szkodliwość tryptanów (?) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie!
    Mam pytanie: jakie są złe strony zażywania tryptanów? Czy są one bardzo
    szkodliwe zwłaszcza przy dłuższym ich stosowaniu? Trochę się przestraszyłam,
    gdy moj chłopak uswiadomił mi, że tak naprawde nie wiem co biorę.Bedę
    wdzięczna za odpowiedzi. pozdrawiam :)
    • Nie sa az takie straszne.

Moga powodowac ospalosc lub lekkie otumanienie, "szum" w glowie, mdlosci,
      uczucie ciepla, szczypania/ mrowienia w np dloniach, uczucie ciezkosci,
      wyczerpania, nagorszy skutek uboczny to uczucie sciskania serca lub palpitacje
      serca (ktore mijaja) i nie u kazdego wystepuja.
      Ci co maja choroby serca nie moga brac tryptanow ale ci co maja zdrowe nie
      pwoinni miec problemow z ich braniem.

Nie wszystkie tryptany dzialaja na kazdego tak samo, Osobiscie uzywam Zomig
      ktory nie daje mi takiego uczucia szybkiego bicia serca i jest dla mnie
      ksuteczniejszy od np. Imigranu.

Tryptany sa bezpieczniejsze niz ergotamina.

Biore od lat od 30 do nawet 60 miesiecznie.

Venus
      • venus22 napisała:

> Biore od lat od 30 do nawet 60 miesiecznie.

Aż tyle z tego wynika że bierzesz codziennie conaajmniej jedną szt. (bo chyba
        można max 2tabletki na dobę) jak z twoim żołądkiem, co robisz żeby go chronić
        ja się przyznam że po 5dniowej migrenie to ja na kleiku lecę bo brzuch mi
        wysiada. A jeszcze głupie pytanie (nie odpowiadaj jak nie chcesz) jak ty
        finansowo wyrabiasz bo te leki cholernie drogie. Ja w tej chwili staram się
        innymi lekami zwalczać migrenę a tryptany w ostateczności. Chyba że masz jakiś
        sposób by kupić je taniej jeśli tak i możesz go zdradzić to zrób to proszę....
        --
        Magda i Kubuś 22-10-2004
        • bywa ze w miesiacu mam dwie lub nawet (rzadziej) trzy mega - migreny na ktore
          musze wziac dzienna dobowa dozwolona dawke czyli 4. (mam po 2.5 mg)
          3x4 to juz jest 12. W pozostale dni biore tak co najmniej jedna, a srednio
          dwie dziennie.
          leki mam pokrywane przez kanadyjskie ubezpieczenie bo jeszcze mieszcze sie w
          grupie finansowej ktorej nalezy sie 100% pokrycie. Inaczej cale nasze zarobki
          by szly na moje tryptany...

Zomig nie jest specjalnie szkodliwy na zoladek, podobnie jak paracetamol.
          Zwykle popijam duza iloscia wody i popijam pomiedzy nastepnymi dawkami tez. To
          troche pomaga. Unikam ibuprofenow i aspiryn i tego typu "zracych
          lekow bo to od nich zoladek tak boli..

jeszcze dodam ze w ogole na rynku jest 7 roznych tryptanow- Imitrex-Imigran,
          Zomig, Maxalt, Axert, Amerge, Relpax i Frova. W Poolsce moge nie byc wszystkie,
          i moga miec inne nazwy.

kazdy ma deczko inne dzialanie ale zasada jest ta sama- zweza naczynia
          krwionosne.

Milo mi ze moglam pomoc Patrycjo :)

Venus
    • Dziekuje za odpowiedz Venus :) Pozdrawiam serdecznie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.