Dziwny ból głowy i oka.. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam i z góry dziękuję osobom, które to przeczytają i być może
    pomogą..

Mam 22 lata, od kilku lat, raz - dwa razy w tygodniu dopada mnie ból
    głowy. Jest dość silny, ale do wytrzymania. Co dziwne, zawsze boli
    lewa strony głowy i.. lewe oko. Zawsze lewe. Zastanawiam się, czy
    mogłaby to być migrena? Nie ma światłowstrętu, nie ma mroczków przed
    oczami, oko nie łzawi, nie piecze. Zauważyłam, że często ból pojawia
    się, jak się zdenerwuję..i przechodzi, gdy położę się na kilka
    godzin spać. Stąd moje pytanie..czy może z takimi skąpymi objawami
    być to migrena? Wiem, muszę udać się do lekarza, ale nim to zrobię,
    nim się dostanę i nim mi zrobią badania jestem ciekawa i
    zaniepokojona.. Szczególnie, że mam problemy z nieregularnymi
    miesiączkami i stąd moja obawa, że to może jakiś gruczolak przysadki
    mózgowej. Mam nadzieję, że nie..

Z góry dziękuję za odpowiedź..
    • Witam! Tak, moze byc migrena jak najbardziej.
      Migreny nie musza byc od razu silne i czeste, moga pojawiac sie
      rzadko i krotko i moze wystarczyc wlasnie tylko sen.

Oby nigdy nie bylo gorzej :)

Minnie
      • Gość: Milenka22 IP: *.149.246.27.zdnet.com.pl 21.04.08, 18:26
        Dziękuję za odpowiedź. :) Bardzo mnie uspokoiła.. Wiem, że migrena
        to żadna przyjemność i powód do radości, ale obawiałam się gorszej
        choroby i z nią wiązałam te bóle głowy..

Dziękuję i pozdrawiam. :)
    • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 11:45
      Cześć. Ja również mam 22 lata i mam te same objawy co Ty. Tez co jakiś czas
      dopadają mnie bóle lewej strony głowy i zawsze lewego oka. Idę na badania. Ale
      znalazłam coś interesującego o migrenie:Ból migrenowy może mieć różną
      lokalizację. Najczęściej występuje migrena oczna, która pojawia się w okolicach
      nerwu ocznego. Wpływa ona na obniżoną ostrość wzroku, w niektórych przypadkach
      powoduje całkowitą lub krótkotrwałą ślepotę. Innym rodzajem jest migrena
      okoporaźna, która występuje wraz z częściowym lub całkowitym porażeniem mięśni
      okoruchowych. Wyróżnia się też migrenę skojarzoną, która cechuje się okresowym
      bólem głowy o charakterze pulsującym. Tak wiec trzeba udać się do okulisty lub
      neurologa. Pozdrawiam
      • Gość: ja też IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.08, 01:58
        Mam 30 lat.
        Od czasów liceum miewam takie intensywne bóle : połowa
        głowy ,oko ,zęby w górnej szczęce - tez po lewej stronie i tez
        pomaga sen.
        Bóle wywowałne sa glownie dlugim niejedzeniem i intensywną pracą lub
        niedospaniem i niedojedzeniem.
      • Gość: Magda IP: *.40.182.68.sub.mbb.three.co.uk 17.07.09, 13:43
        Czesc mam na imie Magda,rowniez mam 22 lata.Migrene mam od 18 roku
        zycia:( Na bole glowy cierpie tak 5 razy w roku czasami trwaja 3
        dni.Dodatkowo trace wzrok,mam paralize i wymioty.Migrena doprowadza
        mnie do szalu.Dostaje tabletki,ktore powoduja,ze nie moge normalnie
        funkcjonowac.Jest to bardzo trudne w szczegolnosci kiedy ma sie male
        dziecko albo kiedy sie pracuje.Nie wiem jak mam sobie z tym
        poradzic??!!
    • wiecie co mam też koleżankę która ma straszne bóle migrenowe połączone z
      wymiotami i zawrotami głowy, że nawet miała zwolnienia lekarskie w pracy, wiem
      że kupiła w aptece jakiś lek podobno dobry,,,,
    • Gość: 64563 IP: *.210.connectic.pl 06.08.09, 13:06
      To może być migrena, ale też mogą być początki jaskry.
    • Gość: Igu$ia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 20:16
      Mam 12 lat i wczoraj miałam migrenę. Zaczeło sie od tego że "kątem
      oka" (lewym) nic nie widziałam wziełam tabletke od bólu głowy.Potem
      zaczeło mnie boleć na prawym okiem i ciągało mnie na wymioty ;( mój
      brat też miał migrenę i miał takie same obiawy jak ja ;(
    • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.10, 19:55
      Raczej Ci nie pomogę ale..Hmm .. Mam 16 lat i podobny problem. Tzn boli mnie prawa strona twarz. Ból pojawia się szybko i z czasem narasta .. Zazwyczaj zaczyna się od bólu oka . Byłam u okulisty. Stwierdził, że z moim okiem wszystko ok i że może to być migrena. Po wizcie u okulisty miałam zgłosić się do mojego lekarza, który w ewentualnym razie miał wypisać mi skierowanie do neurologa czego nie zrobiłam. Pozdrawiam.
      • Marto lepiej abyś jednak poszła do lekarza to sprawdzić, może to być
        migrena a może być to coś zupełnie innego.

Nie chce Cię straszyc,ale w przyszłości może ci np dokuczac bardziej...
        Lub boleć mocniej...
        Lepiej teraz to zrobić niż pózniej cierpieć bardziej.
        • witaj, ja cierpię na migrenę (potwierdzone neurologicznie) i mam podobne objawy
          z tym że ból przechodzi aż do samego karku. Podczas napadu całą połowę głowy i
          szyi mam "zdrętwiałą". Leki biorę jak tylko mam aurę (bo im później tym większe
          ryzyko że nie zadziałają) i co dziwne dla wszystkich ciepły okład koi ból do
          tego stopnia że mogą zapaść może nie w sen ale drzemkę. Polecam spróbowania
          okładów (ciepłych lub zimnych), odpoczynku w cichym i ciemnym pomieszczeniu i
          koniecznie udaj się do specjalisty bo tylko lekarz możne potwierdzić diagnozę.
          Pozdrawiam
          • Gość: pawel_on IP: *.promax.media.pl 23.01.11, 22:12
            Nie musi być to migrena może to również być Rwa twarzowa, czyli neuralgia nerwu trójdzielnego, lub po prostu nerwoból.
            Kolejnym ale niezbyt częstym objawem może być również wypieki na twarzy a ucho wówczas piecze. Wszystkie objawy dotyczą lewej strony głowy.
    • Gość: monika IP: 213.77.0.* 05.06.11, 20:39
      witam wszystkich:) może zacznę w ten sposób że znam ten ból już od jakiegoś czasu mam takie napady bólu głowy prawej strony i prawego oka. są one tak silne że zawsze kończą się na wizycie w szpitalu i podaniu zaszczyku przeciwbólowego czyli pyralginy. mam wadę jestem krótkowidzem tylko w prawym oku. byłam u okulisty badała mi dno oka itd.. i bóle te nie są związane z wadą. byłam również u swojego lekarza rodzinnego zamiast skierowania do neurologa zapisał mi ketanol na receptę...
      • witam, ja mam to samo od paru lat :(.Objawia sie z początku tępym bólem głowy, oka.. a potem już leci z górki :/ najpier wrażenie jakbym nie widziala poł ręki a potem już takie zygzakowate ślaczki przed oczami, do tego dochodzą wymioty, uczucie drętwienia rąk, i nie umiem sie wysłowić, ani myśleć..
        Byłam z tym u lekarza i dowiedziala się ze na to nie ma niestety lekartswa tylko jakieś srodki uśmierzające ból.., i mam to odziedziczone po ojcu i jak mi Pani doktor powiedziała "migrena odziedziczona po ojcu ma gorszy przebieg." co mnie nie pocieszyło.
        Oczywiści jak mam migrene, najlepiej położyć sie spać, uchylić okno miec cicho i spokój.. jakies tableti i zróbcie sobie czarną mocną kawe z dodatkiem soku ze świeżej cytryny POMAGA!
        a jak Wy z tym czyms walczycie i może mi ktoś powiedzieć czy kiedyś to całkowicie ustąpi.. czy będę z tym żyć lata.. ? :/
        • Sa takze leki na zapobieganie migrenom, niestety nie w 100% skuteczne chociaz niektorym nawet tak swietnie pomaga, (ale to szczesciarze),
          (byly o tym wiele razy szczegolowe watki, ostatni o Topamax, zachecam bardzo do uzycia wyszukiwarki)
          ale nawet jak zredukuje ww 50% to juz cos prawda?

Problem tylko ze czesto w parze ida takze skutki uboczne, ale z kolei do nich mozna sie przyzwyczaic. wtedy trzeba rozwazyc co gorsze zycie z migrena czy ze skutkami ubocznymi
          jesli z migrena to wybor chyba oczywisty...

np. ja w tej chwili jestem na Topamax,.
          wypadaja mi wlosy i jestem permanentnie zmeczona
          ale za to ustapily mi potworne migreny - odpukac w niemalowane.
          wole to tysiac razy niz co chwile te rzygania i agonie w lozku.
          i wole peruke, kupie nawet zielona lub fioletowa z radoscia :)

te napady co mam teraz sa do zniesienia :) agonijny napad juz rzadko :)

Minnie

--
          Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
          • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.11, 13:18
            Witam,
            Mama 23 lata i od roku zazwyczaj nad ranem mam problem z lewym okiem. Budzi mnie straszny ból - tak jakby ktoś mi wbijał szpilkę w oko - łzawi strasznie i jest potwornie ciepłe. Od jakiegoś czasu przy takich atakach stosuję zimy okład i przechodzi, ale pozostaje ból głowy. Robiłam badania okulistyczne wszystkie i wyszło, że oko jest w porządku. Byłam również u neurologa i dostałam skierowanie na tomografię. Na tomografii nic nie wyszło a problem dalej jest. Badania ogólne też robiłam i nic na nich również nie wyszło. Ale niestety coś musi być bo nic lepiej nie jest, ale nikt nie umie mi pomóc skoro badania są w porządku. Dlatego mam pytanie czy to może być migrena? czy migrena powinna wyjść na tomografii?
            • Nie, w migrenie obraz mózgu w tomografii jest prawidłowy.

Twoje objawy mogą wskazywać na tzw. klasterowy ból głowy. Poczytaj sobie np. klasterowy-bol-glowy.com.pl/

Proponuję wizytę u porządnego neurologa (popatrz na wątek przyszpilony na górze forum, tam są dobre kontakty).

--
              Anthonka to ja.
          • Gość: tequila IP: *.play-internet.pl 25.11.11, 18:44
            Agonijny napad?Agonie w łóżku??? Czy ty wiesz co bredzisz?
        • Gość: Glowa IP: *.adsl.inetia.pl 06.09.12, 15:40
          A nie lepiej zrobic rezonans mag.mojej mamie tez mowili przez 15 lat ze migrena a okazal sie guz
    • O, jak sa nieregularne miesiaczki to koniecznie trzeba to wyjasnic.
      ja bym absolutnie zaczela od rezonansu z kontrastem i bez,

ale zaubrzenia przysadki to nie jest jedyna przyczyna nieregularnych miesiaczek,
      tego moze byc wiele. zaburzenia czynnosci podwzgorza no tez moga miec wplyw.

np Hashimoto, inne zaburzenia tarczycy, PCO, Addison's. Cushing's, polipy, wlokniaki, endometrioza, nadnercza - to na poczatek.

Tak ze wybralabym sie do dobrego ginekologa-endokrynologa ktory bedzie mial/a
      pasje doszukania sie przyczyny, bo jak nie to won.

A objawy jak najbardziej moga byc migreny, tyle ze czy na pewno to migrena to wyjasni ci takze lekarz. neurolog.

Moze to byc migrena niezalezna od nieregularnych miesiaczek, wtedy gorzej,
      a moze byc z tym powiazana, wtedy lepiej bo jesli ten drugi problem sie rozwiaze
      to szansa ze i migreny przy okazji tez jest duza.

A daj znac jak dalej idzie.

Minnie

--

• Też mam 22 lata i mam też te same objawy mocny bul głowy i lewego oka i tez tak mam jak ty z 2 3 razy w miesiącu mnie boli nie wiem czym to jest spowodowane też wybieram sie do lekarza no ale dojść nie moge bo nie mam czasu ponieważ cały czas pracuje
      nie mam pojęcia co to jest nie jesteś sama
    • Gość: Grze$ IP: *.gov.cz 01.07.12, 16:54
      Witam. Mam 30 lat.Jestem mężczyzną ale miałem identyczny ból głowy zaczął się od bólu całej głowy.Głowa zaczęła mnie boleć tak jak od żołądka.Czułem się bardzo źle.Po zwymiotowaniu ból przeszedł na przód głowy a dokładnie lewą jej część a później umiejscowił się tuż za okiem.Przypominał ból zęba tylko że ból zęba to pikus do tego.Nie poszedłem do pracy tego dnia.Nie potrafiłbym się skupić ani normalnie funkcjonować.Ogólnie miewam bóle głowy bardzo często.Taki ból natomiast pojawił się nie pierwszy raz.Na pewno ma to związek z ciśnieniem atmosferycznym.Miewam ten ból np 3-4 dni przed opadem pierwszego śniegu,bądż teraz latem przed ulewą po długiej suszy.Od 20 roku życia jedynym lekarzem jakiego odwiedziłem był chirurg.Mam nadzieje ze nie mamy jakichś guzów i to jakieś tam nadciśnienie tylko.Pale papierosy,pije kawę dużo pracuje(w dzień i w nocy).Nie mogę i nie chcę z tego zrezygnować a idąc do lekarza pewnie bym musiał.Napisz mi natomiast co Ci powiedział jak możesz.buźka ;)
      • Nie mogę i nie chcę z tego zrezygnować a idąc do lekarza pewnie bym musiał

wiesz na pewno lekarz bedzie cie zachecal, bedzie zalecal, ale zmusic cie nie moze.
        zrobisz co zechcesz.
        rzucic palenie warto bardzo ze wzgeldu na zdrowie w ogole nie tylko na migreny.
        ja bardzo polecam. :)

natomiast taka wizyta lekarska bedzie tylko z pozytkiem bo
        a/ zrobisz sobie badania ogolne, dowiesz sie w jakim jestes stanie ogolnym
        b/ jak pijesz duzo kawy to szansa jest ze mozesz miec anemie (kawa, herbata maja tendecje do blokowania wchlaniania zelaza) i od tego bole glowy
        c/lekarz moze polecic ci specjalne tabletki na migreny.

co prawda skoro pijesz duzo kawy i palisz to jeszcze do tego tabletki (chemia) jak najmniej
        ci sa potrzebne, no ale skoro cierpisz...
        Zastanow sie jednak nad rzuceniem palenia.
        W Ameryce Pln palenie od dawna przestalo byc cool. coraz mniej ludzi pali, nawet mlodziezy.
        Coraz mniej celebrytow pali. W takiej Californii na palacza krzuwa sie ze wstertem ze jest
        smierdzaca "popielniczka". moda jest na zdrowa cere, biale zeby, pachance wlosy
        i swiezy oddech.
        tak ze pomysl.. :)

Minnie

--

• Gość: ajron IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 21.08.12, 17:02
          od jakiegoś czasu co jakiś czas mam te same bóle głowy prawa strona najpierw głowa potem oko i zęby i cały czas tylko prawa strona, teraz ból nie mija już od tygodnia
          • Gość portalu: ajron napisał(a):
            teraz ból nie mija już od
            > tygodnia

to moze pora wybrac sie do lekarza??? to moze byc np objaw zapalenia zatok..
            seria antybiotyku przez 10 dni, i po bolu.

Minnie

--
            Minniemouse to ja :)

Zapraszam na forum MIGRENA
            forum.gazeta.pl/forum/f,12154,Migrena.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.