Dodaj do ulubionych

bardzo stara szkoła

05.01.14, 19:44
Przed II wojną istniała w Lesznie szkoła żeńska o kierunku pedagogicznym.Zwracam się z uprzejmą prosbą o informację czy budynek tej szkoły jeszcze istnieje?
Może ktoś ma stare zdjęcia tej szkoły?
Dziekuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • seren1 Re: bardzo stara szkoła 07.01.14, 18:55
      Po pierwsze to : img845.imageshack.us/img845/546/rslf.jpg i należy z niego korzystać :-) Na tej stronie, pod poz 10, masz wzmiankę o tej szkole - www.leszno.pl/DATA/pliki/multimedia/broszury/jan_amos_komenski_pl.pdf. Obecnie mieści się w tym gmachu Zespół Szkół Ekonomicznych . A tutaj masz foty do tej szkoły - fotopolska.eu/Leszno/b7743,Zespol_Szkol_Ekonomicznych_.html
          • az43 Re: bardzo stara szkoła 08.01.14, 13:35
            Pomoc okazała się bardzo przydatna.Jeszcze raz bardzo dziekuję.
            Moja mama(92 lata) chodziła do tej szkoły w latach 1938-1939 i sądząc z licznych opowieści był to najszczęśliwszy okres w jej życiu.Opowiada bardzo często o nauczycielach,pobycie w internacie,obowiązujących w szkole zasadach,mundurkach,zajęciach sportowych.
            Niektóre obrazy już zacierają się w jej pamięci.Szukając starych zdjęć chciałem je wydrukować i pokazać.Ponieważ udało mi się to dzięki Twojej pomocy dzisiaj wieczorem pokażę te zdjęcia.
            Jestem ciekaw jak zareaguje.
            Gdybyś kiedyś natknął się jeszcze na jakieś zdjęcia tej szkoły-może wnętrze,klasy,boisko itp to bardzo proszę o informację.
            Bardzo wdzięczny
            az
              • seren1 Re: bardzo stara szkoła 08.01.14, 20:45
                Wracając do tematu. Na tej stronie może coś znajdziesz - www.google.pl/search?q=leszno+zesp%C3%B3%C5%82+szk%C3%B3%C5%82+ekonomicznych&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=HarNUpT4AZCu7AaG2YDADQ
                • az43 Re: bardzo stara szkoła 08.01.14, 21:06
                  Dziękuję za podpowiedź.Będę przeglądał.Otworzyłem stronę:zse.leszno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=37 i w historii szkoły nic nie piszą,że była tam Żeńskie Liceum Pedagogiczne.Jestem ciekaw dlaczego.
                  Jak przejrzę więcej i będę coś miał do skomentowania to się odezwę.
                  Pozdrawiam.
                  • seren1 Re: bardzo stara szkoła 09.01.14, 15:05
                    az43 napisał:

>Otworzyłem stronę:zse.leszno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=37 i w historii szkoły nic nie piszą,że była tam Żeńskie Liceum Pedagogiczne.Jestem ciekaw dlaczego.<
                    =================
                    Rzecz w tym , że na stronach ZSE, jest tylko historia tej szkoły, a nie budynku, w którym ona się w tej chwili znajduje. Przed ZSE w tym gmachu w latach 60-tych i 70-tych, jak pamiętam, mieściło się Liceum Pedagogiczne , o czym tutaj : nk.pl/school/70528 Jak spojrzysz na fotkę, jest to ten sam budynek. Zbudowano go na początku XX wieku i mieściło się w nim żeńskie, katolickie gimnazjum o profilu pedagogicznym. Nie mieszkam już w Lesznie 47 lat, ale jest to moje rodzinne miasto. Pozdrawiam.

• az43 Re: bardzo stara szkoła 09.01.14, 21:52
                      No tak,budynek ten sam.Dzisiaj już się nie szkoli przyszłych nauczycieli ani w liceach pedagogicznych ani nie ma już SN-ów.
                      Ja w Kaliszu byłem kilka razy w życiu.Ostatni raz chyba z 15 lat temu.Zawsze latem i bardzo mi się podobało.Szczególnie zieleń i woda.
                      Jeszcze raz dziekuję za pomoc,wszystkiego najlepszego,pozdrawiam
                      az
                        • az43 Re: bardzo stara szkoła 12.01.14, 11:48
                          Najpierw zaniemówiła,potem się ucieszyła a potem zaczęła się bardzo długa opowieść w odcinkach,która trwa.Zdjęcia wpłynęły bardzo stymulująco na pamięć.Muszę przyznać,że program tej szkoły,metody nauczania wzbudzają mój głęboki szacunek dla ludzi tworzących w II RP oświatę.
                          Zdjęcia w antyramie wiszą na ścianie nad biurkiem.
                          Nawet nie podejrzewałem,że jej sprawię taką radość.
    • seren1 Re: bardzo stara szkoła 12.01.14, 16:50
      Skoro mama chodziła przed wojną do tej szkoły, to z pewnością ucieszą ją widoki innych miejsc z tamtego czasu. Na pewno sobie przypomni. Wystarczy 2 razy kliknąć na widoczek w ramce na tej mapce - fotopolska.eu/179205,foto.html?o=b2398

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka