Dodaj do ulubionych

metoclopramid uważajcie na ten lek

25.09.17, 08:46
to lek przeciw wymiotyny ale powoduje tak zwane dyskinezy późne, i te dyskinezy to jest okropne, nie ma na to leku, ludzie który na to choruja nie wychodza z domu bo sie wstydzą. ja miałam już początki, ale od razu mój profesor zareagował i przestałam to brac na zawsze. Torecan w czopkach nawet 2 czopki swietnie działa przeciw wymiotnie, bo przy migrenie przestaje pracować żołądek i nic sie nie wchlania, a czoki ci sie wchłonią

--
www.facebook.com/Migrena-i-inne-bóle-głowy-945909392190564/
migrenapomoc.blogspot.com
www.migrena.info
migrenapomoc@gmail.com
Edytor zaawansowany
  • annthonka 25.09.17, 10:16
    Klaudyno, nie siej paniki i dezinformacji. Dyskineza jest jednym z możliwych działań niepożądanych podczas stosowania metoclopramidu. To, że wystąpiła akurat u Ciebie, nie znaczy, że występuje u wszystkich, bo większość ludzi doskonale toleruje ten lek. Metoclopramid, szczególnie podany w kroplówce, jest najskuteczniejszym lekiem przeciwwymiotnym i przynosi ulgę wielu pacjentom, nie tylko w migrenie.

A tak na marginesie - wiesz, że dyskineza jest również jednym ze skutków ubocznych Torecanu?
  • klaudyna108 30.03.18, 21:54
    tak, wiem. Ale znacznie rzadziej z tego co mi wiadomo i z własnego doświadczenia.

--
    www.facebook.com/Migrena-i-inne-bóle-głowy-945909392190564/
    migrenapomoc.blogspot.com
    www.migrena.info
    migrenapomoc@gmail.com
  • annthonka 31.03.18, 13:40
    Przykro mi, że u Ciebie wystąpił taki skutek uboczny, ale po prostu miałaś wyjątkowego pecha.

Nawet jeżeli Tobie nie pomógł, to bardzo wielu osobom pomaga i tego się należy trzymać.
  • minniemouse 12.04.18, 02:21
    Klaudyno, a czy lekarz poinfromowal cie w jakiej czestotliwosci wystepuje owa dyskinezja po metoclopramidzie?
    Czy u 1-osoby nej na 100, czy 1 na 1000, 1 na 10 000, 1 na 1000 000 - czy jak?
    bo to bardzo wazne. pozwala spojrzec z perspektywy. tak ze zapytaj, i podaj, prosze.

Minnie

--
    (…) jak to mówią Anglicy: jeżeli gentleman o dwunastej nie jest jeszcze w łóżku, to powinien wrócić do siebie do domu.
    Źródło: serial Pierwsza miłość, odc. 153.
  • annthonka 12.04.18, 09:59
    Minnie, sprawdziłam i jest to 1:1000. Ryzyko rośnie u osób starszych i w przypadku długotrwałego (ponad 12 tygodni) ciągłego stosowania leku. W

Ryzyko wystąpienia dyskinezy po torecanie jest takie samo.
  • minniemouse 13.04.18, 06:11
    dzieki Antonko. dosc wysokie, ale wciaz do wytrzymania.

M

--
    (…) jak to mówią Anglicy: jeżeli gentleman o dwunastej nie jest jeszcze w łóżku, to powinien wrócić do siebie do domu.
    Źródło: serial Pierwsza miłość, odc. 153.
  • xanonymous 13.05.18, 01:56
    metoclopramid to neuroleptyk a neuroleptykami leczy sie schizofrenie
  • minniemouse 13.05.18, 02:52
    nie szkodzi. rozne leki maja wielorakie zastosowanie. np leki przeciwpadaczkowe stosuje sie takze w leczeniu migreny mimo iz padaczka nie wystepuje. leki nasercowe np beta-blokery takze maja zastosowanie w profilaktyce migren mimo iz choroba serca nie wystepuje.
    po prostu wazny jest ogolny mechanizm dzialania leku. w antydepresantach, np, chodzi o regulowanie poziomu serotoniny ktoras moze sie wahac i w migrenie i w depresji co nie znaczy ze oba schorzenia wystepuja na raz. moze wystapic tylko jedno, wlasnie migrena.
    ta ze w przypadku metoclopramidu jest podobnie -ma rozne zastosowanie.

Minnie

--
    Bob Hope:
    Bank to miejsce, które pożyczy ci pieniądze, jeśli możesz udowodnić, że ich nie potrzebujesz.
    Savoir Vivre - forum z klasa
  • annthonka 13.05.18, 11:36
    Metoclopramid to lek przeciwwymiotny, a nie neurloeptyk.
  • xanonymous 27.05.18, 20:17
    neuroleptyk bo jest antagonista receptora dopaminowego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.