Dodaj do ulubionych

Leczenie zeza u dziecka okularami

09.09.15, 11:55
Cześć,
Mój synek ma 3,5 roku. rok temu zaczął zezować zbieżnie, bardziej prawym oczkiem ale ostatecznie naprzemiennie. Trafiliśmy od razu do okulisty prof. Pecold. Okazało się, że nadwzroczność 3,8 dioptrii. Okulary dostał +2... Była seria zasłaniania oczku naprzemiennie, potem tylko oczka mniej zezującego.
Nie widziałam efektu, zez się pogłębiał. Trafiłam do dr Więckowskiej (podobno super specjalistki). Okularki dostał +3, w okularach patrzył ładnie, ale cały czas przy bliży zezował nawet w okularach.
Jako niecierpliwa i przewrażliwiona matka, pojechałam do Krakowa do dr Kaczmarek. okazało się, że wada jest większa niż stwierdzono w poznaniu bo +5 na prawym i +4,5 na lewym. Zapisano nam okulary takie jak ta wada-czyli mocne.
Synek nosi chętnie okulary, właściwie cały czas, zaklejamy na 2 h dziennie lewe oczko.
Prawe jest słabsze i bardziej zezuje. Pani dr Kaczmarek tak samo jak Dr Więckowska uważają na razie przynajmniej, że operacja raczej nie będzie potrzebna.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia. Czy przy tak dużej wadzie okulary naprawdę są w stanie wyleczyć zeza? Bardzo się boję, że przegapią moment, w którym można zrobić operację. A z drugiej strony chyba do dobrych specjalistów trafiam. Komuś trzeba w końcu zaufać...
Wielu w Was pisze, że o operacji zeza zbieżnego pojawił się w wieku starszym rozbieżny itp. Więc wiadomo, że wolałabym bez operacji, ale jak długo czeka się na efekty leczenia okularami?
Napiszcie proszę o swoich dzieciach i doświadczeniach.
Edytor zaawansowany
  • blue_adm 09.09.15, 13:14
    Proponuję udać się do dr Jochan do Zabrza. Dziwna sprawa z tym "unikaniem" operacji.
  • mgoscin 09.09.15, 14:24
    to nie jest do końca unikanie ale raczej myślę, ze względu na wiek dziecka, lekarka chce dać mu szanse na wyleczenie bez operacji... nie wiem sama
  • blue_adm 09.09.15, 14:34
    Dać szansę? Bzdura.
  • mgoscin 09.09.15, 16:12
    dlaczego bzdura? przecież chyba nie wszystkie zezy są leczone operacyjne?
  • mamawi 12.09.15, 00:20
    Zez akomodacyjny, to ze który będzie tak długo jak będzie wada, czyli nadzwroczność. Nasza córka ma nadzwroczność OP + 5,5 , OL + 5 , nosi okulary OP + 4, OL 4,25. Okulary spowodowały bardzo ładne ustawienie oczu, ma w tej chwili widzenie obuoczne, przestrzenne itd. Zeza akomodacyjnego się nie operuje , musi byś skorygowana wada. Oko słabsze ostrość mieliśmy napoziomie 60% wyprowadziliśmy na prostą przez siedem miesięcy zasłaniania na 2 godziny dziennie ( ale sumiennie praca z pliska, ślaczki, rysowanie, wycinanie, wyklejanie ) Plus dwie serie ćwiczeń pleoptyczno-ortoptycznych. W tej chwili niby lekarka kazała nie zasłaniać oka aby razem oczka pracowały. Ćwiczenia nadal powtarzamy.
  • mamawi 12.09.15, 00:23
    Mam tylko wątpliwości czy rezygnacja z zasłaniania oczka nie doprowadzi znowu do niedowidzenia na prawym oczku :( W opini naszej Pani doktor zeza akomodacyjnego się nie operuje, koryguje się wadę, której on jest następstwem. Wada taka może się cofać a może pogłębiać :(
  • aleksandraola 13.12.18, 00:29
    Jestem mamą dziecka 5-letniego z zezem akomodacyjnym, wlasnie lekarka kazala.nam.juz nie zaslaniac oczka, mam watpliwosci... Czy słuszne? Jak oczka córki?
  • mariusz.szurkowski 15.10.16, 12:45
    Obturator na oko lepiej stosować przy leczeniu zeza, ja u mojego młodszego syna stosowałem cały czas opaskę na oko. Najwygodniejsza była dla niego opaska na gumkę medyczny-rzeszow.pl/p/135/974/opaska-na-oko-okulistyczna-m-in-na-zeza--artykuly-pozostale.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.