Dodaj do ulubionych

co z komunią Pawełka?

24.05.12, 19:00
Paweł junior chodzi do 2 klasy SP.. to czas komunii... a w serialu cisza.

Idzie czy nie idzie? Jak idzie to może jakaś rozmowa w serialu na temat np. spowiedzi czy próby w kościele powinna się przynajmniej odbyć.. a jak Lubiczowie poszli po rozum do głowy i dzieciaka do komunii nie posyłają, to powinni to jakoś też w rozmowach wtrącić.. że nie.. bo.. 1) nie chodzą do kościoła 2) niech młody sam kiedyś zdecyduje 3) jakiś inny powód.. np. wpada Grażynka pyta co z tą komunią, bo Pawełek w drugiej klasie, maj się kończy, a oni nadal nic nie wiedza.. i Krystyna mówi, ze nie posyłają Pawełka bo......

A taki wątek by się przydał.. bo większość ludzi chyba chrzci dzieci i posyła je do komunii "bo tak wypada", "bo będzie mu smutno jak inni dostaną prezenty, a on nie" itp..
A dzieciaki do kościoła wcześniej często nawet nie chodziły.

Zatem scenarzyści tyle czasu poświęcili maturze Bożeny, ze o komunii (niezależnie od tego czy młody poszedł czy nie) zapomnieli..

a Kasia? w której jest klasie..nie w trzeciej? bo testy trzecioklasistów też są..
  • Gość: xx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.12, 19:05
    co z komunią nie wiem...

ale Kasie to chyba starsza jest co? skoro Bożena już po maturze? A powiedzcie mi ile lat ma Maciek, ze planuje już ślub?
  • madzialena22 24.05.12, 19:13
    a już wiem co Kasią... ona jest w 6 klasie.. więc tu są testy do gimnazjum..
    Ona po prostu mi nie wygląda na 13 latkę.. tzn. wygląda.. taką nastolatkę, jak kiedyś były ;))
    Bo te dzisiejsze uczennice klas VI to wyglądają zupełnie inaczej... wiem, bo codziennie widuję ich mnóstwo (wyrośnięte, z makijażem, z pofarbowanymi włosami..)

Czyli Kasię mamy z głowy..

no a co z tym Pawełkiem... nawet słowa Pawełek w domu nie powiedział, np. tato, a Grzesiu to na komunię dostał... czy coś tam.. a to przecież normalne, że dzieci o tym w szkole rozmawiają i w domu takie informacje przekazują,,
  • Gość: xx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.12, 19:16
    znam chłopca z klasy drugiej, który nie był w tym roku przyjęty z innymi dziećmi, będzie za rok. Ale dlaczego to nie wiem....
  • dziennik-niecodziennik 24.05.12, 20:06
    ale to nieistotne w ktorej jest sie klasie tylko ile ma sie lat. nawet ostatnio byla dyskusja publiczna wlasnie na ten temat, bo księża stwierdzili że w sytuacji kiedy coraz młodsze dzieci zaczynają edukację komunię należałoby przesunąc o rok. teraz ma byc jak parafia zadecyduje a za jakis czas jak sie unormuje to w jakim wieku zaczyna sie szkołę to unormuje sie i to.
  • dziennik-niecodziennik 24.05.12, 20:04
    > A powiedzcie mi ile lat ma Maciek, ze planuje już ślub?

20 albo i 21.
  • Gość: chłop IP: *.warszawa.vectranet.pl 24.05.12, 19:15
    Żeby iśc do I komunii to trzeba znać katechizm. Pawełek da radę sie tego nauczyć? Kiepsko to widzę.
  • Gość: ;pp IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.12, 19:25
    nie został przyjęty do komunii?
    Ale może on jest młodszy? W końcu teraz w 2 klasach są dzieci z rocznika 2003 i 2004.. ale.. te młodsze co znam, wszystkie szły. Chociaż może to zależy od szkoły (parafii)..

A może nie pozaliczał modlitw czy co tam trzeba.. ale co.. ksiądz/katechetka by nie dopuścili? hmm ciekawe..
    no to przekonamy się za rok czy: Pawełek pójdzie za rok.. a może się okaże, że jednak był w tym roku, a ze nikt o tym nie wiedział no cóż.... scenarzyści..
  • Gość: ksantypa IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.12, 20:03
    A Pawełek w ogóle był ochrzczony?Bo jakoś akcji pt."Przyjęcie z okazji chrzcin Pawełka w Rosso" nie kojarzę.Albo w jakimkolwiek innym miejscu, bo nie wiem, czy wtedy już Izolda była restauratorką, czy jeszcze prowadziła butik.
  • Gość: taranka IP: *.ip.netia.com.pl 24.05.12, 20:05
    Pawełek na pewno jest w drugiej klasie. A Kasia na pewno nie kończy gimnazjum.Ona chyba teraz kończy szósta klasę-czyli powinna mieć testy.To chyba bylo w kwietniu.
  • Gość: znów ja IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.12, 20:38
    Taranka weź Ty czytaj ze zrozumieniem, bo nikt tu nie napisał, ze Kaśka kończy gimnazjum.. tylko, ze będzie do niego szła i miała testy..

co do komunii.. to u mnie w mieście, o ile się orientuję, to do komunii idą dzieci, które są w klasie 2, niezależnie od tego ile mają lat (tzn. czy są z rocznika 2003 czy 2004).
    I chyba nawet te, które powtarzały pierwszą klasę lub miały odroczenie o obowiązku szkolnym i są dopiero w pierwszej klasie, zamiast w drugiej, nie brały komunii.. wezmą jak będę w drugiej, czyli już w wieku 10 lat. W przyszłym roku między dziećmi komunijnymi noże być zatem 2 lata różnicy.

Zresztą kiedyś też komunię brały dzieci w 2 lub 3 klasie.. Urodziłyśmy się z kuzynką w 1982 roku. Ja komunię miałam w 2 klasie... a u niej (Września) ksiądz stwierdził, ze druga klasa to za wcześnie i tam dzieciaki miały komunię dopiero rok później.

Ciekawe czy Pawełek miał chrzest.. bo nie pamiętam.. a Kasia? Chrzcili ją?

Jak nie to w sumie dobrze.. coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że chrzest "bo tak wypada" nie ma najmniejszego sensu ;))
  • raszefka 24.05.12, 21:55
    Nie wiem, czy Kasię chrzcili, ale Bożenka była u komunii, albo miała być, bo Ryśku swego czasu poszukiwał biologicznej rodziny i świadectwa chrztu.
  • Gość: ksantypa IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.12, 22:03
    A z komunią Bożenki, to nie było przypadkiem jakiejś tragedii w związku z sukienką?Że chomik ją zeżarł czy coś w tym stylu?Coś takiego mi się majaczy po pamięci, ale to było tak dawno temu...
  • joanb333 24.05.12, 22:31
    W przypadku komunii Bożenki to kojarzę, że okazało się, że nie była ochrzczona przez swoją matkę biologiczną i przed komunią musiał się wpierw ochrzcić.
    A Kasi chrzest to kojarzę jak proszą Józka ( cezary Żak) na ojca chrzestnego a na matkę sąsiadkę Danusię ( Katarzynę Żak).
    Chrztu nie pokazywali, bo pewnie był w niedzielę a w niedzielę Klanu nie ma...

--
  • kanna 25.05.12, 23:16
    Niekoniecznie, klasy pierwszaków - sześciolatków idą do komunii w kl. III
    --
    Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
  • zuzanka79 24.05.12, 22:10
    Kasia I Komunię . W odcinku 1483 Grażynka zaprosiła na tę uroczystość Pawła dokładnie w 5 minucie i 50 sekundzie :D www.tvp.pl/vod/seriale/obyczajowe/klan/odcinki-1400-1500/odc1483/57856 .
    A Paweł jr pewnie do Komunii pójdzie za rok razem z moim synem ;). U nas już od kilku lat dzieci chodzą w III a nie II klasie.
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg[/img]
  • Gość: klanomaniaczzka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.12, 01:44
    zuzanka79 - dzięki za linka, nawet nie wiedziałam, że są tam do obejrzenia starsze odcinki Klanu :)
  • Gość: anka IP: *.telpol.net.pl 25.05.12, 09:16
    Bliżniaki Michała też nie były do komunii
  • klan3 25.05.12, 12:38
    To jest bardzo słuszna uwaga!
    Też się nad tym zastanawiałam.

Jestem tylko ciekawa,czy to jest niedopatrzenie scenarzystów, czy po prostu Lubiczowie są niewierzący?
    Chociaż pamiętam doskonale odcinki, kiedy Krystyna chorowała na raka piersi. Pamiętam scenę, w której Krystyna była w kościele i się modliła, a potem jeszcze dała na ofiarę.
    Także obstawiam niedopatrzenie scenarzystów. Zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz!
  • toxicity1 25.05.12, 14:40
    klan3 napisał(a):

> Chociaż pamiętam doskonale odcinki, kiedy Krystyna chorowała na raka piersi. Pa
    > miętam scenę, w której Krystyna była w kościele i się modliła, a potem jeszcze
    > dała na ofiarę.
    >
    Wiadomo - jak trwoga, to do Boga...
  • blekitnalaguna123 25.05.12, 13:42
    Kasia urodziła się w 2000 roku, czyli jest w 5 klasie. Maciek jest rok starszy od Bożeny, czyli ma 20 lat. Co do komuni Pawełka, o Małgosi dwa lata temu też nie było ani słowa (jest rok młodsza od Kasi, czyli w 4 klasie), o bliźniakach Michała rok temu też (oni chyba są w 3 klasie?)
  • piotr7777 26.05.12, 07:20
    blekitnalaguna123 napisała:

> Kasia urodziła się w 2000 roku, czyli jest w 5 klasie. Maciek jest rok starszy
    > od Bożeny, czyli ma 20 lat. Co do komuni Pawełka, o Małgosi dwa lata temu też n
    > ie było ani słowa (jest rok młodsza od Kasi, czyli w 4 klasie), o bliźniakach M
    > ichała rok temu też (oni chyba są w 3 klasie?)

To nie tak
    Kasia urodziła się w 1999 r, ściślej rzecz biorąc 1 marca. Powinna być więc w szóstej klasie a Jaś (rocznik 1998), w pierwszej gimnazjalnej.
    Maciek od Bożeny jest starszy nie rok a dwa lata, bo do pierwszej klasy poszedł w 1998 r. a Bożena dwa lata później. Synowie Michała są rówieśnikami Małgosi tyle, że ona urodziła się w czerwcu 2001 a oni w grudniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka