Dodaj do ulubionych

Zez u maluszka, lekarz mówi "czekać"?

28.05.18, 07:25
Moja 11 miesięczna córka ma zeza rozbieżnego lewego oka. Pojawił się ponad dwa miesiące temu po pobycie w szpitalu (zapalenie oskrzeli). Na początku widziałam go tylko ja, teraz nie da się ukryć. Nie ma go cały czas, podejrzewam że jest krótkowidzem, bo zez pojawia się gdy musi patrzeć na coś oddalonego, lub jak się zamyśli, na dworzu, gdy obrazy są rozproszone. Oczko jej przeszkadza, mruży je i pociera. Od razu umówiłam ją do okulisty (poradnia leczenia zeza i niedowidzenia w Gdańsku), po zakropleniu atropiny miała badanie komputerowe i dna oka. Lekarz zeza nie widziaała, ale wierzy, że jest. Wada wzroku adwkwatna do wieku (nie wiem jaka), dno oka ok. Dostaliśmy zalecenie ćwiczeń 2 razy dziennie po 5 min i mamy przyjść za 8mies. Mam poczucie że nic nie zrobiam :/ Zastanawiam się czy nie pójść gdzieś prywatnie i skonsultować z innym lekarzem. Czytałam że liczy się czas, że zez może się utrwalić i pogłębić. Nie wiem co robić . Porada jakaś ?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.