Dodaj do ulubionych

soczewki kontaktowe iWear XR Comfort

IP: *.debica228.tnp.pl 02.02.08, 17:26
Witam, chciałabym się dowiedzieć czegokolwiek na temat soczewek
kontaktowych iWear XR Comfort Monthly, jako że nigdzie na necie nie
ma informacji o nich. Dobierałam je w Vision Express i pani doktor
bardzo je zachwalała ale niestety nie wiem czy rzeczywiście są takie
dobre. Wiem tylko, że są silikonowo-hydrożelowe(?????)
prawdopodobnie, ale nie jestem tak do końca pewna. Proszę o
jakiekolwiek informacje na ich tamat.Dziękuję i pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • brombusia80 Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort 24.02.08, 21:17
      Witam i proszę o pomoc
      Zachciało mi się soczewek kontaktowych ale nie chciało mi się czekać
      (u optyka w moim mieście ponad miesiąc), więc zajechałam do VE, gdzie miła
      okulistka zbadała mnie i dała soczewki, oczywiście iwear miesięczne. Napomknęła
      coś o astygmatyzmie, ale nie wiem czy te soczewki są toryczne. W związku z tym
      pytanie: czy iwear produkują toryczne ? Na razie wszystko jest ok. Poza tym
      gdybym chciała zmienić soczewki na innej firmy, no. jakieś kolorowe, to czy
      muszę znowu do okulisty czy są jakieś szanse na porównanie parametrów i na tej
      podstawie dobranie innych soczewek?
      Aha, krzywizna 8,6, średnica 14,2 ( nie wiem czy to wymiary standardowe czy nie)
      Pozdrawiam
    • brombusia80 Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort 24.02.08, 21:51
      Wszystko jasne. Odkleiłam taką białą karteczkę na opakowaniu i tam jak byk stoi CibaVision i że spherical.Czyli sferyczne. Teraz już nie wiem czy nie jestem astygmatykiem i się przesłyszałam (???), czy dała mi sferyczne, chociaż powinny być toryczne. Chyba jednak będę musiała iść znowu do okulisty :(
    • Gość: gość Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.polkomtel.com.pl 21.08.08, 09:44
      vision express
      moje odczucie po wizycie w VISION EXPRESS - kazdemu, niezaleznie od
      wady i innych czynnikow po "dokładnym badaniu" lekarze dobieraja
      soczewki iwear... i "najpowazniejszy" argument jaki usłyszałam:
      przeciez one są takie same jak air-optix tylko tańsze(tę informację
      powtórzono mi kilka razy - najwidoczniej ani lekarz ani konsultant w
      salonie nie chcieli zrozumiec, ze ja tych soczewek po prostu nie
      chce)! zdecydowanie odradzam dobór soczewek w VE! juz przed
      badaniem okulista wie, ze iwear sa dla pacjenta najlepsze...
      • Gość: Dalenka Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: 81.255.164.* 22.08.08, 10:24
        Zgadzam się z przedmówca.Vison Express zdecydowanie odradzam na
        dobór soczewek.
        Ja soczewki nosze od 6 dni i dobierałam je własnie w VE.Z tego formu
        wiedziałam już o nagminnych przypadkach dobierania w VE
        IWEAR,dlatego zdecydowanie powiedziałam ,że tych nie chce i że mają
        mi dobrać cos z Bausch&lomb.I chociaż istniała taka możliwość dOktor
        był z tego powodu bardzo niezadowolony,opryskliwy.Włożył mi soczewki
        do oczu i nawet nie pokazał jak mam je zakładać i mówi"potrenuje
        Pani w domu"-normalnie jakaś porażka.Mówię do niego,niech mi Pan
        chociaż pokarze jak to się wyjmuje,żebym umiała to wyjąć!
        Wizyta trwała o.10min a potem pani z recepcji wcisnęła mi oczywiście
        płyn IWEAR,że niby najlepszy wraz z zestawem na 3 miesiące
        soczewek.Niby nie było możliwości kupić jednej pary na miesiąc!
        Wydaje mi się,ze mam źle dobrane te soczewki nie nie czuje się w
        nich komfortowo i na co mi zestaw na 3 miesiące.
        Na przyszłość:Z DALEKA OMIJAĆ LEKARZY W VE!!!
        • Gość: afera Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.mmpnet213.tnp.pl 27.08.08, 19:12
          Witam, nosze te soczewki od 4 miesięcy i generalnie jestem zadowolona chociaż od niedawna zauważyłam, że w słoneczne dni obraz nieco mi sie rozmazuje po założeniu soczewki. A co do doboru soczewek w VE to zgadzam sie z przedmówcami już na wstępie proponowane są soczewki marki iWear i w zasadzie nie ma mowy o jakichś innych. Okulista zachwala te soczewki po czym wciska na oko i dowidzenia. A dla tego zdecydowałam się na dobór soczewek w VE ponieważ nosze szkła o różnych mocach i zakup ich możliwy jest tylko w kompletach (przynajmniej na 6mc) a w VE bez problemu mogę nabyć pojedyncze pary.
        • Gość: Mars Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.08, 13:05
          Bylam w VE w Arkadii i pani okulistka nie wciskala mi soczewek
          iWear, generalnie pytala o tryb pracy, o aktywnosc fizyczna, o to
          czy mam klimatyzacje w biurze etc. i na podstawie takiego wywiadu
          polecila Acuvue Oasys, z ktorych jestem zadowolona (oraz plyn iWear,
          odpowiednik SoloCare). Wczesniej nosilam Soflens 66 sferyczne i
          uzywalam plynu Renu, ale zaczelam kiepsko tolerowac oba produkty
          wiec poszlam do okulisty.
          • Gość: kkk Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.toya.net.pl 19.01.09, 14:14
            witam
            mojej pierwszej wizyty w VE nie wspominam zbyt ciepło - trafiłam na koszmarną babę, która nie potrafiła zrozumieć że po raz pierwszy mam kontakt z soczewkami i po paru próbach założenia nawrzeszczała na mnie że nie będzie się ze mną bawić. Jakoś się w końcu udało, ale obiecałam sobie że już nigdy do niej nie pójdę. Jeśli chodzi o dobór soczewek to zapytała mnie tylko jakie chcę: dzienne, dwutygodniowe czy miesięczne - dała mi acuvue oasys. Całe szczęście nie zraziło mnie to całkiem do VE bo na drugi dzień miałam dylemat czy wogóle dobrze je sobie założyłam i poszłam znów do VE (ale nie do tego co poprzednio) i trafiłam na super faceta, który nie tylko nie krzyczał na mnie, ale zbadał mi oczy, pokazał jak się zakłada i ściąga soczewki no i wogóle był bardzo cierpliwy i "ludzki" Jak widzicie nie można mówić że VE jest do niczego i każdemu wciskają iwear ;-) Trzeba mieć szczęście trafić na odpowiednią osobę
      • Gość: gość Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.08, 23:57
        bylam u okulisty w VE oczywiscie proponowali mi soczewki iWEAR ale powiedzieli
        ze maja tez innej firmy oryginalne .Okulista powiedzial mi ze moge sprobowac ich
        soczewki iWEAR w razie czego jakby miala je zle dopasowane albo by mi one
        nieodpowiadaly moge zmienic na inne jeden dzien tylko je odczowalam zanim
        powieki nieprzyzwyczaily sie do nich drugi dzien nic kompletnie tak jakbym ich
        ogolnie nie miala zalozonych (az sie balam ze je zgubilam)krotko mowiac nosze
        juz ponad tydzien nie oczowam ze oczy sa zmeczone ani zaczerwienione a odwrotnie
        odczuwam nawilzenie tym bardziej ze cale dnie spedzam przy kompie co do opinni
        jakich przeczytalam wczesniej moim zdaniem kazdemu odpowiada co innego to tak
        jakby porownywac tabletki przeciwbolowe komu pasuja a komu nie pasuja warto
        sprawdzic na miesiac sie dostaje darmowe soczewki jak niepasuja mozna oddac i
        wymienic na nowe (oczywiscie wizyta w VE jest bezplatna i dopasuja tez soczewki
        innej firmy jesli chodzi o pierwsze zalozenie soczewek odbylo sie to u okulisty
        w VE wszystko mi pokazala i dokladnie wyjasnila a zalozylam je sama(wystarczy
        sie zapytac czy mozna samemu zalozyc)
        • dead_dreams Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort 31.10.08, 19:00
          Byłam w VE i również przepisano mi te soczewki.
          Niestety nie jestem zadowolona bo chyba źle są dopasowane - gdy np. się uśmiechnę, albo szybciej przesunę wzrok obraz mi się zamazuje i po jakichś 2 sekundach znowu jest ok. Co może być źle dopasowane w tych soczewkach.?
          • Gość: Kolega Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.smsnet.pl 01.12.08, 13:21
            Czasem mam ten sam problem . Nosze juz jakis czas soczewki tej firmy i uzywam
            plynu Iwear Premium . Jak na ''moje oko'' niespecjalisty !
            Jak was oczy pieka , swedza badz macie inne podraznienia radze przeklukac
            soczewke , badz myjcie rece dokladniej nie zostawiajac na nich ani 1 mg mydla
            wystarczy ze odrobina ktorej nie jestescie w stabnie nawet zauwazyc moze was
            bardzo bolec , macie problem to soczewke w plyn na kilka sek i dalej na oko a
            jak problemnei znika to lecimy do VE z kijem i problem juz bedzie napewno
            rozwiazany .

Co do plynu - wg mnie jest taki sam jak inny i radze stosowac plyny i soczewki
            tej samej firmy bo 1 zyc bez 2 nieebdzie . Kazdy plyn rozni sie od innego .

Codo tego ze innym nie pasuja te soczewki , niestety nie kazdy ma taki sam
            organizm , wystarczy isc znowu do optyka i powiedziec mu ze dopasowal zle
            soczewki i ze 2x placic za badania nie bedziemy - zrobi to za darmo

A co do tego ze ciezko znalezc te fimre pozza VE to jest akurat normalne - sa
            setki firm soczewek i plynow a kazdy optyk ma swoja firme i ja poleca jako najlepsza

Ja wam doradzam by nie kupowac u ludzi ktorzy sie na tym zupelnie nie znaja albo
            jezeli nie bedzie mozna zareklamowac soczewek

Co do noszenia soczewek i jak dlugo .
            Doradzam by to robic wtedy kiedy ich potrzebujemy . W nocy chyba wam nie sa
            potrzebne wiec zdejmijcie je . W czepku 24h na dobe chyba tez nie chodzicie . I
            kupujcie soczewki maximum miesieczne - uszkodzenia latwo zrobic , badz soczewka
            moze poprostu lekko wyschnac , a jak nie jestescie pewni firmy i jakosci tego co
            wam oferuja wezcie na probe na 1 miesiac a nie jak wiekszosc z gory na pol roku

I pamietajcie ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego !!

Mam nadzieje ze zrozumiecie bo cigle mi ktos przerywa i wyprowadza mnie z rownowagi
            • Gość: andzik Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.strong-pc.com 03.12.08, 18:48
              wlasnie zaczelam szukac czy inni tez maja taki problem jak ja i widze ze nie
              jestem sama.
              wybralam sie do okulisty, aby zbadac wzrok (wlasciwie maz mnie namowil) i bylam
              bardzo zadowowlona z soczewek , jakie nosze (Baush) pani doktor oczywiscie
              zapytala mnie o to jaki nosze soczewki , po czym powiedziala, ze na moje
              czerwone oczy (wczesniej pan nadmuchal mi do nich tlumaczac badani ciesnienia)
              powiedziala ze mam nosic tylko i wylacznie Iwear (to caly argument). Byla
              opryskliwa okrutnie , krzyczala przy tym , nie wiem , czy przy kazdym pacjencie
              sie tak denerwuje, ale nawet bylo mi jej zal! zostaly mi wcisniete 3 pary iwear,
              mam zamiar wyrzucii pozostale dwie, poniewaz czuje sie w nich beznadziejnie -
              oczy bola pieka, sa czerwone , nie widze wyraznie. pa takich traumatycznych
              wydarzeniach nigdy juz nie wybiore sie do VE - odradzam wizyte w Forum w Gliwicach.
              Pozdrawiam i zycze obiektywnych okulistow, ktorym nie placi jakas firma za
              sprzedawanie i doradzanie soczewek.
              • Gość: ELA Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.08, 01:27
                Od lipca noszę soczewki iWear XR Comfort i muszę przyznać, że jestem
                z nich bardzo zadowolona. Bywało też kilka razy, że zapominałam o
                nich i nie zdejmując szłam spać. Jestem nauczycielką matematyki i
                informatyki, zatem pył kredy i monitor komputera mam na codzień. Nie
                odczuwam pieczenia, swędzenia czy łzawienia (z którymi borykałam się
                do momentu założenia soczewek).
                Pozdrawiam.
    • Gość: zuzka Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: 91.145.141.* 17.01.09, 12:05
      Witam. Od wczoraj noszę wymienione wyżej soczewki. Nie podejmuję się ich oceny,
      ponieważ są to w w ogóle moje pierwsze soczewki. Natomiast mam inne pytanie -
      jak długo trwa okres przyzwyczajania się oczu do soczewek? Mam je tak naprawdę
      kilka godzin na oczach (wiadomo, na noc zdjęłam je). Aha i jeszcze jedno
      pytanie: czy muszę je zdejmować przed wejściem do basenu, skoro pływam w goglach?
      • Gość: kacha Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 23:20
        iWeary nosze czwarty miesiac z rzedu, sa w porzadku co do innych to nie mam
        oceny, bo nie uzywalam. Okres przyzwyczajania sie oczu do soczewek w moim
        przypadku trwal przez pierwsze 2 czy 3 dni;)widzialm jak za mgle tak jakby ale
        po 2,3 dniach to minelo; dziennnie nosze po 15, 16 godzin, co do basenu to
        soczewki nie powinny miec zadnego kontaktu z woda, najlepiej na basen kup sobie
        jednodniowe, ktore po wyjsciu z basenu po prostu wyrzucisz
      • Gość: szkodnik ^^ Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 21:09
        Moja przygoda z soczewkami rozpoczęła się w październiku ubiegłego
        roku. Przy pierwszej wizycie w sprawie soczewek miałam duże
        szczęście. Trafiłam do lekarza bardzo przyjemnego i sympatycznego.
        Zostałam przebadana i dobrano mi soczewki. Oczywiście pani doktor
        pokazała mi, jak się je wkłada i ściąga soczewki, a następnie kilka
        razy sama "trenowałam" "kontaktowe" czynności. Co do soczewek -
        muszę przyznać, iż na początku byłam zachwycona, lecz po 2
        tygodniach pojawiły się komplikacje. Oko szybko mi się wysusza, a
        obraz w soczewkach na chwilę staje się rozmyty. Wydaje mi się
        jednak, że wiele zależy od tolerancji oka do soczewki oraz od
        higieny przy jej pielęgmowaniu.
        Dzisiaj po raz drugi udałam się do VE i spotkało mnie duże
        rozczarowanie. Muszę stwierdzić, że większości pracowanikom zależy
        jedynie na korzyściach majątkowych, ale to już zależy od typu
        człowieka i wolę nie rozpisywac się na ten temat.
    • Gość: Pyć Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 23:13
      Hej hej.:)
      Szczerze polecam tą firmę.. Sama nosiłam wcześniej innej firmy ale musze przyznać, że nie dość że mogłam je nosić krócej to szybciej miałam czerwone oczy, przy czym musze dodać, że raz miałam zapalenie rogówki oka(raczej z mojej winy:).
      Ale odkąd zmieniłam soczewki na iwear i do tego mam jeszcze płyn z tej firmy jestem naprawdę mega zadowolona:)) Właściwie wcześniej płaciłam za miesieczne soczewki tylko 36zł a teraz wychodzi w granicach 50 zł to mimo wszystko bardziej polecam iwear'a:))
            • wypowiedz.eksperta Re: płyn iWear Premium 23.02.09, 12:31
              Witam

oczywiście na forum możemy dać Pani pewną podpowiedź, ale nie do
              końca jesteśmy w stanie ocenić, czy zmiana płynu będzie konieczna i
              jak Pani oczy zachowają się z nowym płynem. Dlatego warto aby Pani
              zapytała sojego specjalistę.

Pozdrawiam
              --
              W.Nowak
          • Gość: Ania25szczecin Re: soczewki kontaktowe iWear XR Comfort IP: *.chello.pl 28.02.09, 12:36
            ja w tym roku byłam już w VE 3 razy właśnie w sprawie soeczewek. W tamtym roku chodziłam w jednorazowych soczewkach ponieważ dopiero zaczynałam przygodę z kontaktami i w tym roku byłam u nich po miesięczne.
            Zachciało mi się kolorowych soczewek, kupiłam je na własną rękę ale źle w nich widzialam więc wybrałam się na badanie do VE. Okulistka powiedziala mi że mój wzrok sie poprawił i przepisala mi soczewki o ćwiartkę mniejsze iWear XP Comfort (odechciało mi się już kolorowych). Źle neistety widzialam w nich na prawe oko, więc znów się wybrałam do nich i dali mi na prawe oko o ćwiartkę więcej. Wczoraj znowu byłam u nich z soczewkami ponieważ widziałam podwójnie w nich, okulista znowu polecił mi zmianę soczewki w oku prawym na ćwiartkę mniejszą czyli tak jak wcześniej. Latam jak wariatka z tymi soczewkami. Okulista powiedział mi że nie będę dobrze w nich widzieć z daleka ale z bliska tak, po miesiącu oczy sie przyzwyczają i będę dobrze widzieć,jeszcze wychodzi na to ze chodzę w zamocnych okularach i dlatego mam taki problem z soczewkami. Okulista był bardzo niemiły, opryskliwy i miałam wrażenie że chce mnie wyprosić z gabinetu. Miałam dużo do czynienia z osobami obsługującymi klientów VE i muszę stwierdzić że wielu znich jest słabo przygotowanych do tej pracy. W tamtym roku jak pierwszy raz zakładałam soczewki lekarz wogóle nie poinformował mnie jak mam je ściągać jakby był głęboko przekonany jakbym już to robiła a przecież pierwszy raz je używam i skutek tego był taki że wiele razy zdarzało mi się wyciągać soczewki nawet 2 godziny! w rezultacie miałam zaropiałe i zaczerwienione oczy. W tamtym roku również, wyrabiałam u nich okulary, po których założeniu tak mnie bolało prawe oko że aż chciało mi się płakać,maiłam badanie komputerowe i sądzę że okulista dobrze przepisał mi okulary, ale miałam wrażenie że prawe szkło było źle zrobione,zgłosiłam to u osoby obsługującej klientów VE, mężczyzna był bardzo nie miły i wmawiał mi że mózg musi się przestawić i że po tygodniu powinno być ok, a ja z bólem oka nie mogłam wytrzymać ale on tego nie mógł zrozumieć, dla mnie taki ból nie jest normalny. zgłosiłam się do nich ponownie po tygodniu, miałam znowu zrobione badanie i okazało się że w badaniu komputerowym powinnam mieć mocneijsze szkło na prawe oko. Mówili że to nie ich wina, że to nei jest wada wyrobu, że dobrze zrobili okulary i niestety musiałam wydać koelejne kilkaset złotych, mam dość sporą wadę i więcej płacę za szkła niż za oprawki. Niestety domniemywam że przez ich błąd pogorszyło mi się widzenie w prawym oku. Teraz muszę znowu zmeinić okulary ale tym razem na na mniejszą moc i raczej pójdę do konkurencji gdzie okulary robiłam przez wiele lat i nie miałam do nich żadnych zastrzeżeń. VE stawia raczej na ilość a nie jakość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka