Dodaj do ulubionych

Wyjdziemy z euromeliny?

04.04.19, 14:05
wlocie.pl/index.php/2018/02/26/europa-zamarla-polityk-pis-polska-wystapi-z-unii/

--
Sława!
Forum Słowiańskie
gg 1728585
Edytor zaawansowany
  • rabbi.rozencwajg 04.04.19, 14:42

Owszem, ale po 2022 kiedy Polska miałaby stać się płatnikiem netto.
    Do tego czasu należy czerpać reparacje wojenne pełnymi garściami.

--
    Naród,który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
    Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem. George Orwell
  • eliot 04.04.19, 15:04
    Jeszcze nie. Gdybyśmy to zrobili teraz, tzn. w najbliższych latach, to odgrodzą nas (z radosnym współudziałem Rosji) od sąsiednich rynków i zgniotą. Niemcy z radością podadzą sobie z Rosją dłonie w braterskim uścisku... Obserwuj co się dzieje przy Brexicie, a GW ma bez porównania lepszą pozycję niż my, nawet przy tak bezdennie głupiej klasie politycznej, która nią rządzi od czasów Blair'a i zrobiła z dumnego niegdyś Albionu pośmiewisko. Obecnie musimy wzmacniać swoją pozycję,korzystając z obecności w UE (wiem! Wiem! Obrzydzenie człowieka bierze...), budować V4 i Międzymorze i oprócz możliwie najsilniejszej gospodarki, zbudować najsilniejszą i najsilniej uzbrojoną armię na kontynencie...
    Potem możemy stawiać warunki. Naprawdę warto czytać Sun Zi (Mistrza Sun) a co ważniejsze uczyć się i rozumieć...

pl.wikipedia.org/wiki/Sun_Zi
    Gołym okiem widać, że tak robi Putin i pozwala mu to grać bezczelnie i daleko poza granicami jego (i Rosji) możliwości. Natomiast nasza polityka to ciągłe "dojutrkowanie" a w najlepszym razie szarża typu "Ja z Synowcem na czele i jakoś to będzie", po czym trzeba, z podkulonym ogonem zmieniać ustawy... a Rabbi otwiera kolejną Szabasówkę...
    wink
    --
    Eliot
  • rabbi.rozencwajg 04.04.19, 15:24
    eliot napisał:
    budować V4 i Międzymorze i
    ------------------------------------------
    Ekonomia polityczna uczy, aby przedsięwziąć cokolwiek należy mieć kapitał, ludzi i pomysł...
    Polska nie ma nic...
    A Sun Cu ma w dupie...

--
    Naród,który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
    Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem. George Orwell
  • eliot 04.04.19, 15:48
    rabbi.rozencwajg napisał(a):

> eliot napisał:
    > budować V4 i Międzymorze i
    > ------------------------------------------
    > Ekonomia polityczna uczy, aby przedsięwziąć cokolwiek należy mieć kapitał, ludz
    > i i pomysł...
    > Polska nie ma nic...
    > A Sun Cu ma w dupie...
    >
    Pomysł jest i to perspektywiczny, kapitału w świecie jest pełno i tylko trzeba chcieć i umieć go ściągnąć by pracował również na naszą korzyść, ludzie, dzięki Bogu, jeszcze na obszarze V4 i Międzymorza mieszkają... wink . A co do ekonomii politycznej ? To Putin ma ją głeboko w d..pie a Sun Zi czyta do poduszki zamiast brać Viagrę...
    wink
    --
    Eliot
  • rabbi.rozencwajg 04.04.19, 15:57
    Eliot, idea jagielońska nie wypaliła, V4 nie działa bo nie ma go komu ciągnąć, i kapitału też nie ma jaki mają Niemcy aby zainwestować go w projekty polityczne...
    Powtarzam; nie ma elit, nie ma wojska i nie ma nic...

--
  • eliot 05.04.19, 13:28

> Eliot, idea jagielońska nie wypaliła, V4 nie działa bo nie ma go komu ciągnąć,
    > i kapitału też nie ma jaki mają Niemcy aby zainwestować go w projekty polityczn
    > e...
    > Powtarzam; nie ma elit, nie ma wojska i nie ma nic...
    >
    Rabbi, sam ciągle tłumaczę tu, ile sił mi jeszcze na stare lata zostało, że trzeba budować każdy ze wspomnianych przez Ciebie elementów. Natomiast "idea jagiellońska" czy V4 to nie jest coś co się ogłosi i już powstanie. To jest cel na horyzoncie i tylko nasz wysiłek pozwoli do niego dojść lub nie - jeśli odpuścimy. To jest praca organiczna. Najpierw trzeba osiągnąć cele cząstkowe. Przede wszystkim na początek infrastrukturalne, tak by infrastruktura zachód-wschód nie była niemal jedyną alternatywą jak dziś. Muszą powstać (i powoli powstają) połączenia choćby pomiędzy Tallinem a Atenami.. czy Rijeką albo Warną. To musi dotyczyć połączeń drogowych, kolejowych, energetycznych i rurociągów. To nie jest program na dziś tylko na najbliższe dekady. Dlatego trzeba sobie przygotowywać plany i ich warianty wykorzystujące wszechstronnie fundusze europejskie i budować w ciągu najbliższego półwiecza wspólnotę państw regionu. A będzie ona potrzebna bo raczej wątpię by UE uda się tak długo przetrwać, jeśli kierunek zachodzących w nie zmian się nie zmieni. Oczywiście zawsze jest nadzieja, że uda się "przejąć" UE i odbudować jej podstawy, ale wariant negatywny jest bardzo prawdopodobny, szczególnie biorąc pod uwagę stopień zindoktrynowania tamtejszych społeczeństw. Tylko Polska, ze względu na swój rozmiar i położenie, jest w stanie odegrać rolę"klamry" spinającej to wszystko. To dlatego Orban ciągle nawołuje Polskę do odegrania roli integrującej i w jakimś stopniu przywódczej. Najbliższa dekada pokaże czy to się uda?
    --
    Eliot
  • ignorant11 04.04.19, 16:25
    No ale oni nie dają nam sie rozwijac... Niemcy nie załóża blokady, bo sami na tym straca najwiecej. Nie wiem jaka jest wymiana z UK ale z Polska wieksza niż z FRfr

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 04.04.19, 16:32
    ignorant11 napisał:

> No ale oni nie dają nam sie rozwijac... Niemcy nie załóża blokady, bo sami na t
    > ym straca najwiecej. Nie wiem jaka jest wymiana z UK ale z Polska wieksza niż z
    > FRfr
    >

Import mamy mniejszy ale export wiekszy
    www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/gm.html
    Exports - partners:
    US 8.8%, France 8.2%, China 6.8%, Netherlands 6.7%, UK 6.6%, Italy 5.1%, Austria 4.9%, Poland 4.7%, Switzerland 4.2% (2017)
    Imports - partners:
    Netherlands 13.8%, China 7%, France 6.6%, Belgium 5.9%, Italy 5.4%, Poland 5.4%, Czech Republic 4.8%, US 4.5%, Austria 4.3%, Switzerland 4.2% (2017)

A frfr nie widać nawet w oddalismile))
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • eliot 05.04.19, 13:34
    ignorant11 napisał:

> No ale oni nie dają nam sie rozwijac... Niemcy nie załóża blokady, bo sami na t
    > ym straca najwiecej. Nie wiem jaka jest wymiana z UK ale z Polska wieksza niż z
    > FRfr
    >
    Im nie chodzi o blokadę sensu stricto tylko o takie podporządkowanie by nasza gospodarka była w rzeczywistości częścią ich gospodarki i realizowała ich cele a nie nasze...
    Ot tania słowiańska siła robocza... to dlatego niepokoi mnie zbyt duże uzależnienie od jednego partnera handlowego... Jeśli chodzi o wymianę handlową to już i Węgry maja z Niemcami większą niż Niemcy z Rosją...

--
    Eliot
  • ignorant11 05.04.19, 16:17
    eliot napisał:

> ignorant11 napisał:
    >
    > > No ale oni nie dają nam sie rozwijac... Niemcy nie załóża blokady, bo sam
    > i na t
    > > ym straca najwiecej. Nie wiem jaka jest wymiana z UK ale z Polska wieksza
    > niż z
    > > FRfr
    > >
    > Im nie chodzi o blokadę sensu stricto tylko o takie podporządkowanie by
    > nasza gospodarka była w rzeczywistości częścią ich gospodarki i realizowała ich
    > cele a nie nasze...
    > Ot tania słowiańska siła robocza... to dlatego niepokoi mnie zbyt duże uzależni
    > enie od jednego partnera handlowego... Jeśli chodzi o wymianę handlową to już i
    > Węgry maja z Niemcami większą niż Niemcy z Rosją...
    >

Ostania wiadomośc świetnasmile) Dawaj dane i źródło!

Obok napisałem, ze znaczna częsć naszej wymiany z Niemcami to tylko wymiana przez Hamburg, bo nadal sie mówi,ze to największy polski port ale nie mam danych, a do tego dochodzi jeszcze wymiana przez terytorium ladowe i moze cargo lotnicze.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • eliot 08.04.19, 13:41
    ignorant11 napisał:

> Ostania wiadomośc świetnasmile) Dawaj dane i źródło!
    >
    A cholera nie mogę! To był jakiś panel dyskusyjny związany ze stosunkami V4 z Niemcami.
    Mogło to być w TVP Info, TV Republika, lub radiowa Trójka... Niestety siedziałem przy komputerze skupiony na własnej pracy a to mi brzęczało gdzieś z boku koło ucha. Ale, przypuszczam, musiały być to jakieś dane Eurostatu lub krajowe niemieckie? czy węgierskie?
    Pewnie jeszcze wypłyną oficjalnie. Nikt im nie zaprzeczył. Zresztą co Rosja, poza surowcami (głównie węglowodorami) ma do zaoferowania?
    --
    Eliot
  • ignorant11 08.04.19, 17:44
    eliot napisał:

> ignorant11 napisał:
    >
    >
    > > Ostania wiadomośc świetnasmile) Dawaj dane i źródło!
    > >
    > A cholera nie mogę! To był jakiś panel dyskusyjny związany ze stosunkami V4 z N
    > iemcami.
    > Mogło to być w TVP Info, TV Republika, lub radiowa Trójka... Niestety siedziałe
    > m przy komputerze skupiony na własnej pracy a to mi brzęczało gdzieś z boku koł
    > o ucha. Ale, przypuszczam, musiały być to jakieś dane Eurostatu lub krajowe nie
    > mieckie? czy węgierskie?
    > Pewnie jeszcze wypłyną oficjalnie. Nikt im nie zaprzeczył. Zresztą co Rosja, po
    > za surowcami (głównie węglowodorami) ma do zaoferowania?

Jasne ale trudno mi uwierzyc,ze Wegrzy kupuja wiecej gazu a nawet dziewczyn niz Niemcysmile))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 17.04.19, 18:42
    www.rp.pl/Wybory-do-PE/190419336-Wielka-Brytania-w-szoku-Nowa-Brexit-Party-Nigela-Faragea-na-szczycie-sondazu.html

"Ugrupowanie Farage'a (27%) wyprzedziłoby zarówno Partię Pracy (22 procent, spadek w ciągu tygodnia o 2 pp.), jak i Partię Konserwatywną (15 procent, spadek o 1 pp.)

Na powstaniu Partii Brexit straciło przede wszystkim dawne ugrupowanie Farage'a - UKIP - popierane przed tygodniem przez 14 procent ankietowanych, a teraz już tylko przez 7 procent."

... to jest ciekawe machlojki z brexitem może okażą się grobem, starego porządku.

--
    Król Północy – Bóg Grodów (Decapolimu) – Najwyższy Bóg
  • ignorant11 17.04.19, 19:07
    mlodavy napisał(a):

> www.rp.pl/Wybory-do-PE/190419336-Wielka-Brytania-w-szoku-Nowa-Brexit-Party-Nige
    > la-Faragea-na-szczycie-sondazu.html
    >
    > "Ugrupowanie Farage'a (27%) wyprzedziłoby zarówno Partię Pracy (22 procent, spa
    > dek w ciągu tygodnia o 2 pp.), jak i Partię Konserwatywną (15 procent, spadek o
    > 1 pp.)
    >
    > Na powstaniu Partii Brexit straciło przede wszystkim dawne ugrupowanie Farage'a
    > - UKIP - popierane przed tygodniem przez 14 procent ankietowanych, a teraz już
    > tylko przez 7 procent."
    >
    > ... to jest ciekawe machlojki z brexitem może okażą się grobem, starego porządk
    > u.
    >
    Juz mam pomysł na partie: POLEXITsmile)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 17.04.19, 19:16
    ignorant11 napisał:

> Juz mam pomysł na partie: POLEXITsmile)))

Taka to już jestwink

www.rp.pl/Polityka/190129350-Powstala-partia-Polexit-Glownym-postulatem-wyjscie-z-UE.html

--
  • ignorant11 17.04.19, 20:46
    mlodavy napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > Juz mam pomysł na partie: POLEXITsmile)))
    >
    > Taka to już jestwink
    >
    > www.rp.pl/Polityka/190129350-Powstala-partia-Polexit-Glownym-postulatem-wyjscie-z-UE.html
    >

Cholera znowu mnie ubieglisad((

Ale to dowodzi mojej GENIALNOSCIsmile))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 18.04.19, 10:15
    > Ale to dowodzi mojej GENIALNOSCIsmile))
    >
    Bez wątpienia smile sam pomysł stronnictwa exitowego (niepodległościowego) jest jak zawsze genialny, ja to na przykład myślę bardziej o nazwie Decapolim z członem "Starożytna Polska".

--
  • ignorant11 18.04.19, 11:39
    mlodavy napisał(a):

> > Ale to dowodzi mojej GENIALNOSCIsmile))
    > >
    > Bez wątpienia smile sam pomysł stronnictwa exitowego (niepodległościowego) jest ja
    > k zawsze genialny, ja to na przykład myślę bardziej o nazwie Decapolim z człone
    > m "Starożytna Polska".
    >
    >

Starozytna to przeszłośc.., a ja chcę Polski futurystycznej.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 19.04.19, 15:12
    ignorant11 napisał:
    > Starozytna to przeszłośc.., a ja chcę Polski futurystycznej.
    >
    >
    A jaką mamy?
    Zresztą parę razy tu pisałem, dyskutowałem, że kiedyś wielka starożytna Polska była potęgą trzęsącą światem, zobowiązuje to nas do przodowania w naukach, technice, przemyśle co dla mnie manifestuje się głównie w sile militarnej państwa, głównie musimy odbudować flotę, jeśli ktoś jest tu futurystyczny to tylko ja wink
    (Mam cały worek pomysłów technicznych)

ps, poza tym i tak nikt nie ma szans, bo mam najfajniejsze narodowe czapki organizacyjne wink "polosy".

https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/polosludymorza.png
    https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/vvenecja.jpg

--
  • ignorant11 19.04.19, 17:11
    mlodavy napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    > > Starozytna to przeszłośc.., a ja chcę Polski futurystycznej.
    > >
    > >
    > A jaką mamy?
    > Zresztą parę razy tu pisałem, dyskutowałem, że kiedyś wielka starożytna Polska
    > była potęgą trzęsącą światem, zobowiązuje to nas do przodowania w naukach, tech
    > nice, przemyśle co dla mnie manifestuje się głównie w sile militarnej państwa,
    > głównie musimy odbudować flotę, jeśli ktoś jest tu futurystyczny to tylko ja wink
    > (Mam cały worek pomysłów technicznych)
    >
    > ps, poza tym i tak nikt nie ma szans, bo mam najfajniejsze narodowe czapki orga
    > nizacyjne wink "polosy".
    >
    > https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/polosludymorza.png
    > https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/vvenecja.jpg
    >
    >
    >
    >
    Ejże z tymi czapkami to jakas nowa świecka tradycja?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 19.04.19, 20:15
    > > https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/polosludymorza.png

> Ejże z tymi czapkami to jakas nowa świecka tradycja?
    >

Po pierwsze tradycja jak to tradycja jest wielowątkowa i ponadczasowa.
    Następnie SUWEREN lud musi być w koronach-polosach.
    To też tradycja romantyczna nie tylko starożytna i ludowa, Wyspiańskiego czapka z piór.
    Nie do końca świecka skoro była tu teokracja i święte królestwo.

--
  • rabbi.rozencwajg 19.04.19, 20:44
    w euromelinie...
    Parlament Europejski przyjął wczoraj przepisy o uznaniu sprzedaży produktów podwójnej jakości za praktykę nieuczciwą. Innymi słowy na terenie UE zakazana ma być sprzedaż produktów tej samej marki, które w np. Niemczech będą miały inny (lepszy) skład, aniżeli np. w Polsce.
    Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów, w tym m.in. Lewandowski, Buzek, Szejnfeld, Zdrojewski, Pitera czy Thun und Hohenstein. Kto wyjaśni dlaczego europarlamentarzyści wybrani z list PO zagłosowali przeciwko wprowadzeniu tych zmian?

Przypomnijmy – Parlament Europejski poparł wczoraj przepisy zakazujące sprzedaży produktów podwójnej jakości. Zgodnie z ich treścią produkty sprzedawane pod tą samą marką i w takim samym opakowaniu powinny mieć jednakowy skład. Jeśli dany producent będzie chciał sprzedawać swój produkt np. w Europie wschodniej w gorszym składzie, to będzie musiał zmienić markę produktu i jego opakowanie, tak aby wyraźnie odróżniało się ono od marek i opakowań dla produktów z lepszym składem.

Powyższe przepisy nie są idealne – nie zakazują bowiem bezwzględnie sprzedaży lepszych i gorszych towarów (w zależności od rynku zbytu) produkowanych przez tego samego producenta. Po ich wdrożeniu w życie nie będzie jednak możliwe chamskie oszukiwanie konsumentów, zgodnie z którym towar tej samej marki, w tym samym opakowaniu może być sprzedawany na terenie UE w różnych konfiguracjach składowych (uzależnionych od miejsca jego sprzedaży).

Zmienione prawo da też dodatkowy oręż do walki z nieuczciwymi producentami dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który będzie mógł interweniować i nakładać kary, gdyby któryś z producentów nie chciał się do nowych przepisów dostosować.

Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów. Niestety, z jakiegoś powodu do europosłów głosujących przeciwko dołączyła grupa europosłów wybranych z list partii politycznych, które dziś tworzą Koalicję Europejską. Byli wśród nich: Buzek (wybrany z listy PO), Hetman (wybrany z listy PSL), Jazłowiecka (wybrana z listy PO), Kalinowski (wybrany z listy PSL), Kudrycka (wybrana z listy PO), Lewandowski (wybrany z listy PO), Olbrycht (wybrany z listy PO), Pitera (wybrana z listy PO), Plura (wybrany z listy PO), Siekierski (wybrany z listy PSL), Sonik (wybrany z listy PO), Szejnfeld (wybrany z listy PO), Thun und Hohenstein (wybrana z listy PO), Zdrojewski (wybrany z listy PO) oraz Zemke (wybrany z listy SLD).

Kto spróbuje wyjaśnić dlaczego wspomniani powyżej europarlamentarzyści zagłosowali przeciwko wprowadzeniu tych zmian?

[Dlaczego? Bo są agentami obcych mocarstw. – admin]

Źródło: Protokół – Wyniki głosowań imiennych z 17.04.2019 r. – str. 29-30 (Europa.eu)

niewygodne.info.pl/
    --
  • ignorant11 19.04.19, 21:13

> Kto spróbuje wyjaśnić dlaczego wspomniani powyżej europarlamentarzyści zagłosow
    > ali przeciwko wprowadzeniu tych zmian?
    >
    > [Dlaczego? Bo są agentami obcych mocarstw. – admin]
    >
    > Źródło: Protokół – Wyniki głosowań imiennych z 17.04.2019 r. – str. 29-30 (Euro
    > pa.eu)
    >
    > niewygodne.info.pl/

Nie tylko agentami obcych mocarstw ale przede wszystkim sa złodziejami, wiec popieraja złodziejskie praktyki.

Przeciez to jest fałszowanie marki znaku towarowego i powinno byc scigane jak podróby.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy 04.05.19, 20:02
    "Przede mną leży jednak wydanie największego poważnego dziennika Francji „Le Figaro" z 5 kwietnia, a w nim sondaż czołowego instytutu badania opinii publicznej Odoxa, który jasno pokazuje, że już tylko 29 proc. Francuzów „wiąże nadzieje na przyszłość" z Unią, 31 proc. odnosi się do niej wrogo, a 40 proc. podchodzi do integracji obojętnie. To rzeczywiście szok dla kraju, który od założenia w 1951 r. Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali był najbardziej..."

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka