Dodaj do ulubionych

Osteopatia czaszkowa na migrenę Warszawa

18.01.13, 16:39
Polecam odwiedzenie strony gabinetu rehabilitacji w Warszawie przy ul.Okopowej 56 (przy CH Klif) www.reha4family.pl
Terapia osteopatyczna (terapia czaszkowo-krzyżowa) i terapia manalna - mgr Marcin Barabach
Edytor zaawansowany
  • ach_dama_byc_z_kanady 19.01.13, 02:35
    czy to moze zwiazane z ta tam terapia kranio-sakralana czy jak to tam sie zwie?
    i czy ktos juz probowal, i z jakim skutkiem?

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • Gość: kifash IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.13, 10:36
    Terapia czaszkowo-krzyżowa jest terapią wywodzącą sie z osteopatii i jest jedną z jej dziedzin -obok osteopatii strukturalnej (zwanej tez terapią manualną) i osteopatii wisceralnej (terapii narządów wewnętrznych). w Reha4Family łączone są ta wszystkie techniki terapeutyczne.
    Zadaniem technik strukturalnych jest poprawa funkcjonowania kręgosłupa i rozluźnienie napięć mięśniowych.Jedną z technik działających na układ mięśniowy jest też masaż.
    Techniki czaszkowe mają na celu rozluźnienie podstawy czadzki, twarzy, nerwów twarzowego i wzrokowego (migreny z aurą), oraz poprawę ukrwienia centralnego ośrodka nerwowego czyli mózgu i rdzenia kręgowego- w tym przypadku głównie odcinka szyjnego kręgosłupa . Terapia ta wraz z technikami wisceralnymi(trzewnymi) poprawia funkcję układu krwionośnego poprzez odblokowanie naczyń krwionośnych w obrąbie głowy,szyi, klatki piersiowej, i jamy brzusznej.
    Wszystko to jest poparte anatomią, fizjologią oraz kilkudziesięcioletnią historią osteopatii.
    W USA osteopatia jest specjalizacją lekarską.
    W wielu krajach europejskich jak np w Wielkiej Brytanii (gdzie się uczyłem) jest uznawana i refundowana przez tamtejszy system ubezpieczeń zdrowotnych. W Polsce z powodu iż jest to tutaj młoda dziedzina oraz lobby lekarskiego i farmaceutycznego pewnie jeszcze długo nie będzie uznawana i traktowana jako szamaństwo, kręgarstwo i szarlatanizm.
    Niemniej polecam z korzystanie z usług naszego gabinetu w Warszawie oraz wielu innych gabinetów w innych miejscowościach - mogę polecić kompetentne osoby z wielu miast Polski.
    pozdrawiam Marcin Barabach
  • alkop5 19.01.13, 10:53
    Witam:)
    A orientuje się Pan mżze, czy w Toruniu jest taki gabinet godny polecenia?
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • kifash 19.01.13, 13:11
    Emanuel Smoktunowicz - bardzo dobry terapeuta, znam go osobiście i gorąco polecam tel: 0503 188 009
    Pozdrawiam Marcin Barabach
  • donjuan 19.01.13, 14:47
    Wszelkiego rodzaju masaże niewątpliwie pomagają na dolegliwości mięśniowo, ścięgniowo stawowe i na poprawienie ukrwienia . Od lat rozmasowuję i nagrzewam różne bolące miejsca z dobrym skutkiem , ale czy stanowią na wszystko , szczególnie w przypadku migreny takie cudowne remedium ? Efekty terapeutyczne jeśli są ,to także w dużej mierze natury psychologicznej , rodzaju placebo , bo jeśli za coś sporo zapłaciłem to musi to być coś cennego i pomocnego . A w samej rzeczy jest to napychanie kieszeni różnego autoramentu uzdrowicielom . ,
  • kifash 19.01.13, 15:20
    Z całym szacunkiem ostoepatia to nie masaż. To tak jakby porównać kalkulator z komputerem - jedno i drugie policzy, ale czy kalkulator wykona skomplikowane obliczenia takie jak np.Exel. Masaż działa tylko na ukł. mięśniowo powięziowy i pośrednio na ukrwienie. Osteopatia stara sie odnaleźć wszystkie możliwe przyczyny danej dysfunkcji, oddziałując też na pracę narządów wewnętrznych i układu krwionośnego i limfatycznego i przede wszystkim centralnego i autonomicznego układu nerwowego.
    a co do napychanie kieszeni- to lepiej napychać kieszenie firmom farmaceutycznym zatruwając i oszukując organizm lekami ?
  • annthonka 19.01.13, 18:14
    Minnie, terapia czaszkowo-krzyżowa to właśnie cranio-sacral :-)

Osteopatia rzeczywiście dobrze działa na pracę układu nerwowego, kostnego, mięśniowego i nawet narządów wewnętrznych, ale na migrenę pomaga mniej więcej tak jak umarłemu kadzidło. Za to zdecydowanie polecam na bóle kręgosłupa, korzonki, napięcie mięśniowe, czy nawet jako generalny odstresowywacz, bo na to dobry osteopata naprawdę potrafi zadziałać cuda, co mogę zaświadczyć własnym przykładem (a wiecie, że ja sceptyczna jestem).
  • ach_dama_byc_z_kanady 20.01.13, 00:32
    Minnie, terapia czaszkowo-krzyżowa to właśnie cranio-sacral

rzeczywscie co za glup ze mnie. tak sie zasugerowalam tym calym "kranio-sakralem'.....
    eh!

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • teresa5705 23.01.13, 15:17
    Jeżeli coś pomaga to jest dobre i nieważne czy to jest lekarz ,czy fizjoterapeuta czy bioenergoterapeuta. Mnie wyleczył bioenergoterapeuta z Bielska_białej i to za śmieszną kase za 50 zł za wizytę a byłam u niego 3 razy. A lekarz wyciągneli ze mnie nawet tego nie liczę.
    Tak że nie tylko "cudotwórcy" wyciągają pieniądze i mie tylko lekarze leczą.
  • alkop5 19.01.13, 15:35
    Bardzo dziękuję, postaram się "namierzyć" tego pana:)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: meg22 IP: *.smrw.lodz.pl 20.01.13, 20:17
    spec.pl/zdrowie/pozostale/przeciw-bolom-kregoslupa-i-migrenom-masaz-okostnowy
  • kifash 25.06.13, 11:17
    Terapia czaszkowo-krzyżowa jest terapią wywodzącą sie z osteopatii i jest jedną z jej dziedzin -obok osteopatii strukturalnej (zwanej tez terapią manualną) i osteopatii wisceralnej (terapii narządów wewnętrznych). w Reha4Family łączone są ta wszystkie techniki terapeutyczne.
    Zadaniem technik strukturalnych jest poprawa funkcjonowania kręgosłupa i rozluźnienie napięć mięśniowych.Jedną z technik działających na układ mięśniowy jest też masaż.
    Techniki czaszkowe mają na celu rozluźnienie podstawy czadzki, twarzy, nerwów twarzowego i wzrokowego (migreny z aurą), oraz poprawę ukrwienia centralnego ośrodka nerwowego czyli mózgu i rdzenia kręgowego- w tym przypadku głównie odcinka szyjnego kręgosłupa . Terapia ta wraz z technikami wisceralnymi(trzewnymi) poprawia funkcję układu krwionośnego poprzez odblokowanie naczyń krwionośnych w obrąbie głowy,szyi, klatki piersiowej, i jamy brzusznej.
    Wszystko to jest poparte anatomią, fizjologią oraz kilkudziesięcioletnią historią osteopatii.
    W USA osteopatia jest specjalizacją lekarską.
    W wielu krajach europejskich jak np w Wielkiej Brytanii (gdzie się uczyłem) jest uznawana i refundowana przez tamtejszy system ubezpieczeń zdrowotnych. W Polsce z powodu iż jest to tutaj młoda dziedzina oraz lobby lekarskiego i farmaceutycznego pewnie jeszcze długo nie będzie uznawana i traktowana jako szamaństwo, kręgarstwo i szarlatanizm.

Niemniej polecam z korzystanie z usług naszego gabinetu w Warszawie oraz wielu innych gabinetów w innych miejscowościach - mogę polecić kompetentne osoby z wielu miast Polski.
    pozdrawiam Marcin Barabach
    www.reha4family.pl
  • Gość: grazyna IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.13, 17:16
    Panie Marcinie,mieszkam w Gdańsku,czy tu (ew.w Trójmieście) znajduję się godny polecenia osteopata?
  • kifash 28.01.13, 18:13
    W Gdańsku polecam Mariusza Łupińskiego- nie znam go osobiście, ale mój kolega go polecił. Przychodnia Remedica tel 585221738 lub 601175555
  • kifash 28.01.13, 18:18
    Pomyliłem nazwę ośrodka-jest to Remedium a nie Remedica
  • Gość: grazyna IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 22:50
    Bardzo dziękuję,jak wyjdę z ciągu migrenowego to koniecznie pójdę,a nóż pomoże.Pozdrawiam
  • Gość: Halinka IP: *.icpnet.pl 05.02.13, 22:41
    Też tak myślalam ze mozna wyleczyc bole glowy i kregoslupa chodzac do osteopaty. Kierowaloam sie inforamcjami zamieszczonymi przez osteopatow na ich stronach. Obiecuja duzo realia sa inne. Pierwsza wizyta zero zainteresowania wynikami badan i przeswitlen. Stwierdzil ze wszystko wie i bez tego. Nastawianie kregoslupa i innych miejsc super bolesne. osteopata twierdzil iz to moja winna ze jestem za wrazliwa. Po 10 razach moj stan pogorszyl sie znacznie. Dzisiaj wiem iz najlepiej udac sie do dobrego fizjoterapeuty ktory nie czaruje a naprawde bazuje na sprawdzonych metodach.
  • kifash 06.02.13, 16:42
    To że wyniki badan są zbędne jest moim zdaniem pewna nonszalancją ze strony terapeuty-choć prawde mówiąc zasadą jest na oglądnięcie badań po badaniu osteopatycznym,by RtG i Rezaoans sie sugerowały nam problemu. Prawdą jest natomiast,że leczymy człowieka a nie rezonans, a nasze badanie ma odpowiedziec na to gdzie jest właściwy problem(a co najważniejsze dlaczego on powstał) - a na to pytanie najlepiej odpowiedzą tkamki podczas badania manualnego a nie rezonans.Jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie dlaczego powstał problem, a skupimy się na leczeniu objawów ,to dolegliwości będą wracały.
    A co do bolesnych manipulacji - to tak nie powinno być - najwyraźniej, błąd w sztuce, zbyt agresywna technika lub nieumiejętne dobranie techniki do pacjenta. Nie każdego pacjenta można, a poza tym nie każdego trzeba manipulować (nastawiać).
    W każdej grupie zawodowej zdarzają sie osoby bardziej,bądź mniej kompetentne-dlatego ja staram się polecać osoby sprawdzone.
    Co do lepszości fizjoterapeuty- ogromna większość osób zajmująca się osteopatią jest również fizjoterapeutami (ja też), bo tylko lekarze i fizjoterapeuci mogą w Polsce podjąć dalsze szkolenie w kierunku osteopatii. Wyjątkiem są adepci terapii czaszkowo-krzyżowej bo tej mogą się uczyc równiez osoby spoza kręgów medycznych i takiego terapeutę warto sprawdzić jakie ma uprawnienia i certyfikaty, ale to już dłuższa historia.
    www.reha4family.pl
  • kifash 06.02.13, 16:16
    Mam nadzieję,że pomoże.W razie czego proszę o opinię w tym wątku- Również jakby miałabyć to negatywna opinia,ale nie sądzę by tak było. Dobra i trafiona w problem(co jest najważniejsze)robota osteopatyczna daje naprawdę sporą ulgę. Pozdrawiam Marcin Barabach
    www.reha4family.pl
  • Gość: Halina IP: *.icpnet.pl 09.02.13, 01:55
    Po moim doświadczeniu moge jedynie stwierdzić iż metody stosowane przez osteopatow sa bardzo ryzykowne i z pewnością nie dobierane indywidualnie do pacjenta. Jak sie ma szczescie to zadziala ale nie na wszystkich dziala to samo w taki sam sposób. Jasne ze nalezy być ostrożnym w wyborze osteopaty – ja chodziłam do osteopaty z tytułem dr. i myślałam że to powinno być gwarancja bezpieczeństwa zabiegu.
  • kifash 09.02.13, 11:45
    Ciechomski- bo domyslam się,że to o nim mowa, nie ma doktora nauk medycznych (czyli nie jest lekarzem) tylko ma tytuł doktorski na uczelni na której uczy (chyba jest to AWF Poznański).Jest fizjoterapeutą tak jak większość fizjoterapeutów.A tytuł dra może sobie również przed nazwiskiem postawić zarówno dr filozofii jak i niekoniecznie jest to lekarz ze specjalizacją doktorską- zalecam więc uważniejsze sprawdzenie kwalifikacji,gdyż osteopatów ze tytułem lekarza medycyny znam tylko dwóch- Mularczyk we Wrocławiu(moim zdaniem najlepszy osteopata w Polsce) i Godek w Warszawie.
    Co do jego sposobu pracy dra Ciechomskiego się nie wypowiem,bo słyszałem dużo skrajnych opinii, więc nie będę wyrażał swojej. Ale tak jak pisałem wcześniej-w każdej grupie zawodowej są specjaliści i gorsi, jak również osoby kochające swoja pracę i tacy którzy robią z tego czysty biznes, a długa kolejka oczekujących pacjentów i "sława" uderza do głowy i odbiera pokorę ca do własnych możliwości.
    W poznaniu polecam Marcina Ganowskiego albo Łukasza Ciesielskiego- jesli chciałaby Pani kiedys jeszcze skorzystaćz osteopatii i spróbować nieco innego podejścia.
    www.reha4family.plPozdrawiam
  • honat5 12.02.13, 12:58
    Gość portalu: grazyna napisał(a):

> Panie Marcinie,mieszkam w Gdańsku,czy tu (ew.w Trójmieście) znajduję się godny
    > polecenia osteopata?
    W sprawie migreny proponuję kontakt ze mną.Mieszkam w Gdańsku. slawomir.prymas@wp.pl
  • kifash 15.02.13, 15:32
    W Gdańsku polecam Mariusza Łupińskiego. Przychodnia Remedica tel 585221738 lub 601175555
    www.reha4family.pl
  • kifash 12.06.13, 11:15
    www.reha4family.pl
  • Gość: uleczona IP: *.dynamic.mm.pl 13.06.13, 19:39
    Ja wierzę w osteopatię bardzo. Pan Gajowiec, który mnie wyleczył z migreny, również stosuje jej elementy w swojej terapii. Moja przyjaciółka leczy całą rodzinę u osteopaty i w ogóle nie chodzi do innego lekarza, ani z sobą, ani z dziećmi. Tyle że ona ma to refundowane przez kasę chorych. U nas niestety pewnie jeszcze daleka droga do tego.:(
  • Gość: uleczona IP: *.dynamic.mm.pl 13.06.13, 19:39
    Zapomniałam napisać, że przyjaciółka mieszka we Francji
  • kifash 31.07.13, 11:59
    W Warszawie już coraz większa świadomość u osób, które się zgłaszają na terapię, również dzięki forum takim jak to, ale większość wiedzy na temat takich terapii rozchodzi się drogą pantoflową. A również coraz więcej lekarzy-głównie tych młodych i kształcących się poleca sprawdzenie co można poprawić u danego pacjenta za pomocą osteopatii. Nie każdy przypadek jest do wyleczenia całkowitego, ale w większości przypadków zmniejszenie siły ataków i ich czasu trwania i częstotliwości jest bardzo wyraźne.

www.reha4family.pl
  • ach_dama_byc_z_kanady 01.08.13, 06:52
    Dziekuje za informacje :)

zajrzalam na wasza strone, jest interesujaca ale jesli moge sobie pozwoilc -
    sugeruje zmiane zony zdjecia na jakies bardziej profesjonalne. te okularki na glowie.
    niedbala poza w bok jakby mowila- aaaatam, klienci!- nie robia zachecajacego wrazenia...
    a orzeciez to wizytowka waszej firmy. Pana fotka natomiast jest perfekt :)

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22
  • Gość: rozsadek IP: 195.205.171.* 24.08.13, 10:42
    Czy w Częstochowie jest dobry osteopata?. Po utracie przytomności i uderzeniu w głowę mam duży niedosłuch,lekarze zbagatelizowali czas jaki był być może na uratowanie lub poprawę słuchu(liczą się dwie pierwsze doby)
    Czy osteopatia czaszkowo krzyżowa by "pomogła"?
  • kifash 26.09.13, 12:33
    Niestety nie znam nikogo z Częstochowy, a nie chcę polecać nikogo niesprawdzonego.
    Przy urazach głowy dochodzi często do obrzęku uciśnięcia nerwów - w osteopatii czaszkowej stosuje się techniki drenażowe powodujące poprawę krążenia krwi i limfy co ma na celu zmniejszenie obrzęku i poprawę odżywienia nerwów odpowiadających m/innymi za słuch oraz techniki poprawiające "kondycję" kości czaszki związanych z uchem wewnętrznym - głównie kości skroniowej i kości z nią połączonych-zależnie w która część głowy było uderzenie.
    Czy może pomóc w poprawie słuchu?- powinno- ale wszystko zależy od powstałego uszkodzenia i sprawności terapeuty wykonującego zabieg
    Pozdrawiam
    www.reha4family.pl
  • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.13, 09:59
    Panie Marcinie korzystałam z terapii (myślę, że były tam elementy osteopatii czaszkowej) przez kilka miesięcy z powodu właśnie uporczywych bóli głowy. Jestem po operacji C5-C6 (stenoza 6mm), mimo to bóle nadal się utrzymywały...Od 3 m-cy jest w zasadzie dobrze jeśli chodzi o bóle głowy. Ręce bolą nadal, mam do usunięcia C6-C7...Jak Pan myśli czy to terapia pomogła, czy po prostu może być tak, że mam lepszy czas, bo przecież ucisk nadal jest...Jak to jest czy fizjoterapia leczy tylko odwracalne uszkodzenia? Każdego dnia ćwiczę i staram się być aktywna. Czy zna Pan kogoś z Grudziądza? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • kifash 13.10.13, 15:00
    Z Grudziądza niestety nie znam nikogo- mogę polecić swietnych terapeutów z okolicy-jeden to Rafał Studnicki z Malborka, drugi Emanuel Smoktunowicz z Torunia.
    Co do terapii to jak najbardziej mogło pomóc,mimo że nadal jest ucisk z przepukliny to terapia poprawiła biomechanikę kręgosłupa, oraz dokrwienie głowy, układu nerwowego, nerwów czaszkowych, unormowało napięcie mięśni i powięzi związanych z głową i kręgosłupem, może poprawiło ogólną postawę i funkcjonowanie innych organów ciała(np. zwiększona kifoza piersiowa utrudnia pracę narządów w klatce piersiowej i jamy brzusznej- co może powodować niedotlenienie mózgowia i głowy dające bóle głowy i zawroty o raz ogólne zmęczenie,depresje czy nerwice). Tych mechanizmów może być wiele- nie tylko przepuklina i dlatego operacja często nie usuwa wszystkich dolegliwości, a czasami jest nawet niekonieczna, i dzięki dobrze poprowadzonej terapii można jej uniknąć lub chociaż odsunąć w czasie (za parę lat pewnie operacje będą jeszcze lepiej wykonywane niż teraz, więc warto poczekać).Niemniej po operacji należałoby się poddać terapii i najlepiej być pod stałą kontrolą dobrego fizjoterapeuty,który wie że kręgosłup to nie tylko dysk (jak to traktują w instytucie Mc Kenziego,którego zdecydowanie nie polecam), a pacjent to nie tylko kręgosłup.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w ćwiczeniach.
    Marcin Barabach
    www.reha4family.pl
  • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.13, 09:13
    Panie Marcinie ślicznie dziękuję...Korzystałam z terapii przed operacją, podobno nie było wyjścia, kolejną odwlekam tym bardziej, że po pierwszej niewiele mi przeszło, i nie wiadomo czemu...czekam na TK, który ma ocenić zrost protezy (ruchoma) z trzonami...może ręka nie jest taka słaba ale też nie wiem czy to czasem nie zasługa ćwiczeń...Mam zwiększoną kifozę piersiową...Co do Mc kenziego fanie, że Pan napisał bo właśnie szukałam kogoś kto by się mną zajął (wie Pan tonący chwyta się brzytwy). Obecnie cała prawa strona mnie pobolewa (czyli jest lepiej bo rąbała do niedawna ;)) ręka, żebra i noga. Przy ćwiczeniach i ręka i noga są wyraźnie słabsze...Jeszcze raz dziękuję...skorzystam z poleconych terapeutów....szkoda, że do Pana tak daleko...
    Pozdrawiam, będę ćwiczyć, jeśli neurologia mnie nie pokona to się nie dam.
  • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.13, 09:24
    Jeszcze jedno pytanie jeśli mogę...Pisze Pan że operacja nie zawsze jest konieczna...a jak to jest przy ucisku na rdzeń...w obrazie MRI mam stenozę na 2 poziomach 5-6mm, neurochirurdzy straszą, ale np. ortopeda mówi, że on by tego nie operował jeśli neurologia będzie w miarę dobra. Mi się wydaje że mam dobrą (nie upuszczam przedmiotów- tylko sporadycznie), tylko to osłabienie prawej strony...Co do głowy, zawroty/ból i przed i po operacji miałam okropne, kilkanaście terapii i na dziś jak nie pochylam jej dużo/szybko to jest super..to chyba jednak działa :)
    Dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka