• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 15.05.06, 23:48
    Czesc to znowu ja:)Mam pytanie czy ktos moze robił sobie zabieg laserowej
    korekcji wady wzroku w intermedice w krakowie?Jak tak to bardzo prosze o
    opinie na temat zabiegow i ich skutecznosci.Czy ktos byl operowany przy duzej
    nadwzrocznosci albo nadwzrocznosci razem z astygmatyzmem?Czy przy takich
    zabiegach jest wieksze ryzyko niz przy krotkowzrocznosci?Czy dodatkowo
    mieliscie zeza?Co sie stalo po zabiegu?Ile dioptrii Wam zostalo?I czy
    ewentualnie zez byl usuwany przed zabiegiem czy po?Wiem duzo pytan:)Ale
    wlasnie ciagle mysle o czekajacym mnie zabiegu i narzuca mi sie coraz wiecej
    przemyslen na ten temat.A jeszcze przed chwila czytalam o nieudanych
    zabiegach i bardzo mnie to wystraszylo.Z gory dzieki za odp.Pozdro:))))
    • 16.05.06, 11:32
      Zabieg miał mój mąż w zeszłym roku, metodą lasik i jest bardzo zadowolony.
      Wada całkowicie zeszła do "0"; miał -3,75D i -1,75 cyl na obydwoje oczu.
      W przypadku zeza jest najczęściej tak, że najpierw sie robi lasik a potem
      dopiero zeza, ale to najlepiej jest skonsultować z lekarzem.
      Jedno jest pewne, w Intermedice przeprowadzają bardzo szczegółową kwalifikacje
      do zabiegu i jeżeli są najmniejsze wątpliwości, to odstępują od operacji.
      Polecam dr Elżbietę Ziemniak, która tam operuje i jednoczesnie prowadzi badania
      kwalifikujące.
    • Witam.
      Faktycznie w przypadku zeza i wady wzroku najczęściej najpierw wykonuje sie
      laserową korektę, a dopiero potem operacje zeza.
      Często zez powiązany jest z wadą wzroku dlatego jej usunięcie spowoduje, że kąt
      zeza się zmniejsza, a wtedy zabieg korekcji zeza jest wykonywany w mniejszym
      zakresie lub odstępuje sie od niego całkowicie.
      Co do nadwzroczności i astygmatyzmu to laser koryguje takie wady w nieco
      mniejszym zakresie niż w przypadku krótkowzroczności - najczęściej max do +5D.
      Efekt zabiegu (czy wada zostanie usunięta całkowicie, czy zostanie jakaś wada
      szczątkowa) zależy min. od grubości rogówki pacjenta. Innymi słowy, jeżeli jest
      na tyle gruba, że jest z czego ścinać, wadę można usunąć do "0".
      Oczywiście grubość rogówki nie jest jedynym elementem mającym znaczenie przy
      kwalifikacji pacjenta, tych czynników jest znacznie więcej. Najważniejsze jest
      prawidłowa diagnostyka: ostrość wzroku, dno oka, ciśnienie wewnatrzgałkowe,
      pachymetria, topografia, test Schirmera, wielkość źrenic, biometria,
      keratomeria, stopień niedowidzenia (o ile występuje) i kilka innych. W przypadku
      jakichkolwiek wątpliwości co do zgodności wyników z przyjętymi normami, zaleca się:
      1. obserwacje pacjenta przez pewien okres czasu i powtórne wykonanie badań
      2. rezygnację z zabiegu i stosowanie klasycznych metod korekcji
      Pozdrawiam.
    • 16.05.06, 12:38
      A czy ktos robil taki zabieg przy nadwzrocznosci??????Ja slyszalam ze czesto
      jest tak ze np po 2 latach wada zaczyna wracac.Albo tak sie wszystko zmienia,
      ze potem ciezko dobrac jakiekolwiek szkla.
      • Ja robiłem przy nadwzroczności +4. Dzisiaj mam wadę -0,75 cyl i -1,5 cyl. Wada
        obecna w rzaden sposób nie wpływa na zeza. Od 3 lat nic się nie zmienia. Bez
        okularów radzę sobie całkiem dobrze.
        • Wlasnie i tu jest problem.Bo ja cylindry mam juz w wadzie;/ na obydwa oczy -
          2.25 a oprocz tego nadwzrocznosc.A widze ze Tobie tez sie troche namieszalo w
          tej wadzie bo nie miales cylindrow a masz.I wlasnie boje sie co z tymi
          cylindrami bedzie.Co do wady +4.00 znam dziewczyne ktora miala zabieg i jest
          pol roku po.Narazie jej wada wynosi "0.00".Ja mam nadzieje ze zostana mi
          same "+".Ale w wiekszosci przypadkow cos sie zmienia:(
        • Witam
          Mam podobną wadę i zastanawiam się nad zabiegiem /drugie oko mam zdrowe/. Jeśli
          możesz to odpowiedz na takie pytania:
          1) Po jakim czasie wada się ustabilizowała?
          2) Gdzie robiłeś /miasto, nazwa ośrodka, lekarz/?
          3) Jak widzisz na drugie oko i czy było także operowane - z jakim rezultatem?
          4) Co z efektami ubocznymi po zabiegu /suche oko, odblaski, gorsze widzenie w
          nocy itd/, bardzo przeszkadzają, czy któryś pozostał na stałe?
          5) Czy generalnie zrobiłbyś ten zabiega ponownie - czy warto?

Z góry dziękuję

• I jeszcze jedno :)

6) Czy astygmatyzm był wcześniej jeśli tak to jaki, czy też powstał po zabiegu?

• Witaj:)Ja jeszcze zabiegu nie mialam.Jutro jade na druga wizyte kwalifikacyjna
            i jezeli ja przejde pozytywnie zabieg bede miala w czerwcu.Dopiero po nim bede
            wiedziala co i jak.Wiec na pewno napisze swoje zdanie na tym forum i nie
            tylko.../wade mam wrodzona,cylindry + towarzyszacy zez od dziecinstwa.Napisalam
            do mojego okulisty ktory leczy mnie od 1997 roku .Oto jego opinia na ten
            temat:" .
            Obawiam się że moja opinia nie bedzie całkowicie obiektywna ponieważ nie
            wykonuje takich zabiegów ,chociaż zostałem przeszkolony do ich wykonywania. O
            ile się orientuje to w Intermedice pracują bardzo dobrzy specjaliści .Ale.
            Zawsze jest jakieś ale po pierwsze nie można zlikwidować całej wady,po drugie
            będzie konieczna prawdopodobnie resztkowa korekcja okularowa aby uniknąć
            wspomnianego zeza,pojawić się może rozmazywanie obrazu w nocy powstające w
            wyniku wąskiej strefy optycznej .Osobiście jeśli miąłbym się poddać takiej
            korekcji to raczej bym zrezygnował .może mieć Pani kłopoty z prowadzeniem
            samochodu w nocy. Proszę nie traktować tej opinii jako wyroczni l,lecz jako
            informację pokazującą drugą stronę korekcji chirurgicznej wad wzroku.
            Piotr Jaworski
            Jak widzisz moj okulista nie poddalby sie temu zabiegowi.Ja chce.Wlasciwie to
            samo co Pan Piotr powiedzieli mi w intermedice.
    • 07.06.06, 19:45
      Kto wykonywal Wam zabieg w intermedice?Czy byla to moze p.Renata Rakoczy Gołda?
      Ja mam w pon i chyba ona bedzie go wykonywala.Jak mozecie napiszcie swoja
      opinie.
    • 15.06.06, 19:17
      Mam pytanie do osob ktore przeszly lasik.Ja juz jestem 4 dzien po zabiegu i
      wydaje sie ze wszystko jest w porzadku tzn narazie jedno oko mam
      zoperowane.Sciagane mialam z +7.00 i cyl -2.75.Widze dobrze i nie mam efektow
      halo.Troche zasycha mi oko czasami ale to podobno normalne.Czy ktos wie po
      jakim czasie moze mi ewentualnie zaczac wracac wada?Czy skoro efekty halo nie
      wystepuja teraz to juz nie wystapia?Ile Wam wrocilo po zabiegu nadwzrocznosci?
      Podobno wada stabilizuje sie pol roku i podobno nie ma sie z czego
      cieszyc;/Bardzo prosze o odpowiedz:)Aaaaa co najwazniejsze.W operowanym oku zez
      zniknal tzn oko ustawilo sie jak w soczewce:)Z tego jestem najbardziej
      zadowolona:)Czy to tez sie moze zmienic?Jakby co moje gg:3404139

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.