04.05.06, 15:48
Czy ktoś z sąsiadów nie orientuje się, czy stojące TOI TOI przy bramie
wjazdowej jest niezbędne?
Zastanawiam się kto zniego korzysta i czy ma tam stac na zawsze....:)
Obserwuj wątek
      • ania1waw Re: TOI TOI 05.05.06, 08:37
        Tez pomyslałam, że może to jest wc dla ochrony, ale łudze sie nadzieja, ze w
        swej stróżówce maja normalne wc, bo skoro nie mają to TOI TOI zostanie na
        osiedlu na zawsze albo przynajmniej na dlugo...
        • arkad65 Re: TOI TOI 05.05.06, 09:06
          Widzę, że niektórzy nie mają ciekawszych (vel ważniejszych) spraw nad którymi
          warto byłoby się zastanowić. W takim razie przedkładam pani kolejny ważny
          problem do rozważenia i (oby!) owocnego ustalenia, tj. czy toi toi będzie stał
          w wiadomym miejscu na tzw. zawsze, czy też uda się go zlikwidować, natomiast
          ochrona będzie załatwiać swoje naturalne potrzeby np: pod krzaczkiem. Chyba że
          ma pani jakieś inne propozycje? Chociaż może lepiej nie wiedzieć jakie ... ;)
          • ania1waw Re: TOI TOI 05.05.06, 11:50
            I tym samym odpowiedzial mi pan na pytanie ktore bylo sednem wątku:) rozumiem
            ze toi toi słuzy ochronie....
            Uwazam ze inne watki sa "wałkowane" wkółko i nic z tego nie wynika:)
            O mniej złosliwosci prosze:)
            • skafanderek Re: TOI TOI 05.05.06, 13:14
              Chyba jednak posiada wewnatrz lazienke (jest tam jakies dugie pomieszczenie), a
              co do ubikacji przy samym wejsciu na osiedle to niezgadzam sie z arkad65 dla
              mnie ma znaczenie, czy toz obok wejscia do mojego domu jest wystawiony
              publiczny kibel, ktory co pewien czas jest czyszczony i jezeli wtedy wieje
              wiatr w srtrone osiedla to trzeba szczelnie zamykac okna. Mam nadzieje jednak
              ze zostanie usuniety.

Poza tym jest jeszcze jeden element, obsluga takiego WC pochlania dodatkowe
              pieniadze - tak wiec mi pod wzgledem estetycznym, higenicznym i ekonomicznym
              istnienie kibla przy wejsciu wydaje mi sie bzdurne.
                • arkad65 Re: TOI TOI 05.05.06, 14:06
                  Niewątpliwie wielu, a być może nawet większość mieszkańców tego osiedla (w tym
                  ja) opowiadałoby się za tym żeby nie było toi toi przy wejściu na jego teren.
                  Chodzi jednak o to, że jeżeli dla pani toi toi stało się niezwykle nurtującym
                  problemem, to może zamiast dywagować na ten temat jak ... panienka, lepiej by
                  było (a na pewno skuteczniej) zadzwonić do właściwych podmiotów w celu
                  ustalenia stanu faktycznego toi toi i podjęcia w dalszej kolejności
                  odpowiednich działań w kierunku jego zmiany. Chociaż sądząc po pani
                  wypowiedziach nie będzie to łatwe zadanie ;)
                  Tym samym odsyłam do pani wcześniejszej wypowiedzi krytykującej forumowiczów za
                  to, że wałkują ciągle te same tematy, z których nic nie wynika.
                  • ania1waw Re: TOI TOI 05.05.06, 14:30
                    Chce wierzyc ze dzisiaj Pan ma zwyczajnie zly dzień i nie ma z kim
                    podyskutowac:)
                    Skąd u Pana ta złosliwosc?:) Ja tylko grzecznie zapytalam czy ktos z
                    mieszkancow nie orientuje się czy ten KIBEL stojacy przy bramie ze złocona
                    tablicą p.t."Bemowo Park" bedzie tam stał na wieki i czy ma jakieś
                    zastosowanie. Skoro Pan mnie atakuje to wnioskuje że sam Pan z niego korzysta w
                    celu oszczednosci wody w spłuczce.
                    Nie krytykuje forumowiczow a jedynie "wałkowanie" tych samych tematow, które
                    powodują "spięcia" między sąsiadami (tak jak to teraz).
                    Prosze mnie wiecej nie obrazac!!!
                    Pozdrawiam i zycze mimo wszystko udanego popoludnia:)
                    • arkad65 Re: TOI TOI 05.05.06, 15:27
                      :))) Właśnie dzisiaj mam dobry dzień i dlatego chciało mi się prowadzić z panią
                      tą konwersację. Jeżeli natomiast chodzi o pani wniosek to jest on błędny i
                      gdyby pani uważnie przeczytała moją wcześniejszą wypowiedź (lub ją po prostu
                      zrozumiała) to mogłaby się zorientować (a przynajmniej powinna), że
                      opowiedziałbym się za likwidacją przedmiotu sporu (wyjaśniam, że chodzi o toi
                      toi):)Pozdrawiam, a wieczorem ... wypiję ze znajomymi za pani zdrowie.
                      • ania1waw Re: TOI TOI 05.05.06, 15:35
                        Prosze wypic za swoje zdrowie, ja mam sie bardzo dobrze:)
                        I niech pan juz sie nie wysila z ta prowokacja bo dłuzej nie dam sobie ubliżac.
                        Uporczywego kaca zycze i mam nadzieje ze mieszkasz odpowiednio daleko ode mnie.
                      • violetta88 Re: TOI TOI 05.05.06, 16:23
                        Oooo! Wreszcie jakiś "inteligentny" i "oczytany" mieszkaniec! (nie mylić z
                        mieszańcem, czy też pospolitym kundlem). Aż drżę z podniecenia na samą myśl, iż
                        pewnie widziałam Pana na którymś zebraniu, a może nawet więcej! Stałam tuż obok
                        Pana w windzie....bok w bok...

I to picie wieczorne ze znajomymi! Boże! Po prostu chodzący ideał!
                        • gietka99 Re: TOI TOI 05.05.06, 16:41
                          Forum sluzy wirtualnej rozmowie, wymianie zdan i wyrazaniu pogladow co do
                          sytacji na naszym osiedlu. Robienie docinek innym jest bezsensowne i nie na
                          miejscu!! Jak pan potrzebuje sie wyzywac na innych, to niech pan stanie na
                          koncu pasa startowego na Okeciu i niech pan krzyczy na startujace samoloty
                          popusci pan wtedy pare.

A wracajac do tematu, jezeli toitoi sluzy rzeczwiscie ochronie, to gratulacje
                          dla architekta, ktory zapomnial, ze w miejscu pracy powinna byc toaleta dla
                          pracownikow.
                          • ma-iaa Re: TOI TOI 06.05.06, 09:02
                            czy violetta88 i gietka99 to ania1waw czy to nowe osoby
                            bo nie widzialam zeby wczesniej wpisywaly sie na tym forum
                            ale moge sie mylic.
                            jezeli tak to z tej ania1waw niezle ziolko.
                            zgadzam sie z grzedka99 ze forum sluzy wymianie pogladow
                            ale to ania1waw napisala ze jet be bo walkuje sie tu te same
                            tematy i nic z nich nie wynika.
                            chyba oboje sa siebie warci.
                            trzeba zapytac ochroniarzy komu sluzy to wc i skonczyc ten
                            watek pomiedzy inteligentnym i mniej inteligentna!
                            • gietka99 Re: TOI TOI 06.05.06, 18:45
                              A widzialas arkad65? Tez chyba pierwszy raz na forum i to w celu dokuczenia
                              innym. Swoja droga twoj nick, tez nie jest znany na forum. Rzeczywiscie
                              zapytajmy ochroniarzy o toitoi i po temacie. Ale wydaje mi sie, ze idea forum
                              jest po to, by jak nas (mieszkancow) cos trapi to na forum mozemy porozmawiac z
                              innymi mieszkancami. W zwiazku z tym, mozna by uznac, ze poprzednie tematy na
                              forum tez nie maja sensu, bo jak ktos ma problem z rachunkami za prad to niech
                              dzwoni do Stoenu, jak z aktami notarialnymi to niech dzwoni do odpowiedniego
                              notariusza, a jak z brudna klatka to niech gada z ekipa sprzatajaca. Ale chyba
                              nie o to nam wszystkim chodzi, prawda?
                              Pozdrawiam z zyczeniami dalszych milych wpisow.
                              • tadeoo Re: TOI TOI 06.05.06, 19:45
                                śledzę to forum niemalże od samego początku i do tej pory nie zabierałem głosu

jednakże poziom wypowiedzi oraz emocje, jakie pojawiły się w wątku toi toi
                                zmusiły mnie, aby przyłączyć się do dyskusji

uważam, iż ania1waw jest rozhisteryzowaną panienką, która w łatwy sposób dała
                                się sprowokować arkad65 - swoją drogą, to facet powinien założyć społeczny
                                komitet do spraw walki z wszelaką niesprawiedliwością tego świata

wtedy takie błahostki, jak kibel niedaleko złoconych liter BEMOWO PARK będą
                                rozwiązywane od ręki, ponieważ sekretarzem tego komitetu będzie skafanderek :-)

pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę udanych imprez – swoją drogą, uważam za
                                słuszne, aby wszyscy uczestnicy tego wątku, czyli 8 osób zorganizowało wspólną
                                imprezę integracyjną, zamiast wypisywać jakieś smutne kawałki
                                • gietka99 Re: TOI TOI 06.05.06, 20:07
                                  ok ok, tylko tak sobie mysle, ze nie dlugo nikt nie bedzie chcial podjac
                                  zadnego tematu na tym forum, bo bedzie sie bal, ze jego problem lub nawet chec
                                  pogadania, bedzie potraktowany za zbyt blahy, nie na miescu, bzdurny,
                                  bezsensowny i narazony na tak mocna krytyke, ze rece opadaja. Tak wiec forum
                                  wygasnie i moze dobrze, bo zycie i tak daje czasem w kosc, ze dodatkowe
                                  uszczypliwosci od wirtualnych sasiadow nie sa potrzebne.
    • kasiap1981 Re: TOI TOI 06.05.06, 20:59
      Dziwię się, że niektórym Toi toi nie przeszkadza,a przeszkadzają różne inne
      rzeczy. Czepiacie sie dzieci depczących trawniki, sąsiadów robiących imprezy,
      złośliwie krytykujecie samochody parkujace na miejscach dla gości, pety rzucane
      przez Pania X 5 kroków od śmietnika itp. Ciekawe czy jakbyście mieszkali w
      domku jednorodzinnym to czy przy bramie postawilibyście sobie Toi Toia??????????
      Ja na pewno nie!!!!
      I jeszcze jedno: skąd w was tyle złośliwości?????????
      • michalfront Re: TOI TOI 06.05.06, 22:16
        kasiap1981 napisała:

> I jeszcze jedno: skąd w was tyle złośliwości?????????

wydaje mi się, że nie tyle o złośliwość tu chodzi, co o kompletnie rozbieżne
        oczekiwania względem tego, jakie ma być nasze osiedle...

z jednej strony mamy "idealistów" chcących by akurat ten NASZ kawałek Bemowa
        był czysty, piękny, zupełnie inny od reszty, żeby mieszkali tu życzliwi ludzie
        i żeby w ogóle wszystko było jak należy

z drugiej strony mamy osoby "wolnoć tomku w swoim domku" nienawykłe do
        współżycia w grupie, dla których liczy się tylko ich wygoda i nawet do głowy im
        nie przyjdzie że swoim zachowaniem mogą komuś szkodzić (śmieci, pety, grille na
        balkonach, parkowanie non stop na miejscach niby dla gości, imprezy do rana)

no i jest trzecia (tradycyjna) grupa, która ma wszystko gdzieś i tak naprawdę
        na niczym jej nie zależy - ta grupa, sądząc po ilości wpisów na forum i ilości
        użytkowników jest (na szczęście) najmniej liczna

to, o czym piszesz, wynika z naturalnego konfliktu pomiędzy grupą pierwszą i
        drugą, który będzie nieestety trwał dopóty, dopóki jedna z grup nie uzyska
        znaczącej przewagi i na forum wspólnoty nie przegłosuje drugiej...

(ale i tak mieszkanie tutaj mi się podoba - pozdrawiam)

• michalfront Re: TOI TOI 06.05.06, 22:22
          a co do Toi Toi`a to pewnie dzisiejsze pomieszczenie dla ochrony było
          przeznaczone na drugi śmietnik i dlatego nie ma w nim toalety

w konsekwencji super pomysłów BP mamy teraz ochronę w ogromnym pomieszczeniu,
          smieci walające się po całym smietniku i toi toi`a za którego zapewne my
          płacimy...
          • mariuszjerzy Re: TOI TOI 17.05.06, 12:39
            Chyba zostałem wywołany do odpowiedzi jako ta "trzecia grupa". I wiecie co?? Ja
            po prostu nie rozumiem jak na tak niewinnie postawione pytanie (proponuję je
            spokojnie przeczytać) można odpisać takim długim, wieloosobowym i w zasadzie
            bardzo humorystycznym dla kogoś, kto czyta to z boku wątkiem... Chyba dziś po
            powrocie dokładniej się przyjrzę temu osławionemu urządzeniu, które bądź co
            bądź mam przed nosem (jeśli tak można powiedzieć, bo mieszkam na drugim
            piętrze)...

Pozdrawiam
            Mariusz a8/26

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka