Dodaj do ulubionych

Poprawa wzroku poprzez ćwiczenia

15.09.06, 13:07
Słyszałam , że znacznie mozna poprawić wzrok poprzez wykonywanie odpowiednich
ćwiczeń . Czy ktoś uczestniczył w takich kursach i faktycznie ppoprawił się
wzrok? Sa takie kursy w Krakowie , ale jak dla mnie - b. drogie. Ale gdyby
faktycznie pomagały - zgromadze pieniądze - prosze o opinie tych , którym to
pomogło
Edytor zaawansowany
  • zvezda2 25.06.07, 12:03
    Kiedyś byłam na takim obozie. Mnie nie pomogło, ale widziałam i takich
    kursantów, którzy "zrzucali" dioptrie. Cóż, ryzyko.
  • iluzja07 22.09.07, 23:24
    A ja bym prosila Ciebie o jakies namiary na taki kurs( link czy
    cos)... Jesli mozesz to bylabym wdzieczna :) Aaa i jaka cena?
    Przeraże sie? ;)
  • aga.the.script 05.02.08, 19:53
    na oko.info.pl są chyba artukuły o tym. ja nie byłam na żadnym
    kursie - też tylko czytałam o zrzucaniu dioptrii ale ćwiczyłam na
    podstawie książki i uważam, ze rzeczywiście poprawia się komfort
    widzenia.
  • estutweh 19.02.08, 08:18
    A po jakim czasie?
  • elwira3306 21.09.08, 20:09
    Mam córkę 11 lat straciła wzrok 4 lata temu robimy wszystko żeby
    pomoc córce między innymi dowiedzieliśmy sie o takim kursie Jogi
    który prowadzi Siergiej Litwinow.Byliśmy bardzo zadowoleni z tego
    kursu fakt że to kosztuje ale naprawde warto spróbować.
  • jaga68 28.01.09, 14:12
    Witam,
    Napisałam na pocztę gazetową informację o kursach dla dzieci w których
    uczestniczyła moja koleżanka i twierdziła,że warto.
    Pozdrawiam
  • cuzcom 10.03.09, 23:21
    A co z dorosłymi? Mam dużą wadę ponad +6. Na laser się nie kwalifikuje, może
    specjalne soczewki pomogą ale wciąż szukam alternatyw. Znacie może kogoś z
    Warszawy kto się tym zajmuje?
  • piotrek_wanicki 27.09.10, 09:50
    Witam,

Mnóstwo ciekawych ćwiczeń wzroku opartych na metodzie Batesa możecie znaleźć tutaj: www.jogaoczu.pl

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • aeb456 19.07.12, 13:44
    Słyszałam, że trzeba trenować oczy poprzez intensywne patrzenie w dal, potem na bliskie odległości. W internecie można znaleźć różne ćwiczenia, które mogą poprawić nasz wzrok.
    --
    Tu czytam i piszę o zdrowiu
  • medikway 25.11.13, 12:22
    Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często sami szkodzimy własnym oczom zaniedbując elementarne zasady higieny wzroku.

Istnieją proste zasady, dzięki którym można zapobiec zmęczeniu wzroku monotonią intensywnego wysiłku np. podczas pracy przy komputerze:
    -częste mruganie, które sprzyja nawilżeniu oka
    -oderwanie wzroku od ekranu i spoglądanie w dal – dobrze to robić co godzinę
    -spoglądanie na otaczającą zieleń za oknem lub na rośliny doniczkowe w pokoju
    -wietrzenie i nawilżanie powietrza w pokoju,
    -gimnastyka oczu: spoglądanie na odległy przedmiot – wpatrywanie się w tekst np. na ekranie i ponowne spojrzenie w dal
    -okłady z herbaty, stosowanie kropli ze świetlika dla złagodzenia objawów zmęczenia

więcej informacji na temat - "jak dbać o dobry wzrok "
    medikway.pl/jak-dbac-o-dobry-wzrok/
  • jaxa5 19.10.14, 10:23
    Szczerze mówiąc, to w życiu nigdy nie słyszałam o kursach, które uczą ćwiczeń na oczy - za to w temacie się chętnie rozejrzę. Widziałam wprawdzie na youtubie jakieś takie ćwiczenia z oczami, ale w sumie tylko mi to mignęło. Akurat niedługo planuję wizytę u okulisty w krzywym domku (Sopot) i przy okazji podpytam, bo w sumie lekarze to chyba najlepiej będą wiedzieć gdzie czegoś takiego szukać.
  • z.lenka 06.06.15, 10:41
    Na poprawę wzroku polecam rewelacyjną metodę afirmacji subliminalnych mp3- korzystałam już z wielu nagrań skutecznych afirmacji i za każdym razem efekty były bardzo dobre. Korzystam teraz z nagrania zadbaj o swój wzrok i jest widoczna poprawa juz po 3 tygodniach bez ingerencji chirurga :) skuteczneafirmacje.com/zadbaj-o-swoj-wzrok-afirmacje/
  • klaudia_84 18.04.16, 17:37
    Na poprawę wzroku jak i profilaktycznie świetnie sprawdza się tran norweski, np. Gal. Zostało to już niejednokrotnie udowodnione.
  • odczepcie_sie 24.08.16, 09:00
    Podstawowe ćwiczenia tak zwanej "jogi oczu" są opisane tutaj mangopress.pl/joga-oczu-cwiczenia-poprawiajace-wzrok/, możecie się z tym zapoznać i przetestować. Dajcie potem znać, czy ro rzeczywiście przynosi poprawę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.