Dodaj do ulubionych

W Płocku będzie kolejne centrum handlowe

18.01.12, 10:27
www.portalplock.pl/pl/334_informacje/870_w_plocku_bedzie_kolejne_centrum_handlowe.html
jak już mają budować "kolejne" to nie tam!
Edytor zaawansowany
 • 18.01.12, 11:31
  Słyszałem co nieco na ten temat już jakieś pół roku temu (z kręgów umiejscowionych w UM) jednak były to raczej ogólne informacje. Wychodzi na to, że powstanie tam Decathlon i Leroy Merlin - jeśli tylko te dwie sieci, to będzie to trochę egzotyczne połączenie.

  Druga sprawa to lokalizacja. Wielką krzywdę naszemu miastu robi ten, który kieruje jego rozwój tylko w jednym kierunku. Przez takie lokowanie inwestycji problemy komunikacyjne w rejonie Międzytorza i Podolszyc będą się dalej pogłębiać. Największe skrzyżowanie w mieście jest chyba na tyle atrakcyjną lokalizacją, że mogłoby tam powstać coś bardziej ambitnego niż tylko hipermarket. Jest przecież wiele innych punktów w mieście, gdzie przydałyby się obiekty wielkopowierzchniowe, dające niejako przy okazji impuls prorozwojowy dla okolicy. To zaprzeczenie zrównoważonego rozwoju, zmierzające do pogłębiania kontrastów pomiędzy różnymi częściami miasta.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 18.01.12, 11:47
  Dzięki umiejscowieniu kilku obiektów wielkopowierzchniowych zyskują klienci dzięki możliwości różnorodnych zakupów bez konieczności dalszego przemieszczania się. Co jest duzym plusem.
  Jeśli chodzi o zrównoważony rozówj miasta to raczej mieszanie osiedli mieszkalnych np Radziwie lub Winiary z marketami nie ma uzasadnienia.
  Jednak teraz UM powinien zastanowić się nad rozładowaniem ruchu jaki będzie tam panował. Jednopasmowa Otolińska, Graniczna oraz nowoprojektowana droga od ronda WP do ul Długiej na pewno nie pomogą. Dodatkowo trzeba poważnie zastanowić się nad sensownym pzrerobieniem skrzyżowania wyszogrodzka -AK - JP2. Widziałbym tam szczególnie przejścia podziemny dla pieszych ale takie rozwiązania wielu ludzi uważa za zbyt drogie
 • 18.01.12, 14:11
  Czy na prawdę uważasz że "ładowanie" całego miejskiego handlu w jedno miejsce ma sens? Czy nie byłoby lepiej gdyby taki hipermarket powstał gdzieś na Winiarach lub Maszewie, w okolicy planowanej obwodnicy? Nie byłoby takiej sytuacji, że wszyscy jak woda w przechylanym akwarium spływają do jednego kąta. Część ludzi pojechałaby na Podolszyce (na wschód), druga część na Winiary (na zachód) - ruch by się równomiernie rozłożył. Teraz wszyscy jak jeden mąż, nie ważne po której stronie miasta mieszkają, walą na Podolszyce bo nie ma w zasadzie innej alternatywy. Gdyby część zakupowego boomu przeniosła się w inne dzielnice Płocka, z pewnością te tereny stałyby się bardziej atrakcyjne i mogły się wszechstronie rozwinąć. Tak się stało z Podolszycami gdzie zaczął się handlowy boom po 2000 roku. Tam też kiedyś była typowa sypialnia i 15 lat temu powszechną opinią mieszkańców tego osiedla było twierdzenie, że "mieszanie osiedli mieszkalnych z marketami nie ma uzasadnienia". Ale teraz mają za to gdzie iść na kawę, do kina, na kręgle, na fitness, a na dowolne zakupy nie muszą jeździć do centrum, co kilkanaście lat temu było nierealne - to zachęca do mieszkania w takim miejscu i stymuluje rozwój całej dzielnicy. Monokultura rozbuchana do granic możliwości nigdy jednak nie jest pozytywnym zjawiskiem.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 18.01.12, 16:19
  Według mnie miejsce powstania tych obiektów jest również niewłaściwe.
  Będzie to wyglądało podobnie jak w Wałbrzychu gdzie na jednym wielkim osiedlu znajdują się takie hipermarkety jak Auchan, Real, Obi, Castorama a Tesco, Makro i Decathlon które należą do Szczawna Zdroju graniczą z Wałbrzychem i w/w centrami.

  Więc zdecydowany minus za lokalizację.
  Moja lokalizacja to np ul. Kobiałka imageshack.us/f/862/beztytuurjh.png/ na terenie PPPT. Park otrzyma kolejnych inwestorów a osiedla Wielka Płyta, Skarpa, Winiary będą miały w zasięgu ręki centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo sama ulica mogłaby być dobrym skrótem dla jadących ul. Gwardii Ludowej w kierunku szpitala.

  Plus za konkurencję dla Auchan i Obi.
  W końcu okres świąt nie będzie się kojarzył już tylko z długim czekaniem w kolejce w Auchan. Mam nadzieje że stanie tam Tesco Extra które otwarte jest całą dobę smile
 • 18.01.12, 16:31
  Na części terenu przy Kobiałce, na którym zaznaczyłeś Tesco Extra stoi już zakład Grupy B4.

  Osobiście uważam, że najlepiej do tego celu nadawałby się pobliski kwadrat znajdujący się po południowej stronie od skrzyżowania ul. Dobrzyńskiej i Medycznej (tam gdzie teraz są działki). Leży przy głównej drodze, jest bardzo dobry dojazd, a inwestor mógłby coś zrobić dla miasta i dobudować drugą nitkę Dobrzyńskiej od ronda na Skarpie.

  Co do Tesco Extra przy rondzie Wojska Polskiego, to chyba nie było o nim mowy - jedynie Leroy Merlin i Decathlon. Całość ma mieć 12 tys. m2, a to zdecydowanie mniej niż powierzchnia Auchan - raczej się nie zmieści spożywka w sensownej postaci.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 18.01.12, 16:45
  To przepraszam, moje niedopatrzenie.

  Jak juz tworzy się centrum handlowe z hipermarketem budowlanym i sportowym to uzupełnieniem tego powinien być hipermarket spożywczy. Takie kompletne centrum powinno się znajdować właśnie przy ul. Dobrzyńskiej czy przy ul. Otolińskiej tuż za remontowaną ul. Graniczną. W pobliżu tych miejsc dodatkowo będzie w przyszłości przebiegać obwodnica miasta więc to też przemawia za lokalizacja.
 • 18.01.12, 18:26
  Market budowlany i sportowy na Podolszycach mimo wszystko uważam za rozsądną lokalizację. Gdybyśmy mówili o kolejnym hipermarkecie typu Auchan (bez różnicy Tesco lub podobno mający pojawić się na polskim rynku Wallmart) to inne lokalizacje jak Radziwie - Ciechomice lub Winiary - Wielka płyta jak najbardziej za.
  Mam tylko nadzieję, że władze miasta przeanalizują układ komunikacyjny miasta pod tym względem
 • 18.01.12, 18:36
  Park był pomyślany dla troszkę innego typu inwestorów i tego bym się trzymał. Przemysł , produkcja itp a nie handel. Jest mnóstwo miejsca w tym mieście poza Podolszycami gdzie można zbudować taki sklep i mieć pewność że nie pójdzie z torbami , nie wiem czemu inwestorzy uparli się tak na te Podolszyce. No cóż, ale zawsze coś , kilka miejsc pracy i większy wybór dla klientów.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 19.01.12, 11:31
  słyszałem, że ma tam powstać też REAL. chyba, że to tylko plotki.
 • 19.01.12, 17:43
  Real? Czytałem już kilka razy, że ta sieć ma zostać przejęta przez Wal-Mart. Raczej wątpię, czy w takiej sytuacji będą budować nowe hipermarkety. A jeśli jednak miałby on powstać, to wolałbym, żeby powstało bliżej przyszłego dworca pkp (za lotniskiem, przy drodze na Sierpc). dojazd mniej więcej byłby podobny (ze względu na obwodnice).
 • 19.01.12, 21:55
  O Realu za dworcem PKP (przed Targową) też już było bardzo głośno kilka lat temu , ktoś tam się burzył z powodu bliskości kopca pamięci , w każdym razie temat się rozmył.
  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 22.01.12, 00:34
  To centrum powinno powstać po stronie radziwia i gór. Zaargumentować za takim rozwiązaniem powinien nasz prezydent. Ale znowu pokazuje słabość naszego magistratu we wszystkim. I to bez znaczenia kto rządzi.Szkoda mogloby powstać coś na wzór Gdańska - matarnia małe miasteczko handlowe czy wrocławski bielany. Atutem terenów wyżej wymienionych jest bliskość osiedli i nowych mieszkańców(Gąbin,Łąck, Gostynin, Sochaczew i Włocławek a nawet Kutno). Ael kto o tym teraz myśli. Przecież najlepiej przekonać kogoś bazując na niewiedzy tego drugiego. Nie będę się rozczulał trzeba działać.
 • 24.01.12, 22:28
  Trudno się nie zgodzić z taką argumentacją. To by było optymalne rozwiązanie dla Płocka.

  I jeszcze conieco w temacie:
  www.portalplock.pl/pl/334_informacje/907_w_polowie_roku_ruszy_budowa_centrum.html
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 25.01.12, 11:17
  to jest naprawdę żałosne, co nasz "Szanowny Pan Prezydent" robi.
 • 25.01.12, 12:00
  Czy Radziwie to nie tereny zalwowe i nierozsądne byłoby ustawianie centrów handlowych właśnie tam ? Jeden hipermarket typu Tesco byłby ok ale OBI, Galerie, Auchan itp ?
  Sądzę, że Podolszyce to dobra lokalizacja na centra handlowe, jednak rolą miasta jest teraz usprawnienie dojazdu w tą część miasta. Może powinni działać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego dla poprawienia niektórych rzeczy dla usprawnienia ruchu ?
 • 25.01.12, 23:19
  W sumie to są tereny zalewowe, ale mimo wszystko ludzie tam funkcjonują, powstają sklepy, przedszkola, bloki mieszkalne - nie widzę powodu, żeby Radziwie (nie mówiąc o Ciechomicach) nie mogło się rozwijać. W końcu Płock nie spisał tej dzielnicy na straty i nie odkupuje od ludzi domów pod zalesienie smile
  Potencjalne inwestycje w tej części miasta trzeba po prostu robić z głową, tak aby ewentualne zagrożenie powodziowe wyrządziło stosunkowo mało szkód. Można przecież tego dokonać poprzez podniesienie poziomu gruntu, lub poprzez zamianę funkcji poszczególnych kondygnacji. Z pewnością znalazłyby się też inne rozwiązania, ale napisałem tylko o tych najbardziej oczywistych.
  A wracając do Podolszyc - to dobra lokalizacja na centra handlowe. Zła jest za to praktyka, żeby wszystkie one były w jednym punkcie miasta. I to zwłaszcza w takim gdzie problemy komunikacyjne są największe.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 26.01.12, 00:09
  Jeżeli Płock chce się rozwijać musi nastąpić ekspansja w stronę Radziwia i do celowo Gąbina. Miasto powinno przebić się wreszcie na drugą stronę, celem przybliżenia się do miasta Gostynin.
 • 27.01.12, 20:39
  oddanie drog dojazdowych do nowego mostu moim zdaniem w sposób dostateczny otworzyło Płock (konkretniej Podolszyce) na mieszkańców Gostynina. Latwiej im chyba bedzie dojechac na Podole, niż lawirowac w dosc ciasnych uliczkach Radziwia. No chyba, że takie centrum powstaloby na tym terenie uzytkow rolnych pomiedzy Radziwiem, Ciechomicami i droga dojazdowa do starego mostu - wtedy mialoby to jakis sens.
 • 28.01.12, 11:18
  tak właśnie na tych terenach.
  A tak na marginesie przydałoby się jakby miasto wyszło z incjatywą jakiś budów na tym terenie. jakieś bloki komunalne. A na zagrożenie powodziowe napisze: na wszystko jest rozwiązanie, tylko trzeba wytężyć umysł.
 • 02.02.12, 15:50
  www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomosci/2012/Styczen/19/W-P-ocku-powstanie-nowy-park-retailowy-wielkosci-2.aspx
  W Płocku powstanie nowy park retailowy wielkości 20 tys. mkw. Wiadomo już, że jeden z budynków o powierzchni 12 tys. mkw. postawi popularna sieć z branży DIY. Będzie też duży sieciowy sklep sportowy, który zajął teren pod budowę obiektu wielkości 2,5 tys. mkw. z możliwością rozbudowy do 5 tys. mkw. Trwają poszukiwania trzeciego inwestora – operatora spożywczego, który mógłby postawić w parku budynek o powierzchni około 5-7 tys. mkw.

  Włocławski Real ma ok. 6 tys. mkw więc bardzo prawdopodobne że to Real dołączy do Decathlon i LM

  www.propertynews.pl/centra-handlowe/real-ma-nowy-pomysl-na-polski-rynek-zapowiada-rozwoj-sieci,5440.html
 • 02.02.12, 15:53
  plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11062277,Drozej_za_gielde__nowe_hipermarkety_i_scena_dla_POKiS_u.html
  "Radni zgodzili się też na prace nad planami zagospodarowania przestrzennego dwóch obszarów: terenu przy Wyszogrodzkiej między zakładem energetycznym a trasą mostową, oraz drugiego - przy ul. Targowej. Obydwa uwzględniać mają wielkie hipermarkety."

  Natomiast ciekawi mnie co zamierza się otworzyć na ul. Targowej...
 • 14.05.12, 20:18
  konkretniejsze informacje ; )
  plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11714505,Drogowe_nowosci_na_Podolszycach__Po_wiadukcie_na_zakupy.html
 • 14.05.12, 23:21
  Przy okazji budowy tego centrum handlowego Płock może uzyskać coś znacznie ważniejszego:

  Drugą zmianą będzie budowa wiaduktu nad trasą mostową oraz ulicy, która z jednej strony zaprowadzi samochody do centrum handlowego, z drugiej będzie kończyć się na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków. Po drodze będzie miała dwa ronda, wjazd z trasy mostowej oraz zjazdy na nią.
  Zbudowanie tych dróg pozwoli obsłużyć klientów centrum, którzy przyjadą z wielu kierunków. Nadjeżdżający od strony Międzytorza skręcą dzięki poszerzeniu Wyszogrodzkiej. Ci z Podolszyc skorzystają z tego samego wjazdu lub pojadą przez skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków oraz przez nowy wiadukt. Z kolei nadjeżdżający z kierunku Tokar przejadą pod wiaduktem i dostaną się na niego nowym wjazdem. Wyjazdy także będą rozwiązane w taki sposób, by szybko opróżnić parking przed nowym centrum.


  Jeśli powstanie takie przedłużenie ul. Czwartaków w kierunku zachodnim, aż za trasę mostową, to będzie można w prosty sposób wykonać alternatywne połączenie Podolszyc Południe z resztą miasta poprzez dołączenie do skrzyżowania Granicznej i Górnej. Dzięki temu będzie można dojechać na Podolszyce aż od centrum nie wjeżdzając cały czas na główną aleję i nie nadrabiając kilometrów przez Grabówkę. To byłaby wbrew pozorom wielka zmiana w układzie komunikacyjnym miasta.

  W przyszłości należałoby jeszcze tylko udrożnić ul. Górną aż do Słonecznej i w końcu wszystkie wschodnie części miasta przestałyby "wisieć" na jedynej sensownej trasie czyli nowej Wyszogrodzkiej.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 22.01.13, 21:01
  > Natomiast ciekawi mnie co zamierza się otworzyć na ul. Targowej...

  Jak widać chodzą słuchy o Castoramie, jednak obiekt o powierzchni 2000 m2 z pewnością nie zapełni nawet połowy luki istniejącej obecnie przy Targowej:
  plock.gazeta.pl/plock/1,35710,13278590,Sa_juz_Obi__Nomi__bedzie_Leroy_Merlin__do_kolekcji.html

  Po wybudowaniu łącznika Targowa-Graniczna oraz wyremontowaniu wszystkich okolicznych dróg, ta lokalizacja wydaje się jak najbardziej sensowna. Ważne, żeby nie ładować wszystkiego co się da na Podolszyce, tak jakby reszta Płocka nie istniała.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 17.07.12, 10:21
  Coś wiadomo nowego o tej inwestycji?
  Bo jak narazie cisza..
 • 01.08.12, 08:08
  Tak naprawdę nie było żadnych konkretów , mieli zacząć w "drugiej połowie 2012" a ta zaczęła się ledwie miesiąc temu smile

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 02.08.12, 23:29
  To wkońcu kiedy zaczną? Wie ktoś może? wink
 • 28.08.12, 18:06
  Mają zacząć na jesieni:
  www.portalplock.pl/pl/334_informacje/2364_nowe_centrum_pozniej_razem_z_wiaduktem.html
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 29.08.12, 20:27
  Jeszcze tego nie widzę oczami wyobraźni, nie mogę zlokalizować w przestrzeni tych wszystkich zjazdów, wjazdów i tego wiaduktu , zwłaszcza że mowa jest o dużym terenie. Ale dobrze że coś się ruszyło w temacie bo niektórzy już zaczęli wątpić smile

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 29.08.12, 21:53
  Lokalizacja centrum handlowe jak najbardziej przemyślana. Ja jako mieszkaniec, od niedawna, lewobrzeżnych okolic Płocka chciałbym, aby w niedalekiej przyszłości dobudowano zjazdy z mostu na Grabówkę. Uwzględniając budowę tego centrum handlowego jak i dalszej rozbudowy obwodnicy Płocka, byłaby to bardzo pożyteczna inwestycja. Szkoda, że nie została zrealizowana od samego początku. Idąc dalej w powyższym temacie. Będziemy mieć prawdziwą konkurencję dla Auchan, Obi. Część klientów na pewno zatrzyma się wcześniej, wracając do domu i zrobi zakupy. Mimo, że nie jestem zwolennikiem fast foodów, widziałbym jeszcze w tym rejonie, czy to przy stacji BP czy też za nią, jedną z sieci McD czy KFC. Zwróciliście uwagę, że jakoś tłoczniej ostatnio na Statoilu przy Piłsudskiego ?
 • 30.08.12, 07:32
  Dla OBI może i tak ale dla Auchana ? Nie wynika z tych zapowiedzi że miałby tam być jakiś hipermarket. Ale Decathlon jak najbardziej się przyda smile

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 29.08.12, 23:29
  > Jeszcze tego nie widzę oczami wyobraźni, nie mogę zlokalizować w przestrzeni

  Otwórz sobie np. Google Maps. Zlokalizuj teraz rondo Wojska Polskiego, następnie znajdź przebieg gruntowego przedłużenia ul. Granicznej w stronę Borowiczek, które zostało rozcięte przez trasę dojazdową do nowego mostu. Wiadukt powstanie prawie dokładnie w połowie drogi pomiędzy tymi dwoma miejscami.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 30.08.12, 07:35
  Wielkie dzięki! Przyznam szczerze że do dzisiaj myślałem o zupełnie innym miejscu.
  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 21.11.12, 19:07
  Jak głoszą doniesienia ze SSC, 28 października Decathlon wystąpił o pozwolenie na budowę.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 22.11.12, 22:06
  To dobrze wiedzieć, niech w końcu budują.
  Ciekawe kto z branży spożywczej się tam pobuduje?
  Oby takich planów nie miał Piotr i Paweł..
 • 22.11.12, 23:05
  Ze strony bip.ump.pl/?do=komunikaty&get=ogloszenia

  "(...)ZAWIADAMIAM poprzez udostępnienie informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej organu, ogłoszenie w siedzibie organu oraz obwieszczenie w miejscu planowanego przedsięwzięcia, jakim jest miasto Płock, że w dniu 26 października 2012 roku została wydana decyzja Prezydenta Miasta Płocka Nr 477/2012 znak: WRM-III.6740.441.2012.KP zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu całego zamierzenia budowlanego wraz z projektem architektoniczno-budowlanym I etapu i udzielono pozwolenia na budowę etapu I obejmującego budynek A- handlowy Decathlon wraz z instalacjami wewnętrznymi, budynek B- handlowo-usługowy wraz z instalacjami wewnętrznymi, budynek C- handlowy Leroy Merlin wraz z instalacjami wewnętrznymi, drogi wewnętrzne, place manewrowe, parkingi i chodniki, pylony reklamowe, mur oporowy, ogrodzenie o wysokości 4,2m, zbiorniki przeciwpożarowe, altana śmietnikowa, sieci wodociągowej z przyłączami do budynków, sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami do budynków, sieci kanalizacji deszczowej z separatorem, drenaż odwadniający, instalacja oświetlenia terenu, rozbiórka i budowa linii elektroenergetycznej SN-15kV, kontenerowa stacja transformatorowa, linie kablowe SN-15kV od złączy kablowych do stacji transformatorowo- rozdzielczych w budynkach, sieci kablowe nn 0,4kV, punkty pomiarowe ochrony katodowej i rury ochronne na rurociągach PERN „Przyjaźń” i PKN „Orlern”, rozbiórka budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego i 2 budynków inwentarskich, zlokalizowanych w Płocku przy ul. Granicznej, Wyszogrodzkiej i Trasie ks. Jerzego Popiełuszki na działkach o nr ewidencyjnych gruntów 366/6, 366/8, 371, 372, 373/2, 377, 378, 379/2, 382, 383/2, 385/2, 396, 397/4, 408, 409/1, 410/1, 412/9 dla Centrum Graniczna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 27 lok. 20(...)"
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 23.11.12, 18:11
  Obejrzałem sobie na geoportalu mapkę Płocka z zaznaczonymi numerami ewidencyjnymi działek i porównując z zawiadomieniem z BIP trzeba stwierdzić że zajmie to centrum powierzchniowo będzie naprawdę spore- takie jak Auchan + OBI wraz z parkingami a może nawet jeszcze większe.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 23.11.12, 18:59
  To bardzo dobrze. Powstanie coś z prawdziwego zdarzenia, do tego zniknie dziura w miejskiej tkance pomiędzy Podolszycami, a Międzytorzem. Przy okazji jeszcze może poprawi się układ komunikacyjny miasta o ile powstanie ten wiadukt nad trasą Popiełuszki od strony Czwartaków.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 23.11.12, 20:04
  Widzę że nie tylko mnie ta dziura irytuje smile Zabudowanie jej jest pewne, park handlowy , Graniczna , osiedle komunalne. Będzie tam miasto.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 24.11.12, 02:36
  Blaszane hale pośrodku morza betonu w postaci parkingu niewiele mają wspólnego z miejską urbanistyką. Miejscem dla takich inwestycji powinny być przedmieścia.
 • 24.11.12, 08:00
  Ale przecież to są przedmieścia, aktualnie pola kapusty i kilka ruder. Oczywiście najlepiej byłoby je zabudować czymś więcej niż wielkopowierzchniowymi sklepami ale odpowiedzmy sobie szczerze -czy ktoś chciałby mieszkać przy samej trasie która za moment stanie się obwodnicą?

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 25.11.12, 17:50
  Przedmieściami to te tereny były przed wybudowaniem Podolszyc. Teraz to zwykła dziura w tkance którą należałoby wypełnić, czego realizowany projekt nie zrobi. To nadal będzie dziura, tylko że zamiast pól kapusty będą pola betonu.
  W tym miejscu powinno się wytyczyć normalną siatkę ulic, najlepiej, pierzejowej zabudowy, tworząc kwartały -zewnętrzne przy obwodnicy przeznaczone na bura i usługi,wewnętrzne- mieszkaniówka. Oczywiście wiem że to utopijny pomysł, bo w tym mieście biznes praktycznie nie istnieje więc i biura racji bytu nie mają, ale zadowalanie się półśrodkami (bo coś tam budują) powoduje dalszą degradację miasta.
 • 25.11.12, 19:55
  Zgadzam się z tobą w zupełności - też wolałbym, żeby tu były drugie Aleje Jerozolimskie, tylko że nikt takich biurowców u nas nie wybuduje, gdyż nie ma niestety w Płocku popytu na powierzchnie biurowe (nad czym ubolewam). Jak taka próba skończyła się na placu po mleczarni, powszechnie wiadomo.

  Alternatywą jest albo pole takie jak obecnie, albo obiekt handlu wielkopowierzchniowego, bo takie są zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego. Nie zapominajmy, że przez cały teren przebiega rurociąg Orlenu co bardzo komplikuje zabudowę. Z czasem po drugiej stronie dokona się pewnie to samo, ponieważ zapisano tam podobne przeznaczenie.
  Również liczyłem na inne zagospodarowanie tej okolicy (przy bądź co bądź najważniejszym skrzyżowaniu w mieście), ale cóż - klamka zapadła i tak już pozostanie.

  Najważniejsze, że chociaż w tym przypadku ktoś wymusił pewne inwestycje towarzyszące w kwestii układu komunikacyjnego. Dotychczas obiekty handlowe powstawały nie dając nic miastu od siebie.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 25.11.12, 20:43
  Masz zupełną rację, tyle że w płockich (ale nie tylko po prostu polskich) warunkach albo zabudujemy te działki handlem albo będziemy czekać na mieszkaniówkę i usługi aż nam życia nie starczy. Po prostu takie są realia w których się poruszamy - ja sam chciałbym żeby jakiś planista wyrysował tam siatkę ulic które zostaną zabudowane apartamentami , biurowcami itp ale wiem że to po prostu niemożliwe.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 25.11.12, 21:27
  Pewnie cię Konrad zaskoczę, ale taki planista się znalazł i nawet narysował siatkę ulic:
  www.ati.waw.pl/ogloszenie,koncepcja-zagospodarowania-przestrzennego-w-strefie-rldmiejskiej-pocka,45,42,24
  Niestety, nie wiem nic więcej na temat tej koncepcji poza tym, że ktoś ją kiedyś wykonał.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 25.11.12, 22:26
  koncepcja jest naprawdę super wink pewnie nigdy niedojdzie do takiego zagospodarowania terenu w tamtych rejonach ( można tylko pomarzyć). Może kiedyś Płock się rozwinie i bedzie większym miastem niż dotychczas i będzie można wtedy budować biurowce i apartamentowce z prawdziwego zdarzenia smile zobaczymy tongue_out
 • 30.11.12, 11:57
  to będzie gdzieś w okolicach cotexu i energetyka??
 • 30.11.12, 12:07
  Między energetykiem, a trasą na nowy most, za stacją BP (południowa strona ul. Wyszogrodzkiej).
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 20.12.12, 14:43
  konferencja prasowa i ogłoszenie sukcesu
  plock.gazeta.pl/plock/1,35681,13085340,Centrum_Graniczna_juz_za_rok__I_200_miejsc_pracy.html
  200 miejsc pracy. Szkoda tylko, że uslugi no i raczej większość mało perspektywicznych i słabo płatnych stanowisk.
  Ale cieszy fakt powstania nowych obiektów handlowych (z punktu widzenia konsumenta) Jestem ciekaw czy zaangażują się w przebudowę infrastruktury drogowej tak jak obiecywali.
 • 20.12.12, 19:32
  Tutaj trochę więcej informacji włącznie z wizualizacjami i planami :

  portalplock.pl/pl/334_informacje/3217_nowe_centrum_ile_przybedzie_miejsc_pracy.html
  Wygląda na to, że po raz pierwszy inwestor wyda naprawdę duże pieniądze na rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej przy swojej inwestycji. Poniekąd wymusza to duża powierzchnia jaką chce zająć, ale plany budowy wiaduktu należy zdecydowanie pochwalić.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 20.12.12, 20:02
  Niestety, wygląda na to że ta infrastruktura (wiadukt) będzie przydatna wyłącznie do obsługi Centrum Graniczna i nie przyniesie miastu żadnych większych korzyści pod kątem utworzenia alternatywnego połączenia Podolszyc Południe z resztą miasta. Wiadukt powstanie dość daleko (nieopodal gruntowej odnogi ul. Granicznej przeciętej przez dojazdy do mostu), a droga od niego odchodząca nie będzie wpadała bezpośrednio w światło ul. Czwartaków.

  Co do reszty, to też nic specjalnie atrakcyjnego nie zaproponowano.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 22.12.12, 10:01
  Projekt jest już bardzo konkretny i raczej nie ma możliwości żeby teraz go modyfikować, ale po zastanowieniu się i analizie planów aż prosi się aby dojazdy do i z tego wiaduktu "pociągnąć" z jednej strony do Czwartaków a z drugiej do Granicznej. Powstałby wtedy alternatywny dojazd Auchan/OBI/Wisła -> CH Graniczna , nie trzebaby było dokładać ruchu do skrzyżowania przy Mazovii.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 20.02.13, 23:37
  Wygląda na to, że jakiś łącznik wiaduktu z ul. Czwartaków będzie. W artykule o ul. Swojskiej:
  plock.gazeta.pl/plock/1,35710,13434556,Ul__Swojska_czeka_na_nawierzchnie_20_lat__I_jeszcze.html
  pojawiło się takie zdanie: "Ponieważ w najbliższym czasie planowana jest budowa łącznika pomiędzy ulicą Czwartaków a Centrum Graniczna, który przecinać będzie Swojską, warto w tym samym czasie przygotować i wykonać również docelową nawierzchnię tej ulicy".
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 21.04.13, 21:51
  Informacja się potwierdza - Czwartaków będzie przedłużana do nowego wiaduktu:
  "U skraju centrum handlowego Auchan powstanie rondo. Zamysł jest taki, że w przyszłości będzie można udać się z niego łącznikiem do Centrum Graniczna, budowanego przy Trasie Popiełuszki. Rondo z ul. Wyszogrodzką połączą dwie nitki jezdni. Na pozostałym odcinku okalającym Podolszyce wciąż będziemy poruszać się po jednym pasie w każdym kierunku."
  plock.gazeta.pl/plock/1,35710,13773834,Prezydent_Plocka__moze_zarzadzic_jazde_rowerami_.html
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 16.04.14, 19:32
  portalplock.pl/pl/334_informacje/6715_powstanie_nowa_droga_z_podolszyc_do_gornej.html
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 31.01.13, 10:48
  Leroy Merlin kompletuje załogę do płockiego sklepu więc budowa powinna ruszyć lada moment.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 31.01.13, 18:54
  Był już może ktoś na rozmowie na stanowisko kierownika działu handlowego?
 • 27.02.13, 16:42
  Dziś pojawili się pierwsi robotnicy na placu budowy C.H.GRANICZNA. Budowa rusza na dobre!!!
 • 07.03.13, 14:38
  Na razie rozpoczęto układanie kanalizacji zbiorczej od strony trasy Popiełuszki. Na reszcie terenu póki co nic się nie dzieje.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 12.03.13, 09:15
  "Na razie rozpoczęła się budowa węzła komunikacyjnego przy trasie do nowego mostu"

  Cały tekst: plock.gazeta.pl/plock/1,35710,13543878,Rozpoczela_sie_budowa_Centrum_Graniczna__Ma_powstac.html#ixzz2NJMPGPoQ
  Wygląda na to, że węzeł komunikacyjny powstanie. Mam nadzieję, że będzie taki jak w pierwotnym projekcie (z wiaduktem).
 • 07.07.13, 18:57
  Ostatnio przejeżdżałem nowym mostem i widać, że rozpoczęto niwelowanie terenu w miejscach, w których mają stanąć hale marketów.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 12.07.13, 15:30
  Ja tam przejeżdżam niemal codziennie z racji wyprowadzki z Płocka, jakiś czas temu. Poza samym centrum, muszę przyznać, że firma wykonująca wiadukt jak i drogi wjazdowe, robi to bardzo dokładnie. Widać, nie zignorowali natury i zabezpieczają skarpę przed osunięciami, na nowe pasy drogowe. Nic, tylko czekać na uzupełnienie listy najemców: spożywka i fast food.
  Co do tego drugiego, niezależnie co to nie będzie, punkt bardzo dobry.
  Zwrócicie uwagę, że dzięki tej inwestycji, również wolne działki po drugiej strony skarpy (od strony Podolszyc) są bardzo atrakcyjne. Może tam z czasem uda się jeszcze coś ulokować.
  Mam również nadzieję, że w miarę szybko uda się zrobić połączenie nowo budowanego wiaduktu z ulicą Czwartaków.
 • 12.07.13, 19:16
  Ja bym jednak na Podolszyce już nic nie ładował. Dwie galerie - jakieś 250 sklepów , kino , dyskoteka, Auchan + OBI + Leroy Merlin + Agata Meble + Decathlon. Praktycznie cały płocki handel wielkopowierzchniowy poszedł na jeden biegun , reszta miasta ma ogryzki w postaci Kauflanda który jest raczej super a nie hipermarketem i Mostów. Jak dla mnie żadna przesada nie jest dobra, najpierw naładowali kilkadziesiąt tys. metrów powierzchni netto na małym obszarze a potem jest ból głowy i konieczność poszerzania ulic, robienia skrzyżowań po 6 pasów w jedną stronę itp. Ja dość często wyjeżdżam wylotówką na Warszawę w sobotnie popołudnie to widzę co tam się dzieje a trzeba pamiętać że tam nie tylko Płock generuje ruch ale - zwłaszcza w weekendy - dochodzi jeszcze powiat i to niejeden. Przeszedłem się kiedyś z ciekawości parkingiem Wisły w sobotnie popołudnie to WP było w mniejszości. Więcej niż połowa to były WPL WGS WSE WPN.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 12.07.13, 20:26
  Masz racje Konradzie. Tylko uważam, że skoro miasto zostało tak silnie zurbanizowane na Podolszycach, to już dawno ul. Wyszogrodzka powinna zostać poszerzona o dodatkowy pas w obu kierunkach, co najmniej do Ponzio. Genialnym rozwiązaniem byłoby dociągniecie tego to rozjazdu w Słupnie. Dzięki temu w krótkim czasie tereny po obu stronach drogi, powinny się zapełniać kolejnymi firmami, czy zabudową mieszkalną. Ja od ponad roku dojeżdżam z Górek. Uważam, że poprzedni władza zrobiła duży błąd zwężając obwodnice zaraz za rondem w stronę Kutna. Tereny po tej stronie Wisły (te na skarpie) mają duży, niewykorzystany potencjał. Tak czy inaczej, jeśli nie handel, to zabudowa wielorodzinna powinna się tam ulokować na, jak i pod skarpą.
 • 14.07.13, 19:33
  Lokowanie się Centrów Handlowych w tej części miasta to nie przypadek. Wszystko dzięki możliwościom Podolszyc. Szeroka, dwupasmowa ulica z trzema pasami ruchu w każdym kierunku umożliwia dogodny jak na płockie warunki dojazd do owych centrów. W tej kwestii np. Mosty przegrywają z handlowymi podolszycami. Cała okolica blokuje się szczególnie w godz. szczytu poprzez ciasne ulice i słabą organizację ruchu. Podobnie jest np. z PPPT. Firmy niechętnie inwestują w tereny gdzie dojazd do nich jest poprostu beznadziejny.. Wszystko może się zmienić za pare lat po powstaniu Mini Obwodnicy (najlepiej w pełnej wersji - dwupasmowej) która będzie przebiegać przez jego tereny. Teren przy Wyszogrodzkiej, Trasie Popiełuszki oraz niebawem nowej trasie w kierunku Orlenu to strzał w 10 bo dojazd do tego centrum będzie idealny.

  Inny przykład to chociażby Otolińska. Po "przebudowie" nic się niestety na niej nie zmieniło poza lewo i prawo skrętami oraz bodajże 200 metrami dwupasmówki - żenada jak na ponad 120 tyś miasto.. Normalnie druga Dobrzyńska.. Poszerzenie tej drogi mogłoby się przyczynić do inwestycji w obrębie tej ulicy
 • 09.11.13, 14:11
  A więc drugi Kaufland. Magnes na całego.
  Taką miałem nadzieję na Almę...
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 10.11.13, 12:32
  a skąd ta informacja?
  wiadomo coś o jakimś fast foodzie? bo słyszałem że miał być jakiś.
 • 11.11.13, 20:40
  Powiem tak, d... nie urywa. Liczyłem na duże Tesco lub nawet mniejszą Almę, jak mój przedmówca. Też gdzieś pisano, że w planach jest jakiś fast food. Swoją drogą, tam są jeszcze połacie wolnego terenu do wykorzystania.
 • 12.11.13, 04:02
  Jak był planowany jakiś Fast-food to najlepiej jakby został tam otwarty Burger King tego w Płocku niema a ja cały czas czekam. Oby tam powstał. Tylko nie trzeci MC-DONALDS bo to była by porażka.
 • 20.11.13, 14:10
  Wygląda na to, że Decathlon otwiera się 28 listopada. Dostałem zaproszenie na otwarcie na godzinę 16tą.
 • 26.11.13, 15:25
  W czwartek zostanie otwarty wiadukt nad trasą Popiełuszki.
 • 10.02.14, 14:44
  Na terenie Centrum Graniczna, od strony ul. Wyszogrodzkiej stanie pięciokondygnacyjny biurowiec:
  www.dziennikplocki.pl/wiadomosci/item/1605-centrum-graniczna-zmiana-planu
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 10.02.14, 19:19
  Lipa i tyle. Jakiś fast food by się przydał w tym miejscu, zwłaszcza w bliskiej odległości od skrzyżowania.
 • 10.02.14, 22:54
  Ja bym tak tego nie określił. Biurowiec (o ile rzeczywiście powstanie) może zmienić charakter tego miejsca. Nie jest przecież powiedziane, że fast foodu nie będzie w obiekcie spożywczym.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 12.02.14, 07:43
  Dla mnie trochę dziwna zmiana. Wiem, że czasem inwestorzy wpychają powierzchnię biurową do CH, ale tutaj mamy przypadek gdzie stanie osobny budynek. Ciekawe jak to będzie wyglądało.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka
 • 15.07.14, 18:10
  Zauważyłem ostatnio, że plac na południe od LM jest ogrodzony. Dziś natomiast widziałem, spory ruch, przygotowanie pod fundamenty. Ciekawe, co zaczynają budować ? W założeniach był, o ile dobrze pamiętam, kilkupiętrowy biurowiec i sklep spożywczy lub / i warsztat samochodowy. Ktoś zna szczegóły ?
 • 21.07.14, 11:30
  Biedronka będzie ;-((
 • 21.07.14, 13:21
  rewelacyjnie. wszędzie biedronka. jakby w Polsce nie było innych marek, których w Płocku nie ma. ale po co. lepiej dać pozwolenie na to co jest wszędzie. tylko po to bo "panowie w garniturach" mają układy, kto więcej da pod stołem.
  uncertain
 • 21.07.14, 17:55
  Bardzo ekskluzywna marka - magnes, który będzie przyciągał klientów do Centrum Graniczna nawet z dalekich okolic. Moje marzenia o Almie prysły.
  --
  In Urbanity I Trust...
  inwestycje.plock.org.pl
 • 21.07.14, 19:13
  Jeszcze brakuje punktu z hot dogami do kompletu, jak przy Carrefourze i będzie full wypas big_grin
  Sorry, ale liczyłem na to, że doczekamy się porządnego Tesco lub e-Leclerca a tu taka wtopa.
 • 22.07.14, 03:04
  Powinni tam otworzyć burger kinga bardzo dobre miejsce na restaurację. czekamy na to ?????
 • 03.08.14, 16:07
  Biedra jest wszędzie , rozpleniła się niczym szarańcza. Budują je nawet w przyziemiach ekskluzywnych apartamentowców po 20k/m więc lokalizacja na Granicznej nie dziwi wcale a wcale. Tym bardziej że teraz jak można płacić kartą to ruch na pewno mają większy bo np. ja też zacząłem tam zaglądać po niektóre rzeczy.

  --
  Płockie Inwestycje
  Fotogaleria Miasta Płocka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.