Dodaj do ulubionych

środki przeciwwymiotne

21.05.06, 17:55
Czy możecie polecić jakieś skuteczne środki przeciwwymiotne lub Wasze
sprawdzone domowe sposoby na zapobieganie wymiotom w czasie migreny? Ja
niestety jestem z tych ostro wymiotujących, zdarza mi się to również zaraz po
zażyciu leków, więc nawet nie mają kiedy zadziałać. Często kończy się tym, że
dopiero któraś kolejna porcja sumamigrenu pozostaje "na miejscu".
Po pierwsze wykańcza mnie to fizycznie a po drugie finansowo. To już trzecia
mega migrena w tym miesiącu :((
Edytor zaawansowany
  • abepe 21.05.06, 19:08
    Podobno są czopki sumamigren. Może by były wskazane w Twoim przypadku.
    --
    Aneta
  • venus22 22.05.06, 10:29
    Oprocz lekow w postaci czopkow sa leki ktore kladzie sie na jezyk i one zaraz
    zie rozplywaja, nie trzeba tez wody, wchlaniaja sie przez zdaje sie blony
    sluzowe w ustach i na jezyku (jesli takowe sa) i dzialaja rownie dobrze jak
    zwykle tabletki do polykania.
    Poza tym sa spraye do nosa, i zastrzyki.
    O ile sie orientuje w Polsce dostepne sa w zastrzyku Imigran a tabletki na
    jezyk Zomig i Maxalt. trzeba poprosic o takie lekarza.

Srodki p/ wymiotne - moze pomoc dimenhydrinate albo o podobnym dzialaniu leki
    na recepte. Podobno tez bardzo dobrze dziala ginger- not ten... jak mu tam...
    imbir?? czubata lyzeczka od herbaty chyba wymieszana z woda..

Wspolczuje. wymioty potrafia byc gorsze od bolu..

Venus

• olga727 27.12.13, 17:59
    abepe napisała:

> Podobno są czopki sumamigren. Może by były wskazane w Twoim przypadku.

Równie dobrze,mogą przeciwwymiotnie "zwykłe" czopki przeciwbólowe.Też mam migreny z wymiotami i właśnie;jak nie zdążę wziąć leków doustnie przeciwbólowych/przeciwmigrenowych - to ratuję się czopkami przeciwbólowymi.
  • edka72 22.05.06, 19:21
    Ja osobiście polecam torecan
    ja używam tabl. ale sa też czopki jest bardzo skuteczny i nie drogi ale na
    recepte.czasami wystarczą 2 tabl. pyralginy torecan godzina w ciemnym pokoju i
    po migrenie .
  • mika_1 24.05.06, 16:46
    Również polecam Torecan. Tabletki mam zawsze ze sobą, są małe - nie trzeba ich
    nawet popijać, a działają błyskawicznie. Przynajmniej przy ataku z jedną rzeczą
    można sobie skutecznie radzić.

--
    I ♥ NY

STOP
  • mcbeal28 24.05.06, 19:20
    Każdy z nas migrenowców jest 'inny' i inaczej reaguje na 'swój' ból głowy-Ty
    wiecej wymiotujesz.Wszystko polega na obserwacji swojego organizu, a dokladniej
    obserwacji jak ogranizm reaguje na przewlekła chorobe zwana migreną. z reguły
    każdy z nas wie kiedy bedzie lekki ból głowy, kiedy sredni, a kiedy ból głowy
    pt " nie chce mi się zyć". Nie znam Cię...ale myslę, że Ty za późno łykasz
    tabletki.Jesli masz migrene z aurą to w pierwszej kolejności łykasz środki
    przeciwbólowe i to takie szybko działajace...jak się aura skończy to łykaj
    tryptan np. imigram. jesli masz migrena bez aury to kolejność ta sama: przez
    pierwsze pół godziny jest dla srodków przeciwbólowych, a nastepnie dla
    tryptanów.Jesli Twój organizm od poczatku ma skłonnosci co wymiotów to niech
    lekaz zapisze Ci syrop o nazwie DIPHERGAM Lub DIPHERGAN -mam nadzieję,że nic
    nie przekręciław nazwie- JEST BARDZO SKUTECZNY. Chociaz w opisach migreny
    wymioty pojawiają sie -jesli nie zadziałamy lekami-w około 1 godziny od
    poczatku ataku.
  • abepe 24.05.06, 22:31
    A mi, wstyd przyznać, wymioty nie raz przyniosły chwilową ulgę. Zdarzało mi się
    wtykać palec do gardła.
    --
    Aneta, mama Grzesia (7.09.03)
  • anthonka 25.05.06, 10:06
    Jeżeli chodzi o łykanie tabletek to robię dokładnie tak jak radzi mcbeal28 -
    przy pierwszej oznace bólu zażywam coffecorn forte a chwilę potem sumamigren.

Problem w tym, że migrena dosyć często dopada mnie we śnie - nie jestem wtedy w
    stanie zareagować na pierwsze oznaki, bo budzę się dopiero w fazie dosyć
    silnego bólu, w której przełknięcie czegokolwiek powoduje natychmiastowy odruch
    wymiotny.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc - wypróbuję, mam nadzieję, że pomoże.
  • venus22 25.05.06, 11:13
    niekoniecznie musi to byc wina zbyt pozno wzietych lekow- nieraz tak mam ze
    wezme wczesnie ale migrena jest tak silna ze rozwija sie dalej i tak czy siak
    dochodzi do wymiotow.
    a one faktycznie przynosza ulge i wiem ze wiele osob wywoluje wrecz wymioty.
    ja nie bo mnie strasznie mecza. jakbym miala sie wywrocic na druga strone.
    staram sie wiec przetrzymac. ale jak bylam dzieckiem to tak bo wtedy pomagalo.

Venus
  • nessie-jp 25.05.06, 18:00
    Przyłączam się do polecających Torecan -- ale w czopkach, więc nie ma problemu,
    że nie zostanie w żołądku ;) a naprawdę skuteczny.

Na mnie doskonale działa Migpriv, ale to już trzeba wypić, więc w fazie
    aktywnych mdłości nie bardzo się nadaje :/

--
    "Naturalne jest szkodliwe!"
    Nessie - Jedyna Prawdziwa
  • niutaki 29.05.06, 10:49
    No właśnie te wymioty są straszne, jak się szybko rozwinie "akcja" to nic nie
    można połknąć, bo za chwilę jest już "na zewnątrz". Migpriv (jak zdążę) to
    działa super, ale często mam tak (jak już ktoś wcześniej tu pisał), że budzę
    się i już jestem w takim stanie, że na wszystko juz jest za późno. Ech życie:(
    ostatnie dni (czytaj: warunki pogodowe) męczą mnie okrutnie.
    --
    zapraszamy na placek z Dynią
  • anthonka 09.06.06, 13:14
    Ja wzielam w czopkach i efekt byl taki, ze wymioty byly nieco slabsze, ale
    mdlosci takie same jak zwykle. Moze powinnam wziac podwojna dawke? Czy u Was
    Torecan likwiduje wymioty i mdlosci w 100%?
  • mcanty 09.06.06, 14:00
    U mnie Torecan wzięty za późno, czyli kiedy zaczyna mnie mulić, jest zupełnie
    nieskuteczn. Wymiotuję strasznie, kiedy nie mam czym -zółcią. A wymioty są
    prowokowane każdym najmnijeszym poruszeniem ciała. I upakowanie w sobie
    dowolnej liczby czopków nic wtedy nie pomaga :-((

Czego nikomu nie życzę, Magda
  • annt3 23.12.13, 12:32
    Hej dziewczyny, znacie moze jakies nowe leki przeciw wymiotne, bo ja juz nie mam pomyslu co robic. Zawsze wymiotuje dzien i noc, ale ostatnio (po tym jak skonczy sie wymiotowanie slinami i kwasami) wymiotuje krwia. Mdlosci sa tak silne ze ssie mnie caly czas. Opisane powyzej sposoby nie pomagaja, co robic?
  • annt3 23.12.13, 12:34
    Pozniej 2 dni po migrenie nadal mam piekace i bolace gardlo, ze nie mozna nawet sliny przelknac no i bol zoladka.
  • annthonka 23.12.13, 15:11
    O, biedaku.
    Metoclopramid dożylnie (no ale to na SOR-ze), albo Zofran. Jeżeli uda Ci się załatwić receptę z refundacją to kosztuje 3 zł, a jeżeli nie to niestety sporo drożej.
  • annt3 23.12.13, 16:37
    Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Od kilku tygodni mieszkam w Niemczech i wizyta na SORze nie bedzie mozliwa. Jeszcze nie wiem jak opieka lekarska tutaj dziala.
    Kiedys torecan pomagal, teraz kompletnie nie dziala.
    Po Nowym Roku ide do neurologa w pl, ale watpie zeby cos nowego wymyslila.
    Nie chce sie przy okazji migren nabawic innej choroby, dlatego wymioty i mdlosci musze ograniczyc.
    Najlepiej lek w czopku albo rozpuszczalny na jezyku, ale czy bedzie jakis skuteczny?
    Probowalas Zofran jest na Ciebie skuteczny?
  • annt3 23.12.13, 16:43
    Sa zastrzyki, ktore mozna robic sobie samemu przeciw wymiotowaniu?
  • annthonka 23.12.13, 18:23
    Zofran mimo wszystko jest dla mnie skuteczniejszy w tabletce. Do tego popijam herbatke z pokrzywy i jakoś idzie. Nie należy pić wody, bo działa wymiotnie. To wszystko są sposoby opatentowane przez osoby zmagające się z okropnymi wymiotami podczas chemioterapii.

Aha, tylko z Zofranem jest taki myk, że to jest lek przepisywany głównie pacjentom w trakcie chemioterapii, wtedy jest refundacja. Inaczej bulisz 70 złotych albo coś w tym guście.
  • annt3 23.12.13, 19:00
    Zofran podobnie jak Ondalek zapisywany podczas chemioterapi, jesli przepisany nie z tego wskazania cena bardzo wysoka, tak jak napisalas.

Na ile godzin u Ciebie dziala Zofran? bo zakladam, ze dziala kilka godzin a nie caly napad migreny ktory trwa 24-48h
  • olga727 27.12.13, 18:21
    annthonka napisała:

> Zofran mimo wszystko jest dla mnie skuteczniejszy w tabletce. Do tego popijam h
    > erbatke z pokrzywy i jakoś idzie. Nie należy pić wody, bo działa wymiotnie. To
    > wszystko są sposoby opatentowane przez osoby zmagające się z okropnymi wymiotam
    > i podczas chemioterapii.
    >
    Ale,chyba lepiej napić się wody mineralnej i zwymiotować nią,niż nie pić tej wody i wymiotować krwią/żółcią a potem mieć tzw. skręt żołądka ?
  • annthonka 28.12.13, 13:45
    Wiesz, ja tam wolę się napić herbatki z pokrzywy i nie zwymiotować wcale :)
  • olga727 28.12.13, 18:20
    annthonka napisała:

> Wiesz, ja tam wolę się napić herbatki z pokrzywy i nie zwymiotować wcale :)

Ja cokolwiek wypiję,to i tak wymiotuję. :( ale te wymioty przynoszą mi choć częściową ulgę w bólu głowy. ;)
  • annthonka 29.12.13, 21:24
    No to prawda, wymioty pomagają trochę.
  • olga727 27.12.13, 18:15
    annt3 napisała:

> Hej dziewczyny, znacie moze jakies nowe leki przeciw wymiotne, bo ja juz nie ma
    > m pomyslu co robic. Zawsze wymiotuje dzien i noc, ale ostatnio (po tym jak skon
    > czy sie wymiotowanie slinami i kwasami) wymiotuje krwia. Mdlosci sa tak silne z
    > e ssie mnie caly czas. Opisane powyzej sposoby nie pomagaja, co robic?

Przy takim długim wymiotowaniu( nawet z butelką mineralki),byłam jak pijana,ale na tyle przytomna;aby zadzwonić na pogotowie i powiedzieć,że mam migrenę i nie dojadę do pogotowia(nie dam rady,bo wymiotuję non stop) i zawsze do mnie przyjeżdżali z zastrzykiem z pyralginy ( chyba ok. 4 razy). Jak odjechali,to ja szłam spać,bo wreszcie nie bolała mnie głowa. ;)
  • neojeriomina 12.01.14, 09:20
    Kurde to masz szczęście, że zechciało pogotowie przyjechać. Do "zwykłej" migreny :P
    (to nie złośliwość, też jestem migrenowcem i miałam ostatnio taki atak, że myślałam o tym... ale się bałam, że mi powiedzą "nieuzasadnione wezwanie" albo coś podobnego).
  • olga727 27.12.13, 18:07
    mcanty napisała:

> U mnie Torecan wzięty za późno, czyli kiedy zaczyna mnie mulić, jest zupełnie
    > nieskuteczn. Wymiotuję strasznie, kiedy nie mam czym -zółcią. A wymioty są
    > prowokowane każdym najmnijeszym poruszeniem ciała.
    > Czego nikomu nie życzę, Magda

W sytuacji,gdy nie mam czym już wymiotować,ratuje mnie butelka niegazowanej wody mineralnej 1,5 litrowa.Najtańsza,żeby "nie było szkoda" ;) Czasami zużyję całą butelkę,takiej wody.
  • annt3 29.12.13, 21:49
    Moze u was jest tak, ze herbatka albo picie wody pomaga u mnie nic nie dziala, przez czas trwania migreny wymiotuje bez przerwy i mnie ciagnie od zoladka to jest silniejsze ode mnie.
  • olga727 29.12.13, 21:59
    annt3 napisała:

> Moze u was jest tak, ze herbatka albo picie wody pomaga u mnie nic nie dziala,
    > przez czas trwania migreny wymiotuje bez przerwy i mnie ciagnie od zoladka to
    > jest silniejsze ode mnie.

No tak,ale "czymś" trzeba wymiotować,bo inaczej to na prawdę można sobie dodatkowych kłopotów narobić.Znasz to pewnie z autopsji,że po takim wymiotowaniu boli wszystko:żołądek,jelita,przełyk,gardło a w ustach to takie uczucie pozostaje jakby się barana napakowanego siarką zjadło ,dlatego właśnie piję tą wodę,aby tego "barana" nie czuć.Na niektórych może działa picie herbatki z pokrzywy czy też innej,ale ja muszę zwymiotować.To się pomądrzyłam ;)
  • annt3 29.12.13, 22:12
    Gdy pije wode czy cokolwiek, jest mi gorzej. W zoladku zaczyna jeszcze bardziej bulgotac, oblewaja mnie zimne poty itp Nie wiem ile ty wymiotujesz, czy np popijesz wode zwymiotujesz i masz jakis czas spokoj. Ja podczas ostatnich migren caly dzien wymiotuje, cala noc nawet sie nie zdrzemne i pozniej polowe albo i caly kolejny dzien. Zaczynam pic dopiero gdy migrena przejdzie.
    To, ze Tobie ulzy nie znaczy, ze innej osobie tez. Chce znalezc skuteczny lek, ktory mi pomoze i chocby zmniejszy wymioty i mdlosci. Kiedys bylo tak z torekanem, ze wymiotowalam mniej, z czasem organizm sie przyzwyczail i nic nie dziala na mnie.

• olga727 29.12.13, 23:06
    Dokładnie tak,jak napisałaś:wypiję kilka łyków wody,zwymiotuję i na krótko mam "spokój",a potem za niedługo na nowo. Potrafię usnąć nad muszlą klozetową ze zmęczenia ( też mi wyczyn ;) ). Próbowałaś wezwać pogotowie z zastrzykiem z pyralginy ?
  • olga727 29.12.13, 23:28
    annt3 napisała:

> Gdy pije wode czy cokolwiek, jest mi gorzej. W zoladku zaczyna jeszcze bardziej
    > bulgotac, oblewaja mnie zimne poty itp Nie wiem ile ty wymiotujesz, czy np pop
    > ijesz wode zwymiotujesz i masz jakis czas spokoj. Ja podczas ostatnich migren c
    > aly dzien wymiotuje, cala noc nawet sie nie zdrzemne i pozniej polowe albo i ca
    > ly kolejny dzien. Zaczynam pic dopiero gdy migrena przejdzie.
    > To, ze Tobie ulzy nie znaczy, ze innej osobie tez. Chce znalezc skuteczny lek,
    > ktory mi pomoze i chocby zmniejszy wymioty i mdlosci. Kiedys bylo tak z torekan
    > em, ze wymiotowalam mniej, z czasem organizm sie przyzwyczail i nic nie dziala
    > na mnie.
    >
    Może skonsultuj się z onkologiem:oni powinni znać środki przeciwwymiotne i przeciw mdłościom,a na początek (nie wiem czy próbowałaś):czopki z ibuprofenem lub paracetamolem(ale te mocniejsze).Kiedyś były w sprzedaży czopki z pyralginy,ale niestety nie produkują ich powszechnie.Obecnie nie mam aż tak często tych migren(mam je od maja 2004r.-po urodzeniu starszej córki),ale wcześniej były częstsze i ostrzejsze- do 2 dni wymiotów z krótkimi przerwami.Serdecznie Ci współczuję i życzę,abyś znalazła środek,który na ciebie podziała na długo.
  • annt3 30.12.13, 09:10
    Nie dzwonilam po pogotowie, ale mam stale skierowanie na pyralgine w amp, metoclopramid 1op i 100mg Hydrocah...(nie wiem co to jest nie umiem tego odczytac).
    Do onkologa mam wizyte na marca, ale watpie, ze przepisze cos nowego bo np.Zofran czy ondalek przepisywany jest przy chemioterapi. A ja potrzebuje lek w czopkach albo jakis rozpuszczalny na jezyku, bo inaczej wszystko zwracam.
    Co do czopkow o ktorych pisalas, to pyralgine w czopku bralam zawsze na koniec migreny jak byl mniejszy bol, niestety wycofali.
    Jak sie dokladnie nazywaja te czopki z ibuprofenem i paracetamolem?
    Tak to jest, ze kazdy musi znalezc sposob jak sobie ulzyc w migrenie bo nie kazdemu to samo pomaga.
  • annthonka 30.12.13, 14:28
    Lekarz może Ci przepisać Zofran albo Ondalek, tylko że będzie pełnopłatny. Przy chemioterapii jest refundowany.
  • olga727 30.12.13, 15:54
    Nazwy tamtych nie pamiętam,ale znalazłam opakowanie po innych czopkach przeciwbólowych:" Dicloberl 50" zawiera diklofenak sodowy. Działa przeciwzapalnie,przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • annt3 30.12.13, 20:55
    dziekuje! kupie jeszcze w tym tygodniu.
  • olga727 31.12.13, 16:28
    annt3 napisała:

> dziekuje! kupie jeszcze w tym tygodniu.

To chyba było na receptę.
  • annt3 04.01.14, 12:19
    Bylam dzis u lekarki i poprosilam o te czopki o ktorych pisalas. Nazywaja sie Diclac ( tez skladnik diklofenak sodowy). Sa bardzo tanie ( placilam do 3zl za 10sztuk przy 50%znizce)
    Co do lekow przeciwwymiotnych to powiedziala, ze nie moze mi nic wiecej z tego co bralam zaproponowac.

• olga727 04.01.14, 16:51
    annt3 napisała:

> Bylam dzis u lekarki i poprosilam o te czopki o ktorych pisalas. Nazywaja sie D
    > iclac ( tez skladnik diklofenak sodowy). Sa bardzo tanie ( placilam do 3zl za 1
    > 0sztuk przy 50%znizce)
    > Co do lekow przeciwwymiotnych to powiedziala, ze nie moze mi nic wiecej z tego
    > co bralam zaproponowac.
    >
    Może nazwę zmienili od ubiegłego roku(napisałam tak jak było napisane na opakowaniu). Mąż to dostał od neurochirurga po operacji kręgosłupa i te brałam przy migrenie i pomagało ;) Ceny nie pamiętałam,bo te czopki były kupowane razem z innymi lekami po szpitalu.
  • annthonka 04.01.14, 20:55
    Diklofenak występuje pod wieloma nazwami - grunt, że substancja czynna jest ta sama :)
  • sonique 05.01.14, 10:26
    annt3, a próbowalas aviomarin? Jesli mieszkasz w Niemczech to jest dostepny w roznych formach, takze w czopkach - tylko nie wiem czy przypadkiem w czopkach to nie jest dawka tylko dla dzieci. Wystepuje pod inna nazwa, ale jest ogolnie dostepny i kosztuje pare euro. Jesli bedziesz zainteresowana, to poszukam w domowej apteczce, bo sobie zapomnialam nazwy. Ja mam sprowadzone z Niemiec dla dzieci.
    --
    Juleczka
    Ninka
  • annt3 06.01.14, 20:56
    Mialam okazje juz wziac czopki Diclac. Bylam cala noc w busie, pozniej zaczela mnie bolec szyja, glowa i wymiotowalam ( ale to byl zwykly bol glowy nie migrena). Wzialam czopek, ale po paru minutach dostalam biegunke. Sprobowalam kilka godzin pozniej i przyjal sie. Na nastepny dzien czulam sie troche lepiej, nie wiem czy przy migrenie pomoze, wyprobuje nastepnym razem.

sonique, ja juz probowalam aviomarin, ale w tabletkach. Jesli mozesz to napisz prosze jaka jest nazwa czopkow, moze beda bez recepty. Teraz gdy jestem w Niemczech, bede szukala innych lekow p wymiotnych a na pewno tryptanow almogran, bo ten jest dla mnie skuteczniejszy niz sumigra.
  • sonique 07.01.14, 22:30
    Te czopki nazywaja sie Vomex a. W Niemczech sa dostepne bez recepty.
    --
    Juleczka
    Ninka
  • annt3 10.01.14, 19:07
    dziekuje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka