Dodaj do ulubionych

Uderzenie i aneksja Królewca

27.10.19, 22:39
nczas.com/2019/10/26/decyzja-juz-zapadla-amerykanscy-eksperci-nie-maja-watpliwosci-jesli-wybuchnie-iii-woja-swiatowa-polscy-beda-musieli-sie-poswiecic/
To oczywiste, że Królewiec nalezy sie Polsce jak psu kośc!


--
Sława!
Forum Słowiańskie
gg 1728585
Obserwuj wątek
  • eliot Re: Uderzenie i aneksja Królewca 28.10.19, 10:41
   ignorant11 napisał:

   > nczas.com/2019/10/26/decyzja-juz-zapadla-amerykanscy-eksperci-nie-maja-watpliwosci-jesli-wybuchnie-iii-woja-swiatowa-polscy-beda-musieli-sie-poswiecic/
   > To oczywiste, że Królewiec nalezy sie Polsce jak psu kośc!
   To miłe, że zacna amerykańska fundacja (Think Tank) dochodzi do tego o czym my tu piszemy już ponad dekady... lepiej późno niż wcale... szczególnie po ostatnich pomysłach Rand Corporation...
   Słusznie jednak zwracają uwagę na konieczność wzmocnieni możliwości obronnych państw bałtyckich (obecne są żadne), jak również budowy możliwości polskich zdolności operacyjnych.
   W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że nie tylko nie jesteśmy zdolni do operacji zajęcia Królewca ale rosyjskie siły zgromadzone w tej eksklawie są zdolne do zajęcia Polski...
   wink
   jamestown.org/
   --
   Eliot
  • eliot Re: Uderzenie i aneksja Królewca 28.10.19, 11:06
   Warto tu jeszcze dodać, że wzrost pozycji Polski nie jest mile widziany nie tylko wśród "elit" europejskich, co zrozumiałe bo psuje im to wizji upragnionej coraz bardziej ugody z Rosją (tradycyjnie naszym kosztem), ale również wśród znaczącej części amerykańskiego "salonu" i to nie tylko lewicowego (demokraci). Warto tu rzucić okiem na Der Spiegel i to co mówi Robert Kagan, wieloletni doradca Republikanów... co zresztą z lubością przytacza niemiecki portal...

   wiadomosci.wp.pl/robert-kagan-w-spieglu-polacy-sa-zabawni-bo-licza-na-trumpa-6439935596148353a


   --
   Eliot
   • ignorant11 Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 02:43
    Polacy wcale nie sa naiwni. Przeciwnie bilansuja sojuszem z USA kolejna recydywe wspołpracy niemiecko- rosyjskiej, której intencje sa nad wyraz niepokojące. Najwyraźniej nie chodzi w niej o relacje czysto biznesowe, gdyż wymiana z Polska jest wieksza niż z Rosja a z V4 wieksza niż z CRL. Gdyby szło im o czysty biznes, to najwiekszym sojusznikiem Niemiec byłaby Polska i V4. Jak widac biznes Niemców nie zadowala i z pobudek najwyraxniej poza biznesowych próbują wraz z Rosja wziąć Polske i V4 w kleszcze jak w pakcie RM. Przykładem takiego antybiznesowego politycznego podejscia jest NS, który jest znacznie droższy niż gdyby biegl po ladzie. Kolejnym dziuałąniem Niemiec przeciwko ESW jest nacisk na dekarbonizacje i całkowicie bezpodstawny haracz w postaci oplat od CO2, które nawet w strefie wiatrów zachodnich nie dolatuje do Niemiec. Jednoczesnie Niemcy wcale nie rezygnują z energetyki weglowej.


    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • mlodavy Re: Uderzenie i aneksja Królewca 28.10.19, 11:49
   Polsce to najpierw należy się porządna flota, jak już pisałem "krążowniki pomocnicze" na początek z 10 sztuk, statki matki, że 30 000 ton wyporności, które sami moglibyśmy zbudować, dla takich dronów za 11 milionów $, a nie trzy podwodne trumny za 2,5 mld $ "programu „Orka”, wycenianego na około 10 mld zł", no i by były bazą śmigłowców, czy ścigaczy.

   "Echo Voyager ma długość 15,5 m, waży na powierzchni 50 ton. Jest to typowy dron transportowy. W swojej centralnej części ma on bowiem sekcję ładunkową o długości 7,3 m. Zgodnie z danymi producenta może się zanurzać do głębokości 3350 m i płynąć na odległość 6500 Mm."&"Na razie ma być on więc wypuszczany z doku na lądzie, a w przyszłości z „okrętu nawodnego – matki”."

   Tomahawk Długość 6,25 metra Średnica 0,52 metrów Masa 1452 kg

   www.defence24.pl/amerykanie-nasladuja-rosjan-i-buduja-duze-bojowe-drony-podwodne

   Dlaczego bo nie wierzę w brak konfliktu nuklearnego, nawet przypadkowego, przy "takim odbieraniu Królewca" (pomijając, że to jakaś przynęta), a taka flota byłby nawet gwarancją instytucjonalnego i biologicznego przetrwania państwa, bo mogłoby by tam przetrwać kilkadziesiąt tysięcy osób.
   --
   Global Warming vs Arydyzacja Klimatu I Lodowate paroksyzmy Wulkanów czy?li wymarzniemy jak grenlandzcy Wikingowie.
   • eliot Re: Uderzenie i aneksja Królewca 28.10.19, 12:37
    Polsce, jeśli chodzi o obronę, przede wszystkim potrzebna jest odbudowa wszystkiego...
    armii, floty, dowodzenia z prawdziwego zdarzenia, przemysłu obronnego, obrony nieba..., itd, itp.
    Mamy swoje okienko, kiedy możemy to zrobić. Trzeba tylko rozumieć, że ten czas jest baaardzo krótki i trzeba go wykorzystać w całości. Siły przeciwdziałające temu są bardzo silne i brutalne i to zarówno zewnętrzne jak i te wewnętrzne, o których wszyscy tu wiemy...

    --
    Eliot
    • ignorant11 Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 02:59
     eliot napisał:

     > Polsce, jeśli chodzi o obronę, przede wszystkim potrzebna jest odbudowa wszyst
     > kiego...
     > armii, floty, dowodzenia z prawdziwego zdarzenia, przemysłu obronnego, obrony n
     > ieba..., itd, itp.
     > Mamy swoje okienko, kiedy możemy to zrobić. Trzeba tylko rozumieć, że ten czas
     > jest baaardzo krótki i trzeba go wykorzystać w całości. Siły przeciwdziałające
     > temu są bardzo silne i brutalne i to zarówno zewnętrzne jak i te wewnętrzne, o
     > których wszyscy tu wiemy...
     >

     Fłota owszem ale w dalszej kolejności. Na poczatek wojska lądowe i lotnictwo bo takie sa zagrożenia. Od strony morza nie grozi nam inwazja Achajów ani innych ludów morza.

     Te drony to ciekawa koncepcja, ciekawe czy konkurencyjna dla okretów podwodnych przynajmniej na Bałtyku i innych małych morzach.


     --
     Sława!
     Forum Słowiańskie
     gg 1728585
     • mlodavy Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 10:30
      > eliot napisał:
      >
      > > Polsce, jeśli chodzi o obronę, przede wszystkim potrzebna jest odbudowa
      > wszyst
      > > kiego...
      > > armii, floty, dowodzenia z prawdziwego zdarzenia, przemysłu obronnego, ob
      > rony n
      > > ieba..., itd, itp.
      > > Mamy swoje okienko, kiedy możemy to zrobić
      ignorant11 napisał:
      > Fłota owszem ale w dalszej kolejności. Na poczatek wojska lądowe i lotnictwo bo
      > takie sa zagrożenia. Od strony morza nie grozi nam inwazja Achajów ani innych
      > ludów morza.
      >
      > Te drony to ciekawa koncepcja, ciekawe czy konkurencyjna dla okretów podwodnych
      > przynajmniej na Bałtyku i innych małych morzach.
      >
      Panowie wszystko racja ale tylko pozornie w siłach lądowych, rakietowych, atomowych, liczbie czołgów czy samolotów nie jesteśmy w stanie zrównoważyć siły Rosji.

      Po to jesteśmy w NATO, by to zrównoważyć, ale chodzi o jakieś siły strategiczne odstraszania i przetrwania, i tu mamy szansę jeśli zbudujemy odpowiednią flotę. Rosja nie ma potężniej floty i tu z nią możemy rywalizować.

      To coś takiego jak "Okręty desantowe typu Mistral – typ siedmiu współczesnych francuskich okrętów desantowych-doków łączących w sobie również cechy śmigłowcowców i okrętów dowodzenia" tylko z 1,5 - 2 razy większych, bardziej jako statki bazy, statki matki, dronów, ścigaczy śmigłowców, rakiet, inaczej krążowniki pomocnicze, na których można doraźnie umieszczać różna broń, flota strategiczna która może przetrwać i zadać uderzenie odwetowe.

      Homeopatyczne ilości F35 nic nam nie pomogą, owszem jestem za budową Krabów(ich wieże można umieszczać tez na okrętach), Raków czy jakiegoś czołgu z automatyczną więżą, szybkiego zwrotnego, zamiast ciężkiego, góra dwuosobowego i względnie taniego, choć z armatą 120-125mm, liczba też się liczy.

      Chodzi też o pewną specjalizację czyli budujemy to co potrafimy i co jest liczne i dość groźne.

      --
      Global Warming vs Arydyzacja Klimatu I Lodowate paroksyzmy Wulkanów czy?li wymarzniemy jak grenlandzcy Wikingowie.
     • eliot Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 12:47
      ignorant11 napisał:

      > Te drony to ciekawa koncepcja, ciekawe czy konkurencyjna dla okretów podwodnych
      > przynajmniej na Bałtyku i innych małych morzach.
      >
      Tak, te drony mogące działać autonomicznie to bardzo ciekawa koncepcja. Nie wymagają załogi, mogą przycupnąć np. na kilka miesięcy w newralgicznym miejscu. Nie muszą być metalowe (mogą być np. włókien węglowych itp) z tak dobraną częstotliwością odbicia by wyglądały jak podłoże... Jednocześnie mogą zawierać bardzo różnorodne uzbrojenie, łącznie z rakietami manewrującymi... Przy zastosowaniu AI (a mamy bardzo zdolnych programistów) to mogłaby być baaardzo skuteczna broń mogąca atakować i statki i okręty (również podwodne), cele naziemne i to zarówno nadbrzeżne jak i w głębi terytorium... Pytanie tylko czy naszym decydentom starcza wyobraźni...? Wojskowi zapewne jak zwykle szykują się do minionej wojny...
      wink
      --
      Eliot
      • mlodavy Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 14:06
       Co do dronów, żadna łódź podwodna nie będzie miała takich zasięgów, czy autonomiczności pod wodą, 'Zgodnie z danymi producenta może się zanurzać do głębokości 3350 m i płynąć na odległość 6500 Mm", brak ludzi na pokładzie to niebywałe oszczędności pieniędzy, przyszła wojna będzie wojną dronów, którą przeżyć będzie można siedząc głęboko w bunkrach, ewentualnie daleko od strefy frontu, a walcząc się będzie głównie zdalnie.


       --
       Global Warming vs Arydyzacja Klimatu I Lodowate paroksyzmy Wulkanów czy?li wymarzniemy jak grenlandzcy Wikingowie.
       • eliot Re: Uderzenie i aneksja Królewca 29.10.19, 14:33
        mlodavy napisał(a):

        > Co do dronów, żadna łódź podwodna nie będzie miała takich zasięgów, czy autonom
        > iczności pod wodą, 'Zgodnie z danymi producenta może się zanurzać do głęboko
        > ści 3350 m
        i płynąć na odległość 6500 Mm", brak ludzi na pokładzie t
        > o niebywałe oszczędności pieniędzy, przyszła wojna będzie wojną dronów, którą p
        > rzeżyć będzie można siedząc głęboko w bunkrach, ewentualnie daleko od strefy fr
        > ontu, a walcząc się będzie głównie zdalnie.
        >
        To nowatorska i baaardzo dobra koncepcja. Jeśli trafi się u nas ktoś z jakim takim pomyślunkiem to naprawdę możemy dużo zyskać.
        Tylko w tym sęk...
        wink
        --
        Eliot

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka