Dodaj do ulubionych

Kto posyla 6-cio latka do I klasy w SP 321 ?

23.02.11, 22:13
Czy ktos juz zdecydowal ze posle swoje dziecko lat 6 do pierwszej klasy do SP 321 na Szadkowskiego?

--
Mama Natalki z maja'2005
moje miejsce - inne miejsce
Edytor zaawansowany
  • aurita 24.02.11, 17:57
    Ja raczej rezygnuje: tam I klasisci maja miec lekcje od 1230 do 17!!!!! (informacja ze strony szkoly)
  • kara13 02.03.11, 21:47
    myslisz ze w iinych szkolach jest lepiej?
    tez sa dwie zmiany ....
    --
    Mama Natalki z maja'2005
  • aurita 03.03.11, 18:40
    Zastanawiam sie na Zoliborzem: Kochanowskiego, Broniewskiego. Blizej mam na Wole ale tam szkoly sa slabe :(
    zalamka jednym slowem
  • marcyszka 15.02.12, 10:18
    Witam,
    i jak czy ktoś ma już opinie jak wygląda 1 klasa sześciolatków w tej szkole?
    Pomijając fakt, że dzieci tymczasowo gnieżdżą się w jednym budynku.
    Interesują mnie zajęcia dodatkowe, świetlice, stołówka czy panie wychowawczynie rozumieją, że mają pod swoimi skrzydłami dzieci sześcio, a nie siedmioletnie?

Przeprowadzam się wkrótce na Bemowo i zastanawiam się nad posłaniem córki tu do 1 klasy.
    Proszę o opinie.

• kara13 15.02.12, 22:05
    marcyszka napisała:

> Interesują mnie zajęcia dodatkowe, świetlice, stołówka czy panie wychowawczynie
    > rozumieją, że mają pod swoimi skrzydłami dzieci sześcio, a nie siedmioletnie?
    >

Ja poslalam i nie zaluje. Bylo pare nieprzyjemnosci z ta zmiana budynku ale teraz czekamy na koniec remontu i wrocimy do odnowionego ;)
    Nasza nauczycielka jest swietna. Rozumie ze ma szeciolatki, nie gnaja z materialem, duzo nie zadaje a jednak sie czegos nauczyla przez te pol roku ;)
    Na swietlicy masz codziennie szachy, raz w tygodniu zajecia sportowe, judo. Odplatnie jest duzo innych zajec, do wyboru i koloru.

--
    Mama Natalki z maja'2005
  • marcyszka 16.02.12, 13:58
    Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
    Jestem spokojniejsza.

Ja jestem przekonana do posłania córki do pierwszej klasy tym bardziej, że jest z samego początku roku. Dwa lata temu syn poszedł jako sześciolatek i też sobie świetnie poradził.
    Tyle, ze teraz się przeprowadzamy i córka idzie do zupełnie nowej szkoły (syn dołączy po ukończeniu trzeciej klasy). Ciekawi mnie właśnie, czy pierwsze klasy też będą w nowym budynku, podobno tak?
    A czy teraz dzieci faktycznie chodzą na drugą zmianę? Codziennie? Tzn. na którą godzinę?
    Ciekawe, czy po zakończeniu remontu wróci jednozmianowość.
    Czy dzieci chodzą na basen na Oławską?
  • kara13 16.02.12, 21:29
    Ciekawi mnie właśnie, czy pierwsze klasy
    > też będą w nowym budynku, podobno tak?

Tego niestety nie wiem. Chodza tam klasy 1-3 wiec jesli odejda 3 to zrobi sie miejsce na 1 ale czy dla wszystkich??? Nie wiem.

> A czy teraz dzieci faktycznie chodzą na drugą zmianę?
    Codziennie? Tzn. na którą
    > godzinę?
    > Ciekawe, czy po zakończeniu remontu wróci jednozmianowość.

Masz zle informacje. Na poczatku miala byc druga zmiana ale udalo sie i jest pierwsza. Nawet przy tym calym zamieszaniu z remontem udalo pozostawic sie pierwsza zmiane :)

> Czy dzieci chodzą na basen na Oławską?

Tak jesli rodzie sie zgodza. Jesli tak to dojezdzaja autokarem.

--
    Mama Natalki z maja'2005
  • marcyszka 16.02.12, 22:13
    Super, bardzo się cieszę, że jednak jest jedna zmiana.
    Podpytywałam dziś w szkole i dostałam info, że pierwsze klasy mają być w tym budynku.

Dziękuję za info i jeśli mogę to podpytam dalej :)
    Córa zadowolona ze szkoły? Chętnie chodzi?
    Czy na świetlicy zostaje dużo dzieci? Jak są podzielone? Po kilka klas?
    Czy posiłki na stołówce są smaczne, córka chętnie zjada?
    I jeszcze podpytam o te dodatkowe zajęcia płatne. Jest może coś związanego z tańcem (dla córki) i z piłką nożną (dla syna)?
  • kara13 25.02.12, 09:17

> Córa zadowolona ze szkoły? Chętnie chodzi?

Tak, jest zadowolona. Powoli uczy sie systematycznosci, odrabiana lekcji ale poniewaz nie ma tego duzo to latwo jej to przychodzi.

> Czy na świetlicy zostaje dużo dzieci? Jak są podzielone? Po kilka klas?

Nie wiem ile jest. Z jej klasy na 22 dzieci, chodzi chyba tak 3/4 klasy i sa polaczeni z polowa innej klasy 1.
    > Czy posiłki na stołówce są smaczne, córka chętnie zjada?

Moje dziecko wszystko zjada ;) Ale ona nigdy nie miala z tym problemu. Jednak gmina ma w planach likwidacje stolowek w szkolach.

> I jeszcze podpytam o te dodatkowe zajęcia płatne. Jest może coś związanego z ta
    > ńcem (dla córki) i z piłką nożną (dla syna)?

Moja chodzi tylko na tance - 15 zl zajecia. Szachy w 1klasie bezplatne (10 minut), judo tez bezplatne.

--
    Mama Natalki z maja'2005
  • Gość: rodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 09:43
    Witam,
    zrobią klasę sześciolatków jak zrobili 3 lata temu, a potem ją rozwiążą i dołączą mniejsze dzieci do starszych. najbardziej idiotyczne rozwiązanie. Dyrekcja fatalna, reszta kadry ok. Moje dziecko właśnie ma mieć rozbitą klasę sześciolatków pomimo, że klas dzieci o rok starszych jest aż 5. Powinien rozbić jedną z tamtych klas. Tak miało być od lutego. Więcej info na zebraniu w szkole w czerwcu. ODRADZAM ze względu na zaistniałą sytuację po klasie 3 zaczną się kłopoty.
  • Gość: rodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 09:45
    Witam,
    zrobią klasę sześciolatków jak zrobili 3 lata temu, a potem ją rozwiążą i dołączą mniejsze dzieci do starszych. najbardziej idiotyczne rozwiązanie. Dyrekcja fatalna, reszta kadry ok.
    Moje dziecko właśnie ma mieć rozbitą klasę sześciolatków pomimo, że klas dzieci o rok starszych jest aż 5. Powinien rozbić jedną z tamtych klas. Tak miało być od lutego.
    Więcej info na zebraniu w szkole w czerwcu. ODRADZAM ze względu na zaistniałą sytuację, po klasie 3 zaczną się kłopoty.
  • marcyszka 30.05.12, 10:03
    Witam, o którą klasę chodzi? O aktualną klasę drugą czy trzecią?
    Jaki jest powód rozwiązania tej klasy? Jest za mało liczna?

Przenoszę się niedługo na Bemowo i syn dołączy do już istniejącej klasy w tej właśnie szkole. Będę wdzięczna za informacje tu lub na priv: leomartas(at)o2.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.