Drętwienie lewej strony twarzy i lewej reki. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie od 20lat choruje na migrenę czasem przy miesiączce a czasem nie
    ale martwi mnie jedna rzecz która miała miejsce dzisiaj,dosyć że mam aurę
    nieraz zaburzenia mowy a dziś jeszcze to drętwienie lewej strony,mam się
    martwić czy przy migrenie to tez normalne.
    • Ja miałam tak jakieś trzy razy. Lądowałam wtedy w szpitalu bo też bełkotałam jak
      pijana i nie mogłam utrzymać równowagi. Nie mogłam wsiąść za kierownicę, miałam
      światłowstręt, albo inaczej czułam się jakby mnie ktoś oślepił. To był koszmar.
      To było jakieś 4 lata temu a przyczyną prawdopodobnie silny stres.
    • Zasada numer jeden przy migrenie jest taka, że jakąkolwiek zmianę w
      dotychczasowym "obrazie" choroby należy zgłaszać neurologowi. Nie ma na co
      czekać -- zapisz się, niech cię zbadają i stwierdzą, skąd ta nagła odmiana.

--
      Ostrożnie stawiaj kroki
      Bo w sobie masz swój Hades
      I w sobie cień głęboki
      I bezład razem z ładem
      • dziś jeszcze to drętwienie lewej strony,mam się
        martwić czy przy migrenie to tez normalne.

Normalne jest odretwienie polowy ciala w czasie aury w migrenie
        hemiplegicznej - polowiczoporaznej.
        Poczytaj sobie linki pod naglowkiem forum, to sie sporo dowiesz.

Ale tak jak napisala Nessie, wszelkie "nowosci" tego typu nalezy skonsultowac
        -koniecznie- z lekarzem.

badz co badz, sa to sprawy neurologiczno-naczyniowe. szczegolnie jesli to za
        dlugo trwa.

Minnie

--
        Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
    • Gość: agata IP: *.um.warszawa.pl 04.05.10, 12:07
      Choruję od 32 lat. Jako nastolatka miewałam tylko takie ataki: aura,
      zaburzenia mowy, drętwienie całej lewej części ciała od góry do
      dołu, zimno, wymioty, światłowstręt. Trudno powiedzieć, że to jest
      normalne, ale w przypadku tego schorzenia są takie osoby, które tak
      mają. Tych stanów całkowicie nie można wyeliminować dopóki atak nie
      minie, ale można sobie pomóc. Oprócz tabletek ibuprom max przez
      wiele lat pomagało mi smarowania skroni kroplami miętowymi, leżenie
      w ciemnym pokoju i spokój. Sen nie na każdego działa pozytywnie.
      Czasem pomaga wyjście na spacer, ale uwaga: po fazie aury. Należy
      też uważać, bo czasem niektóre produkty żywnościowe uczulają i wtedy
      występuje atak.
      Życzę wytrwałości i pozdrawiam serdecznie.
      ajuchniewicz@um.warszawa.pl
    • Gość: Giulia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.05.10, 15:59
      Mam taki sam problem jak Pan/i z tym,że u mnie za każdym razem wystepuje na przemian drętwienie prawej lub lewej strony ciała(ręce,nogi,twarz).Wykręca mi całe usta i ręke.Miałam robioną tomografie głowy,ale nic nie wyszło.mam dopiero 23 lata a od 15go roku życia zatruwa mi życie ta cholerna migrena.Żaden lek mi nie pomaga,a jak lekarz przepisał mi Cinie,to myślałam,że w dodatku sie po nim udusze.
      Już czasem brakuje mi sił,bo najgorsze jest to,że atak łapie mnie w najmniej spodziewanych momentach...
      • Żaden lek mi nie pomaga,a jak lekarz przepisał mi Cinie,to myślałam,że w
        dodatku sie po nim udusze.
        --

Cinie to lek z grupy tryptan, dokladniej to sumatryptan.
        Sa jeszcze inne tryptany ktore maja deczko inne dzialanie bo dzialaja na nieco
        inne receptory w mozgu.
        moze powinnas sprobowac, ostroznie, bo zwykle w takiej migrenie jak ty masz
        tryptanow sie nie stosuje.
        ale czasami stosuje.

Druga sprawa, a czy ktorys z lekarzy dotad kiedykolwiek proponowal ci jakies
        leczenie zapobiegawcze? moze powinnas isc ta droga
        o ile dobrze pamietam w migrenie hemiplegicznej podobno dobrze sprawdzaja sie
        blokery kanalow wapnia. moze wiec to.

Na koniec zobacz w watku przypietym co jeszcze moze byc zwiazane z migrenami, i
        ew. pomysl jakie jeszcze moglabys sobie zrobic badania aby pozostac przy
        diagnozie migreny.

Minnie

Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
      • Gość: Iwona89 IP: *.toya.net.pl 15.07.13, 21:46
        Współczuję Giulia... Wiem co czujesz, witam w klubie migrenowców. :( Mnie też nie pomagał żaden lek, aż do czasu kiedy trafiłam na zolmiles. Na mnie naprawdę świetnie działa, przechodzi jak ręką odjął. No i dla mnie to jedyny lek, który działa, więc jest moim osobistym, małym, pomarańczowym cudem. Dlatego spróbuj może kochana.. Musisz zawalczyć o dobre samopoczucie!
    • A czy neurolog wykonał u Pani próbę tężyczkową?
      Zanim zacznie Pani szaleć z niepokoju i badać się w kierunky stwardnienia rozsiangeo proponuję poszukać specjalisty który może w swoim gabinecie wykonać próbę tężyczkową.

Tężyczka utajona, czyli tężyczka z niedoboru magnezu objawa się właśnie drętwieniem i mrowieniem kończyn. Jest to nie mniej i nie więcej zaburzenie gospodarki wapniowo-magnezowej, występuje bardzo powszechnie, wręcz nagminnie ale jest niezmiernie rzadko diagnozowana. Często pierwotną przyczyną jest niedobór witaminy d3, który to niedobór ma większość populacji natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z roli tej witaminy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Do postawienia diagnozy wystarczy próba tężyczkowa, można również zbadać poziom witaminy d3, parathomon, manez i wapń. Prawidłowy poziom wapnia i magnezu we krwi nie świadczy o braku schorzenia ponieważ tężyczka zarówno utajona jak i jawna (to ta, kiedy wapń we krwi jest poniżej normy) - powodowana jest przez brak minerałów w tkankach i nie ma badań które to potwiedzają.
      Serdecznie polecam artykuły dr Toruńskiej o tężycze utajonej.
      I jeszcze słowo do osoby, która pisała powyżej o mrowieniu twarzy, wokół ust - to na 99,9% tężyczka.
      Zdrowia!
      --
      forum.gazeta.pl/forum/f,246288,Tezyczka_utajona_.html
      • Dodam, ze również cierpiałam na migreny z aurą, mdłościami, potrafiłam być otępiała przez kilka dni po takim ataku bólu głowy. Temat tężyczki pojawił sie w moim życiu dopiero po operacji tarczycy kiedy to pojawiły się u mnie objawy tężyczki jawnej - wtedy dopiero po dogłębnym zbadaniu tematu dowiedziałam się, że przez wiele lat jeszcze przed operacją cierpiałam na tężyczkę utajoną.
        Wystarczy kuracja dużymi dawkami witaminy d3, magnezem i wapniem aby pozbyć się niedoborów. Dziś cierpię na ból głowy niezmiernie rzadko i nie pamiętam już co to migrena :)
        --
        forum.gazeta.pl/forum/f,246288,Tezyczka_utajona_.html
      • natder napisała:

> I jeszcze słowo do osoby, która pisała powyżej o mrowieniu twarzy, wokół ust -
        > to na 99,9% tężyczka.

Pudło!
        Również zdrowia życzę
    • Witam, jestem nowa na forum, w zasadzie dzisiaj je znalazłam a zaczęłam szukać bo sama się o siebie martwię... Mam 37 lat, od około 8 roku życia choruję na migrenę? Dzisiaj mam już taką wiedzę,że sama nie jestem pewna czy to aby na pewno migrena ...
      U mnie wygląda to tak:
      -początkowo aura-mroczki zwiastujące migrenę?
      -potem drętwienia(raz jednej raz drugiej części ciała włącznie z ustami, uszami, gardłem etc)
      -paraliże mowy, ogólne otępienie, z takim jakby zaburzeniem też słuchu?nie umiem tego wyjaśnić
      -czasem wymioty
      -ból głowy(zwykle po stronie przeciwnej niż drętwienia), który trwa nawet do kilku dni

Po ostatniej diagnostyce i w końcu trafieniu na właściwych lekarzy nie chcę cię straszyć ale każde z tych rzeczy które wymieniłam mogą świadczyć o UDARZE!!! Dlatego nigdy jeśli ktoś z was ma choćby jeden z tych objawów niech nie czeka tylko wzywa karetkę!Tym bardziej jeśli tak ja jak ma np w rezonansach zmiany demielinizacyjne!
      • aaa i niech ci żaden neurolog nie wciska kitów, że te objawy mogą być migrenowe bo dopóki tego dokładnie nie sprawdzi w chwili ataku, nie zrobi rezonasu głowy i nie wykluczy że to nie udar to nigdy!!!! nie ma 100% pewności że własnie tak nie jest!!!! pamiętajcie o tym i nie dajcie się zbyć lekarzom!!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.