mi nosić soczewki dzień i noc przez jakiś czas. teraz chciałabym do nich wrócić, bo to bardzo wygodne rozwiązanie, ale boję się kolejnego zakażenia. jak dbać o oczy przy takich soczewkach? ja je przez ten miesiąc noszenia ściągałam średnio 1-2 razy na noc.
Edytor zaawansowany
  • suvukas 11.06.12, 16:54
    na noc zawse trzeba wyjonc z oka sozcewki. Bo to alergizuje oko.
    www.matyk.be www.kontaktiniailesiaiinternetu.lt

4one_day napisał(a):

> jak dbać o oczy, kiedy nosi się takie soczewki? nosiłam je przez jakiś czas, al
    > e jedno oko bardzo mi spuchło, wdało się zakażenie. przez tydzień je leczyłam,
    > okulista zabronił mi nosić soczewki dzień i noc przez jakiś czas. teraz chciała
    > bym do nich wrócić, bo to bardzo wygodne rozwiązanie, ale boję się kolejnego za
    > każenia. jak dbać o oczy przy takich soczewkach? ja je przez ten miesiąc noszen
    > ia ściągałam średnio 1-2 razy na noc.
  • ciaglefarting 16.06.12, 18:29
    nie jest koniecznie 'zawsze' :) bo jest kilka rozwiazan problemow np.
    inny typ soczewek - nie pamietam nazwy, ale sa dostepne bardziej 'zelowe' soczewki, nie drazniace tak silnie powieki;
    co pewien czas wyjmij na noc (np - bo minimum 6 godzin) soczewki i uzyj plynu, ktory nie tylko myje, ale dezynfekuje itd. - z takim zabawnym koszyczkiem :)
    albo rzeczywiscie zmien soczewki na dzienne - zalozenie soczewek nie zajmuje wiele czasu, a dzienne soczewki (wymieniane np. co miesiac, lub kilka tygodni/dni) sa bardziej komfortowe dla oka
    --
    ;)
  • aeb456 12.07.12, 13:41
    Też nosiłam soczewki na dzień i na noc. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że pomimo faktu, iż przeznaczone są one do noszenia również podczas snu, od czasu do czasu powinno się je zdejmować na noc -od czasu do czasu, czyli np. co kilka dni - tak żeby oczy mogły odpocząć. Można też na 1 dzień w tygodniu zupełnie zrezygnować z soczewek i przerzucić się na okulary. Kup sobie koniecznie kropelki nawilżające do oczu, "sztuczne łzy" lub inne tego rodzaju preparaty. Naprawdę bardzo Ci pomogą:)

--
    Tu czytam i piszę o zdrowiu
  • specjalista_szkla_com 03.01.17, 14:53
    Podpisuję się pod tym co napisała aeb456, soczewki tego typu powinno się zdejmować na noc przynajmniej raz w tygodniu.

aeb456 napisał(a):

> Też nosiłam soczewki na dzień i na noc. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że po
    > mimo faktu, iż przeznaczone są one do noszenia również podczas snu, od czasu do
    > czasu powinno się je zdejmować na noc -od czasu do czasu, czyli np. co kilka d
    > ni - tak żeby oczy mogły odpocząć. Można też na 1 dzień w tygodniu zupełnie zre
    > zygnować z soczewek i przerzucić się na okulary. Kup sobie koniecznie kropelki
    > nawilżające do oczu, "sztuczne łzy" lub inne tego rodzaju preparaty. Naprawdę b
    > ardzo Ci pomogą:)
    >
  • aeb456 12.07.12, 13:44
    Też nosiłam takie soczewki. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że mimo faktu, iż są one przeznaczone również do snu, warto czasem na noc je zdjąć - żeby oczy mogły "odpocząć". Można też przerzucić się na 1 dzień w tygodniu na okulary. Proponuję Ci kupienie kropli nawilżających do oczu, "sztucznych łez" czy innego podobnego preparatu. Pomoże:)
    --
    Tu czytam i piszę o zdrowiu
  • krakowskim_targiem 13.07.12, 15:23
    zdecydowanie raz na jakiś czas trzeba koniecznie przerzucić się na okulary, kupno okularów to nie jest znowu jakiś straszny koszt, a o zdrowie jednak dbać trzeba. ja tak zrobiłam, że w fielmannie zamówiłam sobie najtańsze oprawki z możliwych i noszę na przemian z soczewkami. tyle, że nie odwazyłabym się używać tych soczewek na noc...czułabym się po prostu niekomfortowo.
  • Gość: anonim IP: *.play-internet.pl 05.07.13, 16:55
    Porady - Polecam Salon Optyczny www.MrHilary.pl
  • martuska-85 04.01.17, 14:39
    trzeba stosować krople nawilżające,
    ale warto też cześciej jednak zdejmować soczewki na noc oko wtedy bardziej odpoczywa.
  • specjalista_szkla_com 02.03.17, 15:17
    W pierwszej kolejności warto zapytać okulistę czy powrót do tego typu soczewek jest możliwy bez szkody dla oczu. Jeżeli tak, to mimo wszystko warto jak najczęściej ściągać je na noc, a po każdym ich zdjęciu wyczyścić je mechanicznie. Dodatkowo pomocne może być stosowanie odpowiednich kropli nawilżających by zapobiec nadmiernemu wysuszaniu oczu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.