Dodaj do ulubionych

dr Piotr Nogal znalazl przyczyne migren

29.05.14, 15:31
witajcie
jak w temacie. Dr Nogal jest okulista z Lubina. odkryl ze migrenowcy maja wysokie cisnienie w tylnej czesci galki ocznej. ok 10 dni temu zrobilam sobie u niego taki zabieg ktory to cisnienie wyrownuje i migreny minely niemal od reki. dodam ze choruje juz 28 lat, przerabialam wszystko, doszlam do absurdu w braniu triptanow - 2 tabletki 100mg na dobe.
doktor twierdzi ze wyleczyl calkowicie z migren kilkaset osob i ma 97% skutecznosci. po swoim przykladzie jestem sklonna mu wierzyc.
pozdrawiam serdecznie
Edytor zaawansowany
  • annthonka 29.05.14, 16:30
    Mam nadzieję, że dr Nogal przynajmniej dobrze wam płaci za to spamowanie na forum.
  • klaudyna108 30.05.14, 22:00
    nie spamuje na forum. mozesz sobie przeczytac moje poprzednie posty. minniemouse moze ci potwierdzic ze jestem naprawde cizko doswiadczona przez migreny osoba i chwtam sie wszelkich mozliwosci. oprocz zabiegu u Nogala mialam w samym maju jeszcze ostrzykniecie calej glowy 47 zastrzykami z botoxu u profesora Jaroslawa Slawka w gdansku. mozliwe ze jedno i drugie razem tak zadzialalo ze mam znaczaca poprawe z sytuacji beznadziejnej.
    pozdrawiam serdecznie
  • Gość: Zgiń_przepadnij IP: *.pct.pl 09.06.14, 14:42
    Po co się wypowiadasz, jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz? Potrzeba zaistnienia za wszelką cenę? Zadałaś sobie trud poszukania jakichkolwiek informacji o dr Nogalu i jego odkryciu? Dlaczego uważasz, że osoby wypowiadające się tutaj to spamerzy? Dlaczego obrażasz ludzi, którzy cierpią na migreny i próbują szukać ulgi? Bo czujesz się bezkarna? Bo jesteś na forum? Kto tu spamuje? Ku..wa jakie to "polskie".
  • Gość: kaka IP: 91.239.116.* 09.06.14, 17:46
    mnie zapłacił naprawdę sporo. Przestała mnie boleć głowa. A każdy kto go poleca chce tylko pomóc innym bo wie co to migrena. Pewnie nigdy nie miałaś prawdziwego bólu głowy.
  • Gość: beata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.14, 11:56
    Proszę dajcie jakiś namiar na wizytę prywatna czy na kasę wszystko jedno , proszę
  • klaudia2509 24.06.14, 15:55
    Z Panem doktorem nie ma prywatnego kontaktu. Jestem po zabiegu i posiadam pocztę lecz nie jestem upoważniona do dawania go dalej, ale nawet mi nie odpisuje. Przykro mi, ale chyba nie będzie żadnych wizyt z tego co mi wiadomo.
  • klaudia2509 16.06.14, 21:55
    Do "annthonka"
    Kobieto nie masz pojęcia o czym mówisz. Nie będę używać niecenzuralnych słów bo jak widzę szkoda ich na Ciebie. Dr Piotr Nogal jest wspaniałym człowiekiem. Wychodzi do pacjenta, cały czas pyta jak się czujesz. Jak byłam we Wrocławiu na wizycie, zapamiętała mnie cała przychodnia. Bardzo cierpiałam a doktor mimo innych pacjentów co jakiś czas przychodził do mnie na sale pooperacyjną, żeby zobaczyć jak się czuję, czy czegoś mi nie potrzeba. Kiedy wróciłam do domu, a mieszkam daleko od Wrocławia, ciągle był ze mną w kontakcie żeby wiedzieć jak się czuje. Jest to najwspanialszy człowiek jakiego spotkałam.
    Nikomu nie życzę migreny, mi już nic nie pomagało. Zastrzyki i kroplówki codziennie. Ale widzę, że Tobie by się przydał tydzień z takimi bólami, chociaż wątpię, że byś nawet tyle wytrzymała. Nie pozwolę obrażać Doktora Nogala, bo to jest człowiek który naprawdę chce pomóc a nie liczy na pieniądze i chwałę.
    Na przyszłość zastanów się zanim napiszesz tak o kimś.
  • brz0z0wa12 17.08.14, 21:03
    Witam Mam migrenę od dzieckanalego tak od 8 latjakmiałam przeszłam wszystkie lekazy jakich znam niestety nikt nie umie mi doradzić ataki mam z autom i oczne atak razem . Mowa nią bierE w dniu ataki taki atak to mam 3 dni Leżę na żadne tabletki nie ide przeciw bukowe a takie mocne jak mi przepisom to potem nie funkcjonuje dzieje sie zemno jak bym była Nie normalna nie wiem jaki dzien sie dzieje prosze o pomoc was wszystkich co robic mam 3 dzieci małych myszom mi nie raz pomogaca rodzina albo sąsiedzi jak mam atak a był głowy to ju nie muwi jaki nie samolotu i wymioty nie samowolę
    Prosze o jakieś rady albo o pomoc
  • niwa12 30.05.14, 12:33
    a co to za zabieg?
    w prywatnym gabinecie czy w szpitalu?
    jak w prywatnym to ile kosztuje?
  • alkop5 30.05.14, 21:20
    Czytałam artykuł o tym lekarzu w Angorze nr 13 (30.III.2014). Piszą o nim, że odkrył mechanizm powstawania migreny. Uważa, że "objawy migreny do złudzenia przypominają atak jaskry zamykającego kata i tak jak w jaskrze początek zaburzenia ma miejsce w oku. Różnią się jednak dwoma szczegółami: kąt odpływu cieczy wodnistej z oka w ataku jaskry jest zamknięty, a w migrenie najczęściej szeroki i otwarty. Ciśnienie wewnątrzgałkowe mierzone w jaskrze jest znacznie podwyższone, gdy tymczasem w migrenie jest prawidłowe. Do tej pory uważano, że ciśnienie w tylnej komorze oka (gdzie produkowana jest ciecz wodnista) i w przedniej komorze oka (do której ciecz z tyłu przepływa przez źrenicę) są fizjologicznie niemal równe..." Lekarz ten uważa, że istnieje różnica ciśnień między tylną a przednią komorą oka. Doszedł do tego wniosku wykonując zabiegi okulistyczne polegające na perforacji tęczówki laserem w celu zapewnienia komunikacji miedzy komorami. Dalej piszą, że faktycznie wyleczył z migren kilkaset osób. Zabieg operacyjny polega na zrobieniu laserem mikroskopijnego otworu w tęczówce. Lecząc migreny korzysta również ze standardowych leków w kroplach stosowanych w okulistyce. Wynalazł również " podobno unikalny na światową sławę model tonometru, urządzenia do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego". Dotychczasowe tonometry pozwalają zmierzyć ciśnienie jedynie w przedniej komorze oka, a jego "tonometr służy do precyzyjnego, nieinwazyjnego mierzenia ciśnienia w komorze tylnej i/lub komorze ciała szklistego oka". Projekt tonometru został złożony do urzędu patentowego, a doktor nawiązał współpracę z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Nadmieniam, że w żaden sposób nie nie reklamuję dr Nogala, w wielkim skrócie streściłam tylko artykuł o nim. W pierwszej chwili zapaliłam się, aby do niego pojechać, ale kiedy emocje opadły, poszperałam w Internecie i (szczerze mówiąc)... niewiele tam informacji o nim. Dałam więc sobie spokój i cierpliwie czekałam na jakieś informacje na jego temat na tym forum.

--
    Pozdrawiam,
    alkop
  • klaudyna108 30.05.14, 22:12
    dokladnie. ja osobiscie trafilam do niego rowniez przez ten sam artykul. na razie efekt jest zadowalajacy. przez 8 dni od zabiegu glowa w ogole mnie nie bolala co w moim przypadku jest niemal niewiarygodne. ale jestem tez ostrzyknieta botoksem w 47 miejscach na glowie przez profesora neurologa z gdanska. i ten botoks tez mi troche pomogl chociaz bole po nim wrocily.
    osobiscie uwazam ze Nogal mi pomogl. jesli nawet migreny calkiem nie zgina to jak do tej pory jest duza poprawa.
    pozdrawiam
  • Gość: kaka IP: 91.239.116.* 09.06.14, 17:41
    Szkoda, że nie pojechałaś. Ja była i już nie boli mnie głowa. Szczegóły na mojamigrena.pl
  • klaudyna108 30.05.14, 22:05
    zabieg jest przeprowadzany we wroclawskim centrum okulistycznym. kosztuje wraz z wizyta ok 1400pln. jest to taki zabieg jaki robi sie ludziom z zagrozeniem jaskra. zabieg polega na laserowym wypaleniu otworu w membranie wewnetrznej oka. to wyrownuje cisnienie w calej galce ocznej. sam zabieg nie boli.
    pozdrawiam
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.05.14, 22:45
    Dzwoniłam do Centrum dzisiaj i powiedziano mi, że doktor już u nich nie przyjmuje.
  • klaudyna108 31.05.14, 09:09
    wlasnie zadzwonilam do centrum zeby to wyjasnic bo sie troche zdziwilam tym co napisalas i powiedziano mi ze do 9 czerwca odwolal wszystkie wizyty bo konczy robic badania.
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.05.14, 12:21
    Na migrenę z tzw. aurą cierpię od ponad 25 lat. Teraz gdy czytam, że mogą zagrażać życiu, zaczynam się bać. Mogłabyś opisać jak wygląda badanie, diagnoza i sam zabieg - mogę podać maila. Wśród moich znajomych nikt nie ma takich migren jak ja, czy Twoje migreny to oprócz bólu głowy, także zaburzenia widzenia, mowy, czucia i inne nieprzyjemne objawy?
  • Gość: edyta IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.06.14, 15:55
    Na dzień dzisiejszy nadal nie wiadomo kiedy doktor będzie przyjmował. Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat ?
  • Gość: Miły_gość IP: *.e-wro.net.pl 15.06.14, 15:01
    Witam,

kilka dni temu na stronie dr Piotra Nogala pojawił się komunikat o tym, że aktualnie trwa proces organizowania przyjęć w nowym gabinecie. Szczegóły tutaj: www.nogalmedicine.pl
  • Gość: ATABE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.14, 11:51
    W LUBINIE
  • Gość: atabe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.14, 11:50
    BO PRZYJMUJE W LUBINIE
  • Gość: Alka IP: *.centertel.pl 25.08.14, 22:19
    Kosztuje 1200 złotych. Nazywa się irydotomia i jest zabiegiem popularnym przy zagrożeniu jaskrą wąskiego kąta. Doktor robi oboje oczu na raz i pobiera 1200 złotych. W innych miejscach jest połowę taniej i po jednym oku. Ja mam nadal potworne migreny - zabieg miał wg Pana doktora zupełnie je zniwelować. Nic mi nie pomogło. Pozdrawiam
  • Gość: Michalina IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.14, 11:25
    Czy Wiecie może gdzie w najbliższym czasie będzie przyjmował dr Nogal ?
  • Gość: babyjaga10 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.06.14, 23:00
    Na pewno w poradni okulistycznej w Lubiniu na NFZ.
  • klaudia2509 26.06.14, 14:38
    Ale to przyjmuję wtedy sprawy konkretnie okulistyczne a nie migrenowców. Przynajmniej tak mi się wydaję.
  • Gość: miły_gość IP: 46.77.124.* 27.06.14, 07:03
    Wczoraj na stronie domowej dr Nogala pojawiła się informacja o wznowieniu przyjęć. Dr przyjmuje w Lubinie (dolnośląskie). Szczegóły na www.nogalmedicine.pl
  • alkop5 27.06.14, 09:55
    Witam.
    Jestem w szoku! Przed chwilą dzwoniłam do poradni , aby się zarejestrować i wyobraźcie sobie, że wyznaczono mi termin na... poniedziałek, 30 czerwca!!! Wizyta 300 zł i trzeba być z kierowcą. Oczywiście jadę pełna nadziei (która podobno umiera ostatnia).
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • alkop5 29.06.14, 10:48
    Witam.
    Czy mogłabyś mi powiedzieć, jak wygląda pierwsza wizyta? Czy już na pierwszej wizycie doktor może zrobić zabieg? Czy zabieg dotyczy jednego, czy obojga oczu? Pytam, bo nie wiem, na jaką kwotę mam być przygotowana, powiedziano mi tylko, że mam być z kierowcą i wizyta kosztuje 300 zł, a koszt zabiegu, jak pisałaś to ok. 1400 zł. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

--
    Pozdrawiam,
    alkop
  • klaudia2509 29.06.14, 23:34
    Pan doktor może zrobić zabieg juz na pierwszej wizycie i wtedy osobno placi się za każde oko plus wizyta i dostaniesz krople którymi musisz od razu kropic oczy. Radze przygotować się na czekanie i uzbroić się w jedzenia i wygodne ciuchy.
    Jeżeli ktoś potrzebuje jakiś konkretnych informacji bo jestem po zabiegu, można do mnie pisać na klaudia2509@gmail.com. sluze pomocą ponieważ wiem jaki to stres.
  • alkop5 01.07.14, 11:13
    Dzięki za info, Właśnie jestem po wizycie :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • babyjaga10 01.07.14, 11:46
    Tylko po wizycie, czy też po zabiegu? Jakie wrażenia ?
  • alkop5 01.07.14, 15:51
    Po 2-godzinnej wizycie i badaniach. Dostałam skierowanie na zabieg. Wrażenia? Chyba doktor był bardziej podekscytowany niż ja, ponieważ cieszył się, że jestem klasycznym przypadkiem i na pewno jest mi w stanie pomóc :) Mnie jakoś trudno w to uwierzyć, bo dawno straciłam nadzieję, ale zaczynam ją powoli odzyskiwać. Mam krople wyrównujące ciśnienie wewnątrzgałkowe, a potem irydiotomia laserowa.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.14, 21:53
    Czy Twoje migreny są z aurą?
  • alkop5 02.07.14, 12:27
    Bez aury. Dwukrotnie zdarzyła mi się aura bez migreny (o ile to możliwe).
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • jagoda.big 02.07.14, 14:10
    A jakie masz bóle? Wokół oka? Jedengo czy dwóch?
  • jagoda.big 02.07.14, 14:12
    Napisz, proszę cos więcej. Na którą godzinę była wizyta? Czy miałąś jakieś wyniki ze sobą, czy miałaś tam na miejscu jakies badania itp
  • alkop5 03.07.14, 20:48
    Wizytę miałam na 16.00, ale trzeba się liczyć z niezłym poślizgiem. Kobieta, która miała wizytę na 15.00 weszła o 16.15. Podczas rejestracji telefonicznej powiedziano mi, abym przywiozła (jeśli mam) wyniki badań, np. TK lub MRI głowy. Miałam ze sobą TK sprzed 5 lat, ale doktor nawet nie zapytał o żadne wyniki. Na miejscu miałam kilka badań: podstawowe okulistyczne i inne, których nazw nie znam (łącznie chyba ze 4 rodzaje badań). Uprzedzę, że na fundusz robi tylko podstawowe badanie, babka wyszła po niespełna 15 min badania. Jeśli chodzi o rodzaj mojego bólu: bywa różnie, ale generalnie boli oko i skroń. Ja to umiejscawiam tak: jeśli "włożysz" jeden palec do oka, a drugim "wbijesz się" w skroń, to boli w miejscu zetknięcia się palców. Czasem mam ochotę "wyjąć" oko i "wyrwać" stamtąd ten ból. Nie wiem, czy jasno się wyraziłam :) Ból dotyczy obojga oczu na zmianę, bywa tak, że boli 3 dni jedna strona, chwila przerwy i zaczyna się trzydniówka po drugiej stronie.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.07.14, 21:42
    Witam,
    Jestem po wizycie i również kwalifikuję się do zabiegu. Według doktora, nawet jeśli nie miałabym migren, to i tak zabieg jest wskazany. Wizyta trwała 20 minut, recepta na krople. Podczas badań nie miałam zakrapianych oczu dla rozszerzenia lub zwężenia źrenic, ponieważ mogłoby to wywołać migrenę.
  • alkop5 05.07.14, 22:42
    Czy masz wyznaczony termin i miejsce zabiegu?
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.07.14, 23:13
    Mam dzwonić po 15-tym, powiedzą co, jak i kiedy. Czy Ty masz stosować krople do zabiegu?
  • alkop5 06.07.14, 09:43
    To tak, jak ja, też mam dzwonic po 15-tym :) Mam 2 rodzaje kropli obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe, ale w zasadzie nie mówił, jak długo je stosowac. Mam tylko nadzieję, że po 15-tym będzie już laser i czas oczekiwania na zabieg nie będzie kolosalnie długi :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.14, 23:45
    A powiedz, jak często zdarzają się Twoje migreny i czy ma to związek z tym, co jesz?
  • alkop5 07.07.14, 09:30
    Bardzo różnie. Bywało, że w tygodniu miałam 1-2 dni bez migreny :( Teraz mam trochę dłuższe odstępy miedzy migrenami, zdarzają mi się tygodniowe przerwy, ale jak mnie potem dopadnie, to potrafi trzymać tydzień, Tryptany pomagają wtedy na ok. 10-12 godzin. Jeśli chodzi o jedzenie - wiem, po czym mam na bank atak, więc unikam tego, co wywołuje u mnie migrenę ( ser żółty, orzechy, wino ) . Jem mało, ale często, tzn. co 3 godz. Jeśli dopuszczę do uczucia głodu - mam migrenę :(
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.14, 10:10
    U mnie z jedzeniem jest podobnie. Wiem też, że glutaminian sodu i chemia stosowana w żywności wywołuje migreny w takim samym stopniu, jak czekolada i orzechy. Od kiedy przykładam większą uwagę do tego, co jem, migreny są mniej intensywne, tzn. głowa nie boli już aż tak, jak kiedyś.
  • Gość: marysia IP: *.umwd.pl 07.07.14, 12:57
    Ja też juz od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad wizyta i zabiegiem u Pana p. Nogala ale troche sie obawiam że narobie sobie nadziei i okaze sie że to nie pomoże próbowałam juz wszystkiego czasami odechciewa mi sie zyc przy takich bolach pomaga mi jedynie relpax ale to tez nie odrazu.
  • alkop5 07.07.14, 16:27
    Doskonale Cię rozumiem, bo ja też próbowałam wielu sposobów pozbycia się tej "przyjaciółki" i zawsze okazywało się, że to, co innym pomogło, u mnie się nie sprawdzało :( Teraz wmawiam sobie, że wierzę, iż doktor mi pomoże. Może nawet bardziej wmawiam sobie, że wierzę, niż faktycznie wierzę, ale spróbować muszę. Czekam z niecierpliwością na zabieg :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: marysia IP: *.centertel.pl 07.07.14, 21:58
    a kiedy ten zabieg długo się czeka?? jestem w stanie robić wszystko byle ból minął
  • Gość: marysia IP: *.umwd.pl 08.07.14, 13:25
    czekam w kolejce na wizytę u pana doktora mam nadzieje że ktoś uwolni mnie od tych nieznośnych bóli głowy bo w miesiącu łatwiej policzyć mi dni w których głowa mnie nie boli.
    pozdrawiam wszystkich migrenowców
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.07.14, 22:56
    Do alkop5
    - czy wysokie ciśnienie w oczach i diagnozę o konieczności wykonania irydotomii wcześniej lub później potwierdził u Ciebie inny okulista?
  • kimiko90 09.07.14, 14:20
    Czy taki zabieg nie ma jakis skutkow ubocznych?
    Mimo wszystko ja bym sie bala, napiszcie cos wiecej jesli zdecydujecie sie na ten zabieg, czy naprawde pomaga?
  • Gość: marysia IP: *.umwd.pl 09.07.14, 14:59
    przy takim bólu jaki ja mam naprawdę jeżeli to pomoże to chyba nie ma gorszych skutków ubocznych a poza tym jest to standardowy zabieg na jaskrę więc wydaje mi się że raczej nie powinien mieć dodatkowo był już wykonywany i nikt się nie skarży.
  • niu_82 11.07.14, 08:58
    Dotarłą do mnie informacja (od lekarza okulisty z pewnej kilniki), że dr Nogal nie dostał zgody komisji bioetycznej na dalsze badania w tym zakresie. Chodziło o jakieś powikłania, nic więcej nie wiem niestety. To już było ponad dwa miesiące temu.
    Czy ktoś coś może wie na ten temat?
    Prawdę powiedziawszy też bym natychmiast się temu zabiegowi poddała, gdybym tylko wiedziała, że jest skuteczny...
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 11.07.14, 11:47
    no ale raczej chyba nie wykonywałby zabiegów na własna rękę
  • kimiko90 15.07.14, 15:43
    Powiem szczerze, ze ja bym w 100% temu nie ufala.. :/ nie wiem ale jakos o wzrok sie bardziej martwie niz o migrene :/ moze i to pomaga ale kto wiem co moze byc dalej :/ jakies problemy z oczami lub cos :/ oczywiscie tego nie wiem i pewnosci miec nie moge, ale lepiej dmuchac na zimne.
  • klaudia2509 15.07.14, 23:25
    Jestem po zabiegu i nie mam żadnych problemów ze wzrokiem. Sadzisz, ze jakby można byli stracić wzrok to PAN doktor by to robil? A skoro tak piszesz to nigdy nie miales/as prawdziwej migreny.
  • kimiko90 16.07.14, 16:38
    Ta nie mialam prawdziwej migreny.. prosze Cie.. po prostu nie jestem przekonana i tyle :/ moze dziala przeciez nie mowie ze nie :/poczekam troche i jesli okaze sie to jakas naprawde przelomowa metoda to i moze sama sie zdecyduje.. a i to forum chyba nie jest od tego zeby komus wypominac jakie ma migreny :/
  • annthonka 16.07.14, 17:28
    Kimiko, niestety na forum od czasu do czasu pojawiają się znikąd rzesze uleczonych jakąś "cudowną" metodą. Zazwyczaj są dość agresywni, jeżeli ośmielisz się zwątpić w skuteczność.

Mieliśmy już zappery na węgorki, wprowadzanie się w stan rezonansu poprzez mruczenie, sześciominutowe gapienie się w jedne punkt, teraz mamy doktora Nogala... Należy po prostu przeczekać ;-)
  • klaudia2509 16.07.14, 18:33
    Porównywanie jakiegoś mruczenia do wizyty u prawdziwego lekarza jest zalosne i śmieszne. A to nie jest cudowne uleczenie u znachora tylko prawdziwy zabieg u lekarza. Nie wypominam nikomu jakie ma migreny. Ciężko mi zrozumieć takie pisanie o lekarzu który naprawdę chce pomoc ludziom.
  • babyjaga10 16.07.14, 21:12
    Konkurencja widzę już działa. A może by tak dokładniej, nazwę komisji i szczegóły tej "decyzji". Co to takiego komisja bioetyczna ? Jakie konkretnie powikłania ? Gdyby pacjentom faktycznie zabiegi zagrażały utratą lub pogorszeniem zdrowia , to NFZ lub stowarzyszenia lekarskie powinny wydać oficjalne ostrzeżenie, że nie jest to oficjalnie uznana metoda i jakimi skutkami ubocznymi grozi. Osobiście uważam, że skoro nikt oprócz doktora Nogala nie robił takich badań, to nikt nie ma na ten temat dostatecznej wiedzy, także" jakiś tam okulista, który coś gdzieś słyszał". Ja w tych badaniach nie widzę żadnej rewelacji. Od dawna wiadomo, że jaskra powoduje ból głowy. Ile jest różnych odmian jaskry tyle różnych odmian migreny. Ostatnio czytałam wypowiedź pani profesor okulistyki (nazwiska nie pamiętam), że jaskra jest rozpoznawana i leczona w zaledwie 20% . Myślę, że z powodu niewykonywania badań z braku odpowiedniego sprzętu (pewnie też z lenistwa lekarzy i zwykłego niedouczenia). U mnie jedna durna okulistka zmiany na siatkówce i naczyniówce zinterpretowała jako sklerotyczne i już. A to były zmiany jaskrowe. Kilka lat temu ciśnienie mierzone u tego samego okulisty na tym samym aparacie wynosiło 13 i 14 a pół roku temu 19. Nie muszę chyba dodawać, że w tym czasie bóle głowy nasiliły się. Według mojej pamięci na migrenę chorowałam już w podstawówce, czyli już ponad 40 lat. Głównym czynnikiem wywołującym ataki zawsze był stres a w mniejszym stopniu przeciągi, nasłonecznienie, niewyspanie, przemęczenie. Nie zauważyłam związku z jedzeniem, no może poza lodami, ale nie ze względu na ich skład tylko temperaturę, no i kac po alkoholu.
    Pan dr Nogal moim zdaniem po prostu leczy jaskrę a przy okazji czasami udaje się wyleczyć migrenę. Sądzę jednak, jak pisałam już wyżej, że migrena może mieć różne przyczyny. A nieuzasadnione sianie paniki o szkodliwości leczenia jaskry jest nie na miejscu. Proszę sobie poczytać ulotki i prace naukowe na temat różnych leków stosowanych w jaskrze. W zasadzie każdy ma jakieś skutki uboczne. A okuliści je stosują i nie informują o tym pacjentów.
  • niu_82 25.07.14, 12:34
    babayaja10 - chyba masz jakiś problem ze sobą... albo faktycznie z ciebie babajaga.
    Nie, nie jestem konkurencją. Jestem ciężko chorym migrenowcem.
    Pytasz co to takiego komisja bioetyczna - wybacz, kierunek google.

Żebyś lepiej zrozumiała co napisałam skopiuję to jeszcze raz:
    "Dotarła do mnie informacja (od lekarza okulisty z pewnej kilniki), że dr Nogal nie dostał zgody komisji bioetycznej na dalsze badania w tym zakresie. Chodziło o jakieś powikłania, nic więcej nie wiem niestety. To już było ponad dwa miesiące temu.
    Czy ktoś coś może wie na ten temat?
    Prawdę powiedziawszy też bym natychmiast się temu zabiegowi poddała, gdybym tylko wiedziała, że jest skuteczny... "

A teraz wyjaśnienie - słyszałam COŚ, szukam kogoś kto to zweryfikuje, bo nie wiem czy to prawda czy fałsz.
    Sama marzę o tym, żeby ktoś mnie z migren uleczył i pokładam w odkryciu doktora Nogala nadzieje.
  • Gość: gość IP: *.umwd.pl 16.07.14, 12:31
    jak wyglada ten zabieg czy odrazu mozna wrócic do pracy czy potrzebne jest zwolnienie na jakis czas?? prosze o informację czekam w kolejce na wizytę
  • Gość: Beata z Warszawy IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.07.14, 17:25
    Witam,
    byłam w poniedziałek u dr Nogala na pierwszej wizycie dla migrenowców.Pan Doktor stwierdził,ż mam blok źreniczny w lewym oku i na pewno trzeba będzie wykonać otwór laserem-czekam w kolejce na laser i na wyznaczenie terminu,jak już będzie laser.
    Dostałam od Pana Doktora receptę na krople,jedne do codziennego stosowania,drugie doraźnie w ataku migreny.
    W związku z tym mam pytanie do tych,którzy już się leczą u Pana Doktora.Czy stosowanie kropli cokolwiek zmieniło u Was w atakach migreny?
    Ja mimo zakroplenia wczoraj na noc kropli,dzisiaj od rana mam b.mocną migrenę (światłowstręt,wymioty itd...).Oczywiście doraźnie zastosowałam też drugie krople te w ataku migreny.Niestety oprócz zaburzeń w widzeniu,w kwestii nasilającego się ataku migreny,nic się nie zmieniło.
    Jak zwykle ból zaczyna mi powoli mijać po Relpaxie-jedyny tryptan,który mi pomaga.
    Będę wdzięczna za wszelkie informacje.Pozdrawiam
  • alkop5 16.07.14, 20:17
    Ja dostałam 2 rodzaje kropli obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe do codziennego stosowania, przy czym doktor powiedział, że gdyby po jednych bolała mnie głowa, mam je odstawić. Mijają 2 tygodnie odkąd aplikuję 2 razy dziennie obydwa rodzaje kropli i ... migreny nie miałam :) Bywały dni, kiedy pobolewała mnie głowa, ale obywało się bez tabletek i to na pewno nie była migrena.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • babyjaga10 16.07.14, 21:28
    Beatko, nie wiem jakie krople używasz. Ja mam zapisany Rozacom, lek dwuskładnikowy. Pierwszy raz zakropiłam oczy wieczorem i rano obudziłam się z bólem z tyłu głowy u podstawy czaszki, w ciągu dnia ból minął. Wcześniej budziłam się codziennie z mniejszym lub większym bólem górnej części głowy i nad oczami oraz nudnościami. Nigdy nie wiedziałam czy ból minie czy się rozwinie w totalną migrenę, bywało różnie. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o skuteczności, bo stosuję krople regularnie dopiero od tygodnia. Jednak mimo budzenia się z uciskiem w głowie, po zakropleniu oczu ból mija i cały dzień czuję się świetnie. Mam wrażenie, że nawet ucisk w okolicy serca mi minął. Mniej budzę się w nocy. Ale o efektach będzie można mówić najwcześniej za miesiąc. Dla mnie miesiąc bez migreny to cud, normalnie zużywałam minimum jedno opakowanie sumatryptanu ( 6 tabl. po 100 mg) w maksymalnej dawce, czasem dodatkowo w zastrzykach. Będę jeszcze informować o skuteczności tej terapii.
  • Gość: gość IP: *.centertel.pl 16.07.14, 21:40
    mi też krople na migreny nie pomogły:( tylko jedynie relpax
  • Gość: Beata z Warszawy IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.14, 08:21
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)Na wieczór mam zakraplać do oczu Combigan-obniża ciśnienie śródgałkowe, doraźnie w przypadku bólu mam stosować Tropicamidum-rozszerza żrenice.Przyjmuję te krople dopiero od kilku dni i poza lekkimi zaburzeniami widzenia rano nie mam żadnych innych objawów. Oczywiście oprócz wczorajszej akcji migrenowej, gdzie krople nic nie zmieniły:(
    Będę Was informować na bieżąco, czy jest jakakolwiek poprawa. U mnie łatwo to zaobserwować, praktycznie każda zmiana pogody wywołuje u mnie 1,2 lub 3-dniową migrenę:(Pozdrawiam
  • Gość: marysia IP: *.umwd.pl 17.07.14, 09:16
    ja tez stosowałam Tropicamid ale nie pomagał migreny mam najcześciej na zmiane pogody i bardzo często czekam na wizytę.
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.07.14, 13:31
    Do alkop5
    - czy wysokie ciśnienie w oczach i diagnozę o konieczności wykonania irydotomii wcześniej lub później potwierdził u Ciebie inny okulista?
  • alkop5 17.07.14, 18:02
    Wysokie ciśnienie w gałce ocznej okulista stwierdził u mnie podczas badania 31 lat temu, ale nie byłam w związku z tym w jakikolwiek sposób leczona. W tamtym okresie o irydotomii nie było mowy.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.07.14, 23:26
    Ja natomiast przebadałam oczy i wysokiego ciśnienia nie stwierdzono, ponadto po zaaplikowaniu kropli rozszerzających źrenicę - bólu głowy nie było, ciśnienie także nie wzrosło. Oczy bolały mnie natomiast na drugi dzień po wyjściu zewnątrz. Dlatego nie wiem, co myśleć o skuteczności zabiegu w moim przypadku...
  • Gość: Beata z Warszawy IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.14, 10:03
    Wiesz cały problem polega na tym, że większość okulistów mierzy ciśnienie tylko w przedniej komorze oka, które całe życie miałam prawidłowe, mimo ciągłych migren. Doktor Nogal tłumaczył mi, że istotne jest ciśnienie w tylnej komorze oka, poniżej fragment jego artykułu:
    Niemal wszystkie stosowane obecnie tonometry pozwalają zmierzyć ciśnienie jedynie w przedniej komorze oka. Zaprojektowane przeze mnie urządzenie służy do precyzyjnego, nieinwazyjnego mierzenia ciśnienia w komorze tylnej i/lub komorze ciała szklistego oka. To jedyny taki tonometr na świecie.
    Dlatego wydaje mi się, że inny okulista zmierzy tobie ciśnienie tylko w przedniej komorze i stwierdzi, że wszystko jest OK, aczkolwiek możesz spróbować.
    Pzdr:)
  • marzgra 28.07.14, 11:38
    Cześć Beatko.Ja też jestem z Warszawy chciałabym się zapytać kiedy jedziesz na wizytę do doktora może byśmy zgrały się z terminami,dzisiaj dzwoniłam i wstępnie umówiłam wizytę na 18.08.też mam takie okropne migreny jak Ty,przetestowalam już wiele jedyna nadzieja w doktorze przez te okropne migreny nie chce się żyć.Pozdrawiam i życzę jak najmniej bólu.Odezwij się razem łatwiej.Marzena.
  • Gość: Beata z Warszawy IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.07.14, 16:39
    Witaj Marzenko,
    sorry,że dopiero teraz do Ciebie piszę.Urwanie głowy w pracy:(Niestety nie wiem kiedy mam następną wizytę u dr Nogala-czekam na wyznaczenie terminu,ponieważ jestem zakwalifikowana do zabiegu z użyciem lasera,którego chyba jeszcze nie ma w przychodni w Lubinie,jak dotychczas nikt do mnie jeszcze nie dzwonił.
    Póki co kilka cennych rad:
    -wizyty u Pana Doktora mają spore obsuwy czasowe,nawet do 3 godzin,także załóż wygodne ubranie i weź coś ze sobą do jedzenia i picia
    -zabierz koniecznie ze sobą kierowcę, ja nie byłam w stanie prowadzić samochodu po wizycie,skutki zakroplenia atropiny
    Narazie jestem zadowolona z kropli,które przepisał mi Pan doktor.Owszem w dalszym ciągu mam migreny,ale z o wiele mniejszym natężeniem i z reguły ból mija mi dosyć szybko po zażyciu leku p/bólowego.Wcześniej nie byłam w stanie normalnie funkcjonować-leżenie w łóżku,lód na głowę,cisza wokół i przynajmniej 4 tabletki Relpaxu żeby to jakoś opanować.
    Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz.
    Pozdrawiam:)
  • marzgra 29.07.14, 20:37
    Witaj dzięki za info 3h obsuwy boże,dlatego szukam kogoś z Wawki ponieważ nie mam możliwości z kim jechać mam wizytę na 14:00 jak będzie takie opóżnienie to w domu będę na 2 w nocy.Zostaje mi jedynie pociąg do Wrocławia a póżniej autobus do Lubina kiepski dojazd jak się nie ma samochodu.Co mi pozostaje muszę działać żeby się ratować ten lekarz to chyba jedyna nadzieja,Ty też tak odbierasz Beatko?Jak już będziesz wiedziała kiedy masz wizytęto daj znać a może zaproponujesz im 18.08. wtedy byłoby wspaniale.Beatko a gdzie mieszkasz dokładnie w Warszawie i ile masz lat może zostaniemy koleżankami.Pozdrawiam i życzę jak najmniej bólu.Pa.
  • marzgra 26.08.14, 19:52
    Cześć Beatka jesteś już po zabiegu ? Bo ja tak miałam 21.08. a 1.09. mam wizytę kontrolną
    na razie dobrze się czuję nie mam migreny.Pozdrawiam
  • Gość: doroka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.14, 21:25
    Hej, Chyba byłyśmy na pierwszej wizycie tego samego dnia 18.08. Rozmawiałyśmy w poczekalni. Ciebie coraz bardziej bolała głowa i pan doktor zaproponował ci żebyś została jeden dzień i zrobi ci zabieg. Wtedy miał jelitówkę. Ja jestem z Łodzi i mam na imię Dorota. Ciekawa jestem czy zabieg ci pomógł. Ja jestem po i po wizycie kontrolnej i niestety mam silną migrenę. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Napisz jak ty się czujesz. Pozdrawiam.
  • marzgra 16.11.14, 10:20
    Hej Dorotka dopiero dzisiaj zauważyłam Twój post.Już sobie Ciebie skojarzyłam.Przykro Mi,że masz migreny.Podaj mi swojego e-maila to sobie popiszemy.Pozdrawiam.Pa.
  • Gość: K IP: 91.212.223.* 17.07.14, 14:16
    Byłam u doktora (lekarz z ogromną pasją. Byłam u niego w gabinecie godzinę a wydawało się jakbym był pięć minut) 4 lipca i od 5 lipca biorę dwa razy dziennie jedne krople i wieczorem drugie krolpe obniżajace ciśnienie w gałkach ocznych i do tej pory dwa razy bolała mnie głowa - ale to ewidentnie ze zmęczenia. Migreny jeszcze nie miałam, a miewam ją trzy dni pod rząd w miesiącu. Przpisał mi krople na 30 dni stosowania po których muszę przyjść na kolejną wizytę. Powiedział że gdy krople nie pomogą to na wizycie zabieg laserowy.
    Powiem tak, tonący brzytwy się chwyta, wizyty sa drogie, zabieg jeszcze droższy, ale po cichu liczę na to że wreszcie osiągnę spokój w głowie:-)
    Ja mu zawierzyłam.
  • Gość: gość IP: *.umwd.pl 17.07.14, 15:44
    a ile kosztuje sama wizyta
  • Gość: syla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.14, 19:56
    Wizyta kosztuje 300 złotych. Zabieg 300- 400 na jedno oko i na koniec wizyta kontrolna. Jestem umówiona z dr na najbliższy poniedziałek. Jadę z Wawy.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 18.07.14, 21:53
    Ja czekam na telefon na kiedy wizyta gdyż podobno montują laser proszę o informację jak tam po zabiegu jezeli się odbędzie trzymam kciuki żeby głowa więcej nie bolała
  • Gość: lili IP: *.tktelekom.pl 19.07.14, 02:40
    proszę informuj na bieżąco jakie są efekty myślę że wiele osób na to czeka poz
  • Gość: Ruda IP: *.114-201-80.adsl-dyn.isp.belgacom.be 19.07.14, 16:15
    Witaj
    Czy możesz opisać jak przebiegał zabieg? Ile czasu trwał i jak się po nim czułaś? Czy można samemu wracać autem do domu po zabiegu?
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 23.07.14, 11:45
    ja juz nie wiem sama czy łudzic się dalej czy dac sobie spokój z tym wszystkim wizyty miały byc po 20 lipca i znowu zostały przesunięte beda dzwonić na poczatku sierpnia a niektórzy są juz po wizytach i maja zabiegi
  • Gość: Ruda IP: *.123-67-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 28.07.14, 09:01
    Ja też czekam na info po 1 sierpnia.... :(
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 28.07.14, 13:56
    to ja juz nie wiem o co chodzi:( ktoś napisał że ma wizytę 18 sierpnia to na co my czekamy co jest grane
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 28.07.14, 16:57
    A pod jaki numer Państwo dzwonicie?
    Bez problemu zarejestrowałam się na początek sierpnia pod nr tel. podany na stronie ww dr Nogala 792944200.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 01:17
    Witam,
    Już jest późno, więc napiszę krótko.
    Z oczami miałam dwa poważne problemy:
    Początek jaskry (potworny ból głowy i oczu, zbyt duże ciśnienie w nich).
    Wyleczyłam to w prosty sposób.
    Ale jest jeden warunek podstawowy, dwa właściwie:
    Nie można byc w ciąży i nie można zażywać żadnych lekarstw.
    I nie na każdego działa ten sposób, niestety.
    Drugi mój problem to odklejenie siatkówki. Częściowe oczywiście.
    Tu zastosowałam zupełnie inny sposób. ...
    Gdy nadszedł termin na laser - siatkówka była nieładna,
    jak stwierdziła lekarka, ale nieodklejona już.
    Laser zrobiono mi jedynie profilaktycznie.
    Minęło 12 lat - mam zdrowe oczy.
    I wszystkim tego życzę.
    Możliwe, że ten drugi sposób zadziałałby też na jaskrę
    ale nie miałam możliwości tego sprawdzić, z powodu jej braku.
    Na wszelki wypadek napiszę mój adres mailowy
    zyrafa46@gazeta.pl, bo nie wiem, czy TU jeszcze zajrzę.
  • Gość: babyjaga10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.14, 12:03
    Żyrafo, tak napisałaś, że nic nie wiadomo. Co to niby za pierwszy sposób? Co to był za zabieg laserem, bo wykonywane są różne. Twój wpis, przepraszam za obcesowość, nie wniósł żadnych konkretnych informacji. Poza tym ani mnie ani żadną ze znanych mi osób nie bolała głowa w czasie ciąży. Tak jakoś jest, że na okres ciąży migreny znikają.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 12:36
    Babyjago, napisałam tak krótko, bo gdybym chciała wszystko opisać
    to siedziałabym godzinę przed kompem.
    Wolę np telefonicznie (mam dobry abonament, sama mogę dzwonić).
    No, chyba, że za granicę. To już nie.
    Jeśli zaś migrena nie "łapie" w czasie ciąży - no to tylko należy się z tego cieszyć.
    Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
    Tu nie podam swojego telefonu, tylko adres: zyrafa46@gazeta.pl
    Jest jeszcze jeden powód, dlaczego - wolę na priv, ale to właśnie tam wyjaśnię :).
  • zyrafa46 29.07.14, 21:37
    Dobra, napiszę i będzie spokój.
    Jestem zdrowa, bo ktoś mi kiedyś coś poradził.
    Skoro nie mogło zaszkodzić a nie kosztowało majątku... czemu nie.
    Jednak - muszę przyznać - i mi samej było ciężko uwierzyć.
    Dlatego... eee, juz mi się nie chce pisać.
    A najważniejsze, że jestem obrzucana... delikatnie mówiąc
    nieprzyjemnymi słowami.
    Istnieje coś takiego jak netykieta, czy jakoś tak.
    Nie chciałam tego pisać, bo i po co?
    I to wszystko.
    Z całego serca życzę wszystkim powrotu do zdrowia.
    Nie wyłączając oczywiście pań, które... no .. No nic tam :)

Żyrafa
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • klaudia2509 29.07.14, 23:48
    Skoro jesteś zdrowa a ktos powiedzial to Tobie, przykro mi ale nie rozumiem faktu dlaczego nie możesz powiedziec.
  • zyrafa46 30.07.14, 08:16
    Proszę bardzo:
    (TYLKO CIEKAWE KTO TO W TO UWIERZY. Na wszelki wypadek Klaudio zatkaj uszy)
    Będę pisać skrótowo bo szkoda mi czasu i tak na marne. I Waszych nerwów.
    W końcu Ci co obrzucają mnie błotem, sami też płacą nerwami.
    Otóż:
    Miałam odklejoną siatkówkę(częściowo oczywiście).
    Dostałam skierowanie na laser.
    Znajoma lekarka poradziła mi suplement.
    Kupiłam go w prawie ostatniej chwili (ponad 100 zł!)
    Jadłam go 10 (tak, dokładnie tyle) dni. (po 1 kapsułce dziennie)
    11-go dnia p. dr "siatkówkowa" stwierdziła, że siatkówka jest brzydka
    ale odklejenia - nie ma. Laser odbył się profilaktycznie.
    Pisałam to milion razy (tylko dokładniej). "Załapała się" JEDNA
    osoba (takich "czytaczy" jak Wy właśnie).
    Jej oczy były w ZNACZNIE gorszym stanie niż moje.
    Mówiąc jeszcze bardziej skrótowo:
    Jest dziś zdrowa, suplementów juz nie zjada nawet profilaktycznie.
    .
    Ciężko uwierzyć? Przyznaję - ciężko.
    Ja jednak wtedy nie wiedziałam, że będzie taki efekt (taki dobry).
    Dlatego może wzięłam ten suplement. Ona powiedziała mi tylko:
    Zjedz to, to jest dobre na twoje oczy. Wszystko.

Do poradni siatkówkowej chodziłam pół roku... ale posłuchałam jej
    (zrobiłam zakup) dopiero w ostatniej chwili (10 dni przed laserem).
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 30.07.14, 08:40
    Klaudio, zrozum mnie. Napatrzyłam się przez te pół roku na dziesiątki
    ludzi z poodklejanymi siatkówkami. Za 9 miesięcy historia się powtórzyła,
    gdy rodzina (mam w rodzinie lekarza) "kazała" mi iść na kontrolę oczu.
    NATYCHMIAST, bo minęło juz 9 miesięcy!
    (Wyszło wszystko dobrze, na laser profilaktycznie tym razem się nie zgodziłam,
    wywalili mnie z poradni)
    Jednak znowu widziałam pełno nieszczęśników często
    z dużo gorszym stanem oczu niż mój sprzed 9 miesięcy.
    Czy wiesz na czym to polega?
    Laser, operacje, inne zabiegi - działają na skutek - chore oczy.
    A ja (i ta jedna osoba z internetu co "się załapała" dostałam
    leczenie na PRZYCZYNĘ problemów. Dlatego właśnie efekt
    jest dobry i długotrwały.

Piszesz, że Ci jest przykro. Klaudio kochana, a czy wiesz jak mi jest przykro?
    Przecież nikt by na mnie nie krzyczał tak bardzo, gdyby... miał zdrowe oczy.
    Z tego właśnie powodu nie odchodzę obrażona...
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 30.07.14, 09:01
    Na wszelki wypadek "zatkaj uszy" bo (teraz Ty wybacz, proszę)
    nie spodziewam się pogłaskania mnie po główce...:

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: sylwia IP: *.30.43.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.01.15, 18:12
    Komu znikają, temu znikają. Poczytaj ile kobiet ma z tym problem w czasie ciąży
  • zyrafa46 04.01.15, 01:28
    Sylwio,
    (może dlatego, że juz jest późno...) ale nie łapię...
    O jakim (czego) znikaniu piszesz?
    I piszesz też o ciąży...
    Czy wiesz, że ta jedna osoba (patrz wyżej), która "się załapała" na moje opowieści
    i wykupiła ten sam suplement właśnie ciążą ( a dokładniej - porodem)
    "załatwiła sobie" siatkówki. Z jej oczami było bardzo kiepsko...
    i się nie zanosiło na lepiej. Szczerze mówiąc nie bardzo wierzyłam, że jej pomoże....
    Jednak WIEDZIAŁAM, że na 100 % nie zaszkodzi, nie da nawet najmniejszych skutków ubocznych. Pomyliłam się wtedy... Dało: Poprawiła jej się cera :).
    Minęło wiele lat. obydwie mamy zdrowe oczy. Ja to potwierdziłam kilka dni temu. Poszłam z gradówką i przy okazji pani dr obejrzała siatkówki moje. To była nawet jej inicjatywa :D. Oczywiście nie uwierzyła w żaden suplement... Poprosiła, bym jej przyniosła papiery z poradni siatkówkowej. Jak odmówiłam lasera profilaktycznie... wywalili mnie i dali historię choroby. Poszukam tych papierów. Qrcze, to juz tyle lat...
    Niestety tyle lat.... i nie wyleczyłam sie z gadulstwa. Jak mnie ktoś za to... to będzie miał rację. :P
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • marzgra 29.07.14, 08:16
    Hej ja mam wizytę na 18.08 ale pierwszą ,a Ty zapewne czekasz na zabieg.
  • Gość: Ruda IP: *.123-67-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 29.07.14, 11:13
    Tak, czekam na zabieg... I nikt nie pisze o tym, jak on przebiega....tak od strony pacjenta. Czy boli itp.....
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 12:28
    Z migrenami można inaczej, bez zabiegów, bez proszków...
    Bywam tu, na tym forum raz na rok albo trzy...
    W razie czego proszę więc o priva: zyrafa46@gazeta.pl
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 12:44
    Z oczami w porządku. Z pamięcią znacznie gorzej :D.
    Nie zapamiętałam, że wczoraj podawałam swoje namiary.
    Trudno. Upał, noc, :).
  • Gość: Kika IP: *.play-internet.pl 30.07.14, 21:26
    Ja nie mogłam się dodzwonić na numer podany na stronie dr Nogala. Udało mi się dodzwonić na inny numer 768401612 jest to rejestracja do RCZ Lubin, gdzie przyjmuje Pan doktor. Wizyte mam wyznaczoną na 5.08. Cena wizyty 300zł.
  • zyrafa46 16.11.14, 11:32
    Mam pytanie:
    Jakie macie objawy PRZED migreną?
    Gdy po NICH jest już pewne, że ona będzie...
    Dziękuję,

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Człowiek IP: 185.35.185.* 30.07.14, 21:50
    Strasznie drogie te zabiegi. 300zł+1400+1400= 3100zł.
    Skoro to nowatorska metoda leczenia to powinniście, chorzy, zorganizować sie w grupę np. 50 osób i zlozyc sie po 60zl. na zabieg dla jednej osoby z grupy i zobaczyc miesiac po zabiegu czy to zadziałało czy nie. Jak nie to najwyżej każdy z Was straci 60zł a nie 3100. A jak zadziała to ta osoba wyleczona oddaje kasę reszcie i robicie wszyscy.
  • zyrafa46 30.07.14, 23:01
    Podoba mi się ten pomysł, człowieku.
    Gdybym musiała walczyć o oczy/głowę zdrowe, to bym się zapisała
    do takiej "spółdzielni".
    Tylko jak człowieka boli, jak czuje, że ma coś (przepraszam)
    sknocone, to myśli się gorzej albo wcale.
    Miałam tak z zębem. Straciłam go, bo zamiast interweniować
    to prawie wyczołgałam się z przychodni (BÓL, lekkie omdlenie)
    Z bólem bez kolejki... :D. Wcale mnie nie przyjęto
    mimo, że kolejka było tylko w zeszycie p. doktór.
    W gabinecie byłam tylko ja.... I ona
    Ból odebrał mi rozum. Gdzie kierownik przychodni?
    Inne służby? Nawet o nich nie pomyślałam.
    Fruuu. Za dwa dni ząb nie nadawał się już do leczenia
    "Trzeba było 2 dni temu, proszę pani..." - prywatnie oczywiście.
    To jest przerażające jak ja nudzę. I to wydawałoby się nie na temat.
    A to JEST na temat, tylko między wierszami.

Ż.
    --
    "Za to" wymazałam sprzątanie :)
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 31.07.14, 08:03
    co wy tyle kosztuje zabieg ja dzwoniłam wizyta 300 zł i max 500 zł zabieg na jedno oko. No chyba że coś się zmieniło
  • alkop5 31.07.14, 10:10
    Nic się nie zmieniło. Myślę, że "człowiek" koniecznie chce zniechęcić i odstraszyć potencjalnych pacjentów doktora :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 31.07.14, 10:35
    Nie ma szans;-) Myślę że wielu z nas zapłaciłoby każdą cenę pozbycie się migreny...
    i przez całe lata wydało na nią dużo więcej choćby na środki przeciwbólowe..

Nie chcę zapeszać ale po kroplach od dr Nogala jest duża poprawa - od I wizyty 2 tygodnie temu nie miałam jeszcze prawdziwej migreny tylko lekki ćmiący ból pojawił się z 2 razy, a przed wizytą miałam migreny min. 2 razy w tygodniu. Oby tak dalej! :-)
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 31.07.14, 11:38
    jeżeli to mi pomoże i koniec z migrena to jestem w stanie oddać dużo:) a forum jest po to żebyśmy wzajemnie zbierali jakieś informacje i nowości na temat leczenie i niepotrzebne dyskusje sa tu zbedne. Juz nie moge sie doczekac kiedy zamontowany będzie laser.
  • alkop5 31.07.14, 12:30
    Mija miesiąc, odkąd stosuję krople i ani jednej migreny! Zaczynam wierzyć, że w moim przypadku przyczyną migren było wysokie ciśnienie w tylnej komorze oka. Z niecierpliwością czekam na zabieg.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 31.07.14, 13:16
    a mozesz napisac jakie krole bierzesz??
  • alkop5 31.07.14, 15:09
    Rozacom i Biprolast 2 x dziennie po 1 kropli do obojga oczu.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 31.07.14, 15:47
    o to ja brałam inne i mi nie pomogły tj. Neosynefryne i Tropicamid czekam az będzie gotowy laser.

• Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 31.07.14, 16:04
    a ja od 2 tygodni Combigan 2xdziennie + Tropicamid w razie bólu i pomagają :-)
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.14, 17:12
    Wiecie co, jestem z Warszawy. Jeśli któreś z Was też jest stąd
    to sprezentuję mu kurację na 10 dni. Ale tylko Warszawiakowi/nce :).
    10 dni, bo to nie chodzi o konkretną migrenę. (Na konkretną też jest sposób
    za 26 zł, jeśli dopiero się zaczyna. Podaruję połowę tej sumy ;).
    A te 10 dni - to trzeba jeść suplement (1 kapsułkę) codziennie*.
    Efekt uboczny może się zdarzyć: poprawa cery, lepiej nieco z wątrobą.
    No i ostatni efekt - może zmienicie zdanie (ta jedna osoba) o wstrętnym
    trollu, spamerze, no już nie pamiętam co tam jeszcze. Aaa, jeszcze,
    że jestem stara. Fakt. Młoda - nie :). Zawsze można jeszcze coś dodać :D.
    Tylko po co? Mi Wasze gadanie o mnie nie przeszkadza, nie boli.
    Przykro mi, że Was głowy bolą.

*Zjem sama przy Tobie jedną kapsułkę, żebyś wiedział, wiedziała, że to nie trucizna :).
    No i zobaczysz, z czego to jest zrobione. (Wszystko napisane na opakowaniu).
  • alkop5 31.07.14, 17:07
    Moje krople obniżają ciśnienie w oku, natomiast Tropicamid zwiększa ciśnienie śródgałkowe i rozszerza źrenice. Widocznie mamy inną przyczynę migren.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.14, 17:15
    No właśnie. Zapomniałam dodać, że suplement dochodzi do PRZYCZYNY
    problemów z oczami - a co za tym idzie - migreną.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 31.07.14, 20:57
    Przyczyna raczej taka sama. Krople które biorę 2xdziennie (Combigan) właśnie obniżają ciśnienie w oku i dzięki temu głowa mnie nie boli, a Tropicamid mam stosować doraźnie - z tego co zrozumiałam udrażnia bloki źreniczne.
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 01.08.14, 09:36
    dzisiaj umówiłam sie na zabieg laserowy na 18 sierpnia:)
  • alkop5 01.08.14, 09:53
    A ja na 20 sierpnia :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 01.08.14, 10:19
    czekam na recepte i na 5 dni przed zabiegiem bede kropic oczy potem do końca tyg. zwolnienie. Oprócz bóli migrenowych mam tez wykryta jaskrę jak zabieg pomoże bede najszczesliwszym człowiekiem:)
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 01.08.14, 10:26
    To powodzenia i dajcie znać po.

Pozdrawiam
  • alkop5 01.08.14, 12:08
    Dzięki i trzymaj za nas kciuki :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 01.08.14, 12:45
    Oczywiście! :-)
    Może i ja załapię się na zabieg po Was. W poniedziałek mam II wizytę.
  • Gość: babyjaga10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.14, 16:55
    Pisałam w innym wątku, ale tu też napiszę.
    U nas migrena występuje rodzinnie. Miał dziadek, moja mama, ja, mój syn i bratanek, szerszego wywiadu rodzinnego nie robiłam. U mnie migrena występuje od kiedy tylko pamięć moja sięga, czyli od wczesnych lat podstawówki. Jestem krótkowidzem. Do tej pory skuteczne były tylko tryptany brane odpowiednio wcześnie (jeśli w tabletce) i w maksymalnej dawce. Mniejsze dawki zmniejszały ból tylko częściowo albo krótkotrwale i po 4 godzinach ból wracał. Dlatego lepiej brać od razu większą dawkę niż kilka razy mniejszą. Kiedy atak jest już w pełni rozwinięty i występują nudności, tabletka nie pomaga, bo się nie przyswaja. Wtedy tylko czopki lub zastrzyki pomagają. Albo najpierw wziąć coś przeciwwymiotnego i dopiero potem tabletkę. Ostatnio byłam w czerwcu u dr Nogala. Zapisał mi Rozacom na jaskrę. Po badaniu (gonioskopii) wyszło, że zamyka misię kąt przesączania. Zakraplam około trzech tygodni. Gdy zakropliłam pierwszy raz wieczorem, rano obudziłam się z bólem z tyłu głowy u podstawy. Przez dwa dni odpuściłam. Potem znów zaczęłam. Po tygodniu trzydniowy ból głowy, ale był to skutek tego, że siedziałam przy komputerze do pierwszej w nocy pół goła i marzłam. Na drugi dzień katar i ból głowy. Nie brałam tryptanów, pomogło pół czopka pyralginy i trzy razy po tabletce 500 mg polopiryny. Od dwóch tygodni nie mam migren. Ale nie mogę powiedzieć, że pomogły kropelki. Sprawcą najsilniejszych migren lekoopornych jest stres, którego jeszcze nie przeżyłam od początku kuracji. Więc trzeba poczekać. Ostanio od kilku lat miałam tak, że niemal codziennie rano budziłam się z bólem głowy na poziomie 1 lub 2 w skali od 0 do 5 i nudnościami. Nigdy nie wiedziałam, czy ból zaniknie czy się rozwinie w pełną migrenę. Jeśli po śniadaniu ból się nasilał, to zaraz brałam tryptany, czyli tak średnio 3-4 razy w tygodniu. Obecnie jeśli nawet czasami zdarza mi się obudzić rano z bólem na poziomie 1, to po zakropleniu oczu mija w ciągu ok. 10- 15 minut. Przeprowadziłam też szczegółowy wywiad z mamą (obecnie 87 lat). W wieku ok. czterdziestu kilku lat zdiagnozowali u niej jaskrę, od czasu gdy zaczęła zakraplać oczy nie miała ataków migreny. Najpierw używała Pilokarpiny a potem Tinoptic. Mimo to przeszła dwa udary. W wieku ok. 70 lat przeszła operację zaćmy. Soczewkę jej tak dobrano, że skorygowano wzrok i jaskrę. Od tej pory nie miała ani migreny ani jaskry ani udaru. Przeczytałam opis powstawania migren na stronie www.nogalmedicine.pl i trzeba powiedzieć, że w przypadku mojej mamy to się potwierdza. Jeśli chodzi o mnie trzeba jeszcze poczekać. Jak widać mi na poranne bóle głowy i nudności na razie pomaga. Neurolog zapisywał mi różne leki, psychotropowe, na depresję, przeciwpadaczkowe i nie wiem co jeszcze. Nie widziałam sensu w ich zażywaniu, zwłaszcza po przeczytaniu wszystkich możliwych efektów ubocznych. Stosowane przeze mnie krople mają jeden główny, niepokojący mnie, efekt uboczny w postaci pocienienia rogówki. Moja koleżanka, która była u doktora ze mną dostała skierowanie na irydotomię, którą może zrobić wszędzie na NFZ, ale mówiła, że chyba pojedzie do dr Nogala.
  • Gość: Miły_gość IP: *.e-wro.net.pl 01.08.14, 15:20
    Wczoraj na stronie internetowej dr Piotra Nogala pojawił się nowy artykuł o migrenie. Warto poczytać.
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 04.08.14, 13:43
    a czy ktos jest juz po zabiegu moze coś blizej napisac ja czekam teraz na recepte bo tydzień przed zabiegiem trzeba kropic oczy kroplami. Jak to wyglada ze zwolnieniem jeżeli praca jest przed komputerem
  • marzgra 05.08.14, 10:18
    Hej witam Was dziewczyny czy ktoś jedzie na wizytę do dr.Nogala 18.08. może z Warszawy
    chętnie bym się z kimś wybrała.Jadę pierwszy raz i ogarnia mnie niepewność czy łatwo się tam dostać jeśli nie jedzie się samochodemi czy wyrobię się czasowo.Dajcie znać please,razem łatwiej.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 05.08.14, 10:42
    Witam, wczoraj oczekując w kolejce na wizytę do dr Nogala rozmawiałam z pacjentką, która miała zabieg laserowy w maju i od tej pory nie ma migren, nie zażyła ani jednej tabletki. :-)
    Oby tak dalej! :-)
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 06.08.14, 09:21
    no to super ja czekam na zabieg mam nadzieje ze mi tez pomoze
  • marzgra 08.08.14, 20:54
    Mam pytanie czy pan dr.Nogal leczy tylko migrenę oczną czy wszystkie rodzaje migren?Przy moich migrenach raczej nigdy nie boli mnie oko,bardzo często skroń,a nieraz ból zaczyna się z tyłu czaszki.Nigdy nie miałam aury i wymiotów,chociaż wiadomo jest mi strasznie nie dobrze mam mdłości.Trwają długo nawet do tygodnia zawsze przy miesiączkach,chwilę przerwy i znowu 2-3 dni.Jak obejrzałam wywiad od razu zapisałam się na wizytę i nie wiem czy będzie w stanie mi pomóc. Pozdrawiam.
  • Gość: ola IP: *.play-internet.pl 12.08.14, 09:12
    Dziewczyny, jak macie brać Tropicamid podczas ataku migreny? Pytam o dawkowanie, bo na reepcie mam 1x doraznie, a na karcie 2xco 10' i juz sama nie wiem...
  • Gość: gosc IP: *.umwd.pl 12.08.14, 10:06
    ja brałam co 10 min pare razy jeżeli nie widziałam poprawy dawałam sobie spokój mi akurat nie pomagał
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.14, 16:00
    Mi kazał brać te krople codziennie 1 raz na noc, a w razie bólu dodatkowo 2 razy po jednej kropli co 10 minut :)
  • Gość: kika IP: *.play-internet.pl 17.08.14, 21:28
    Czy ktoś może opisać jak wygląda ten zabieg? mam go za kilka dni i trochę się boję,że np. mrugnę:)
  • Gość: Ruda IP: *.isp.tvkg.net 19.08.14, 22:00
    Witaj, a kiedy masz zabieg? Ja tez chciałabym wiedzieć jak przebiega, bo zdecydowałam,że też się zapiszę....
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.08.14, 12:31
    jestem po zabiegu nic groznego jezeli ktos ma naprawde migreny to zabieg to pestka narazie nic nie opisuje poczekam na efekty i za jakis czas sie odezwe
    pozdrawiam
  • Gość: Ruda IP: *.isp.tvkg.net 20.08.14, 18:21
    Szkoda,że nie napiszesz ile trwał i jak się po nim czułaś...Wiadomo,że o efektach nikt nie będzie chciał mówić zanim nie minie trochę czasu...
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.08.14, 19:16
    to ile zabieg trwa zależy od pacjenta od 15 do 20 min zazwyczaj na oko i potem oczywiści przerwa min 1 godzina pomiędzy jednym a drugim okiem ale każdy ma inna budowę oka u mnie akurat poszło szybko ale były omdlenia z powodu zmiany ciśnień i to akurat było normalne co doktor także tłumaczył. Więc nie ma na co czekać bo jeżeli jest jakiś cień szansy trzeba walczyć. A ludzie byli z całej polski i każdy z jedna przyczyną MIGRENA.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.14, 22:24
    Ja też byłam wczoraj na zabiegu u pana doktora. Sam zabieg po 20 minut na kazde oko ale pobyt w przychodni siedem godzin - najpierw opóźnienie, potem zakrapianie kazdego oka, znieczulenie, zabieg i znowu godzina po każdym oku. Na szczęscie czułam się dobrze, chociaż niektóre panie bardzo źle znosiły obniżanie ciśnienia w oku. Ja nie miałam żadnych sensacji, sam zabieg nieprzyjemny ale właściwie bezbolesny. Po wszystkim słabo się widzi ale nic nie boli. Dzisiaj też czuję się dobrze. Głowa nie boli:)
  • Gość: Edyta IP: 78.10.128.* 21.08.14, 09:45
    Czy zabieg pomógł komuś, kto ma migreny z aurą?
  • alkop5 21.08.14, 09:53
    Dołączam się do opisu zabiegu, miałam wczoraj. Byłam godzinę przed czasem i (jak się okazało) bardzo dobrze się złożyło. Zabieg miałam na 10.00, byłam trzecia w kolejce. Doktor przyszedł z opóźnieniem, ale w tym czasie byłam już przygotowana do zabiegu ( dwukrotne zakraplanie w odstępie 20-25 min). Sam zabieg trwał ok.15-20 min na jedno oko, szło taśmowo, jedna pacjentka za drugą. Potem zakraplanie po zabiegu 3x co 20 min i kolejne oko do zabiegu, po czym znowu 3-krotne zakraplanie, obserwacja, mierzenie ciśnienia. W sumie o 12.00 byłam już po wszystkim :). Sam zabieg bezbolesny, aczkolwiek mało komfortowy (przynajmniej dla mnie). Żeby nie mrugać doktor zakłada na oko coś w rodzaju grubego pierścienia. Miałam wrażenie, że ten pierścień wbija mi się w gałkę oczną, po zabiegu długo odczuwałam dyskomfort ( zamglone widzenie i odczucie, jakby ten pierścień zastał w oku). "Strzelanie " laserem bezbolesne, chociaż niezbyt przyjemne, wyobrażałam sobie, że to będzie jeden "strzał" i gotowe, a tu seria "strzałów" - chyba ze 20 - na każde oko. W sumie "nie taki diabeł straszny...", zabieg da się przeżyć, oby tylko był skuteczny, a to się dopiero okaże :)
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.08.14, 10:08
    w taki razie czekamy na rezultaty oby nam pomogło.
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 21.08.14, 21:22
    Ja tez mialam wczoraj zabieg i rano obudzilam sie z bolem glowy...Ponoc dziurka sie zarosla i w sobote mam mieć zabieg powtarzany... oby tym razem sie udalo..
  • alkop5 21.08.14, 22:59
    Jak to zarosła? W ciągu doby???
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 22.08.14, 08:46
    Niestety... Doktor powiedzial,ze to sie zdarza. Zalezy to od rodzaju teczowki...Mam nadzieje,ze tym razem sie nie zarosnie...
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.08.14, 09:15
    ja tez obudziłam sie dzis z bolem głowy:( w prawdzie nie tak poteznym ale mnie cmi lewa strona we wtorek mam kontrolę
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.08.14, 09:25
    a czy płacisz jeszcze dodatkowo tyle samo co za zabieg??
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 22.08.14, 10:27
    Za zabieg nie place,tylko za wizyte kontrolna 200zl
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 22.08.14, 10:46
    to ja tez tak mam 200 zł no okaże się we wtorek na razie ból minął ale tak z dnia na dzień trochę żyje w stresie i czekam na migrenę no mam nadzieje że się nie pojawi. Kropie oczy co 4 godziny tak jak w zaleceniu przez 3 dni a potem rzadziej daj znać co i jak po sobocie trzymam mocno kciuki żeby wszystko poszło dobrze.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 22.08.14, 14:36
    Ja tez bede we wtorek bo okazako sie,ze w sobote nie mieli mnie juz gdzie wcisnac..oczy tez kropie zgodnie z zaleceniami..choc dzis boli mnie lewe oko i mam nadzieje,ze i w nim mi sie ta dziurka nie zarosla...mam obawy,ze sytuacja moze sie powtorzyc,ale ufam,ze tym razem wszystko sie uda.
  • Gość: gość IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.08.14, 22:54
    Potrafi zarosnąć w ciągu 30 minut...
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.14, 17:59
    A czy są na forum jakieś osoby, którym te krople przypisane przez doktora nie pomagają na migreny? Czy Wam też doktor kazał się odezwać po dwóch tygodniach z efektami?
  • Gość: kika IP: *.centertel.pl 23.08.14, 19:03
    Mi tropican raz pomogl tak,ze glowa przestala bolec..raz tez bylo tak, ze po tropicanie bol minal tylko na jakis czas, bo potem wrocil i to mocniejszy...
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.08.14, 20:43
    no mi nie pomagał krople i jestem po zabiegu od środy nie miałam migreny ale po miesiącu dopiero się okaże.
  • Gość: Jo IP: *.icpnet.pl 24.08.14, 23:03
    Mi zabieg nie pomogl.
  • Gość: gosc an IP: 5.172.252.* 25.08.14, 09:23
    Ja tez mam dzis silna migrene chyba tez zabieg nie pomogl masakra jakas😞
  • marzgra 25.08.14, 16:39
    Hejka A ile czasu jesteś po zabiegu ?Czy byłaś na wizycie kontrolnej po zabiegu może ''dziurka'' w oku się zatkała.Czy utrzymujesz dietę jaką zaleca doktor?
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.14, 17:46
    Ja jeszcze nie miałam zabiegu, tzn. nie wiem też czy będę go miała, więc chodziło mi o same krople. Myślałam, że wszystkim osobom, które miały zabieg laserowy one pomogły (więc że stosuje się go niejako "zamiast" kropli). Stąd moje pytanie czy wszystkim osobom pomagały te krople :)
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 25.08.14, 19:56
    Mi tez zabieg nie pomogl.. od srody mialam juz 3 migreny...jutro kontrola..
  • alkop5 25.08.14, 20:24
    A ja na razie czuje się OK, w środę miałam zabieg i jak dotąd (odpukać) migreny nie miałam. Kontrola w najbliższą środę.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 25.08.14, 21:14
    a ja miałam dziś migrene jutro na kontrolę
  • Gość: Edyta IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.08.14, 22:58
    Do Kika:
    A jak często miewałaś migreny? Czy były z aurą?
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 25.08.14, 23:04
    Migreny mialam do 2 razy w tyg. Bez aury.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.14, 23:26
    Ponawiam moją propozycję. (patrz wyżej) Może być poza Warszawą, choć niechętnie.
    "Za to" chętnie posłucham jak radzić sobie z szumami usznymi.
    "Posiadam je".... i bardzo mnie to denerwuje. Nie boli ale bardzo uprzyksza
    życie. Nigdy nie mam ciszy... :<. Nie mam pojęcia jak to wykasować.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 26.08.14, 18:01
    Ja niestety tez mialam migrene tydzien po zabiegu. Nic sie nie zmienilo bol wrocil i jest jak zawsze.
  • marzgra 26.08.14, 19:44
    A byłaś na wizycie kontrolnej i co Pan dr.co powiedział na temat bólu.A czy trzymasz dietę zero kawy i herbaty,coli i.t.p.Ile czasu jesteś po zabiegu?Wydaje mi się,że po zabiegu powinno być lepiej p.dr.jest bardzo profesjonaly i wie co robi.

> Ja niestety tez mialam migrene tydzien po zabiegu. Nic sie nie zmienilo bol wro
    > cil i jest jak zawsze.
  • Gość: Edyta IP: 78.10.133.* 26.08.14, 20:44
    Z tego wynika, że zabieg nie pomaga na każdy rodzaj migreny. Ja wciąż się zastanawiam, czy warto i dlatego pytam o rodzaje migren, na które zabieg pomógł. Moje migreny są co kilka tygodni, z aurą, a w ostatnich latach okazało się, że podczas niektórych migren poziom cukru podnosi się do ponad 200. Cukrzycy nie mam.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 26.08.14, 22:14
    Migrena po zabiegu może świadczyć o zarośnięciu dziurki i utworzeniu się bloku.
    U mnie tak było, zgłosiłam się szybko do pana doktora i została udrożniona. Pozdrawiam
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 27.08.14, 09:32
    jestem po wizycie kontrolnej miałam ponownie wykonany zabieg i ból migrenowy powrócił ze zdwojona siłą jestem po bardzo silnych lekach ledwo co żyję i chyba już zaczynam tracić cierpliwość oraz ostatnią nadzieję na pozbycie się tego. Trzymam diete robię wszytsko zgodnie z zaleceniami zero stresu ale nic to nie daje.
  • alkop5 27.08.14, 09:41
    Współczuję serdecznie, ja właśnie za pół godziny wyruszam do Lubina na wizytę kontrolną, migreny nie miałam i na razie nie mam, ale nie wiem, czy to ma związek z zabiegiem - po zabiegu wzrosło mi ciśnienie (mierzę codziennie i utrzymuje się w granicach 140/80, a u mnie normą było 90/60 ). Swoja drogą dziwnym wydaje mi się, że tak wiele osób po zabiegu nadal ma migreny - przecież zlikwidowano przyczynę, to dlaczego migrena powraca???
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.14, 10:11
    Nie wiadomo czy zlikwidowano przyczynę bo dziurka może zarosnąć w pół godziny po zabiegu, dlatego ważne jest masowanie zaraz po zabiegu.
    Dziwna natomiast byłaby migrena w przypadku skutecznie udrożnionych oczu. Ciekawe czy ktoś tak ma?

• Gość: kika IP: *.kaskada.net 27.08.14, 13:04
    Ja wczoraj mialam wizytę kontrolna i tak jak pisalam wczesniej mialam migrenę bo dziurka się zarosla i doktor ponownie i ja udroznil. Póki co jest ok. kropie,maskuje i lidze na efekt.
  • zyrafa46 27.08.14, 16:05
    Wiem dlaczego powraca...
    Ale zauważyłam ze smutkiem, że moje posty (czy jak to się nazywa)
    są niezauważane. Jakby ich nie było... Szkoda.
    Gdyby mi ktoś powiedział co mam zrobić z szumami usznymi - sprawdzę prawie wszystko.
    No, do narkotyków bym nie sięgnęła, nawet jakby mi poradzono... Dlatego piszę - prawie...
    Przyczyna bólu głowy wcale nie zawsze siedzi w głowie. Niekoniecznie tam ona jest.
    Eeeee, szkoda mi czasu i nerwów (no bo myślę o Was serdecznie). I tak przejdziecie
    jak koło słupa ulicznego ;), koło mojego pisania.
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 27.08.14, 16:06
    Może z tym wiem - przesadziłam. Domyślam się. Tak będzie zdecydowanie lepiej :).
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.14, 17:38
    a dziwisz sie ze sa ignorowane wiele razy pisałas ze wiesz znasz sposob ale jak do tej pory go nie znamy. Naprawde jest tu duzo ludzi którzy cierpia na migrene i ie maja sily sie w to zaglebiac bo forum sluzy do pomocy.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.14, 21:24
    Sposoby mam dwa.
    Niepodobne do siebie.
    Tyle, że obydwa całkowicie NIE ingerujące negatywnie na nasze zdrowie.
    A to już coś.
    Sprawdziłam to wielokrotnie... a Chińczycy przez parę tys. lat...,
    że oczy, ich stan - zależą od stanu wątroby.
    Samej mi odklejały się siatkówki w oczach. Znajoma lekarka poradziła mi preparat
    chiński na... wątrobę i... siatkówka się przykleiła. Dla mnie szok - ale zadziałało.
    Widać te parę tysięcy lat doświadczeń..... coś im (Chińczykom) dało do myślenia.
    Paru osobom z problemami siatkówkowymi i innymi ocznymi poradziłam to samo i ... było ok:).
    Drugi sposób jest zupełnie inny i go tu nie opiszę. Bo za mało miejsca, no nie da rady.
    Napisałam zresztą, że jak ktoś jest z okolic W-wy to chętnie pokażę.
    Ja osobiście próbuję wszystkiego na swoje dolegliwości - co nie skutkuje ubocznie negatywnie.
    Mam wodę w łokciu (po wypadku) i szukam metod nieinwazyjnych na to. Na razie wraca
    mi ruchomość ale jeszcze nie do końca... no bo ta woda pewnie przeszkadza.
    Jej, nudne co piszę. Przecież nie będę swojego życiorysu... ;).
    Smutno mi, że tak to wygląda jak wygląda z Waszymi głowami.
    Trzymam kciuki, by było dobrze. :)
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 27.08.14, 11:36
    Witam .Miałam zabieg 19 sierpnia który żle zniosłam omdlenie ,środa i czwartek ból głowy i ciśnienie 128 /80 .W sobotę byłam sprawdzić u doktora co się dzieje,wszystko ok dziurki drożne i ból coraz mniejszy.Dzisiaj tydzień po zabiegu czuję się dobrze,mam pytanie jak wyglądała wizyta kontrolna po zabiegu ? asia
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.14, 13:08
    a co ile kropicie oczy po 2 zabiegu tym dexafree??
  • Gość: Ruda IP: *.isp.tvkg.net 27.08.14, 18:27
    Po zabiegu dostajesz wypis z zaleceniami ile w której dobie po zabiegu masz zakrapiać.
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 27.08.14, 15:16
    Nie byłam na wizycie kontrolnej ,kiedy dzwoniłam pani z rejstracji powiedziała że nie muszę przyjerzdzać jeśli dobrze się czuje i wszystko w sobotę było drożne ,dlatego pytam jakie zalecenia na wizycie kontrolnej kiedy wszystko jest ok ,czy nadal zakrapiać dexafri .asia
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.14, 16:01
    a jak zakrapiałaś po zabiegu oczy co ile godzin. Na wizycie kontrolnej były powtarzane zabiegi i nic po za tym potem 3 razy krople przez 3 dni. może zadzwoń i się dopytaj jak dalej i czy wogóle kropić.
  • Gość: Ruda IP: *.isp.tvkg.net 27.08.14, 18:26
    Z tego co wiem, to zakrapia się Dexafree do 7 dni, nie dłużej.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.08.14, 09:48
    i jak tam u was z migrenami po zabiegu ja w nocy miałam kolejną:(
  • zyrafa46 28.08.14, 13:40
    Gość portalu: gosc napisał(a):

> i jak tam u was z migrenami po zabiegu ja w nocy miałam kolejną:(

Napisz, proszę jak zaczyna się u Ciebie ta migrena... Po czym poznajesz, że nastąpi, że się rozwinie...

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 28.08.14, 14:08
    Witam. Zabieg miałam 19 sierpnia 20 i 21 miałam migrenę następne dni to tylko lekki ból lub ucisk który sam przechodził bez lekarstw . Zadzwoniłam żeby się zarejstrować na wizytę kontrolną i wspomniałam o tej migrenie ,nie kazano mi czekać do wtorku tylko przyjechać w sobotę.Pan doktor po badaniu stwierdził wszystko drożne i nic złego się nie dzieje ,żle zareagowałam na Pilokrapinę i stąd ten ból kazał zakrapiać i masować oczy i być ćierpliwym.Dzisiaj czuję się dobrze nie byłam na kontroli bo niekazano mi przyjerzdzać jeśli dobrze się czuję .Mam pytanie wiecie dlaczego doktor przyjmuje tylko do 2 września?
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 28.08.14, 16:59
    Do 2 września? Ja mam wizytę kontrolną 5 września i z tego co mi wiadomo ma być wtedy i pan doktor i laser, pozdrawiam :-)
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 28.08.14, 19:07
    Kiedy dzwoniłam żeby się zarejstrować tak mi powiedziała pani z rejstracji. pozdrawiam
  • alkop5 28.08.14, 13:44
    Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i ... przywiozłam francę z powrotem :( Jedno oko OK, drugie zarosło, więc trzeba "dostrzelić" laserem. Pojechałam z lekkim pobolewaniem głowy (ciśnienie 143/82, a normalnie mam 90/60 ), a po zakropleniu, badaniu i masażu gałek ocznych wróciłam do domu z migreną. Nie było pacjentki, która wyszłaby z gabinetu z pozytywnym efektem irydotomii :( Na pierwszej wizycie lekarz mówił, że może się zdarzyć zarośnięcie, ale po ok. pół roku, a teraz okazuje się, że zarasta błyskawicznie i u prawie każdej pacjentki??? Doktor wie, że kobitki przyjeżdżają z różnych krańców Polski, więc skoro na kontrolnej wizycie stwierdza, że trzeba "dostrzelić" laserem i będzie OK, to czemu nie robi tego od razu podczas kontroli, tylko trzeba dzwonić, umawiać się na kolejną wizytę, załatwić wolne w pracy, znaleźć transport, stracić cały dzień (mnóstwo pacjentów i ogromne opóźnienia), nie liczę pieniędzy i gdzie pewność, że po "dostrzeleniu" znowu nie zarośnie??? Ile razy można bezinwazyjnie ingerować w oko laserem? Jestem rozczarowana i zniesmaczona całą tą sytuacją (że nie nazwę po imieniu tego, co podejrzewam). Wiązałam z tym zabiegiem duże nadzieje, bo na kroplach obniżających ciśnienie w gałce ocznej naprawdę czułam się wspaniale, bez migren, więc sądziłam, że to tu leży przyczyna moich cierpień. Widząc i słysząc, co jest po zabiegu, mam bardzo mieszane odczucia :( W każdym razie odpuszczam - nie robię kolejnego zabiegu, po którym nie mam pewności, czy nie będzie konieczności następnego i "tak w koło Macieju". Gratuluję tym wszystkim, którym zabieg się udał bez poprawek, współczuje tym, którzy czekają na poprawkę. Tym, którzy nie mieli jeszcze zabiegu - ani nie polecam, ani nie odradzam - musicie sami podjąć decyzję. Opisałam tylko swoje odczucia.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.08.14, 16:47
    do żyrafy: u mnie migrena zaczyna się zazwyczaj od dziwnego uczucia w oku i wtedy wiem że to jest to.
    Ja też mam mieszane uczucia bo praktycznie każdy miał migrenę i po zabiegu lepiej nie było. Za szybko to wszystko się odbywało nie było czasu porozmawiać z doktorem. Dziwne że nagle dziurka w ciągu 30 minut może się zrosnąć. W kolejce była osoba która miała już 3 razy robiony zabieg i nic głowa dalej boli. Jestem załamana bo naprawdę wiązałam z zabiegiem duże nadzieje ale widzę że to nic nie pomaga. Nie wspominam już o pieniądzach bo to nie mały koszt. nie wiem co robić. Zastanawiają mnie tylko wcześniejsze pozytywne opinie ludzi że im to pomogło bo jak na razie z obserwacji przed gabinetem i teraz na forum nie widać efektów.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 28.08.14, 21:27
    Ja rowniez jestem rozczarowana. Naprawde wierzyłam ze to koniec zycia w bólu. Nie załuje ze to zrobiłam ale jest mi bardzo smutno. Pozdrawiam wszystkie osoby ktore poznałam 19 sierpnia w Lubinie. Trzymam kciuki za kazdy dzien bez cierpienia.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 28.08.14, 22:09
    a czy próbujecie jeszcze raz zabiegu?? bo ja się zastanawiam nad tym czy ostatni raz spróbować sama już nie wiem.
  • Gość: Malea IP: *.isp.tvkg.net 29.08.14, 16:33
    A czy jeśli zabieg jest powtarzany przez doktora po kilku dniach to też na niego płacicie?
  • babyjaga10 29.08.14, 12:10
    A ja tak sobie myślę, czy młody pan doktor nie podchodzi do tematu dziurek zbyt asekuracyjnie i może robi je zbyt małe i dlatego szybko zarastają. Mała ranka zawsze błyskawicznie zarasta. Toż to przecież jak ukłucie końcem szpilki. Ja tylko zakraplam, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miałam migrenę ze 3 razy. Jeden raz była silna, dwie słabsze. Z reguły trwają 3 dni (jak gorączka trzydniowa), czasami dłużej. Mam początki zaćmy i męty w ciele szklistym (po toksoplazmozie). Zastanawia mnie, czy ma to znaczenie przy irydotomii, bo przecież takie męty mogą zatykać dziurki i cały zabieg psu na budę się nie zda. Jak widać migreny ostatnio u mnie były, natomiast zdecydowanie nie mam już porannych bólów głowy połączonych z nudnościami, które były niemal codziennie o różnym nasileniu. Aktualnie krole się skończyły i muszę wpisać się na jakąś wizytę do okulisty.
  • alkop5 29.08.14, 14:02
    Zastanawia mnie jedno: czy jeśli pacjent ma wykonywaną irydotomię z powodu jaskry, to też mu tak szybko otwór zarasta i zabieg jest powtarzany w nieskończoność? Ja rozumiem, że czasami istnieje potrzeba powtórzenia zabiegu, bo tęczówka, jak i inne tkanki mają to do siebie, że zachodzą w nich naturalne procesy naprawcze, ale skoro miałoby to zarastać nawet w ciągu doby, to gdzie sens takiego zabiegu???
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 29.08.14, 15:50
    Ja slyszalam,ze u pacjetow z jaskra przy zarastaniu sie dziurki, powtarza sie irydotomie do 4 razy. Jesli to nie pomaga to trzeba leczyc operacyjnie.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.14, 00:51
    Sporo lat temu miałam jaskrę ze STRASZNYM BÓLEM, że myślałam, że mi mózg wybuchnie
    przez oczodoły. Chodziłam pościanach i wyłam prawie z bólu.
    Miałam skierowanie do lekarza ale trzeba było czekać 5 tygodni!!!!!
    To bym chyba moje oczy zeskrobywała ze ścian właśnie po takim czasie.
    To było lato!!!
    Wymyśliłam, byśmy z moim mężem potrzymali mnie za głowę
    dla złagodzenia bólu..... W oczekiwaniu na wspomnianą wizytę.
    Trzymanie za głowę? Proszę bardzo: to chodzi o BSM.
    Bioemanacyjne Sprzężenie z Mózgiem. Z pewnością o tym
    słyszeliście (i z pewnością uważacie za głupotę i wymysły...)
    No i co mnie to obchodzi?
    Przestało mnie boleć. Całkowicie. Ok. 5 razy trzymaliśmy mnie za głowę.
    To ja to mąż. Komu się chciało.
    Po 5 tygodniach poszłam do kliniki na Oczki. Tam miałam iść.
    Nic nie powiedziałam, że mnie nie boli, bo mi było głupio jakoś.
    Pani dr zbadała b. (muszę przyznać) skrupulatnie...
    I powiedziała, że z jej (lekarza okulisty, specjalisty, chyba była prof., o ile pamiętam)
    punktu widzenia, to nic złego w moich oczach nie widzi.
    "Może pani pójdzie do neurologa..."
    Oczywiście nie poszłam. Nic mnie nie bolało...
    I nie boli do tej pory!!!!!

Jak widać mam różnorakie doświadczenia, jeśli chodzi o oczy :)

Powyższa metoda nic nie kosztuje. No, może książeczkę opisującą
    sposób chwytania za głowę. To mały koszt.

Przepraszam za mało parlamentarny post.
    Ale akurat jestem zła na siebie, bo coś sobie zepsułam
    (własną wielogodzinną pracę).
    Zawsze się staram nikogo nie urazić, nawet jak on mnie uraża.
    No to tym razem uraziłam pewnie wszytkich swoim grubiaństwem.
    Trudno się mówi.
    Przeżyjecie.
    Trzymajcie się dzielnie
    I leczcie skutecznie!!!!
    Żebym Was TU więcej nie widziała.
    Na dyskoteki!!!
    DO LASU!!!
    NA RYBY!!!!!
    Rozpędzić się i kopnąć żyrafę w sam środek
    Dziękuję Uprzejmie Przyjdę Akuratnie Yyyyyyyyyy
  • Gość: Malea IP: *.isp.tvkg.net 31.08.14, 16:06
    Jejjjjjj ale ty tu wypisujesz...... Ciekawe czy jest ktoś, kto wie o co Ci chodzi?
  • zyrafa46 31.08.14, 20:59
    Bardzo dobre pytanie zadałaś.
    Dzięki niemu otrzeźwiałam, wyleczyłam się z martwienia sie o Was.
    No w końcu mam swoje życie, zwoje bóle :D.
    Ja osobiście wolę jak najtaniej, jak najprościej ja żeby było nieinwazyjnie
    I żeby było skutecznie

Pisałam wiele razy, z pewnością zrozumiale.
    I o te wszystkie prawie* razy - za wiele.
    Bo każdy robi jak lubi. I chce. I niech tak zostanie.
    Zupełnie mi to nie przeszkadza, jeśli teraz też nikt (w tym i TY)
    nie zrozumiał o co mi chodzi.
    Jak Ci się chce to prześledź moje wpisy :). Może wtedy zrozumiesz.
    Wątpię, czy Ci sie chce :D.
    Pozdrawiam,
    Życzę zdrowia. To się nie zmieniło. :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • drosophila2 01.09.14, 12:43
    Kiedy znalazłam to forum, nie mogłam uwierzyć, ze wreszcie udało się komuś zawalczyć z migreną. Póżniej była zazdrość ,że tylu ma już ten zabieg za sobą i wszyscy czują wyrażną poprawę. Teraz zbliżam się do terminu wizyty i mam coraz więcej wątpliwości .Wasze rozczarowanie udzieliło się również mnie.Czy jest jakaś osoba z początku wątku, która pisała wtedyo wyraźnej poprawie, ustaniu bóli i podtrzymuje swoją opinie?
  • zyrafa46 01.09.14, 14:33
    A nie wolisz spróbować czegoś BEZ PORÓWNANIA tańszego....
    i.... piszę cały czas, że... działa...
    I nie przynosi ŻADNYCH efektów ubocznych negatywnych...
    ?

Ja mam problem z łokciem i cały czas szukam czegoś, co mi go uzdrowi
    ... nie uszkadzając przy tym niczego i... nie puści mnie z torbami... :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 01.09.14, 14:37
    Tak, wiem, że nudzę...
    Przepraszam
    Chyba mi się komputer musi zepsuć... to przestanę przyłazić...
    Ale nie, tfu, lepiej nie :D
    To omijajcie albo krzyczcie sobie na mnie, zarazę jedną.
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: marysia IP: *.umwd.pl 01.09.14, 14:45
    to pewnie chodzi o ta metode
    piotrlewandowski.pl/
  • zyrafa46 01.09.14, 19:43
    Rzeczywiście dzięki tej metodzie poradziłam sobie - z wielkim
    ciśnieniem w oczach. ( to chyba jaskra, czy co...
    Nie dowiedziałam się, bo .... bo właśnie sie wyleczyłam.)
    Jednak pozostałe przypadłości "poszły" innymi metodami :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: joana IP: 5.172.252.* 03.09.14, 10:13
    Jak tam wasze migreny ja dzis umieram do 3 razy sztuka ide ostani raz na wizyte
  • alkop5 03.09.14, 13:13
    Ja od wizyty kontrolnej (tj. od 27 sierpnia) mam migreny prawie codziennie, bo od zabiegu mocno podskoczyło mi ciśnienie tętnicze ( całe życie miałam niskie 90/60 i super się z takim czułam, po zabiegu mam powyżej 150/90, boli mnie głowa, a każdy rodzaj bólu głowy kończy się u mnie migreną). Nie jadę więcej na wizyty ani na "dostrzelanie" laserem, właściwie żałuję, że zdecydowałam się na zabieg ( w moim przypadku przyniósł więcej szkody niż pożytku).
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 15:20
    Mam wrażenie....
    No nie, nie napiszę tego, co pomyślałam.
    Powiem inaczej:
    Szumi i gwiżdże mi w uszach oraz mam wodę w łokciu.
    Sprawdziłam WSZYSTKIE proponowane mi NIEINWAZYJNE metody
    pozbycia się obu przypadłości.
    Wczoraj usłyszałam o dwu następnych (na łokieć) i dziś je zastosuję.
    Wydatki... mam w granicach przyzwoitości ;) (do 200 zł) no i wiem,
    że nie ma takiej możliwości, bym poczuła się gorzej.
    Dlaczego to piszę, przecież to nie o oczach...
    No bo z oczami - już pisałam WIELOKROTNIE....
    A z uszami i łokciem mam sytuację analogiczną do Waszej - problem NIE JEST
    jeszcze rozwiązany. Tyle, że (przepraszam Was, bo wiem, że się poczujecie urażeni)
    Więc - tyle, że nie kręcę się wciąż w tym samym kółku. SZUKAM, WCIĄŻ SZUKAM
    i pytam. I nie przestanę dopóki mam problem.

Takie samo podejścia proponuję Wam na głowę....... tyle, że wszyscy moi znajomi,
    którzy próbowali obu metod - są bardzo zadowoleni z efektów.
    Nie będę ściemniać: Ja sama nigdy nie miałam migreny. Głowa boli mnie ( jak boli)
    z innych powodów.
    Jednak z oczami miałam różne (poważne) problemy ale radziłam sobie z nimi zawsze
    z trwałym sukcesem.

Jeszcze na koniec:
    Kilka lat temu jedna (tylko jedna z forum) osoba spróbowała jednak "mojej" metody.
    W tej chwili widzi doskonale, jest całkowicie zdrowa i od kilku lat zrezygnowała
    nawet z profilaktyki. A było z jej oczami tragicznie. Już by do tej pory
    najprawdopodobniej straciła wzrok.... (mama dwojga małych bliźniaków...).
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 03.09.14, 18:43
    uwierz po spotkaniu z osobami cierpiącymi na migreny to wszystkiego próbowali łącznie z twoja metoda i 100 innych rzeczy. Nie dziw się że tyle płacą bo jeżeli ktoś nie miał bóli migrenowych nie wie o czym piszemy i zapłacimy każdą cenę byle się tego pozbyć. Dodatkowo Pan doktor był tak wiarygodny i pewny swego a szkoda gadać.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 03.09.14, 17:00
    ja tez czuję się gorzej i zamiast pomóc to chyba pogorszyło sprawę. W ciągu tygodnia miałam 4 bardzo silne migreny teraz jeszcze bardziej boli mnie oko:( jest mi niedobrze kreci mi się w głowie. Gdzie się podziały osoby z forum, którym to pomogło. Po co były te zapewnienia jak to nic nie dało a wręcz przeciwnie. Już nikomu nie uwierzę w takie cuda i zapewnienia.
    pozdrawiam
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 20:41
    Ja z pewnością nie zniknę. Podałam zresztą priv....
    I mam wielką prośbę i zastrzeżenie jednocześnie.
    Ktokolwiek zgłosi się do mnie po pomoc to - owszem.
    Ale pod warunkiem, że napisze TU co też się stało....
    Bez takiej obietnicy - nie udzielę dokładniejszej niformacji.
    Bardzo cenię sobie rzetelność. Ucieczki/znikanie... są dobre, jak coś złego
    nam grozi.... Tu - spodziewam się jedynie obojętnego milczenia...
    lub - nazywania mnie trollem. Obie rzeczy do przeżycia :)

I - jeszcze jedno:
    Z doświadczenia wiem, że jak ktoś ma problem, wielki...
    długo trwający....
    To jak się go pozbędzie - to nie chce o nim więcej słyszeć, myśleć, mówić....
    I może właśnie dlatego te osoby więcej się nie pokazują...

Albo są (przepraszam) wściekłe na niespełnione nadzieje...

Albo szczęśliwe, że tak :)

Na dwoje babka wróży. Nie ma co gnieać się na nikogo :).
  • Gość: Drosophila2 IP: *.centertel.pl 03.09.14, 21:49
    Rownież wypatruję osób uzdrowionych....Była taka Klaudia 2509 na początku wątku, której zabieg pomógł, napisałam do niej maila, bo podała adres i czekam na odp już 2 tyg. Prosiłbym, aby ktoś ,kto był już 2 albo 3 razy u doktora napisał, co on mówi na temat utrzymujących się boli
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 22:02
    Mam wrażenie....
    No nie, nie napiszę tego, co pomyślałam.
    Powiem inaczej:
    Szumi i gwiżdże mi w uszach oraz mam wodę w łokciu.
    Sprawdziłam WSZYSTKIE proponowane mi NIEINWAZYJNE metody
    pozbycia się obu przypadłości.
    Wczoraj usłyszałam o dwu następnych (na łokieć) i dziś je zastosuję.
    Wydatki... mam w granicach przyzwoitości ;) (do 200 zł) no i wiem,
    że nie ma takiej możliwości, bym poczuła się gorzej.
    Dlaczego to piszę, przecież to nie o oczach...
    No bo z oczami - już pisałam WIELOKROTNIE....
    A z uszami i łokciem mam sytuację analogiczną do Waszej - problem NIE JEST
    jeszcze rozwiązany. Tyle, że (przepraszam Was, bo wiem, że się poczujecie urażeni)
    Więc - tyle, że nie kręcę się wciąż w tym samym kółku. SZUKAM, WCIĄŻ SZUKAM
    i pytam. I nie przestanę dopóki mam problem.

Takie samo podejścia proponuję Wam na głowę....... tyle, że wszyscy moi znajomi,
    którzy próbowali obu metod - są bardzo zadowoleni z efektów.
    Nie będę ściemniać: Ja sama nigdy nie miałam migreny. Głowa boli mnie ( jak boli)
    z innych powodów.
    Jednak z oczami miałam różne (poważne) problemy ale radziłam sobie z nimi zawsze
    z trwałym sukcesem.

Jeszcze na koniec:
    Kilka lat temu jedna (tylko jedna z forum) osoba spróbowała jednak "mojej" metody.
    W tej chwili widzi doskonale, jest całkowicie zdrowa i od kilku lat zrezygnowała
    nawet z profilaktyki. A było z jej oczami tragicznie. Już by do tej pory
    najprawdopodobniej straciła wzrok.... (mama dwojga małych bliźniaków...).
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 03.09.14, 22:13
    U mnie niedługo po zabiegu okazało się, że w jednym oku nie ma drożności bo zarosła dziurka. Miałam już 2 poprawki i nadal boli. W piątek mam wizytę kontrolną.
    W poczekalni spotkałam jedną panią, która miała tylko jeden zabieg w maju i od maja zero migren. Myślę że problem tkwi w zarastających dziurkach.
    Silna migrena wywołana przed zabiegiem kroplami zwężającymi źrenice po udrożnieniu oka ustąpiła mi całkowicie już w trakcie zabiegu. Więc jest coś na rzeczy. Szkoda że te dziurki zarastają.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 22:20
    Czytam wszyskie wasze wpisy...
    ale sama już nie będę...
    Mimo, że wiem, dlaczego te dziurki się zaklejają...
    Echchch...
  • Gość: Drosophila2 IP: *.centertel.pl 03.09.14, 15:51
    A ile miałaś wizyt i zabiegów i czy jest jakaś spektakularna poprawa.Chciałabym przeczytać lub usłyszeć kogoś, kto całkowicie pozbył się migreny po zabiegu.Osoby z początku wątku tak twierdziły, ale obecnie milczą i nie wchodzą na forum.Jednorazowy aplauz o niczym nie świadczy, a tu potrzebna jest pewność...
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 18:10
    A kto mi wyjaśni, dlaczego płacicie takie (jak na mój gust i kieszeń)
    wielkie pieniądze za coś, co nie tylko nie zawsze przynosi oczekiwane efekty...
    ale nawet daje efekty nieprzyjemne (duże ciśnienie - jak wyczytałam).
    Dlaczego nie chcecie spróbować czegoś co jest albo dużo, dużo tańsze
    albo całkiem bez płacenia.... No i zupełnie, ale to zupełnie bezpieczne.

Czy ze mną jest coś nie tak, że tego nie rozumiem?
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.14, 18:18
    Moja znajoma, jak usłyszała "co mam"...poprosiła, że też ma problem
    z oczami (i ma) i że też "to" chce. Znając ten problem, powiedziałam,
    że to ogólnie wzmocni organizm... w tym i oczy... ale... to wszystko.
    Poradziłam specjalne ćwiczenia oraz sprytne okulary. Bez szkieł.
    Ku mojemu zdziwieniu - też jest zadowolona.
    Sprytne okulary oraz ćwiczenia - dają rezultat
    a ona ogólnie lepiej się czuje i poprawiła się cera.
    No i właśnie TO Wam grozi :), przykładowo, jeśli nie będzie żadnej
    poprawy z głową ani oczami.
    Wydała znacznie mniej pieniędzy niż Wy na samą, jedną poprawkę....

Dalej nic z tego nie rozumiem.
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 04.09.14, 14:24
    Witam .Zabieg miałam dwa tygodnie temu ,i jak na razie nie miałam migreny tylko lekkie pobolewanie które samo przechodzi po masażu oka .Osoby którym pomógł zabieg odezwą się na pewno po miesiącu gdy będą miały pewność że ból nie powrócił .Dlatego nikt na razie nic nie pisze tylko ci którym zabieg nie pomógł ,mi doktor zalecił masaż oczu który robię dwa razy dziennie .Migrenę miałam tuż po zabiegu przez dwa dni i była to reakcja na polikrapinę ,

Witam.Zabieg miałam dwa tygodnie temu i na razie nie miałam migreny tylko lekkie pobolewanie które przechodziło po masażu oczu pomaga też wypicie kawy wyrównuje cisnienie.Osoby którym zabieg pomógł odezwą się po miesiącu kiedy będą pewne że ból nie wrócił ,piszą tylko ci którym zabieg nie pomógł .Przez dwa dni po zabiegu też miałam bardzo silny ból głowy reakcja na polikrapinę .Ja masuję oczy dwa razy dziennie i czekam na razie ominęły mnie dwa ataki u mnie związane z cyklem miesiączkowym .Pozdrawiam wszystkie osoby który były na zabiegu 19 sierpnia życzę cierpliwośći i mniej bólu.Asia

• Gość: Malea IP: *.isp.tvkg.net 03.09.14, 19:19
    Ale jak to? Trzeci raz będziesz miała zabieg? I trzeci raz za to będziesz płacić?
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 03.09.14, 19:48
    koszt zabiegu 900 zł za każdą kolejna wizytę, kontrolę 200 zł w cenie jest poprawka
  • Gość: Malea IP: *.isp.tvkg.net 03.09.14, 21:19
    No - to dobrze, bo już myślałam,że każdy kolejny zabieg 900 zł!
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 03.09.14, 21:31
    Ja tez... jade po raz 3 i chyba juz ostatni...
  • Gość: Drosophila2 IP: *.centertel.pl 03.09.14, 21:55
    Jedziesz po raz trzeci, czy to znaczy, ze bóle się utrzymują? Co powiedział doktor przy drugim razie, jeśli można :)
  • klaudia2509 04.09.14, 09:52
    Bardzo przepraszam Drosophila2, ze nie odpisalam na mejla. Proszę o ponownego i na pewno od pisze. :-)
  • Gość: qleczka IP: *.isp.tvkg.net 06.09.14, 18:13
    Czy mogłabyś opisać tu, na forum, czy zabieg Ci pomógł i za którym razem?
  • Gość: qleczka IP: *.isp.tvkg.net 06.09.14, 08:37
    do : kika
    Czy bylas moze wczoraj,,5 wrzesnia? Jesli tak to jak znioslas igły?
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 06.09.14, 13:09
    Do quleczka. Chodzi Ci o zastrzyk sterydowy? Mialam robiony 04.09. Znioslam ok choc bardzo twarde galki mi sie po nim zrobily. Chociaz moze to nie od tego..ponoc przy dluzszym stosowaniu dexafree podnosi sie cisnienie w galce ocznej..
  • Gość: qleczka IP: *.isp.tvkg.net 06.09.14, 15:31
    Tak o zastrzyk...ale nie wiem,czy ze sterydem,ze strachu nawet nie zapytałam doktora!
    Mnie po zastrzykach bolą całe oczy...może jestem jakaś nadwrażliwa....No i czekam....od zabiegu minęły dwa tygodnie(od pierwszego) i miałam tylko raz migrenę,ale była zdecydowanie lżejsza! Funkcjonowałam po niej w miarę normalnie,ale z uwagi na to,że nie cierpię francy, wieczorem wzięłam Cinnie 50...Stchórzyłam, bałam się że rano wstanę z ogromnym bólem.

Na wizycie kontrolnej okazało się,że mi również dziurka zarosła, więc miałam powtóreczkę plus zastrzyki...
    Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • alkop5 08.09.14, 16:08
    Nie dziwi Was duża ilość peanów na cześć doktora na jego stronie (forum dyskusyjne) nogalmedicine.pl/forum-dyskusyjne/
    Może jestem przewrażliwiona, ale odnoszę wrażenie, że osoby tam piszące (lub osoba) usiłują za wszelką cenę rozsławić doktora i jego poczynania, nie ma żadnego wpisu, że komuś zabieg nie pomógł, a przecież takich osób jest wiele. Sama usłyszałam od doktora podczas zabiegu: " rozgłaszajcie osobom cierpiącym o mnie, na pewno im pomogę i pozbędą się migren". Dla mnie nijak się to ma do faktu, że tak wielu osobom nie pomógł mimo powtarzania zabiegu :( Czyżby chodziło tu o nagonkę? Im więcej pacjentów, tym więcej kasiory, a im więcej poprawek, tym bardziej portfel rośnie :) Przepraszam, jeśli uraziłam kogoś lub czyjeś uczucia, ale po swoim przypadku i po lekturze tego, o czym tu piszecie odnoszę wrażenie, że "coś tu śmierdzi" :(

--
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 08.09.14, 17:06
    Rozumiem Twoje rozgoryczenie spowodowane faktem, że zabieg się nie udał ale trochę chyba się zagalopowałaś koleżanko ze swoimi podejrzeniami o naciąganie...:/
    Pan dr Nogal jest chyba ostatnią osobą jaką można by o takie rzeczy posądzać.
    Mało tego - podobnie jak inni poznani w poczekalni u doktora pacjenci - jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania pana doktora, jego podejściem do pacjenta, entuzjazmem, chęcią pomocy, etc. Nie znam takiego drugiego lekarza jak dr Nogal i pierwszy raz spotkałam się z tym, że lekarz oddzwania czy sam dzwoni do pacjenta żeby zapytać o samopoczucie.
    Sama również spotkałam w poczekalni pacjentki którym pomógł. Wyszły z wizyty kontrolnej z gabinetu zadowolone, z drożnymi oczami i bez migreny. I to po pierwszym zabiegu. Byli również tacy jak ja czy Ty, u których jest problem "zarastającej dziurki" i wtedy dr robi poprawki czasami nawet kilka razy. Zależy to od organizmu pacjenta, szybkości gojenia tęczówki, itp.
    Jak masz wątpliwości najlepiej skontaktuj się z doktorem i jestem przekonana że wszystko Ci wyjaśni. Z tego co mi przekazał, jeżeli znowu wróci migrena z powodu zablokowania dziurki trzeba wrócić do kropel obniżających ciśnienie w oku aż do następnej wizyty w październiku. Na pewno nie należy tego problemu bagatelizować i jeżeli nie chcesz kontynuować u doktora to należy zgłosić się z tym problemem do poradni leczenia jaskry. Z tego co pamiętam - pisałaś że krople Ci pomagały więc jest coś na rzeczy z tym ciśnieniem. Pozdrawiam.
  • Gość: kika IP: *.kaskada.net 08.09.14, 18:35
    Ja jestem po czterech zabiegach, ale rowniez o doktorze zlego slowa nie powiem.. wierze rowniez w jego metode,poniewaz za kazdym razem w momencie przestrzelenia mijala mi migrena. Szkoda tylko,ze dziurki zarastaja...ale to przeciez nie wina doktora. Jedyny minus jest taki,ze doktor na pierwszej wizycie nie uprzedzil,ze dziurki tak szybko sie moga zaronac. Mysle,ze gdybysmy to wiedzieli,to bysmy sie inaczej nastawiali i nie byloby tyle zozczarowan.
  • marzgra 08.09.14, 19:37
    Czy te krople obniżające ciśnienie to Tropicamid ?
  • marzgra 08.09.14, 19:42
    Jeśli tobie nie pomogło to napisz na forum na str.doktora zobaczymy,czy post przejdzie.Bo może to są tylko chwyty marketingowe,które można samemu wymyśleć.Pozdrawiam.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.14, 19:53
    Alkop, napisz do mnie, proszę na priva.
    Sama bym to zrobiła ale nie mam adresu.

Pozdrawiam
    Ż.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 08.09.14, 21:19
    Obniżające ciśnienie: Combigan, Rozacom, Oftensin, itp. ale nie Tropicamid.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.14, 14:35
    Obniżające ciśnienie: Combigan, Rozacom, Oftensin, itp. ale nie Tropicamid.
    O tym pierwszym znalazłam coś takiego:
    pl.265health.com/conditions-treatments/eye-vision-disorders/1018138020.html#.VA7ud_l_sk0
    Po przeczytaniu... zniechęciłam się do reszty :(

A przecież wszelkie problemy z oczami mają przyczynę w zupełnie innym miejscu!
    Wszelkie zastrzyki, krople, lasery, inne - to tylko środki na skutek...
    I są (te krople) jakie niebezpieczne. Nieprzyjemnie mi się zrobiło, jak sobie poczytałam...
    To ja wolę sięgnąć do przyczyny problemu...
    I tak zrobiłam
    Efekty:
    0 (zero) negatywnych skutków ubocznych
    Wyleczona przyczyna (źródło problemu)
    Wyleczony skutek (Miałam dwa: nadciśnienie w oczach i odklejanie siatkówki)

Nawiasem mówiąc mam jeszcze jeden problem z oczami:
    Latka lecą, ręki nie starczało... trzeba było sięgnąć po okulary...
    Coraz więcej dioptrii...
    Dowiedziałam się niedawno, że wcale nie muszę nosić okularów... (nosiłam nawet do +4)
    Dostałam przyrząd do ćwiczeń... Ćwiczę... I jedynki wywaliłam całkiem
    a +4 (do czytania) zamieniłam na +2, choć dziś udało mi się przeczytać
    dość drobne literki - bez protezy na nosie... :). Wprawdzie zamazane, ale dało radę.
    Bez mrużenia oczu i wyciągania rąk :).
  • klaudia2509 09.09.14, 16:41
    Do zyrafa46.
    Z tego co zauwazylam nikogo nie interesuje twoja cudowna metoda na wyleczenie wiec skoncz juz może o tym pisać. Znajdź forum gdzie ludzie pisza o czymś takim bo twoje wypowiedzi nic nie wnoszą adekwatnego. Temat forum jest jednak inny od tego co Ty piszesz.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.14, 23:39
    To nie czytaj Klaudio :)
  • em.ka.80 09.09.14, 19:35
    Witam. Ja jestem po 3 wizytach i również nie powiem o Panu Doktorze Piotrze Nogalu złego słowa. Uważam, że metoda Pana Doktora Nogala jest rewelacyjna i bardzo skuteczna. Do Pana Doktora Nogala przyjechałam z bardzo silnym atakiem migreny. Podczas zabiegu, dosłownie jak Pan Doktor Nogal dokonał przestrzelenia ból głowy od razu zniknął. To było niesamowite uczucie. Jeszcze przed chwilą tak strasznie cierpiałam a wystarczyło, że Pan Doktor ?strzelił? laserem i poczułam niesamowitą ulgę, przeogromną poprawę. Dosłownie czułam jak po przestrzeleniu ?ciśnienie schodzi? i ból automatycznie, od razu znika. W moim przypadku po zabiegu było trzeba udrożnić dziurkę, ale problem niedrożności nie jest tutaj absolutnie winą Pana Doktora Nogala, a winą mojego organizmu i genetyki.
    Ja również podczas wizyty kontrolnej spotkałam osoby, które przyznawały, że pomógł im już pierwszy zabieg, że migreny skończyły się z chwilą przestrzelenia i do chwili obecnej nie mają już tego strasznego problemu. Te osoby nie potrzebowały udrożnienia. Były szczęśliwe, że wystarczył im jeden zabieg i już nie cierpią na migrenę. Takich osób było podczas mojej wizyty kontrolnej, które przyznały, że pomógł im już pierwszy zabieg, naprawdę wiele. Rozmawiałam z nimi osobiście. Po prostu każdy z nas ma inne geny, inny organizm i jedni mają to szczęście, że już pierwszy zabieg im pomaga a inni potrzebują udrożnienia. Niestety nie wszystko zależy od lekarza. Ponadto Pan Doktor Nogal w trakcie mojej wizyty kontrolnej wykonując poprawki u pacjentów w zarastających dziurkach wykonywał je za darmo. Moją dziurkę również udrożnił za darmo.
    Ponadto Pan Doktor Piotr Nogal bardzo troszczy się o swoich pacjentów. Czekając w poczekalni na swoją kolej pacjenci nieraz przyznawali, że Pan Doktor dzwoni do nich i pyta jak się czują. Do mnie osobiście również Pan Doktor dzwonił, aby zapytać jak się czuję. Ponadto przyjmując nas do późna w nocy zamówił dla nas pacjentów na własny koszt jedzenie. Który lekarz tak troszczy się i dba o swoich pacjentów jak Pan Doktor Piotr Nogal.
    Bardzo wierzę w metodę Pana Doktora Piotra Nogala, ponieważ w momencie przestrzelenia od razu czułam jak migrena odchodzi. Czułam ogromną poprawę. Ból głowy zniknął automatycznie. I jestem przekonana, że gdyby nie moje geny i mój uparty organizm, które są odpowiedzialne za zarastanie się dziurki nie byłoby konieczności jej udrożnienia. Jestem przekonana, że metoda działania Pana Doktora Piotra Nogala to właściwy kierunek. Trzeba tylko zaufać Panu Doktorowi, bo naprawdę chce pomóc i to się bardzo czuje na każdym kroku.
    Pan Doktor Nogal wysłuchał mnie, zrozumiał, uwierzył, potraktował poważnie jak osobę, która cierpi a nie symuluje. Okazał przeogromne wsparcie, wrażliwość i pomoc. Pan Doktor Piotr Nogal pomógł mi odzyskać nadzieję, że może być naprawdę dobrze, że mogę zacząć normalnie funkcjonować.
    Monika z Bielska-Białej
  • Gość: Drosophila IP: *.centertel.pl 09.09.14, 21:03
    Tak z ciekawości mam pytanie: a co robiły te wyleczone osoby w poczekalni?
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 09.09.14, 21:08
    Przyjechały do kontroli. Pierwsza kontrola po 7 dniach od zabiegu. Jedna pacjentka była też na kontroli po 4 miesiącach i u niej dziurki były drożne. Nie ma już migren.
  • Gość: Drosophila IP: *.centertel.pl 09.09.14, 21:29
    Ale czy po 7 dniach wiadomo już ze ktoś się wyleczył z migren ?
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 09.09.14, 21:39
    na pewno wiadomo czy dziurki są drożne
  • Gość: gosc IP: 5.172.252.* 10.09.14, 12:27
    Ja tez nie moge powiedziec zlego slowa ale uwazam ze jest to troche niedprawiedliwe ze niektorzy placa za udroznienie a reszta za darmo ja juz jestem po 3 razie i za kazdy place migrena znowu wraca
  • zyrafa46 10.09.14, 14:59
    Możesz nie czytać :)
    Ale ja zapłaciłam niecałe 100 zł za preparat, który poprawił mi nie tylko oczy ale i wątrobę.
    A Wasze wątroby, jak sądzę nie są w najlepszym stanie. Bo nie mogą nawet.
    Wszelkie leki przeciwbólowe, szalenie ją przecież obciążają... Coś za coś.
    Ja tam wolę zadbać o wątrobę i o oczy na raz, jednocześnie. I tanio.
    Cały czas Was obserwuję i nie przestaję się dziwić.
    Choć muszę przyznać, ża taką jak Wasza postawę prezentuje większość.
    Znakomita większość ludzi.
    Ja znalazłam się w mniejszości. Podziwiam lekarzy, ich zaangażowanie i wiedzę...
    ale organizm jest MÓJ i pilnie patrzę "na ręce" każdemu kto chce coś tam w nim zrobić.
    Na zawartość portmonetki oczywiście też. Nie mam tam wiele ;). Dobrze, że Wy
    nie musicie się tak ściskać z groszem.
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • klaudia2509 10.09.14, 15:40
    Czy Ty masz migrenę?
  • zyrafa46 10.09.14, 19:50
    Mnie pytasz?
    Jeśli tak... to nie. Nie mam.
    Przecież raczej nie miałoby sensu moje gadanie, gdybym ją miała...
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: joana IP: 5.172.252.* 11.09.14, 15:45
    Trzy zabiegi zastrzyki i nic migrena wraca rezygnuje
  • zyrafa46 11.09.14, 19:26
    A ja nie :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 12.09.14, 10:57
    zyrafa46 napisała:

> A ja nie :)

Chyba muszę uzupełnić ten (wyżej) wpis. Minęło kilka dni i sama
    w pierwszym momencie nie zrozumiałam o co mi chodziło.
    No więc uzupełniam: A ja nie rezygnuję z mojego (beznadziejnego jak do tej pory)
    Gadania, gadania, gadania......
    Kiedyś tak gadałam (dawno, na innym forum).
    W końcu sie poddałam. Poszłam do SWOICH spraw.
    Po kilku latach ktoś (nie wiem jak) sam wypatrzył moje wpisy...
    No i dziewczyna ma uratowany wzrok...(straciłaby go lecząc się tak jak dotychczas...)
    Na migrenę też są (PROSTE) sposoby :D
    ALE - nikt nie słyszy i nie widzi co krzyczę cały czas...
    Tak jak lekarka od siatkówek... Wrzasnęłam jej w samo ucho,
    że o siatkówkę zadbałam INACZEJ, dlatego PRZED laserem
    siatkówka jest przyklejona... Jakoś dziwnie się trzyma...
    Potarła ręką ucho :D .... ale - nie usłyszała :D :D :D
    (Tak szczerze - to nie wrzasnęłam, powiedziałam tylko głośno.
    No przecież posiadam jeszcze resztki kultury os. :P)

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: qleczka IP: *.isp.tvkg.net 01.10.14, 09:42
    Czy komuś udało się dodzwonić do rejestracji? Od 9:00 słychać tylko automat.....
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.14, 12:04
    Ktoś kiedyś poszedł do urzędu zarejestrować się na ślub...
    a urząd zamknięty... Dziewczyna uznała, że to omen....
    Zrezygnowała całkiem....
    Teraz jest (od wielu lat) szczęśliwą żoną z innym :P

...
    To tak do przeczytania Qleczko...

Czasem Ktoś Z Góry dba o nas....
  • Gość: qleczka IP: *.isp.tvkg.net 03.10.14, 19:25
    Chyba wezmę to pod uwagę.....
    :(
  • zyrafa46 03.10.14, 19:30
    Qlka, uśmiechnij się. Jest lepiej niż myślisz.
    Po prostu uśmiechnij się. Teraz. Jak tylko zobaczysz mój wpis.
    O, tak:........... :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 16.11.14, 11:36
    Jest taka osoba, to Marzgra. Przykładowo.
    Nie denerwuj się. Idź spokojna na zabieg :)
    Trzymam palce :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: zyrafa46@gazeta.pl IP: *.dynamic.chello.pl 28.08.15, 19:57
    Ja NADAL podtrzymuję, to, co napisałam wielokrotnie:
    Można przerwać atak migreny albo przy pierwszych
    jej objawach (lepiej!) albo gdy już jest "rozwinięta"
    (to wtedy na efekt czeka się nieco dłużej, ok. 2 godz).
    Bez leku, bez suplementu, bez zabiegu chirurgicznego.
    Bez skutków ubocznych oczywiście. Prościej, zdrowiej, taniej.
    Jest tylko jeden mankament:
    Migrena to ból głowy.
    Głowa boli z różnych przyczyn....
    Czasem wystarczy dociec o co chodzi i wyeliminować przyczynę.
    U mnie w zasadzie zawsze chodzi o problemy gastryczne...
    Dlatego NIE sięgam po sposób, do którego namawiam.
    Jednak zadziała on właśnie wtedy (myślę, że w większości przypadków),
    gdy NIE wiadomo co jest przyczyną, a jednak bardzo boli.
    Pozdrawiam serdecznie,

Ania
  • zyrafa46 28.08.15, 20:01
    Drosophila2
    "Kiedy znalazłam to forum, nie mogłam uwierzyć, ze wreszcie udało się komuś zawalczyć z migreną. Póżniej była zazdrość ,że tylu ma już ten zabieg za sobą i wszyscy czują wyrażną poprawę. Teraz zbliżam się do terminu wizyty i mam coraz więcej wątpliwości .Wasze rozczarowanie udzieliło się również mnie.Czy jest jakaś osoba z początku wątku, która pisała wtedyo wyraźnej poprawie, ustaniu bóli i podtrzymuje swoją opinie?"

Ja NADAL podtrzymuję, to, co napisałam wielokrotnie:
    Można przerwać atak migreny albo przy pierwszych
    jej objawach (lepiej!) albo gdy już jest "rozwinięta"
    (to wtedy na efekt czeka się nieco dłużej, ok. 2 godz).
    Bez leku, bez suplementu, bez zabiegu chirurgicznego.
    Bez skutków ubocznych oczywiście. Prościej, zdrowiej, taniej.
    Jest tylko jeden mankament:
    Migrena to ból głowy.
    Głowa boli z różnych przyczyn....
    Czasem wystarczy dociec o co chodzi i wyeliminować przyczynę.
    U mnie w zasadzie zawsze chodzi o problemy gastryczne...
    Dlatego NIE sięgam po sposób, do którego namawiam.
    Jednak zadziała on właśnie wtedy (myślę, że w większości przypadków),
    gdy NIE wiadomo co jest przyczyną, a jednak bardzo boli.
    Pozdrawiam serdecznie,

Ania

--
    Sprzątałam po swoim psie.
  • mysliciel662 12.09.14, 09:27
    Prawda to?
  • Gość: Zenek IP: *.play-internet.pl 13.09.14, 21:29
    Fakty są takie, że dr Nogal wykonuje u pacjentów inwazyjne procedury zarezerwowane do leczenia jaskry bez odpowiedniego poparcia swoich działań badaniami naukowymi, które są standardem przy wprowadzaniu nowatorskich metod leczenia. Dr Nogal jest bardzo odważny albo bardzo nierozsądny - wykonywanie irydotomii poza wskazaniami może skończyć się falą pozwów sądowych ze strony niezadowolonych pacjentów.
  • klaudia2509 13.09.14, 23:12
    Każdy przed zabiegiem wyrazal zgodę na wykonanie zabiegu. A jest wiele osób którym pomogl i będą mu wdzieczni do końca życia bo dostali drugie, nowe i lepsze życie.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.14, 23:31
    ...a można (myślę o tym wysokim ciśnieniu w oku/czach - jaskrze)...
    nieinwazyjnie i całkowicie bez kosztów (ŻADNYCH!!!)....
    I ja właśnie TAKI sposób wybrałam :), he he

I w tym wypadku jak mówimy o bólu głowy - zgadzam się.
    Pamiętam do tej pory. Wyskrobywanie migdałków (bez znieczulenia, bo nie działało),
    czy wyrywanie zęba (na żywca, bo też nie podziałało znieczulenie) nie da się porównać
    do tego bólu w oczach, gdy ciśnienie rosło i rosło.... :<
  • Gość: ja IP: *.play-internet.pl 14.09.14, 08:48
    Co to za cudowny sposob Zyrafa?
  • babyjaga10 15.09.14, 14:16
    Przecież wiadomo o co chodzi żyrafie, pisała gdzieś wyżej. Trzeba kupić książeczkę. Żyrafa namawia do zakupu, gdyby chciała rzeczywiście pomóc, to w kilku zdaniach krótko i zwięźle opisałaby na czym metoda polega, co konkretnie robiła, że teraz jest taka zdrowa i nie cierpi, ale nie o to jej chodzi. Ona "pomaga inaczej".
  • zyrafa46 15.09.14, 16:39
    To krótko z zwięźle piszę Ci Babyjago: Trzymaj ręce z tyłu głowy.
    No wieeeeszszsz, tak nie po środku, lecz z boku.
    Pamiętaj jednak, że trzeba precyzyjnie.
    W mózgu każdy jego kawałek odpowiada za coś innego w naszym ciele.
    Ale Tobie książeczka z dokładnie określonym miejscem przyłożenia ręki
    NIE JEST POTRZEBNA.
    Mam Ci TU, na forum narysować B. Jago jak przykładać rękę?
    Ma też wypisywać wszystkie przeciwwskazania? Bo są.
    A nawet gdyby mi się to udało, i tak.... (dobra, powiem ostro, niegrzecznie
    i nieprzyjemnie ale nie przepraszam, bo robię to nie przypadkowo!)
    I tak malkontentko jedna przyczepisz się do czegoś..... cokolwiek by to było.
    Ja zaś wolę działać niż gadać :).
    Zaś jeśli chodzi o narzekanie.... to żyję już sporo lat....
    a jeszcze nie spotkałam NIKOGO, KOMU NARZEKANIE PRZYNIOSŁO
    JAKIEKOLWIEK DOBRO. Sama też czasem narzekam... ale staram się tego unikać.
    Bardzo się staram i dobrze mi z tym :) :D :) :D :D :D :D :D
    Dobrze chociaż, że się ze mnie śmiejesz :). Śmiech jest zdrowy :D.
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: joana IP: 46.77.124.* 16.09.14, 09:27
    Przestalam wierzyc w ta metode ide do okulisty dowiedziec sie jaka mam jaskre bo jeszcze okaze sie ze ten zabieg wzrok uszkodzi tyle kasy poszlo zapewnienie ze na pewno ci pomoge naprawde uwierzylam i co nic migreny jak byly tak sa plakac mi sie chce z bezradnosci po co robic nadzieje zapewniac tyle zakrapiania sterydy w oczy po co.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.14, 10:24
    Joasiu, przecież cały czas piszę na ten temat.
    Pan doktór "celuje" W SKUTEK, nie w przyczynę...
    To jak może być dobrze na trwałe?...

Napiszę teraz (zdawałoby się) zupełnie nie na temat:
    Dzieci z uszkodzonym mózgiem (MÓZGIEM!) mają czasem problemy z chodzeniem.
    Przykurcze, chodzenie na paluszkach... no, takie tam. Zresztą dzieci dorośleją...
    a problem zostaje... Więc to dotyczy nie tylko maluchów.
    I co lekarze proponują? Operację mózgu... Na te nogi. NIE!
    Oni proponują operacje nóg. I większość matek się na to godzi. Efekt?
    Zero poprawy.... Jest gorzej tylko.
    A znam dwie konkretne mamy, które nie pozwoliły operować nóżek swoich dzieci.
    Zadbały raczej o ich mózgi a kończyny stymulowały inaczej do pracy.
    Obydwaj chłopcy (bo to akurat chłopcy są) - chodzą!
    Wprawdzie jeden ciągle jeszcze na paluszkach...
    I mama szuka pomocy aby poprawić dziecku uszkodzony mózg. Nóżek nikt nie tyka nożem!

Asiu, zacznij od tego, że nie martw się tym co się stało. Co było a nie jest
    nie pisze się w rejestr :). Zamartwianie się nikomu nic nie dało :).
    Napisz do mnie na adres gazetowy.
    Jeśli moje rady okażą się nieskuteczne lub szkodliwe (to jest wprawdzie niemożliwe
    ale, no niech będzie :)) - to proszę, abyś napisała o tym TU właśnie.

One, te rady już teraz są nieskuteczne (zdecydowanie), jeśli się ich nie zastosuje :)

• Gość: Miły_gość IP: *.pct.pl 16.09.14, 12:26
    Do wszystkich ludzi, którzy widzą w działaniach dr Nogala wyłącznie chęć zarobienia kasy: www.epiotrkow.pl/news/Przejechal-300-km-zeby-pomoc-Dawidowi,19659
    Nikt jakoś nie krytykuje wszędobylskich reklam cudownych tabletek na migrenę, ale człowieka któremu zależy na pacjentach, choć zapewne - nie wszystkim pomógł, można krytykować. Zwłaszcza w takim miejscu - bo anonimowo. Odwaga dzisiaj bardzo potaniała....
  • drosophila2 16.09.14, 13:57
    Nie wiem kim jesteś, ale śledzę ten wątek bardzo uważnie. Dziwnie się składa , ale link do tej strony widnieje na blogu " uzdrowionej metoda Nogala " www. mojamigrena i niestety prowadzi donikąd , a uzdrowiona zamieszcza jedynie artykuły doktora. Pozdrawiam
  • Gość: Miły_gość IP: *.pct.pl 16.09.14, 14:09
    Tak, zgadza się, link do tego artykułu widnieje tam, też go tam widziałem. I również śledzę cały wątek dokładnie. I wkurza mnie tylko to, że jeżeli osoby którym dr pomógł chcą o tym mówić, to jest to " zły spisek", ale zbiorowa krytyka i opluwanie jest czymś słusznym, naturalnym, potrzebnym i moralnie pięknym. Kali ukraść krowa dobrze, Kalemu ukraść krowa źle...
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.14, 14:28
    Miły Gościu, też tak myślę.
    NIKOGO nie powinno sie opluwać.

Ja tam tylko namawiam do myślenia.
    I do takich wyborów, by stracić minimalnie a zyskać maksymalnie.
    Sprytne, co?
    A dokładnie i precyzyjnie:
    Dużo zyskać, mało stracić i nikomu przy tym NIC nie napsuć.
    I gdy obserwuję ten wątek... to nie wszyscy tego się trzymają...
    Niestety nie tylko obserwuję ale jeszcze gadam i gadam...
    Pewnie do czasu... bo ile można.
    Pocieszam się, że nie to nie. Nikt nie musi czytać :D
  • niwa12 17.09.14, 09:56
    Przeczytałam cały wątek z zainteresowaniem. Też mam migreny i też bym zrobiła wszystko, aby się ich pozbyć.
    Ale, po tym co przeczytałam, na pewno nie poddałabym się zabiegowi dr Nogalowi. Żadnych badań klinicznych, zabieg wykonywany wyłącznie przez jednego lekarza, a niby taki skuteczny!
    Trzeba być na prawdę mocno zdesperowanym, żeby zdecydować się na takie inwazyjne zabiegi na oczy. A co z oczami za parę lat, po takim leczeniu, jakie się zaleca dla chorych na jaskrę. Przecież to bardzo poważna choroba!
    A jeżeli nie pomogło, to znaczy, że całe leczenie było zalecone i przeprowadzone bezpodstawnie.
  • zyrafa46 18.09.14, 00:20
    niwa12 napisała:

> Przeczytałam cały wątek z zainteresowaniem. Też mam migreny i też bym zrobiła w
    > szystko, aby się ich pozbyć.
    > Ale, po tym co przeczytałam, na pewno nie poddałabym się zabiegowi dr Nogalowi.
    > Żadnych badań klinicznych, zabieg wykonywany wyłącznie przez jednego lekarza,
    > a niby taki skuteczny!
    > Trzeba być na prawdę mocno zdesperowanym, żeby zdecydować się na takie inwazyjn
    > e zabiegi na oczy. A co z oczami za parę lat, po takim leczeniu, jakie się zale
    > ca dla chorych na jaskrę. Przecież to bardzo poważna choroba!
    > A jeżeli nie pomogło, to znaczy, że całe leczenie było zalecone i przeprowadzon
    > e bezpodstawnie.

W takim razie, Niwo, skoro "inwazja" Cię przeraża, dlaczego nie chcesz spróbować czegoś,
    co jest ZUPEŁNIE NIEINWAZYJNE, i bez skutków ubocznych... a na dodatek bez porównania
    tańsze? Już wiem, przyzwyczaiłam się do mojego gadania do Was po (tzw) próżnicy... :)
    Jednak ciągle mnie to dziwi. że wybieracie niepewne, za to drogie zamiast tańszego, też niepewnego (bo kto by tam wierzył paplaniu żyrafy) ale choć bezpiecznego sposobu na swoje udręki...

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: zyrafa46 IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.14, 14:16
    Myślę, że to nie chodzi o dobre serce pana doktora.
    Bo ja nawet o tym nie chcę dyskutować. Ani o umiejętnościach.
    Wiem tylko, że kiedyś BARDZO miła pani doktór
    ze szczerego serca przepisała mi dziesiątki różnych rzeczy
    (pełno kropli, w tym takie potwornie szczypiące, że strach, pigułki,
    kapsułki, czopki do odbytowe,... pełno) - na okoliczność odklejenia siatkówki...
    Gdy zapytałam czy to wszystko mi pomoże, czy przyklei....
    spojrzała na mnie jak na (przepraszam) głupia jakąś...
    "Nie, proszę pani, nie przyklei się, zapraszam do poradni siatkówkowej..."
    No i proszę. Bardzo miła pani doktór, autentycznie. Zawinszowała mi cały
    "arsenał" swoich możliwości. Receptę umieściłam w (domowym, żeby nikogo nie urazić)
    koszu - i na tym sie skończyło. (Nie licząc, że do poradni siatkówkowej zaczęłam wędrówki...)
    Gdybym to wszystko wzięła - dopiero by się zaczęło...
    Wątroba, nerki, żołądek... A oczom i tak nic by nie pomogło...
    sama mi to powiedziała... Warto było zapytać :)
  • Gość: Edyta IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.09.14, 23:08
    Ja po czerwcowej wizycie w Lubinie (nie w Lubiniu) i wskazaniu do wykonania zabiegu, skonsultowałam się z innym okulistą w miejscu mojego zamieszkania i jego opinia była diametralnie różna. Dlatego nie zdecydowałam się na zabieg. Nawiasem mówiąc - mój lekarz zna osobiście Piotra Nogala. Gratuluję osobom, którym zabieg pomógł - widocznie pomaga na jeden, określony rodzaj migren. Współczuję Alkop. Nie podoba mi się natomiast tytułowanie doktorem lekarza medycyny (na wizytówce też), a także to, że w wyszukiwarkach pokazują się adresy klinik dr Piotra Nogala, które są ślepą uliczką - bo w internecie wszystko można. Takie tanie sztuczki, trochę niepoważne. Myślę też, że osoba o niku "miły gość" to sam pan doktor
  • zyrafa46 18.09.14, 00:03
    Ojoj, znowu mam coś do powiedzenia... No trudno.
    Edyto, co do leczenia dr Nogala już się wyrażałam
    to nie warto powtarzać :)
    A co do Twojej opinii o Miłym Gościu:
    Jeśli czegoś nie wiesz na 100% to nie warto gdybać...

Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Miły_gość IP: *.pct.pl 18.09.14, 09:08
    Ohohho... Procesu który zachodzi w Twojej głowie nie nazwałbym myśleniem, obawiam się, że jest od niego biegunowo ogległy... skoro bez jakichkolwiek przesłanek wyciągasz tak absurdalne wnioski. Hmm... Owszem, bywało, bawiłem się w doktora, ale tylko ze swoją żoną. Ale mnie zaszczyt kopnął... Niestety, nie jestem lekarzem i pracuję w dość odległej branży chemicznej. Powiedziałbym nawet - pracuję w smrodzie. Ale nie takim, jaki zaczyna się tutaj wylewać. Zaczyna mi się tutaj bardzo podobać!
    Przedziwne, jedna z Pań sugeruje brak myślenia w każdym poście na tym forum, wszystkim ludziom którzy udali się do dr Nogala, lub są zainteresowani jego metodą. Tak niby niewinnie, "zachęcając do myślenia"... Jednocześnie zachęcając do jakiś swoich, nie wiadomo do końca jakich metod. Na tej podstawie "myślące" osoby mają skusić się na jej cudowne leczenie. Dziwna logika...
    Natomiast każdy kto ma inne zdanie i uważa to co robi dr Nogal za ciekawe zagadnienie, jest tajnym agentem albo dr Nogalem we własnej osobie
  • zyrafa46 18.09.14, 11:35
    Gościu, bądź konkretny:
    Jak do kogoś piszesz to zwróć się do konkretnej osoby.
    I (przepraszam) grzecznie to i po prostu wiadomo o kogo chodzi.
    Co do treści - nic po prostu nie piszę (o dziwo :D)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Miły_gość IP: *.pct.pl 18.09.14, 13:26
    Piszę równie konkretnie, jak konkretne jest "zachęcanie do myślenia" kierowane do osób które śmiały napisać coś dobrego na tym forum. Nazwij rzeczy po imieniu...
  • zyrafa46 18.09.14, 19:22
    Nie spodobało mi się gdy napisano coś "nie tak" o Tobie...M. Gościu
    Ale Twoje wypowiedzi... skłaniają do... niczego...
    Sam zacznij myśleć :), hi hi
    Przepraszam ja tak tylko. Każdy robi co lubi :).
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 22.09.14, 15:21
    Witam.19 sierpnia byłam na zabiegu ,jest tu ktoś kto był razem zemną.Jak się czujecie?
  • babyjaga10 22.09.14, 16:34
    asia1227, lepiej napisz ile razy w ciągu tego miesiąca miałaś migrenę.
  • Gość: asia1227 IP: *.internetia.net.pl 22.09.14, 19:36
    Migreny miałam związane z cyklem miesiączkowym ,po zabiegu w tych dniach nie było bólu .Pojawił się po zażyciu lekarstwa na przeziębienie zawierał kodeinę -podnosi cisnienie, i pracy w ogródku długie pochylanie .Co do diety eliminacyjnej nie odstawiłam kawy piję jedną rano herbatę bardzo słabą i dużo wody .Na razie jest ok, zobaczę jak mnie ten miesiąc .Pozdrawiam
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 22.09.14, 21:04
    u mnie minęło ponad 2 tygodnie od ostatniego zabiegu i na razie odpukać ok, też piję kawę i dużo wody :-) pozdrawiam
  • zyrafa46 22.09.14, 21:07
    I tak trzymać :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: gosc IP: 46.77.124.* 23.09.14, 09:28
    Ja mialam zabieg 19 sierpnia potem jescze dwa razy . dalej wystepuja u mnie migreny poczekam do konca miesiaca i zobacze czy sa mniejsze czy to samo ale wydaje mi sie ze zabieg pomaga tylkp na okreslone migreny no zobaczymy. Nie wiem czy zdecyduje sie kolejny raz...

• Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 26.09.14, 21:04
    Witajcie. Mialam zabieg 19 sierpnia i pisalam juz na tym forum ze migreny nie ustapily. W ciagu miesiaca od zabiegu absolutnie zadnej popraey. Wczoraj poszlam do okulisty w moim miescie- mam drozne bardzo duze dziurki wykonane w nieprawidlowych miejscach tak ze nie zaslaniaja ich powieki. Nie mam i prawdopodobnie nigdy nie mialam jaskry. Nie mam tez zrostow i blizn ktore rzekomo swiadczyly o przebytych atakach. Wykonany zabieg na szczescie nie ma skutkow ubocznych. Komentarzy lekarza nie bede tu przytaczac. Pozdr. wszystkich zycze jak najmniej bolu.
  • zyrafa46 27.09.14, 00:20
    Cyt.
    "Witajcie. Mialam zabieg 19 sierpnia i pisalam juz na tym forum ze migreny nie ustapily. W ciagu miesiaca od zabiegu absolutnie zadnej popraey. Wczoraj poszlam do okulisty w moim miescie- mam drozne bardzo duze dziurki wykonane w nieprawidlowych miejscach tak ze nie zaslaniaja ich powieki. Nie mam i prawdopodobnie nigdy nie mialam jaskry. Nie mam tez zrostow i blizn ktore rzekomo swiadczyly o przebytych atakach. Wykonany zabieg na szczescie nie ma skutkow ubocznych. Komentarzy lekarza nie bede tu przytaczac. Pozdr. wszystkich zycze jak najmniej bolu."

Podejrzewam, że problem wcale nie tkwi w Twoich oczach, Gościu.
    I bez przerwy to powtarzam. On prawdopodobnie jest w zupełnie innym miejscu.

Uwaga, będzie (zdawałoby się) nie na temat:
    Kiedy dziecko doznaje urazu GŁOWY (mózgu), często nogi zaczynają źle funkcjonować.
    Przykurcze, brak koordynacji - noga - mózg. Często lekarze proponują operację...
    Nie! Nie mózgu... Operację nóżek dziecka. A przecież one nie doznały uszczerbku...
    I znam takie dzieci, których mamy nie zgodziły się na jakiekolwiek cięcia w kończynach...
    Stymulowały je tylko różnymi sposobami. I - dzieci chodzą!

Po prostu przyczyna problemów z oczami/migreną nie tkwi w oczach.

Najgorsze, że znowu sie powtarzam. Do znudzenia. Tyle, że Wy się nie nudzicie. Was boli :(.

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Izabela IP: *.karoo.kcom.com 25.09.14, 18:58
    Jak to sprawdzić i na czym ten zabieg polegał?
  • Gość: kasia IP: *.play-internet.pl 27.09.14, 21:30
    Czytajac te posty zastanawiam sie,ile z nich jest prawdziwych... dziwine,ze na stronie Nogala,gdzie nalezy podac swoje dane, widnieja tylko pozytywne komentarze..Dlaczego??? Czy nikt nie ma odwagi tam napisac,ze zabieg nic nie dal???
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 27.09.14, 22:26
    ja też miałam 3 zabiegi u doktora i nic nie pomogły ja wierze że dużo komentarzy jest prawdziwych gdyż wiekszość osób z którymi rozmawiałam oczekując na zabieg miały ponownie migreny nie mam ochoty pisać na żadnych stronach a po za tym ile tych komentarzy jest pozytywnych w tym kilka sie powtarza około 15 jak nie mniej a gdzie ta skutecznosc 90% i zapewnienia w publikacjach że przyczyna migren odkryta ja mam migreny od kilunastu lat naprawde pokladalam wielkie nadzieje ze tym razem sie uda ale niestety dalej cierpie wiec przyczyna migren nie zostala odkryta.
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 28.09.14, 15:30
    Dokladnie tak. Nie zal mi pieniedzy ktore wydalam tylko tej wielkiej nadziei na normalne zycie. Lekarz u ktorego bylam powiedzial m.in. ze sprawa powinna trafic do sadu. Ja nie zamierzam tego ciagnac ale uwazam ze dr Nogal przecenil wage swojego odkrycia i zawiodl wiele osob.
  • zyrafa46 28.09.14, 20:06
    Dlaczego tak narzekacie?
    (Przepraszam): Przyglądam się Wam od dłuższego czasu.
    Proponuję pomoc. Nie obiecuję, że z pewnością pomoże
    ale obiecuję, że nic a nic nie zaszkodzi. Dosłownie nic.
    Nie znam osoby, której nie pomogło a znam takie, które
    juz nie cierpią. Jednak nie śmiałabym powiedzieć, że z pewnością
    pomoże....Z pewnością to wszyscy kiedyś umrzemy.
    Najlepiej ktoś z warszawy... Jeśli nic nie pomoże
    to na miejscu walnie mnie po uchu :D, za straconą nadzieję.
    Oczywiście nic za darmo. 26 zł. Tak, jednorazowy zabieg
    tyle właśnie kosztuje.

Jestem inna niż Wy - widzę. Znaczy inaczej podchodzę do problemu.
    Łapię się wszystkiego dla wyleczenia mojego łokcia.
    Nie zgodzę się jedynie na żadne inwazyjne metody usuwania
    z niego wody... Nóż, zastrzyk... Nic z tego.
    Ale różne maści, płyny, rośliny, masaże, dźwiękoleczenie... Proszę bardzo.
    Aż wreszcie coś skutecznego się znajdzie :). Wiem, że tak będzie.
    Dziś zjadłam pierwszą kapsułkę jakiegoś "wspaniałego", naturalnego
    preparatu i dziś też obłożę łapę następną roślinką. Hmmm, nawet mam ją w domu...
    Nie wiedziałam, że działa... To znaczy... sprawdzę, czy działa :D, hi hi.
    Pozdrawiam Was serdecznie.

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Róża IP: *.isp.tvkg.net 06.10.14, 20:34
    Gdzie są wszyscy? Dlaczego nagle zapanowała cisza na forum? Ja jestem po dwóch zabiegach i niestety....migreny jak były tak są......
  • alkop5 06.10.14, 22:59
    Niestety, większość z nas ma tak samo :( Ja już swoje napisałam, zdania nie zmienię. Zostałam posądzona o zagalopowanie się w swoich domysłach dotyczących sposobu leczenia naszego doktora, ale widzę po innych postach, że nie tylko ja się pewnych rzeczy domyślam. Żałuję tylko, że uwierzyłam jednemu lekarzowi, a nie skonsultowałam się przed zabiegiem z innym okulistą - może uniknęłabym rozczarowania i straty pieniędzy. Ale jak to mówią "mądry Polak po szkodzie" :(
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • zyrafa46 06.10.14, 23:15
    Pewnie, że jestem.
    Tylko, że mnie się nie zauważa :).
    Przyzwyczaiłam się :D.
    Choć nie przestałam dziwić. Do siebie: i smucić...
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: kika IP: *.play-internet.pl 07.10.14, 17:03
    Ja jestem po czterech zabiegach, migreny ustapily i jestem z tego powodu bardzo szczesliwa!!!!
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 07.10.14, 17:43
    U mnie minął miesiąc od ostatniego zabiegu i na razie ZERO MIGREN, a wcześniej miałam po kilka w miesiącu. :-)
    Dodam, że miałam jedną poprawkę na lewym oku i trzy poprawki na prawym na którym dziurka ciągle zarastała. Na razie jest spokój. :-)

Alkop, czy kontaktowałaś się doktorem, żeby mógł zbadać problem i zrobić ew. poprawki jak u nas? Czy z góry założyłaś, że lepiej się obrazić i posądzać doktora o nieuczciwość?
  • alkop5 07.10.14, 19:01
    Nie obraziłam się na doktora, a to, że posądzam go o nieuczciwość wynika z pewnych faktów:
    1. Na pierwszej wizycie na pytanie, czy otwory zarastają i po jakim czasie doktor odpowiedział, że owszem, mogą zarosnąć, ale zdarza się to rzadko i po kilku miesiącach. Okazuje się, że zarastają nawet dobę po zabiegu i wcale nie tak rzadko, śmiem twierdzić, że u 80% pacjentów!
    2. Podczas pierwszej wizyty zapytałam, czy jest możliwość zrobienia zabiegu od razu na oboje oczu. Doktor odpowiedział, że nie, ponieważ zrobił taki zabieg swojej żonie od razu na oboje oczu i ledwo ją uratował. Przyznał, że dobrze, że jest lekarzem i miał w domu zestaw leków, zrobił natychmiast dożylnie jakieś zastrzyki, bo żona miała zapaść. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w dniu mojego zabiegu okazało się, że zabieg na oboje oczu to standard! Pewnie, że podpisałam zgodę, mam do Lubina ponad 400 km w jedną stronę, więc było to dla mnie korzystne. Z tego, co zdążyłam się zorientować w ośrodkach wykonujących zabiegi irydotomii robi się je tylko na jedno oko w odstępie około miesiąca.
    3. Zachwycacie się postawą doktora, który troszczy się o pacjenta, sam wychodzi po pacjenta do poczekalni itp. Osobiście znam dwoje innych lekarzy ( w tym jeden przyjmujący na NFZ), u których takie zachowanie to standard. Ale nie o tym. Skoro doktor tak troszczy się o pacjenta, to dlaczego nie zrobi poprawki (wg niego jedno dostrzelenie) od razu na wizycie kontrolnej? Jeśli faktycznie zależałoby mu na dobru pacjenta, to mógłby pomyśleć, że (przynajmniej w moim przypadku) kolejna wizyta to: moje zwolnienie z pracy, zwolnienie męża, który musi mnie zawieźć lub wynajęcie pojazdu z kierowcą, cały dzień stracony, bo podróż długa i odczekanie kilku godzin w kolejce i dodatkowe koszty (200 zł kolejna wizyta, nie licząc paliwa). I ile razy powtarzać takie poprawki?

Nie zakładam, że lepiej się obrażać i posądzać doktora o nieuczciwość. Mam takie samo prawo wyrazić swoją opinię, jak Wy. Gratuluje serdecznie tym, którym doktor pomógł, macie prawo i powody wychwalać go pod niebiosa. Mnie i wielu innym nie pomógł, stąd moje negatywne opinie o nim. Uszanujmy swoje racje.

Pozdrawiam
    alkop

• zyrafa46 07.10.14, 19:38
    Hmmm, 200 nie równa się 26... :).
    Tylko o TAKIEJ technologii, to (nie umniejszając) pan dr
    nawet nie śnił. Już nie mówiąc o studiach. Nie było.
    No i gdyby jego żona miała nawet czworo oczu to i tak mógłby
    leczyć bezpiecznie wszystkie na raz :).

Hmmm, moje zmartwienie Waszym bólem przechodzi w inną fazę.
    Zmienia się w zdziwienie. I dobrze. Dla mnie. Staram się wywalać z głowy
    myśli niepozytywne :)
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 07.10.14, 19:39
    Alkop, doktor jak najbardziej robił poprawki na wizytach kontrolnych (mi też). Być może Twoja wizyta miała miejsce w tym tygodniu kiedy nie było lasera.
    Nie wiem jak było w dniu kiedy robiłaś zabiegi - ja tam byłam kilka razy i zawsze było tak że najpierw jedno oko, po ok. godzinie czy dwóch drugie.
    W dniu mojego zabiegu poprawkowego doktor wyszedł na korytarz i poinformował pacjentów, że u niektórych zwłaszcza młodych osób dziurka potrafi zarosnąć błonką już w 15 minut bo oko się broni i jak najszybciej chce się goić. Dlatego trzeba solidnie kropić i masować przez pierwsze 6 godzin. Dużo tu pomówień czy niedomówień. Wszystkie kwestie mogłaś wyjaśnić z doktorem i jestem przekonana, że nie odmówiłby Ci pomocy. Pozdrawiam
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.10.14, 19:49
    ja już miałam 3 zabiegi i migreny dalej sa potem doktor zrobil przerwe do 1 pazdziernika co sie potem okazuje ze jadnak potrwa to dłużej i dalej sie mecze z potwornymi bólmi głowy i mam kontak z osobami po zabiegu, które maja tak samo. Za każda wizytę 200 zł po czym okazuję się że parę osób nie płaciło za poprawki. O co tu chodzi?? Stracona nadzieja wydane ostatnie pieniądze i obietnice a do tego jeszcze brak kontaktu. Żyrafa to zdradz ten specyfik za 26 zł??
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 07.10.14, 20:50
    Poprawki były nieodpłatne. Ja robiłam je w czasie pierwszych dni po zabiegu jak tylko pojawiała się migrena, dzwoniłam do doktora i kazał przyjeżdżać. Za każdym razem okazywało się, że dziurka zarosła i trzeba było udrożnić, ale trwało to już dużo krócej niż za pierwszym razem.
    Natomiast standardowa jedna wizyta kontrolna 200zł, w czasie której też miałam poprawkę na jednym oku. W sumie jeździłam 4 razy.
    Gdybym wiedziała przed pierwszym zabiegiem, że tyle razy trzeba będzie udrażniać oko wątpię czy bym się zdecydowała.
    Ale jest zdecydowana poprawa. Miesiąc bez migreny. Można wreszcie normalnie funkcjonować. Więc chyba warto. ;-)

• zyrafa46 08.10.14, 09:29
    Gościu, podawałam TU swój adres mailowy...
    Podam jeszcze raz. Bo jeśli boli Cię głowa...
    Też nie chciałoby mi się wczytywać...
    Napisz, proszę do mnie
    zyrafa46@gazeta.pl
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • alkop5 08.10.14, 15:18
    "> Nie wiem jak było w dniu kiedy robiłaś zabiegi - ja tam byłam kilka razy i zaws
    > ze było tak że najpierw jedno oko, po ok. godzinie czy dwóch drugie."

Chyba mnie nie zrozumiałaś. Doktor powiedział, że nie robi się zabiegu jednego dnia na oboje oczu, bo grozi to m.in. nagłym, dużym spadkiem ciśnienia tętniczego. I nie chodzi tu o odstęp jednej czy dwóch godzin.

"W dniu mojego zabiegu poprawkowego doktor wyszedł na korytarz i poinformował pa
    > cjentów, że u niektórych zwłaszcza młodych osób dziurka potrafi zarosnąć błonką
    > już w 15 minut bo oko się broni i jak najszybciej chce się goić. Dlatego trzeb
    > a solidnie kropić i masować przez pierwsze 6 godzin."

W dniu mojego zabiegu doktor nic nie mówił o masowaniu oka, dowiedziałam się o tym dopiero na wizycie kontrolnej od innych pacjentów (a nie od samego doktora).

"doktor jak najbardziej robił poprawki na wizytach kontrolnych (mi też).
    > Być może Twoja wizyta miała miejsce w tym tygodniu kiedy nie było lasera. "

Być może trafiłam na dzień, kiedy lasera nie było. Być może trafiłam na dzień, kiedy doktor "zapomniał" poinformować pacjenta o konieczności masażu. Trafiłam na dzień, kiedy zabiegi odbywały się "taśmowo", kiedy po zabiegu na pierwsze oko miałam wejść do zabiegowego na drugie zakroplenie, doktor przechwycił mnie od razu do pokoju, w którym robił zabiegi, tak więc nie miałam drugiego zakroplenia. Kiedy w zabiegowym zapytałam o jakieś zalecenia, powiedziano mi, że wszystko jest napisane na karcie wypisowej. Niestety, ani słowa tam o masażu. A okazuje się, że masaż ma kolosalne znaczenie!

Czy teraz jesteś w stanie zrozumieć moje rozgoryczenie? Pewno nie, ale u Ciebie szczęśliwie wszystko dobrze poszło, więc Cię niejako rozumiem. Powtarzam jeszcze raz - opisuję tylko swoje spostrzeżenia i wyrażam swoją opinię. Nie musicie się z nią zgadzać.

"Wszystkie kwestie mogłaś wyjaśnić z doktorem i jestem przekonana, że ni
    > e odmówiłby Ci pomocy."

Pewnie, że nie odmówiłby mi pomocy, ale ja nie mogę sobie pozwolić na kilkukrotne jeżdżenie na poprawki. Dlaczego doktor nie powiedział na pierwszej wizycie, aby się przygotować na taka ewentualność? Oboje z mężem pracujemy i nie możemy brać "wolnego", kiedy nam się podoba.
    Z mojej strony temat uważam za zamknięty.
    --
    Pozdrawiam,
    alkop
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 08.10.14, 19:34
    Ja nie bylam na wizycie kontrolnej u doktora tylko odczekalam miesiac obserwowalam migreny ktore sie w ogole nie zmienilly i poszlam na kontrole do lekarza w Gdansku ( doktor Nogal dopuscil taka mozliwosc ze wzgledu na odleglosc). Tak jak pisalam mam bardzo duze i drozne dziurki. I straszne migreny. To tyle w temacie. Pozdrawiam.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 08.10.14, 22:50
    Na Twoim miejscu dla pewności sprawdziłabym drożność dziurek u jeszcze jednego lekarza, który dysponuje laserem. Bo albo są niedrożne, albo masz jakiś inny rodzaj migren (nie migrenę klasyczną oczną).
    U mnie jak i u innych pacjentów, którzy weszli na zabieg z bólem migrena znikała już w trakcie zabiegu jak tylko oczy się udrożniły.
    Pozdrawiam :-)
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 08.10.14, 22:21
    Alkop, na mojej karcie informacyjnej jest wyraźnie napisane w punkcie 1. "Masaż gałki po zabiegu 2 palcami (przez pierwsze 6 godzin co 10-15 minut!!!)"
    Zabieg miałam 22.08. Wszyscy pacjenci dostali takie same zalecenia na karcie.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i faktycznie jedyne co można zarzucić doktorowi, to że nie poinformował wyraźnie przed zabiegiem o ewentualności kilkukrotnych poprawek.
    Ale to nie powód jeszcze, żeby tworzyć jakieś teorie spiskowe pt. "coś tu śmierdzi".
    W życiu nie widziałam lekarza który pracuje z takim oddaniem jak dr Nogal.
    A że pierwszy laser był wypożyczony na tydzień i prawdopodobnie chciał pomóc jak największej ilości cierpiących pacjentów to inna sprawa. Pozdrawiam

• marzgra 18.10.14, 15:25
    Hej dziewczyny witam Was!!!
    Jestem ciekawa kto z Was jest z Warszawy.Miałam wykonywany 1 raz zabieg na 2 oczu,migreny występują cały czas.Jadę na poprawkę po 20.10.Wierzę bardzo mocno,że Pan doktor Mi pomoże.Czy ktoś może jedzie w tym terminie z Wawki?Pozdrawiam.
  • zyrafa46 22.10.14, 12:18
    Marzenko, popatrz niżej... Też jestem z Warszawy. Spotkamy się?
    Ania

--
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: słonko IP: 46.115.4.* 22.10.14, 11:49
    Ja też cierpię na migreny od 12 lat. Jest co raz gorzej. Też biorę triptany za każdym razem. Zaczynają mi się problemy z sercem do teogo czasem miewam stany lękowe. Nie chce brać psychotropow, chce żyć normalnie. Jak dostać się do tego lekarza?????
  • zyrafa46 22.10.14, 12:15
    Ale 26 zł* z gwarancją, że nie będzie żadnych negatywnych skutków ubocznych... nie chcesz zaryzykować? Hmmm.....Cierpienie uszlachetnia :). Przepraszam, że się śmieję... ale, no ... już trudno. Sory.

*Pisałam wcześniej o co chodzi

Ja z swoją wodę w łokciu stosowałam WSZYSTKO (a było tego wiele...) o czym wiedziałam, że mi nie zaszkodzi. I w końcu - znalazłam :). Mam suchy, twardy łokieć :). Wydałam w sumie ponad 300 zł (nie licząc kosztownych badań) ale dopięłam swego :). NFZ? Hi hi. Wizyta za 7 miesięcy a potem dalsze czekanie... I najgorsze, że nie wiem czy zgodziłabym się na ich propozycje...
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • zyrafa46 22.10.14, 12:23
    Słonko,
    przepraszam raz jeszcze za mój śmiech ale tyle czasu jestem tu z Wami,
    czytam o Waszych cierpieniach.... I wciąć się dziwię, że ...
    Eh, już pisałam tyle razy. Tak naprawdę to mi smutno. Jednak moje współczucie
    nikomu na nic nie jest potrzebne. No, w każdym razie TU, na tym forum.
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: Miły_gość IP: *.pct.pl 22.10.14, 12:49
    Pisałaś tyle razy, faktycznie - musisz mieć w tym naprawdę duży interes.
    A różnica jest taka, że dr Nogal dokładnie opisuje kim jest, jakie ma wykształcenie, gdzie pracuje, to co robi, każdy może się zapoznać z teorią i podjąć jakąś decyzję. Natomiast Ty, powtarzasz jak mantrę swoje, tak na prawdę nie pisząc o żadnych konkretach.
    Poza tym, kolejna dziwna sprawa - zamiast założyć jakiś własny wątek dotyczący migren, uporczywie starasz się zdyskredytować kogoś innego, wyśpiewasz, kpisz z ludzi którzy leczą się, lub leczyli u dr Nogala.
    Może załóż sobie stronę, napisz książkę, jeżeli masz odwagę wyłącznie krytykować, miej odwagę podać konkrety, zamiast nagabywać ludzi na jakieś "tylko 26 PLN". I kontakt tylko na prywatną skrzynkę, albo spotkanie.... To jest dopiero nieporozumienie decydować się na coś takiego.
  • zyrafa46 24.10.14, 11:59
    Miły gościu, lubię szczere wypowiedzi.
    I (pewnie się zdziwisz) - Twoją też. Właśnie dlatego :)
    Serdecznie pozdrawiam.
    Ż
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • marzgra 24.10.14, 09:20
    Hejka
    Prosiłaś o namiary do doktora Nogala,strona www.nogalmedicine.pl Zapisz się naprawdę warto
    jest to człowiek,który posiada dużą wiedzę na temat migreny,bardzo stara się pomóc chociaż nie jest to prosta droga do całkowitego wyleczenia w medycynie nic nie jest w 100%.Ja miałam wykonywany zabieg i muszę jechać na ponowne udrożnienie ponieważ nadal mam migreny,ale i tak jest trochę lepiej niż przed zabiegiem.Wierzę że się uda.Naprawdę polecam trzeba ratować swoje zdrowie,też mam bardzo silne migreny ratuję się tryptanami.Po tryptanach i tak ból żołądka i ogólne rozbicie.A jakie spustoszenie robią w organiżmie to już opowie Ci Pan doktor.Pozdrawiam.
    P.S.A może jesteś z Warszawy?Możemy się spotkać wtedy dam Ci więcej wskazówek.
  • Gość: babyjaga10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.14, 12:02
    Może to wyjaśni, dlaczego u niektórych zabieg nie jest skuteczny:
    " wycięcie tęczówki (irydektomia) – stosowana w jaskrze z zamykającym się kątem przesączania. W jej wyniku otwiera się swobodny przepływ cieczy wodnistej z tylnej komory do przedniej, likwidując radykalnie wzrost ciśnienia śródgałkowego i samą jaskrę pod warunkiem, że zabieg został wykonany wcześnie, i przed powstaniem zrostów przednich w kącie przesączania, "
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.14, 12:57
    Ale my mieliśmy irydotomię laserową, a nie irydektomię.
    Problem z zarastaniem dziurek. Po udrożnieniu nie ma migren, wracają natomiast po zablokowaniu czy zarośnięciu dziurek.
    pozdrawiam :-)
  • zyrafa46 24.10.14, 13:49
    Jejku, za klka godzin mam gości ale... napiszę krótko.
    Goście powstrzymają mnie przed gadulstwem ;)
    W tym wypadku z oczami jest coś nie tak, bo coś popsuło się
    w..... mózgu. To on ma w sobie wszystko co nas dotyczy.
    Każdy kawałek naszego ciała ma w nim odpowiednik.
    Na tej podstawie potrzymałam się "za oczy" na swoim mózgu...
    Co i jak napisane jest w "Samoleczenie metodą BSM"....
    Oczy są gdzieś z tyłu głowy jakoś. Ojej, no nie oczy, tylko część mózgu za nie odpowiedzialna
    Miałam (daaawno temu) STRASZNE ciśnienie w gałkach ocznych. Ból nie do zniesienia
    (a jestem wytrzymała, słowo). Właśnie metoda BSM mi pomogła.
    Jak w końcu wylądowałam u lekarza - powtórnie - ciśnienie było OK
    i... "ja tu nic złego w pani oczach nie widzę..."
    Tylko książka trochę kosztuje....
    --
    Sprzątam po swoim psie.
  • Gość: zoszka IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.14, 14:54
    Żyrafo, ja mam tę książkę, coś tam kiedyś próbowałam, ale do metody zraziło mnie to, że jest trochę przeciwwskazań (przydałby się aktualny rezonans) jak i to, że na czas terapii trzeba odstawić kawę i herbatę co w moim przypadku jest niemożliwe - głowa mnie boli jak nie wypiję kawy. Pozdrawiam :-)
  • zyrafa46 24.10.14, 15:21
    Hmmm, może masz za małe ciśnienie, stąd ból głowy.
    Ja zawsze miałam z tym problem. (a w gałach za duże - było).
    Podobno pomaga picie wody. Jesteśmy generalnie odwodnieni...
    Ja zawsze miałam wodowstręt.
    Efekt? Za gęsta krew, różności w niej (bo brak rozpuszczalnika...)
    Może i żylaki? No, tego nie wiem. Ale są:) Do