Dodaj do ulubionych

czy to MiGrEnA?objawy i wywiad

07.01.11, 18:46
Witam,chcę napisać o wszystkim dlatego z góry przepraszam za ilość słów(wiem że niektórym źle czyta się taką ilość liter.
Mam 23 lata,waże 52 kg przy wzroście 164. Od kilku lat mam niedoczynność tarczycy-zdiagnozowaną i cały czas pod kontrolą, dwa lata temu urodziłam synka. Jestem niskociśnieniowcem-przeważnie moje ciśnienie waha się w okolicach 90/40 do 100/60.Jestem nerwusem i z reguły martwie się o cały świat. Mam mało czasu dla siebie, w nocy często wstaje do synka bo nadal karmie go piersią.

W 2006 roku zmarła moja mama (na tętniaka mózgu)-od tego czasu zaczęły się moje problemy(wcześniej nie było żadnych z nich),jeżeli komuś z Was czytających zdarzyła się podobna tragedia w rodzinie to pewnie wie o czym piszę-to jest strach przed śmiercią(w taki sam sposób jak ta najbliższa osoba).
Podczas sprzątania pomnika uderzyłam się w kamienny róg krzyża czubkiem głowy-na drugi dzień zrobiłam RTG bez żadnych zmian. Po kilku miesiącach zaczęły się moje bóle głowy. Wykonałam TK również bez zmian. Te bóle głowy nie były zbyt nasilone ani uporczywe. Jednak ja podejrzewałam że dzieje się coś takiego jak u mojej mamy-do tej pory mam takie dziwne myśli. Tak przetrwałam aż do stycznia 2009 kiedy to urodziłam synka-poród trwał 30 godzin ,w kilka dni po wyjściu ze szpitala straciłam władze w nogach na pół roku(nie mogłam wchodzić po schodach ani wstać z kanapy),opieka nad dzieckiem była utrudniona. Robiłam rezonanse kręgosłupa - bez zmian,RTG też bez zmian. Na koniec zrobiłam rezonans głowy- krzywa przegroda nosa i ognisko demielinizacyjne Po pół roku objawy się cofnęły ale władza w nogach już nie jest taka jak kiedyś. Nasiliły się bóle głowy. W 2010 roku zrobiłam w sumie 5 Tomografów i 2 RTG -nic nie wykazano a bóle głowy przybrały różne postaci. Wreszcie neurolog stwierdził że oprócz tego ze mogę mieć depresje (od czasu śmierci mamy które przybiera różne nasilenie-czy ktoś z was spotkał się z czymś takim aby migrena wywołana była przez depresje?). Biorę proszek MIG PRIV-na ogól mi pomaga. I także lampka wina wypita jak boli mnie głowa sprawia że ten ból staje się mniej zauważalny. Ostatni tomograf miała w listopadzie-również bez zmian. Niedawno przeszłam zapalenie zatok chyba do końca jeszcze nie wyleczone-i od tego momentu boli mnie także prawe oko (jego okolice) ale o tym poiniżej.

OPIS WYSTĘPUJĄCYCH U MNIE BÓLÓW GŁOWY:

BOLI MNIE TYLKO PRAWA STRONA GŁOWY (często ból tak jakby promieniował z prawej na lewą)
BÓL NAJCZĘŚCIEJ CZUBKA GŁOWY CZASEM Z TYŁU
BOLI MNIE BARDZO SKÓRA GŁOWY(jak dotknę) PODCZAS TYCH BÓLI NA CZUBKU GŁOWY
CZASEM POJAWIAJĄ SIĘ MI PRZED OCZYMA TAKIE JAKBY BŁYSKI,MOTYLKI.
BÓL TRWA NAJCZĘŚCIEJ PO KILKA LUB KILKANAŚCIE DNI A CZASEM TYLKO JEDEN LUB DWA.
-----tak było do tej pory jednak od kilku tygodni odkąd biorę MIG PRIV bóle się zmieniły
BÓL JEST STAŁY Z PRZERWAMI W BÓLU
STAŁAM SIĘ SENNA.BRAK CHĘCI DO JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ
BÓL TYLKO Z PRAWEJ STRONY GŁOWY PROMIENIUJĄCY ZA UCHO
DOSZEDŁ BÓL W OKOLICY PRAWEGO OKA TAK JAKBY OD ŚRODKA JE COŚ UCISKAŁO I BOLI POD OKIEM I NAD OKIEM BREW ( byłam u okulisty i żadnych zmian)
JAK POŁOŻĘ SIĘ NA ŁÓŻKU I ZAMKNĘ OCZY TO TEN BÓL JAKBY SIĘ ZMNIEJSZAŁ.
BÓL MA GŁOWNIE CHARAKTER JAKBY KUJĄCY,JAKBY COŚ TAM W ŚRODKU W GŁOWIE MI PRZESZKADZAŁO I UCISKAŁO.

To chyba tyle . Z góry dzięki cierpliwym i radzącym w potrzebie. Pozdrawiam.

Edytor zaawansowany
  • minniemouse 07.01.11, 23:26
    Witam.

przede wszystkim na twoim miejscu dla wlasnego spokoju za wlasne pieniadze zrobilabym
    nie tomograf a rezonans magnetyczny, jeden z kontrastem a jeden bez.
    pod pewnymi wzgledami jest dokladniejszy niz tomograf.

I dopiero jak nic nie wykaze, mozna sadzic ze moze rzeczywiscie u podloza leza inne problemy?

Tarczyca swoja droga moze powodowac a w kazdym razie przyczyniac sie do bolow glowy, rowniez niskie cisnienie.
    Wspolzaleznosc depresji z migrena rowniez jest mozliwa, jako ze i tu i tu dochodzi do wahan serotoniny i innych neurotransmiterow.

Mysle ze aby stwierdzic co konkretnie u ciebie powoduje bole glowy, depresjia czy inne niezalezne czynniki musialabys miec naprawde dobrego dociekliwego neurologa.

Tak ze mnie sie wydaje ze poniewaz jak piszesz zrobilas juz 5 Tomografów i 2 RTG
    to aby ostatecznie sie uspokoic ze w glowie nie rosnie ci tetniak albo guz
    oraz definitywnie ustalic czy cos tam jest czy nie przyczyna bolow - zrob ten rezonans.

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • Gość: wopiek IP: *.centertel.pl 12.01.11, 16:54
    moze byc migrena... zbadaj sie u dobrego neurologa, przykladowo dobry jest dr Piotr Szymanski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka