Dodaj do ulubionych

Excedrin Migraine - czy ktoś zna?

30.11.07, 20:40
Czy ktoś używał może lek prod.USA o nazwie EXCEDRIN MIGRAINE? Ponoć
najlepszy jest w żelowych tabletkach-najmniej uciążliwy dla
żołądka,zaleta-atrakcyjna cena,ale dostępny tylko w USA i Kanadzie.
Poniżej linki po ang. o tym leku. Forumowiczki zza oceanu, co o tym
sądzicie?
www.excedrin.com/products/migraine.shtml
headaches.about.com/library/meds/bl-excedrin-fda.htm
Edytor zaawansowany
  • mcbeal28 30.11.07, 21:33
    przywiozła mi to przyjaciółka z USA,
    źle się po tym czułam.
    także ...tego....nie biorę.
  • mika_1 30.11.07, 21:36
    Używam zamiennie z Efferalganem z Kodeiną.
    Czasem mam zgagę. Po dłuższym okresie brania - przestaje na mnie działać. Po jakiejś przerwie - znowu działa.
    Jest też Excedrin rozpuszczalny na języku.
    Excedrin Extra Strenght ma taki sam skład jak Migraine, a zazwyczaj pojawia się w większych opakowaniach (po 250 tabletek) i wychodzi taniej.
    W sumie polecam. Odkąd mam Efferalgan z kodeiną mniej używam, ale kiedyś były ostatnią deską ratunku.
    Cenowo z pewnością warto.

    --
    I ♥ NY

    STOP
  • venus22 30.11.07, 21:55
    Tak, znam, niespecjalnie mi pomaga za to po kofeinie rece mi drza i
    w ogole jestem rozklekotana,
    to jest

    Active ingredients: acetaminophen 200 mg, aspirin 250 mg, caffeine
    65 mg

    paracetamol 200mg
    aspiryna 250mg
    kofeina 65 mg

    Venus
  • Gość: meg IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 16:34
    > Active ingredients: acetaminophen 200 mg, aspirin 250 mg, caffeine
    > 65 mg

    czyli w Polsce:
    - Neopyrin ASA,
    - Panpiryna
  • Gość: migrenowiec IP: *.acn.waw.pl 26.09.09, 18:14
    Dla mnie absolutnie najlepszy lek na migrene jaki w zyciu bralem. Mam bole glowy
    tak silne ze zeby je pokonac biore conajmniej 5 aspiryn czasami + cos ekstra.
    Ten lek to 1 max 1.5 tabletki i jestes calkowicie wolny/a od bolu w 20/30 min,
    mistrzostwo swiata, dla migrenowcow uwolnienie od wrodzonego utrapienia, polecam!
  • minniemouse 28.09.09, 09:47
    conajmniej 5 aspiryn czasami + cos ekstra.


    rozumiem cie doskonale, jak glowa boli, mdli i trzesie jak galareta
    czlowiekowi jest wszystko jedno ale jednak opamietaj sie uwazaj, na
    1000% rozwalisz tym zoladek i to szybko
    dostaniesz krwawienia i dopiero bedziesz mial problem bo nie
    bedzie wolno tego wiecej brac - Excedrin tez bo to tez na bazie
    aspiryny.

    Poltorej tabletki Excedrin to juz lepiej ale staraj sie nie brac
    nigdy na pusty zoladek, chociaz Seven up popij albo Ginger Ale.

    Gdyby Excedrin przestal dzialac, polecam tez sie udac sie do
    neurologa i poprosic o ZOMIG - lek z grupy tryptan, bardzo skuteczny
    i lagodniejszy dla zoladka.

    Minnie

    --
    Warto przeczytac:

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • Gość: baxa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 00:44
    potwierdzam...na migrenę i kacowe bóle głowy najlepszy wynalazek XX wieku....w porownaniu do cen specyfików w Polandzie to absolutne mistrzostwo Świata i okolicy!!!!...nawiasem mówiąc współczuję Polakom cen w polskich-pozal sie boze-aptekach....!!!!!!!
  • Gość: jadwinia IP: *.is.net.pl 02.05.11, 12:04
    Biore te tabletki juz więcej jak 10 lat i dzieki nim funkcjonuje przy atakach migrenowych. Polecam.
  • grafi03 30.11.07, 22:39
    czy ten lek bierze się aby przerwać atak (jak tryptan) czy
    zapobiegawczo?
  • mikka.1 01.12.07, 01:14
    Znam. Na moje ataki migrenowe nie działa zupełnie. Pomaga moim znajomym na
    zwykłe bóle głowy.
  • venus22 01.12.07, 10:09
    To jest lek p/bolowy i p/goraczkowy, na przerwanie ataku.

    Venus
  • Gość: wesolaona IP: 91.206.65.* 07.10.08, 21:16
    NA MNIE DZIALA...I TO DOBRZE..A MAM OKROPNE BOLE GLOWY..NIC NA MNIE
    NIE DZIALA NA MOJA MIGRENE TYLKO TEN LEK:)
  • iktosia 14.01.09, 15:24

    -- zgadzan sie z mikka.. mi tez nie pomaga ...na zwykle bole glowy
    owszem..
    łoscypki łod łowiecek hej! :)
  • Gość: JOLKA IP: *.wist.com.pl 14.01.09, 06:33
    Znam te tabletki, gdyż tylko one powodują, że funkcjonuję w czasie
    ataku porządnej 3-dniowej migreny. Gdy wezmę nie mam problemu już z
    wymiotami. Dobre także na ból głowy.
  • Gość: Monika IP: *.gdynia.mm.pl 14.12.07, 19:20
    Tak.Używałam tych tabletek i naprawdę dla mnie są
    rewelacyjne.Szkoda,że w Polsce nie można ich nigdzie
    kupic.Polecam ,bo naprawdę warto zainwestowac w tableteczki.
  • minniemouse 14.12.07, 23:57
    Moze dokladnie tej firmy nie mozna ale na pewno cos znajdziesz z tym
    skladem. Ostatecznie mozesz kupic dwa leki i zlozyc razem aby miec
    ten sam sklad.

    Minnie
  • minniemouse 14.12.07, 23:58
    ponownie podaje sklad Excedrin migraine:

    paracetamol 200mg
    aspiryna 250mg
    kofeina 65 mg

    M.
  • Gość: bożka IP: *.osiedle.net.pl 14.10.09, 20:42
    Brałam ten lek,i pomaga.Może to kwestia czasu i przestanie działać
    ale narazie przy moich bólach jest skuteczny,i z niecierpliwością
    czekam na następna dostawę
  • mika_1 14.10.09, 20:57
    Mnie też pomagał, ale przestałam brać, bo miałam po nim megazgagę...
    Jednak teraz będę musiała wrócić do Excedrine, bo Cinie i Efferalgan z Codeiną chyba przestały działać...
    --
    I ♥ NY

    STOP
  • Gość: DeSa IP: *.devs.futuro.pl 28.01.08, 11:01
    ja znam is stosuje od lat.
    różne warianty tego leku
    zaczynają działać 10-15 minut i brak dolegliwosci ze strony przewodu
    pokarmowego.
    polecam !!!!
  • gina-e 28.01.08, 22:05
    W ogole nie dziala na mnie...nie kupuje zatem zadnych EXcedrin...
    osobiscie pomaga mi AlEVE...i ADVIL..
  • mika_1 30.01.08, 20:10
    Może i można sobie w Polsce poskłądać z innych leków taki miks, ale zdecydowanie bardziej opłaca się zakupić w Stanach. Opakowanie 250 szt kosztuje jakieś $12, a mozna trafić jeszcze jakiś kupon.
    --
    I ♥ NY

    STOP
  • Gość: medusa IP: *.zchpolice.com 03.04.08, 14:15
    Tylko dzięki temu lekowi jeszcze żyję. Biorę od lat i tylko
    zaobserwowałam, ze trafiają się różne odmiany tego leku.
    Kiedyś w Polsce było wiele leków z kofeiną, które nagle z jakichś
    idiotycznych powodów wycofano, podobnie w Niemczech. Z tego co wiem,
    jeszcze dość duży wybór jest w Hiszpanii, ale te amerykańskie są
    genialne. Ja dla pewności popijam je kawą i w 99 przypadkach na 100 -
    działa, więc szczerze polecam :)
  • anthonka 04.04.08, 19:34
    Niestety to nie dla mnie, bo zawiera aspirynę.
  • Gość: kas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 21:43
    Najlepszy... tylko te tabletki usmiezaja moj bol glowy... polecam!!
  • Gość: 12mysia IP: *.chello.pl 22.04.08, 19:58
    Znalazłam w internecie lek o nazwie Tomapyrin o takim skladzie jak
    wspomniany Excedrin Migraine.Podaję link
    www.leki.med.pl/lek.phtml?id=467&idnlek=2656&menu=4
  • Gość: mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.09, 18:50
    Są bardzo dobre i bezpieczne! Moja mama cierpi na migrene od 25 lat
    i pomagają,jedyne problem,bo trzba je sobie sciagnac z Kanady czy ze
    Stanow,takze najlepiej jak ktos ze znajomych lub rodzine je tam kupi
    i przysle!
  • Gość: sweet IP: 156.17.207.* 05.05.09, 13:57
    Tak, znam ten lek, w wersji typu aspiryna (biala tabletka), opakowanie 100 szt.
    kosztuje kolo 10 $ i naprawde (przynajmniej w moim przypadku) jest skuteczny.
    Najlepiej dziala jak rozpusci sie go w wodzie jak aspiryne. Na moim przykladzie
    dziala jak drogie tabletki, przepisywane przez lekarza np Relpax.
  • bluespainter 07.05.09, 01:22
    Niestety Tomapiryna jest w Polsce niedostępna.
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.09, 14:04
    Tak , dziala od razu przy silnych bolach glowy , niestety w Polsce nie
    wystepuje , ale w stanach ogolnodostepny
  • Gość: Fi IP: *.olsztyn.mm.pl 26.05.09, 18:44
    Mi pomaga na migreny, a mam je od 12 lat ((mam 20lat)) Jak do tej pory oprócz
    niego nic mi nie pomaga.
  • niu_82 23.06.09, 12:54
    >minniemouse 14.12.07, 23:58 Odpowiedz ponownie podaje sklad
    >Excedrin migraine:

    >paracetamol 200mg
    >aspiryna 250mg
    >kofeina 65 mg

    >M.


    Mam pytanie - dlaczego ten lek likwiduje migrenowe bóle głowy? Na
    mnie działają tylko tryptany + przeciwbólowe. A z tego co tu czytam
    to wielu osobom pomaga - na jakiej zasadzie? Niestety nie mogę
    zażywać aspiryny, ale jeśli to taki tani i dobry lek...
  • minniemouse 24.06.09, 02:10
    ma dosyc duza dawke kofeiny, poza tym mowia ze jak sie polaczy dwa
    rozne leki p/bolowe to jeden wzmacnia dzialanie drugiego.
    a tak poza tym bo ja wiem - mnie nie pomagal od momentu od kiedy
    przestaly mi pomagac tabletki z krzyzykiem czyli od kiedy zaczela
    sie emoja gehenna z migrena 25+ lat temu...

    Minnie


    --
    Warto przeczytac:

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • anna205 25.06.09, 22:49
    znam excedrine extra strong, mi też na początku pomagał, byłam
    wniebowzięta, 1-2 tab. i ból znikał... ale z czasem było 2,3, na
    końcu 6 tab. na dobę, organizm się chyba przyzwyczaił... a taka
    dawka aspiryny to już rozwalała mi żołądek... ale na początku był
    skuteczny, i dość tani, za op. 250 + 100 tab. płacilam 50 dolarów z
    przesyłką zza oceanu.
  • Gość: gość IP: 194.29.130.* 15.10.09, 13:40
    Czy do Was nie dotarło istnienie tryptanów? Czemu sie trujecie
    kilkoma tabletkami skoro czasami wystarczy pół tableki tryptanu, 30
    min i po problemie....
    Nie rozumiem Was...ciezko sie przejsc do neurologa....?
  • minniemouse 16.10.09, 01:34
    Czy do Was nie dotarło istnienie tryptanów? Czemu sie trujecie
    kilkoma tabletkami skoro czasami wystarczy pół tableki tryptanu, 30
    min i po problemie....
    Nie rozumiem Was...ciezko sie przejsc do neurologa....?


    A ty nie rozumiesz ze jestes nowy/ a na forum, nie znasz nas
    a my o tryptanach bardzo dobrze wiemy?
    klania sie wyszukiwarka, i pokora.

    Minnie


    --
    Warto przeczytac:

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • Gość: Monika IP: 83.1.160.* 21.10.09, 15:59
    Niestety na niektórych tryptany nie działają:( Ani Zomig, ani Imigran, ani
    Relpax.....itd. Więc bez zdziwienia tutaj.
  • anna205 30.10.09, 13:57
    Ja akurat jak brałam Excedrin to nie miałam pojęcia o istnieniu tryptanów, i
    żaden neurolog mi o nich nie wspomniał! Sama kiedyś wyszperałam w internecie i
    poprosiłam rodzinną żeby mi zapisała na próbę i zrezygnowałam całkowicie z
    Excedrin. A przy okazji, jedna pani neurolog stwierdziła, że ja nie mam żadnej
    migreny (a widziała mnie pierwszy raz w życiu!) tylko napięciowe bóle głowy,
    dobre, co? Akurat jestem w stanie rozróżnić migrenę od napięciówki, na
    napięciówkę wystarczy zwykły ibuprom i dobry masaż:)
  • Gość: aganielotka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.09, 14:04
    dla mnie excedrin to rewelacja, najszybciej działa i DZIAŁA:)
    efferalgan z kodeiną juz mi nie pomaga więc polecam excedrin:)
  • Gość: Ludmila IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.10, 15:09
    dla mnie excedrin to rewelacja, najszybciej działa i DZIAŁA:)
    Ten lek jest super !
  • Gość: eve IP: *.chello.pl 18.01.10, 17:22
    ja uzywalam tych tabletek, z kofeina i rewelacja... bol, nawet bardzo duzy,
    mijal jak reka odjal!!!!
  • aussiewoman 26.04.10, 12:29
    Bardzo proszę powiedzcie gdzie mogę zamówić excedril mieszkając w
    Polsce.
  • Gość: tredi IP: *.icpnet.pl 01.09.10, 16:59
    Ja sobie kupilem w USA za ok 8$ i naprawdę polecam, 2 tabsy i po bólu:)
  • mika_1 04.09.10, 22:17
    Kupić przez Amazon.com najlepiej i sprowadzić do Polski. Inaczej sie nie da.
  • Gość: ek IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.10, 19:58
    to jedyne tabletki od bolu głowy, które mi pomagają, niestety nie moge ich kupić w Warszawie
  • Gość: wiola IP: *.zdnet.azartsat.pl 17.12.10, 19:36
    Tak ja biore te tableki przesyla nam je ciotka z USA mi one pomagaja dostajemy zwykle nie zelowe takze na temat zelowych nie moge sie wypowiedziec
  • Gość: anula IP: *.technet.com.pl 16.07.11, 09:12
    Ja obecnie tylko ten lek piję i jestem z niego naprawdę zadowolona!
    Mam duże opakowanie <300 tabletek> i korzysta z niego cała rodzina jak naazie każdy jest do niego pozytywnie nastawiony
  • Gość: Ja. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.12, 21:23
    Znam i polecam,zażywam od kilku lat,są bardzo skuteczne.Nie wywołują u mnie skutków ubocznych.Wcześniej przez długi czas brałam Relpax po którym fatalnie się czułam.Szkoda,że nie są dostępne w Polsce.
  • Gość: gość IP: *.30.55.8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.04.13, 21:12
    Chciałam wypróbować ten lek, bo skusiły mnie reklamy i ciocia, która bardzo go zachwala (specjalnie sprowadzała z USA). Mam dość ciężką migrenę z aurą, z którą żyję od około 6go roku życia, więc przerobiłam już różne terapie i leki, na które niestety organizm z czasem się uodparnia. Ponieważ jestem pod stałą kontrolą neurologa, to takimi nowościami dzielę się z lekarzem. Moja neurolog kategorycznie mi odradziła branie excedrin, bo jak to ujęła, jest to paracetamol z aspiryną popity filiżanką kawy, który jest bardziej szkodliwy niż silniejsze leki na receptę, które przyjmuję doraźnie. Nie ujmując mu skuteczności. Leczę się u Niej od kilku lat i dzięki Niej jakość mojego życia znacznie się poprawiła, więc skorzystam z rady i w przypadku tego leku. W którymś z komentarzy przeczytałam, ze lek został wycofany z USA, bo był szkodliwy, więc tym bardziej nie będę ryzykować.
  • magda399 16.04.13, 17:33
    Nic nie wiem o szkodliwości ale rzeczywiście ten lek dość słabo działa na ból migrenowy mimo bardzo obiecującej reklamy :(.
    Nie ma w nim faktycznie nic odkrywczego i jeśli kawa z aspiryną komuś pomaga to albo ma bardzo łagodną migrenę albo to nie migrena :(
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.13, 22:20
    Ja mam od czasu do czasu silne bóle migrenowe. Ostatnio postanowiłam wypróbować ten lek. Jednego dnia zażyłam dwie tabletki z 5 godzinny odstępem i na drugi dzień pojawił mi się szum w uszach. Jak na razie kolejnego dnia nasilił mi się szum i jestem bardzo senna - napisałam do producenta - ciekawe co odpiszą.
    Strasznie mi to przeszkadza - w ulotce pisze, że jest to możliwy skutek uboczny zażycia tego leku. Niestety mnie dopadło. Mam nadzieję, że to minie.
  • Gość: Radek_M IP: *.abbott.com 18.10.13, 16:32
    Zgadzam się. Sam sobie kiedyś ten lek kupiłem w USA i w moim przypadku tylko przytłumia ból na 2-3 godziny a potem ból i tak wraca i w efekcie rozciąga w czasie trwanie migreny. Jak ja to nazywam - migrena musi się 'wyboleć'. Na koniec bólu jest lekki katar z dziurki, po stronie której boli mnie głowa i... ulga. Ale wracając - ten lek nie za bardzo działa (biore po 2 tabletki)
  • hamerykanka 12.07.12, 00:52
    Mi pomaga na zwykly bol glowy. Na migrenowy lekarz przypisal mi Treximet (sumatriptan i naproxen sodium 85 mg/500 mg). Dzial po 10 minutach, choc kiedy zaczyna swoje dzialanie mam kolatanie serca. Ale bol glowy mija blyskawicznie:)
    --
    Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32
  • Gość: dora IP: 77.252.155.* 02.08.12, 10:56
    Znam i polecam. Znajoma przywozi mi z USA. Mam straszne migreny nie raz, po mamie- ona ma jeszcze gorzej, czasem 2 dni potrafi lezec w łóżku z takimi bolami ze az wymiotuje. Nic nie pomagało a przynajmniej nie od razu, trzeba bylo swoje przecierpiec. A teraz wystarczy jedna tabletka, polezec chwilke i mija jak reka odjął :) Dawno nic tak szybko na mnie nie działało.
  • Gość: ala IP: *.chcgilgm.dynamic.covad.net 11.11.12, 12:39
    Najlepsza EXCEDRYNA to ta z USA,jest dostępna na Allegro.Próbowałem tą polską,niestety nie działa.Amerykanska jest drozsza,ale czyni cuda.Mojej Mamie,która ma migrenę od kilku lat,też bardzo pomogła i też tylko amerykańska
  • mika_1 13.11.12, 14:07
    Cały wątek o tym...
  • Gość: Bonia IP: *.izacom.pl 19.01.13, 18:58
    Witam!
    Leku tego używam od kilku lat, z różnym powodzeniem. Czasami jest to kilkanaście tabletek na tydzień, przy silnych migrenach. Bardzo skutecznie działa jeżeli weźmie się lek tuż przed wystąpieniem silnego bólu, albo przy rozpoczynającej się migrenie. Objawów ubocznych nie zauważyłam. Może tylko zgaga, czasami uporczywa. Polecam ten lek.
  • Gość: mariola693 IP: *.raciborz.vectranet.pl 09.02.13, 21:45
    ten lek na prawdziwa migreny nie pomoże tylko sumatryptan
  • honat5 12.02.13, 12:48
    Dziwię się,że wszyscy migrenowicze szukają tylko leków strikte chemicznych.Mało kto próbuje stosować inne metody,niekonwencjonalne.Migrena jest normalnie albo trudno wyleczalna lub wręcz nieuleczalna.Warto wtedy zastosować inne metody.Zresztą to jest reguła.Metody naturalne stosuje się dopiero wtedy,gdy wszystko zawodzi.A wtedy pojawiają się pretensje że to nie działa.tymczasem w przypadku migreny można w 30% osób,którym już nic nie pomaga pomóc np.homeopatią.Zainteresowanych zapraszam slawomir.prymas@wp.pl
  • annthonka 12.04.13, 21:53
    Tak tak, a świstak siedzi i zawija...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka