Nasze migrenowe objawy.. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dawno nie spisywalismy.. oto moje:

Mam objawy migreny najbardziej powszechnej czyli migreny BEZ aury.
    Objawy podaje jak leci:

- jednostronny bol glowy, pulsujaco- tetniacy
    - bol zwykle utrzymuje sie po tej samej stronie w czasie jednego ataku
    - rzadko ale czasem w czasie tego samego ataku moze przemiescic sie z jednej
    strony na druga
    - mdlosci
    - wymioty
    - zimne poty
    - drzenie ciala
    - ogolne uczucie ogromnej paralizujacej slabosci
    - male dretwienia czesci twarzy po stronie bolu (rzadko)
    - czasem mrowienia w roznych czesciach glowy (b. rzadko)
    - uczucie spuchniecia twarzy po bolacej stronie (rzadko)
    - bol ucha po stronie pozniej nastepujacego B.G.
    - brak koncentracji
    - zaburzenia pamieci
    - niemoznosc wyslowienia sie
    - wypadanie przedmiotow z rak
    - czasami B.G w potylicy
    - czasami B.G na czubku glowy
    - wrazliwosc na zapach, dzwiek, swiatlo, dotyk
    - ogolne bole glowy typu napieciowego ktore w.g mnie sa "lekka migrena"..
    - bole karku, szyi
    - "brzeczenia" w uszach kilkuminutowe tzw tinnitus
    - ostatnio jak zamykam oczy a boli mnie glowa to tak dziwnie mi skacze przed
    oczami -cos w rodzaju jakby np szarpnac strune to w pewnym momencie widac jej
    drgania- ja takie cos widze przez kilka sekund. brrrrr..

Tyle na razie pamietam..

Venus
    • Ja mam znacznie mniejszą paletę objawów:

- przed migreną przytłaczająca senność (ziewanie, dygotanie)
      - bóle głowy jednostronne, za okiem, przeważnie 2-dniowe; rzadko: bardzo silny
      ból głowy na całym czole, niereagujący na żadne leki
      - lodowata, zimna, blada skóra
      - bełkotliwa mowa
      - nadwrażliwość na światło, głośne dźwięki
      - brak apetytu, rzadko mdłości

--
      "Naturalne jest szkodliwe!"
      Nessie - Jedyna Prawdziwa
      • Ból zawsze w prawej części głowy - czoło, skroń, oko (mam wtedy wrażenie, że mi
        zaraz "wyskoczy" z bólu), ucho
        Niedowład prawej części twarzy, a co za tym idzie, niewyraźna mowa
        Światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy
        Zawroty głowy, dezorientacja, utraty przytomności
        Jadłowstręt, mdłości, gwałtowne wymioty

I to chyba tyle.

• W moim przypadku migrenie ( która niemal zwasze pojawia się po lewej stronie
          głowy,chociaz wczoraj wyjątkowo dopadła mnie z prawej,ale dziś znów przeniosła
          sie na lewą stronę) towarzyszy:
          - ból oczodołu (dokładnie jakby oko miało wyskoczyć ),ból ucha i górnej szczęki
          oraz drętwienie tylnej części głowy po stronie występowania migreny, ,
          - koszmarne rożdrażnienie ( ale co sie dziwić przy takim bólu ),
          - światłowstręt, jadłowstręt ( za każdym razem zastanawiam się, jaki pokarm tym
          razem spotęguje ból ), mdłości
          - nadwrazliwość na hałas, zapachy ( perfumy w te dni w ogole muszą być
          odstawione )
          - w te dni kazdy zapach wyczuwam chyba ze zdwojona sila
      • Moje objawy są bardzo podobne do Waszych(też bez aury):
        też przed atakiem występuje jakby lekka senność, ziewanie, spowolnienie,
        nadwrażliwość na hałas, zapachy, lekkie mdłości, lekko bełkotliwa mowa;
        ból po lewej lub po prawej stronie głowy;
        ból przeważnie zaczyna się po lewej lub prawej stronie karku, ucha idąc w górę
        do czoła lub czubka głowy; lub zaczyna się u nasady nosa - jest tępy - i
        przechodzi na czoło w tzw. ból napięciowy, który bardzo często przechodzi potem
        na lewą lub prawą stronę głowy w typowy ból migrenowy;
        przeważnie w trakcie migreny mam tylko nudności, wymioty na szczęście rzadko
        mnie dopadają, ale i tak przez cały okres bólowy czuję wstręt do jedzenia, jadam
        tylko odrobinę, z rozsądku, tuż przed łyknięciem tabletki, żeby nie łykać
        prochów na pusty żółądek (przed łykaniem proszków biorę Controlac lub Ranigast
        na ochronę żółądka);
        ból migrenowy jest kłujący albo niemożliwie rwący;
        w drugim, trzecim dniu migreny jestem wyłączona z normalnego życia, nachodzi
        mnie depresja, mam wszystkiego dość, nachodzą mnie koszmarne myśli, nie chce mi
        się żyć.
        Tak mniej więcej wygląda mój okres bólowy, pozdr

• Zapomniałam jeszcze dodać o nieprzyjemnym uczuciu, jakim jest szum w uszach,
          głowie przed i często w trakcie migreny, pozdr
          • Moja migrena zaczęła się już gdy miałam 8 lat, nikt nie wiedział co mi jest bo
            były to migreny z aurą. Zaczynało się od białego punkciku w jednym oku,
            następnie drętwienie twarzy i ręki do łokcia, zaburzenia mowy, nie mogłam
            sklecić jednego zdania, po pół godzinie zaczynała boleć głowa, przeważnie z
            drugiej strony niż pojawiał się punkcik. Zdarzały się przy tym wymioty. Długo
            żyłam z nieświadomością. Dopiero w dorosłym życiu zdiagnozował migrenę
            neurolog, po tym jak okulistka po badaniu dna oka podejrzewała SM. Stwierdziła
            zatarcie plamki żółtej w oku + moje objawy. Neurolog na szczęście to wykluczył,
            mam nadzieję. Trzeba obserwować w jakich momentach migrena się nasila, czy może
            po zjedzeniu niektórych pokarmów, napojów, już nie wspomnę o tabletkach
            antykoncepcyjnych, u mnie ustąpiły częste ataki kiedy je odstawiłam, teraz
            przydaża mi się może ze trzy razy w roku. Dziwne te objawy migren, moja potrafi
            trwać godzinę, albo cały dzień, a moja mama i siostra męczą się trzy dni ale
            mają migreny bez aury.
            • Znam z interentu osobe ktora byla zdiagnozowana jako SM przez kilka lat zanim
              okazalo sie ze to "tylko" migrena.

migrena moze dawac objaw lub objawy podobny do SM -mysle ze glownie blizny po
              mikro- wylewach w mozgu moga dawac takie podejrzenie.
              o tym ze zatarcie zotej plamki w oku tez, nie wiedzialam - dobrze ze o tym
              napisalas bo chorzy bardzo sie boja podejrzen o SM i dobrze wiedziec ze to
              takze moze byc objaw w migrenie.

Venus
              • Ja mam migrenę bez aury.
                Najczęstsze objawy to:
                pulsujący ból połowy twarzy - raz jednej, raz drugiej.
                Atak trwa zazwyczaj 3 dni. Często jednak jest tak, że 3 dni boli mnie jedna
                połowa gówy, a kolejne 3 dni - druga.
                Pulsujący ból oka, ucha i szczęki. Bardzo rozgrzana ta boląca część.
                Nudności w zasadzie zawsze, wymioty sporadycznie.
                Szczękościsk.
                I coś co ja nazwywam "rozbieganymi" oczami - nie umiem skupić obu oczu na
                jednym punkcie.
                Światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięk, zapach.
                Ogólne uczucie osłabienia, takiego totalnego, problemy z koncentracją.
                Zawroty głowy.
                Problemy z jedzeniem. Zazwyczaj jem wtedy owoce w słoiczkach Gerbera dla
                dzieci;)

--
                I ♥ NY

STOP
              • ma Pani Rację
          • Gość: Marta23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.09, 17:17
            nie wiem dokladnie czy to napewno migrena ale wszystko na to
            wskazuje.Silny bol glowy po prawej stronie skroni do tego nudnosci i
            wymioty .Dodac jeszcze kolatanie serca do tego stopnia ze myslalam
            ze to juz moj koniec .Przeszlo po 1,5 dnia.
      • witam serdecznie
        szukam i szukam i nie mogę znaleźć przyczyn mojego stanu - od 2-ch lat męczy mnie głównie to że robi mi sie słabo (zaczęło się w drugiej ciąży, jakaś połowa), kiedyś wymiotowałam do tego, nie zwróciłam uwagi na gule głowy i inne takie tam, Teraz szczegółowo analizuję mój stan. Miałam spokój z kilka miesięcy z zasłabnięciami ale za to strasznie męczyła mnie czacha, żadne prochy nie działały. Ostatnio trzyma mnie z tydzień: wymioty, słabość, buł głowy, zawroty głowy, wszystko mnie nudzi, nic mi się nie chce,nie mam apetytu nawet z wyra nie chciało mi się wstać. Najbardziej się denerwuję, gdy robi mi się słabo a jestem gdzieś z dziećmi - mam dwa małe szkraby po opieką. Zrobiłam szereg różnych badań, wszystko w normie, został mi tylko rezonans lub tomograf, ale ta cena? Czy to może migrena? - a moja rodzinna nie łapie objawów i mówi: musi się Pani nauczyć z tym żyć - hahahaha - super diagnoza - ostatnio na moje żądanie przepisała mi bellergot, może i troszkę mi lepiej z głową ale mam nudzia, nic mi się nie chce, jestem jakaś przytłumiona, może za krótko biorę bo to dopiero 2a dni, może będzie lepiej - tak sobie to tłumaczę.
        Poradźcie coś , bo zaczynam łapać deprechę.
        Jeżeli komuś coś to mówi, odezwijcie się: abarta@tlen.pl, gg 8355570
        pozdrawiam Aneta
      • Witajcie:)u mnie(migrenka )zaczyna sie jak strasznue krzycze na domownikow,wszystko mnie denerwuje,po ok.dwoch dniach przychodzi migrena-mroczki(oczywiscie wielki strach przed bolem)zbiegiem lat trwaja dluzej,bol-jak wiecie potworny-swiatlo-dzwiekowstret,nudnosi,wymioty,dretwienie najpierw rak,twarzy czasem calego ciala,drgawki z zimna jedyne co w tym moge zniesc to ziewanie bo wiem ze juz niedlugo potrwa bol,czasem wracaja mroczki i na nowo sie zaczyna!Mam pytanie czy u was tez wracaly mroczki i tak nawet do trzy-cztery razy pokolei?Mialam tak kilkanascie razy przez kilka lat.Co do bolu-to zawsze po jednej stronie-lagodniejszy bol mam jak zaczyna sie na czole lub skroniach-ale czasem>
        • Gość: agawy IP: *.piekary.net 27.11.08, 10:57
          właśnie zaczyna się mój trzeci dzień z migreną. Na dodatekjestem w
          ciąży, więc nie mogę wziąć żadnego proszku. Pierwszym objawem są
          zawsze mroczki - wczoraj tak silne, że nie umiałam przeczytać smsa.
          Dziś wróciły znów, a teraz czekam na ból głow - najczęściej w
          okolicy oka. Ból kojarzy mi się tylko z tym jakby ktoś łyżeczkował
          mi oko.
      • witam.u mnie zaczyna się ból w czas rano zaraz po przebudzeniu,najpierw od
        małego bólu po coraz większy postępujący z godziny na godzinę.Już męczę sie z
        nim 18 lat nic nie pomaga akupunktura u mnie też nie zadziałała,ten ból odbiera
        mi normalne funkcjonowanie, nie pracuję w ty dniu bo nie mogę,mam nadwrażliwość
        na światło zapachy które powodują u mnie wymioty męczę sie 24 godziny.Następnego
        dnia budzę sie jeszcze z bólem wypijam w czas rano filiżankę kawy i czuje jak
        sobie idzie.Ale póżniej jestem bardzo zmęczona i dochodzę jak bym była na kacu.I
        tak to się powtarza co 3 tyg regularnie pozdrawiam wszystkich cierpiących
    • U mnie lekarz zdiagnozował Klasterowy Ból Głowy - który w jednych opisach
      jest "jedną z odmian migreny" a w drugich "często mylony z migreną":
      - ból w lewym oku
      - ból głowy za okiem - jak uderzenia młotka, albo dziobanie ptaka
      - zaburzenia mowy
      - dźwiękowstręt
      - światłowstręt
    • och od samego przypominania sobie boje sie, ze zaraz sie zacznie:)
      ale do rzeczy:
      - bol jest nad oczami i na gorze glowy
      - swiatlowstret
      - dzwiekowstret
      - zimne poty
      - drzenie ciala
      - brak jakiejkolwik koncentracji
      - niechec do wykonywania jakichkolwiek ruchow ...
      - mdlosci

eeee taraz jak to przeczytalam, to nie jest tak najgorzej :))))))))
    • Ja podobnie jak mika_1 mam migrenę bez aury.
      Najczęstsze objawy to:
      pulsujący ból połowy głowy - raz jednej, raz drugiej strony promieniujący do
      ucha i oka. Mam takie odczucie jakbym chciala wyciągnąc długą nitkę z ucha albo
      wydłubać oko.
      Atak trwa zazwyczaj 3 dni lub więcej. Raz boli mnie jedna
      połowa gówy, a następnego dnia może boleć mnie druga.
      Biorę tabletkę zwykle IMITREX lub ZOMIG i po godzine jestem OK.
      --
      "sky is the limit"
    • a czy możliwe jest osłabienie wzroku przy migrnie (generalnie jednego - po
      stronie bolącej głowy)
      Mój okulista twierdzi, że mam klasyczną krótkowztoczność i fakt, iż mam jedno
      oko słabsze nie wynika z dodatkowych zaburzeń wzroku.
      Martwi mnie jednak to, iż moje prawe oko jest coraz słabsze.
      Nie wiem czy mam zmienić okuliste czy rzeczywiście "zrzucić" winę na miegrenę...
      czy ktoś z was ma taki objaw? dodam tylko, iż wiekszośc z opisanych poniżej
      objawów migreny występuje rózwnież u mnie (migrena bez aury)
      pozdrawiam serdecznie,
      • ja mam taki objaw- oslabienie wzroku - czasem z lewej czasem z prawej ale u
        mnie to sie pojawia i potem przechodzi.

Oprocz tego wzrok pogarsza mi sie jak to z wiekiem :(

Venus
      • Medgerin - nie zaszkodzi,jak skonsultujesz sie także z innym okulistą,masz
        przecież do tego prawo. U mnie akurat neurolog stwierdził, że źrenica lewego
        oka ( z tej strony na ogół jest u mnie mogrena )jest wyraźnie szersza niż
        prawego.Pytał, czy nikt wcześniej na to uwagi nie zwrócił. Skonsultuj się
        jeszcze z innym okulistą.
    • Wszystkim nam się z wiekiem wzrok pogarsz, ale coraz mądrzejsze jesteśmy.:)
      • anna.2007 napisała:

> Wszystkim nam się z wiekiem wzrok pogarsz, ale coraz mądrzejsze jesteśmy.:)

Dobrze powiedziane:)
        • i tu was zaskoczę - mnie się poprawił!!! - co prawda sama walnie się się do
          tego przyczyniłam likwidując laserowo wadę; ale widzę - na razie - genialnie.
          Niestety, oprócz ogólnego zyciowego doświadczenia nie zyskuje wraz z wiekiem na
          madrosci - moze u mnie odwrotnie proporcjonalnie.....
    • Migrena lubi mi zaatakować prawą stronę głowy. Albo jest to ból skroniowo-
      żuchwowy (bylo kiedyś podejrzenie, o skazę nerwu trójdzielnego, ale okazało
      się, ze ten jest OK, natomiast mam migrenę).
      Często mam ból idący od wnętrza gardła wiem, dziwnie to brzmi, ale jakby z
      tylnych ścianek podniebienia do tyłu głowy + zaatakowane prawe oko, wypchnięte
      i martwe "jajko na twardo".
      Bardzo często mam zapowiedzi w postaci aury, nadwrażliwości na zapachy i na
      dźwięki. I jeśli wolę wybierać - wolę taką wersję MG, bo choć przerażające, to
      jednak w jakiś sposób uprzedza mnie o tym, co za chwilę się stanie.
      Aurę mam zazwyczaj dość intensywną w postaci jaskrawego światła (jak blask
      spawarki, wiecie, o co chodzi), błysków, które zaburzają mi widzenie. Do tego
      każdy dźwięk jest torturą.
      Na szczęście mam taki układ w firmie, że mogę o tym powiedzieć dziewczynom i
      spokojnie (?) wrócić do domu.
      Gorzej jest, gdy nagły ból budzi mnie w środku nocy i nie pozwala nawet
      odwrócić się na bok i mam ochotę jęczeć.
    • dopisuje sie w wiekszosci do Twoich i jeszcze...
      *przed migrena, widze zlote, drobne kropeczki /jak przy badaniu pola widzenia/
      a ostatnio zdazyl mi sie wiekszy blysk.
      *jak mam zamkniete oczy to Ty, Venus nazwalas TO naciagnieta struna, ja nazywam
      to wodospadem /jak spadajaca rowniotko woda ale bardzo szybko albo jakbym
      pedzila z przeogromna szybkoscia myslami gdzies w tunelu lub jakbym patrzyla na
      obracajaca sie tarcze bialo-czarna
      *bol zeba, -ow /czasami/
      czy to moze jest aura?
      Mam ostatnio duzy problem ze wzrokiem, przepraszam, ze zadaje takie pytania ale
      nie sposob jest przeczytac wszystkich watkow, zeby poszukac satysfakcjonujacej
      odpowiedzi.
      rozmowa z moim lekarzem o migrenie, konczy sie wypisaniem recepty na zoming /z
      literka n w srodku, przepisuje mi tak notorycznie/ Przeprowadzilismy sie i jest
      to najblizszy polskojezyczny lekarz. Czytam Was na biezaco, czasami moge cos.
      milego dnia,
      • i jeszcze ja...
        w zwiazku z tym pogorzeniem sie wzroku pojechalam do okulisty po nowe okulary
        zrobilam badania m.innymi dno oka i na pole widzenia, no i teraz sie gryze.
        moja lekarka bardzo mnie nastraszyla. mowila cos o obrzeku, tlumaczyla, w ogole
        chciala zebym zaraz jechala na emergency, robila przeswietlenia z kontrastem.
        owszem, pojde ale teraz sie martwie. sama nie wiem co robic? a jak cos tam
        wykaze? okazuje sie, ze wzrok mam dobry, -1 i 1,5 doptrii ale na prawe oko nie
        widzialam tych kropeczek ok.40 na 120. sama wiem, ze czesto, jak zaslonie lewe,
        to slabo widze tym dookola. Przeszkadza mi, czasami mysle, ze patrze prze lejek.
        dlatego teraz mniej czytam, staram sie tak nie przemeczac oczu i czekam
        na ...nie wim na co, nie wiem co z tym robic, co moze byc dalej a moze to
        wszystko od migren???
        • Nie wiem kochaniutka, MRI w czasie ataku migreny daje obraz jak w zapaleniu
          opon mozgowych wiec kto wie moze i daje rozne obrzeki i w oku.
          Nie martw sie na zapas. Czy sie bedziesz martwic czy nie, bedzie to samo.

Ale prosze cie- popros swojego lekarza o skierowanie do dr Robbins.
          Jak chcesz to napisze do niego i zapytam czy maja kogos z personelu kto mowi
          po polsku?

Byc pod opieka neurologa ktory zajmuje sie tylko bolami glowy zwlaszcza
          migrenowymi to zupelnie inna para kaloszy niz dobrze chcacy ale nie wiedzacy
          tyle lekarz ogolny.

Dr Robbins rozwialby rozne twoje obawy co do migreny ktorych lekarz ogolny po
          prostu nie wie.

Venus
          • wiesz, to dobry pomysl, dziekuje. Sami zadzwonimy, tylko czy moglabys /jak masz
            pod reka/ podac nr telefonu lub ten link, ktory przeslalas? Ja, wtedy,
            pomyslalam, ze mam swoj zomig i nic wiecej mi nie potrzeba.
            W sobote mam wizyte u innego lekarza, powie dokladnie o co chodzilo tej
            okulistce, wtedy podejme decyzje co dalej. Ja bylam sama i dokladnie nie
            rozumialam co tam podejrzewa.
      • Dzięki, Cristina!
        napisałaś, że przy migrenie masz:

> *bol zeba, -ow /czasami/

no właśnie - a nikt mi nie wierzy, że migrena łączy mi się z bólem zębów.
        Najczęstszym komentarzem jest "to wyrwij je, będziesz mieć spokój z bólem głowy"...
        Takie gadanie, jakby to nie migrena, ale zęby były przyczyną omdleń i innych
        atrakcji.
        Przy czym jak wskazują badania, są to zdrowe zęby! Bez próchnicy, stanów
        zapalnych itede, czyli to nie one dają do wiwatu.
        • kajaanna napisała:
          > Dzięki, Cristina!
          > napisałaś, że przy migrenie masz:
          > > *bol zeba, -ow /czasami/
          > no właśnie - a nikt mi nie wierzy, że migrena łączy mi się z bólem zębów.

Mnie też bolą zęby przy ataku migreny, a dentysta twierdzi, że to niemożliwe, bo
          zęby są zdrowe. Myślę, że to ten nerw trójdzielny tak działa. Dodatkowo opada mi
          powieka lub wyciska mi łzy z oka lub nosa po bolącej części. Czasem też lekko
          puchnę lub mam takie wrażenie, bo boląca część twarzy jest gorąca. Noo,
          koszmarne uczucia.
    • Teraz ja:
      -aura w postaci "rozrzuconych szpilek", jak zamknę oczy to widze
      srebrne kreseczki :)
      -zapowiadające ból głowy bóle skóry, boli mnie z reguły skóra na
      przedramieniu lub na policzku, fizyczny ból skóry, nie mogę sie
      dotknąć, i to już jest pewniak tego co nadchodzi
      -jak już boli to klasycznie: pulsuje pół głowy, lub za okiem,
      światłowstręt, dźwiękowstręt, zapachowstręt ;)

Biorę coś, zamykam się w sypialni, spuszczam roletę i przesypiam,
      mój rekord to cały piątek, sobota i niedziela w łóżku, z
      przebudzeniami na siku jedynie...
      Nawet koty idą za drzwi, bo tupią :))
      • to ja podobnie.. latajace swietliste punkciki, kreseczki i piekne:)
        chabrowe okrągłe plamy, i okropne kłucie w uchu zwiastujące bliski
        juz bol.. sam bol jest ostry połowiczny, wysadzajacy oko, ktore nie
        daje sie otworzyc..
        no i nie cierpie tych wyperfumowanych latem pań ktorych zapach
        przyprawia mnie o mdlosci
    • Tu jest Twoje miejsce Venuska!!!! a nie na foum z trich!!!!!
      • Moja droga Niska,
        rozumiem ze nie podobaja ci sie moje opinie, i rozumiem ze jestes
        zdenerwowana, ale to nie powod zeby ni z gruchy ni z pietruchy
        wpadac na cudze forum i robic awantury.

Ja na forum Trichotillomania bylam od poczatku jego istnienia,
        moja obecnosc tam zostala zaaprobowana przez zalozycielke- Meggy,
        przez wiele lat moja obecnosc nie tylko ze nikomu nie przeszkadzala
        ale jeszcze jak pisala Meggy w ostatnim moim watku (z ktorego mnie
        tak kategorycznie wyrzucasz) niektorym pomagal moj punkt widzenia:

cytuje Meggy;"""Ja gorąco doceniam to, że Venus przedstawia nam
        punkt widzenia osoby
        wolnej od trich, każde jej zdanie czytam z symaptią i
        wdzięcznością."""

tak ze jak widzisz sa tacy co maja inne zdanie od ciebie na moj
        temat.

Poza tym, w przeciwienstwie do ciebie,
        zawsze na twoim forum pisalam z kultura i szacunkiem do was, nawet
        w mocno emocjonalnych chwilach.
        Zyczylabym wiec sobie abys ty sie tutaj odplacila tym samym mnie,
        i takze zachowywala sie kulturalnie, zwlaszcza ze twoja obecnosc
        tutaj ma troche inny charakter niz moj na twoim, OK?
        na przyklad- mnie znaja tam od poczatku, wiedza kim jestem i o co
        chodzi, z ty tu wpadlas jak granat w pomidory.

Zapraszam Cie do pobytu na forum Migrena, w celu dyskusji o migrenie,
        prosze bardzo,
        ale jak sie chcesz tylko awanturowac to prosze znalezc na to inne
        forum.
        Jesli masz do mnie osobiste pretensje - to na prywatny mail,
        prosze,
        a nie zawracac tu Bogu ducha winnym ludziom glowe.

Venus
        • Wyobrazam sobie jak niektorzy drapia sie po glowie o co chodzi :)
          wiec juz wyjasniam.

Otoz istnieje takie zaburzenie co nazywa sie TRICHO-TILLO-MANIA,
          (trichotillomania) polega to na kompulsywnym (czyli nie do
          opanowania lub b. trudnym do opanowania) wyrywaniu owlosienia
          z roznych czesci ciala, glownie z glowy, brwi i rzes ale takze np z
          twarzy (mezczyzni), z nog, z intymnych.

Dotyka to i kobiety, i mezczyzn, ale kobiet znacznie wiecej niz
          mezczyzn. Jest to bardzo niszczaca psychicznie choroba,
          lub zaburzenie, poniewaz nie tylko ze oszpeca zewnetrznie to jeszcze
          powoduje nieustanna psychiczna walke z przymusem wyrywania,
          ktoremu nielatwo sie oprzec, i nastepnie poczuciu winy i wyrzutow
          sumienia a czasem wrecz nienawisci do siebie za to ze sie wyrwalo.
          walka "nie wyrywam, hurra - nie dalam rady, zniszczylam to na co tak
          ciezko pracowalam" tworzy bledne kolo, psychicznie niszczace.
          Naprawde bardzo ciezka choroba. I bardzo malo znana.
          Ludzie ktorzy na to cierpia, bardzo sie tego wstydza, ukrywaja to,
          nawet lekarzowi wstydza sie powiedziec prawde, i najblizszej
          rodzinie.

Na forum Trich'a ( to skrot) znalazlam sie przypadkiem,
          otoz bylam pierwsza ktora odpowiedziala na Zdrowiu na post Meggy -
          zalozycielki tego prywatnego forum.

Pisalam jak to wyglada z punktu widzenia osoby nie-wyrywajacej,
          czasem udalo mi sie cos wygrzebac w 'necie na ten temat ale rzadko.
          Staralam sie dodawac otuchy,
          ale ostatnio paru osobom nie podobal sie moj punkt widzenia
          i kazali mi sie stamtad wynosic.

Napisalam ze oczywscie ze jak mnie nie chca to odejde - nie jestem
          po to zeby dokuczac tylko pomagac, jesli wiec moja pomoc juz nie
          jest potrzebna a nawet szkodliwa to nie bede sie narzucac.

Tak ze ten wybuch Niskiej jest zupelnie niepotrzebny.
          No ale coz- jest zdenerwowana, ma ciezka chorobe, wiec trzeba to
          zrozumiec. ja rozumiem i nie mam pretensji.

Prosze tez O NIE KOMENTOWANIE tych ostatnich dwoch "od rzeczy"
          postow - - bardzo chetnie odpowiem na prywatne maile jesli ktos ma
          jakies (wszelkie) pytania.
          Ale bardzo prosze nie przedluzac sytuacji tutaj bo ja nie mam
          mozliwosci moderowania forum - bede bardzo wdzieczna.

Venus
          • A u mnie poza nasileniem sie objawow migrenowych od okolo szesciu lat ,
            niedawno pojawily sie pod skora guzy . Najwieksze maja rozmiary ziaren bobu ,
            mniejsze ziaren fasoli . W sumie chyba jest ich z 10 . Kilka z nich boli .
            Lekarze nazwali je tluszczakami . Neurolog tez je zlekcewazyl , pomimo ze
            napomknalem mu o mozliwosci Decrum`s deseaze , rzadkiej dolegliwosci w ktorej
            tluszczakom towarzysza asteniczne dolegliwosci neurologiczne . Dziwna to
            dolegliwosc , bo jestem szczuply i w zwiazku z tym "odgrazam sie ", ze zamorze
            te tluszczaki glodem stosujac diete ubogo tluszczowa , cha, cha...
    • Na dzień przed migreną skóra głowy staje sie bardzo tkliwa,
      wyczulona na dotyk, po prostu boli, jakbym miała siniaki - czy macie
      podobne objawy?
      --
      www.zmilosciserc.pl/donate.php
      • Moja jest tkliwa po ataku. takie objaw to nie aura a raczej zwiastun
        czyli prodrom, a jesli po to postdrom.

Venus
        • A ja przed atakiem mam czasem takie uczucie jakby moje ręce i w
          ogóle reszta ciała od szyi w dół nie należały do mnie,no i takie
          jakby osłabienie mięśni w rękach a póżniej to
          już "normalnie"mroczki,zębate koła,plamy,uczucie migania obrazu
          przed oczami,dretwienie ręki,język kołkiem,zaburzenia
          mowy,rzyganko,puchnięcie twarzy i oczu.Ale najlepsze jest to,że
          kiedy byłam młodsza objawy aury występowały wszystkie,a ostatnio
          wybiorczo.Nigdy nie jest tak ,że w jednym ataku występują wszystkie
          tylko zazwyczaj jeden ale mroczki i zygzaki występują zawsze a do
          nich dołączają albo parestezje albo afazja.Pozdro.
        • Ja mam nadwrazliwa skore calego ciala, jakby bol i pieczenie
          jednoczesnie i to zarowno przed atakiem jak i w trakcie. Poza tym
          standart: mdlosci, nadwrazliwosc na zapachy i dzwieki, bol zebow i
          oka takze, fale zimna i goraca naprzemiennie, mrowki i dretwienie,
          nawet to co Venus nazwala struna-sama bym jakos tego nie skojarzyla,
          dopiero po przeczytaniu. Objawy-wiekszosc-zaczynaja mi sie jakos tak
          ze dwie godziny przed atakiem-nazwac to mozna aura?-wtedy reaguje i
          obywam sie jedna tabletka. Gorzej jak atak jest bez ostrzezenia,
          wtedy juz bezapelacyjnie 200mg sumatryptanu,a niekiedy i to nie
          wystarcza :(
    • ...głowa boli mnie juz tydzien lekarka przepisala mi
      dihydroergotaminum glowa boli mnie nadal niewiem czy to migrena do
      neurologa 3 .10 dopiero
      czy przy migrenie boli glowa tylko z przodu ja mam bole z tylu
      glowy ,tak jakby ktos lekko sciskał wybieram sie na
      akupunkture ,ale czy to cos da...?
      • Gość: meg22 IP: *.smrw.lodz.pl 09.12.07, 23:56
        Moje objawy to :
        W czasie aury silne zawroty głowy
        poźniej :
        - światłowstręt
        - dźwiękowstręt
        - mdłości
        - wymioty
        - uczucie zimna
        - dreszcze
        - drżenie rąk
        - omdlenia
        Życzę jak najwięcej dni bez migreny.
        3majcie się.

meg22
    • - jednostronny bol glowy, pulsujaco- tetniacy
      - bol zwykle utrzymuje sie po tej samej stronie w czasie jednego
      ataku
      - rzadko ale czasem w czasie tego samego ataku moze przemiescic sie
      z jednej strony na druga
      - mdlosci
      - wymioty
      - zimne poty
      - drzenie ciala
      - ogolne uczucie ogromnej paralizujacej slabosci
      - male dretwienia czesci twarzy po stronie bolu (rzadko)
      - czasem mrowienia w roznych czesciach glowy (b. rzadko)
      - uczucie spuchniecia twarzy po bolacej stronie (rzadko)
      - bol ucha po stronie pozniej nastepujacego B.G.
      - brak koncentracji
      - zaburzenia pamieci
      - niemoznosc wyslowienia sie
      - wypadanie przedmiotow z rak nie zdazylo mi sie
      - czasami B.G w potylicy
      - czasami B.G na czubku glowy
      - wrazliwosc na zapach, dzwiek, swiatlo, dotyk
      - ogolne bole glowy typu napieciowego ktore w.g mnie sa "lekka
      migrena"..
      - bole karku, szyi
      - "brzeczenia" w uszach kilkuminutowe tzw tinnitus
      - ostatnio jak zamykam oczy a boli mnie glowa to tak dziwnie mi
      skacze przed
      oczami -cos w rodzaju jakby np szarpnac strune to w pewnym momencie
      widac jej drgania- ja takie cos widze przez kilka sekund. brrrrr.i..

- ja MAm jeszcze wieczorami leki( e z ogonkiem)

--
      Jezyk Turecki
      Jedraszyk
      Sama Mama
      • Witam. Ja miałem ostatnio dziwny atak, oto jego objawy:

-Nagłe zdrętwienie policzka i prawej ręki. Potem zdrętwienie przeniosło sie z
        policzka pod język...

-Chwilowa nie moc w wysławianiu się... Wiedziałem co mam na myśli, ale nie
        mogłem tego wyrazić. Zapomnienie tak jak by słów.

-Następnie prawe oko dziwnie się zachowywało, to znaczy widziałem jak jak bym
        miał pół oka jakąś folią obwinięte.

-W nocy strasznie mnie łeb bolał ;/

- Następnego dnia lekarz rodzinny kazał mi jechać na pogotowie do neurologa. Ten
        zrobił mi EKG, Badanie krwi i Tomografie. Wyniki wyszły bardzo dobre. Żadnych
        niepokojących rzeczy.

- Lekarz zrobił mi też "testy" z młoteczkiem ;) Walił mi nim w łokieć, w kolana
        badając czy mam poprawne odruchy. W prawej ręce stwierdził że mam małą nie
        czułość. powiedział że to było chwilowe nie dotlenienie mózgu, które mogła
        spowodować szczepionka którą 10 godzin wcześniej wziąłem (odczulam się Novo
        Helisenem Depot).

- odesłał mnie do domu i powiedział żebym zapisał się na wizyte do neurologa.
        Ale z tego co ja tu czytam to to mogła być migrena? Miałem to 3 dni temu. A
        dzisiaj czuje jak by moja prawa ręka jeszcze nie było swoja do konca. I głowa
        też nieraz tam się odezwie na krótką chwilkę :)

- więc objawy podobne jak przy chwilowym nie dotlenieniu mózgi i przy migrenie.
        Myślicie że o raczej była migrena?

POZDRO!! :)

• Witam :)
          Jak juz pisalam na Zdrowiu, takie objawy jakie wymieniles jak
          najbardziej pasuja do migreny - hemiplegicznej. a czy tak jest na
          pweno moze stwierdzic tylko lekarz.

ale zapraszam zebys zalozyl swoj nowy, wlasny watek - mozesz
          skopiowac to co tu napisales - abysmy sobie o tym podyskutowali
          dluzej, tutaj bowiem raczej wpisujemy "nasze objawy".
          abysmy mogli sobie szybko porownac lub zobaczysz czy to co wlasnie
          zesmy przeszli to "normalne" :)
          prosze smialo zakladac watki :)

Minnie
        • Gość: telimena IP: *.brnt.cable.ntl.com 10.01.08, 20:34
          u mnie objawy sa takie:
          -aura: blyski,zygzaki(zawsze)
          -nadrwrazliwosc na dzwieki (czesto)
          -dezorientacja (czasami)
          -swiatlowstret (zawsze)
          -dretwienie reki,jezyka i szczeki (czasami)
          -zaburzenia mowy (rzadko)
          -pulsujacy bol glowy (czasem lekki,zazwyczaj bardzo silny)

U mnie tez byly problemy ze zdiagnozowaniem choroby (mialam wtedy 17
          lat).Po przeprowadzeniu szeregu badan
          (okulista,psycholog,EEG,EKG),stwierdzono,ze to migrena.

Pozdro dla wszystkich migrenikow!Bardzo sie ciesze,ze znalazlam to
          forum.

• Gość: agata IP: *.kos.vectranet.pl 20.04.08, 11:06
          tomisparrow
          masz dokladnie takie objawy jak ja,prawie identyczne, tylko u mnie
          jeszcze dochodza problemy zoladkowe i goraczka,neurolog stwierdzil u
          mnie miegrene z aura.
    • Gość: monia IP: 87.204.123.* 11.01.08, 22:28
      jestem 20-letnia studentka.od od wielu lat cierpie na powracajace bole glowy (
      3-4 razy w miesiacu). Bol jest dlugotrwaly, po jednej stronie , pulsuje, oprocz
      tego wystepuja wymioty, zimne poty i dreszcze. przez dlugi czas bralam leki na
      zoladek, gdyz kazdy z tych bóli konczyl sie wymiotami, mialam badanie
      gastroskopijne, ktore wykazalo, ze moj zoladek jest zdrowy. ale bylam ostatnio u
      2 lekarzy i obaj stwierdzili, ze to migrena. Jeszcze czeka mnie wizyta u
      neurologa. jak sobie radzic z bolem i jak rozpoznac bol migrenowy, by moc zażyć
      leki w odpowiednim czasie??? pozdrawiam wszystkich
      • Gość: radd IP: *.chello.pl 01.11.08, 20:35
        ja narazie bylem u lekarza raz i zdjagnozowal wstepnie migrene z aura(potworne
        uczucie)
        Mam pytanie czy migrena moze powodowac takie hmmm.....
        rozmawiam z kims ale nie moge sie na tym skoncentrowac. patrze przed siebie i
        mam takie chwilowe utraty swiadomosci(nie potrafie tego opisac), ale w takich
        chwilach nie wystepuje bol glowy
        Przepraszam za niedokladnosc ale dopiero zaczynam walczyc z migrena.
        A i pytanie, czy leki pomagaja walczyc z tym cholerstwem.
    • Gość: Piotr IP: *.mysmart.ie 19.11.08, 04:52
      A ja jestem "szczesliwym posiadaczem" migreny z aurą.
      Zaczelo sie jakies 4.5 roku temu. Ot, pewnego dnia zaczely mi latac
      mroczki przed oczami i potem chwycil mnie ból głowy. Niby nie taki
      straszny ale uciążliwy do tego stopnia ze wywolal torsje. Przez trzy
      dni pod rząd mnie tak trzymalo, pomagal zimny kompres na glowe i
      zaciemnione pomieszczenie.

Ataki miewam na szczescie niezbyt czesto. Mialem nawet cicha
      nadzieje ze ten rok bedzie bez ataku (poprzedni mialem w
      pazdzierniku 2007), ale w zeszlym miesiacu mialem troche przezyc
      szpitalnych i jakos mnie znów chwycilo.

Mianowicie, mialem operacje wszycia sztucznej zastawki aortalnej w
      sercu. Pierwszy atak walnął mnie jeszcze przed operacja - po
      koronografii (podejrzewam reakcje na kontrast, który wstrzykują w
      trakcie tego badania - dokladnie takie samo badanie spowodowalo atak
      rok wczesniej). Po operacji tez mnie chwycilo, tu z kolei za
      glownego podejrzanego uwazam... potas. Potas, który podawano mi
      zarowno dozylnie jak i doustnie. Jak dostalem mieszanke elektrolitów
      z potasem dozylnie to aura pojawila sie niemal od razu. JAk
      dostawalem potas doustnie, to pojawiala sie po ok 30 minutach - i w
      obu przypadkach silniejsza niz kiedykolwiek.

Typowy atak (nie ostatnio, pooperacyjnie, tylko przed tym) wyglada
      tak:
      - pojawiaja sie zaburzenia wzrokowe (rozmazany obraz, migotanie)
      - przechodza po 10-20 minutach.
      - jakies 30 minut po rozpoczeciu sie aury zaczyna sie ból glowy,
      ktory w krotkim czasie doprowadza do wymiotów.

Raz jeden jedyny (na szczescie) zdazyla mi sie aura z zaburzeniami
      czucia - wedrujace dretwienie kawalka ciala na czole, górna warka,
      broda. Szybko przeszlo ale sie wystraszylem.

Co pomaga...
      Przez pewien czas bylem przekonany ze nie pomaga nic poza polozeniem
      sie w cichym, ciemnym pomieszczeniu z zimnym okladem na glowie i
      próba zasniecia. Nic nie dawaly zadne ibupromy ani panadole. Od
      zeszlego roku mam wrazenie ze pomaga solpadeine (nie jestem pewien
      czy w Polsce jest dostepny pod tą samą nazwą). Jest to nic innego
      jak paracetamol ale wzmocniony kodeiną i kofeiną. Dwie takie 500mg
      tabletki polkniete na poczatku aury wydaja sie pomagac. Na wszelki
      wypadek biore tez tabletke maxolonu jesli mam pod reka (srodek
      przeciwwymiotny, chyba cos jak aviomarin).

Troche sie boje co bedzie po tej mojej operacji, bo biore mnóstwo
      roznych dziwnych prochów - w tym antykoagulanty które bede musial
      brac do konca zycia. Mam nadzieje ze nie sa triggerem ;) Poki co
      (odpukac) od wyjscia ze szpitala nie mialem ataku, chociaz dwa razy
      pojawila mi sie aura. Ale natychmiast lyknalem solpadeine i bólu nie
      bylo. Nie wiem czy to tak dobrze podzialalo czy po prostu byl to
      falszywy alarm a mroczki spowodowalo co innego (w koncu operacja
      ktora przeszedlem to dosc powazna sprawa).

Pozdrawiam wszystkich migreników.
      • Gość: Aga IP: 217.96.58.* 25.11.08, 20:16
        Mnie migrena dopadła niedawno. Trwa to jakieś cztery miesiące. Ból
        okropny. Najgorzej jak dopadnie mnie w pracy. Wtedy pomagam sobie
        tabletkami: aspiryna. Teraz już wiem , żeby leki brać od razu jak
        pojawi się aura.
        Przed atakiem bardzo często tracę apetyt, następnie dziwne mroczki
        przed oczami( zdarzyło mi sie nawet chwilowe niedowidzenie)i
        wrażliwosć na światło.
        Pomagają mi również zimne okłady.
        Najgorsze jest to, że ataki pojawiają się bardzo czesto, nawet dwa
        razy w tygodmiu. Najdłuższy atak jaki miałam trwał 3 dni. Coś
        okropnego.
        Może ktoś kiedyś odkryje cudowny lek...
        Trzymajcie się!!
    • To ja tak zwany "lajcik":

- Pulsujący ból po jednej stronie głowy (na zmianę, ale w czasie ataku się nie
      przenosi), głównie w okolicach oczodołu i skroni i czoła ponad dotyczącym okiem
      - Ból karku rozprzestrzeniający się na barki
      - Mdłości, lekki jadłowstręt, w najgorszym przypadku wymioty (które zwykle
      przynoszą ulgę w bólu)
      - Rozdrażnienie, płaczliwość (niestety płacz pogarsza sprawę), senność (sen w
      dzień również pogarsza sprawę, sen w nocy pomaga).
      - Pogorszenie wzroku

Ogólnie jestem chyba klasycznym przypadkiem migreny weekendowej, jednodniowej.
      Do tej pory tylko raz zdarzyło mi się mieć 2 dni z rzędu, także w weekend. Ale
      za to niemal każdy weekend mam w ten sposób spaprany, szczególnie jeśli jest
      słonecznie. Wychodzi na to, że powinnam pracować an okrągło. Czasem zdarza się
      też ból w środku tygodnia, ale zawsze w okolicach jakichś szczególnych zdarzeń,
      stresu, oczekiwania.
      --
      mójsuwaczek
      • Moze spisz dluzej w wolny dzien? co pociaga za soba opoznienie
        pierwszego posilku (nawet jesli to tylko np. kawa), wiec wiekszy
        spadek cukru rano. mniej ruchu niz w normalny dzien.

moze dzien wczesniej idziesz pozniej spac, dluzej ogladasz TV,
        spozywasz cos czegos
        w normalne dni nie np alkohol, jedzenie z restauracji.

najlepiej by bylo abys zaprowadzila pamietnik przez min 3 miesiace
        i codziennie zapisywala wszystko co sie dzialo czyli o ktorej
        wstalas, co jadlas/pilas, jakie wywolywacze byly obecne (zobacz
        jakie sa w ABC migreny)

i wtedy bedziesz miala calkiem dobry obraz tego co sie dzieje
        innego na dzien przed weekendem i w weekend.

Minnie
        • Dzięki. Do prowadzenia pamiętnika się przymierzam.
          Na pewno śpię dłużej w weekend i jem później śniadanie, no ale po prostu nie
          potrafię wstać w sobotę o 6:30. Chyba musi mi bardziej dokuczyć, żebym się
          zmusiła. Alkoholu nie spożywam wcale, do restauracji w weekendy raczej nie
          chadzam. Ruchu to raczej mam więcej w weekend (nawet jeśli to tylko sprzątanie).
          Zarwać nockę mi się zdarza ze znajomymi, ale o dziwo, jak w ten weekend naprawdę
          poważnie zarwałam (do 3:00 w nocy - po raz pierwszy szłam tak późno spać od
          bardzo dawna), to w niedziele nic mnie nie bolało! Aż dziwnie było przy
          niedzielnym obiedzie bez bólu głowy siedzieć o_O
          --
          mójsuwaczek
    • Witam. Jeśli chcemy bezpośrednio poznać osoby z problemem migreny zapraszam do
      portalu społecznościowego osób o tych samych chorobach www.naszechoroby.pl Tam
      tylko życzliwe osoby i choroby chyba wszystkie jakie istnieją
    • migreny mam od ok. 12/13 roku życia (miała też mama i babcia)
      objawy to:
      aura - często kończy się "ślepotą"
      ból głowy - w różnych miejscach...
      nadwrażliwośc na dźwięki, światło, zapachy
      wymioty - masakryczne, wszystkim (proszek nie zdąży zadziałać a już
      go nie ma)
      problemy z mową
      drętwienie róznych części ciała: języka, ręki
      mrowienie w róznyc częściach ciała

jak na razie wszystko zamyka się w ciąglu kilku godzin/jednym dniu
      na szczęście...
      • W moim przypadku jest o tyle dobrze, że migreny pojawiają się od święta i nawet neurolog powiedział, że lepiej będzie brać tabletki tylko wtedy kiedy zaatakuje, a nie codziennie. Migreny trwają u mnie bardzo krótko w porównaniu do tego, co pisaliście (nawet kilka dni), a objawy są następujące:

- oczywiście pulsujący ból głowy;
        - osłabienie;
        - aura (chyba nigdy nie miałam migreny bez aury);
        - zaburzenia mowy miałam chyba raz lub dwa, ale nie wynikały z pewnego rodzaju paraliżu, tylko ogromnych problemów ze skoncentrowaniem się na tym, aby dokończyć chociaż jedno zdanie;
        - światłowstręt, od którego zawsze zaczyna się atak;
        - delikatne nudności.
        --
        Migrena - objawy i leczenie
        • Gość: Olinka_82 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 22:01
          Mam 28 lat i nie sądziłam, że dopiero teraz zaatakuje mnie coś
          takiego jak migrena... W przeciągu 2 miesięcy miałam 4 ataki, zawsze
          rozpoczynające się zaburzeniem widzenia i światłowstrętem, do tego
          dochodzi ogólne osłabienie i senność. Następnie za jakiś czas
          zaczyna się ból głowy, pulsujący, najpierw w okolicach oczu i czoła,
          potem dochodzi na czubku głowy. Do dzisiaj nie zdawałam sobie
          sprawy,że to migrena, bo nigdy na nią nie cierpiałam (trochę
          przerażały mnie zaburzenia widzenia i mroczki, dlatego zwróciłam na
          to szczególną uwagę). Dzis jednak był szczyt wszystkiego, zaczęło
          się jak zwykle, natomiast ból głowy pomimo przyjetej tabletki
          przeciwbólowej był nie do zniesienia, do tego wymioty, drgawki i
          niemalże omdlenia. Łzy leciały mi z bólu, nie mogłam też mówić-
          jednym słowem "masakra"! Wylądowałam u lekarza i on mnie uświadomił,
          że to typowe objawy migreny. Dostałam ketonal w pupkę, a ból osłabił
          się dopiero po 30 min. To trwało jakies 4 godziny. Po tym co
          przeszłam, nie wyobrażam sobie kilkudniowych bólów, nie
          wytrzymałabym tego...
          Lekarz przepisał mi jakieś tabletki, które nie są przeciwbólowe, ale
          przerywają atak i bierze je się tylko w razie potrzeby,.
          Pozdrawiam i łączę się w bólu;)
    • Hej,

U mnie takie same objawy plus niedowidzenie w jednym oku..pojawia się coś w
      rodzaju wody i zaburza pole widzenia..najgorzej , jak ma to miejsce wtedy, kiedy
      prowadzę samochód..:)

Pomaga mi solphadine ( rozpuszczalna ),,oxezepam..no i cola..

W zaburzeniach widzenia ostatnio pomagają mi okulary ze szkłami korekcyjnymi..

Pozdrawiamn
      • Witam
        po przeczytaniu całego forum stwierdziłam ze tez mam chyba migrene.
        Głowa boli mnie od środy a dzis mamy piatek, zaczeła boleć mnie
        prawa skroń i czasami przechodziła na lewa, do tego bolała mnie
        szczeka, zęby, policzek,nos, dziś mnie boli kark, oczywiście prawe
        oko mam poty i gorącą twarz mam wrazenie ze mi spuchła. Miałam tez
        mdłości ale myslałam ze to z głodu bo nie miałam ochoty na jedzenie
        tez. Dziś czuje sie troche lepiej na szczescie tak troche mnie cmi
        tylko prawa strona ale i tak dzis ide do lekarza.
    • Gość: arleta78 IP: 89.16.78.* 24.11.09, 23:03
      Moje migrenowe objawy :
      -przed wystąpieniem bólu nerwowosc i ogólne rozdrażnienie
      nastepnie w miare nasilania bólu :
      -dreszcze(raz mi cieplo raz zimno)
      -mdłosci(brak wymiotow)
      -drżenie rąk
      -problemy z wysłowieniem
      -nadwrazliwosc na dzwięk i swiatło
      -stany depresyjne
      • Gość: Małgorzata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.09, 11:56

Migreny mam już od 15 lat!

ZAWSZE JEST TO TYLKO LEWA POŁOWA GŁOWY:
        -oko łzawi
        -mam wrażenie wypychania oka
        -ćmią mnie zęby
        -katar-zatkana lewa dziurka nosa
        -boli ucho.
        -mam wrażenie, że czuję na głowie każdy włos
        -ból-jakby ktoś wbijał kołki, szarpanie i rozchodzi się falami. -czasami przy silnym ataku nie mogę położyć głowy ani schylić bo mam wrażenie że mózg mi wypadnie z czaszki
        -jakby gorączka po stronie bólu
        -światłowstręt
        -rozdrażnienie
        -uczucie paniki i bezsilności (płaczę z bezradności ale to tylko nasila ból-więc błędne koło)
        -każdy dźwięk jakbym słyszała po wielokroć wzmożony prosto w głowie
        -mdłości- ale wymiotowałam tylko 1 raz i ból głowy dosłownie natychmiast ustąpił
        -czasem nie mogę nic przełknąć a innym razem wciąż bym jadła
        -normalnie uwielbiam kawę ale w czasie nawet zaczynającej się dopiero migreny-nie przełknę, nawet zapach kawy mnie drażni.

Teraz piszę to prawie na spokojnie ale w czasie ataku migreny jest to istny KOSZMAR!
        • Gość: Zengal IP: *.cdma.centertel.pl 29.11.09, 21:55
          Witam
          Czytam i czytam to forum i daje sie zauważyć ze na migrene cierpia w
          wiekszosci kobiety.
          Ale ja jestem przykładem ze tak nie jest i faceci też mają
          tą "wstdliwą" chorobę :-)
          ja morduję się z tą chorobą już15 lat
          a moje objawy to:
          -zaburzenia wzroku, czyli nagle na przykład przestaje widzieć litery
          podczas czytania, muszę wtedy zamknąć oczy ,po chwili je otworzyć i
          jeżeli nadal widze niewyraznie to już wiem że to nie bedzie dobry
          dzień :-)
          -następne doznania- odzyskuje ostry wzrok ale widzę zygzaka :-)
          czyli tak jakby spojrzeć na żarówkę i zamknać oczy( jezeli w tym
          momencie przyjme leki to za 2 , 3 godziny powracam do zywych a
          jeżeli akurat nie mam leków ze sobą i wezme je pózniej to 2 dni
          umieram )
          -kolejne to widzenie tunelowe- fajne doznania ;-) widze jak koń w
          klapchach bocznych na oczy , tylko do przodu, po bokach ciemno ( u
          mnie w tym momencie jest juz za pózno na jakie kolwiek leki )
          -ten poczetek ataku jest zawsze taki sam a potem mam dwie odmiany:
          *jak wziąłem leki w tym czasie gdy widze "żarówkę" to kładę się
          łóżka i staram się zasnąć, po dwóch godzinach wstaje z bólem głowy
          ale znośnym( przybliże jaki to ból , mozna z nim pracować ale nie
          można na przykład kaszlnąć albo kichnąć bo rozsadza głowę ,ale zaraz
          ustaje :-) )
          *a jak nie wziąłem leków to już po mnie :-) nadchodzi ból , który
          nieprzerwanie trwa około 2 dni, wymioty, drętwienia, raz jest mi
          zimno raz gorąco , brak snu itd.
          przez te lata nauczyłem się z tym zyć , leki mam wszędzie,w domu, w
          pracy, w samochodach, w domach u znajomych wszędzie gdzie przebywam
          a np. nie mam ich ze sobą bo zapomniałem:-)
          ale najgorsze jest to że czasami migrena przychodzi w nocy !! przez
          co nie jestem wstanie wziąśc leków w odpowiednim momencie! budzi już
          mnie ból głowy i na wszystko jest za pózno :-(
          i to by było na tyle , pozdrawiam wszystkich cierpiących , nie
          załamujcie się, można z tym żyć , trzeba tylko znaleść tylko na to
          sposób:-)
          P.S.
          przepraszam za błędy :-)
          • ...łóżka i staram się zasnąć, po dwóch godzinach wstaje z bólem głowy
            ale znośnym( przybliże jaki to ból , mozna z nim pracować ale nie
            można na przykład kaszlnąć albo kichnąć bo rozsadza głowę ,ale zaraz
            ustaje :-) )

Dokładnie to samo miałam 3 dni temu,i zawsze przy migrenie z aura-
            mroczkami w moim wypadku,jak zaczynam zle widzieć biorę tabletki i do
            łóżka się klade.

Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.