Dodaj do ulubionych

Bóle głowy - proszę o pomoc

IP: *.9.175.181.ng.pl 19.10.12, 14:52
Witam. Od wielu lat mam potworne migreny. Czasem mam parę tygodni spokoju, a potem np przez parę dni ból głowy (który czasem trwa ponad tydzień). Nie radzę sobie z tymi bólami, bo - gdy mnie łapie ostry ból - nie mogę się podnieść z łóżka. Faszeruję się olbrzymimi dawkami tabletek przeciwbólowych i tylko wtedy mogę wyjść do pracy. Robiłam rezonans głowy i szyi. Wyszło wszystko dobrze. Badałam też oczy, mam wadę -6, ale też nic takiego się nie dzieje (robiłam nawet tomografię oka). Byłam u licznych rehabilitantów, którzy mówią, że mam spore skrzywienie kręgosłupa, zniesienie lordozy i napięciowe bóle mięśni. Chodzę na masaże, gdzie rehabilitanci rozmasowują mi napięte mięśnie kręgosłupa szyjnego, ćwicze w domu, ale głowa cały czas boli. Neurolog powiedział, że mam migreny. Bóle głowy zatruwają mi totalnie życie, czasami przez 10 dni jestem wyłączona, nieprzytomna i nie mogę normalnie pracować ani funkcjonować. Mam wrażenie,że moja rodzina często myśli że symuluję, a ja - podczas bólu głowy - widzę za mgłą, mam mroczki, czasem mam słabsze czucie w rękach i zdarza się, że z bólu wymiotuję. Zauważyłam też, że bolą mnie gałki oczu i skroń, czasem tez nad oczami. Ostatnio zaczełam się zastanawiać , czy może nie powinnam się bardziej przyjrzeć zatokom? może stąd te bóle? czy ktoś z Was ma problemy z zatokami i mógłby opisać mi swoje objawy? jak sobie radzicie w czasie migren? będę wdzięczna za wszelkie porady, bo już od tego bólu nie daję rady....
Edytor zaawansowany
  • azkk 20.10.12, 14:03
    Witam, w lipcu bolała mnie głowa przez kilka dni (skroń, szczęka), potem doszły okropne bóle zębów, tkliwość policzków, nosa. Okazało się, że to zapalenie zatoki szczękowej. Bolało i to bardzo, najgorzej głowa, nie pomagały leki przeciwbólowe, dopiero po antybiotyku (po 3 dawce) ból ustąpił...Zdarzył mi się kiedyś ból u nasady nosa, dwa dni mnie bolało w tym miejscu, ból promieniował do skroni, czoła, poszłam do laryngologa, myśląc ze to zatoki, po rentgenie okazało się że wszystko z zatokami ok, czyli migrena ;/ Proponuję abyś zrobiła rentgen zatok tak dla pewności. Mnie w czasie migren boli czoło, skronie, często też połowa głowy...Wiem, jak to cięzko żyć z migreną...dziś mnie lekko ćmi, słabo mi, mam mdłości, a to zwiastuje u mnie migrenę, pewnie jutro się rozwinie, albo dziś wieczorem :(
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 20.10.12, 14:09
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. U mnie ból zaczyna się wyraźnie od szyi i idzie do góry, przez szczękę , skroń, nad oczy. Ale trwa to już latami. Oczywiście są okresy względnego spokoju, ale czasem ciągnie się ten potworny ból wiele dni. Sprawdzę sobie te zatoki, bo to chyba jedyne badanie, którego jeszcze nie zrobiłam. Pozdrawiam i życzę siły w walce z migreną. Ja dziś mam względny spokój, tylko trochę ćmi mnie głowa, ale takie dni to rzadkość. ..
  • venus22 23.10.12, 00:13
    A co ci dali na konkretnie bole migrenowe, jakie leki?

Minnie

--
    Minniemouse to ja :)

Zapraszam na forum MIGRENA
    forum.gazeta.pl/forum/f,12154,Migrena.html
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 23.10.12, 15:38
    Coffecorn, który kompletnie na mnie nie działa. Na własną rękę biorę solpadeine i ibuprom zatoki
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 23.10.12, 15:45
    Do tego wykonuję sobie masaże uciskowe głowy i szyi... Na łagodniejsze bóle, tzw ćmienie, apap i ibuprom
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 23.10.12, 21:24
    Czy byłaś u neurologa?
    Jest coś takiego jak migrena szyjna. Moja koleżanka ma taką. Była u dwóch dobrych neurologów i obaj orzekli u niej migrenę szyjną. Dostała leki (na razie nie tryptany) i leki działają, ale nie może ich brac ciągle, bo powiedzieli jej, że jest za młoda (ma 40 lat).
    Spróbuj spac bez poduszki, a jeżeli to niemożliwe to tak, by tylko coś cieniutkiego było pod głową.
    Ja też mam migreny (ale nie szyjne - pomaga tryptan), też mam zniesienie lordozy i bardzo bolał mnie kręgosłup szyjny - nie mogłam ruszac głową na boki. Odkąd śpię bez poduszki, kręgosłup przestał mnie bolec. Spróbuj - najwyżej nie pomoże i idź do dobrego neurologa jeżeli jeszcze nie byłaś.
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 23.10.12, 21:36
    Nie zauważyłam, że w pierwszym poście pisałaś, że byłaś u neurologa i orzekł, że masz migreny.
    Idź do innego - tylko dobrego i jeżeli orzeknie, że to migrena to poproś o jakiś tryptan, lub o leki na receptę. Takie leki, które mają za zadanie powodować aby migreny były rzadsze i łagodniejsze (na mnie np. nie działały, a wypróbowałam wiele).
    Neurolog zresztą będzie wiedział najlepiej. Leki które można kupic bez recepty moim zdaniem nie są skuteczne w walce z migreną.
    Nie ma leków które leczą migrenę, są tylko takie które przerywają atak (tryptany), lub takie które powodują, że migreny są rzadsze i łagodniejsze. Migrena to choroba na całe życie, i nie jest to zwykły ból głowy.
    Nie zrażaj się gdyby pierwsze leki nie zadziałały. Trzeba trafic w swoje leki. Lekarz będzie zmieniał, aż może trafi. Dla mnie skuteczny okazał się dopiero piąty tryptan.
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 23.10.12, 21:42
    Neurolog też leczy choroby kręgosłupa.
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 23.10.12, 21:51
    Naprawdę bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. U mnie migreny pojawiały się w rodzinie już wcześniej, moja babcia ponoć miała takie migreny, że całe życie sobie z nimi nie radziła i w czasie ataków tylko leżała i wymiotowała. Muszę chyba udać się do innego, skuteczniejszego neurologa i zacząć brać jakieś leki na receptę. Rehabilitantka coś wspominała o migrenie szyjnej, kupiłam też u niej specjalną poduszkę z takim wycięciem na głowę, na której śpię. Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 23.10.12, 22:01
    Jest dziedziczna skłonnośc do migren. Jeżeli miała je Twoja babcia, to jest bardzo prawdopodobne, że Ty też masz. W mojej rodzinie też miała moja babcia, mam ja, inna wnuczka, i zaczynają się u mojej siostrzenicy. Czasami migreny ustępują jak się już przestanie miesiączkowac.
    Bez pomocy neurologa się nie obejdzie. Tryptany to leki, które nie są od wielu lat (od ilu są to nie wiem). Jest ich chyba już kilkanaście, ale nie wiem czy wszystkie są dostępne w Polsce.
    Minnie - venus22, jest tu ekspertem, jeżeli chodzi o leki i migreny.
    Jak będziesz miec siły i czas to poczytaj sobie to forum. Jest tu bardzo dużo informacji na temat migren i leków. Jest też wątek (przyszpilony na górze) o lekarzach - forumowicze polecają neurologów, może akurat z Twojej miejscowości będzie jakiś lekarz.
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 23.10.12, 23:37
    Jeszcze raz bardzo dziękuję i cieszę się , że weszłam na to forum. Nigdy nie słyszałam o tryptanach, poczytam sobie i na pewno wybiorę się do neurologa. Pozdrawiam serdecznie!
  • venus22 25.10.12, 03:55
    No wlasnie, zaskoczona jestem ze lekarz nie proponowal zadnych tryptanow.

Tryptany poza tym sa rozne, mimo ze w zasadzie istota ich dzialania jest ta sama,
    pomiedzy soba nieznacznie sie roznia, wiec jesli jeden okaze sie niesatysfakcjonujacy,
    radze sprobowac inny.

Minnie

--

• venus22 25.10.12, 09:27
    przypadkiem znalazlam twoj watek na forum Zdrowie Kobiety -
    nic nie napisalas tu ze bierzesz tabletki antykoncepcyjne, a to wazne.
    Rozumiem ze musisz je brac, ale one moga pogarszac migreny, niestety.

Porozmawiaj o tym z twoim lekarzem ginekologiem, endokrynologiem,
    neurologiem i moze oni wspolnie ustala jakie wobec tego dla ciebie bylyby najlepsze,
    lub moze byloby lepiej gdybys brala bez przerwy 3-4 miesiace zeby unikac skokow hormonalnych?

Minnie

--

• Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 25.10.12, 21:22
    Mój ginekolog wie, że mam ostre migreny i zaproponował mi tabletki Yaz, które - jego zdaniem - są najłagodniejszymi z możliwych i właśnie bierze się je bez przerwy. Obecnie jestem w połowie trzeciego opakowania. O tych tryptanach dowiedziałam się dopiero na tym forum, neurolog nie wspominał mi o nich. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, chyba będę musiała po prostu znaleźć innego neurologa. Na hormony niestety jestem skazana, raz samoistnie je odrzuciłam na parę miesięcy, migreny nadal były - ale trochę rzadziej - ale niestety skończyło się to dla mnie silnym krwotokiem i musiałam wrócić do antykoncepcji. Ale może z tryptanami uda mi się wygrać z migreną, bo już moja wątroba nie wyrabia od tych samodzielnie dawkowanych tabletek przeciwbólowych. Pozdrawiam serdecznie
  • venus22 26.10.12, 00:02
    Tak, ja rozumiem ze niekiedy sa sytuacje kiedy terapia hormonalna mimo migreny jest konieczna.

Wtedy trzeba szukac takich rozwiazan, aby "zlo konieczne" jak najmniej szkodzilo,
    dlatego wspomnialam o szukaniu hormonow jak najlepiej dopasowanych do migreny
    ale takze o podawaniu ich w sposob taki aby jak najlepiej pomagaly takze w migrenie -czyli wlasnie non stop przez np 3 mies.,
    bo dla nas migreniczek te naturalne spadki i wzrosty hormonow okolo miesiaczki (i owulacji tez) sa wywolywaczami napadow.
    dlatego czasami "leczy sie" migrene rowniez za pomoca antykoncepcji podawanej non stop
    przez kilka miesiecy.

Coffecorn, który kompletnie na mnie nie działa

Domyslam sie ze moze lekarz zaczal od ergotaminy, bardzo starego leku rowniez zwezajacego naczynia, jaki dla niektorych jest bardzo skuteczny
    ale ogolnie nie jest az tak jak tryptany.
    Ergotaminy, dihydroergotaminy to leki starej generacji, po to wymyslili tryptany zeby cos wreszcie pomagalo i rzeczywscie maja one znacznie wiekszy procent skutecznosci niz tamte -
    ok 70% migrenowcow ma z nich pozytek.

Dlatego dziwie sie ze lekarz zaczal od tak starego leku, no ale coz.
    Tryptany poza tym na dluzsza mete, uwaza sie, maja mniej skutkow ubocznych niz ergotaminy i ich pochodne.

Pamietaj o jednym - ergotamin i dihydroergotamin NIE WOLNO barac razem z tryptanami
    bo zachodza powazne intra-reakcje.

Pomiedzy jednym a drugim typem lekow musi uplynac 24 godziny przerwy.

Minnie

--

• Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 26.10.12, 10:32
    Naprawdę bardzo dziękuję za fachowe porady. Zmienię neurologa w najbliższym czasie. Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: asia IP: *.zapnet-isp.net 24.12.12, 13:57
    mi pomogla piramida energetyczna teraz odwiedzam ja raz na rok
    a sama w to nie wierzylam
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 30.10.12, 19:03
    Byłam u neurologa, dostałam receptę na tryptan Cinie. Mam pytanie. Czy ten lek można mieszać z solpadeine? np. jak ból będzie tylko ćmił, to solpadeine, a na większy, migrenowy cinie? czy można łączyć te dwa leki?
  • annthonka 30.10.12, 20:49
    Tak, można, ale jeżeli ból ma charakter migrenowy to się nie bujaj z solpadeiną tylko od razu bierz Cinie, zanim ból się do reszty rozhuśta. Ale pamiętaj, żeby absolutnie nie brać Cinie na "zwykły" ból.

W jakiej dawce dostałaś Cinie?
  • Gość: współczująca IP: *.play-internet.pl 01.11.12, 00:59
    Jeżeli boli Cię połowa głowa/twarzy, i odczuwasz ten ból promieniująco od oka, może to być migrena, szczególnie , że wymiotujesz. Na szczęście teraz migrenę się leczy, są na to specjalne leki. Poszukaj w Internecie i zapytaj się neurologa, jeśli jeden Ci nie pomoże, to pójdź do innego. Migrenę leczy się zapobiegawczo i doraźnie. Wysyłam dużo dobrej energii, trzymaj się i wytrwałości, powodzenia. Doskonale wiem co czujesz, tylko że ja nie mam migreny.. niestety nie wiem, co mi dolega. Bóle zatok objawiają się przy schylaniu głowy w dół przede wszystkim.
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 01.11.12, 11:23
    Dostałam od lekarza receptę na Cinie 50mg, na razie w dawce 1 tabletka na atak bólu, z możliwością zwiększenia dawki jeśli ta będzie zbyt mała. Bardzo dziękuję za słowa wsparcia. Pozdrawiam serdecznie
  • annthonka 01.11.12, 16:42
    50 mg to dobra dawka, nie ma co od razu wyskakiwać z setką. Jeżeli pierwsza tabletka nie pomoże to za jakieś dwie godziny możesz przyjąć drugą. Możesz również próbować połączenia Cinie z lekiem przeciwbólowym (byle nie coffecorn, bo tego łączyć nie wolno).
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 01.11.12, 16:50
    Dziękuję za radę. Coffecorn i tak na mnie nie działa, ewentualnie połączę z solpadeine, którą stosowałam dotychczas na bóle migrenowe, skoro piszesz , że można to łączyć. Na razie - odpukać - od 2 dni mam spokój z migrenami;) pozdrawiam!
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 07.11.12, 16:09
    Dziś po raz pierwszy wzięłam Cinie i jakoś dziwnie się po tym czuję. Przez chwilę czułam się jak bym zażyła jakiś środek odurzający i odczuwałam takie mrowienie w kończynach. Ból głowy faktycznie przeszedł, ale jakoś mam wrażenie, że działanie leku jest za silne. Czy też tak macie po tej tabletce?
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 07.11.12, 19:34
    Ja też dziwnie czuję się po tryptanie. Mam takie dziwne ściskanie od środka (nie wiem jak to nazwac), ręce i nogi ciężkie. Jakieś dwie godziny po zażyciu tryptanu nie mogę pic nic ciepłego (gorącego) bo mam wrażenie jakbym miała gardło poparzone. Po tryptanie też chce mi się spac.
    Dla mnie najważniejsze jest, że głowa przestaje bolec i nie wymiotuję.
    Wszystkie skutki uboczne tryptanu są dla mnie lepsze niż atak migreny.
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 07.11.12, 21:52
    Minęło już parę godzin od wzięcia tabletki, a ja wciąż czuję się dziwnie, jakaś taka odurzona. Do tego drętwieją mi kończyny. Czy wszystkie tryptany tak działają czy to jest po prostu źle dobrany tryptan do mojej osoby?
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 07.11.12, 22:02
    Tak może na Ciebie działac tryptan. Może u Ciebie właśnie tak się objawia działanie uboczne tryptanu.
    A czy głowa przestała Cię bolec? Jak się czujesz od strony migrenowej?
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 07.11.12, 22:19
    Głowa przestała mnie boleć, ale zamieniło się to w zawroty głowy i drętwienie nóg. Czuję się taka odurzona i otumaniona jak bym wypiła za dużo alkoholu i trochę mnie muli. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajania się organizmu, ale jak by mnie złapała migrena w pracy, to bałabym się wziąć taki tryptan, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że jestem pijana. Czy powinnam zmienić tryptan? czy takie odurzenie i drętwienie nie są groźne dla zdrowia?
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 07.11.12, 22:45
    Tryptany mają dużo działań ubocznych. Poczytaj na ulotce. Może po innym tryptanie byłoby lepiej.
    Ja też źle reagowałam na Cinie i dla mnie najlepszy jest Relpax (40 mg) .
    Relpaxu też nie mogę brac np. w pracy, ponieważ po zażyciu tabletki (jakieś pół godziny zanim zacznie działac) muszę się położyc na jakieś 2 godziny - nie jestem w stanie nawet siedziec (w pracy musiałabym się położyc na podłodze). Ale to działanie uboczne tryptanu jest dla mnie lepsze niż objawy ataku migreny. Później chce mi się bardzo spac, i czuję się taka bez sił, ale najważniejsze że nie boli i nie wymiotuję.
    Teraz musisz się przekonac jak będziesz dzisiaj spała i jak będziesz się czuła jutro, czy atak wróci i czy na jakiś czas będzie spokój.
  • venus22 07.11.12, 23:34
    . Czy powinnam zmienić tryptan? czy takie odurzenie i drętwienie nie są groźne dla zdrowia?

Po tryptanie moga bolec miesnie, moze to stad.
    Zasadanicze pytanie - kiedy ostatni raz wzielas Coffecorn?
    ile czasu uplynelo pomiedzy nim a Cinie?

Poza tym, jaka dawke Cinie dostalas? jak radzilam wczesniej, sprobuj moze podzielic tabletke
    jaka masz na pol. za 45 min, jesli bol nie ustapi, wez drugie pol.
    I tak, tryptany nieco roznia sie w dzialaniu, wiec moze np taki Zomig nie da ci takich oslabien miesniowych.
    Poprobuj rozne.

ja tez wole pocierpiec 2-3 godziny skutki uboczne trypotanow (ale ja biore Maxalt, i nie odczuwam) niz 24-48 cierpiec bol glowy z rzygankiem.

Skutki uboczne sa raczej typowe, i o ile nie sa zwiazane z jakas ukryta inna wada zdrowotna pobudzona przez tryptan -np chore serce, lub nie "gryza sie" dwa rozne leki
    - raczej nie sa grozne dla organizmu.

Minnie

--

• Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 08.11.12, 15:15
    Dziękuję za odpowiedzi. Wzięłam dawkę 50 mg (1 tabletka). Ból głowy faktycznie przeszedł, ale do pierwszej w nocy czułam się jak pod wpływem alkoholu, całkowicie mnie zamroczyło i zmuliło. Dziś już było raczej ok, jedynie co, to odczuwałam jakiś taki ucisk i drapanie w gardle, aż ciężko mi się mówiło, ale nie wiem, czy to skutek cinie czy niezależnie od tabletki. Wady serca raczej nie mam, coffecornu nie brałam już wiele miesięcy, bo kompletnie na mnie nie działa, za to parę godzin przed cinie wzięłam solpadeine, ale to ponoć można łączyć.
    Przez te objawy po cinie (drętwienia, silne zawroty głowy, ścisk w gardle) najadłam się strachu, bo wyglądałam i czułam się jak pijana, a byłam całą dobę sama w domu;)
  • venus22 09.11.12, 00:48
    Powinnas to zglosic lekarzowi. takie rzeczy lepiej miec pod kontrola...

Minnie
    --

• Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 09.11.12, 20:19
    Inga napisz jak się dzisiaj czujesz.
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 10.11.12, 22:03
    Bardzo dziękuję za troskę. Zawroty głowy miałam do późna (do ok 1.00 w nocy) tego dnia, kiedy wzięłam cinie. Nastraszyłam się nie na żarty, bo zaczęły mi też drętwieć ręce i nogi, ale na drugi dzień było już lepiej, a dziś czuję się już całkiem dobrze. Migrena faktycznie przeszła i nie rozhulała się na kilka dni, jak to u mnie bywa, co jest niewątpliwie wielkim plusem, ale nastraszyłam się reakcji mojego organizmu. Jeśli inni też tak reagują, to widocznie tak musi być, tylko że nastraszyłam się, że może mam jakąś ukrytą wadę serca czy coś i że dlatego mój organizm tak dziwacznie zareagował(oprócz drętwienia miałam też jakiś taki ścisk w gardle i ogólnie czułam się dziwnie, jak pod wpływem alkoholu). Przy następnym ataku migreny będę miała dylemat, czy żyć z bólem czy znowu zaryzykować z tabletką. Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 11.11.12, 07:52
    Przy następnym ataku nie bierz może solpadine.
    Może Ty akurat tak reagujesz na ten tryptan. Jeżeli drugi raz będzie tak samo to poproś lekarza o inny tryptan np. Relpax. Relpax to nowszy tryptan. Mój neurolog mówi, że wielu jego pacjentów dużo lepiej reaguje na Relpax niż na inne tryptany. Ja sama jestem tego przykładem.
    Najpierw brałam Imigran, później Zomig (ból głowy szybko wracał, bolał mnie żołądek), później lekarz dał mi za darmo jedno opakowanie Relpaxu i było znacznie lepiej (chociaż muszę się położyc), później połaszczyłam się na cenę Cinie, i jeszcze jeden (nie pamiętam teraz nazwy) i szybko wróciłam do Relpaxu.
    Na szybko znalazłam taki wątek, poczytaj sobie.
    forum.gazeta.pl/forum/w,12154,102277922,102277922,solphadeine_tryptan_niebezpieczenstwo_.html
  • Gość: inga IP: *.9.175.181.ng.pl 11.11.12, 14:48
    Bardzo dziękuję za wskazówki. Może faktycznie ta dziwna reakcja była spowodowana solpadeine? Chyba następnym razem spróbuję z tym Relpaxem. Nie chcę rezygnować całkowicie z tryptanów, bo faktycznie tabletka przerwała ból migrenowy i to natychmiastowo. Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: stef63 IP: 109.95.31.* 13.11.12, 21:37
    Może na razie zrezygnuj tylko z solpadine. Weź przy następnym ataku tylko Cinie.
    Jak drugi raz będzie tak samo, to znaczy, że Cinie nie jest dla Ciebie i wtedy należy spróbowac innego tryptanu.
    Cinie jest tańszym tryptanem niż Relpax.
    Ja za dwie tabletki Relpaxu 40 mg - płacę 40-46 zł (w opakowaniu są tylko dwie tabletki).
  • Gość: Kamila IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.11.12, 11:52
    Witam,
    Mnie zaraz po zdiagnozowaniu migreny lekarz przepisał IMIGRAN -aerozol do nosa. Jeden psik!:-) do jednej dziurki do nosa …,czekam 5-15 minut i po bólu! Jak ręką odjął! :-)
    Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych.
    Na szczęście ataki zdarzają mi się nie częściej niz 1 raz w m-cu , bo lek nie jest tani . W opakowaniu są 2 dawki – 2 aplikatory , cena op. ok 90 zł czyli ok 45 zł kosztuje mnie 1 migrena .
  • ach_dama_byc_z_kanady 30.11.12, 00:48
    Tak aerozole sa swietne tylka ta cena :/

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 2margo00 29.03.13, 07:09
    Witam!!! Nie napisałas ile masz lat?Amoże masz miażdżyce.Miażdzycz naczyn krwionosnych,a przedewszystkim mózgowych,w poczatkowym okresie nie daje widocznych objawow.Wraz z wiekiem sa trudnosci w koncentracji a wreszcie bóle glowy.Podobnie jak cały organizm.który aby zachowaci zdrowie musi byc czynny,wszystkie organy muszą pracowac i mózg musi byc czynny.Nasz mozg musu byc dobrze odzywiony.Dobry sen,racjonalnie odzywianie,wypoczynek na swiezym powietrzu(dotlenanie)dawkowany wysiłku fizycznego w postaci sportu relasowego,spaceru napewno pomogą!!!życze szybkiego powrotu do zdrowia.Małgorzata
  • 2margo00 29.03.13, 07:23
    Witam!!! Te bóle głowy moga swiadczyc o chorobie miazdzycowej.Dlatego musisz zastosowac sie do ponizszych rad;jak najwiecej badz aktywna,lekkie spacery i maly wysiłek fizyczny pomoga zachowac aktywność.Pozdrawiam.Małgorzata
  • 2margo00 29.03.13, 07:38
    Witam!!!Uporczywe bole glowy moga byc na tle miazdzycowym.Musisz sobie pomoc chodza na długie spacer,racjonalnie sie odzywiac,jedzac duzo warzyw i owocow i popijajac wode mineralna.pozdrawiam:))))))) malgorzata
  • 2margo00 29.03.13, 07:55
    Witam!!!Twoj ból głowy może byc spowodowany postepujaca miazdzycą,dlatego powinnaś jak najczesciej przebywac na swieżym powietrzu ,chodząc na spacery y wykonywac głegokie oddechy mysle ze to pomoze.....Pozdrawiam.Małgorzata
  • 2margo00 29.03.13, 08:17
    Witam!!! Twój bol głowy może byc spowodowany zaczynajaca sie miażdżycą dlatego powinnas być aktywna fizycznie chodzą na spacery,spotykając sie ze znajomymi i racjonalnie sie odzywiac.Pozdrawiam.Małgorzata
  • ania.reset 27.04.13, 14:23
    Witam. Ja także cierpię na silne bóle głowy od kilku lat, ból pojawia się kilka razy w miesiącu nie pomaga nic ,ból trwa kilka dni, nie pomagają żadne tabletki ani zastrzyki, wyniki badań są dobre. Od kilku tygodni stosuję produkty STARLIFE między innymi MIGRELIFE i TREND RELAX. Jestem bardzo zadowolona, produktami leczy się także mój mąż od czterech miesięcy, który choruje na białaczkę i czuje się o wiele lepiej. Obecnie jestem reprezentantem tej firmy. Polecam produkty z własnego doświadczenia na wiele schorzeń. Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail ania1978g@wp.pl. Udzielę odpowiedzi na każde pytanie.Pozdrawiam.
  • 2margo00 29.03.13, 09:41
    Witam!!! Majac migrenę pomaga polozenie sie w zaciemnionym miejscu.pozdr.Małgorzata
  • 2margo00 29.03.13, 10:11
    Witam!!!! Te bóle głowy moga oznaczać bol napieciowu.Powinnas dużo spacerowac,uprawiac sport .moga byc marsze.Małgorzata
  • halina_85 25.04.13, 14:30
    Jestem zachwycona medycyną naturalną, informacyjną i zdrowym stylem życia.
    Polecam wykonać test obciążeń organizmu metodą Dr.Volla , a następnie za pomocą terapii detoksykacyjnej skutecznie je usunąć przy pomocy BRT STYMULATORA HOMEOSTAZY. Znajoma zakupiła go w Małopolskim Centrum Promocji Zdrowia .
    Główną przyczyną migreny są toksyny w organizmie. Dzięki tej metodzie w 90% można poznać przyczyny schorzeń i dolegliwości.
  • unhappy 26.04.13, 10:05
    halina_85 napisał(a):

> Jestem zachwycona medycyną naturalną, informacyjną i zdrowym stylem życia.
    > Polecam wykonać test obciążeń organizmu metodą Dr.Volla ,

A ja bym uważał. Jedyne twoje posty na forum to spam reklamujący mcpz. Jesteś pewna, że ta metoda Volla nie namieszała ci w głowie?
  • Gość: wg IP: *.183.250.125.dsl.dynamic.t-mobile.pl 02.05.13, 10:44
    Strasznie droga kuracja
  • annthonka 27.04.13, 10:34
    A kysz spamerko!
  • Gość: Zbyszek IP: *.free.aero2.net.pl 28.04.13, 22:29
    Droga koleżanko ja również zmagam się z migrenami choć nie tak intensywnymi jak Twoje. Również poszukuję złotego środka na uwolnienie się od tych dolegliwości. Ale do rzeczy jak ja sobie z tym staram poradzić oraz moje przemyślenia i spostrzeżenia. Gdy zaczyna brać mnie migrena wypijam kawę z 2 łyżeczek +cukier. Zauważyłem że wzrost ciśnienia krwi prawdopodobnie podnosi poziom tlenu komórkom neuronowym, które z powodu niskiego ciśnienia i niedotlenienia przechodzą w stan zapalny powodując bóle. Może uprawianie sportu też mogło być zbawienne. Mnie np. po czekoladzie w porcji większej niż minimalnej atakuje następnego dnia migrena choć czasami są wyjątki. Poza tym czytałem że wg medycyny chińskiej to wątroba jest odpowiedzialna za bóle głowy może ta moja czekolada w większych ilościach zatruwa wątrobę? Czytałem też i to się u mnie sprawdza że kiepski nastrój, depresja żal, niespełnianie się ogólnie niski poziom hormonu szczęścia czyli serotoniny destabilizuje pracę neuronów i trzeba dążyć do wyrównania poziomu serotoniny. Czasami ratując się w ten sposób czekoladą wpadam w błędne koło. Być może osoba towarzysząca partner czy komedia czy cokolwiek co uczyni weselszym jest wskazane. Czyli cieszyć się życiem uprawiać sporty żyć intensywniej może to jest sposób. Dziś oglądałem program w TTV tam przedstawiali alternatywny sposób na migreny - upuszczanie krwi tak sobie pomyślałem a może zacząć oddawać regularnie krew raz już oddałem krew i dobrze się z tym czułem jakiś czas. Ogólnie czytałem że bóle głowy zwracają nam na coś uwagę że coś się dzieje źle w naszym organizmie. Moja bratowa miła równie dotkliwe migreny co i Ty nawet do tego stopnia że tylko zastrzyk w szpitalu odbierał zwalczał ból i dolegliwości. Po zajściu w ciąże oraz później przez jakiś czas uwolnił się od migren potem powróciły ale rzadsze i słabsze. Powodzenia w odnalezieniu skutecznej metody.
  • ilona414 20.05.13, 18:04
    W pełni mogę się z Wami utożsamiać. Moje migreny były kiedyś nie do zniesienia. Przychodziły często takimi falami po kilka dni nieustającego bólu. W weekendy kiedy byłam bardziej odprężona migreny były jakby trochę słabsze. Najbardziej wrażliwa byłam na wszelkiego rodzaju hałasy. Bardzo długo leczyłam się farmakologicznie, ale z małym efektem. Duży wpływ na migrenę mają różne czynniki zewnętrze, dlatego zawsze trzeba obserwować po czym bóle się nasilają i unikać tego. Dotyczy to w szczególności diety. Najbardziej pomogła mi jednak refleksoterapia. Byłam na dziewięciu masażach refleksologiczny twarzy w Instytucie Zdrowej Przyszłości w Szczecinie. Po pierwszym masażu nie zauważyłam żadnej poprawy, ale Pani Korina wyjaśniła mi, że na efekty trzeba poczekać. Nie poddałam się i spróbowałam kolejnych. Od 4 miesięcy nie pojawił się u mnie ani jeden napad migreny. Mam nadzieję, że moje doświadczenia komuś pomogą.
  • magda399 21.05.13, 15:52
    W moim przypadku pomogła farmakologia, akupunktura i masaże okazały się mało skuteczne choć przynosiły ulgę, teraz ataki mam rzadko, wyłącznie za sprawą mojej neurolog i leków które po długim czasie udało jej się dobrać :)
  • Gość: Patrycja IP: *.adsl.inetia.pl 22.05.13, 14:08
    Ja pod koniec marca odkryłam rewelacyjny sposób, są to przeciwbólowe nanoplastry eliminujące migrenę w ciągu kilku minut - dosłownie - sprawdziłam na sobie.
    Stosowałam je przez 12 dni od ataku i migrena nie wróciła od ponad miesiąca - a ataki zdarzały mi się średnio raz na dwa tygodnie.
    Polecam stronę i produkt IceWave, są tu również badania naukowe.
    www.lifewave.com/rep_page.asp
  • magda399 22.05.13, 20:46
    Chętnie to przetestuję ale za zgodą mojego lekarza, nie chcę sobie narobić niepotrzebnie jakiegoś klopsa :)
  • annthonka 23.05.13, 19:37
    Magdo, obawiam się, że to niestety bezczelny spam.
    Z linka wynika, że te plastry pomagają absolutnie na wszystko - od odchudzania do opóźniania efektów starzenia.
  • Gość: Patrycja IP: *.ip.netia.com.pl 23.05.13, 20:51
    Nie są to jedne plastry, tylko - jak zapewne zauważyłaś, siedem różnych plastrów.
    Ja mówiłam o przeciwbólowych.
    Z uwagi na 100% skuteczność firma gwarantuje zwrot dla niezadowolonego klienta.
  • Gość: Patrycja IP: *.adsl.inetia.pl 24.05.13, 13:39
    Te plastry zostały wynalezione w laboratorium, na zlecenie Armii USA dla ich żołnierzy a oni byle czego nie stosują, z uwagi na stosowanie na Olimpiadzie w Pekinie Komisja antydopingowa bardzo dokładnie je przebadała, wszelkie wyniki badań i certyfikaty dostępne są na stronie.
  • magda399 27.05.13, 21:01
    Tak na zdrowy rozum...plastry tu gdzie neurologia niemal rozkłada ręce? Nie wierzę :(
  • Gość: Patrycja IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.13, 22:46
    Może spróbuj i się przekonaj !
  • magda399 27.05.13, 21:00
    annthonka :(( o rany serio?
    Nie wiem jak można tak żerować na ludziach :(( i tak wydajemy krocie na leczenie :(
  • kamila.gaj 23.05.13, 08:31
    Ja polecam IMIGRAN - 1 psik do nosa i po bólu :-) Jest drogi ale kiedy nadchodzi atak wtedy cena nie gra roli , ja na szczęście ataki miewam coraz rzadziej.
  • Gość: Patryk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 10:39
    witam,przy migrenie dobrze jest robić zimne okłady na głowę, masowanie skroni i uciskanie zwłaszcza środkowych palców u nóg, do tego zażywam lek o nazwie CINIE, działa prawie natychmiast, pozdrawiam.
  • timik3 23.05.13, 20:21
    Wiem że na bóle głowy skuteczna jest medycyna naturalna.Kupcie sobie majowy nr.Uzdrawiacza jest tam terapeutka z Ostr. która skutecznie pomaga.
  • Gość: igena IP: *.181.20.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.08.13, 06:53
    Widzę, że dla każdego pomaga co innego ;) Dla mnie najbardziej skuteczny okaz się Metafen, ponieważ zawiera dwa przeciwbólowe składniki paracetamol i ibuprofen.
  • volkenban 10.08.13, 11:00
    To prawda, Metafen jest skuteczny, długo szukałem leku dzieki któremu uporam się w koncu z bólem głowy.
  • annthonka 10.08.13, 11:38
    Na ból głowy może pomoże, ale na pewno nie na migrenę.
  • ach_dama_byc_z_kanady 11.08.13, 12:15
    znowu kkkkk spamer. a tak nie lubie sie przelogowywac..

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22
  • igeka 12.08.13, 20:07
    Nie mam bólów migrenowych, ale czasami głowa mi boli bardzo mocno i te tabletki pomagają szybko pozbyć się tego bólu.
  • Gość: ferena IP: *.31.217.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.08.13, 07:56
    Te tabletki są na receptę?
  • volkenban 16.08.13, 13:23
    Nie, metafen można dostać w aptece bez recepty.
  • annthonka 16.08.13, 20:37
  • Gość: loboooooo IP: *.204.96.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.08.13, 21:35
    A Ciebie to w ogóle głowa boli????? Mam wrażenie, że nudzisz się strasznie, czytasz posty podejrzewając wszystkich o spam.....
  • annthonka 20.08.13, 20:06
    No akurat nie boli, zazdrościsz?

Nie podejrzewam wszystkich, tylko tych, którzy bezczelnie spamują, tak jak ten forumowicz.
  • Gość: loboooooo IP: *.180.247.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.08.13, 05:34
    Świetnie, że nie boli, chociaż mam wrażenie, że jednak masz problemy z głową.
    W takim razie nie udzielaj się w tematach, które Ciebie nie dotyczą......
  • annthonka 26.08.13, 14:05
  • Gość: Arek IP: *.dynamic.chello.pl 12.09.13, 11:43
    To najlepszy lek przeciwbólowy jaki można dostać bez recepty, nic nie działa na mnie tak szybko.
  • volkenban 16.08.13, 13:57
    Na migrenę potrzebne są leki przepisane przez lekarza ale na zwykły ból rzeczywiscie metafen jest najlepszy, też tak uważam.
  • Gość: ferena IP: *.204.96.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.08.13, 21:37
    Dzięki za info, będę w aptece to o nie podpytam.
  • volkenban 18.08.13, 16:47
    I ważne też jest że metafen ma znikome skutki uboczne porównując z innymi lekami z tej półki :)
  • Gość: aevaa IP: *.180.2.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.08.13, 13:32
    Paracetamol i ibuprofen w jednej tabletce to bardzo dobre połączenia a dzięki temu działanie jest skuteczniejsze i szybsze. Mi przy bólu głowy bardzo pomaga.
  • Gość: azall5 IP: *.147.178.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.08.13, 06:42
    Nie słyszałam o tych tabletkach, to jakaś nowość? Są na receptę?
  • volkenban 23.08.13, 17:14
    metafen to nowy lek i jest w aptece dostępny bez recepty. łączy ibuprofen i paracetamol.
  • Gość: kubuza IP: *.31.35.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.10.13, 21:44
    Głowa mnie boli ale nie migrenowo, nie pomagają mi żadne naturalne sposoby, od razu muszę połknąć tabletkę, tylko wtedy ból przechodzi.
  • Gość: bax IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.13, 22:40
    Spróbuj Metafen, pewnie pomoże
  • Gość: erneda IP: *.205.119.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.10.13, 21:24
    W połączeniu te dwie substancje są skuteczniejsze, od tej pory jak je kupiłam w aptece zawsze są w mojej apteczce.
  • Gość: Siena1981 IP: *.165.enf.pl 18.08.13, 18:57
    Hej! Chyba najlepiej skonsultować się z lekarzem albo przynajmniej online, jest trochę stron gdzie lekarze osobiście odpowiadają, pierwsza z brzegu z której ja akurat korzystam to
    lekarzpomaga.pl
    ale są różne a powodów bólu głowy może być na prawdę sporo
    Ból głowy przyczyny objawy
    Wracaj do zdrowia i buźka :*
  • Gość: meg22 IP: *.smrw.lodz.pl 23.08.13, 18:13
    www.youtube.com/watch?v=r825OjD_l_0
  • Gość: azall5 IP: *.180.247.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.08.13, 05:39
    Żadnego leku nie można nadużywać, ten świetnie sprawdza się przy bólach głowy, nie wiem jak to jest przy migrenie bo na szczęście takich bólów nie miewam.
  • Gość: Kaśśś IP: *.toya.net.pl 31.08.13, 22:32
    Mnie twoje objawy wyglądają typowo migrenowo. Zapytaj lekarza o zolmiles, bo sama go biorę na migrenę właśnie. Długo cierpiałam i długo nie wiedziałam co mi jest. :( Dopiero neurolog mi zdiagnozował. Wprowadziłam dietę - nic nie dało. I okazało się, że dopiero stres jest przyczyną. Więc może u ciebie też?
  • Gość: kopelana IP: *.180.32.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.09.13, 16:10
    Mi na szczęście pomagają leki dostępne bez recepty. Kiedy głowa zaczyna mnie mocno boleć łykam dwie tabletki paracetamolu i ibuprofenu, szybko ból przechodzi.
  • Gość: jpe IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.09.13, 16:10
    Masz typowe objawy chronicznej migreny.leki mozliwe do stosowania to obecnie:
    bezpośrednio przed atakem - tryptany,lecznie profilaktyczne z najmniejszà ilością działań ubocznych to Botox.
  • ach_dama_byc_z_kanady 19.11.13, 10:17
    Przepraszam Was, ale dopiero mam Internet. wczesniej nie moglam wiec selektywnie wykasowac tych spamerow, i sprawa sie przedawnila. co za pech!

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.