Dodaj do ulubionych

Operować czy nie? A jeśli tak, gdzie i u kogo?

14.12.18, 13:09
Witam, zwracam się do doświadczonych w temacie zeza mam z prośbą o poradę. Córka 6.5 roku ma niestałego (do dali) zeza jednego oka, kąt 8-10 stopni. Lekka, prawidłowa nadwzroczność.

Wizyta u dr Kaczmarek - operacja konieczna bo taki zez się lubi pogłębiać.

Wizyta u dr Jochan - operacja niekonieczna jeszcze, bo oko rośnie i potem może nawrócić.

Dwie totalnie sprzeczne opinie!

W planach mam wizytę u dr Filipowicz - w styczniu.
Może któraś z mam miała podobny przypadek z dzieciątkiem? Jak to u was wyglądało?

Kolejna rzecz - gdzie operować, chodzi mi o warunki i jak najmniejszy stres u dziecka. Operacja będzie prywatna - o ile w ogóle będzie konieczna.
W Rzeszowie - wg Pani z rejestracji dziecko jest zabierane na salę podaniem narkozy, bez obecności mamy. Czy rzeczywiście tak jest? A jak sytuacja wygląda w Krakowie?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi...
Edytor zaawansowany
  • natka_01 20.12.18, 12:25
    U synka również stwierdzono niewielką nadwzroczność, u nas zalecono okulary, być może to czy wadę skorygują okulary czy konieczna jest operacja zależne jest od wielkości wady, tego nie wiem dokładnie. Ja ze swojej strony mogę polecić Klinikę okulistyczną spektrum. U nas dodatkowo pojawił się syndrom leniwego oka i musimy dodatkowo zasłaniać oko lepiej widzące na kilka godzin dziennie. Warto jeszcze to skonsultować, myślę, że jeśli wada jest możliwa do skorygowania dzięki noszeniu okularów to lepiej, niż operować dziecko.
  • cimka1 29.12.18, 12:48
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Byłam z córką u kolejnej orptometrystki i wg niej oczko powinno być teraz przede wszystkim ćwiczone, i nie mówi że operacja niepotrzebna, ale wg niej - na pewno nie w pierwszej kolejności. Tak strasznie sie boję że jest już za późno na likwidację zeza:(

Napisz mi proszę kogo możesz polecić z tej kliniki do operacji?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.