Dodaj do ulubionych

Dziwna aura

07.12.18, 15:06
Witam
Mam zdiagnozowaną migrenę z aurą, ale ta aura jest dziwna. Panicznie się jej boję.
Zaczyna się u mnie najczęściej zaburzeniami widzenia (klasycznie - mroczki, falujący obraz), jak to się skończy pojawiają się zaburzenia pamięci polegające na tym, że zapominam jak się kto nazywa np. znajomi w pracy. Wiem kim jest, co robi, mogę podać jego życiorys ,ale imię i nazwisko to już nie. Totalna pustka w głowie. Czasami aura zaczyna się zaburzeniami mówienia - w pewnym momencie brakuje mi słów, żeby powiedzieć to co chcę, mówię pojedynczymi słowami, mam wrażenie że z opóźnieniem rozumiem to co powiedziałam (mówię z sensem te monosylaby lub pojedyncze słowa) . W myślach wiem co chcę powiedzieć, nie tracę kontaktu z rzeczywistością, ale nie umiem przełożyć tego na słowa. Jak to ustąpi pojawiają się zaburzenia widzenia (klasyczne). Po ustąpieniu aury pojawia się ból głowy - ale lekki czasami nawet nie muszę brać tabletki.
Czy ktoś z was ma jakąś nietypową aurę ??? Pomóżcie, bo naprawdę nic mnie tak nie przeraża jak aura. Boję się wyjść z domu. Unikam ludzi bo co będzie, jak nagle przestanę mówić ?????
hasiaa (Aneta)
Edytor zaawansowany
  • xawery39 10.12.18, 10:50
    Niema w tym niczego dziwnego . Z wiekiem aura może przyjmować najróżniejsze formy , nawet bardziej niepokojące podobne do stanów zawałowych , częstoskurczu z napadem paniki i migotania przedsionków . Trzeba się przyzwyczaić i pocieszać , że są inni , którzy mają gorzej .

--
    Czy lepiej jest głosić kłamstwo , które może zaowocować dobrem , czy prawdę , która może zrodzić zło ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.