Dodaj do ulubionych

Pociągiem na koronacje króla.!

24.07.12, 13:17
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do ciekawego spędzenia czasu w trakcie wakacyjnego weekendu. Już w sobotę 28 lipca 2012 z dworca głównego w Poznaniu odjedzie specjalny pociąg RETRO PIAST do Wągrowca i Gniezna! PIAST przejedzie trasą przez Oborniki, Rogoźno, Wągrowiec i Skoki. Skład pociągu będzie złożony z zabytkowych, dwuosiowych wagonów pasażerskich. Atrakcje przygotowane przez naszych samorządowych partnerów w Wągrowcu zaskoczą każdego z pasażerów, a kulminacyjnym momentem przejazdu będzie przeniesienie się do XI wieku naszej ery, kiedy to w Gnieźnie – miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej historii. W roku 1025 odbyła się w gnieźnieńskiej katedrze koronacja pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego. Gniezno zaprasza na inscenizację tego ważnego momentu naszej historii.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.TurKol.pl

Zapraszamy serdecznie
Instytut Rozwoju i Promocji Kolei
Zespół TurKol.pl
Infolinia TurKol.pl 603 366 366
Edytor zaawansowany
  • apodemus 24.07.12, 13:27
    Z wielu przyczyn wolę imprezy kolejowe, organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni.

--
    Było, minęło...

Spacerkiem po Lesznie i wycieczka do Turwi
  • sibeliuss 24.07.12, 16:24
    Miałeś złe doświadczenia z TurKolem?
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • apodemus 25.07.12, 07:15
    Zapewne wiesz, co oznaczają np. "parówki z indykiem"? Mięsa indyczego jest w nich jakieś 5% albo jeszcze mniej. Podobnie można rozumieć TurKolowy "pociąg z parowozem" - do kopciucha doczepiona jest lokomotywa spalinowa jako "wspomaganie", a parowóz dymi dla ozdoby. Po jakimś czasie znika w ogóle. Jak będę chciał posłuchać klangu diesla (który skądinąd też może być ciekawy), to pojadę na imprezę z dieslem; na kolejowej imprezie jedną z istotnych rzeczy jest dla mnie możliwość posłuchania maszyny parowej. Poza tym, jak to wygląda - jaskrawy diesel doczepiony do parowozu? Fuj.
    Druga sprawa, z innej imprezy - uważam że doczepianie do lekkiej "oelki" ...nastu wagonów to zamęczanie wiekowej maszyny, ostatecznie chyba nikt nie kazałby swojej babci brać udział w zawodach dźwigania ciężarów. To się pozornie kłóci z tym co napisałem wcześniej - dodanie spalinówki pozwoli na cięższy pociąg - wolałbym jednak pociąg krótszy, a tylko parowy. Tak, wiem - byłoby mniej miejsc i drożej. Ale przynajmniej wiadomo za co.
    Jak marudzić to do końca. Do wiekowego kopciucha współczesne, pstrokate wagony bez otwieranych okien pasują jak wół do karety. Myślę, że dla większości jadących na wyprawę "pod parą" komfort jazdy nie jest priorytetem - chodzi o "klimat podróży", a wygoda Intercity z Warsem jest rzeczą "codzienną". Wprawdzie nie ma technicznych przeciwwskazań, żeby taki skład zestawić - sprzęgi pasują - ale znów: to nie wygląda dobrze. Poza tym, wystawienie pyska przez otwarte okno i napawanie się dźwiękami i zapachem dymu wprowadza mnie w stan nirwany :-)
    Mógłbym tak długo, ale i tak już chyba wyszedłem na malkontenta...

Jak dotąd, dwukrotnie uczestniczyłem w eskapadach organizowanych przez TPWP - jechałem pociągami pod hasłem "Flota Wielkopolski" w 2010 i 2011 roku i w tym roku też się wybieram :-) Imprezy bez "zadęcia", kopciuch z oliwkowymi wagonami (2 lata temu "bonanzy", w zeszłym roku Bipa), jazda dla samej jazdy i... mnóstwo radości.

Kilka fotek z "Floty" z 2011 roku wrzuciłem tutaj:
    www.werttrew.fora.pl/nasze-odkrycia-w-calej-polsce,15/flota-wielkopolski-eskapada-kolejowa-do-gdanska,6325.html

--
    Było, minęło...

• sibeliuss 25.07.12, 11:52
    Kiedy odbywa się ta Flota?
    --
  • apodemus 25.07.12, 12:04
    W tym roku planowana jest w sobotę 1 września.
    Ciekaw jestem taboru - zdaje się, że z kopciuchów to tylko któraś oelka będzie na tyle sprawna, a wagony trzeba będzie jakieś pomalować w słuszne, dawne barwy - ale wierzę, że dadzą radę :-)

--
    Było, minęło...

• apodemus 03.08.12, 12:31
    sibeliuss napisał:

> Kiedy odbywa się ta Flota?

Jakby co, można się już zapisywać.
    www.flotawielkopolski.pl/

Do zobaczenia w 1 wagonie :-)

--
    Było, minęło...

• apodemus 22.09.12, 19:29
    No to sobie pojechałem...

www.werttrew.fora.pl/nasze-odkrycia-w-calej-polsce,15/z-parowozem-zastepczym-do-tczewa,7367.html

Gdyby się linka połamała: tiny.pl/hnmx4

No cóż...
    Może za rok będzie inaczej.

--
    Było, minęło...

• sibeliuss 26.09.12, 07:43
    Czemu się smucisz, może będzie jakaś inna atrakcja.
    --
  • apodemus 26.09.12, 08:05
    Nie no, w sumie było OK, po prostu jestem nieco zawiedziony awarią głównej atrakcji; tym bardziej, że była to awaria, której można było uniknąć przy zachowaniu minimum staranności zarówno obsługi wiekowej maszyny, jak i warsztatów, które szykowały ją do drogi. A nie była to pierwsza wpadka wolsztyńskiej "szopy".

--
    Było, minęło...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka