Dodaj do ulubionych

SP 357 dzieci z rocznika 2010

11.01.16, 19:48
Czy wysyłacie Wasze dzieci od września jako 6 latki do klasy pierwszej, czy raczej czekacie aż będa miały 7 lat? Stoję przed dylematem czy póścić dziecko do szkoły od września, czy rok później. Jak wiadomo rodzice mają wybór w tej kwestii.
Edytor zaawansowany
  • robertclose 13.01.16, 14:00
    Stoję przed podobnym dylematem :)
    Ale ja chyba będę wysyłał syna do szkoły ale do tzw zerówki , o ile taka szansa jest , będę dopiero szlakował ten proces :)

--
    ........................................................
    Thermomix - mój mistrz w mojej kuchni :)
    Napisz do mnie
  • ms229 16.01.16, 20:29
    Mam ten sam dylemat, syn jest z lutego więc jeśli zatrzymam go kolejny rok w przedszkolu będzie jednym z najstarszych dzieci. Z rozmów ze znajomymi, których dzieci poszły w tym roku do pierwszej klasy słyszałam, że program nauczania jest łatwy i odpowiada dawnym zerówkom przedszkolnym.
    Obawiam się jedynie, że szkoły na Bemowie są tak przeciążone, że nauka będzie na dwie zmiany.
    Czy ktoś wie jak wygląda nauka w SP 357 na Bemowie. W sieci nic nie można znaleźć.
    Zastanawiam się nad wysłaniem syna do szkoły na Bielanach. W większości tamtejszych szkół nauka jest na jedną zmianę.
  • zuzankas 16.01.16, 21:11
    Program nauczania w klasie pierwszej jest łatwy. Atmosfera w klasie pierwszej jak przedłużone przedszkole. Dzieci dobrze się odnajdują. Problem zaczyna się dopiero w klasie czwartej, gdzie dziecko rok młodsze ma ogromny problem z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji. Znam wiele matek czwartoklasistów, twierdzących, że gdyby wiedziały, że będą takie problemy na początku II etapu edukacji, nie zdecydowałyby się na wysłanie dziecka sześcioletniego do szkoły.

--
    Julka, 3 lutego 2009
  • jerrymum 07.02.16, 11:52
    Wiem, że w 357 w zeszłym roku szkolnym było 15 klas pierwszych :( Tak więc i w tej szkole zacznie się nauka na 2 zmiany.
  • mama357 25.02.16, 13:31
    Szkoła nr 357 jest już całkowicie wypełniona a ma dopiero rzeczywiste 2 roczniki uczniów (jednej 3 klasy nie liczę). Teraz uczy się tu ponad 800 uczniów plus przedszkole.
    Od przyszłego roku będą 2 zmiany. A prawdopodobnie za kolejne 2 lata 3 zmiany (plus kontenery).
    Obecnie obiady są wydawane od 11:00 do 15:00 (wielkość stołówki).
    Standardem są świetlice łączone po 2 i więcej klas. A jak podkreślam szkoła jeszcze funkcjonuje w tym roku na 1 zmianę.
    Jest ciasno - zaprojektowano szatnie na 500 uczniów, czyli już jest ciasno i duszno.
    Planowanych jest w przyszłym roku 14 zerówek i 14 klas pierwszych.
    Obecnie do szkoły chodzi:
    - 1 odział dla 3 latków
    - 3 odziały dla 4 latków
    - 3 odziały dla 5 latków
    - 15 klas I
    - 12 klas II
    - 1 klasa III
    Jest 40 oddziałów i 40 sal.
    Placówka jest wyposażona w sprzęt multimedialny, sale są większe niż w starych szkołach.
    W zeszłych latach przyjmowano w zasadzie wszystkie dzieci jakie się zgłosiły i chciały.
    Budynek został zaprojektowany na szkołę podstawową i gimnazjum. Mam nadzieje, że nie będzie tam jeszcze gimnazjum. Bo wtedy nawet w kontenerach dzieci będą się uczyć na zmiany.
    P.s. parking dla samochodów rodziców liczy 25 miejsc. Pozostałe miejsca są za płotem i dla rowerów. To informacja dla rodziców, którzy planują dojeżdżać samochodami.
    Generalnie proponuję zobaczyć co się dzieje w szkole o 8:00, wejść do szatni itp. a potem pomyśleć że od nowego roku będzie tu przynajmniej 600 dzieci więcej.
  • jerrymum 12.03.16, 19:05
    Podajesz nieprawdziwe informacje. Klas II jest obecnie 9. Planują 5 klas I od września.
  • mcmajki 18.03.16, 12:41
    Ja proponuje, aby każdy rodzic, sam indywidulanie podjął taką decyzję. Moje dziecko uczęszcza do tej szkoły do klasy pierwszej i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania. Szkoła jest dobrze wyposażona, ma szeroki wachlarz programów edukacyjnych i autorskich. A jeżeli chodzi o miejsca parkingowe to wydaje mi się, że jeżeli jesteśmy z rejonu to przejście na pieszo na pieszo do placówki nie jest zbyt dużym problemem i rozwodzenie się nad miejscami parkingowymi jest głupotą, bo nie to jest najważniejsze. Poza tym o 8 rano to dzieci rozpoczynają lekcje a nie przychodzą do szkoły, należy sobie odpowiednio zaplanować dzień i być tak jak powinny przychodzić dzieci czyli na godzinę 7.45 a nie na ostatnią chwilę. Poza tym świetlica jest czynna od godziny 6.30 i nic się nie stanie jeżeli dziecko zostanie przywiezione wcześniej skorzysta z opieki świetlicowej i zostanie doprowadzone przez pomoc lub nauczyciela do klasy przed godziną 8. Jeżeli tak duża szkoła z taką ilością dzieci radzi sobie i ma opracowany system dzięki, któremu prosperuje i jest wszystko w porządku to dlaczego jednostki narzekają na tak prozaiczne rzeczy?
  • mama357 20.03.16, 06:11
    Rejon tej szkoły to: s8/ ul. Korfantego / lotnisko/ tereny równoległe do ul. powstańców śląskich na wschód od niej. Tak, proponuje przejść się z pod s8 codziennie do szkoły przez tydzień. Najlepiej zimą. Ponad połowa dzieci jest jednak z poza rejonu, bo szkołą przyjmuje wszystkie dzieci. A z rejonu szkoły przy ul. Thomego jak dzieci z rejonu (taka niepisana umowa narzucona przez władze dzielnicy).
    Jak w każdej szkole są tu nauczyciele dobrzy i gorsi. Trochę z przypadku. Bo to ich pierwsze lata pracy. Za to pytanie jak zachowuje się dyrekcja kiedy już wie, że nauczyciel jest kiepski?

Żaden rodzic nie napisze:" szeroki wachlarz programów edukacyjnych i autorskich" :-)
    Proponuje kadrze zajmowanie się poprawą atmosfery między nauczycielami (może jakaś integracja) i rozwiązaniem takich małych problemów - jak szatnia, stołówka (i słaba firma cateringowa), parking.
    Rodzicom za to pracę nad relacjami - tak podzielonego gremium trudno szukać. Bez jedności i szacunku wobec siebie nic w tej szkole nie zdziałacie.

tak, w szkole jest 9 klas II nie 12 (mój błąd);
    na zebraniu mówiono o 5 nowych klasach I, (nieoficjalnie mów się o 10; będzie pewnie 14);
    w zeszłym roku najpierw mówiono o 7 klasach I a jest ich 15-ście (dlatego pozwalam sobie założyć przez analogie z rokiem poprzednim).
    Reszta wyliczeń ok.
  • jerrymum 21.03.16, 12:38
    Oficjalnie wiadomo, że ma być 5 klas 1 i 5 klas 0. Wszystkie dzieci przyjmowali TYLKO w ubiegłym roku szkolnym. Takie informacje Pani Dyrektor podała oficjalnie na zebraniach z rodzicami.
  • mama357 20.03.16, 06:24
    Rejon tej szkoły to: s8/ ul. Korfantego / lotnisko/ tereny równoległe do ul. powstańców śląskich na wschód od niej. Tak, proponuje przejść się z pod s8 codziennie do szkoły przez tydzień. Najlepiej zimą. Ponad połowa dzieci jest jednak z poza rejonu, bo szkołą przyjmuje wszystkie dzieci. A z rejonu szkoły przy ul. Thomego jak dzieci z rejonu (taka niepisana umowa narzucona przez władze dzielnicy).
    Jak w każdej szkole są tu nauczyciele dobrzy i gorsi. Trochę z przypadku. Bo to ich pierwsze lata pracy. Za to pytanie jak zachowuje się dyrekcja kiedy już wie, że nauczyciel jest kiepski?

Żaden rodzic nie napisze:" szeroki wachlarz programów edukacyjnych i autorskich" :-)
    Proponuje kadrze zajmowanie się poprawą atmosfery między nauczycielami (może jakaś integracja) i rozwiązaniem takich małych problemów - jak szatnia, stołówka (i słaba firma cateringowa), parking.
    Rodzicom za to pracę nad relacjami - tak podzielonego gremium trudno szukać. Bez jedności i szacunku wobec siebie nic w tej szkole nie zdziałacie.

tak, w szkole jest 9 klas II nie 12 (mój błąd);
    na zebraniu mówiono o 5 nowych klasach I, (nieoficjalnie mów się o 10; będzie pewnie 14);
    w zeszłym roku najpierw mówiono o 7 klasach I a jest ich 15-ście (dlatego pozwalam sobie założyć przez analogie z rokiem poprzednim).
  • jerrymum 21.03.16, 12:42
    mama357 a Ty w jakim wieku masz dziecko? rozumiem, że uczęszcza do tej szkoły?
  • bemowianin3 03.07.16, 18:50
    W roku szkolnym 2016-2017 ma byc 6,7 klas pierwszych bedzie ciasnota w szkole bo Cześć klas zajmuje ART BEM filia zajmuje kilka klas szkoła sie nie może pozbyć bo gmina niema gdzie przenieś .Jedzenie slabe małe porcie nie smaczne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka