Dodaj do ulubionych

Normalni w Klanie

18.04.12, 13:47
Ostatnie odcinki przyniosly takie, a nie inne refleksje.
Normalny w klanie jest np. Norbert, ktory nie omieszkal zauwazyc, ze Ola idzie na wizyte kuratorska do rodzonej siostry i przyprowadza znajomego kuratora. SZOK! Raczka raczke myje, nikt nie widzi w tym nic niestosownego.

Normalna jest moim zdaniem Monika, ktora jako jedyna szuka sprawiedliwosci i przestepcow, ktorzy doprowadzili do smierci Ryska.

A reszta? Ja nie wiem, ale mnie szokuje, ze taka Agnieszka ciagla przysposabia sobie nowych gachow, normalnie jeden odchodzi drugi przychodzi. Przeciez ona ma dziecko, nie mozna tak malej zmieniac wujkow co chwila. I nikt Agusi uwagi nie zwraca, wszyscy tylko pragna jej szczescia. Olka, ktora jest chyba kuratorem, nie widac jej mentorki, tylko ma ewentualnego kochasia, bo oczywiscie koles sie w niej zakochal. Na Kurdego, ktorego zona puscila w trabe i nadal nim pomiata przez matke, spuscmy zaslone milczenia.
Ryskowa dostala milion i robi liste zakupow, po czym ja rwie, czytalam, ze bedzie chciala ratowac dom Jacka? Paradne...
--
Deczko o sobie...
  • Gość: qwerty IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.12, 14:34
    Naprawde bardzo sluszne obserwacje!
    Ja tez nie za bardzo rozumiem, z jakiej racji do Agnes przyszedl kurator w towarzystwie jej siostry - no az w taki zbieg okolicznosci trudniej jeszcze uwierzyc nic trafienie miliona przez Graze.
    No i dawno niewspominany watek zaginiecia Beaty, gdzie ktos tam zadzwonil do fundacji, ze zaginiona osoba pragnie rozpoczac nowe zycie i wszyscy to lykaja. Nikt nie drazy, nie szuka - tak jak w przypadku Moniki i smierci Ryska. Akurat w tym watku wszyscy wydaja mi sie nienormalni.
    A, i chyba pulkownik znormalnial,, w przeciwienstwie do swojej malzonki.
  • Gość: Nika IP: *.CNet.Gawex.PL 18.04.12, 14:47
    Nienormalne i absolutnie nie do przyjęcia w misyjnym serialu jest propagowanie wybaczania mężowi notorycznych zdrad i przekazywanie tej mądrości własnej córce, dla mnie to jest chore biorąc pod uwagę że mamy 2012 rok i podobno większą świadomość kobiet, a nie lata '30 ubiegłego stulecia gdy kobieta zależała od męza.
  • gazeta_mi_placi 25.04.12, 09:20
    Dokładnie.
  • Gość: fjona IP: *.cable.net-inotel.pl 18.04.12, 19:42
    A dlaczego do Agnes przyszedł kurator???:O
  • Gość: clematite IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 22:50
    Bo kiedyś Zosia miała w domu jakiś wypadek i wezwano pogotowie, a Aga z Olką wypiły wcześniej po lampce wina i pani doktor stwierdziła, że są pod wpływem ;)
  • brms 18.04.12, 14:52
    Jak widzę słowo "normalni" to na wszelki wypadek czerwone światełko mi się zapala. Bo do stylu życia innych się nie wtrącam.
    Z opisanych sytuacji niektóre są pewnie niezgodne z prawem.
    Natomiast sposób celebrowania śmierci bliskiego jest sprawą indywidualną. Niektórzy potrzebują znać wszystkie szczegóły, inni chcą pozwolić odejść w spokoju. Brak prac policji nad tym przypadkiem jest niezgodny z prawem.
    Jak ktoś ma dziecko i prowadzi bogate życie towarzyskie, to to dziecko najczęściej do wszystkich znajomych mówi "wujku" i nie ma w tym niczego złego. Zdaje się, że ani Aga nie została przyłapana przez córkę w intymnej sytuacji ani też na żadnego z wujków nie kazała mówić "tatusiu" i nie dawała do zrozumienia, że to ktoś na dłużej. To wiemy, my, dorośli, oglądający serial.
    Prawdopodobnie wizyta w towarzystwie siostry byłą niezgodna z prawem.
    Niektórzy nie potrafią wybaczać zdrady, ale inni tak. I też nie widzę w tym niczego nienormalnego. Ich wrażliwość, ich życie, ich sprawa.
    Grażynka ma swoje miłosierno-religijne przekonania i zapewne dlatego woli wydać pieniądze na innych, nie na siebie. Są tacy ludzie, ale chyba Jacka do niczego zmuszać nie będzie?

Generalnie - w serialu jak w życiu. Za przerysowaniami, żeby było ciekawiej, ale żeby nienormalność?...
  • eo_wina 18.04.12, 15:57
    No ale przyznaj, kto NORMALNY uwierzylby, ze Beata-matka dzieciom urywa sie do innego zycia (jesli juz wspomniano wyzej ten watek), a nikt nawet nie wspomni, ze moze wypadaloby to sprawdzic, bo Beatka w przeszlosci cierpiala na borelioze, co moglo poskutkowac jakims odpalem psychicznym. Albo ktos ja porwal i przetrzymuje, a do fundacji zadzwonila jakas podstawiona osoba. No ale gdziez! Przyjeli do wiadomosci i basta. O Beacie wspominamy tylko jak o umarlej podczas kazdych swiat.

--
    Winter is coming ...
  • pluskotka 18.04.12, 22:50
    Beata chorowała nie na boreliozę, a na kleszczowe zapalenie mózgu bodajże.
    --
    ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
    . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
  • brms 19.04.12, 13:18
    Tu przyznaję rację: wątek zaginionej Beaty i Grażynki-milionerki to zdecydowane wpadki scenariuszowe Klanu (byle jak to rowiązali)
  • Gość: i IP: *.aster.pl 18.04.12, 16:16
    > Niektórzy nie potrafią wybaczać zdrady, ale inni tak. I też nie widzę w tym nic
    > zego nienormalnego. Ich wrażliwość, ich życie, ich sprawa.

A była w tym serialu jakakolwiek kobieta, która nie wybaczyła chłopu/mężowi zdrady? Nie czepiam się, tylko naprawdę nie pamiętam. Może jakaś była?
  • eo_wina 18.04.12, 16:52
    Moni nie wybaczyla detektywowi Bogdanowi :-)

--
    Winter is coming ...
  • Gość: i IP: *.aster.pl 18.04.12, 21:15
    O, dzięki. Kompletnie nie pamiętam, z kim się puścił Bogdan.
    Dobrze, że chociaż Moni zachowała twarz w przeciwieństwie do etatowo zdradzanych Elżbiety, Beaty i Czesi.
  • Gość: kk IP: *.play-internet.pl 18.04.12, 18:24
    Scena na cmentarzu dzisiaj tak żenująca, że teraz pozostanę przy streszczeniach.
  • Gość: mdm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 19:10
    A co było w niej żenującego?
  • Gość: kk IP: *.play-internet.pl 18.04.12, 20:46
    Scena kopania grobu i Maciek z ofertą matrymonialną + Norbert opiekun, ktory podczas całej drogi do tego miejsca nie mógł się uprzednio dowiedzieć, jaki jest cel wizyty?
  • dziennik-niecodziennik 18.04.12, 20:01
    > Normalny w klanie jest np. Norbert, ktory nie omieszkal zauwazyc, ze Ola idzie
    > na wizyte kuratorska do rodzonej siostry i przyprowadza znajomego kuratora. SZO
    > K! Raczka raczke myje, nikt nie widzi w tym nic niestosownego.

kurator byl wyznaczony odgórnie i bezstronnie, Olka opowiadała że to on sam sie zapytał czy Agnieszka to nie jakas rodzina. i Olka tam była niezawodowo i nieoficjalnie, tez była o tym mowa.

> Ja nie wiem, ale mnie szokuje, ze taka Agnieszka ciagla przysposabia
    > sobie nowych gachow, normalnie jeden odchodzi drugi przychodzi. Przeciez ona ma
    > dziecko, nie mozna tak malej zmieniac wujkow co chwila.

noto co ze ma dziecko, to ma nie szukac sobie partnera czy ma sie związac z pierwszym lepszym aby był i "tatusiował"? Agnieszka stawia sprawe uczciwie i jasno, nie wciska Zosi ze kolejni absztyfikanci to kandydaci na ojców. nie mowiac o tym ze od urodzenia Zosi o ile dobrze pamietam to w gre na powaznie wchodził tylko Marek, a teraz pan pediatra. Miron sie plącze, ale Aga raczej nie chce miec z nim nic wspólnego.

> Olka, ktora jest chyba kuratorem,
    > nie widac jej mentorki, tylko ma ewentualnego kochasia, bo oczywiscie koles sie
    > w niej zakochal.

mentorki nie widac chwilowo bo jest chora. przedtem była i jeszcze bedzie.

> Na Kurdego, ktorego zona puscila w trabe i nadal nim pomiata
    > przez matke, spuscmy zaslone milczenia.

bo istotnie, to takie niespotykane zjawisko - wybaczyc zdradę...
  • Gość: xd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 21:47
    i maciek tez o dziwo jest normalny!ma chlop juz 20 lat!!!!!i chce sie ochajtac!!!a wszystkich to tak dziwi... ;/
  • z_plus_z 19.04.12, 00:15
    > Norbert, ktory nie omieszkal zauwazyc, ze Ola idzie
    > na wizyte kuratorska do rodzonej siostry i przyprowadza znajomego kuratora. SZO
    > K! Raczka raczke myje, nikt nie widzi w tym nic niestosownego.

Tak, to było fajne i naturalne; to zwrócenie uwagi na rażące rodzinne "triki" przy załatwianiu spraw.
    Znamienne, że powiedział to bohater... chory na schizofrenię...
  • gazeta_mi_placi 25.04.12, 09:20
    Osoby chore na schizofrenię podczas remisji choroby są jak najbardziej normalne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka