Dodaj do ulubionych

Oritop-wypadanie włosów

12.01.20, 17:09
Witam
Jestem nową na forum. Zmagam się z migreną od kilku lat. Neurolog przypisał mi w grudniu Oritop, to jest to samo co Topiramat. Czytałam na forum, że część z Was brała też ten lek. Mam do was pytanie i mam nadzieję, że odpowiecie mi na nie. Zaczęły mi strasznie wypadac włosy, tak garściami. Czytałam w ulotce, że są to skutki uboczne leku, czytałam na waszym forum, że też was to dotknęło. Napiszcie mi proszę, czy po odstawieniu leku włosy wam dorastały? Wiem, że to głupie pytanie ale nie chciałabym do kompletu być jeszcze łysa. Biorę teraz dawkę 75mg. Migreny narazie się wyciszyly ale mam ciągle bóle głowy, takie zwyczajne. Już mnie to wykańcza.
Obserwuj wątek
    • annthonka Re: Oritop-wypadanie włosów 13.01.20, 09:56
      Niestety dobieranie leków przeciwpadaczkowych w profilaktyce migreny jest dość trudne i odbywa się metodą prób i błędów. Mi to chyba rok zajęło. Teraz przyjmuję w połączeniu Lamotryginę i Pregabalin i jest ok. Może Ty też spróbuj z innymi lekami?
        • annthonka Re: Oritop-wypadanie włosów 14.01.20, 10:30
          Teraz doczytałam, że przyjmujesz lek dopiero niecały miesiąc. Niestety często jest tak, że skutki uboczne utrzymują się dużo dłużej, a potem albo przechodzą, albo łagodnieją na tyle, że jesteś je w stanie zaakceptować, bo korzyści z przyjmowania leku i tak są większe. Jednak jeżeli skutki uboczne się cały czas utrzymują, są dla Ciebie nie do przyjęcia albo efekt nie jest wystarczający, to wtedy trzeba zmienić.

          Na pewno nie odstawiaj leku, ani nie zmieniaj jego dawki, bez konsultacji z neuro, więc jeżeli się boisz, że do lutego zostaniesz łysa to spróbuj się umówić chociaż do internisty, niech Ci powie jak bezpiecznie zejść z tego leku.

          Powodzonka, napisz co Ci się udało załatwić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka